Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Abu85 válasza Malibutomi (#3350) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Átkerült a fáradt gőzbe.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3352) ricshard444 válasza Abu85 (#3351) üzenetére


ricshard444
veterán

Alkottak a srácok?

Vannak dolgok...

(#3353) cyberkind válasza ricshard444 (#3352) üzenetére


cyberkind
félisten

Tegnapi off-hullám tett be elvileg .
Lassan itt is sok lesz .
Egyébként ki van halva a topik amióta a gőzben van . :U

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#3354) Macka válasza cyberkind (#3353) üzenetére


Macka
veterán

Éppen emiatt csináltam off-topikot. Offal gyertek oda, nehogy ez is úgy járjon...

(#3355) mcwolf79


mcwolf79
veterán

[Kijött az új béta,ami visszarakja az Overdrive-ot] :C

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3356) Macka válasza mcwolf79 (#3355) üzenetére


Macka
veterán

:R
Na, akkor holnap megy is fel. Esetleg a feszültségállítás lehetőségét nem tennék bele? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3357) Abu85 válasza Macka (#3356) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudják. A kártya állítja be magának. Neked nincs kontrollod felette. Maximum a legmagasabb értéket állíthatják át, de attól még nem állít be a kártya magának nagyobb feszültséget.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3358) Macka válasza Abu85 (#3357) üzenetére


Macka
veterán

Tehát, ha az Afterburner engedné 1.3 voltra feltenni a feszültséget, akkor jelen esetben az is csak egy maximum lenne, amit órajeltől függően állít be a VGA?
Nézzünk egy benchmarkot, mondjuk Valley Extreme-t. Nálam végig 1100-on teker a 290X, alapfeszen. Ha tegyük fel 1.3 voltot állítanék maximum értékként, 1300 Mhz-cel, akkor gyanítom végig 1300-on menne és 1.3 voltot adna neki, amivel stabil. Vagy nem? :F De írhattam volna BF4-et is, ami VGA-limites.

[ Szerkesztve ]

(#3359) Abu85 válasza Macka (#3358) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Felesleges ezt úgy tuningolni. Be kell állítani a CCC-ben amit bír és ennyi. Többet a Mantle miatt sem érdemes erőltetni, mert ami stabil DX-ben az nem lesz az Mantle-ben. Ott szinte kizárt, hogy 800 MHz-nél nagyobb órajelen menjen ez a kártya, de lehet, hogy 700 MHz körülire is csökken az órajel. Azért nem mindegy, hogy az áramkörök 40%-a NOP-ot futtat vagy nem.

A tuningnak igazából a Mantle-lel vége. Mert ez egy olyan API, ami képes a rendelkezősére álló erőforrásokat párhuzamosan hasznosítani, tehát még az alapórajelet sem bírják majd a VGA-k. A PowerTune majd leszabályozza. Ezért nem mond semmit Repi a sebességelőnyről, mert azt tudja, hogy az API mit ad, de azt nem, hogy ebből majd a kártyák órajelcsökkenése mennyit vesz el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3360) HeZzZ válasza Abu85 (#3359) üzenetére


HeZzZ
senior tag

ez az összes mantle-t futtató architektúrára igaz lesz?

powered by Tiger Lake & GA10x

(#3361) daveoff válasza Abu85 (#3359) üzenetére


daveoff
veterán

Ez így elég érdekesen hangzik, és a régebbi gcn kártyáknál ez hogy fog megvalósulni, azokban még nem ìgy mûködik a powertune, nem? Nekem kell majd visszavenni az órajelet, vagy mi?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3362) Abu85 válasza HeZzZ (#3360) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD összes GCN--es hardvere PowerTune-t használ, tehát automatikusan képesek az órajelet szabályozni a terhelés függvényében. Nyilván a PowerTune 3 nem annyira hatékony, mint a Bonaire PowerTune 4-je, vagy a Hawaii PowerTune 5-je, de ettől még ugyanazt a célt szolgálja.
Ha más is akarja a Mantle-t támogatni és nincs hatékony DVFS az adott hardverben, akkor szoftverben be lehet vezetni egy alacsony órajelszintet, amivel megelőzhető a túlterhelés. De egyelőre nagyon messze vagyunk attól, hogy más támogassa a Mantle-t.

