Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 12:46:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Predatorr válasza Predatorr (#7750) üzenetére


Predatorr
őstag

Leszedtem. Mintha elpárolgott volna a paszta. :Y
Pedig pasztáztam már pár procit.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7752) PuMbA válasza Predatorr (#7751) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy jó paszta akkor. Főleg hogy a honlapján úgy hirdetik, hogy nem szárad ki :C

[ Szerkesztve ]

(#7753) Predatorr válasza PuMbA (#7752) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nem száradt ki, csak nagy része szublimált. Felkentem a maradékot, szép egyenletesen, hűtővel is megnéztem, legfeljebb 2 hónap múlva megy az mx4. :((
Most 32° Ca proci 50 helyett. :C Jó lesz figyelni az aidát.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7754) robber4


robber4
tag

7800x3d- procinál 5050 ghz-re hogyan lehet emelni hogy játék közben annyira boostoljon?
Illetve van ennek bármiféle hátránya ?Pozitiv hatása játékra nézve?

(#7755) S_x96x_S válasza robber4 (#7754) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 7800x3d- procinál 5050 ghz-re hogyan lehet emelni
> hogy játék közben annyira boostoljon?

- Mert most mennyi ?
- Amúgy melyik játékról van szó ?

Mottó: "A verseny jó!"

(#7756) Cifu válasza robber4 (#7754) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Röviden: ne foglalkozz vele. 7800X3D esetén teljesen normális, ha 4700-4800 MHz a boost freki játékok alatt, stressz teszteknél (pl. prime95) még akár 4600 fölé se megy. Normális viselkedés, a modern procik dinamikusan kezelik a magok frekvenciáját, a terhelés, hőmérséklet és fogyasztás alapján kontrolálják.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7757) deathcrow42 válasza Predatorr (#7751) üzenetére


deathcrow42
tag

Az igen, de legalább megvan az ok, és nem az ufók okozták :D

Remélem azért feljegyzed a hőmérsékletet, és majd pár hónap múlva pasztacsere :)

Illetve megnézted, ha a boost freki is alacsonyabb volt, mint mondjuk most?

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#7758) Exodion válasza Cifu (#7730) üzenetére


Exodion
aktív tag

Asrock:

MCR #1 (OC Tweaker - easy mode): OC Teaker > MCR

MCR #2 (Advanced): Advanced > AMD CBS > DDR Options > DDR Memory Features

Ha esetleg a Power Down kellene, arrol csak 1helyen tudok:
Power Down Mode (Advanced): Advanced > AMD CBS > DDR Options > DDR Controller Configuration > DDR Power Options:

(#7759) Cifu válasza Exodion (#7758) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Köszi szépen! :R

Beraktam az összefoglalóban, plusz rávilágítottál, hogy nem csak az advanced alatt lehet keresni - felteszem az ASUS-nál is lehet ilyet, de én mindig azzal kezdtem az UEFI-ben, hogy 'Advanced', na mindjárt meglesem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7760) robber4 válasza Cifu (#7756) üzenetére


robber4
tag

És szerinted mennyire igaz az,hogy ha undervoltolják a procit xy negativ értékre ugye akkor aztmondják legalábbis már 4-5 emberkétől azt halottam hogy ha stabilabbak az órajelek nem ugrálnak akkor ezáltal kevesebb az esetleges stuttering is.

Egy magyar streamer játékosnál láttam a pubg játék közben,hogy a 7800x3d procija stabilan 5050-en ált megse mozdul játék közben folyamatosan annyit boostol neki.

[ Szerkesztve ]

(#7761) Sipasanyi válasza Cifu (#7756) üzenetére


Sipasanyi
tag

Akkor itt már nem is állítható be egy fix feszültség+órajel?

LUXURY IS A CHOICE

(#7762) Cifu válasza Cifu (#7697) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Egyenlőre nem tudom hova rakni, de úgy tűnik, hogy a 2204 BIOS verzió iszonyúan jó hatással van a rendszeremre és azért érezhetően javul tényleg a stabilitás, tuningolhatóság.

2023 májusában (BIOS 1616):
FCLK: 2133Mhz max.
DDR5-6000 tCL32 küzdelmes, DDR5-6200 tCL34 szintén, VSOC 1.22V kellett hozzá.

2023 augusztusában (BIOS 1636):
FCLK: 2167Mhz max. (VSOC 1.1V alatt elérhető)
DDR5-6000 tCL30 (VSOC 1.0V) és DDR5-6200 tCL30 (VSOC 1.12V) elérhető.

2023 novemberében (BIOS 2001):
CLK: 2167Mhz max. (VSOC 1.1V alatt elérhető)
DDR5-6000 tCL28 (VSOC 1.05V) és DDR5-6200 tCL30 (VSOC 1.12V) elérhető.

2024 januárjában (BIOS 2214):
FCLK: 2200Mhz megvan (VSOC 1.1V alatt)
DDR5-6000 tCL28 (VSOC 1.05V) elérhető, stabil.

Nem akarom elkiabálni, de most már tehát az FCLK 2200Mhz is megvan, holott eddig egy AIDA64 stabilitás tesztnél pár perc alatt elhasalt, még 1.0V-os VSOC fesznél is.
Most fél óra AIDA64 és y-chruncer, ill. játék (CP2077, BG3) stabil.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7763) Cifu válasza robber4 (#7760) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ebbe a vitába nem kívánok mélyebben belemenni, én személy szerint nem tapasztaltam stutteringet azokban a játékokban, amelyekkel játszom. Nálam PBO CO per core van jelenleg, meg van egy minimális, 0,06V-os negatív offset CPU fesz beállítva.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7764) omfgk válasza robber4 (#7760) üzenetére


omfgk
addikt

Attól ,hogy bezuhan az órajel mondjuk 4850 helyett 4600-ra, attól még nem lesz stutter.

Inkább a háttérben futó szarságokat kell kilőni. Na ott már lehetnek ilyen különbségek. Egy tiszta rendszer vs mcafee, 3-4 féle rgb progi, alaplapi bloatware és társai.

[ Szerkesztve ]

(#7765) Rexcor válasza robber4 (#7754) üzenetére


Rexcor
őstag

Én ezt -35 CO-val értem el, így játékokban konstans 5050Mhz-re boostol minden magot úgy hogy mellette 45-50 fok között van a CPU temp (360-as AIO-val és jól szellőző házban) és így nem veszi vissza ezt az órajelet szinte soha. Előtte nekem is levette 4.7-4.8-ra CO offset nélkül játékokban. Pozitív hatása hogy valószínűleg jobban kihajtja a GPU-t ha nem 4K-ban játszol.

Amúgy én még az ECLK-n is elgondolkodtam (X670E-s lapban) mert azzak akár 5,3-5,4 Hgz is elérhető viszont nem all core és valószínűleg valamelyik játékban tövábbra is az all core 5,05GHz lenne a nyerőbb ami jobban kihasználja a megokat, bár lennének olyanok is ahol az egyszálas teljesítmény jobban számít ott meg az ECLK-s OC lenne jobb.

Én szerintem maradok a negative CO mellett mert így a hőfokok is alacsonyabbak.

(#7766) Cifu válasza Sipasanyi (#7761) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Annyira mélyen nem mentem bele az UEFI menübe, hogy minden részét végignézzem, ennyire mélyen szántó teningos nem vagyok, de átlag egyorrú halandónak (aki itt kérdezi meg, hogy mit lehet és mit nem) szerintem el kell ezt engednie. Beállítasz PBO CO mínuszt (all core vagy per core szabadidőtől és lelkesedéstől függően), aztán kész, használod.

Van mód CPU feszültség beállításra, de például magokra bontva nem láttam ezt módosíthatóan.
Van mód a mag frekik beállítására, van mód a bázis (100Mhz-es) frekik módosítására is (eCLK tuning), de ez már mélyebb víz.

De nem úgy működik, mint 15 éve, hogy beállítottál egy CPU voltage meg CPU boost frequency értéket, aztán vagy stabil volt, vagy nem.
És pláne nem úgy, mint 30 éve, ahol egy jumper határozta meg, hogy milyen frekin ment a proci... :DDD

[Itt van egy részletesebb leírás 7800X3D tuningról, ha érdekel a mélyvíz]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7767) torma1981 válasza Rexcor (#7765) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt a negativ CO-t hol lehet beállítani? Asus B650E-E lap. Azt szerintem belövöm én is. Az jó, ha alacsonyabbak a hőfokok. A memóriát hagyom EXO-n csak most. Majd később hangolom finomra.

