Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) SzinaCat


SzinaCat
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni videókártya választás kapcsán. :)

Új gép vásárlása előtt állok, és azt már olvasgatások, fórumozások után lefixáltam, hogy az RX 470/480 lesz a befutó, viszont ezeken belül sajnos nekem nincs túl nagy rálátásom a dologra.
Hosszabb távra tervezem a vásárlást, ezért egyelőre az MSI RX480 GAMING X 4G videokártya számomra a n1. A kérdésem viszont konkrétan az lenne, hogy pl. ez mennyivel éri meg jobban vagy mennyire előny/hátrány pl. ugyanennek a kártyának a 470 8G-s verziójához képest? Illetve valaki eltudná magyarázni, hogy mi a különbség a különböző gyártók közötti RX480 4G-s kártyák között (az áron kívül természetesen :D)?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#16452) varmi2 válasza AVarice (#16450) üzenetére


varmi2
nagyúr

Na látod, lehet pont ez a baj, ez a sok takarító progi. Én sosem szoktam, csak simán uninstall, majd az új. Ennyi. De tény, hogy gondom sincs sose.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16453) sakal83 válasza SzinaCat (#16451) üzenetére


sakal83
addikt

Vagy MSI 470 4GB vagy MSI 480 8Gb legyen a választásod szerintem. Persze az ártól függ.

A 480 4gb nem annyival erősebb, hogy megérje a 470 felárat (tekintettel a 4gb-ra). A 480 8gb pedig nem annyival drágább, hogy ne érje meg a +4gb és magasabb VRAM frekvencia.

Persze minden az ártól függ (a 470 8gb is)

Mindenképp XFX GTR vagy MSI Gamingben gondolkozz, mert jobb és halkabb a hűtésük, és jobban tartják az órajelüket. Nincs akkora feláruk, ha egyáltalán van, hogy a többivel foglalkozz érdemben.

[ Szerkesztve ]

(#16454) SzinaCat válasza sakal83 (#16453) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

Szerinted a 8Gb vramot mennyire tudnám egyáltalán kihasználni? Mert rengeteg helyen azt olvasom, hogy a +4Gb igazából már nem oszt, nem szoroz és hogy ebben a kategóriában a 8Gb szemben inkább a 6Gb-os nvidiákat ajánlják.

Az RX480 4G és 8G között, ha pl. az MSI-t nézem meg alapból van 10 ezer ftnyi különbség az RX470 8G és az RX480 4G meg ugyanazon az áron van szinte. Ezért vagyok picit tanácstalan a dologban. :(

[ Szerkesztve ]

(#16455) Deer76


Deer76
aktív tag

Szerintetek az MSI RX 470 GAMING X kártyához jó ez a ventilátor beállítás MSI afterburnerben?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#16456) #45185024 válasza fanti (#16447) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ezen a Plussz ventin kezdőcsomagon én is nagyon gondolkoztam annó szerintem jó ötlet mindazoknak akik legalább 3 évre terveznek, nem nagyon lehet tudni a Vega alján mi fog történni, de a bürokrácia garis szünnyögését kevésbé viselőknek remek döntés lehet.

SzinaCat: Nincs általános szabály a 4 vs 8 Gigára ha kicsit hajlandóak lennétek elolvasni az összefoglalót meg picit visszaolvasni a fórumban sok tetsztet találtok. Van ahol ma is kevés a 4 Giga de ezeknek a játékoknak a száma még viszonylag kevés, a kérdés inkább az hogy Te ezekkel e játszol, és mennyire zavar ha full HDn valamit maxról vissza kell venned. Érdemes lenne egy msi 470 es bench videót megnéznek a kedvenc játékaiddal az közelebb vinne a válaszhoz.
De akkor ilyen Fallout extréme texture packokban ne is gondolkozz :)

[ Szerkesztve ]

(#16457) $R64 válasza redhunter (#16445) üzenetére


$R64
tag

Így van, vannak ilyen alternatívák. Én mindig a 0 forintos megoldást választottam, folpak aztán szevasz tavasz. Nekik is érdekük, hogy ne sérüljön a csomag, nem veszed át ha sérült... Én úgy gondolom, hogy mindenki, úgy megy neki egy vásárlásnak, hogy jót vesz, és nem rosszat, ergo nem kell visszaküldeni ,de más cégnél is ha meghibásodás, önköltségen postázod vissza, ezek apróságok. Most jó árak vannak a pcxnél. Háztól házig, meg csere gari, meg pixel ez humbuk... ha lesz valami baja a megrendelt cuccosnak visszeküldöd a garilevéllel és kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#16458) SzinaCat válasza #45185024 (#16456) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#16459) gtamate2 válasza Deer76 (#16455) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem ez nagyon halkra van belőve. Nem hiszem hogy a Gaming ventilátorai hangosak lennének szóval én picit agresszívabb profilt javasolnék.

Az enyém ilyen pl: (1060 Phoenix)

*Sn0w

(#16460) sakal83 válasza SzinaCat (#16454) üzenetére


sakal83
addikt

Én, ahogy láttam az rx480 4gb 75k, a 480 8gb 81k, a 470 4gb 64k 470 8g 75k. Mindegyik MSI és tegnap néztem az árakat.

itt én vagy 470 4gb vagy 480 8gbot vennék. Ízlés és igény függő.

A 470 8 gb vs 480 4gb csatában, pedig a 470 8gb-ot.

a 1060 6gb akkor éri meg, ha olcsóbb, mint a 480 8gb. Jelenleg a Gainward Phoenis 90k, azt érdemes venni, de az drágább, mint a 81k-s 480 8gb így kiesne a képből.

4gbos vgat csak 65k alatt vennék, mert már elfogyogat a 4gb. Gondolj bele, már 3-4-5 éve vannak 4gbosok, a fejlesztők már 6-8gbra terveznek.

Ha hosszútávra tervezed akkor pénztárcafüggően 470/480 8gb, ha 1 max 1,5 éven belül csere, akkor 470 4gb

(#16461) Raymond válasza SzinaCat (#16454) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy a kollega is irta, a kartyak kozul az RX470 4GB mert olcso vagy az RX480 8GB mert idotallobb a jo valsztas. Es mivel azt irtad hosszabb tavra tervezel igy szerintem inkabb az RX480 8GB felek kene nezelodnod, foleg most hogy mereklodtek az arak valamelyest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16462) #02119936 válasza fanti (#16447) üzenetére


#02119936
törölt tag

Örök némi túlzással amennyiben kipattintod és némi müszerolajat adsz nekije úgy évente 1X. Nagyobb ventik szeretik és csendesebbek némileg.

[ Szerkesztve ]

(#16463) TechN7ne válasza Deer76 (#16455) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minek nyúlsz hozzá ,esetleg van vlmi problémád vele? :N

(#16464) Cronerator válasza Deer76 (#16455) üzenetére


Cronerator
tag

Ezt neked kell eltalálni. Ahány gép, annyiféle optimális beállítás létezik. Meg ugye kinek mi az optimális. Nekem pl, hogy halk legyen. Én úgy szoktam az ilyet régebben csinálni, hogy indítottam egy Heaven benchmarkot, hagytam futni 10-15 percig fixált 50%-os ventivel, közben figyeltem a hőmérséklet alakulását. Tegyük fel, hogy neked lesz 65 fok 50% ventivel. Ha hangos, akkor veszel vissza, ameddig neked jó.
Egyébként amióta van Wattman, kb ugyan ezt csinálja a célhőmérséklet beállításával.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#16465) TechN7ne válasza Cronerator (#16464) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

De könyörgöm ,msi gaming kártya semmi hangja nincs!

(#16466) Habugi válasza TechN7ne (#16465) üzenetére


Habugi
addikt

Teljesen környezetfüggő, ház szellőzés s ezzel összefüggésben h mennyire melegszik, milyen közel van hozzád a ház (asztalon/alatta) vagyis van-e köztes/elválasztó felület, milyen a hallásod, mit nevezel halknak és mit nem.., a Sherwoodi erdő közepén laksz-e (;]) egyedül vagy a Hungária körúton utcafronton, múltszázad beli nyílászárókkal aka háttérzaj stb, a teljes listán fel lehetne sétálni a Holdra, szóval kár könyörögni. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16467) TechN7ne válasza Habugi (#16466) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Zalman Z3 házban? Nem nagyon hiszem hogy melege lenne ,ismerem a házat.
Gyárilag rosszul van pasztázva a gpu ,vagy ott vlmi nagyon nem stimmel vele ha egy gaming x kártyát be kell lőni...