(#3361) daveoff: A HD 7990 default BIOS-ával nem kell semmit csinálni. A kártya majd paraméterezi magát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3363) ffodi válasza Abu85 (#3359) üzenetére


ffodi
veterán

Ez akkor azt jelenti, hogy a Mantle adott körülmények között jelentősen jobban terheli majd a vga-t, mint egy DX alkalmazás, és emiatt jobban visszaveszi majd a vga az órajeleket, tiszta sor. Viszont mi van akkor ha a powertune-t feltolom +50 %-ra (mást nem változtatok)? Itt ismét addig tolja az órajeleket, amíg ki nem fut a teljesítménylimitből, ergo elképzelhető, hogy alapórajelen akár nem is fogja visszavenni Mantle alatt (megfelelő hűtés mellett)?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3364) Abu85 válasza ffodi (#3363) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg lehet próbálni, de a Mantle mellett mindenképp a 0%-os beállítás a javasolt, mert arra van paraméterezve mindegyik hardver. Ha 0%-tól eltérsz, akkor lehet, hogy instabil lesz a gép. Nyilván a Powertune limit nem véletlenül van az Overdrive menüben, mert a változtatása tuningnak számít, még akkor is, ha az aktuális alkalmazásokban nincs hatása a stabilitásra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3365) daveoff válasza Abu85 (#3362) üzenetére


daveoff
veterán

És még így is várható lényeges elôrelépés teljesítményben? Vagy még az AMD se tudja, hogy mennyi az annyi, ezért nincsenek infók. Remélem nem oda lyukadunk ki, hogy ilyen jó meg olyan jó a mantle, közben meg nem gyorsul tôle semmi. :)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3366) Abu85 válasza daveoff (#3365) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy ma a DX alatt a GPU-k erőforrásainak fele általánosan kihasználatlan, így nyilván az órajelcsökkentés mellett is növekvő teljesítményre lehet számítani. A mennyi az kérdéses, mert a Mantle-t sokféleképpen lehet használni. Repi még csak a felszínt kapargatja, tehát a BF4 csak a kezdet lesz, de oda is egy acélosabb gyorsulást várnak.
Ahogy az Oxide használja, na az már kemény. Erre lesz is egy példaprogram jövőre, és a mostani alpha kód 3x gyorsabb a DX verziónál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3367) daveoff válasza Abu85 (#3366) üzenetére


daveoff
veterán

Várjuk nagyon! Én azért bízom az AMD-ben, ha ezt sikerül jól megcsinálniuk, akkor sok embert megnyernek maguknak.

Egyébként eleinte kell arra számítani, hogy sok hiba lesz a játékokban az új API miatt, vagy ehhez semmi köze. Nem értek hozzá....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3368) ffodi válasza Abu85 (#3364) üzenetére


ffodi
veterán

Alapfesz mellett szokott még némi tartalék lenni a kártyákban, ami kb. 100-150 MHz, így talán az instabilitással sem lesz probléma. Ha mégis, akkor egy kis plusz fesz, vagy kisebb órajel visszavétel megoldhatja a problémát, melyeket adott esetben tekinthetünk "3rd party" paraméterezésnek is. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3369) Abu85 válasza ffodi (#3368) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért van benne tartalék, mert a DX nem használja ki a lapkában az összes erőforrást azonos időben. A Mantle asszinkron API, vagyis a futtatott feladatokat teljesen át lehet lapolni. A dolgot bonyolítja a PowerTune, ami miatt a tuning a Mantle-re nagyon nehéz lesz. A legjobb teljesítményt sokszor az alapbeállítás adja majd.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3370) ffodi válasza Abu85 (#3369) üzenetére


