- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Tomasz72: Ventilátor upgrade
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
Belekotortam GPS-es dobozomba, és kiderült, van benne 3 db. M8N GPS, amit még soha nem használtam.
Tilos feltenni olyan kérdést, amiben a "minek" substring szerepel. Elég nekem egy személy is, aki felteszi ezeket a kérdéseket.
Nem ugyanaz a panel, ami repveznek van, de ugyanaz a chip.
Ilyenből az M8N:
https://www.aliexpress.com/item/32971264096.html
Nosza, rátettem egy Arduinora némi forrasztgatás után.
Elindítottam azt a programot, amit neki is javasoltunk, ami semmit nem csinál, csak a GPS-ről jövő adatsort kiírja. Szépen működik, alapbeállítás 9600 baud, és csak a szövegesen értelmezhető mondatok jönnek, azok a binárisak, amik neki jöttek mellette azok nem jönnek alapállapotban. Megnéztem a leírást, van olyan beállítás, hogy "vegyesen" jönnek a bináris és a text adatok, ahogy neki. Ebből az látszik, hogy jó a GPS-e, csak úgy van beállítva, hogy minkét típust küldi. Na akkor próbáljuk ki egy könyvtári programmal: file/példák/u-blox GNSS/Low Power Elindul, de kiírja, hogy "Failed to initialize GNSS module". Azóta semmi életjelet nem ad. Belenéztem a programba: azzal kezdi, hogy feltölt mindenféle átállításokat a GPS-re, majd tesz, vesz, és ha neki nem tetszik a dolog, kiírja ezt a hibaüzenetet az átállítgatások UTÁN. Nagyszerű, akkor nézzük az u-blox hivatalos u-center programját. Nem látja, akárhogy próbálgatom. Hát, akkor próbáljunk egy firmware frissítést, mert azok után alapállapotban szokás indulni. Úgy tűnik felmegy, de ugyanúgy nem csinál semmit. Akkor hardware reset. Van rajta egy ilyen láb. A helyzet változatlan.
Szóval az u-blox chip nincs felkészítve arra, hogy ha neki nem tetsző adatot kap, vissza lehessen állítani alapállapotba, és az Arduino program sincs arra felkészítve, hogy ne azzal kezdje, hogy mindenfélét átállítgat. Tehát csak óvatosan ezekkel a könyvtári programokkal, bár az évek során - ezen kívül - soha nem tapasztaltam olyat, hogy egy program elcseszte volna a chipet.
Majd próbálkozok másikkal, de egyelőre hagyom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vírusirtó topic
- Autós topik
- Trollok komolyan
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Canon EOS DSLR topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen videókártyát?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Bomba ár! HP ProBook 450 G10 - i5-1335U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Corsair 4000D Airflow 1000W
- Xiaomi Redmi A1 32 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest