Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Pro!Petya válasza GFerr56 (#21948) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én örülük neki hogy így dobálják a béta biosokat a miénkre! Azért ez nem féltétlen rossz mint ahogy gondolod.
Kifejezetten jó, mert sokan már egyből felrakják és tesztelik ebből meg jönnek szép számmal a visszajelzések és egy olyan forumon (overclock.net) ahol ott van 1-2 ember akinek a keze erősen benne van bios release-kben az csak pozitiv. Arról nem is beszélve hogy átlag user is kapcsolatba tud lépni belsős emberrel.
Szerintem elég nagy handycap, nem véletlet leak-elnek 2-3 hetetnte ;)
Most gondolj bele ahol még bétát se kapnak több hónapja.. ott milyen visszajelzést fog kapni a "stable" bios?! :DDD

Amúgy meg 3,8-on használva a cpu-t meg szerintem erős kifejezés a szénné hajtás, esetedben. ;)
És nem ismerjük még a proci lifetime-ját ilyen kevés futási idő alatt , vannak példányok amik megjelenés óta 4GHz felett kapnak userektől az ahhoz megfelelő feszekkel és ugyanugy futnak a mai napig. Persze várható hogy hamarabb fognak elfáradni ,de a kérdés az h mikor.
Szval aki használtan vesz mindenképp a szerencséjével játszik. Így egyenlőre nem alapoznék arra hogy eladási szempontból érdekes lenne , inkább vevőnek van rizikója mivel, használtan lehet azt mondani egy procira hogy alapon volt használva miközben lehet még jeget is kapott :D

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21952) MaxxDamage válasza kecsawi (#21950) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Akkor nálam marad a 3401 azt csak jön ki majd valami stabilabb verzió... :U

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21953) tom36


tom36
kezdő

egy ki off

Az alaplapos fórumon egy rövid választ leszámítva nem kaptam értékelhető válasz a kérdésemre így titeket kérdeznélek mégis jobban tudjátok:

az itteni összefoglalóban lévő lista alapján kinéztem néhány alaplapot ami árban megfelel és tudott megfelelő szinten memóriát kezelni és azt lenne a kérdésem hogy ti mire szavaznátok vagy van e jobb tanácsotok.
egy 1600x menne bele, OC nem hiszem hogy lesz max kiváncsiságból, hosszú távra tervezem

ezeket néztem ki:
MSI B350 Gaming Plus
Asus Prime B350-PLUS
ASUS ROG STRIX B350-F GAMING
GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3
MSI B350 GAMING PRO CARBON
MSI B350 TOMAHAWK

mindegyiknek megvan a maga defektje, de ezeket találtam.
amúgy az igények:
B350 es chipset
30-40k költség
sok memóriát tudjon 3-3200Mhz en kezelni (8 v 16 GB-os Corsair Vengeance-t tervezek mellé és sok helyen elégé vegyesfelvágott hogy tudja e kezelni vagy sem a névleges teljesítményen)

előre is kössz
és sory a nem megfelelő helyen való kérdésért.

(#21954) Beretvás válasza tom36 (#21953) üzenetére


Beretvás
addikt

mi abban nem értékelhetö , hogy megmondta melyiket vedd ezek közül? még vegyük is meg helyetted? eszem megáll lassan.

(#21955) Televan74 válasza tom36 (#21953) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ryzen memória kezelése egyelőre lutri,nincs biztos recept,valakinél ugyan abba lapba jobban mennek a memóriák. Hiába mondana neked bárki alaplap memória konfigurációt,nem biztos hogy működni fog nálad, te meg elküldöd melegebb égtájra.
Visszatérek egyelőre a régi nótához,még az új ryzen szériát meg nem ismerjük,addig a drágább Samsung B-die a legjobb hozzá.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21956) kecsawi válasza MaxxDamage (#21952) üzenetére


kecsawi
senior tag

Frissült a memória qvl lista is, ha minden jó akkor várnék, de készülök az új raven ridgere.