(#16468) Cronerator válasza TechN7ne (#16465) üzenetére


Cronerator
tag

Ahogy Habugi fórumtárs is írja, ez soktényezős dolog. A lényeg az, hogy neki megfeleljen.
Nekem a 390 90 fokra volt belőve, a mostani 480 meg 75re, alulfeszelve. Nekem így megfelel.
A kérdező csak azt felejtette el megemlíteni, hogy mit szeretne igazán.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#16469) Habugi válasza Cronerator (#16468) üzenetére


Habugi
addikt

"Ahogy Habugi fórumtárs is írja.."

Mission failed..

:D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16470) lacus83 válasza TechN7ne (#16467) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Próbáltam összerakni, hogy egy ventilátor profil képből hogyan jutottál arra a következtetésre, miszerint az Ő Msi kártyája rossz,hibás,melegszik.Lopott szöveg nem szöveg de ez tényleg Mission Failed
Z3 nem a legjobban szellőző ház, de ez ígyt kijelenteni tőlem is meredek, jó ventikkel sokat javulhat az is.
Már a saját írásomban is több tényező jelentkezik, mint ahogy a ház szellőzés,a vga hőmérséklete és a hangja is az.
Neki úgy tetszik az Msi hogy csinál neki venti profilt.
Ez most neked miért gond?

Én könyörögöm, kicsit szálljunk már le a fanatizmus lóról.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#16471) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Hali!

Feltettem a 17.2.1-es drivert, eddig minden rendben van vele.

Az itteni fórumot olvasgatva jutottam el oda, hogy van egy olyan opció a Globális Beállítások részen hogy Teljesítmény Hatékonyság. Ez nekem eddig OFF-ra volt állítva alapértelmezetten. Lehet a korábbi driverekben is volt ez az opció, de nem vettem észre nem foglalkoztam vele.

Most bekapcsoltam, aminek hatására azt vettem észre, hogy gyakrabban állítja az órajelet játék közben a GPU.

Rise of the Tomb Raider alatt nyertem még 5 fokot kb., így az eddigi 70-75 fok helyett most már 65-70 fokos max a GPU. A teljesítmény semmit sem csökkent viszont hűvösebb és halkabb lett a rendszer.

Nagyon örülök, hogy egyre jobb minden. :)

VGA: MSI RX470 Armor OC 4GB.

(#16472) #45185024 válasza zozo2001hu (#16471) üzenetére


#45185024
törölt tag

A Chill-re gondolsz ? Itt olvashatsz róla hogy működik, hekkerek fejlesztették :)
Laptopoknál nagyon jó bekapcsolni mert növeli a működési időt.

[ Szerkesztve ]

(#16473) zozo2001hu válasza #45185024 (#16472) üzenetére


zozo2001hu
tag

Nem. Ez nem a Wattman részen van. Szerintem ez nem a radeon chill.

(#16474) Deer76


Deer76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. A probléma nem a kártyával van, hanem a Wattmannal, ugyanis terhelésre felnyomta a ventik fordulatszámát 2000-re, ami viszont zavaróan süvít, MSI hűtés ide vagy oda. (Közben 45 C volt a kártya). Wattmannban próbáltam manuálisan állítani, de mindegy mit állítottam be, előbb utóbb feltekerte 2000 felé a fordulatot. Itt a fórumon javasolták az MSI Afterburnert, azzal bevált.

Zalman Z3 házamban elől és hátul van egy-egy Be Quiet! Pure Wings venti (hátsó PWM), elől még egy Artic F12 PWM. Felül most nem üzemel, oda majd kerül szintén egy Pure Wings.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#16475) ggbuffon1897 válasza zozo2001hu (#16471) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