(#7768) Cifu válasza Cifu (#7762) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Tévedtem, sajnos nem stabil az FCLK 2200 Mhz.
A BG3 kb. 2 óra játék után kiugrott, úgyhogy ebédre ott hagytam, hagy fusson a y-cruncher. No mire visszaértem egy óra múlva, windows belépési képernyő fogadott. Szóval sajna nincs meg a 2200Mhz. :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7769) torma1981 válasza Cifu (#7768) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor marad a 2167. Az is bőven jó. :)

(#7770) Cifu válasza torma1981 (#7767) üzenetére


Cifu
Topikgazda

UEFI menüben Advanced (jobb oldalt alul), AI Tweaker fent, kicsit lejjebb görgetsz, ott van a Precision Booster Overdriver, erre rákattintasz, aztán ebben az ablakban kicsit lejjebb van a Curve Optimizer.
Ide belépsz, tudsz választani a Curve Optimizer sorban All Core (minden mag azonos - értelemszerűen a leggyengébb maghoz idomul a többi) vagy Per Core (ezeknél egyenként tudod megadni az értékeket).
Ha ez megvan, akkor egy (All Core esetén) vagy 6/8/12/16 sorod lesz (per core esetén) minden maghoz.

Azt tudod kiválasztani, hogy Positive vagy Negative, itt az utóbbi kell, aztán pedig egy számszerű érték. Szerintem 10-esével érdemes haladni felfele (-10, -20, -30) és ha a teszteken órák után se indul újra a gép, akkor jó. Ha újra indul, akkor mondjuk 5-el visszalépsz (pl. -20 nem stabil -> -15 következőre).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7771) Exodion válasza Cifu (#7768) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem probaltal VDDG-t novelni? Futottam 2200FCLK-n egy-ket kort 6600MT/s -el 1:1 MCLK-UCLK-val de ~10perc y-cruncer es blue screen.
1100mV VDDG IOD
950mv VDDG CCD
mellett viszont jol nezett ki (y-cruncer 2oran at rendben volt) aztan eljott a munkaido es visszamentem a stabil 6400MT/s -re.

(#7772) robber4 válasza Cifu (#7768) üzenetére


robber4
tag

Tech power oldalán ezt irják 7800x3d-hez.

First of all, enable PBO and switch to the "manual" mode, which gives you most control. Set the various power limits to something like 200, you can raise them later if you max out one of them. Now the most important part, you must enable Curve Optimizer or you will not see any meaningful gains. Start with a value of -15 on all cores, boot into Windows, and use Ryzen Master to check that everything is setup correctly.

Ez micsoda ez a Set the various power limits? 200? Meg itt azt irja hogy ryzen master programmal nézni hogy jó e minden de pl itt valaki panaszkodott erre a programra hogy nem igazán stabil és jó. OCCT programmal szokták ezt a stabilitást ellenőrizni nem?

[ Szerkesztve ]

(#7773) rup1u5 válasza Cifu (#7770) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azt hiszem ugyan olyan ramjaink vannak csak neked 2*32GB?
Az enyémen ez áll: HWinfo nem ír semmit csak N/A

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7774) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Sziasztok, most vettem észre egy - lehet hogy - érdekes dolgot a gépemen. A CPU-Z memory fülön nálam 2x32 bit-et mutat, a neten nézelődve pedig a 4x32-bit a jellemző.

Nálam:

Random a netről:


Szerintetek? Egyáltalán van jelentősége?

(#7775) Cifu válasza Exodion (#7771) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Teszek egy próbát majd, köszi a tippet! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7776) kispal87 válasza Albus_D (#7774) üzenetére


kispal87
aktív tag

Szerintem attól függ mennyi modul van a gépedben.

(#7777) Cifu válasza robber4 (#7772) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Három power limit van, PPT, EDC és TDC. Szerintem azokra gondol.

De a HWInfo64-nél látod, hogy milyen limitekbe ütközöl.
Esélyesen elsődlegesen thermal limitbe...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7778) rup1u5 válasza Albus_D (#7774) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Dual rank / single rank, gondolom :F
Mondjuk nem ártana tudni a ramjaid pontos típusát, mert ami az adatlapodon van az kevés.
Nálam 4*32, tehát PONT kétszer jobb mint a tiéd! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7779) Cifu válasza rup1u5 (#7773) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Igen, KF560C36BBEK2, csak az enyém 64GByte-os.

