Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 12:46:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok. Ha fent van a Amd iGpu driver és én Nvidia dGpu-t használok az nem zavar be?

Mik a tapasztalatok Win11 fTPM-el, 1.0.8.0-nál van még 'stutter'?

(#7302) ollie válasza tomgabor (#7301) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nem zavarja egymást a 2 driver, sőt, mindkettőt használom, mert az egyik monitor az iGPU-ba, a másik a diszkrét GPU-ba van dugva.

***

(#7303) robber4


robber4
tag

Sziasztok . Egy olyan kérdésem lenne hogy vásároltam egy 7900XTX-et . Ryzen 9 5900x van melette és azt figyeltem meg monitorozás közben hogy szinte elég sok játékban sőt amiket eddig próbáltam mindegyikben elég nagy számban használja a procit.

1440p-n és tehetem extremere is beálitásokat akkor sem nagyon megy feljebb.
Wz 3 - GPU usage 80% átlagbab
CPU usage: 70% átlag

Azthiszem ez elég nagy szűk keresztmettszet és emiatt vannak a bekaadások a játékokban?

[ Szerkesztve ]

(#7304) Cifu válasza tomgabor (#7301) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ugyanúgy használom ahogy Ollie, nem tapasztaltam hibát.
Amit már más megjegyzett, hogy a Steam indulásakor van egy kb. 8-10 másodperces késlekedés emiatt. Engem nem zavar, és ezt inkább a Steam hibájának nevezném...

Nekem nem volt korábban sem "stutter" problémám, még az AGESA 1.0.0.6 alapú UEFI-vel sem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7305) Cifu válasza robber4 (#7303) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ez tök jó, csakhogy rossz topicban vagy. Ez Zen4 / AM5 topic.
Inkább a procidnak megfelelő [Zen3 / AM4 topicban érdeklődj].

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7306) hokuszpk válasza Cifu (#7305) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

onnan iranyitottuk ide, de ott az volt a kerdes, hogy a 7800X3D ala milyen alaplapot ajanlunk :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7307) robber4 válasza hokuszpk (#7306) üzenetére


robber4
tag

Sorry srácok :D Hova melyik topikba kellene ezzel mennem ? Amúgy igen ez is érdekelne hogy 7800x3d alá milyen alaplap és ram lenne a legjobb ami tutira szuperül futna együtt a 7900xtx-el :)

(#7308) hokuszpk válasza robber4 (#7307) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a "7800x3d ala lap" kerdesekkel ide, az 5900X -el meg oda, ahonnan jottel, de ha nemvalaszolsz a keresztkerdesekre, akkor tovabbra is lovoldozunk bele a vaksotetbe.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7309) Cifu válasza robber4 (#7307) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Van topic összefoglaló.
Elolvastad?

Ha segítséget kérsz, akkor meg (mivel a gondolatolvasás képességével nem vagyunk megverve) bővebben kellene leírnod, hogy mik az elvárások, mert annyiból, hogy "tutira szuperul futna", kb. vagy azt lehet mondani, hogy bármelyiket (mert esélyesen mindegyikkel jól futna), vagy a legdrágábbat (mert azt sem tudjuk, hogy mekkora költségkerettel számolsz).

Mivel pedig az adatlapod nincs kitöltve, fogalmunk sincs most milyen géped van, milyen házad, milyen hűtést raknál rá, milyen csatlakozókat használnál, hány M.2 NVME SSD-t akarsz belerakni, az alaplapi hangkártyát használnád avagy raknál bele egy dedikált hangkártyát, kell-e Wifi, és a többi...

Szóval most kb. becsattogtál egy autókereskedésbe azzal, hogy adjanak egy olyan autót, amelyben jól mutatok a csajommal. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7310) Furious válasza Hellwhatever (#7299) üzenetére


Furious
tag

+1

Ha a technikai embereken múlna a fejlesztés, akkor legalább működne is a legtöbb dolog. Persze mindennek van anyagi vonzata is értem én, de alapvetően a profit a lényeg. Ez többször rosszabb eredményt hoz mintha a ráfordított mérnöki időt megfizette volna a cég, de hát nem kell ezt magyarázni, szerintem itt többen tisztában vannak vele. :DDD

