- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ricshard444: Fényképező ? Telefon helyett
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Kempingezés és sátrazás
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tonermagus
aktív tag
SZiasztok!
Hátha ti tudtok segíteni.
Valaki vezérelt már Flysky IBUS-t Arduinoval? Az alábbi leírás szerint összeraktam, a Flysky vevő IBUS portját a Serial2-re tettem, viszont a távirányítón nem látom a szenzort
https://github.com/bmellink/IBusBM
Kicsit részletesebben: A flysky FS-ia6B vevő a +5V-ot és a GND-t is az arduinorol kapja ideiglenesen. Arduino Mega-t használok, annak a 16-17-es lábát, ami alapból Serial2 TX és RX. Ezt így kötöttem össze:
Kérdés hogy nekem kell-e ez a párhuzamosítás? Vagy Elég lenne csak a 16-os TX csatit rákötni a vevő IBUS-ra?
Az Arduinora feltöltöttem az alábbi kódot:
A vevőt és az adót össze bindoltam, majd az RX menüben kikerestem a látható senosokat, és sajnos ott csak a gyári 3 db szerepel, az arudioé nem
A célom az lenne, hogy az arduino generál egy számot, amit a vevő IBUS-án keresztül átküldi, majd azt a adó (Flysky FS-i6) kijelzőjén látni fogok. Ugyebár a sensorok működnek ilyen módon, tehát egy feszültség szenzor által mért értket látok az adón, de az arudino-t nem ismeri fel szenzorként, pedig a IBUSBM library elvileg pont erre való.
Ti elég nagy guruk vagytok, mit rontottam el?
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti játékok OFF topik
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gyúrósok ide!
- Vigneau interaktív lokálblogja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- HP OMEN 17" Gamer laptop , RTX 4060 , R5 8645HS , 16GB DDR5
- Eladó egyben 17 db HDD
- szinte új 11 hüvelykes iPad Pro (M4) (2024)Wi-Fi 256GB silver ezüst Smart Cover Apple 3 év garancia
- Xiaomi Redmi Note 11 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- új aktiválatlan MacBook Pro 16 hüvelykes M1 Max 1TB SSD 64GB Apple silver ezüst
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gombászkönyvek egyben
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest