Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-29 06:52:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) pilu85 válasza Exodion (#12000) üzenetére


pilu85
őstag

Értelek. :)) :DD

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12002) M4T4D0R válasza Exodion (#12000) üzenetére


M4T4D0R
tag

És ha nem stabil az konkrétan mit jelent? Milyen hibajelenségek vannak olyankor? El sem indul a gép vagy kékhalálozik?

(#12003) Cifu válasza M4T4D0R (#12002) üzenetére


Cifu
Topikgazda

1.: Már a memóriatréningen nem jut túl (fekete képernyőn ragad induláskor)
2.: Bebootol de lefagy, kék halálozik vagy újra indul a windows alatt
3.: A 2. eset lazább szinten, látszólag minden jó, de időnként random hibázik, ezért olykor újra indulásokat, kék halálokat vagy lefagyásokat tapasztalsz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12004) viperabácsi válasza Cifu (#12003) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor most ha valaki váltani akar AM4-ről AM5-re akkor konkrétan lutri , hogy mi lesz a rammal ?
Azért kérdezem , mert gondolkodom egy ideje a cserén , de ezeket olvasva akkor szinte értelmetlen lenne ?
5600g
asus b550itx
2x16 3600 cl 16 trident z neo
Ezt cserélném
8700g
Asus b650e itx
2x16 trident z neo rgb 6400 cl32 amd expo

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#12005) tomic válasza viperabácsi (#12004) üzenetére


tomic
addikt

Nyugodtan cseréld! Nézz ki egy ramot ami szerepel a támogatási listán.
Aztán megrendelés,otthon kipróbálod és ha mégis valami lenne vele vissza küldöd. Van 14 napod tesztelni. ;)

(#12006) Cifu válasza viperabácsi (#12004) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem teljesen értem a kérdést.
Ha az a kérdés, hogy a kinézett RAM menni fog-e DDR5-6400 CL32-őn, akkor a válaszom az, hogy nagy valószínűséggel menni fog.

A #12003 hsz. eredetileg onnan indult, hogy felmerült menni fog-e a DDR5-6000 CL30 egy kollégának. Erre azt a választ kapta, hogy garancia nincs rá, (nagyjából) 90%-nak megy, de ez nem vígasztal, hogy ha pont nálad nem megy.
A hivatalosan támogatott sebesség DDR5-5200, ennek biztosan mennie kell, e felett minden tuning. De ez eddig is így volt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12007) Exodion válasza tomic (#12005) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ezekutan azt mar ne is mondjam hogy a QVL lista is.... ;] .

#12005 tomic:
Ez ennyire meglepo volt valakinek? Miota letezik XMP (csak azert XMP mert az regebb ota van mint az EXPO), soha nem volt 100% garantalt a sebessegek elerese. A garantalt dolgokat mindig is a proci gyartojanak honlapjan kozoltek. Nem azt mondtam hogy nem fog mukodni, hanem hogy attol hogy 1000-bol 999 embernel megy es stabil, annal az 1 szerencsetlennel meg egyaltalan nem biztos. Pl amit kineztel a 6400 sokaknal mar nem megy UCLK=MCLK-ban. Kezi mokolassal igen, de a profillal satu. Legalabbis 7000-es szerian, a 8000-rol nemtudok sokat.

#12002 M4T4D0R:
Jo esetben kb amit cifu leirt, roszabb esetben latszolag relativ sokaig (napok/hetek) semmi. Aztan, BSOD - MEMORY_MANAGEMENT , NTOS_KERNEL, es tarsai. Ujratelepited a windowst, latszolag megint minden jo viszonylag sokaig es megint kezdi. Aztan visszanyomod a bios-t alapra es csak nem lesz jo :U . Ilyenbol szuletett nalam egy masik alaplap mire rajottem hogy nem-nem a memoria OC volt gatya. Hiaba futott le az osszes ingyenes ram tesztelo progi hiba nelkul hosszu orakig (legalabbis nem futtattam eleg sokaig), HCI MemTest Pro 10mp utan dobalta a 800+ hibat :D . De ez az en hibam volt es az alacsony tRFC, magas tREFI tippikus esete. Mar ott gyanus lehetett volna a dolog hogy Avatarban a frametime grafikon szabalyos idokozonkent spikolt de betudtam driver hibanak :N .