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#7311) robber4 válasza Cifu (#7309) üzenetére


robber4
tag

Szóval akkor annyi hogy én nem nagyon értek ezekhez hogy kell e wifi vagy sem nemtudom hogy ez mennyire hasznos egy alaplapon :) Soha életemben nemfoglalkoztam ezekkel a dolgokkal én ehez teljesen kezdő vagyok én csak egy játék gépet akarok épiteni ahol nincs szűk keresztmetszet mint most a 5900x-en mert a kihasználtság most a következő :)

GPU: 80% CPU - 70% Call of Duty WZ 3 játék és ez csak az egyik
Starfield : Gpu 80% - CPU 69-70% szintén felbontás 1440p.

Most jelenleg ezek vannak a gépemben.

RX 7900XTX Sapphire Pulse Radeon nem a nitro hanem a sima.
Táp: FSP Fortron hydro g pro 850W 80+gold
a költségem az olyan 700-800 euró lenne.
Gépház :Msi mag forge 100M

Ami kellene : Ryzen 7 7800x3d .Hozzá egy jó alaplap és egy jó minőségű Ram.
Nem értek ehez a BIOS-ban való tukáláshoz :) OC és egyéb dolgok .Csak egy jó párositás kell ehez a kártyához aminél a legminilisabb az ilyen be-be akadások és ahol a legminimálisabb a szűk keresztmetszet :) Mert kezdő vagyok,de szerintem ez a kihasználtság nagyon sok hogy ugyanakkora %-ban használja a processzort mint a kártyát az szerintem nagyon nem jó. :) Ha ebben tudna valaki segiteni én szivesen megfizetem a munkáját is :)

(#7312) S_x96x_S válasza robber4 (#7311) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> gépet akarok épiteni ahol nincs szűk keresztmetszet

szűk keresztmetszet mindig lesz , csak vándorolnak az egyik helyről a másikra. ..
az viszont igaz, hogy a szűk keresztmetszeteket érdemes fejleszteni ..

ha nincs "érezhető problémád" - vagy hátrányod a lassúság miatt ..
akkor én megvárnám a következő generációs ZEN5 procikat és a hozzá tartozó alaplapokat .. amibe spéci gyors ramot tudsz tenni ..

> kihasználtság nagyon sok hogy ugyanakkora %-ban használja
> a processzort mint a kártyát az szerintem nagyon nem jó.

szerintem inkább kérdezd meg a többiektől,
hogy a 7800X3D -el milyen CPU kihasználtság várható .. :K

amúgy:
egy jó Gen4 -es M.2 SSD -t is tegyél a listához, mert a disk is lehet szűk keresztmetszet.
és az alaplap nem árt ha Gen5 M.2 foglalattal rendelkezik, mert akkor később tudod fejleszteni ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#7313) S_x96x_S válasza robber4 (#7311) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 1440p. 5900X

ha nagyon durván a te GPU-dat megfeleltetjük RTX 4090 -nek,
akkor a a techpowerup pár játék alapján készült tesztje
szerint 1440p-n a következő relativ teljesítmény eltérést mért:
Ryzen 7800X3D - 100.0%
Ryzen 5900X - 74.6%
https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-7800x3d/20.html

de vannak olyan játékok, aminél semmit nem lehet érzékelni a jobb CPU-ból ..
pl. a Cyberpunk 2077+RT ..

persze ha veszel egy 4K-s monitort ,
és akkor mindjárt máshol lesz a szűk keresztmetszet.
és teljesen másképp alakulnak a %-kok ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#7314) robber4 válasza S_x96x_S (#7313) üzenetére


robber4
tag

Most vásároltam egy teljesen új monitort 1440p Dell alienware 240hz. Szeretnék ennél maradni. Ehez akkor érdemes lenne egy új m.2 ssd és akkor ez a proci csere jobb lenne?7800x3d ? Nekem ezek a be-be akadások megszüntetése a célom.

[ Szerkesztve ]

(#7315) Furious válasza robber4 (#7314) üzenetére


Furious
tag

Az a helyzet, hogy az sok mindentől lehet, szóval nem biztos, hogy a hardver update oldja meg a szaggatást. :U

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#7316) fudi2002


fudi2002
veterán

Békés és boldog karácsonyt kívánok a topiklakóknak!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7317) S_x96x_S válasza robber4 (#7314) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nekem ezek a be-be akadások megszüntetése a célom.

mit értesz "be-be akadások" alatt?
a cpu % visszaesést?
vagy a játék elviselhetetlenül belassul?