(#21957) SECTORnooB válasza Beretvás (#21954) üzenetére


SECTORnooB
addikt

:D :D Ha most nem dolgoznék már rég az összefoglalós toplistát készíteném javában, úgy néz ki kell is :D

(#21958) tom36 válasza Beretvás (#21954) üzenetére


tom36
kezdő

nem az, hogy nem értékelhető mer értékelem is
csak szeretnék nem 1 vélemény alapján dönteni, meg hátha van jobb opció, és ahogy észrevettem ott ki is fulladt a kérdésem.
sajna belefutottam pár elhamarkodott vásárlásba mostanában, és mivel hosszú távra veszek ezért nem akarom elbaltázni, a gépvásárlást
amúgy az Asus Prime B350-PLUS az amit javasolt meg nekem is tetszik, de nem 1 negatív vélemény van arról is.
ez megint olyan hogy kinél mi, mit fog ki, eléggé megoszló

[ Szerkesztve ]

(#21959) kecsawi válasza tom36 (#21958) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem az ASUS ROG STRIX B350-F GAMING megvásárlásánál a hangchip döntött, és hogy van optikai kivezetése. Nem bántam meg. :R

(#21960) hackeeeee válasza kecsawi (#21959) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az MSI B350M Mortar-on is van.

Véleményem szubjektív...

(#21961) Cseneles válasza GFerr56 (#21948) üzenetére


Cseneles
őstag

A 3466-os komplett memory timingodat a subokkal egyutt linkeld be, kivancsi lennek! Nekem is megy 3600mhz 1,35v cl16-16-16-38 mellett, tobbi auton. Bar agyonnem teszteltem de par oraj jatek es ibt very high 10 kor stabil volt. Amugy szerintem is bios dolog, neten irtak h tegyem az AI overclockot biosban defaultra es lass csodat mukodik, viszont d.o.c.p-vel meg egyeb masikon duplan indul

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21962) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Ki mennyire használja stabilitás szempontjából a Realbench stress testert? Megbízható? Mennyire átfogóan teszteli a gépet stb stb ..
Csak azért kérdem már több helyről is jelezték nekem hogy hagyjam már a régi IBT-t és használjam ezt a programot. Most párszor futtattam 15-30 perces körökben 8Gb rammal választva ami érdekesség hogy 60fokot alig érte el fél óra alatt , (IBT-ben meg olyan 64 körül tetőzik)
Ugyanis belekóstolok most a 4.1GHz-be legalább is próbálom stabilizálni ami megyeget is csak zavar hogy a prime95 Small FFT - Blend 1-1 óra, Realbench 30perc lefut hiba nélkül ,de az IBT a vége előtt kidob :(((
Most majd tesztelem játékok alatt multiba, ugy is az a célterület aztán meglássuk :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21963) Cseneles válasza Pro!Petya (#21951) üzenetére


Cseneles
őstag

Az enyemhez hol tudnam megnezni h van-e beta bios? Strix x370-f gaming

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21964) HSM válasza Pro!Petya (#21962) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel az a probléma, hogy hogyan veszed észre, ha hibázott a holmi? ;)
Egy pixel kissé zöldesebb lett a képen, sosem derül ki. Szval a teljesítményt mérni szuper a bench, főleg a multitask eredmények szempontjából, de stabilitást tesztelni nem véletlenmás programokkal szokás inkább, IBT, Linx, Prime95. Azokban van ellenőrzés, jó lett-e a kiszámolt eredmény. Bár rengeteg mindent azok sem tesztelnek, de legalább amit igen, azt korrektül. ;)
Persze, a teljesen beteg beállítást kiszűri (BSOD, restart, leálló program), de gondolom, azért nem ennyire magától értetődő tényállás megállapítása a cél. :D

[ Szerkesztve ]

(#21965) atesz19


atesz19
csendes tag

hali ismetelten!
Tehat ennel a konfignal ragadtam le,szerintetek kellene valtoztatni rajta?
A gameket cdak full HD-ben szeretnem jatszani Medium Highon lehetoleh 60-80-+ fpsel!!!!

