Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171401) WhiteWalker válasza tibbike01 (#171395) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A szolgáltató úgyis mindent lát ;]

(#171402) crok válasza tibbike01 (#171399) üzenetére


crok
Topikgazda

Ingyen VPN nincs, ott te magad válsz majd áruvá. Plusz óvatosan azzal hogy mi mit "rejt" el meg hogy hogyan, mert seperc alatt kiadnak rajtad.. ezeket ajánlom átolvasni mielőtt belevágsz [link] - [link] - [link] - [link] és erre lesz a VPN topic.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171403) tibbike01 válasza crok (#171402) üzenetére


tibbike01
őstag

"Plusz óvatosan azzal hogy mi mit "rejt" el meg hogy hogyan."

Igazából az nem érdekes, hogy a 3-ik fél mit tud meg vagy nem a böngészéseimből. Az lenne a lényeg, hogy a munkahelyem, ahol a wifit használom néha "teljesen el tudjak bújni"...Aliexspress, Shien, használtauto...stb böngészéskor kb 1órára néha.

Felraktam a Proton VPN-t, csináltam accountot és úgy tűnik müködik. Van ingyenes része.

[ Szerkesztve ]

(#171404) Aurig@ válasza Fall-N (#171398) üzenetére


Aurig@
őstag

A frissítések közt gyakran szerepel a "Play szolgáltatások", ami szintén nem frissül ha nem kattintok rá.
Mint írtam, semmi sem frissül, se Google, se Play, se semmi.
Jelzi is rendszeresen, hogy kapcsoljam be az auto frissítést.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#171405) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani mozgó/animáló háttérképet tartalmazó appot? Amiket én találtam, ott nincs ami tetszene :-)

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#171406) zhorvath válasza -Maci- (#171405) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Esetleg a Zedge?

(#171407) -Maci- válasza zhorvath (#171406) üzenetére


-Maci-
addikt

Na hogy ez nem jutott az eszembe.:U:U
Köszönöm szépen :R:R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#171408) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Revanced-ben nem állítható be, hogy az élő adás is fusson háttérben?

#?*@&!

(#171409) tibbike01 válasza zeon.hu (#171408) üzenetére


tibbike01
őstag

NFC fizetésre melyik appot/szolgáltatást használjátok? Én a Simple-t, de manapság mindig kéri a biometrikus azonosítást és szarakodni kell a pénztárnál, már kezdem unni. Régen csak néha kérte, de mostmár mindig.

(#171410) Viktor0610 válasza tibbike01 (#171409) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google Pay.
Hozzáadod a kártyát, simán működik.
Ha a bankod még nem támogatja, akkor a saját megoldásuk javasolt.
A Simple-re nagyon sok panaszt olvastam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#171411) efi99 válasza tibbike01 (#171409) üzenetére


efi99
senior tag

OTP-s kártya vagy külső?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#171412) tibbike01 válasza efi99 (#171411) üzenetére


tibbike01
őstag

OTP, most kipróbáltam a Google Pay-t, sikerült hozzáadnom a kártyát, holnap kipróbálom fizetésnél.

Budapesti parkolásra mit használtok? A Simplet használtam eddig arra is, de lehet végleg megválnék tőle. :)

(#171413) vacs válasza tibbike01 (#171412) üzenetére


vacs
veterán

Egyértelműen Google Pay (Wallet), hiszen ez egy Androidba épített rendszerszintű alkalmazás, ezáltal gyorsabb, stabilabb és valószínűleg biztonságosabb is, mint egy külön banki alkalmazás!

Parkolási appok kényelmi díjai itt!

(^)(>.<)(^)

(#171414) Fall-N válasza Aurig@ (#171404) üzenetére


Fall-N
veterán

Melyik Android verzió? Nekem Android 13 alatt, módosítatlan Androiddal a háttérben frissül.

Ha beírom a keresőbe nem jeleníti meg:

Nem véletlenül kérdezi, hogy azt keresem-e.

