Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:01:44

LOGOUT.hu

Apple Watch-ok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) zmtTom válasza jacis (#2200) üzenetére


zmtTom
tag

:R Nagyon szépen köszönöm :R

(#2202) Dwatti válasza zmtTom (#2199) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#2203) zmtTom válasza Dwatti (#2202) üzenetére


zmtTom
tag

:R

(#2204) zmtTom


zmtTom
tag

Kis segítséget szeretnék kérni. Nagyon sok mindent lehet olvasni mindehol, ezért nem tudom mi az ami hihető.
A watch s9 45mm GPS és az ultra 2 üzemidőben hogyan alakul? Pl egy hétvége elmegy valahova az ember akkor mire lehet számítani? Kell töltő? Mennyi ideig jók kb (tudom használat függő is) egy töltéssel? Átlagos napi használat mellett. :R

(#2205) Sasi001 válasza zmtTom (#2204) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Az ultra2 átlag használat+esim nálam 3-nap.az S9 nem tudom.

(#2206) lmno válasza zmtTom (#2204) üzenetére


lmno
őstag

S9-hez kelleni fog töltő hétvégére, az Ultrához nem feltétlenül.

(#2207) xhege válasza zmtTom (#2204) üzenetére


xhege
addikt

Nálam egy 2x szorzó van az Ultra1 javára. S9 egy napos volt, az Ultra 2 napos.

(#2208) zmtTom


zmtTom
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :R

(#2209) jacis


jacis
nagyúr

Srácok olyat lehet csinálni az U2 esetében, hogy azt a piros számlapot (night mode?) AoD-ként használom? Remélem értitek mit akarok kérdezni. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2210) burgatshow válasza jacis (#2209) üzenetére


burgatshow
veterán

Állítsd be a Night módot fixen ne pedig automatikusra és akkor végig az van.
De külön nem tudod kombinálni, hogy ha AoD-ban van akkor az legyen, amikor meg felvillan, akkor valami másik...

(#2211) jacis válasza burgatshow (#2210) üzenetére


jacis
nagyúr

Akkor AoD-ként nem használható a piros felület. Értem és kár :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2212) Viktorbáró


Viktorbáró
csendes tag

Series 9 41mmre tudtok ajánlani kijelzővédő fóliát?

Rendeltem Aliexpressről egyet, de természetesen a széleken nem ragadt. :))
Jöhet alis és más bevált tuti is.

Köszönöm!

(#2213) jacis


jacis
nagyúr

Srácok az Ultra 2 milyen gyorsan töltődik fel?
A mostani Samsung órám iszonyat lassan töltődik amit nagyon utálok benne.
Válaszokat köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2214) burgatshow válasza jacis (#2213) üzenetére


burgatshow
veterán

Gyári töltőjével egy USB-C rendes adapterrel lehet neki küldeni. Én reggelente töltöm amíg kávézok/zuhanyzok, azalatt 60-70%-ot simán beletol. Ez kb. 30-40 perc...

De a gyári leírás szerint is 60 perc alatt. 80% belepumpálható.

(#2215) jacis válasza burgatshow (#2214) üzenetére


jacis
nagyúr

Az egész jó.
Köszi a választ.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2216) Rossi válasza burgatshow (#2214) üzenetére


Rossi
addikt

Dettó, illetve mióta kikapcsoltam az optimalizált akkutöltést még gyorsabb.
(Naponta töltöm, 50% alá ritkán megy, 80% fölé ritkán töltöm, így én optimalizálom magamnak.)

Reggelikészítés alatt 50-->80% kb. 15 perc, és már veszem is fel.

