Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) MasterMark válasza Hobbbyt (#15199) üzenetére


MasterMark
titán

Remusz911: Korszerűen néz ki? Viccelsz? Az csak egy tok amit látsz...

Itt az MSI:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15202) Hobbbyt válasza Remus389 (#15200) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Bízz meg a mérnökökben akik kitalálták. :)"

Az én leszek.. ;]

(#15201) MasterMark
Köszönöm, az istenért nem találtam most ezt a képet.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15203) gF válasza Remus389 (#15200) üzenetére


gF
senior tag

Akkor tegyük tisztába, hogy melyik komponenst hogy hívják:

Ezek alkotják együttesen a VRM-et, de ha jobban elszeretnél mélyülni a témában akkor olvasd át ezt a cikket.

Azért mert valami jól néz ki attól meg nem feltétlenül jobb. Pont nem tekercsek melegednek igazán (ami szerinted az MSI kártyán "űrtechnológiás"), hanem a mellette levő MOSFET-ek.

[ Szerkesztve ]

(#15204) Remus389 válasza MasterMark (#15201) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem jól néz ki, nekem tetszik. :)

A logikám az, hogy ha kézbeveszel egy ilyen msi kártyát, teljesen profi hatása van, full minőségi meg minden, 3 év garancia stb. Hihetetlen felhalmozott szellemi tudás van belepakolva a tervezésébe (nemcsak az msi, de az AMD részéről is)

És akkor pont egy ilyen kis buta hülyeséggel szúrják majd el, hogy nem hűtik jól az egyik alkatrészt és "elpukkan" :)

Nonszensz :)

És igen, a tunningot is belekalkulálják. Meg azt is hogy valaki Equadorban fogja használni 40 fok árnyékban.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15205) MasterMark válasza Remus389 (#15204) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, pont ezért rakták oda a marketingesek azt a gravírt, hogy ezt hidd. Mondjuk a célját elérte. ;]

szerk.: Mellesleg a Sapphire, XFX, stb. minőségibb gyártóknál mind ezt érzed kézbefogva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15206) HSM válasza Remus389 (#15200) üzenetére


HSM
félisten

"De elég korszerűnek néz ki, lényeg hogy meg kell bízni a tervezőkben."
Na, ezt meghagyom másoknak. :P

Nem, nem is ülök más autójába, vagy repülőjébe ha egy mód van rá. :N
Nem értek hozzá jobban, csak tudom, hogyan működnek a dolgok...

(#15205) MasterMark: Ennyi. :C

(#15204) Remusz911: Ja, ezért van TDP limit égetve a kártyába. Húzhatod, csak menni nem fog. :DD

[ Szerkesztve ]

(#15207) ricsi8800gt válasza Ochocinco46 (#15194) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#15208) Remus389 válasza MasterMark (#15205) üzenetére


Remus389
veterán

Jó, de mi abban a logika, hogy maguknak csinálják a felesleges problémát?

Nem hülyék... vagy hülyék? :)

Miért érné meg nekik az hogy több videokártyát kell garanciában cserélni? Nemcsak plusz költség, hanem az MSI márkanevet is károsítja. Tehát duplán járnának rosszul.

Ezért mondom azt, hogy megbízok bennük és kész. Feleslegesen kár ezen rágódni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15209) MasterMark válasza Remus389 (#15208) üzenetére


MasterMark
titán

Hidd el ki van ez számolva, hogy a lehető legolcsóbb legyen úgy hogy megérje a rizikóval is.

Switch Tax

(#15210) Macka válasza Hobbbyt (#15199) üzenetére


Macka
veterán

Tökmindegy melyik az... nem érted??? Zűrteknológia... :DD :DD

(#15211) Remus389 válasza MasterMark (#15209) üzenetére


Remus389
veterán

A korábbi MSI kártyáknak 2%-os a meghibásodási aránya. A jobbak közé tartoznak.

A meghibásodások java része nem a VRM-el függ össze feltételezhetően.

Akkor miért adnának ki most direkt egy rosszul megtervezett sorozatot? Pár fillérért cserébe szándékosan rontják az imidzsüket?