[ Szerkesztve ]

(#12008) hokuszpk válasza viperabácsi (#12004) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hibás vagy xmpvel instabil ram ddr4 modul formájában is létezik ; nekem is van 3 darab :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12009) Zsohi


Zsohi
őstag

Lecsereltem a meglevo Asus B650 Creator alaplapomat egy Msi X670E Ace-re es lass csodat, siman bootol es stabil is a rendszer, a 4x16GB-os 6200-as XMP profilos RAM-okkal.

Tisztaban vagyok persze vele, hogy az Asus 6 retegu, mig az Msi 8 retegu nyakot hasznal, de ez meg akkor is megdobbento, hogy az Asus-bol maximum 5200MT/s-t tudtam csak kihozni. Az Msi-vel pedig eddig csak az XMP profilt toltottem csak be eddig.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#12010) abridabri válasza Zsohi (#12009) üzenetére


abridabri
veterán

Nem fair egy 120 ezres lapot egy 385 ezres lappal hasonlítani .

(#12011) Zsohi válasza abridabri (#12010) üzenetére


Zsohi
őstag

Mind a ketto alaplap eseteben sorba vannak bekotve a memoriak, szoval ilyen vad kulonbsegnek szerintem akkor se kellene leteznie. A feszultsegek is azonosak, direkten figyelve a VPP feszre is. DDR4-es lapjaim kozott soha nem tapasztaltam ekkora kulonbseget.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#12012) tomic válasza Zsohi (#12009) üzenetére


tomic
addikt

Megdöbbentő a számomra,hogy egy ilyen jellegű problémára csak ez a megoldás. Én valószínűleg nem ezen az úton indultam volna el. Ez csak az én véleményem és ugye nem vagyunk egyformák.
De ha neked ennyi felárat megért...

(#12013) deathcrow42 válasza tomic (#12012) üzenetére


deathcrow42
tag

Jah, nálam is a 2x32GB ram lett volna az első opció, nem a 4x16GB + alaplapcsere…

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#12014) Exodion válasza abridabri (#12010) üzenetére


Exodion
aktív tag

ennyire felment az ara :Y ? majdnem egy 100assal olcsobban vettem anno a casekingtol.

(#12015) Zsohi válasza tomic (#12012) üzenetére


Zsohi
őstag

Nem azért cseréltem le, pci-e sávok észszerűbb felhasználása, több usb a csati és nem mellékesen eredetileg is ezt a lapot szerettem volna már, de az ára akkoriban eltántorított a vásárlástól, most meg szembe jött emészthetőbb áron amit megfejeltek kamatmentes hitel-lel, szóval őszintén szólva eléggé spontán jött a dolog.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#12016) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Vettem egy Ryzen 7 7700-as procit.ÉsWin boot után egy pillanatra feke képernyő,majd kb 10 mp re csontra ki fagy a rendszer.Majd ezután látszólag semmi gond nélkül működik a gép. De kb 15 percenként újra eljátsza ezt. Kétféle lappal és memóriával is fenn áll a probléma. Nevezetesen,gigabyte x670 gaming x ax [link] Gigabyte B650 Aorus Elite AX REV 1.0 [link] A ramokG.skill trident z5 6400Mhz cl 34,és Kingston Fury Beast 6000MHZ CL 36.mindkét ram benne van a lapok támogatási listájában,és tuning nélüli tehát expo nélküli,és expo profilall is fenn áll a hiba.Nincs külön vga a gépben,integrált vga val lenne használva. Bios reset meg volt,Win újra telepítés meg volt,mind két lapon legújabb bios.Két táppal is próbálva.Szóval valszeg a proci hibás ugye?Occt teszten nem jelzett hibát. Vagy esetleg valami spec beállítás kell a biosban? :R

[ Szerkesztve ]

(#12017) Bib válasza kromatika (#12016) üzenetére


Bib
őstag

Amd oldaláról chipset és vga driver naprakész?

(#12018) kromatika válasza Bib (#12017) üzenetére


kromatika
veterán

igen le töltöttem innét a legfrisebbet [link]

(#12019) Norb79 válasza kromatika (#12016) üzenetére


Norb79
őstag

Én akkor láttam ilyen jelenséget, amikor a 4k@120 jelet próbáltam beleszuszakolni egy hdmi2.0 kábelbe, pedig ehhez 2.1es kábel kell.
Nem lehet, hogy neked is vmi antik, mondjuk 1.4es hdmi kábellel próbálkozol nagyon felbontás és képfrissítés kombóval, mint amit a kábel bír?