Ultra1.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2217) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Sziasztok!
Van egy Apple Watch SE, amihez hozzáadtunk egy bankkártyát, de nem akar működni a fizetés.
A két gombnyomásra megjelenik a kártya képe a kijelzőn, de hiába tesszük oda az órát a terminálhoz, nem sikerül a fizetés.
Visszakeresve találtam egy olyan megoldást, miszerint: "törölni kell a párosítást, és újra megcsinálni mindent".
Ez az óra és a telefon párosítását jelenti?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2218) Noxy válasza Viktor0610 (#2217) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a b.kártya hozzáadáskor nem volt semmi hiba, és látod a Watch appban a kártya adatokat is, akkor nem biztos hogy nálad van a probléma. Sztm próbáld meg másik terminálnál is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2219) Viktor0610 válasza Noxy (#2218) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszzi, akkor ezeket megnézzük majd! :R

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2220) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok,
Más is tapasztalt már olyat (Series 8, vagy 9 esetében), hogy az óra levételkor a kijelző egy 0.5 másodpercre villan egyet sárgás, olykor zöldes színárnyalatban?

Külföldi visszajelzések alapján ez csak az AOD miatt van, de gondoltam rákérdezek, hogy más is észrevett-e már hasonlót hosszas használat után. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#2221) BlackMartian válasza Norbi887 (#2220) üzenetére


BlackMartian
csendes tag

Szia,
nekem is csinálja az S9 - talán a legutóbbi frissítés óta. Én nem igazán tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de remélhetőleg a következő frissítéssel ezt kijavítják. :F

(#2222) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.

Össze vagyok zavarodva, kis segítséget szeretnék kérni.

Lányomnak vennék egy órát, és sehogy nem tudok rájönni, hogy mi a különbség az SE 2022 és 2023 között. Annyit találtam, hogy a 2022 is 2. Gen és nincs is újabb, de ezek szerint mégis van valami difi a kettő között.

Aztán van még egy olyan kérdés, hogy Series 9 megéri e majdnem a dupla árat az SE-hez képest? Tudom, hogy újabb és gyorsabb a proci, de tök alapszintű felhasználás mellett van e értelme?

És egy utolsó kérdés: melyik ajánlottabb, jobb, kényelmesebb vagy egyszerűbb? A hagyományos szíj vagy a pánt?

Nagyon nem értek hozzá és engem tulajdonképpen nem is érdekel, ezért nem mennék el megnézni, rendelnék egyet.

Köszönöm.

(#2223) Noxy válasza z123456z (#2222) üzenetére


Noxy
veterán

Ha AW-t szeretnél venni, akkor itt megtalálsz minden választ a kérdéseidre. [link]
Én tépőzáras pánttal használom. Egyszerűbb, kényelmeseb felvenni, hordani.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2224) z123456z válasza Noxy (#2223) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, de itt is jártam már. Egyszerűen nem találok sehol magyarázatot erre. Pedig még a Euronics oldalán is van 2022 és 2023 változat, a 2022 még olcsóbb is egy tízessel. Hát nem értem. Talán Reddit -en láttam, hogy valaki szintén ezt firtatja, és érdemben ott sem tudnak segíteni neki, csak azt, hogy gen 2 az utolsó, és a 2022 is az.

(#2225) Kbali válasza z123456z (#2222) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs, csak aktuális SE.
Alap felhasználásra elégséges

(#2226) Noxy válasza Kbali (#2225) üzenetére


Noxy
veterán

Van aki az Apple-nak sem hisz. Máshol keresi az igazságot. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2227) Kbali válasza Noxy (#2226) üzenetére


Kbali
nagyúr

Asszem a másik topikban pont én kérdezgettem hasonlót, mert az Istyle is hülyén írja ki.

(#2228) z123456z válasza Kbali (#2225) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, akkor jó lesz az.

(#2229) z123456z válasza Kbali (#2225) üzenetére


z123456z
őstag

De itt V2-nek emlegetik.

Különbség itt sem derül ki. Érthetetlen, hogy miért zavarják össze az embert. Nem itt akarom megvenni, csak itt nem évszámmal jelölik, hanem verziószámmal.