[ Szerkesztve ]

(#171415) Aurig@ válasza Fall-N (#171414) üzenetére


Aurig@
őstag

Android 12.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#171416) efi99 válasza tibbike01 (#171412) üzenetére


efi99
senior tag

Nálam is, de nem vettem észre változást. Feloldom, érintek, ennyi.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#171417) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani naptár alkalmazást, amelyik teljes mértékben tud szinkronizálni ( feladat, tevékenység ) a google calendar-al?

(#171418) milan26 válasza Peter.70 (#171417) üzenetére


milan26
senior tag

OneCalendar? Fossify Calendar?

(#171419) tom120514 válasza Peter.70 (#171417) üzenetére


tom120514
őstag

Calengoo-t használom, szerintem jó. Nekem lövésem az emlékeztetők szundizása, ebben találtam meg a megfelelőt.

Never go full retard.

(#171420) poirot válasza Peter.70 (#171417) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt használom Androidon
[link]
Windows alatt a Vueminder-t. Akármelyikbe írok be, a változás megjelenik a másikban.

(#171421) Peter.70 válasza poirot (#171420) üzenetére


Peter.70
őstag

Tehát akkor windows alatt nem google calendar? Az üzleti naptárat ismerem, csak nem mindent szinkronizál google calendarral.
tom120514 és milan26: köszönöm, megnézem ezeket is

(#171422) DrKapocs válasza Peter.70 (#171417) üzenetére


DrKapocs
őstag

aCalendar+
Sok-sok éve hibátlanul teszi a dolgát.

Windowson pedig OneCalendar.

(#171423) Faby válasza tibbike01 (#171409) üzenetére


Faby
senior tag

Google Pay / Wallet szigorítás miatt mostmár minden fizetés előtt kéri az azonosítást, akár biometrikus, akár pin vagy jelszó, összegtől függetlenül.

Olvass vissza, március végén volt róla szó.
Eddig valóban elég volt a kijelzőt bekapcsolni (duplakopp, vagy valamelyik billentyű megnyomása stb), és működött a fizetés.
Egy módosítás miatt most már fel is kell oldani a telefont.
Nem csak a Simple-nél, de a Google Pay nél is. Pl nekem Revolut kártya van berakva Pay-be, és feloldás nélkül nem működik a fizetés.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#171424) kiskkas


kiskkas
tag

Open rádiót használtam ezidáig de egy frissítés után használhatatlan. Előző hozzászólásban már egy fórum társ leírta pár hete a megoldást, de nem tudom megtalálni. Leírná újra akinek ez sikerült , nagyon megköszönném.

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#171425) crok válasza kiskkas (#171424) üzenetére


crok
Topikgazda

[1] -> [2] -> [3]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171426) Lenry


Lenry
félisten

GMail appból nem kapom meg az új emailekről az értesítéseket. frissítése nincs, fájljait töröltem, az értesítések természetesen engedélyezve vannak, de már azt is próbáltam, hogy tiltom és újra engedélyezem őket, de így se.

mit lehet még kezdeni vele?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#171427) DrKapocs válasza Lenry (#171426) üzenetére


DrKapocs
őstag

1. Mindenféle akkukímélő optimalizáció kikapcsolása, háttérfolyamatok engedélyezése
2. Várni a frissítésre
3. Jelenlegi verzió törlése és visszatenni a korábban jól működőt
4. Feltenni a Gmail helyett egy másik appot.

Hirtelen más nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#171428) g_g_g válasza Lenry (#171426) üzenetére


g_g_g
őstag

Én azt hiszem kipróbáltam mindent amit lehetett, hogy a gmail értesítések rendben megérkezzenek, de a végső megoldás az lett, hogy ADB-n keresztül futtattam ezt a parancsot, így minden értesítés időben megérkezik:
adb shell dumpsys deviceidle disable

Hátránya, hogy ha nincs root, minden telefon újraindítás után le kell futtatni.
Azt nem vettem észre, hogy az akkumulátor idő ettől rosszabb lenne.