én próbáltam úgy hagyni "on"-on annak idején, és látszólag nincs semmiféle hátránya, csak előnye, azzal h idle-n 10fokkal hűvösebb h nem ugráltatja a gpu órajeleit feleslegesen

aztán asszem Far Cry Primal-nél v vmelyik játéknál arra lettem figyelmes, hogy nincs meg a fix 60fps bármerre is rakom a grafikát. Offra rakva, meg lazán fölé mentem akár magasabb beállításokon is. Az a baj, h AB-t nem használok, mióta összeakadt a wattmannal, másban meg nem nagyon monitoroztam még, h ha "on"-on hagyom a teljesítmény hatékonyságot, akkor vajon vissza veszi e az órajeleket alkalomadtán. (bár mivel fixen nem volt 60fps, így ezt kétlem)

esetleg lehet az áramfelvételi limitet kell ebben az esetben még növelni? Sajnos ezekben a dolgokban vakon vagyok mint eszmeralda, de valaki hozzáértőbb biztosan elmondja majd.

(#16476) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

A legújabb driverrel WoT-ozik valaki? Ha igen, akkor ezt a drivert már bátran felrakhatom? Csak azért, mert egy időben nagyon rosszul futott a játék az újakkal, most egy régebbi WoT-hoz jól "illeszkedő" driver van fent éppen az előző okok miatt. Remélem nem gond, hogy ide raktam fel a kérdést. :R

Előre is köszi,
Zoli

(#16477) Stigma.HC válasza BudaiZoli (#16476) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Hát ahogy olvasom egyeseknek gondja van vele. Viszont én múlt héten a legújabb drivert raktam fel és semmi probléma nem fordult elő eddig játék közben.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#16478) Deer76 válasza BudaiZoli (#16476) üzenetére


Deer76
aktív tag

Szia!

Már írtam erről a fórumba. Én is a 7.1.2-őt használom és szoktam a WOT-tal játszani, eddig még nem produkálta azt a hibát, mint az előzőekkel.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#16479) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Beleszerettem az RX 470 kártyába. A videokártya fórumban azt írták kérdezzek mielőtt megveszem. Mi a baj vele, gyártási hibás? Olvastam 1-2 zavaró értékelő hozzászólást is amit nem értek. Légyszíves segítsetek.

" Ipon fórum"

16.B_Real (Válasz mikormit üzenetére)
2017. 02. 14. 17:00
Sajnos akkor nem olvastál teszteket róla, ahol ugyanezeket elmondják róla. Ha ilyen nem játszik nálad, mást kellett volna venni, amúgy kis Wattman állítgatással rendbe rakható ez is.
15.mikormit
2017. 01. 05. 10:38
Egy hete vettem egy ilyen kártyát!
Ekkorát még asus termékben nem csalódtam.
Dropol a feszültség és vele együtt az fps is! 60-ról 30-ra, de minimum 20-at.

Olvastam hogy igen agresszív a gyári bios a kártyán!

Elállok a vásárlástól amíg megtehetem.
Köszönöm asus az ipari hulladékot!

Az Iponon most ajándék egér jár hozzá, ami nekem pl nincs. Jó áron is van. Asus Strix ami most divatos, bármikor el lehet adni jó áron ha nem tetszik. Olvastam, hogy az MSI hűtése "jobb" de ez sem szar.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#16480) Lacccca87 válasza OP-ToTo (#16479) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nincs gond ha MSI,XFX,Sapphire kártyát veszel. Azokból az ajánlott típusok a téma összefoglalóban.
ASUS nem rossz de verekedni kell vele hogy kihozd belőle a maximumot. GIGA meg többszörösen is lutri hogy jó lesz vagy sem.

(#16481) OP-ToTo válasza Lacccca87 (#16480) üzenetére


OP-ToTo
tag

Meglepő. Az Asus Strix ára nem ezt tükrözi :) Csábító az ajándék 15 ezres egér hozzá, de az csak a Strixhez jár. Talán így próbálják kompenzálni a kártya hibáit.

Akkor a különbség a tuningolhatóság között van? Vagy alapból magasabb a hibás darabok száma?

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#16482) MasterMark válasza OP-ToTo (#16481) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hibassagrol van szo, hanem benabban mukodnek a benabb megoldasai miatt.

Switch Tax

(#16483) sakal83 válasza OP-ToTo (#16479) üzenetére


sakal83
addikt

Ne vegyél asust ha halk kiegyensúlyozott teljesítményt akarsz. Alapbol hangos ingadozó a teljesítménye. Be lehet állítgatni feszallitassal ventiprofillal power limittel. Nyugos vga nem ajánlott.