ffodi
veterán

A lényeg, hogy van benne tartalék, a tuning pedig majd úgy is kiderül, ha eljön az ideje. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3371) janos666 válasza Abu85 (#3359) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mantle: Burning competition and GPU power circuits since 2013. :C
Tudom már mire lesz még jó a Mantle: új Furmark-hoz.
Vagy annak a készítője direkt ki van zárva a programból? ;]
De komolyan is kérdezem: banchmark programot nem készít vele valaki?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3372) Abu85 válasza janos666 (#3371) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Furmark OGL alatt is elég jó, de JeGX azt már nem fejleszti a Radeonokra. Egyszerűen azért, mert a PowerTune egy olyan hardveres megoldás, ami úgyis leszabályozza a hardvert a terhelési határ alá. Ezzel semmilyen szoftver nem tud mit tenni. Már az AMD sem alkalmaz a driverben rá fojtást, mert a hardver megvédi magát.
Az NV még használ driveres fojtást, de csak azért, mert a Fermi és a Kepler szoftveres túlterhelés elleni védelme manuálisan kikapcsolható. Amúgy nekik is elég lenne a szoftveres túlterhelés elleni védelem.

Benchmark nem lesz, csak egy StarSwarm nevű technikai demó, amivel lehet benchmarkolni is, illetve open source, hogy mindenki láthassa a működést, és akár módosíthassák is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3373) ÁdiBá válasza Abu85 (#3369) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha neked választanod kellene és nem számìt a pénz ahogy az álltalában lenni szokott extrém kategóriában. GTx 780Ti használnál vagy egy R9 290X? Erre lennék legjobban kiváncsi mint szakértő tudod hogy a két hardver mire képes. Melyik mellet döntenél? Azért érdekel mert pont egy ilyen döntés elött állok. Végig néztem milliom egy tesztet de valahogy a joval butább teljes értékű kepler oda csap rendesen a sokkal okosabb radeonnal szembe.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3374) Abu85 válasza ÁdiBá (#3373) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt úgy a legegyszerűbb megközelíteni, hogy mire van szükséges. Ha a GPU PhysX számít, akkor GeForce-ot vegyél, de ha a Mantle és a TrueAudio érdekel, akkor Radeont. Tekintve, hogy ezek eléggé exkluzív funkciók maradnak, így ma már a pár százalékos sebességkülönbségnél sokkal többet jelenthetnek egy hardver kiválasztásában.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3375) SzlobiG válasza ÁdiBá (#3373) üzenetére


SzlobiG
félisten

Abu-tol ilyet kérdezni? Sztem nem nehéz kitalálni mit választana. ;]

(#3376) Abu85 válasza SzlobiG (#3375) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A saját preferenciáimat azért nem vetítem másra. Én azért vettem GCN-es Radeont, mert olcsóbban kínálja ugyanazt a teljesítményt, többet tud a hardver, illetve lényegesen jobb az OpenCL támogatása és a compute hatékonysága, ami Bitcoin mellett azért nem mindegy. Illetve számomra fontos szempont az auto-LOD SSAA, mert szeretek régi játékokkal játszani. Ez a funkció GeForce-on nincs. De ezek a saját igényeim.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3377) SzlobiG válasza Abu85 (#3376) üzenetére


SzlobiG
félisten

Számítási teljesítmény kéne akkor alap hogy amd lenne itt is. :)

Engem a fizix se érdekel pl.

Erre a mantlera vagyok már kíváncsi mikor jön bf4-be, mennyit hoz.

(#3378) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Tulajdonképpen akkor a mantle annyira új cucc lesz,hogy elég lesz neki egy 800-on járó 290 is?
Nehéz elhinnem,hogy ami eddig a legtöbbet segített(a minél nagyobb tuning),az lesz most a legrosszabb dolog,amit tehetek a kártyával.
De akkor tulajdonképpen minek is fognak kiadni 1000+ os oc-zott costum hűtős vga-kat,ha mind befog hasalni mantle alatt??

Rettentő kíváncsi leszek rá....

(akkor mondjuk a mostani vaporomat,ami jelenleg 1175-ön jár mennyire kellene kb. visszavenni,hogy bírja a mantlét,és ha jól értem ez nem is lenne baj,mert sokkal gyorsabb lenne?)