(#12020) kromatika válasza Norb79 (#12019) üzenetére


kromatika
veterán

A monitor Sima FHD a kábel meg hdmi2.0. Én még az össze foglalóból ki indulva erre gyanakszom "A PowerDown kikapcsolható (Disabled), ez energiatakarékossági dolog, nyersz vele 0.5 - 1 ns késleltetést. Fontos, hogy még az AGESA 1.1.0.0 alapú BIOS-oknál is a jelek szerint belefagy az indulásba a rendszer, ha a Power Down ki van kapcsolva a Memory Context Restore pedig be van kapcsolva! Tehát ha a PowerDown-t ki szeretnéd kapcsolni, akkor a Memory Context Restore-t kapcsold ki!" Csak hát sehol nem találom a Giga biosban hol lehetne ezt állítani.Persze hogy az össze foglalóban pont a Giga képek nincsenek meg erről,Asus.Msi,Asrock nak van.Esetleg ebben tudna valaki segíteni?

(#12021) Cifu válasza kromatika (#12020) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem hinném, mert akkor nem ilyen lenne a hibajelenség és a gyártók is figyelnek erre.

Ha van két lapod és két RAM-od, akkor gondolom két procid is van. A másik procival ugyanezen felállásban (alaplap, OS) semmi problémát nem tapasztalsz?

Másik megjelenítő vagy kábel (és ha lehet DP - DP kábel a monitor és PC közé)?

A jelenség IGP esetén egyébként nem lehetettlen, de akkor SOC / IGP hibára gyanakodnék.
Mivel BIOS reset is volt, alapértelmezésben működnie kellene...
Esetleg VSOC feszültség csökkentés?
IGP Curve Optimizer finomhangolás (pozitív CO)?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12022) kromatika válasza Cifu (#12021) üzenetére


kromatika
veterán

pill rá próbálok másik hdmi kábelel. "Esetleg VSOC feszültség csökkentés?
IGP Curve Optimizer finomhangolás (pozitív CO)? Ezekkel nem igen foglalkoznék ha lehet.Ha fenn áll továbra is a jelenség akkor megy visza a proci. Sajnos más proci nincs most itthon.

(#12023) Cifu válasza kromatika (#12022) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Még egy ötlet: CPU hűtés felrakásánál nem húzod meg nagyon a csavarokat? Korábban voltak különböző negatív tapasztalatok a túlhúzott CPU hűtőkkel kapcsolatban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12024) hokuszpk válasza tomic (#12012) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a másik megoldás, hogy AMD alá eleve nemveszünk Asus lapot.
de majd mindenki megaszondja, hogy az mennyire jó.
hát nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12025) Cifu válasza hokuszpk (#12024) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Roppant bölcs ám X gyártó alsó-közép lapját összehasonlítani Y gyártó több, mint 2x annyiba kerülő csúcs lapjával majd azt mondani, hogy be-be-be, milyen gáz az X gyártó.

Mindegyik gyártónak vannak gyenge és jó terméke, ez alól nem kivétel az MSI, AsRock és az ASUS sem.
Szóval a "nem veszünk ASUS lapot" kijelentés finoman szólva nevetséges szemellenzőség...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12026) kromatika válasza Cifu (#12023) üzenetére


kromatika
veterán

Igen megnéztem azt is. Olvasom a topikot. Gyári hűtő van fenn.Nem húztam meg.Másik kábelell is rá próbáltom.Fenn áll a hiba. Illetve most ez dobja ki az AMD szoftvere telepítettem rendszer gazda ként is. Szerinted?A proci a hibás?

[ Szerkesztve ]

(#12027) Cifu válasza kromatika (#12026) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Túl kevés az információ, hogy értelmezhetően véleményt mondjak.

Kizárni nem lehet a megadott információk alapján, hogy CPU probléma, de nekem mégis inkább a szoftveres oldal a gyanús.

Ez teljesen tiszta Windows, nincsenek feltelepítve semmiféle 3rd party programok? Gigabyte control centre és társai?

Folyamatosan nézegetem a fórumokat, és a Gigabyte kapcsán találtam ilyen esetet például. (Mielőtt erre ráugrik valaki: bármelyik gyártó 3rd parti programja lehet ok...)