> Ehhez akkor érdemes lenne egy új m.2 ssd

most milyen háttértáron fut a rendszer ?
és mekkora memória ?
milyen oprendszered van most? ( néha egy újratelepítés csodákat tesz .. )

Amúgy egy jelenlegi csúcs 7800X3D -hez én egy elég jó Gen4 -es M.2 -es diszket választanék - elég sok szabad hellyel, mert 70% foglaltság felett eléggé lelassulnak.

Az általad említett Starfield -nek is kell a rendes diszk sebesség, mert belassul
és akkor tényleg ez lesz a szűk keresztmetszet ..

Starfield | The Game's File I/O Is Holding Back The Rest Of Your PC
https://www.youtube.com/watch?v=IbaYeiAr_30

Starfield M.2 NVME vs. SSD vs. HDD
https://www.youtube.com/watch?v=wWstXyjHMK8

Mottó: "A verseny jó!"

(#7318) robber4 válasza S_x96x_S (#7317) üzenetére


robber4
tag

És milyen M.2 lenne a jó?Most nem kifejezettem a starfield érdekel mert a legkevésbé sem azért fejlesztenék hanem igy az összes többi bármikori játékra legyen az pubg,warzone stb..

(#7319) Cifu válasza robber4 (#7311) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Privát vélemény, de ezek alapján nem javaslom a cserét.

Először is magad is elismered, hogy nem értesz hozzá, de aztán olyasmire hivatkozol, ami (már bocsánat), de marhaság.
Az, hogy 70%-os a CPU kihasználtságot látsz, azt jelenti, hogy nincs CPU limitált eset.
Ha sem a CPU, sem a GPU nem pörög 100%-on, akkor ott olyan limitáció van, amely miatt egyik sem pörög fel teljesen.
Ilyen lehet a max. FPS beállítás vagy a képernyő max. képfrissítés beállítás miatti limitáció.
Én is így játszom, a jelenlegi fő kijelzőm 60Hz-et tud, tehát a max. FPS-t 60-ra állítom be és bekapcsolt V-Sync-el.

Olyan, hogy "nincs szűk keresztmetszet" nem értelmezhető fogalom, mert játékokhoz, adott felbontáshoz és grafikai beállításokhoz lehet viszonyítani. Valahol szűk keresztmetszet lesz, a fentiek alapján is látható, hogy olyan is lehet, hogy sem CPU, sem GPU limit nincs, egyszerűen a beállítások határozzák meg azt, hogy nem megy feljebb a CPU és GPU terhelés. Ha ilyenkor gépcserért kiáltasz, akkor rossz irányba mész szerintem.

A leírásod alapján tipikusan azt az esetet látom felvázolni, amikor tanulópénzt fogsz fizetni, mert olyasmiket nézel, amit (gondolom) valami Youtube videón láttál, és elhiszed, hogy a géped nem jó, mert nincs a GPU és a CPU is 100%-on. Ilyen felhasználók jönnek azzal, hogy beírták a bottleneck calculator -ba a gépüket, és azt hozta ki, hogy X vagy Y limitált, tehát sz@r a gépük. Ha meg megkérdezi valaki, hogy egyébként játékban tapasztal-e bármi gondot, akkor az a válasz, hogy ja, nem, semmi, de zavar, hogy 240 FPS-em is lehetne, de csak 212 van...

Aztán össze rakja az új gépet, és rájön, hogy hoppá, igazából a játékokban semmi változást nem tapasztal, de jajj, miért bootol olyan sokáig a gép. Jajj, miért 90°C-os a procim. Jajj, de sz@r ez a Zen4, sz@r az AMD, sz@r minden... :DDD

Szóval ha nem tapasztalsz a játékok alatt semmi problémát, akkor felesleges a csere. Márpedig nem tapasztalsz a leírásod alapján, ugyanis konkrétan nem írtál ilyet, csak olyat, hogy a CPU meg a GPU "csak" 70-80%-on van terhelve...
Amely információk alapján a játékélménnyel a jelenlegi gépednél sincs problémád!