Furi, nálam a HWinfo bőbeszédű:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7780) Cifu válasza Albus_D (#7774) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nálam is 4x32bit.

De kicsivel több infó nem ártana. Pl. HWinfo64 + Zentimings képernyőmentés több információval szolgál, mint a CPU-Z...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7781) Hellwhatever válasza Albus_D (#7774) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nálam is 2 x 32-bit:
Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance Grey EXPO

(#7782) Albus_D válasza Cifu (#7780) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Tessék.


rup1u5: És ez nem maradhat igy! ;)

(#7783) Cifu válasza Albus_D (#7782) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Megfejtettem.
A CPU-Z egyszerűen ennyire pompásan koherens a kijelzés terén.
Balra 2.02 verzió, jobbra 2.08 (utóbbi a legfrissebb a honlapjáról).
A régin 4x32-bit, a másikon 2x32-bit ugyan az a gép.

Szóval ne foglalkozz vele, nálad új verziójú CPU-Z fut, a régi képeken meg korábbi verziót használnak értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7784) Albus_D válasza Cifu (#7783) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#7785) robber4 válasza Cifu (#7777) üzenetére


robber4
tag

Pontosan mit kell néznem hwinfoba?
Hőfokok amúgy rendben vannak 360 AIO hűtés . 60-65fokok vannak játék közben.

(#7786) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok segítségre van szükségem! Raktam össze egy 7600 X & B650 tomahawk alaplappal, gskill 6000mhz expo ram. Oké hogy egy kicsit lassan indul azt már megszoktam de azt nem hogy terheletlenül újraindul fekete képpel és meghal és nem csinál semmit. Vagy ha eljutok windowsig egyből restartol és nehezen tér észhez!!! Legujjabb bios teljesen új minden és nem ez a első gép amit összeraktam életemben. Tápegység sem lehet mert egy Phaintex 1200w szörny szolgálja ki! Tanácstalan vagyok…. :W

(#7787) Cifu válasza robber4 (#7785) üzenetére


Cifu
Topikgazda

1.: Először is használd már a géped, és ne akard rögtön széttekerni.
Nekiállsz boost frekiken pörögni, meg stutteren, holott nem írtál olyat, hogy bármi problémád lenne amúgy játék közben.

2.: A HWinfo-ban magyarul ott van minden, amit leírtam. Csak értelmezni kell:
Ezen a képen azt látni, hogy jelenleg 98,3%-on van a Thermal Limit (hőlimit), és már volt 102.2%, mivel ez stressz teszt közben készült. Felette ott vannak sorban a többi limitek, PPT, TDC, EDC, százalékosan. Látható, hogy ebben az esetben a CPU-t a hőlimit fogja meg:


Ha egyik sincs 100% közelében (játék közben esélyesen nem lesz), akkor GPU limitált vagy, vagyis nem a CPU fogja meg a rendszert.

Ezen a stutteren pörgést föleg azok hozzák fel, akik kompetitív lövöldözős játékkal, 100-200 FPS-el játszanak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7788) PuMbA válasza Cifu (#7787) üzenetére


PuMbA
titán

"akik kompetitív lövöldözős játékkal, 100-200 FPS-el játszanak."

Hozzátenném, hogy rosszul megírt. Vannak rendesen megírt kompetitív lövöldözős játékok, ahol egy 4-5 éves gépen sincs stutter és megvan a fix 144fps. Ha egy 7800X3D-vel valami stutterel, ott nincs mit tenni, felesleges túráztatni magunkat egy sz*r játékon és ezért tuningolni a világ leggyorsabb játékos processzorát. Nonszensz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#7789) Cifu válasza mihellers56 (#7786) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Kezdjük az elejéről:

1.: Pontosan milyen hardverekből épül fel a géped, mivan benne, és melyik csatiban?
2.: Debug logika alapján először is létező legalapabb állapotban célszerű megnézni a gépet, alaplap + RAM + CPU, egy SSD vagy pendrive-ról OS (OS/SSD ellenőrzésre én pendrive-ról bootolni LinuxMint-et szoktam használni, de Rufus-sal tudsz Live Windows-t is csinálni (Windows 2 Go):

Ha már így sem stabil a gép, akkor CPU és RAM meg táp végignézni, széthúzol mindent, újra összerakod, CPU foglalatból kiszed, megnézni minden rendben van-e a foglalattal. Aztán vissza, rá paszta, hűtő megfelelően vissza (nem túl tépni!).

