Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3203) ricshard444


ricshard444
veterán

Muszáj ennyit offolni? :U

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#3204) SzlobiG válasza ricshard444 (#3203) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgy látszik hiába szóltak. :U

(#3205) SkyS1gn válasza janos666 (#3201) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Olvasd el mit írtam... "PC-s játékosok"

Más:

Mikor kapunk pontos Mantle megjelenést és pontosabb teljesítmény infókat szerintetek?

(#3204) SzlobiG

Nem olvastam, elnézést! :R

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3208) SzlobiG válasza SkyS1gn (#3205) üzenetére


SzlobiG
félisten

Első BF4 DLC érkezésével elvileg ami december eleje.

(#3209) SkyS1gn válasza SzlobiG (#3208) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kedden? :Y

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3210) SzlobiG válasza SkyS1gn (#3209) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha kedden jön akkor elvileg igen. Az infó abutól származik szal ha mégse így lesz... ;]

(#3212) SkyS1gn válasza SzlobiG (#3210) üzenetére


SkyS1gn
félisten

2 sör lesz! ;]

Jön egy kliens patch jövő héten, de arról semmi infó hogy abban lenne.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3214) #65675776


#65675776
törölt tag

Tényleg naponta kell szólni amiatt, hogy ez egy szakmai topic, ami az adott kártyáról kellene, hogy szóljon? Ha ennyire az off a fő vonal a topicban, akkor akár át is tehetjük a gőzbe, vagy akár a lokálba.

(#3215) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Bocs hogy jelzem, de szerintem már annyira "összemelegedett" a társaság, hogy el el kottyannak ilyen olyan offok, ami nem feltétlen rossz, de persze kerülhető.
Na meg sztem mi is fáradunk, s a száraz tényeken kívül néha lehet elkél a "lazulás".

Sorry

(#3216) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Valaki esetleg Gigabyte r9 290 van s próbált bios 290x-re??

(#3217) #65675776 válasza Goldmen75 (#3215) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre egy rég bevált megoldás a lokálban nyitni egy off melléktopicot.

(#3218) janos666 válasza Goldmen75 (#3216) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehúztam a ventilátorfordulat limitet 30%-ra, mégis felpörög hangosabban is. Ilyenkor nem az órajelet kéne visszavennie először? Vagy van azért egy alsó limit is az órajelen, ami alá nem megy ha még tekerhető fentebb a ventilátorfordulat?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3219) Goldmen75 válasza janos666 (#3218) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mivel állítod? Mid van s milyen hűtéssel?

(#3220) janos666 válasza Goldmen75 (#3219) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári léghűtés refkártyán (ASUS 290X) és CCC-ben állítottam.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3221) Goldmen75 válasza janos666 (#3220) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ne a ccc-t használd, nálam pl nem is működött, (igaz most már hatástalan ugye a nem ref miatt):)
Asus hoz asszem van valami jó kis progi. Na meg próbálj meg másik drivert pl.

De vagy cserélj hűtést vagy vizezz te is:) Petert merem ajánlani, ha nem codegen házad van pl:))

(#3222) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Meghúztam a vga-t:) (húznék még rajta de így nem merek....majd holnap kirakom az erkélyre, megnézzük mit bír:D)

Mag : 1050
ram: 5100

hő walley-ben max 72
Vram 86
Vram2 54

De házat kell cserélnem mert érezhető volt a meleg szaga s "forró" lett a ház teteje...Vagy lehet ki kell vennem az asztalból mellé, jobban lélegezzen.

Jóvanna, elcsesztem, hogy a pékbe lehet beilleszteni a walley által mentett "képet" linket?!:))

[ Szerkesztve ]

(#3223) Tirexi válasza Goldmen75 (#3222) üzenetére


Tirexi
addikt

Elég erős VGA lett na. :D

(#3225) janos666:
Tolis a topic-ban a Vízhűtés téma. :K

[ Szerkesztve ]

(#3224) L1ZRRR válasza Goldmen75 (#3222) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Nice

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#3225) janos666 válasza Goldmen75 (#3221) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már félve reagálok erre ebben a topicban, de: úton van egy EK acetal+backplate. :K
Addig gondoltam teljesítményben meghúzni a kompromisszumot zaj helyett.