Lecserélheted a gépedet, de az összefoglaló elején leírtak alapján borítékolom, hogy az lesz a problémád, hogy 89°C-ig felfuthat olykor a CPU hőmérséklet, meg hogy lassabban bootol be a gép, mint az előző alaplappal (bár AsRock ill. Gigabyte deszkáknál az MCR be van kapcsolva).
Az UEFI menübe pedig mindenképpen be kell menjél, a gép összeállítása után, mert a RAM modulok sebességét például be kell állítani.

Ha ezek elolvasása után még mindig úgy érzed, hogy márpedig neked új gép kell, akkor egy Ryzen 7800X3D proci Németországban (ha euróban számolsz, akkor feltehetően nem hazai árak érdekelnek) ~400 euro, egy 32Gb-os G.Skill Flare X5 DDR5-6000 tCL32 modul ~115 euro, egy AsRock B650E Steel Legend ~277 euro. Ez kb. az adott árlimitbe belefér, nagyjából kiegyensúlyozott rendszer.

Viszont arra senki sem fog garanciát vállalni, hogy ez így tökéletesen, pöcc-röff fog működni elsőre és minden téren kielégíti az elvárásaidat, főleg a mostani rendszered kapcsán felhozott kritikák alapján...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7320) robber4


robber4
tag

De van problémám a játékokkal :) Ha nemlenne nem keresnék megoldást.A problémám az hogy vannak beakadások játékokban szinte minden egyes játékban.

És nem az a baj hogy nem 240 van hanem csak 200 hanem hogy 200 fps melett is akadok.És nem csak egy youtube videó alapján irtam ezt :) Hanem reddit posztban is irta ugyanezt a problémát ezzel a kártyával. És amikor az x3d-s procira váltott ezek a dadogások,akadások megszűntek nála. És a poszt alatt is több hozzászóló irta hogy a rendszerben a processzor volt a szűk keresztmetszet ami okozta a dadogást vagy stutteringet.

+ egy másik pontosan ugyanezt tapasztalta pontosan ugyanezzel a procival ami most nekem is van ugyanezzel a kártyával.és ő is azt mondtamhogy amikor erre a 7800x3d-re váltott akkor neki is megszűntek ezek a dadogások.

A vsync az nálam az előző kártyával egy őrült nagy bemeneti késleltetést okozott belassult egérmozgást játékban.

[ Szerkesztve ]

(#7321) robber4 válasza robber4 (#7320) üzenetére


robber4
tag

Ez a kombó ez nem lenne jó? [link] [link] [link]

(#7322) rup1u5 válasza robber4 (#7320) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fogadd el Cifu tanácsát és megkíméled magad egy csomó fejfájástól. Ha a BIOS-al sem akarsz megbarátkozni akkor nagy csalódás lesz az AM5 és hangosan fogod szapulni.
Cseréld az 5900x-et egy 5800X3D-re és jó leszel.

Az akadásoknak meg több mint valószínű, hogy szoftveres oka lesz. 7900 XT-re váltás után én is megtapasztaltam ezt. NV után meglepődtem, hogy a Radeon GPU-k mennyire érzékenyek arra hogy milyen program fut a háttérben.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7323) robber4 válasza rup1u5 (#7322) üzenetére


robber4
tag

Új rendszer van rajta teljesen új .Semmit sem tettem fel csak a pubg-t elsőnek és már akkor tapasztaltam ezt.
És te mit tettél hogy megszűntek az akadások?

[ Szerkesztve ]

(#7324) abridabri válasza rup1u5 (#7322) üzenetére


abridabri
veterán

Én nem cserélném, 5900x ről váltottam 7700X re majd 7800X3D re . Konkrétan minimálisan lett csak több fpsem (1% és avg is) . Ugyanúgy 1440p mint nála ( najó nálam 4k ,de DLSS Quality = 1440p) . Nagy pofáraesés lenne lecserélni az 5900x et bármirem akkora felbontásra tökéletesen kihajtja a 7900XTX-et ,de még a 4090-et is. Más baj van nála (driver gond / win beállítás-frissítés / instabil ram /power management /bloatware - Asus ArmoryCrate stb ) ,nem fogja megoldani a HW csere.