Alaplap:ASRock AB350M pro 22.000ft
Ram: G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ KIT (F4-3200C16D-16GTZ): 65.990,- 3 év gar AKCIÓS Ryzen-h
Processor: AMD Ryzen 5 1600X AM4 BOX: 59.990,- 3 év gar
Ssd: Samsung 850 PRO
Tap:FSP HEXA+ 500W (PPA5004901) 13.900ft
Haz: Zalman neo1

(#21966) bivalyolo válasza atesz19 (#21965) üzenetére


bivalyolo
őstag

Am4 kompatibilis hűtőd van már?

"Let's agree to disagree!"

(#21967) Pro!Petya válasza HSM (#21964) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na ez az, így vagyok ezzel én is , de olvastam hogy az RB érzékenyebb az instabilitásra + az átlag userrre nézve átfogobb mint egy - két a specifikusabb programok közül és pont emiatt mivel én jobban szeretek mindent külön letesztelni ezért is vettem a fáradtságot ezt is kipróbálni milyen ez a fajta stress teszt.
Sőt azt is vegyük számításba hogy van akinek ha a CB R15 ha lefut már stabilnak véli az oc-t... :( :(((
Még akár igaz is lehetnek a fentiek mert 30perces tesztnél tovább nem futtattam még (asszem 8 órás a max benne).
Azt is elképzelhetőnek tartom hogy mivel nekem a gaming stabilitás a fő szempont arra lehetséges hogy elég lesz mérésre. Most még tesztelem hogy az RB passed eredmény valóban "igazolja"-e hogy legalább játékra alkalmas lette - e az oc vagy sem. Ha nem akkor marad az eredeti felállás :K

Cseneles Reddit, overclock.net , ROG forum , én ezeket próbálnám megnézni először ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21968) atesz19 válasza bivalyolo (#21966) üzenetére


atesz19
csendes tag

Van egy bontatlan coller master tx3 hutom!

(#21969) HSM válasza Pro!Petya (#21967) üzenetére


HSM
félisten

"Sőt azt is vegyük számításba hogy van akinek ha a CB R15 ha lefut már stabilnak véli az oc-t... "
Haha... Az vicces... :DDD :C

Nálam a stabilitás az a 24 óra AVX nélküli prime tesztnél kezdődik.... ;] 1-4 óra szokott lenni a gyorsteszt. Az i5 4690K-m pl. 7-8 óra után dobott hibát, eltartott egy darabig, mire rájöttem, mi kér még feszt....

Szerintem amúgy olyan nincs, hogy játék-stabilitás. :N Egy CPU vagy stabil, vagy nem. Ha nem az, játéknál is leginkább csak idő kérdése, mikor lesz belőle gond. A stabilitás teszteket azért szeretjük, mert tipikusan hamarabb kihozzák a gondot, így mire játékra kerül a sor, vagy más fontos dologra, addigra már stabil lesz a rendszer alatta. :K

Amúgy ami nekem még más rendszereken bevált teszt, hogy elindítok néhány magas bitrátájú FHD videót CPU-n kikódolva 2-4X-es tempón, és mellé a hagyományos AVX nélküli Linx tesztet sok memóriával a proci szabadon maradt szálaira. Ez néha akkor is kihozott hibát, amikor magában a Linx már nem. :)

(#21970) MaxxDamage válasza kecsawi (#21956) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaja, minden jó és megfelelő így várok még (lehet) pár BIOS verziót...talán lesz majd egy Atom Stabil és jó verzió is...

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21971) kecsawi válasza hackeeeee (#21960) üzenetére


kecsawi
senior tag

Realtek® ALC892 Codec vs ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
Azt hiszem nem értetted a választásom lényegét.