Nem hinném hogy jó biznisz pluszba garanciális ügyintézőket foglalkoztatni, cserekártyát gyártani, esetleg javító technikusokat felvenni pluszba. Logisztikailag sem.

Azért mert pár forinttal olcsóbb az egyik alkatrész.

Pluszba az presztízs romlása, ami felbecsülhetetlen.

Nincs ebbe logika, meg van ez rendesen csinálva, felesleges ezen aggódni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15212) Hobbbyt válasza Remus389 (#15211) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezt én is írtam, hogy nem a VRM szokott bajt.. fel van fújva a dolog egy kicsit. Ez megint csak onnan jött, hogy vajon leáll e 105 foknál.. én bizonyítottam, hogy nem.

Csak ebből a szempontból problémás.. mert valami hiba miatt anélkül elérheti a kritikus fokot mielőtt jelet küldene, hogy baj van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15213) and1ao


and1ao
őstag

Megérte ma is bejönni ide, az utolsó 20 kommentett sikerült végig röhögve olvasni.
Jah egyébként törölhető, ez is
De javaslom a sok baromságot is ami ebben a 20-ban összejött.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#15214) #00137984 válasza and1ao (#15213) üzenetére


#00137984
törölt tag

+1 :C

[ Szerkesztve ]

(#15215) Remus389 válasza and1ao (#15213) üzenetére


Remus389
veterán

Attól függ kivel értesz egyet.

De ha szeretnél tovább aggódni a VRM hőmérsékletek miatt, nem állok az utadba, aggódj :)

Mondjuk legalább van valami téma. Lefogadom semmi hatása sem lesz, 2 nap múlva ugyanúgy a VRM hőmérsékleteken fognak itt rágódni, de mindegy, nem az én bajom.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15216) and1ao válasza Hobbbyt (#15212) üzenetére


and1ao
őstag

Csak hogy legyen bennem egy kis szakmaiság is mert, erre még érdemes is reagálni.
Ami a probléma szokott lenni legalábbis is nálam.
MSI: Ubik 3816 high side 32A@100°C
Low side 74A@100°C
A kettő együtt tud 192A ha jó a matekom, soha az életbe nem fogsz tudni annyit átpréselni rajta,
Ha jól emlékszem akkor 125°C ez leesik 26/70-re ami még mindig bőven bőven messze van attól hogy elpukkanjon.
Leállni egyébként nem fog csak a hatásfoka csökken, és csak elfog pukkanni ha túl sokat küldesz át rajta. Mezei embernél ha csak nem hibás akkor ez nem fog megtörténni.

Guild Wars2!

(#15217) smc válasza Hobbbyt (#15189) üzenetére


smc
addikt

Furmark alatt tuningolva nálam is elérte a 105 fokot. Akkor kapott egy ventit, bár játékokban messze nem ilyen vészes a helyzet.
Nincs olyan játék és nem is lesz ami folyamatosan ekkora terhelést tudna adni a kártyának és amíg van egy kis ideje pihenni addig szépen vissza is hűl. Pláne ha még belekalkuláljuk a v-syncet is.
Ezt most csak a témához kapcsolódva, nem pont neked írom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#15218) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Ha minden jól megy holnap délelőtt megérkezik az Msi rx480. Beszerelés előtt érdemes, kell valamilyen programot feltenni? Ez lesz az első home made pc projekt utolsó lépcsőfoka. :)

(#15219) varmi2 válasza Don.Corleone (#15218) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van előző kártya, akkor új kártya driver letöltés, régi kártya driver letöröl, régi kártya kivétel, új kártya betétel, driver telepítés. kész. Esetleg alaplap bios frissítése a legújabbra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#15220) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Hali!

