Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Devid_81 válasza MPowerPH (#2893) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tuti jo fajta :K

...

(#2902) S_x96x_S válasza -FreaK- (#2837) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> CK-Tech update,

megszaladt a 3950X ára .. most már 409.900Ft ( reggel még 319.900Ft volt )
Az 5800X viszont csökkent 800Ft-al .. most : 191.900Ft

Mottó: "A verseny jó!"

(#2903) MPowerPH válasza _Horka_ (#2898) üzenetére


MPowerPH
félisten

Is-is. Uj bin -t ugy ertettem, hogy 3600 C14 -re meg nem bin -eltek ez elott B-Die -t ilyen idozitesekkel, dual rank modulokra. Igy uj bin.

Nekem ugyan ilyenem van, csak TridentZ Neo. Ugyan azok az IC -k. Na most ezeknel elvileg a 3600C14 az jobb lesz.

Es elvileg a B-Die gyartasa egy ideig szunetelt. Szoval valoszinuleg valamikor ujraindult a termeles, ezek mar friss IC-k lesznek.

snecy20: EU -n belul vagyunk, nem kell fizetni magyar AFA -t. Annyi az ara, amennyi oda ki van irva. Az newegg lenne, ott netto arak vannak, es az utan kapod meg orszagonkent a ra valo adokulcsot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2904) Eugene Roe válasza |AP| (#2854) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Gyári hűtővel még szarabb is tuning mellett az 5600X :P

Felhúztam a 3000mhz-es Ballistix ramomat 3600mhz-re, de a plusz SOC fesz miatt annyival jobban melegszik a CPU, hogy gyári hűtővel all core 4,15-4,2 ghz helyett csak 4,05 ghz-et bír CinebenchR20 alatt, így 4200-ról 4050-re csökkent az R20 pontszámom :P

Most tűkön ülve várom a Noctua D15S megérkezését...

SOC feszültségnek mennyit lehet adni max?

Most így megyek, feszültség az Rec és Max között fél úton.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2905) Panky válasza fisi (#2899) üzenetére


Panky
tag

Szerdán rendeltem 5600X-et, a srác akkor azt mondta, hogy a héten beszerzik, ez túl jól hangzott, a visszaigazolásnál már a valamivel reálisabb 4-5 nap beszerzési idő volt, ma reggel jött értesítés, hogy beérkezett, röviddel utána pedig UPS-email, hogy holnap érkezik hozzám. Ha ez így meg is valósul, akkor nem nagyon lehet okom panaszra.

Utánam elég sokan rendelhettek, mert nyomtak fel az áron, és a külső raktáros azonnali elérhetőséget is levették.

[ Szerkesztve ]

(#2906) MPowerPH válasza Panky (#2905) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az 5600X es a 5800X -bol van keszlet, es folyamat jon az utanpotlas. Ellenben egyes 5900X -re leadott rendelesek lehet Karacsonyig nem lesznek teljesitve, mert azokbol nem jon eleg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2907) snecy20 válasza MPowerPH (#2903) üzenetére


snecy20
veterán

Ha caseking.de-ről rendelsz magyar címre, nem tudod kikerülni a magyar áfát, próbáld ki.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2908) MPowerPH válasza snecy20 (#2907) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendeltem sokszor, meg ide UK -ba is. En mindig euroban fizettem, es annyit, amennyi oda ki van irva. :U
EU -n belul nem csinalhatjak meg, hogy mas EU -s orszagbol vasarolt termekre otthon kell az AFA merteket fizetni. Kozos piac... En cegesen is vettem onnan, EU -s adoszammal, es meg adot sem kellett fizetnem, netto aron hoztam el.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2909) Apucy01 válasza MPowerPH (#2783) üzenetére


Apucy01
őstag

Már én is nagyon várom ezt a deszkát... márciusig talán rendeződnek a proci árak is. :)

Atom_Anti

szerintem idővel minden gyártó átveszi majd vagy csinál valami hasonlót. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#2910) gereii


gereii
lelkes újonc

5900x + x570 aorus pro mellé milyen ramot javasoltok? tuningolni nem akarok, 3200mhz környékiből kellene 64gb, viszont márka + időzítés terén teljesen vakon vagyok. az alaplap QVL listáit néztem, de Vermeer alapú procikhoz nem találtam meg a listát.