(#21972) Enter65 válasza tom36 (#21958) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Az összefoglaloban van egy alaplap teszt link. Igaz német nyelvü, de ott mindent megtalalsz, hogy melyik mivel rendelkezik, milyen vrm van rajtuk, stb... azt is megnézheted, hátha valami változik benned.

(#21973) chopin42 válasza Enter65 (#21972) üzenetére


chopin42
őstag

Google-el angolra fordítva a német (számomra) tökéletesen érthető. Esetleg összefoglalóba be lehetne írni zárójelben.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#21974) Pro!Petya válasza HSM (#21969) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jó akkor ugy fogalmazok hogy vannak olyan szintek az oc-ban egy adott cpu-ra hogy bizonyos felhasználási területre van csak fokuszálva ahol működhet azon a szinten megnövelt teljesítménnyel specifikusan.
Ellenben ha más területen használva már elvérzik az OC instabilitása végett.
Persze az az optimális ha a cpu minden tekintetben stabil ez nem kétség , de aki nem olyan szerencsés hogy nyer a silicon lotteryn de annak ellenére szeretné azt a többletet kihozni a "gyengébb" lapkából akkor van arra lehetősége csak a szűkül a spectrum ahol ez életképes.
Például munkára - bench-re, renderelésre- játékra -netezésre stb stb szval kb mindenre, egy jó lapka a hozzá való jó OC -val simán visz mindent , viszont egy "roszabb" cpu -val is lehet jó Oc-t csinálni csak az bizonyos területen tudja majd produkálni azt amit a jobb cpu over all tudja.
Igen ez így nevezhető nem stabilnak sőt nem is az, inkább specifikusan optimalizált, de ha azon a felhasználási területen ahol stabilan képes a megnövelt teljesítményre, akkor élhető.
Ezért is neveztem a sajátom ugymond "gaming stabilnak" ,mert itt tudja amit kell neki de biztos vagyok benne van olyan munkafolyamat ahol nem állja meg a helyét. Fx óta így próbálok optimalizálni és működik is mert ha nem működne a napi több órás gamelés - napos lan partyk mellett az évek alatt már ki kellett volna jönnie.

Anno erről egy terjedelmes cikket - leírást is találtam tesztekkel , sőt még ha jól emlékszem cpu-k mellett ram modulokkal is bemutatták , + gyárilag hibás cpu-kat is összeszedtek benne. :K
Megkeresem azt linket ha él még mert szerintem elég kesze kuszán fogalmaztam , de remélem a lényege azért kivehető :B :DDD

:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#21975) HSM válasza Pro!Petya (#21974) üzenetére


HSM
félisten

Kivehető a lényeg. :R
Én mondjuk ilyenkor inkább visszaveszek 100-200Mhz-et, és általában így már a gyengébb lapka is vígan stabilizálható, és máris nyugodt lehet a lelkem. :)

(#21976) tom36 válasza Enter65 (#21972) üzenetére


tom36
kezdő

thx

eddig a német végett nem néztem vég de magyarra fordítva már lett értelme
és adott még egy tippet aminek utána kellene néznem
illetve utánna fedeztem fel hogy itt PH-n is van egy teszt pont azokról a lapokról amik érdekeltek.

(#21977) OutSider17


OutSider17
senior tag

Szervusztok ismét! :D
Szerintetek ez mennyire valós sebesség a ramnál? Az tény hogy érezhetően megindul a gép amikor ezt a tüskét írja az msi afterburner is! Igaz csak 1-2 másodpercig látom ezt a frekit de olyankor a cpu kiterheltsége esik 12-15%-ot úgy hogy az FPS marad stabilan. (34-37 fokos ez idő alatt a memória.)
Hozzá teszem hogy LOL (League Of Legends játék közben ugrál csak így a memóri sebessége)!