Sapphire rx 480 4gb nitro+, dobozból kivéve, hozzá nem nyúlva 16.12.2-es driverrel, fél óra ow és másfél óra cod:iw után ezt produkálja. Hangja egyáltalán nem zavar, esetleg van értelme kicsit alulfeszelni, vagy tdp-t kitolni? Nem szoktam hozzányúlni a kártyáimhoz, de ha azt mondjátok van értelme, akkor szívesen megteszem :)

köszi


(#15221) lacus83 válasza smc (#15217) üzenetére


lacus83
Topikgazda

A Furmark pont erre jó,hogy kinyírd azt ami normál felhasználás mellett sose menne tönkre.
Ha nem is tönkre tesz,de az élettartamot megrövidíti.Pont olyan terhelést kell az idő alatt elviselnie ,amit normál használat mellet sose kap.

A vrm téma pedig túl van lihegve,a gyártó által megadott paramétereknek megfelelnek,még akkor is ha 2 centes kínai.Természetesen ha kontroll nélkül használ az ember bármit is,az esélyek csökkenek. :R

Pozítívum,hogy pörög+forog a topik,de remélem tápcsatlakozó minőségi határainak kielemzéséig nem jutunk már el :C ;]

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#15222) ncc1701 válasza Ochocinco46 (#15220) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha más nem, alulfeszelni mindig van értelme. Nyersz vele mondjuk 5 fokot, vagy halkabb lesz.

(#15223) távcsőves


távcsőves
senior tag

A VRM mizériához szeretnék hozzászólni, és az MSI RX470 Gaming vga a példám. Azért ez, mert remek hűtése van, de a VRM részleget részben jogtalan kritikák érik. Azt szeretném bemutatni, miért tartom én ezt a vga-t ajánlottnak, ha NEM EXTRÉM tuningra keresi valaki. ( Összefoglalóban kivan emelve, tuningra mely kártyák ajánlottak a gyári léghűtésükkel. Aki pedig hardcore OC-s, az valószínűleg tudja mit keress, és nem tőlem tájékozódik.)