Máshol az MSI Afterburner, RivaTuner hasonló szoftverek törlése hozta el a megoldást, míg másoknál a HDD volt a felelős, vagy driver csere (volt, akinek régebbire, volt, akinek újra). ( [Reddit topic] ).
Itt egy régebbi topic az AMD timeout összeomlással kapcsolatosan. Itt említve van több megoldás is, ezeket is végig lehet próbálgatni.
Szerk.: [Ez 7950X esetén téma] , ott az IGP frekijének fixálása hozta el a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12028) viperabácsi válasza hokuszpk (#12024) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem most ryzen 5 5600g van egy asus b550i lapban 2x 16 gb trident z neo 3600mhz cl16 rammal
Szerintem jobb választás nem is lett volna itx formátumban

Am5 re váltásnál a kinézett lap : Asus b650e-i
Szerintem ennél sem lehet jobb ITX deszkát találni
Proci 8700g lesz és mellé 6400mhz cl 32 trident Z RGB ram

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#12029) hokuszpk válasza Cifu (#12025) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gondoltam, hogy majd jól megvéded az asust ; az a helyzet, hogy sosem vettem csucs MSI lapot, mert minek ? a középkategóriás MSI motyókkal se voltak gondjaim. ( kivéve az R7 1700 vs Corsair 3000 cl15 kombót ; de az nemcsak az MSInek okozott fejfájást. )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12030) hokuszpk válasza kromatika (#12026) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

fentebb azt irod, az integralt gpu -t hasznalod ; ha még nempróbáltad, en megkockaztatnék a socnak egy lehelletnyi plusz feszt mert az igp elméletileg abban lakik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12031) hokuszpk válasza viperabácsi (#12028) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sok sikert.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12032) hokuszpk válasza Cifu (#12025) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Szóval a "nem veszünk ASUS lapot" kijelentés finoman szólva nevetséges szemellenzőség..."

oops ezt kihagytam. Nem szemellenzősség ; hosszú-hosszú évek keserű tapasztalata.
szoktam összerakni Asus lappal gépet ; mert van amikor a megrendelő a "majd én azt tudom" mentalitással közelít ( azt viszont nemértem az ilyenek miért nem pattintják össze maguknak ? ) és rászoktam, hogy 1x figyelmeztetem -- mert többször az már csak energiapazarlás -- aztán "oké te nagyon ezt akartad" alapon összerakom a gépet.
ÉÉÉs amikor jön az ez nemjó az nemjó, akkor érvényesítem a szopószorzót. Tudok élni vele.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12033) kromatika válasza hokuszpk (#12030) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi. De íz akkor nem igazán kóser. Mi az hogy plusz fesz kell neki hogy normálisan müködjön ?Ez így nagyon gáz. Minden esetre ki próbálom. Egyébként már másik SSD vél is néztem. Avval sem jó. Kezd fárasztani ez az egész.

(#12034) S_x96x_S válasza kromatika (#12033) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> . Kezd fárasztani ez az egész.

ismerős az érzés ..

Nekem hasonló esetben az segít, hogy újra végignézem a checklistet
pl.
- Nézd meg még egy friss Ubuntu 24.04 ( linux-al )
( amivel a szoftveres problémát meg tudod erősíteni - vagy ki tudod zárni. )
- Memóriák a megfelelő slot-ban? Alap 4800 Mhz -en is probléma? Ha csak 1 DRAM sticket használsz akkor is fennáll ?
- Tápegység probléma kiszűrése.
- ...

Sok sikert!

Mottó: "A verseny jó!"

(#12035) kispal87 válasza S_x96x_S (#12034) üzenetére


kispal87
aktív tag

Windowsnál is ki lehetne próbálni a full alap bootot( se driverek, se 3party progi), talán F8-al jön be a választó menü (boot közben), ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#12036) hokuszpk válasza kromatika (#12033) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valamiert a lapgyártók még mindig küzdenek a soc fesz belövésének problematikájával.
vagy agyonfeszelik, de akkor viszont értékes wattokat visz el a pptből ; vagy nem tesztelik alaposan.
nekem pl, az 512GB -s Micron nvme ssd 1TB -s Hynixre cserelese utan instabil lett a gep ; megneztem mennyit ad a socnak a lap auton es azon emeltem lepcsonyit, azota hibatlan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12037) Cifu válasza hokuszpk (#12032) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nekem volt keserű tapasztalatom MSI-vel (egy év után megdöglött a Z77A-G43 lapom, és a gariztatást eldobták), ettől függetlenül probléma nélkül vettem MSI VGA-t és semmi bajom nem volt vele, meg amúgy alaplapnál is vennék bármikor, ha a szolgáltatások és ár tekintetében vonzó.