Megnézem akkor az ASUS progit is. De erről jut eszembe, még itt futott a háttérben egy AfterBurner is az előző kártya miatt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3226) Goldmen75 válasza janos666 (#3225) üzenetére


Goldmen75
őstag

Bazz akkor lehet az kavart be!
Nekem pl a gigához adott oc progi amivel most megránottam, tök eccerű s naccerű.

Nézzétek már meg lécci ref hűtésnél mennyi is az idle nálatok?! Csak összehasonlításképp:)
nekem 36/32/33 core/vrm1/vmr2

Macka megmutatta a házát, hűtését....hát lehidaltam:) s megint fejlesztés...őrület ez az egész...ezt nem lehet bírni :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#3227) janos666 válasza Goldmen75 (#3226) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most épp 76, 54, 70 (HPU, VRM1, VRM2, és úgy idle, hogy az Opera böngésző is használhat néha hardware gyorsítást, az pedig fut).

ASUS GPU Tweak, venti lehúz fix 30-ra, Furmark elindít, erre a gép kikapcsolja magát. Valahogy mégsem túl olajozott még ez a nagyon automata mindenhez igazodó hardware vezérlés és annak szoftveres paraméterezhetősége.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3228) Rabbitf_24 válasza Goldmen75 (#3222) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

így....

(#3229) Xirtam válasza Rabbitf_24 (#3228) üzenetére


Xirtam
veterán

De ezzel még mindig az a baj, hogy nem skálázódik jól. Hiába a CF, ha egyes játékokban épp hátrány. :U

(#3230) Rabbitf_24 válasza Xirtam (#3229) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

csak megmutattam hogy kell linkelni... (eddig még működött rendesen mindenhol, mindenki csak károg kb..)

(#3231) westlake


westlake
félisten

Nem vagyok nagy AMD-s, így elképzelhető, hogy tudatlanságomból fakad a probléma. Adott egy R9 290X ami érdekesen működik. Elsőre Windows 8.1 alatt próbáltam, de a Control Center-ben (Catalyst 13.11 Beta9.4) bal oldalt csak három (számomra) lényegtelen menüpont volt. Az általános beállítások nem érdekelnek, viszton az OverDrive-ot sehol sem találtam. A GPU-Z (0.7.4) felismeri rendesen a kártya specifikációit, de a szenzor résznél a felszültségeken kívül semmit nem tud kiolvasni. A sebességek 0.0MHz-ek, a ventilátor fordulatszáma 0 RPM, a GPU kihasználtsága 0%. A kártya igazából működik, mivel 770 Mhash/s sebességgel lehet vele bányászni. Ezután feltettem egy Windows 7-et - nem mintha a Windows 8.1-gyel nem kellene működnie -, de csak annyi változott, hogy az Control Center-ben három helyett hat menüpont látszik, viszton az OverDrive ugyanúgy sehol. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3232) TTomax


TTomax
nagyúr

4 way CF...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3233) westlake válasza westlake (#3231) üzenetére


westlake
félisten

Annyi még hozzátartozik, hogy az Intel integrált vezérlőjét használtam, a 290X-en nem volt monitor. Az AB Beta17 sem tudta detektálni az értékeket.

Play nice!

(#3234) SzlobiG válasza westlake (#3233) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor próba monitorral hátha az a baj.

(#3235) Kecuhun válasza westlake (#3231) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Hibás a VGA driver. Rakd fel a 13.11 Beta 9.3-ast és jó lesz.