Tehát van egy VRM részleg a nyákon. Erről kép a PH teszten található. Megvizsgálták az alkatrészeket, ez alapján a tekercsek SFC gyártmányok. Sok szót ez a rész nem érdemel, az MSI Gaming kártyákra cicergő hang/panasz nem érkezett. Ez pipa. 4 fázis jutt a GPU-nak és 2 a vram tápellátásáért felel. Ez is pipa, bőségesen elég kell legyen még tuningal is. A csonkolt GPU előbb fullad ki, minthogy a tápellátás korlátozza. (Feltételezem ezek a GPU-k nem véletlen lettek részben letiltva. Bizonyítékom nincs, csak egy ésszerű teória.) Az RX470-el elérhető FPS azért kevesebb részben a nagytesóknál, mert lassabb a VRAM. Ide 2 fázis jutott, tehát, ha valaki szeretné a VRAM sebességét feltornászni, a VRM rész nem korlátozza ebben. Sajnos azonban, az alkalmazott memóriachipek, már gyorsabb tempón járnak alapból, mint az adatlapjuk alapján az garantált. Tehát az MSI gyárilag elvégezte az OC-t (legalábbis részben) a VRAM esetén. Az adatlap alapján a működési hőmérsékletük 85C fok lehet. Nem feltétlen kell rájuk hűtőborda. A ventilátorok által keltett légáramlat éri őket terhelés alatt. Pipa. (Megjegyzem, a Sapphire RX470 Nitro+ memória sebessége ezért piszok jó.) A vezérlő chip (mely a mindjárt ismertetésre kerülő MOSFET tranzisztorokat vezérli ) az adatlapja alapján +85 C fokig működik üzembiztosan. A kártyán több cm távolságra van elhelyezve az igazán melegedő MOSFET-ek hűtőbordájától, a tápcsatlakozó mellett van. Nincs külön hűtőbordája, de nincs is rá szüksége. Nem rajta keresztül "folyik" az "áram", csak egy vezérlő chip. Pipa. A kártyán található kondenzátorokról csak felülnézeti képet találtam, ez alapján a konkrét gyártót nem tudom behatárolni, de ezek a fajta kondenzátorok általánosan 105C fokig viselik el a hőmérsékletet. És igaz rájuk a következő, minél alacsonyabb hőfokon üzemelnek, annál tartósabbak. Kb 2cm távolságra a melegedő MOSFET-ek mellett vannak, de nem is lehetnek nagyon messze, ezek "szűrőként" viselkednek, a feszültségtüskék megszüntetése a cél. (Konyhanyelven fogalmazva.) Pipa, tessék megnézni bármelyik gyártó pcb-jét, nem lehetnek messze a tekercsektől és a MOSFET-ektől. Na és akkor jöjjön az igazán melegedő MOSFET nevű alkatrész, mely a tranzisztorok egy fajtája. Az itt használt tipus, az M3816N tipus. Az adatlapja alapján egy tokozásban két darab található (helytakarékos), az alsó oldalon (N side) 32Amper a felső oldalon (P side) 20Amper áramerősséget képes kapcsolni. Elméletben. ;] A 2-es diagram mutatja az adatlapján (továbbiakban nem jelzem, minden diagram az adatlapon található meg.), hogy 6 Amper áramerősség esetén a hatásfok a maximum (kb 92% 25C fok hőmérsékleten!!!!) ennél nagyobb áramerősség esetén a hatásfok romlik, tehát melegedni fog. Ha melegedik, még tovább romlik a hatásfok. Ördögi kőr. Ezért szükség van a hűtőbordára. Ott van, a képeken látható. Az is, hogy az egyik ventilátor direkt ráfújja a levegőt. Melegedni terhelés alatt fog. Akkor viszont a ventilátorok is elindulnak. Tehát a hűtés rendben. Pipa. Nézzük a VRM méretezését teljesítményre nagyon alapszinten. 4*6 A az nálam 24 Amper. Ez szorozva 12 volt feszültséggel az 288 Watt teljesítményt jelent. Elméletben. Ez a gyakorlatban veszteségek és hatásfokok miatt jóval kevesebb (az adatlapból kiderül, mi minden számít, rengeteg paraméter van!!!!!), de az AMD által az RX470-n vga-n lévő Ellesmere változat 150W TDP kerettel rendelkezik. Bőven rendelkezésre áll a szükséges teljesítmény! Van némi tartalék is tuninghoz. Ami lényeges még, a maximum működési hőmérséklete 125C fok és 85C fokig remekül érzi magát. (Steady state 2.oldalon táblázatban) Akkor ezt most eltervezte az MSI? Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#15224) #00137984 válasza lacus83 (#15221) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pozítívum,hogy pörög+forog a topik,de remélem tápcsatlakozó minőségi határainak kielemzéséig nem jutunk már el. Megvolt már... :) Lemaradtál. :) 8-as tápcsatiban valakinél a kevesebb, egy 6-os tápcsatival is beérte az RX 470 MSI Gaming videókártya. 2x6 pines átalakitó helyett bepróbálta egy 6 pines tápcsatival. Ilyenkor az alkatrészek legalább nem izzadnak meg a túlzott feszültségek miatt. Tuning és magas órajelek biztos nem játszik ilyenkor, és a videókártya is gondolkodóba esik mielőtt gyorsan visszavágja az órajeleit. :) Majd nálam értesültebbek egyből vágják, miféle hátrányok érhetik ilyenkor a videókártyát teljesitményben, meg egyéb dologban. Persze ettől még lehet én is tévedhetek, és semmi hátránya nem származik ha nem tuningol közben. Magas terhelésen ettől még a videókártya visszavehet az órajelekből a kevesebb feszkó miatt.

(#15225) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez a VRM-re vajon milyen hatással lehet? ;]

(#15226) MasterMark válasza távcsőves (#15223) üzenetére


MasterMark
titán

SFC gyártmányok :F

Az egy ugyanolyan fantázia név a tekercsre, mint a Sapphire-nél a Black Diamond 4...