Msi rx470 gaming az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#16484) mikormit válasza OP-ToTo (#16479) üzenetére


mikormit
csendes tag

Én köptem le vétel után az Iponon a kártyát! :DDD
El is álltam a vásárlástol, 2 nap után visszautalták a pénzem.

Vettem is helyette Sapphire Nitro+ RX480-at. Működik ahogy kell! :C

Sajnos ide csak az RX470 strix megvétele után jöttem tájékozódni!

[ Szerkesztve ]

(#16485) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! max 70 ezerig melyik ajánlottabb? 8gb-s 470 vagy egy 4gb-s 480? Pár héten múlva lesz esedékes a vásárlás. Valamint jelentősen érezhető a különbség egy 8 és egy 4 gb-s 480 között?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#16486) füles_ válasza OP-ToTo (#16479) üzenetére


füles_
őstag

Szerintem inkább vegyél egy ajánlott példányt, ne csábítson el az az egér. Mint írták a Strix hangos, ingadozik a teljesítménye. Vegyél MSI Gaming-et 64e-ért, azzal semmi gondod nem lesz. Kiválló hűtése van.

(#16485) AllTheBest
Ha hosszú távra vennéd, tervben van egy FHD-nál nagyobb monitor, esetleg szereted a kimaxolt textúrákat akkor az RX 470 8GB-ot vedd.
Az RX 480 5-10%-al erősebb, és általában jobban felszereltek, ami a PCB-t illeti. És jobban tuningolhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#16487) OP-ToTo válasza füles_ (#16486) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Gondolkozom. Rainbow Six Siege játszása a cél. Aztán később lehet megjön az étvágy is.

Ami elvárás hogy a 123 cmes Philips UHD tévémen akadás nélkül fusson minden UHD film. Szerintem ez nem lehet akadály egy ilyen kaliberű kártyánál. Vagy tévedek?

Igazából nem 100%, hogy nekem RX 470 Ati kell, csak így összességében lenyűgözött az egérrel. Nincs Plexis oldallapom nem fogom nézegetni. Fontos, hogy halk legyen, mert azt tutira hallom. Szeretem az Asust, vehetek is belőle strixet de akkor nem ezt a kártyát kell vennem. Nem égeti a zsebemet a pénz, várhatok más akciókra, bármikor adhatnak jó kártyákhoz is egeret pl vagy mást.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#16488) CptAdamica válasza OP-ToTo (#16487) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha szereted az Asus-t, akkor tegyél még kicsit félre és vegyél egy strix rx 480-at, 89 ropi az iponon, jó a hűtése, nincs vele gond. :)

Megyen!

(#16489) Amper91


Amper91
újonc

Sziasztok, hosszú töprengés után arra jutottam, az MSI rx 470 x 4G videókártyát választom, majd megláttam ugyan ezen márkájút, az RX480 szériájú x 8G változatot, ami tízezer forinttal drágább.Néztem teszteket stb nem kérdés melyiket választom. A Kérdésem pusztán annyi volna, a 8 giga vramot, a későbbiekben megjelenő játékokban full hd felbontás mellett ki tudom használni? Úgy gondolom időt állóbb a 8GB Vram miatt ez a kártya, és csak jót hallok az MSI-ről, (hűtés, fogyasztás, teljesítmény). Ez lesz az első AMD-s kártyám :)
Illetve itt a fórumon is kaptam már tanácsot vásárlásról RX széria MSI pozitív ár értékéről, amit köszönök :)

(#16490) BudaiZoli válasza Deer76 (#16478) üzenetére


BudaiZoli
tag

Szia!

Köszi, akkor teszek 1 próbát. :)

(#16491) MasterMark válasza Amper91 (#16489) üzenetére


MasterMark
titán

Inkább legyen ott és ne használd ki, mint hogy amikor kellene akkor ne legyen.

Jól fog az majd jönni hidd el.