[ Szerkesztve ]

(#2230) xhege válasza z123456z (#2229) üzenetére


xhege
addikt

Eddig összesen két SE jelent meg órából. Mindegy 2022 vagy 2023 néven hirdetik vagy egymás mellett mindkét néven. :D
Szerintem mindenre is elég az SE, mondom ezt Ultra tulajként. :K

(#2231) z123456z válasza xhege (#2230) üzenetére


z123456z
őstag

:R

(#2232) Wlac válasza z123456z (#2222) üzenetére


Wlac
Ármester

Én azért vettem SE2-t, mert ez volt az első Apple Watchom, és mivel nem vagyok órás, ezért úgy voltam vele, hogy nem költekezem túl magam, maximum majd lecserélem egy jobbra, hogyha nagyon bejön. Annyira bejött, hogy maradt ez a modell, mindenben megfelel nekem, és egy ismerősömnek sem ajánlottam még magasabb kategóriát (egyikőjük sem végez semmi olyan tevékenységet, ami indokolná a jobb modellt).

Amiben esetleg az S9 jó lehet a lányodnak, az a gyorsabb töltés, valamint a pontosabb cikluskövetés. Nem tudom, hogy ez utóbbi ténylegesen mennyivel jobb az S9-en az SE-hez képest, esetleg ennek nézz utána, mert lehet, hogy tényleg többet nyújt az újabb változat. A töltéssel nekem azért nincs gondom, mert alapjáraton egy monitorozó eszköznek használom az órát, nem nagyon kapok értesítéseket rá, és csak könnyebb edzéseket végzek vele (pl. 1 óra alatti futás), így estére körülbelül 50%-ig szokott merülni, aminek a nagy részét a zuhanyzás és egyebek közben vissza is tölti. Sajnos napi rutin a töltés, és az állandó "mentális checklistem" eleme, hogy hogy illesszem bele az életembe, hogyha például elutazok valahova.

Korábban azért nem is voltam óra használó, mert mindig kikezdte vagy a szíj, vagy az óra hátlapja a kezem. Az SE-hez járó alap szilikon szíj alá is gyönyörűen beizzadt a csuklóm, viszont a hivatalos sportpánt nagyon jól lélegzik és nagyon kényelmes viselni, használni. Egy év után sem látom, hogy bármi baja lenne (a szintén eredeti iPhone szilikon tokom eddigre már elkezdett szétesni), úgyhogy azt csak ajánlani tudom.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#2233) z123456z válasza Wlac (#2232) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm, a kimerítő választ. :R
Lényegében már eldöntöttem, SE lesz belőle pánttal, lehetőleg világos színben. Csak nem értem és bosszant is az évjáratok kibogozhatatlan összevisszasága és a színenkénti jelentős árkülönbség. S9 a rózsaszín miatt lett volna érdekes elsősorban, mert a iPhone 15-je is olyan színű, de ez igazából lényegtelen, és neki ( nekem ) a plusz tudás nem ér annyit, amennyi a különbség.

(#2234) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Lassan fél éve használok apple watch-ot de még most sem értem az alvás monitorozást. Huawei watch Gt-ről váltottam, azon ha elszundítottam pl. 1 órára jelezte. Ez meg semmit. Mit és hogyan állítsak be?

(#2235) Robaj


Robaj
addikt

szerintetek az apple watch ultra 2 várható, hogy visszamegy a 2 hónappal ezelőtti 280 körülre?

[link]

Tudnék venni új Apple Watch ultra-t nem sufniboltból 280-ért, de nem tudom nem-e lenne érdemesebb várni hátha visszamegy.

Mit gondoltok?