Mások alternatív levelező klienst ajánlanak, én is próbáltam, de az én "perverzióm" az, hogy szeretem a Gmail gyári alkalmazását, így maradt az ADB parancs.

(#171429) joelke HU válasza Lenry (#171426) üzenetére


joelke HU
senior tag

Akksi kímélésből kivenni, esetleg lakatolni a háttérben futást.
Ha így sem megy, akkor másik e-mail kliens vagy olyan mobil ami Vanilla droidot futtat :D

Motorola G51

(#171430) Oldman2 válasza g_g_g (#171428) üzenetére


Oldman2
veterán

"adb shell dumpsys deviceidle disable"

@crok: ez rendszer szinten mit befolyásol(hat)?

:R

(#171431) vacs válasza Lenry (#171426) üzenetére


vacs
veterán

Én már az Outlook appot használom és ehhez adtam hozzá a Gmailt, hibátlanul működik!
A Gmail app továbbra is szinkronizál a háttérben, de ki van kapcsolva az értesítés küldése!

(^)(>.<)(^)

(#171432) poirot válasza Peter.70 (#171421) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt szoktam meg. Izlés dolga. Induláskor rögtön megjelennek a teendők, stb. Ismétlödő időpontok is lehetségesek. A Google naptárt ebből a szempontból nem ismerem.

(#171433) kiskkas válasza crok (#171425) üzenetére


kiskkas
tag

Köszönöm crok!
Küzdök vele. :R

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#171434) kiskkas válasza crok (#171425) üzenetére


kiskkas
tag

Köszönöm crok!
Küzdök vele. :Y

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#171435) tibbike01 válasza Faby (#171423) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem nem az volt a bajom a Simple-vel, hogy fizetés előtt fel kellett oldani a telefont (ujjlenyomattal), hanem fizetés közben is kérte, odaérintettem és közben kérte, hogy erősítse meg. Ilyenkor a terminál is meghülyül kicsit és csak nyűg.

Azzal nincs bajom, ha fizetés előtt kell feloldani a telefont, ez így normális, csak ez után már ne szarakodjon.

(#171436) WhiteWalker válasza Lenry (#171426) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Többször írták és írtuk hogy a gmail appot el kell felejteni. Egy hulladék azért. Legyalulni ezt teheted vele!

Használj másik email 3rd party appot , van 3-4 amit itt a fórumon favorizálunk.
Állítsd be IMAP fiokent a gmail-t és megszűnik minden bajod.

[ Szerkesztve ]

(#171437) crok válasza Oldman2 (#171430) üzenetére


crok
Topikgazda

Kikapcsolja a doze-t. Nem túl jó ötlet. Ami ROM-on ez megold bármit az a ROM bizony szar, akár gyári akár custom. Lehet az egész implementáció szar, lehet csak a profil (a változók beállításai.. lsd. linkelt Logout blogom).
Ha már mindenképp valami ilyesmi akkor GMail esetén:
adb shell dumpsys deviceidle whitelist +com.google.android.gm
És ezzel whitelist-re teszi a GMail alkalmazást.
Ez meg megmondja hogy mi van a whitelist-en.
adb shell dumpsys deviceidle whitelist
Esetleg még a komplett Google Services-t is felvenni (gyáro ROM GApps mellett ott is kellene legyen egyébként).. de az akkukímélés kikapcsolása a GMail alkalmazásra ugyanezt kell(ene) csinálja. Ha ez nem így van az azt jelenti hogy a doze implementáció el van cseszve ésvagy valami nagyon gyártóspec és el van cseszve és szinte biztos hogy az App Standby bucket-et is figyelmen kívül hagyja..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171438) tibbike01 válasza crok (#171437) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez ugyanez a whitelist lenne?