[ Szerkesztve ]

(#7325) robber4 válasza abridabri (#7324) üzenetére


robber4
tag

De akkor akik megcsinálták ezt a cserét akkor ők miért irták azt,hogy náluk megszűnt?

+ a másik felhasználó 4090-el futatta a 5900x-et és ugyanez volt a baj nála is.ő azt irta 7800x3d-re cserélte és megszűnt az akadás akkor ez most véletlen?Vagy hülyeséget irtak?

[ Szerkesztve ]

(#7326) abridabri válasza robber4 (#7325) üzenetére


abridabri
veterán

Mert vagy nem 1440p ben játszottak ,vagy hazudnak még maguknak is ,megnyugtatásul ,hogy nem dobtak ki több 100 ezret 5 fpsre.
Esetleg pont olyan játékkal játszottak ahol még 1440p ben is számít a 3dcache ,fehér holló kb.
( [5900x vs 7800x3d 1440p] pl forza szereti , konkluzio a vegen jol osszefoglalja )
De ,igen ,időtállóbb az AM5 az tény ,most még aránylag jó áron el lehet adni az AM4 et, ez idővel csökkenni fog . Csak ne várj csodát a cserétől .

[ Szerkesztve ]

(#7327) rup1u5 válasza robber4 (#7323) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kéne tudni pontosan, hogy milyen jelenségről beszélünk, esetleg screenshotokkal alátámasztva. Radnom microstutter vagy rendszeres időközönként fellépő akadás?
Eszközkezelőben megnézném mik futnak a háttérben.

Nálam a GPU-Z sensor okozott kb 5 másodpercenként mikroakadásokat Avatarban. Ki kellett nyomnom és az megoldotta.

#7324abridabri
Igazad lehet, nekem nincs tapasztalatom AM4-el. E5-1680 V2-ről váltottam AM5-re, szóval nálam elég szép ugrás volt.

#7325robber4
Nem írtak hülyeséget, csak éppen verébre ágyúval megoldás.
Ha a kocsidban búg a kerékagy csapágy megoldhatod a problémát azzal hogy veszel egy új autót de sokkal ésszerűbb cserélni a kopott csapágyat nem?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7328) omfgk válasza abridabri (#7326) üzenetére


omfgk
addikt

A link rossz volt.

Vagyis működött, de pont azt mutatta ,hogy van különbség bőven. ;]

De ugye nem árt hozzátenni ,hogy pontosan mekkora fps-t is célzunk az adott felbontáson.
Pont ebből volt itt korábban félreértés. És persze milyen játék.

[ Szerkesztve ]

(#7329) robber4 válasza rup1u5 (#7327) üzenetére


robber4
tag

Hmm hogy is fogalmazzak.irányitasz fpp nézetben egy akaraktert futsz előrenézelődsz jobbra és balra.Lövöldözős játék. Beakarsz célozni beakad egy pillantra vagy futsz futsz és elnézel egy irányba szintén akad egyet.

Nekem egy Dell Alienware monitor van 27-es 240hz 1440p #7328omfgk
Pubg,Warzone,Starfieldel is játszottam. És mindegyikben éreztem ezt az akadást a starfieldben a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#7330) robber4 válasza robber4 (#7329) üzenetére


robber4
tag

Én ezt nemértem srácok 2 éve kb ahogy épitettünk egy gépet nemkell semmit sem csinálni biosban soha életben nemvolt ott semmilyen ramok beálitgatása vagy egyéb dolgok . nemvolt soha se undervolt se oc semmi :) ugyanúgy lett akkor is rendszer telepitve mint bármikor máskor és nemvolt semmi ilyen probléma .ment minden játék akadásmentesen.

(#7331) omfgk válasza robber4 (#7329) üzenetére


omfgk
addikt

Pubg,Warzone,Starfieldel

Na ezért fontos ezt tisztázni.
Például a Starfield igazi cpu gyilkos játék a városban. Optimalizáció az kb sose volt.
És ez az AMD kb leggyengébb játéka a cpu tesztekben mostanság. Itt az X3D is verve van.