Már nem tudom eldönteni hogy igaz-e vagy sem. 3200Mhz-et tudom hogy megy stabilan, de kicsit sokallom a majd 4265,6Mhz-et. :D

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#21978) Lukitomi válasza OutSider17 (#21977) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Semennyire, mérési hiba, bug!
Ehhez a frekihez 2 volt is kevés lenne a memó szemptntjából és ugye az nem emelkedik ilyenkor!
Egyébként a busclock mérési hiba miatt ugrik meg mind a ram, mind a proci freki!

(#21979) traktorgumi válasza Lukitomi (#21817) üzenetére


traktorgumi
aktív tag


Így csöndesebb de még kisebre kell állítanom?
alaplap:msi x370 carbon pro
proci:1700x
Jövőhéten elkezdek rajta masszívan dolgozni és nem szeretnem hallgatni a ventiket :D

[ Szerkesztve ]

(#21980) OutSider17 válasza Lukitomi (#21978) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Hát ledobtam volna tőle a hajam ha ez reális lett volna. :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#21981) Enter65 válasza chopin42 (#21973) üzenetére


Enter65
senior tag

Huhh, ennek örülök, hogy igy még jobban használható! :K

(#21982) GFerr56 válasza traktorgumi (#21979) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Van Msi lapom, próbálok tanácsot adni (függetlenül a lap MÁRKÁJÁTÓL).először pwm-re át, gondolom ilyen). A koordináta rendszer jobb oldalán fordulatszámok vannak, nem százalékok! Ezeken kéne csökkemteni. Nálam 35 fokig 600 a fordulat, 75 foknál van. 85 százaléknyi venti fordulaton (nálam ez olyan 1100 rpm -ez venti függő). Most egy Corsair Commander PRO -t használok a ház ventilátorok (6db) szabályozására...elég jó, bár downgrade miatt eladó... :((.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#21983) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok!

asrock ab350 itx lapom van, tehat ket memoria slot. beleprobaltam ECC-s szerver memoriakat, 16G-s modulokat es nem indul el. a memoriak 2133-asak. (8G-sekkel sem indult) elmeletileg single rank memoriabol tamogatja az 2133-at a ryzen (egy 1700-as a proci), igaz h csak 4 DIMM-es esetet lattam, de legalabbis az orajel nem kene gond legyen, bar ezek dual rank-esek.
fel kene ismerje automata memoria beallitasokkal?
ha teszek be memoriat, amivel elindul es fix-re allitom a frekit meg az idoziteseket, ujrainditaskor nem torli a beallitasokat a masfajta memoria miatt? mi a tapasztalat a memoria-cserelgetos kollegaknal? :)

(mod: 2133-as memoriakkal is)

koszi,
&rew

[ Szerkesztve ]

(#21984) traktorgumi válasza GFerr56 (#21982) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Átraktam pwm-re es benyomtam egy cpu strees tesztet.
Amitől megörülök hogy a procim nem melegszik ahogy én látom viszont a venti 3000körül pörög :D
Megörülök tőle mert olyan hangos és egyszerűen nem tudok a munkára koncentrálni.
Ez a proci hütöm:[link]
Van még benne 3db 14cm wing boost.
fractal designe r4 ház


[ Szerkesztve ]

(#21985) bandika0626 válasza traktorgumi (#21984) üzenetére


bandika0626
senior tag

66 fokos a procid.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#21986) traktorgumi válasza bandika0626 (#21985) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

az nem sok szerintem fölég 100% terhelés alatt vagy igen? :)
Én örülnék ha max terhelésen megy akkor 2000 körül forogjon mert tényleg iszonyat zavaró.

(#21987) HSM válasza traktorgumi (#21986) üzenetére


HSM
félisten

A magokat kéne nézni, illetve ugye az X-es prociknál mintha lenne egy +20 fokos offset....