(#2236) novoszath


novoszath
senior tag

Alany egy watch 6 olyan kerdesem lenne hogy az optimalizalt toltest mikent lehet aktivalni mert mindig full ra tolti az aksit a toltesi gyuru mikent lehet felig nyitotra allitani ? :W

[ Szerkesztve ]

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2237) Kbali válasza novoszath (#2236) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak az órán a beállítások között tudod bekapcsolni (nekem 9-es van, azon itt találod) - akkumulátor/akku állapota

[ Szerkesztve ]

(#2238) novoszath válasza Kbali (#2237) üzenetére


novoszath
senior tag

Nekem csak az optimalizalt toltes van mint lehetoseg
nalad van olyan hogy felig nyitott gyurut mutatja? Nekem csak a teli van mindig ezt nem nagyon ertem akkor minek van az optimalizalt toltes ha mindig csutkara tolti :F

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#2239) Kbali válasza novoszath (#2238) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az optimalizált, az nem azt jelenti, mint az i15-nél a 80%-ig töltést, hanem, hogy akkorra tölti fel, mikor használni akarod. A "félig nyitott gyűrűt" nem igazán értem.

(#2240) Noxy válasza novoszath (#2238) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom mennyire örülnél neki, ha reggel 80%-n raknád fel, amikor egész éjjel töltőn volt. Egy S6-nak már nem igazán acélos az aksija, bármennyire is kímélve volt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2241) pamesz válasza SoldierL (#2234) üzenetére


pamesz
tag

Ez nem tudja ezt az egyszerű dolgot sok százezerért. Mi band 2 anno pár ezer forintért tudta, hogy ha délután ledőltem szunyálni, automatikusan észrevette, bekapcsolta az alvást, kilőtte az értesítéseket. Nem egyszer volt már, hogy délután munka után elaludtam, és ez a fos ébresztett a rezgésével, mert elfelejtettem berakni ne zavarj módba. Olyankor legszívesebben falhoz vágtam volna. Simán megtudnák csinálni, mert a hw iszonyat tudná, csak leszarják.

(#2242) Noxy válasza pamesz (#2241) üzenetére


Noxy
veterán

Nem a szunyókálásra fejlesztetteték hanem a sportra, mozgásra. Előbb lesz bent az edzés közbeni fingszámláló, mint a szunyóka figyelés. Az meg mennyire életszerű, hogy munka után, vagy közben mindenki szunyókál, mert AW van a kezén? :F

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2243) pamesz válasza Noxy (#2242) üzenetére


pamesz
tag

Hajnali edzés után, elvinni a családot mindenhová, majd letolni 8 órát, ismét összeszedni a családot, netán vinni őket ide oda, közben gyors bevásárlás, majd késő délután hazaesés. Amíg az asszony kreálja a vacsorát, szerintem nem bűn 15 perc szunya a kanapén. Ez mi, ha nem életszerű? Igenis ennyi pénzért legyen már benne ez a funkció.

(#2244) lmno válasza pamesz (#2243) üzenetére


lmno
őstag

És mit akarsz a 15 perces alváson monitorozni?

(#2245) pamesz válasza lmno (#2244) üzenetére


pamesz
tag

Nem a monitorozás a lényeg, hanem hogy észrevegye az óra, és eltegye magát némába.

(#2246) jacis válasza Robaj (#2235) üzenetére


jacis
nagyúr

Én több mint két hónapja figyelem az árát de még soha nem láttam 280-ért.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2247) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! Létezik valami jegyzet app órára? Amit mondjuk lehet gépen, vagy telefonon szerkeszteni? Jön a vizsgaidőszak, jó lenne használni puskaként. Szerencsére sok tanár még csak a telefonra allergiás, az órát nem nézik. Nem regényeket akarok olvasni rajta, csak pár bekezdést.

(#2248) SoldierL válasza pamesz (#2243) üzenetére


SoldierL
senior tag

Igazad van! Ja és a pulzus mérést is ide említeném.. kapunk egy ikont.

(#2249) Wlac válasza pamesz (#2247) üzenetére


Wlac
Ármester

Bár nem olyan user friendly, de ha képként mented el az anyagot, akkor azt vissza tudod nézni rajta.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#2250) pamesz válasza Wlac (#2249) üzenetére


pamesz
tag

Marad a magamnak való üzenetben elküldés. Jobb ötletem nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Apple Watch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.