Ha van másik táp, azzal kipróbálni.
Ha van másik CPU hűtő, azzal kipróbálni.

Ha így stabil a gép, akkor neki lehet állni nézegetni, mi a probléma. Hőfokok rendben?
Feszültségek rendben?
Ha rendben, akkor lehet az SSD-ket végig visszarakni. Tesztelni, arról működik-e az OS.
Ha nem, akkor ott van valami gubanc.

Ha ez is megvan, akkor lehet a videókártyát berakni.
Azt is végigtesztelni.

Így tovább, lépésről lépésre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7790) Cifu válasza PuMbA (#7788) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Egyetértek és nem ok nélkül írtam a #7763 hsz-ben, hogy ebbe a témába mélyebben nem kívánok belemászni. :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7791) deathcrow42 válasza mihellers56 (#7786) üzenetére


deathcrow42
tag

Memória hiba? Próbáld csak az egyik stickkel ;) ha valamelyikkel stabil, rögtön megvan a bűnös

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#7792) mihellers56 válasza Cifu (#7789) üzenetére


mihellers56
tag

Szia! Köszönöm hogy segítesz!

1. Msi b650 Tomahawk
Ryzen 7600x
X73 Craken 360 megfelelően bekötve/ noctua 14 cromax al is!
Gskill 32Gb 6000mhz cl36 2 db kit, felváltva próbálgatva
Samsung 980 pro 1Tb ( legfelső portban )
Gigabyte Rtx 3070
PHANTEKS Revolt 1200W Platinum

2. Alap beállításokon biosban is ezt produkálja, windows többször telepítve, win11 eredeti, tápegység már a második előtte evga 850w os volt. Szétszedtem, újrapasztáztam, cpu foglalat rendben, terhelés alatt hibátlan, jó hőfokok feszültség biosban hozzá se nyultam/nem hiszem h kellene vagy igen? Játékok hibátlanok futnak, filmek videók böngészés. De ha ott hagyom egy óra után gondol egyet asztalon meghalt és meghülyül….
vga is jó tuti. Darabokra szedtem, minden bekötve ahogy a nagykönyvben megírva, cpu2x8 pin és társai is helyén…
Ha játék van semmi gond, Cyberpunk codmw stb…
AMD forumán olvastam h valaki más is panaszkodott meg rediten is ilyen bajjal de azt már nem értem kis angol tudásom miatt!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7793) Cifu válasza mihellers56 (#7792) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Akkor itt tehát menet közben döglik meg valami.
Milyen 3rd party cuccok vannak feltelepülve?
Ryzen Master és/vagy az MSI saját szoftvere (Dragon Center talán?) illetve hasonlóak fel vannak rakva?

Én ezekkel kezdeném, hogy leszedném / deaktiválnám őket.
(ASUS esetén az Armoury Crate-et UEFI-ben (BIOS-ban) kell deaktiválni, ha nem teszed, a Windows feltelepítésénél automatikusan telepítésre kerül, ez kb. minden deszka gyártónál így van, ezen keresztül (is) lehet drivereket és firmware-t frissíteni).

Alaplapi driverek felrakva?

Windows és/vagy UEFI felületen az energiagazdálkodási dolgokat célszerű próba képpen kikapcsolni.

Az UEFI felületen nem lőttél be esetleg valamit? A gyártóknak vannak ilyen automatizált tuning dolgai, akár azok is okozhatnak problémát.

De ettől egyébként lehet nem hülyeség, amit Deathcrow42 kolléga is mondott, illetve én is javasoltam: ha csont alapon csak a gép van (integrált VGA, külső sallangok nélkül), akkor megdöglik ha ott hagyod, vagy sem?

A linkelt esetben nincs megoldás, csak a saját esetét írja le egy illető, ráadásul ő például már nekiállt tuningolni (PBO CO beállítások)... :(

Szerk.: [Itt írnak hasonló] random újra indulásokról, a srác a Global C-State Control kikapcsolásával oldotta meg.