Switch Tax

(#15227) távcsőves válasza MasterMark (#15226) üzenetére


távcsőves
senior tag

Természetesen. De ha Te megtudod állapítani a képről hol készült és esetleg adatlapot is linkelsz, na az jó volna. Bár teljesen mindegy, mert a felhasználót az érdekli, cicereg a vga vagy nem. Szóval szuper induktivity mirracle coil nimbusz 5000 is lehetne ráírva. Teljesen mindegy a user szempontjábol. Cicereg a vga vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#15228) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Hát mivel én neten sehol nem találok olyan bejegyzést, hogy a 480-as MSI kártyák elfüstöltek volna sorra ezért ha maradnak így az árak én bátran beruházok egy 8 gigás verzióba ha megengeditek :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#15229) Zozzz2000 válasza távcsőves (#15223) üzenetére


Zozzz2000
tag

Na az ilyen hsz ból tanulni is lehet. :C :R

(#15230) TechN7ne válasza távcsőves (#15223) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szép volt ,bár csak minden hozzászólás ilyen hasznos lenne ,pacsi!

(#15231) ggbuffon1897 válasza távcsőves (#15227) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

nálam keményen coil whine-ol a 480-as Gaming X vsync mellett is...

persze tudom, h ez sok összetevő függvénye, ill. ez olyan mértékű, h nem őrjíti meg az embert, de attól még jelen van. És ez a korábbi szériákra is jellemző volt más konfignál , főleg a zöldek oldalán.

Én nagy vga csereberélő vagyok, volt 1060am több fajtából, 480-ból is több fajta, mindegyik "cicergett" bizonyos szintig, maximum van olyan, aminél nagyon hallgatózni kell.

Spórolnak ezek a bunkó custom gyártók ott ahol csak tudnak, hiába írogatnak mindenféle "fantázianevet" minden szarukra. De kb úgy gondolom h gyak mostmár példányfüggő is a dolog. Előző Gaming X-em 480-ból, ami kb féléve volt nagyon haloványan nyomta, ahhoz képest a mostani kész diszkó :)

(#15232) HSM válasza and1ao (#15216) üzenetére


HSM
félisten

Igen ám, de ha a kettőt összeereszted, abból zárlat lesz. Jó esetben a 12V-ról csak a high side tölt. A low side-ot azért szokták nagyobbra méretezni, mert tipikusan tovább van nyitva. Egy biztos, így összeadni nem lehet őket. :N

(#15221) lacus83: A Furmark pont arra jó, hogy kiteszteld kontrollált körülmények között, hogy viselkedik szélsőséges terhelésen a kártya, és ne játék közben égjen le, amikor épp a menüben hagytad, míg kimentél főzni egy kv-t....

(#15233) senki66 válasza #00137984 (#15224) üzenetére


senki66
senior tag

Tegnap én érdeklődtem, mivel csak 6 pines csatin van, hogy kell e 2x4 molex -> 8 pin vga vagy 2xsata -> 8 pin vga átalakító, erre többektől is azt a választ kaptam, hogy elég a 6 pinessel csatlakoztatni. Akkor ez mégsem igaz, akkor miért nem reagáltál, hogy szerinted az mégsem jó? Persze semmi sem kötelez, hogy reagálj, de ha segítő szándékból nem tetted, akkor azért se tedd, hogy gúnyolódj.

(#15234) and1ao válasza HSM (#15232) üzenetére


and1ao
őstag

íjj tényleg bocs rossz lett a megfogalmazás,
Na mindegy lényeg a lényeg bőven elég a current ahhoz hogy nem tudd megölni voltmod nélkül, és powerlimit mod nélkül

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#15235) HSM válasza and1ao (#15234) üzenetére


HSM
félisten

Nem olyan sok az. :N Alig 200A, ha jól számolom, és nem is az a hűha kategória. No, meg a gyári hőfokok is árulkodnak, hogy azért mennyire nem tocsog a tartalékban....

(#15236) wolf033 válasza távcsőves (#15223) üzenetére


wolf033
senior tag

Nem akarok bele vau, de ha teszel pár bekezdést akkor sokkal jobb lett volna olvasni.