Switch Tax

(#16492) AllTheBest válasza füles_ (#16486) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Értem, köszönöm a gyors választ :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#16493) Cronerator válasza CptAdamica (#16488) üzenetére


Cronerator
tag

Ha Asus, akkor valóban csak a 480 strix. 80-82k körül még akár ajánlott is lehetne, nem csak fanoknak.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#16494) Scooby válasza Amper91 (#16489) üzenetére


Scooby
aktív tag

Már most is ki tudod használni a 8GB vramot! Resident evil 7 nekem 7700-7800MB ramot kizabál!

Minek az?

(#16495) CptAdamica válasza Cronerator (#16493) üzenetére


CptAdamica
veterán

iponon most 89, elmúlt 1 hónapba esett az ára 10k-t.

Megyen!

(#16496) ggbuffon1897 válasza Scooby (#16494) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

a windóz is azzal arányosan zabál, amennyi ramod van

szerintem ez óriási téveszme, hogy ez meg az a játék annyit zabál, főleg annak tükrében, h a játékok 99%-ban 4gb-rammal uaolyan beállításokkal fut valami, mint 8gb-al..

abba az 1%-ba max az esik bele, amikor biztonyos VRAM mennyiség nélkül nem is engedi pl. a textúrát ultrára rakni..(látva a különbségeket high-very high-ultra között, asszem ezzel mindenki együtt tud élni, ha a tudatalattija nem akarja a maximumot..)

most nyílván magam ellen is beszélek, de szerintem óriási téveszme, h ma FHD-ra kellene a 8gb, vagy akár a másik oldalról a 6gb vram..jóval hamarabb elfogy a GPU ereje (lsd whqd felbontás), mint h tényleg lényegi haszna lehessen a több ramnak.

[ Szerkesztve ]

(#16497) MasterMark válasza ggbuffon1897 (#16496) üzenetére


MasterMark
titán

Most nem is feltetlen kell, de jol jon az mindenkeppen. Foleg aki ennyit kifizet a kartyaert, az mar ne ezen a plusz 10k-n sporoljon.

Switch Tax

(#16498) ggbuffon1897 válasza MasterMark (#16497) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ez tény, hha nincs akkora felár érte, akkor nyílván vegyen az ember 8 gigásat, mert ki tudja mit hoz a jövő (bár szerintem mire ez a kérdés számítani fog, addigra jön még 2-3 újabb generáció, ami majd irrelevánssá teszi a dolgot) de alapvetően nem több a legtöbb esetben parasztvakításnál

ettől függetlenül énis megvettem, mert 5-6k felár érte ilyen tételnél nem pénz.

de én nem akarom elhinni, h a 4gb-os 480 a játékok zöménél limitbe futna csak a vram miatt..

(#16499) Scooby válasza ggbuffon1897 (#16496) üzenetére


Scooby
aktív tag

A kolléga azt kérdezte ki tudja-e használni a 8GB vramot! Erre válaszoltam neki, hogy már most is van olyan játék ami 8GB-on elterpeszkedik, ha van annyi vram! Az megint egy másik dolog amit te mondasz, hogy 4GB is elég. Igen elég, Nem fogod észre venni amikor a vramba betölt a játék motorja, de! Ez nagyban függ a motortól, hogy mennyire bánik jól a memóriaterülettel! Most csak ezt tudom felhozni példának mert ezzel játszom: Tomb Raider 2013. Közel sem terpeszkedik 8GB vramon, de annyira pocsékül kezeli a motorja ezt a tárat hogy hihetetlen! Elfordulok, majd hirtelen vissza és látom ahogy a textúrák megjönnek! Pedig lenne helye arra, hogy tárolja azokat is de a motorja nem így jár el! De a DOOM 2016-ot is említhetem mert az is 6GB+-on terpeszkedik ha van 8GB vram, de 4GB-vel is játszható és észre sem veszed, mert jó a motor és szépen kezeli le! Akkor van nagy gond ha az adott képrészlet igényel többet mint amennyi fizikailag van, akkor van az fps drop.

A windows-os példád sem tökéletes, mert 16gb vs. 32gb vs 64gb rammal is ugyan annyit foglal el a win!

Nem vagyok szaki, ez csak a saját véleményem és megállapításom!
Nem akarok offolni, de erre reagálnom kellett mert nem teljes igaz amit mondasz!

Üdv
Dani

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#16500) zolka95


zolka95
őstag

Az rx480-nak elég az 500W-os táp egy i7 6700 mellett?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.