(#171439) crok válasza tibbike01 (#171438) üzenetére


crok
Topikgazda

Látom Samsung.. annak természetesen külön belvilága van :D Amúgy nem teljesen, mert pl. ha lakatolod akkor whitelist de ebben a bekarikázott listában már nem is lesz ott az alkalmazás - plusz ugye van még a kikapcsolhatatlan auto optimization kicsaphatja éjjel neked a RAM-ből :D de a Device Care-ben a Memory-ban a Memory resistent apps alatt ott van az Excluded apps.. na ott én pl. mindent felvettem hogy semmit se takaríthasson ki - segítek, így is kicsapja egyszer-egyszer :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171440) zeon.hu válasza zeon.hu (#171408) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre semmi ötlet?

[link]

#?*@&!

(#171441) tibbike01 válasza crok (#171439) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Hogyan tudok "lakatolni" egy appot? Illetve ez mit is takar pontosan?

(#171442) niklebi válasza Lenry (#171426) üzenetére


niklebi
senior tag

Az értesítéseknél minden legyen bejelölve, hang, lebegő ablak, az összes egyéb részben is. Nálam legalul van a "További beállítások az alkalmazásban"--> megnyitni és ott az Általános beállításokat is néz meg. Utána az alatta lévő .....@gmail.com-ot nyisd meg, és ott menj végig mindenen az Értesítések részben jelölj be mindent. Címkék kezelése részben is állítsd be amit akarsz, de a Beérkezett leveleknél az összes legyen bejelölve. Nálam minden üzenet azonnal értesít mind a 2 telefonon.

(#171443) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok, nem találtam jobbnak tűnő totyikot :B

Samu A35 telefonom van. Telefonálás közben nincs internetem.
Pár hete telefont váltottam, de a probléma már ezt megelőzően is fennállt.

Mi lehet ennek az oka?

Privát dns-t használok (dns.adguard.com), esetleg az? Vagy sim-kártyát kellene cserélnem? Avagy pusztán valami beállítás?

Szerencsére ritkán telefonálok - céges telefon -, de olyankor gyakran szükségem lenne internetre, ezt-azt megkeresni levelek között, vagy interneten felkutatni gyorsan valamit stb.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#171444) Lenry válasza niklebi (#171442) üzenetére


Lenry
félisten

3 napja még jó volt. Azóta nem cseréltem telefont nem állítottam át semmit, tehát valószínűtlen hogy beállítási probléma lenne

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#171445) BigManus válasza Peterhappy (#171443) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Próbáld meg így: dns.adguard-dns.com

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#171446) Lenry válasza WhiteWalker (#171436) üzenetére


Lenry
félisten

Többször írták és írtuk

Én meg most látom ezt a topikot először belülről, ráadásul épp 14 éve használom megelégedéssel a gmail appot, nyilván nem az az első reakcióm, hogy törlöm az első szembejövő hibánál

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#171447) crok válasza Peterhappy (#171443) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem levált LTE-ről GSM/EDGE-re hívás közben mert nincs VoLTE.
Ha lenne engedélyezve a VoLTE és még működne is akkor nem kellene leváltania.
Ha régi a SIM akkor eleve érdemes lenne cserélni plusz VoLTE topik erre.
Amúgy Android szakmai.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171448) Peterhappy válasza BigManus (#171445) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom, atirtam! Bar a szures mukodik. De koszi!

(#171449) Peterhappy válasza crok (#171447) üzenetére


Peterhappy
őstag

Crok, nagyon szepen koszonom :R
A sim valoban regi, gyanus volt nekem is, hogy ott lesz a gond, de a volte-ra nem gondoltam volna.
Koszonom!

A topikert elnezest, nem is ertem, hol benaztam, meg ra is kerestem az android kifejezesre :W

(#171450) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Egy ideje szopat az AdGuard . :o Naponta több alkalommal levállik és nem csatlakozik magától vissza. Állandóan manuálisan kell megoldanom ha észreveszem. Régebben nem csinálta ezt. Esetleg jár még valaki hasonló cipőben? Ha igen, tud rá megoldást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.