(#3236) westlake válasza Kecuhun (#3235) üzenetére


westlake
félisten

Biztos vagy ebben? Egyrészről feltettem az AMD_Catalyst_Complete_13.11_v13.25_RC1-et is (mondjuk ebben akár a 9.4-es is lehet), másrészről én úgy tudtam, hogy a GPU-Z által is kiolvasott adatok normális detektálásához nem kell driver.

#3234: Ha emiatt nem működne, az már aztán epic fail lenne. Mi van azokkal a rendszerekkel, ahol 4-5 kártya van a gépben? Szerintem ez nem lehet a probléma okozója.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3237) Dijundisun


Dijundisun
csendes tag

Csatlakoznék hozzátok az adatlapon lévő mezei 290-el, eddig pozitív az első benyomás, szerencsére a család a másik szobában nem hallja a vga-t mert hát valljuk be nem halk darab, de legalább nem megy 70 fok fölé, engem meg a hangja miatt kárpótol a teljesítménye :K

/Remélem itt jobb a morál mint a többi fórumoldalon, eleddig azt is nehezen hittem el hogy emberi lények írnak ilyen oldalakra, remélem ez itt változik pozitív irányba :B /

(#3238) Goldmen75 válasza TTomax (#3232) üzenetére


Goldmen75
őstag

Szép!

(#3239) Macka válasza westlake (#3236) üzenetére


Macka
veterán

Biztos. Pár napja volt már téma, hogy a legutolsó Beta driverben nem működik az Overdrive.

A 0.7.4 GPU-z nálam mindent jól mutat.

[ Szerkesztve ]

(#3240) Motion_Blur válasza westlake (#3236) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Driver hiba: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3242) mcwolf79 válasza Goldmen75 (#3226) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én is szívesen használnám a Sapphire saját progiját, de ez a Trixx akkora egy kula, hogy elmondani nem lehet.
Ráadásul olyan friss, hogy fel sem ismeri a 290 tulajdonságait :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3243) SkyS1gn válasza mcwolf79 (#3242) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én rájöttem semmi értelme ezeknél a kártyáknál külső progit használni... max őrült OC-hez de semmi értelme...csak megkeveri a kártyát!

Az overdrive is engedi húzni rendesen nem mint 6950-nél anno :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3244) Goldmen75 válasza mcwolf79 (#3242) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hát akkor passzolom sajna...de van itt 1-2 kolléga aki már 1240-re is felhúzta, hátha ők tudnak még ötletet....
Próbáld esetleg a gigabyte progiját?!:)

(#3245) mcwolf79 válasza SkyS1gn (#3243) üzenetére


mcwolf79
veterán

Csak állítólag a monitorozó progik is megkavarják a CCC-t, de én szeretem látni játék közben mennyi az annyi :U
Vagy csak a 3rd party monitorozókkal tuningolás kavarja be a CCC-t? A monitorozás nem kavar be ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3246) SkyS1gn válasza mcwolf79 (#3245) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Simán ha fut azis megkavarhatja.

Mivel BF4 alatt nemmegy az AB OSD így lényegtelen, de már kezdek leszokni a szükségességéről.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3247) Macka


Macka
veterán

CCC-ben is lehet tuningolni, csak alapfeszen. Mondjuk ezt vízzel fájlalom. :O

[ Szerkesztve ]

(#3248) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Akkor asszem én maradok a giga kártyánál, mert itt minden nehézség nélkül működik a hozzá adott progi:)

S ha lesz csapvizem akkó meghajtom mint zinger a varrógépet:)

(#3249) Goldmen75 válasza Rabbitf_24 (#3228) üzenetére


Goldmen75
őstag

Így de hogy? html-ként menti el sajátgépre...

Macka: Ha már összeraktad, nincs kedved meghúzni, mit bír vízzel? Ha már ilyen jók az eredményeid?:)

[ Szerkesztve ]

(#3250) Rabbitf_24 válasza Goldmen75 (#3249) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

nyomsz egy F12-t ha lefutott a teszt és megtalálod a képet a documents\valley\screenshots mappában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.