Warzone is szereti a gyors procit.
Pugb fogalmam nincs. Azt se tudom eszik vagy isszák. :))

De ettől függetlenül megmagyarázhatatlan akadások esetén a szoftvert basztassuk először. Hébe-hóba egy win reinstall meghálálja magát. Amennyi szutyok programkombináció futhat a háttérben... Vírusírtó, RGB szemét vagy éppen bányászunk csak nem tudunk róla. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7332) Zsohi válasza robber4 (#7329) üzenetére


Zsohi
őstag

A Starfield minden jatek kozul talan a leginkabb RAM fuggo, ha esetleg be tudnal dobni egy kepet a Zentimings programbol lehet tudnank segiteni es meguszhatod a cseret.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#7333) robber4 válasza Zsohi (#7332) üzenetére


robber4
tag



De ezt mondom nem csak starfieldben tapasztalom :)

[ Szerkesztve ]

(#7334) Zsohi válasza robber4 (#7333) üzenetére


Zsohi
őstag

tRFC kezdesnek mehet le 450-re, tRRDS 4, tRRDL 6, tFAW 16, tRC 59(mondjuk a tras nem tudom hogy lett 39 :DDD ). Szerintem mar ez sokat fog segiteni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#7335) robber4 válasza Zsohi (#7334) üzenetére


robber4
tag

és ezeket biosban kell? Ezek mire szolgálnak?

(#7336) Cifu válasza robber4 (#7320) üzenetére


Cifu
Topikgazda

De van problémám a játékokkal :) Ha nemlenne nem keresnék megoldást.A problémám az hogy vannak beakadások játékokban szinte minden egyes játékban.

Ezt eddig nem írtad le.

Mivel pedig nem írtad le, és azzal kezdtem, hogy nem vagyunk gondolatolvasók, arra tudunk építkezni, amit megosztasz velünk.

Hanem reddit posztban is irta ugyanezt a problémát ezzel a kártyával. És amikor az x3d-s procira váltott ezek a dadogások,akadások megszűntek nála.

Csak ismételni tudom magam.

Kicserélhetem a Youtube videót néztél megfogalmazást arra, hogy Reddit fórumon olvastál valamit, a végeredményen nem változtat semmit.
Nem a problémát oldotta meg az adott illető sem, hanem nyitott egy új lapot, az új rendszerrel, és jééé, ott nem volt problémája. De azt ezek szerint Ő sem találta meg, hogy az eredeti rendszerrel mi volt a probléma... :U

Megint csak ismételni tudom magam: "Ha ilyenkor gépcserért kiáltasz, akkor rossz irányba mész szerintem."

Hogy egy példát hozzak, nem egy és nem két alkalommal volt, hogy például rosszabb benchmark eredményeket láttak a kollégák, és kiderült, hogy a különféle háttérben futó RGB fényeket kezelő / alaplapi / stb. vezérlőprogramok állnak a háttérben, azok nélkül nincs probléma.

Én látatlanban valami ilyesmit sejtek a háttérben...
Hogy nem raktad fel sajnos ma nem jelent semmit, az ASUS Armory Crate pl. alapból települ, ha nem kapcsolod ki az UEFI menüben...

és ezeket biosban kell? Ezek mire szolgálnak?

Igen, ott kell, de ahogy az elején is kezdtük, ezek akkor AM4 / Zen3 témák... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7337) robber4


robber4
tag

mi az a armory crate? Az egyik csak konkrétan procit cserélt semmi mást. Ugyanúgy AM4-en maradt az 5800x3d-n :)

De nekem nincs asus cuccom vagy ez hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#7338) torma1981 válasza abridabri (#7324) üzenetére


torma1981
veterán

Én 5900x-et cseréltem 7800X3d-re. Mellé 4090. Érezhetően gyorsabb lett a gép azért 4K-ban is. Azért nem teljesen igaz, hogy nem érdemes 5900x-ről váltani. 7800x3d most a legjobb proci játékra. És ha ügyesen csinálja az ember. Nem is olyan drága a csere AM4-ről AM5-re.

(#7339) omfgk válasza robber4 (#7337) üzenetére


omfgk
addikt

90% bloatware, 10% hasznos funkció. Már ha működik. Ha nem akkor az is bloatware.