Nálam ugyan más platformon, de 150W-ot hűt meg egy toronyhűtő, egy ventivel, max 1500rpm-en...
Itt meg olyan hűtésprofilokat látok, hogy a hajam égnek áll.... :DDD

(#21988) chopin42 válasza Enter65 (#21981) üzenetére


chopin42
őstag

:R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#21989) BullKoxa válasza traktorgumi (#21984) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Én is hasonló cipőben voltam a hétvégén még. én így oldottam meg, itt sokan segítettek nekem. Ezer hála nekik.

Jelenlegi : Silver Arrow IB-E Extreme : és így is hozott a régi hűtőhöz lefele 3-4 fokot.

Ez pedig a Régi hűtőmé Dark Rock3

[ Szerkesztve ]

(#21990) MaxxDamage válasza BullKoxa (#21989) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem venti vezérléshez (5db 140-es Nanoxia Deep a házban) az Ai Suite -t ajánlották (mert 3pin ventik, nem PWM és BIOS-ba DC-re van lőve), biztos MSI-hez is van hasonló. CPU FAN (2db) vezérlésen sem sokat lehet állítani BIOS-ban, de megteszi)
Mindjárt meg is nézem azt a programot.

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21991) hokuszpk válasza traktorgumi (#21984) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem sima freezer 33 van, itt a beallitas.

ha meghajtom a procit, akkoris alig hallom, ilyenkor sima netezes kozben konkretan allnak a ventik.
szvsz vagy rosszul van lefogatva, vagy nem a helyere van dugva a cucc.
arra nem merek tippelni, hogy tul eles a hallasod.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21992) traktorgumi válasza hokuszpk (#21991) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

koszi. kiprobalom:)az biztos hogy jo helyre van dugva mert megneztem.
remelem jol van feltakva is mert boltban raktak ra.

(#21993) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

gyorsba toltam egy ibt very high -et, 1350 korul megall.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21994) Lukitomi válasza traktorgumi (#21984) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

A plusz 20 fok miatt állíts minden fordulathoz vagy százalékhoz tartozó hőfokot 20 fokkal magasabbra, értelem szerűen a 85 fokost csak 100-ra tudod!
Úgy jónak kell lennie!

(#21995) Beretvás válasza MaxxDamage (#21990) üzenetére


Beretvás
addikt

minek annyi venti? nálam 2 házhütö van leszabályozva és a proci igyis max 55-60 játék alatt 25+ fokos szobában, a vga meg 65 a max leszabályozva. :K :K

(#21996) atesz19


atesz19
csendes tag

Sziasztok
Segitsegeteket szeretnem kerni! Asrock ab350m pro4 alaplaphoz milyen ram ajanlott ryzen 1600x melle???
Valaszotok elore is koszonom szepen pajtik :)

(#21997) MaxxDamage válasza Beretvás (#21995) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát van m.2 SSD és pár nagyobb HDD is és nekem fontos a ház megfelelő "szellőzése" (házban) :K
Ai Suite most használva van, csak FAN Xpert 4 amihez nyúltam (Turbo amire állítottam) és manuálisan temp alapján be lehet állítani a venti vezérlést (egyszerűbb mint BIOS-ba és jobban átlátható), mást ezzel nem babrálok, arra ott a BIOS (OC) - RAM , CPU..stb..

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21998) Beretvás válasza MaxxDamage (#21997) üzenetére


Beretvás
addikt

nekem is fontos , hogy ne föjön meg a gép de fx korszakban kellett a sok venti nekem, ez meg anyira nem füt hogy lehet még a hátso ventit is kiveszem..:D egyszerüen ennek nem kell. mondjuk nem tudom mekkora bodéba tartod a gépet.. ;]

(#21999) hokuszpk válasza atesz19 (#21965) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha tudsz egy jo videokartyat szerezni hozza, franko lesz :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22000) hokuszpk válasza atesz19 (#21996) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

eddig csak teamgroup elitet tettem az ab350m pro4 -be, de amit fentebb irtal, a tridentnek mennie kellene jol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.