Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-03 14:30:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7793) Cifu válasza mihellers56 (#7792) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Akkor itt tehát menet közben döglik meg valami.
Milyen 3rd party cuccok vannak feltelepülve?
Ryzen Master és/vagy az MSI saját szoftvere (Dragon Center talán?) illetve hasonlóak fel vannak rakva?

Én ezekkel kezdeném, hogy leszedném / deaktiválnám őket.
(ASUS esetén az Armoury Crate-et UEFI-ben (BIOS-ban) kell deaktiválni, ha nem teszed, a Windows feltelepítésénél automatikusan telepítésre kerül, ez kb. minden deszka gyártónál így van, ezen keresztül (is) lehet drivereket és firmware-t frissíteni).

Alaplapi driverek felrakva?

Windows és/vagy UEFI felületen az energiagazdálkodási dolgokat célszerű próba képpen kikapcsolni.

Az UEFI felületen nem lőttél be esetleg valamit? A gyártóknak vannak ilyen automatizált tuning dolgai, akár azok is okozhatnak problémát.

De ettől egyébként lehet nem hülyeség, amit Deathcrow42 kolléga is mondott, illetve én is javasoltam: ha csont alapon csak a gép van (integrált VGA, külső sallangok nélkül), akkor megdöglik ha ott hagyod, vagy sem?

A linkelt esetben nincs megoldás, csak a saját esetét írja le egy illető, ráadásul ő például már nekiállt tuningolni (PBO CO beállítások)... :(

Szerk.: [Itt írnak hasonló] random újra indulásokról, a srác a Global C-State Control kikapcsolásával oldotta meg.

Szerk.2.: Amit ott javasolnak, és teljesen érthető, hogy a Windows eseménynaplót érdemes megnézni az ilyen esetek után.
Eseménynapló (start menübe beírod) -> Windows naplók -> Rendszer és itt érdemes körbenézni. Ha Event ID: 41 (kernel-power), akkor az ottani leírások szerint túl alacsony feszt ad a CPU-nak az alaplap, egy kis plusz fesszel elviekben kezelhető. De első körben az eseményeket kellene megnézni.

Szerk.3.: [Itt is egy hasonló eset, ez éppen egy 7800X3D] , nála is a Global C-State Control kikapcsolása, illetve a Windows energiagazdálkodási beállításoknál a "magas teljesítmény" volt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.