Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Hieronymus: Rosszindulatú tevékenységek ellenőrzése IP alapján
- Torda: Így lehet fillérekből prémium okosotthon rendszert építeni 2025-ben
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- juhi11: Karácsony esély, hogy észrevegyük: mások is valakik - még Isten is
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
#63718632
#6825
üzenetére
Semmilyen galiba nem lesz. Átklónozod a telepítést és bootolni fog. Az Intel-AMD váltás nem probléma, mert mind a procihoz, mind a GPU-hoz a kernel szolgáltatja a nyílt drivereket, és a linux-firmware csomag a fw részét, meg a mesa csomag is közös, de ezek mind alapból ott kellene, hogy legyenek.
Arra figyelhetsz, hogy ha fent lenne a xf86-video-ati vagy xf86-video-amdgpu csomag, akkor azt szedd le pacmannak, mielőtt klónozol. De még ez sem létszükséglet, mert ha fent is hagyod valamelyiket, a Xorg-nak detektálnia kéne, hogy már nem használhatók. Esetleg még az amdgpu pro zárt driver ne legyen fent, ha telepítettél volna olyat.
Az ilyen váltás csak akkor cinkes, ha valaki zárt NV driverrel használ NV GPU-t, és arról vált valami másra, Intel, vagy AMD GPU-ra. Bár akkor sem egy olyan nagy tragédia, mert akkor is bootolni fog az átklónozott telepítés, annyi, hogy a grafikus felület nem fog menni, hanem konzolban kell az NV-s cumókat leszedegetni, és utána újraindítás után jó lesz Arch esetén.
Amire még figyelj: ha Intel GPU-t használva kell a hardveres videódekódolás, akkor ahhoz telepíteni kell vagy az intel-media-driver vagy libva-intel-driver csomagot, attól függően, hogy konkrétan milyen Intel GPU-ról van szó. Akár mindkettő felmehet. Ha nem telepítesz ilyet, az nem okozza a rendszer működésképtelenségét, csak videólejátszás közben a procit fogják pörgetni a médialejátszó programok, ha videót nézel.
Új hozzászólás Aktív témák
- AliExpress tapasztalatok
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Tesla topik
- EAFC 26
- Blu-ray lejátszók
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Drága Bluetooth tagek olcsóbb alternatívái (MiLi MiTag, LiTag, OTAG, stb.)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 1TB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- Thermalright Assassin X 120 V2
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3503
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
BoB
