Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 10 – Alapanyagok/készételek többféle felhasználása
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- djculture: Éhezők ssd és memória viadala.
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
tonermagus
#11801
üzenetére
Igen, próbálkoztam. Nem fogsz tudni lényegesen nagyobb pontosságot elérni, akármilyen GPS-t veszel! A hiba a technológiából adódik. A GPS pontosan veszi a jeleket, de NEM PONTOS, AMI ÉRKEZIK. Pl. légköri viszonyok, műhold órájának hibája, stb. Viszont a hiba - ha ugyanazokat a holdakat használja - két különböző, de egymástól néhány km-nél nem távolabb lévő helyen elhelyezett GPS-nél megegyezik. Ezt ki tudod használni. Próbáld ki, hogy két egyforma GPS-sel mászkálsz, láthatod, hogy a kettő nagyjából együtt hibázik, a kettő közötti különbség hibája lemegy a deciméteres tartományba. Azért csak nagyjából, mert ezekkel a GPS modulokkal nem tudod megoldani, hogy pontosan ugyanazokat a holdakat használják. A kettő közötti távolság hibáját a drágább (sokkal drágább) modulok úgy csökkentik, hogy az egyik méri a holdak hibáját külön-külön minden holdra, és azt elküldi a másiknak. A másik azokra a holdakra, amiket éppen használ, ezzel a korrekcióval kalkulál. Így pár centiméteres pontosságot tudnak elérni a milliós árkategóriába tartozó geodéziai GPS-ek. (Lehet persze párszázezerből is elég jó pontosságot elérni, hozzáértő tervezéssel, programozással).
Tehát a megoldás:Kiteszel a partra egy GPS-t, ami méri a pozíciót, ezt valamilyen módon - WiFi, GSM, stb. - elküldi a vízen úszkálónak, és a távolságot a vizes és a száraz GPS által mért pozíciókból számolod. Így deciméteres hibát kaphatsz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Filmvilág
- VGA kibeszélő offtopik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Synology NAS
- Arc Raiders
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Bluetooth hangszórók
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- KARÁCSONYI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Apple iPhone XR 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro Max Graphite ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 256 GB-100%-3 hó gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
ekkold