(#2911) snecy20 válasza MPowerPH (#2908) üzenetére


snecy20
veterán

Elhiszem, tudom én is hogy eddig hogy volt. :D Fanatec szintén meglépte ezt, már ott virít rendeléskor a magyar +27% áfa náluk is. De itt egy screen:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2912) MPowerPH válasza snecy20 (#2911) üzenetére


MPowerPH
félisten

Plz rakjal mar be valamit a kosaradba, es mutasd meg nekem, mit ir. Mert ezt nem tudom ertelmezni...marmint azt, hogy milyen alapon. Basszus, EU... Most meg Magyarorszag is a tagja...most meg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2913) Danex válasza Eugene Roe (#2904) üzenetére


Danex
addikt

Nálam SOC 1.03125V-al jónak néz ki az 1900as FCLK, szerintem 1.1V-nál nem nagyon kéne többet adni neki hétköznapokra.

(#2914) Danex válasza MPowerPH (#2912) üzenetére


Danex
addikt

Áfát hivatalosan a rendelő országának megfelelőt kell fizetni, azt hiszem az EVGA eu oldala is így működik.

(#2915) MPowerPH válasza Danex (#2914) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az EVGA igen, mert az nem EU -s. Az EU store sem EU -s. Ne keverjetek ossze az egyiket a masikkal. Dehogy kell. Ha magyar allampolgarkent Te kimesz Ausztriaba, es veszel egy CPU -t, akkor is osztrak ado merteket fizeted be. Es ha hazaersz, nem kell elszamolnod a NAV -al, kipotolnod, meg vamot fizetned,.
En ha Magyarorszagrol vasarolok valamit innen UK -bol, akkor en 27% -os adoval veszem, nem az itteni 20% -ossal.

snecy20: Besz@rok, ezt mikor hoztak be? Nyaron vettem talan toluk valamit meg hazulra, akkor meg ez nem volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2916) snecy20 válasza MPowerPH (#2912) üzenetére


snecy20
veterán

Linken látható. [link]

Én nem tudom onnan rendelve megkerülni a 27% áfát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2917) MPowerPH válasza snecy20 (#2916) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben is Ti jartatok sz@rul. UK -ba... Es en a kedvezmenyes nemet 16% -os adoval kapom. :DDD Ugye ev vegeig csokkentettek az AFA merteket. Itt 20% az ado.

warcat: Ez akkor magyar specifikus lesz, mert UK meg unios orszagnak szamit, es ide en nemet VAT merteket fizetem. Valoszinu ezert maradtam le, mert a magyar sz@rkeverest nem kovetem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2918) warcat válasza MPowerPH (#2912) üzenetére


warcat
veterán

Lemaradtál szerintem az új szabályozásról, ami kimondja, hogy a vevő országának az áfáját kell kiszámláznia a webáruházaknak.
Emlékeim szerint ez EU szintű, nem magyar találmány, de nem vagyok benne biztos. Korábban volt egy olyan kitétel, hogy 1 millió euró? alatti forgalomig nem kellett ezzel foglalkozni.Egy német amazon felszámolta mert bőven túllépte,de a kisebbek nem. Ezt viszont eltörölték.

Ami viszont működik, és esetleg itt casekingen is lehet egy próbát vele tenni: amazon nem a számlázási cím országát nézi, hanem ahova rendeled a terméket. Így aztán ha valaki hazaküldi neked (jóbarát, vagy egy szolgáltató mint a mailboxde), akkor marad a német Áfa, ami most ráadásul csak 16%.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#2919) snecy20 válasza MPowerPH (#2917) üzenetére


snecy20
veterán

Mindenben is mi jártunk szarul, nincs ebben már semmi meglepő. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2920) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azert a Caseking is jol felstrofolta az 5950X arat... LOL. De orullok, hogy ravettem magam az elso napos vetelre, hiaba szivok most.