ASUS-om egyébként régebben utóljára talán LGA775 foglalatnál volt. Amikor AM5-re léptem, eredetileg AsRock-ot nézegettem, de mivel akkora volt az ASUS haterség ("leégnek az ASUS lapokban a Zen4 procik"), miközben kicsit utána olvasva egyértelműen félinformációkból összerakott tudatlanság volt mögöttük, majd szembe jött egy olcsó B650E-E, habozás nélkül beleugrottam.
Azóta ugye itthon két AM5 ASUS deszkám van, kb. tucatnyi AM5 gépet raktam össze ASUS deszkával (de raktam AsRockkal is többet, meg egy MSI is volt már). Egyetlen egynél se volt semmi problémám eddig.
Ez a saját tapasztalatom, ezt bármikor felvállalom, leírom.

Szóval köszönöm szépen, ha nincsenek ilyen ASUS haterek, mint Te, én sem ASUS-t vettem volna, feltehetően AsRock-nál maradok, amit eredetileg kinéztem (amúgy feltehetően ott se lett volna gondom, de ezt már sose tudjuk meg). :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12038) hokuszpk válasza Cifu (#12037) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

már többször többelyen kifejtettem, hogy szerintm az Asus utolsó normális lapjai a P2B / P3B szeriak voltak ( azok viszont nagyon jók ) ; ez a Slotos Pentium II / P3 korszak ; azóta nemtudok pozitívat mondani az Asus lapokra ; ha rápróbáltam, mindig belenyultam a lecsoba. Ezt egy idő után megunja az emberfia. Nevezheted Asus haterségnek ; magasról nagyívben... nekem ez a véleményem, és sok jót kell letennie az asztalra a cégnek, hogy pozitívba változzon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12039) Cifu válasza hokuszpk (#12038) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Az márpedig véleményem szerint haterség, hogy első kézből származó AM5 tapasztalat nélkül véleményt alkotsz és terjeszted itt a topicban, mert volt hajdan valamikor negatív tapasztalatod a márkával kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12040) hokuszpk válasza Cifu (#12039) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igazságod vagyonn, eddig csak am4 -es asusok voltak köreimben ; de ez nemjelenti azt, hogy más márka am5 -ös lapja nem fordult meg itt.
amugy mostanában az Inteles tulspilázási balhé véletlenül nem főleg az Asus lapok miatt pattant ki ? Még ott is ők lépik át default a legmasszívabban a procik gyári specifikációját.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12041) laragirl83 válasza kromatika (#12020) üzenetére


laragirl83
őstag

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#12042) zebra_hun válasza hokuszpk (#12040) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ott az összes gyártó kivétel nélkül ezt tette.
Emlékezzünk vissza a kezdetekre, amikor az Intel közölte a brutális VRM szükségességét. Megjelenéskor nem pumpogott senki, holott alapon túl voltak hajtva.
Elsőként kritizáltam az 1700-be, hogy ez így nagyon nem jó.
Asus-ra visszatérve z490, z590-ben a legjobb lapokat adta.
Semmi nem ért a nyomába.
Z690 Asus totális bukás, katasztrófa. Több rev sem oldotta meg.
Most z790-en újra egész jó, de sok más gyártó is produkál jót.
Egyetlen termékről én sem írnám le az egész márkát.
Gyártottak kimagaslót, sajnos negatív irányba is.
Másokra is igaz ez.
Nagyobb baj a túlárazás. Ez csak egy drótkupac...

(#12043) Dragon3000 válasza hokuszpk (#12036) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor az 500-as helyett bekerült az 1TB-os, akkor se kellett változtatnom a soc feszt és akkor sem, amikor két nvme ssd volt a lapba. Ez lehet valami egyedi dolog volt nálad, pedig 4 ram modul is van a gépemben.