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#3379) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello srácok,Megjött a kártyám Giga 290, viszont játékok alatt iszonyat módon ciripel ? Rossz lehet a kártya? :( :(

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3380) Asbee válasza mclaren-d (#3379) üzenetére


Asbee
veterán

Nem

(#3381) mclaren-d válasza Asbee (#3380) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Értem én,de ez nagyon hangos :(( Vicc, holnap már küldöm is vissza :W
Szerk* Illetve van itthon egy egy 1200W-os Corsair még azzal megnézem hátha. :O .

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3382) SzlobiG válasza mclaren-d (#3381) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én még mindig azt mondom, hogy ez az AMD hibája olyan vrmet használnak aminél gyakorta előjön ez a jelenség meg lehet nézni a másik oldalon a topikba mennyi ilyen panasz van itt meg nem te vagy az első. Meg tudlak érteni szívtam én is ezekkel a hangokkal eleget pláne amikor halk pc-t akartam vízzel. :(

(#3383) Macka


Macka
veterán

Abu85: Nem láttam külön mantle-topikot, szóval továbbra is itt kérdezlek. Decemberben várható még valamilyen formában a megjelenése? :F

(#3384) MPowerPH válasza Macka (#3383) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre lennék már én is kíváncsi.

Don't Tread On Me

(#3385) Malibutomi válasza Macka (#3383) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elvileg dec. közepe-végére igérték a bf4 patchet.

(#3386) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na ma megérkezik a blokk a VGA-ra.
Este már nem kell hallgatnom az asszonyt, hogy "k hangos a gép!!!" :C :K

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3387) Pug válasza mcwolf79 (#3386) üzenetére


Pug
veterán

Most nálam a pumpa a leghangosabb, hát kicsit más így, mint a süvöltő reffel. :DDD

(#3388) janos666 válasza Abu85 (#3376) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az AutoLOD amúgy miért nem egy külön pipa+csúszka a CCC-ben?
Vagy csak nekem hiányzik az összefüggése az AA módokkal?

nVidia-nál legalább 5 éve van olyan, hogy tiltom vagy engedem a negatív LOD-t. Szándékosan negatívba tolás viszont nincs, de ott SSAA is csak külső szoftverrel, amivel viszont a LOD is ugyan úgy felülírható.

Amúgy én is arra gondoltam, míg megjön végre az EK blokk a 290X-re, addig csak régi játékokkal zúgatom. De aztán rátoltam a 4x SSAA-t, és azon túl, hogy nagyon tetszik, a kártya ugyan úgy tűrhetetlen hangos lett így. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3389) Abu85 válasza janos666 (#3388) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert nem csak egyszerű negatív LOD-ról van szó, hanem egy nagyon speciális mintavételezésről, ami az adott AA szinthez igazodik speciális szűrési rutinokkal is. Ezért nem elégedettek az NV-nél a normál SSAA-val és a külső programokkal, mert ezekkel az a minőség nem érhető el, amit az AMD használ a driverben. Van is erre egy petíció, hogy legyen olyan beállítás a GeForce driverben, mint az AMD-é, de az NV már korábban mondta, hogy ez egy rétegigény.

[link] - Ebben a cikkben szándékosan kértünk az AMD-től egy módosított fájlt, hogy meg tudjuk mutatni a különbséget. Sima negatív LOD mellett nem lenne ennyire jó az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3390) janos666 válasza Abu85 (#3389) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Olvastam a linkelt cikket, de abból nekem még úgy jött le, hogy ez egy egyszerű fix negatív eltolás a LOD értékére:

[...] automatikusan hozzárendelt negatív LOD eltolással, mely rendre -0,5-ös, -1-es és -1,5-ös paramétert használ

Amúgy azt szoktam még hiányolni az SSAA kérdéskörben, hogy ki mikor milyen módon "mossa össze" a különböző pixeleket. 2x-nél még talán szinte mindegy, de 4x-től kezdve már elég nagy lehet a szóba kerülő algoritmusok tárháza (kis-nagy fokszámú polinomok és különböző paraméteres függvények, csak ezeknek önmagában is nagy lehet a számításigénye).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3391) Abu85 válasza janos666 (#3390) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert alapvetően egy negatív LOD eltolás, csak speckó rutinokkal. DX9-re és DX10+-ra is különböző rutinok vannak.