Lehet berendelem en ezt a memoriat most, hajt a kivancsisag.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2921) fisi válasza Shkiz0 (#2900) üzenetére


fisi
senior tag

Gondoltam csak kíváncsi lettem volna hogy melyiket!
De mindegy is mert most jött a mail hogy at adtak a futárnak.11.13 rendeltem tőlük 216 ezer volt. Ha tényleg itt a héten akkor le a kalappal a kis fantom cég előtt, én már csak így hívom őket Gereii hsz. - e óta! 😊

(#2922) fisi válasza MPowerPH (#2906) üzenetére


fisi
senior tag

Épp most válaszoltam erre.
Nemsokára jön atadtak a futárnak az 5900 x et. 11. 13. - án rendeltem tőlük.. Elég gyorsnak tűnnek. Garira kíváncsi leszek.

Na elkiabaltam! :C
Utána egy órára küldtek megint egyet hogy 1-3 nappal csúszik. 😊 😉 🤣 🤣 🤣 🤣 Egyszer is a majd itt lesz 😊 🤣🤣

[ Szerkesztve ]

(#2923) |AP| válasza fisi (#2921) üzenetére


|AP|
veterán

azért várjuk ki a végét. Meglátjuk a garival és hasonlókkal mi lesz (én 5600X-et várok tőlük...)

(#2924) fisi válasza |AP| (#2923) üzenetére


fisi
senior tag

Már csúsztattak azóta egy három nspot5🤣🤣

(#2925) fisi válasza fisi (#2924) üzenetére


fisi
senior tag

Erre gls meg küldött mailt hogy szállítja..🤣 🤣
Feladtam! 😊 🤣 🤣

(#2926) MPowerPH válasza fisi (#2922) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, valoszinu a shop most kapja meg az elso szallitmanyt, az elso rendelesuk utan. A problema azoknal a shoppoknal van, akik mar megkaptak az elso szallitmanyt, es most varnak arra, hogy az AMD allokaljon nekik meg par raklappal.

Btw, kell valakinek egy erintetlen 5950X? ;]

mod: Es elnezve a nemet 16% -os VAT -t, az alaplapot is lehet megprobalom onnan megvenni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2927) Eugene Roe válasza Danex (#2913) üzenetére


Eugene Roe
őstag

De akkor 1,1-ig lehet menni :P most 1,0925, de mivel mind a 4 feszültséget egyszerre állítottam, így ki tudja melyik hiányzott. Most tesztelem így, aztán majd visszaveszem egyesével.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#2928) Apucy01


Apucy01
őstag

Szerintetek a6900xt lesz itthon? úgy tudom hogy abból nem lesz csak ref... persze ez nem 100%

Egy kis hozzájárulás a ramos kérdésekhez no ez horror.. [link] :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#2929) Apucy01 válasza S_x96x_S (#2902) üzenetére


Apucy01
őstag

ez meg már rablás..... [link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#2930) MPowerPH válasza Apucy01 (#2929) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fent volt az 5950X hirdetesem par orat PH -n, 312k -t kertem erte. A kutya nem irt ra... Inkabb megveszik 100k+ felarral, mert az magyar. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2931) Apucy01 válasza MPowerPH (#2930) üzenetére


Apucy01
őstag

ha magyar ha nem akkor sem ér annyit!!!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#2932) tusi_ válasza MPowerPH (#2917) üzenetére


tusi_
addikt

19%
En is ezert gondolkodtam a vasarlason, mert most meg dec 31 ig 16% mwst vel kapnam. De szerintem jovore meg a 19%-al is olcsobb lesz, amikor a scalperekre mar remelhetoleg rarohadt a sok 6800 XT :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#2933) gabo423


gabo423
kezdő

Megjött az 5800x és nem szivtam vele sem szereléskor sem utána stabilan megy.