[ Szerkesztve ]

(#12044) hokuszpk válasza zebra_hun (#12042) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hurrá. reggel kibontottam egy Crucial ddr4 3200/1.2V ramot. A target Asus motyóban van egy ugyanilyen, csak "Micron" matrica van rajta ; azért kerítettem ezt a Crucialt, mert ismerem ; a matricán meg a gyártási időn kívül ugyanaz a cucc, mint ami már megvan.
na párban csak single channel megy. Ha a Crucial magában van bent, akkor csak a diszkófény megy, semmi csipgás vagy debug led, hogy mi a baja, nem indul a lap.
Ha egy csatornan van a ketto, akkor -- mondom, reggel óta ezzel b*.*om -- megy. Minden teszt is hibátlan. Az Msi B450 Tomahawk szó nélkül minden kombóban elindul velük ; van itthon egy Asrock H110 Pro+ az is simán feláll ; Giga AB350 Gaming tózse pőcc-röff.
Már kifolytak a szemeim, az időzítések takkra megegyeznek.
Majd egyszer fejtse meg valaki, hogy nekem Asusból miért jutnak már 20+ éve ilyen rejtélyes dolgok. Nekem már nincs kedvem hozzá. Unom.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12045) Dave567


Dave567
addikt

Helló

A gépem Asus b650e-e
7800x3d
gskill 32GB 6000
samu ssd
rog thor 1000
4080

Szeretnék ramot bővíteni 64gb-ra.
Nagy baj lenne a 4*16gb ot kapna, és nem 2* 16-ot?

(#12046) kromatika válasza hokuszpk (#12040) üzenetére


kromatika
veterán

Két havernak is raktam össze gépet ASUS TUF Gaming B650-PLUS,és ASUS ROG STRIX B760-A lappal. Ryzen 7 7700X-el.Hónapok óta hibátlanul futnak,a boot is most már elég gyors,memoria terén sem válogatnak. Szerintem ez az AMD -hez Asus nem ajánlott ,ez egy badarság.

(#12047) Stan648 válasza kromatika (#12026) üzenetére


Stan648
tag

Lehetséges, hogy az Adrenalin software-t csökkentett módból DDU alkalmazással le kéne gyalulni teljesen. Nekem már volt belőle próblémám a szimpla driver frissítéssel korábban. Amúgy ilyen hiba üzenettel akkor találkoztam amikor GPU-t tuningoltam és a játék szoftver összeomlott és ezt a hibaüzenetet dobta, valószínűleg instabilítás miatt.

7600X + A620 + 32GB DDR5

(#12048) hokuszpk válasza kromatika (#12046) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oké, szerintem 20 év mulva térjünk vissza a témára ; kiváncsi leszek az akkori véleményedre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12049) Cifu válasza Dave567 (#12045) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Röviden:
0.: Előre senki sem fogja megmondani, hogy menni fog-e EXPO-n vagy sem.
1.: Ha bővítesz, akkor csak pontosan ugyan olyan RAM modulokkal érdemes bővíteni, különben minimális esélyed sem lesz, hogy az EXPO profil stabil legyen. A pontosan hatvanszor aláhúzva. Ez nem azt jelenti, hogy némileg eltérő kódú modulokkal nem indul el, de azt esélyesen igen, hogy vagy alacsonyabb sebességen lesz stabil, vagy kézzel mókolni kell a RAM beállításoknál.
2.: Az alaplaptól is függ, [Zsohi kartárs egy közép-alsó kategóriás B650 deszkában csak DDR5-5200-at ért el 4x 16GB-os modullal, egy csúcs X670E deszkában tudta az XMP profilt használni ugyanezekkel a modulokkal] .
3.: Ha teljesen biztosra szeretnél menni, és nem akarsz kísérletezni, akkor add el a 2x16GB-ot és végy 2x32GB-ot.
4.: Ha mégis kipróbálod a 4x16GB-ot, oszd meg azért a tapasztalataidat, kíváncsi lennék rá.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12050) Dave567 válasza Cifu (#12049) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a válaszod. :R
Lehet még se veszek.

Sajnos most újra kell kezdenem mindent, tesztelésből.
Már majd nem ki vágtam a gépet az ablakon.
Kivettem az EXPO-t, csak naturba menjen a gép, nem akartam tuningolni, sokkal gyorsabban betölt mint szokott, néztem a beállításokat.
MCR / Memory Context Restore
PowerDown
Gear Down Mode", 1T, 2T

Ezek mind AUTo-n voltak.
Memoryt kikapcsoltam
Power Down kikapcsolva
Gear Down 1T-re állítva

Sokkal jobban fut a gép, de ez naturba van most.
Most sokat kell tesztel nem, bár nem akarok vele nagyon foglalkozni, nincs kedvem állítgatni ezt a szart.
De ha ezek nincsenek beállítva, be esik az FPS, Microlagok vannak, minden szar előjön.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.