(#7340) torma1981 válasza omfgk (#7339) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem fent van. Nálam megy a fan szabályzás. Másra nem is használom. Eddig nem volt vele bajom.

(#7341) abridabri válasza torma1981 (#7338) üzenetére


abridabri
veterán

Ok elfogadom ,hogy te úgy érzed . Én nem . Igaz nekem volt egy köztes lépcső is :
5900x + DDR4 3600cl14 (cpu szarrá húzva vízzel) -->
7700X+ddr5 6200 cl32 (PBO ,de csak léghűtés) -->
7800x3D +ddr5 6400 cl28(víz ,de nincs mit húzni )

(#7342) torma1981 válasza abridabri (#7341) üzenetére


torma1981
veterán

Pl a 6400-as memória nem is lényeg a 7800x3d alá. És igen a procinak egyáltalán nem kell víz. Bőven elég a levegő is. Ezért nem is vettem Intelt. Oda már alap a víz :( Nevetséges.

(#7343) S_x96x_S válasza robber4 (#7330) üzenetére


S_x96x_S
őstag

ha van időd ezeket is megválaszolhatod:
- most milyen háttértáron fut a rendszer ? ( diszk típusa, és szabad hely )
- és mekkora memória ? ( ?? GB )
- milyen oprendszered van most? ( mert néha egy újratelepítés csodákat tesz .. )

Néha például akkor is akad a rendszer, hogyha az SSD majdnem tele van ..
vagy elkezd a diszk meghibásodni ..
Ha meg túl kevés a memória, akkor a memória swapping ( ami kimásolja a diszkre az éppen nem használt memóriát ) lassan nyírja ki a diszket ..
Ritkán még a vírusírtó kavarhat be .. ( vagy akár egy igazi vírus )

olyan is lehet, hogy a játékokat tartalmazó diszk a chipset-es csatlakozóra van kötve,
ami visszafogja a teljesítményt.

Ha meg HDD-t használsz .. az a modern játékoknak már nem igazán ideális ..

> De akkor akik megcsinálták ezt a cserét akkor ők miért irták azt,hogy náluk megszűnt?

bármi lehetséges:
lehet, hogy új M.2 SSD-t is vettek és újratelepítették a teljes rendszert
win 10 -helyett win11 -et raktak fel
valamint az új gépükben több lett a RAM - is, nem lett memória limites.

Vagyis ha nem tudjuk, hogy mi az IGAZI szűk keresztmetszet,
akkor teljes új rendszer kell cserélni.
( beleértve új Gen4 M.2 diszk és teljes Win11 (újra) telepítés )

diszkre az én javaslatom:
Gen4 M.2 NVMe >= 2TB -os verzió ;
M.2 (PCIe 4,0 4x NVMe) ÉS >= 1200 TBW elméleti élettartam
ÉS az Írási és olvasási sebesség >= 6000 MB/s
ha maximalista vagy akkor rögtön 2db M.2 SSD-t raksz be a rendszerbe ..
egyet a windows-nak és egyet a játékoknak.
Az új alaplapon emiatt nem árt megnézni, hogy képes legyen 2db M.2 -t a CPU-ra kötve hajtani.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#7344) robber4 válasza S_x96x_S (#7343) üzenetére


robber4
tag

ADATA swordfishen megy a rendszer egy 500GB-os m.2.
Szabad hely van bőven rajta nincs tele. Ramok azok DDR4 Kingston fury renegade cl16 3600mhz.

Most lett új rendszer feltéve rá win 10 64bit pro.
Van még egy disk benne az egy 1TB sima ssd de nem azon van pl a pubg vagy a warzone sem . Ott a másikon az 1TB-sen a hard disk sentinel azt irja,hogy van 2 hibás szektor. de nem azon van a rendszer.

(#7345) Hellwhatever válasza robber4 (#7329) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

A címek között van több multis is, célszerű lehet a hálózati beállítások körül is szétnézni.

Nálam tavaly minden előjel nélkül időnkén megugrott a ping, szakadozott a kapcsolat játszhatatlan volt az egész, illetve általában is viszonylag magas pingjeim lettek egyik napról a másikra.
Kiderült hogy a szolgáltató (Voda) átrakott IPv6-ra és az okozta a gondot. Szerencsére jófejek voltak és szó nélkül azonnal visszaraktak IPv4-re, azóta semmi ilyen gond nem volt.