Szerk.2.: Amit ott javasolnak, és teljesen érthető, hogy a Windows eseménynaplót érdemes megnézni az ilyen esetek után.
Eseménynapló (start menübe beírod) -> Windows naplók -> Rendszer és itt érdemes körbenézni. Ha Event ID: 41 (kernel-power), akkor az ottani leírások szerint túl alacsony feszt ad a CPU-nak az alaplap, egy kis plusz fesszel elviekben kezelhető. De első körben az eseményeket kellene megnézni.

Szerk.3.: [Itt is egy hasonló eset, ez éppen egy 7800X3D] , nála is a Global C-State Control kikapcsolása, illetve a Windows energiagazdálkodási beállításoknál a "magas teljesítmény" volt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7794) Cifu válasza Cifu (#7793) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Miután már nem lehet szerkeszteni:

1.: Windows-ban energiagazdálkodási menüpontban mindent vegyél nagy teljesítményűre.
2.: UEFI menüben keresd meg a Global C-State Control-t és állítsd Disable-re.
3.: Ha ezek után is újra indulgat, akkor még mindig benne van a pakliban, hogy egyszerűen hardware hibás a CPU. [Itt egy 7900X-el járt így egy srác], egy másik procival ment a deszka...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7795) rup1u5 válasza Cifu (#7779) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi! Nálam ennyi:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7796) mihellers56 válasza Cifu (#7794) üzenetére


mihellers56
tag

Na ezt kikapcsoltam, pár perc után kilőtte magát :))

(#7797) tomic válasza Cifu (#7768) üzenetére


tomic
addikt

Anta777 nem is tesztelsz? Vagy csak nem tetted ki a képet.
Miután lefrisítettem a bios-t nekiálltam újra a ramtesztnek. Plusz proci csere is volt(hála az osztrák Alzának),de minek...
Én azt vettem észre, hogy az y-chruncer ha lefut attól az anta alatt még elhasal a rendszer hiába tűnik még játék alatt is stabilnak.
Minimális beállítást hajtottam végre a ramokon és játék,aida,y-chruncer melett így stabil volt.
Viszont anta mellett elhasalt.
Trefit ,trfc csökkentettem 50000,500-ra és így meg már anta melett is stabil.
Bocsi a fotós képért sajna a billentyűzet vagy én nem vagyok alkalmas kép kimentésére.

Proci csere megvolt (7600-7700)bár nem igazán akartam.Buktam a 2200fclk-t ez "csak"2167 tud. 40euro volt a felár gondoltam belefér. Bár nem tudom mikor használom majd ki.
Ami nem tetszik,hogy melegebb sokkal. Itt már felmegy 96fokig is tesztek alatt.

Had írjam le hogy milyen pozitív hozzáállást tapasztaltam a visszaküldéskor. A vásárlástól való elállás utolsó napján (itt ausztriában 1hónap) jeleztem,hogy elállnék a vásárlástól. De hezitáltam mert a 7600 szuper volt. Kb 2 hétig nem is küldtem vissza. Egyszer egy emalt kaptam,hogy nem kapták még meg a terméket. Ekkor jött a bogár. Majd egy hét múlva visszavittem személyesen. Szó nélkül vissza adták a pénzt 1 hónap és 3 hét után. Grat Alza.at

(#7798) deathcrow42 válasza mihellers56 (#7796) üzenetére


deathcrow42
tag

Több órát játszol, akkor hibátlanul teszi a dolgát, de ha otthagyod a sima desktopon vagy üresjáratban, megdöglik x idő után?

Lehet valami storage sleep beállítás? Amit Cifu írt, az event system - eseménynapló adhat plussz támpontot :R

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#7799) mihellers56 válasza deathcrow42 (#7798) üzenetére


mihellers56
tag

Holnap megnézem és jelzem mi van ott, jelzem ide és köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

(#7800) poli27


poli27
veterán

Van itt aki 7950x et használ 240 es aio val? :) Most nagyon olcsón ki tudnám cserélni a 7800x3d rá :D +33k lenne gondolkozom rajta (163 ért vettem a 7800x3dt, a 7950x meg 196e lenne) , mint írtam én nem sokat játszok, többet dolgozok a géppel :) Csak félek nem tudja normálisan hűteni az aio.. :) Vagy a másik jó áru a 7950x3d lenne csak az már 232e ft, bár ez is marha jó ár érte nem vitás de itt már 70k a különbség.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.