(#2934) MPowerPH válasza gabo423 (#2933) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vard ki a veget... PBO, memoria OC... Bar 1x CCD -s, azokkal nincs annyi gond.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2935) gabo423 válasza MPowerPH (#2934) üzenetére


gabo423
kezdő

Nekem nem kékhalálozik meg semmi 0 hiba. Warzone közben nyalgossa a 70 fokot alulról a proci pbo val. Dark rock pro 4 a hütő

[ Szerkesztve ]

(#2936) MPowerPH válasza gabo423 (#2935) üzenetére


MPowerPH
félisten

Event Viewer -t nezd meg.

mod: az error bejegyzeseket...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2937) gabo423 válasza MPowerPH (#2936) üzenetére


gabo423
kezdő

Mit kellene ott nézegetni?

(#2938) snecy20 válasza MPowerPH (#2936) üzenetére


snecy20
veterán

Eseménynapló nálam is tele minden szarral, baszni rá. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2939) fudi2002 válasza gabo423 (#2937) üzenetére


fudi2002
veterán

Hwinfot szedd le, ott a listájában alul van egy hardware errors rész.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#2940) MPowerPH válasza snecy20 (#2938) üzenetére


MPowerPH
félisten

WHEA -t kell nezni, az utal ugyanis a cache/interconnect hibara. En levettem mindent alapra, teljesen alapra, no OC, semmi. Igy hiba sincs. Persze az ero is elment. :DDD

Ha a CPU -t alapon hagyom, es a ramokat megcibalom, akkor mar dobja a WHEA -t 3s -enkent. :C

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2941) gabo423 válasza MPowerPH (#2940) üzenetére


gabo423
kezdő

Nincsen semmilyen whea bejegyzésem. Pedig ez a win tul van egy komplett gépcserén meg 2. proci cserén.

#2939fudi2002 Hwinfo windows hardware errors 0 0 0 a total errors oszlop után.,

[ Szerkesztve ]

(#2942) Laraxior válasza MPowerPH (#2888) üzenetére


Laraxior
titán

Ez a színes Team ram milyen chipes? Jó nagy felületen van neki világítás :K
Látom, hogy a 3200@CL14 van raktáron is :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2943) snecy20 válasza Laraxior (#2942) üzenetére


snecy20
veterán

Samsung B ovkorz. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2944) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag


eY bOss, CaN i hAVe bEtaBiOs :O :O :O

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#2945) KAMELOT válasza gabo423 (#2935) üzenetére


KAMELOT
titán

Fhd a felbontás?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2946) mozso válasza MPowerPH (#2940) üzenetére


mozso
senior tag

En visszamentem 1833MHz-re 1866-rol valtozatlanul hagyva minden mast (ram, voltage, PBO) es csak 3 naponta 1db WHEA van igy, az is a 19-es ami nem okoz rebootot. Ez van.

(#2947) ADAM1337 válasza MPowerPH (#2930) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálunk se sokkal több újonnan. 320 körül mocorog perpill, de miért akarod eladni ? :U
Én perpill a ryzen 9 5900x-el szemezek de azt is sokkallom, bár már agyalok rajta van-e értelme itthonra a ryzen 7-et se használom 100%-osan ki. Nyilván idővel lesz értelme.
Bár az msrp árak szerint jobban megéri a 9-et venni, sajnos nálunk nagyobbak a rések a procik között.

(#2948) -FreaK- válasza ADAM1337 (#2947) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha valaki atvette már a CK-tech-es cpu-t írja már meg legyen szíves. Enyém a futárnál, de csak délután valamikor fogom tudni atvenni. Viszont mivel utánvétes ezért ha gebasz van van lehetőségem nem atvenni :) persze ha esetleg 5900x-eket küldtek 5600x helyett akkor semmi gond nincs! :D

(#2949) Panky válasza -FreaK- (#2948) üzenetére


Panky
tag

Ide még délelőtt érkezik, megírom.

(#2950) ADAM1337 válasza Panky (#2949) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez valami bestbuy volt ?
Nem is hallottam a boltról, én nem szívesen vennék tölük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.