(#7346) S_x96x_S válasza robber4 (#7344) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ADATA swordfishen megy a rendszer egy 500GB-os m.2.

ouch ... még gyárilag se olyan gyors;
Sequential Read = 1,800 MBps
PCIe 3.0 x4 / NVMe 1.3
https://www.tomshardware.com/reviews/adata-swordfish-nvme-ssd-review

összehasonlításként - hogy a PS5 -höz mit javasolnak jelenleg:
The Best PS5 SSDs in 2023: Speedy NVMe storage for your console ( 2023 december)
https://www.tomshardware.com/best-picks/best-ps5-ssds
amit itt a tesztekben jól szerepel - és 2 TB az szerintem bátran javasolható.
elméletileg a mostani alaplapod és a procid is támogatja a Gen4-et,

vagyis én alternatívaként első körben megpróbálnám
az M.2 -es upgradet ( 2TB ; Gen4 , >6000MBps ) + újratelepítés.
és ha még mindig problémás a konfigod,
akkor az új diszket az új konfigodnál fel tudod használni.

Ne felejtsd el, hogy sok játék a konzolról van átportolva
és a PS5 -nek elég gyenge CPU-ja ( zen2-es)
de elég erős Gen4 M.2-es diszk-je van. ( PS5 ajánlott >= 5500 MBps )
Ami most van neked, az jóval a PS5 ajánlott alatt van,
és minél újabb a játék, annál inkább igényli a játék közbeni töltögetést.

> Szabad hely van bőven rajta nincs tele.

ha már több mint 70-80% foglalt .. akkor néhány SSD képes erősen belassulni.
Ki kéne mérned a mostani sebességét és akkor nem kell találgatni.

> Ramok azok DDR4 Kingston fury renegade cl16 3600mhz.

Ha 16 GB , akkor a DDR4 RAM-ot nem tudja cache-nek használni a rendszer
és szinte mindent a diszkről kell olvasnia .. és ha lassú a diszk, akkor az problémás lehet.

Ha a CPU és a GPU vár az adatokra a diszkről
akkor normális, hogy a CPU és a GPU nem lesz kihasználva ..
Igazából segítséget kellene kérni, valamelyik kezdő topikban,
hogy hogyan tudod kimérni a szűk keresztmetszetet ..
pl. azt hogy pl. nálad a diszk-re vár a rendszer ?

És logika alapján mindig az a szük keresztmetszet,
ami 100%-ra ki van használva,
Vagyis ne csak a CPU -t és a GPU-t nézd, hanem a diszk i/o -t is !
Kérj segítséget a monitorozásban valamelyik kezdő fórumban!
:R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#7347) rup1u5 válasza robber4 (#7344) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kezd ott, hogy felteszel egy W11-et.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7348) robber4 válasza S_x96x_S (#7346) üzenetére


robber4
tag

Ez egy teljesen érthető és logikus magyarázat :) És melyik topik lenne az?Csak mert én itt sokszor rossz helyre irok be és leszúrnak érte :D Annyival kiegésziteném még hogy ezt a procit biztosan elpaaszolom és max a 5800x3d lesz a helyére. tehát ehez is paszolna a pci 4.0? Ram az 2x16gb

[ Szerkesztve ]

(#7349) hokuszpk válasza robber4 (#7344) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

masik topicban mar kerdeztem, de lehet, hogy a rendszer ssd van a chipsetre kotve, a masik meg a cpuba ?
az ilyen "amikor elfordulok akkor megakad", azt valoszinusiti, hogy a textura "utantoltesnel" van gebasz ; esetleg egy gpu-z -t futtathatnal, screenshotot ide ; es a kezikonyvben megneznem, hogy nem-e olyan pcie slotban van a zsuga, amitol a ket m2 ssd miatt elveszi a lap a pcie sinek egyreszet ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7350) robber4 válasza hokuszpk (#7349) üzenetére


robber4
tag

Utánajárok valahogyan.Azt még esetleg érdemes lehet itt megemlitenem hogy a másik ssd-m az egy sima SSD Sata 1TB wd green.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.