Az AMD fullscene jittered grid alapút használ.
Az NV a TrSSAA-hoz sparse gridet, és a 3rd party programok is erre építenek a fullscene opcióknál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3392) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Abu,majd ha lesz kis időd,válaszolsz nekem is?

Walking Dead

(#3393) Enclave


Enclave
aktív tag

Mai hír, ha még nem lett volna:

A nem referencia hűtős R9 290-ek hamarabb jelennek meg, mint a nem ref. R9 290X-ek...

A cikk szerint a fenti nem ref. hűtős kártyák "vészesen közel" jelenhetnek meg karácsonyhoz képest vagy csak a következő évben januárban kerülhetnek a boltokba...
Érdekes indok az egyik meg nem nevezett gyártó szerint, hogy a késés oka a kevés rendelkezésre álló "Hawaii" chip. Az R9 290-ek hamarabb jelenhetnek meg, az R9 290X-ek "később"...

Computerbase.de forrás

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#3394) Pug válasza Abu85 (#3391) üzenetére


Pug
veterán

Abu, bármi infod van a black death orvoslásáról?

(#3395) Abu85 válasza Pug (#3394) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 13.11 béta 9.4 utáni Catalystok javítják a memória által okozott gondot.

(#3378) N.Ferry: Azért kell a magas órajel, mert a DX kódok alatt ez elérhető. A Mantle meg úgyis hatékonyan bánik az erőforrásokkal, így ott nem szükséges a magasabb órajel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3396) janos666 válasza Abu85 (#3395) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De ha a CPU-t is többszörösen jól lehet vele kihasználni (több szálat is befogni a munkára úgy, hogy közben jelentősen kevesebb az össz- API/driver -overhead), akkor megint ott lehetünk, hogy minél magasabb az órajel, annál jobb..., nem...?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3397) mclaren-d válasza mclaren-d (#3379) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Holnap küldöm is vissza a kártyát,bár félek úgyis azt fogják mondani hogy nincs semmi baja.. szerintetek? :((

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#3398) adatfalo


adatfalo
senior tag

Én vagyok a világ leghülyébbje, de megrendeltem egy powercolor-t merlintől, hátha flashelhető. :)) Ha igen, akkor 30-40 ezerrel olcsóbban lett egy 290x-em, ha nem akkor 20 ezer forintnyi tanulópénz. :B De előtte súlyos számítgatásokat végeztem, hogy a powercolor-ok 84,5% -os sikerességgel flash-elhetők. Majd meglátjuk... Sajna 10 nap a kiszállítás. Addig az alaplapi HD4000-el kell ellennem :Y Most pedig jöhetnek az oltások! :D

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#3399) ffodi válasza mclaren-d (#3397) üzenetére


ffodi
veterán

Nincs annak semmi baja, ez sokadszor tárgyalt jelenség, nem csak ebben a topicban. Mivel a kártya nagy valószínűséggel hibátlan, így csak azon múlik a csere, hogy akitől/ahol vetted mennyire "jószívűek".

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3400) Pug válasza mclaren-d (#3397) üzenetére


Pug
veterán

Attól függ, hogy mekkora hangja van. Nekem az első Sapphire 290X-es konkrétan csattogó elektromos öngyújtó hangot adott ki (igen, a VRM és nem a venti :K ). Szó nélkül csere volt, a szervizes is megijedt a hangtól. :DDD

Az Asus 290X és a mostani sapphire 290-es is cicereg, de ezek már a "normál" cicergő tartományban. :DDD

(#3399) ffodi:

Azért van az a hangszín és erősség, amitől konkrétan nem tekinthető rendeltetésszerű használatra alkalmasnak a kártya. Persze nem az alap cicergésre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.