(#15237) Remus389 válasza távcsőves (#15223) üzenetére


Remus389
veterán

Na ezt jol megmagyaraztad! :)

En, ilyen szintu ismeretek hianyaban, a jozan paraszti esszel probaltam ugyanezt elmagyarazni. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15238) távcsőves válasza wolf033 (#15236) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igaz. Mégis azt kell mondjam, jó, hogy nem töröltem a fenébe, majd 2 órán keresztül írtam. 5*ör álltam neki, mert beteg a kislányom, és ez alatt 2*er is elkellett zavarnom vukkot... Látszik is a fogalmazáson, hát a magyar tanárom biztos mérges lett volna. De azért értelmezhető, ugye?

(#15239) wolf033 válasza távcsőves (#15238) üzenetére


wolf033
senior tag

A csajszinak jobbulást és persze rendben van minden csak jobb lett volna olvasni ha kicsit szétszabdalod. :R

(#15240) #02119936 válasza ggbuffon1897 (#15231) üzenetére


#02119936
törölt tag

Fentebb írtam a sokszor táp cicereg. Nem moindom hogy a kártya nem cicereg, de nálem mindig a tápból jött a hang. A vga négyszögjel inpulzussal veszi az áram a tápból és a cpu is produkál ilyet. Kisebb nagyobb mértékben minden kártya és a cpu iscicereg, ezzel együtt kell élni, vagy lehet vátani
ARM+ andoid-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#15241) HSM válasza távcsőves (#15223) üzenetére


HSM
félisten

"4*6 A az nálam 24 Amper. Ez szorozva 12 volt feszültséggel az 288 Watt teljesítményt jelent. Elméletben."
Legjobb tudomásom szerint a leadott áramerősséget/feszültséget szokás nézni, az pedig 100A-es és 1V-os nagyságrend... Ez az áramerősség oszlik el a 4-5-6 fázisokra, melyik kártyára mennyit tettek.

(#15242) and1ao válasza HSM (#15235) üzenetére


and1ao
őstag

Hát egy 150w tdps vga-n azért van ott elég, az majdnem 300w jó abból ugye lejönnek a veszteségek egyéb, e még akkor is marad olyan 250w szóval nem rossz az, van ennél jobb is, de elég ez annak aki nem akar extréme tunningot, annak meg főleg.

Guild Wars2!

(#15243) HSM válasza and1ao (#15242) üzenetére


HSM
félisten

Én tartom az álláspontom. A jobb 480-akon tisztességes VRM van, arra rá lehet engedni bátran egy normálisabb tuningot. De ami néhány szerencsétlen 470-re került... Hát, azzal én nem nagyon merészkednék a gyári BOOST-clock fölé. :N De lehet van típus, aminél még tuning nélkül is a fejem fognám.... :B Amiken a "tuning" abban merülne ki, hogy ha már a gyári órajelet se tartja, legalább ne gyulladjon ki, felhúzom a ventilátort kicsit... :DD

[ Szerkesztve ]

(#15244) távcsőves válasza HSM (#15243) üzenetére


távcsőves
senior tag

Én is tartom az álláspontom. Ez tisztességes vrm. A felhasznált alkatrészek a thermo képek szerint müködési hömérsékleten belül vannak. Mit akarsz még a vrm-től elvárni? Hegeszteni is lehessen a vga-val? ;) A táp felől 12v érkezik nem pedig 1v. Szerk; késő van már, értelek. Akkor is ki kell tudnia szolgálnia, akárhogy csűrőm.

[ Szerkesztve ]

(#15245) #00137984 válasza senki66 (#15233) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem vagyok minden nap online itt az oldalon, vagy egyéb topikban koptatom a billentyűzetem. :) Komolyra forditva a szót, egy külön 12V-os ágról, átalakitóval a tényleges 8 pin-es tápcsatlakozóval érdemesebb egy ilyen kártyát használni. Némelyikre 120W TDP-t adnak meg, ami inkább tipikus 150W-os fogyasztást jelent játékokban, de OC órajeleken képesek többet is kérni, főleg ha a Power Limit-et és feszültséget emelnek. Gunyolodásra tőlem ne számits, azt megteszik mások helyettem. A topikban adott jótanácsokat érdemes átgondoltabban megadni, különben Zsebrádió-ként végzed. :DDD

(#15246) HSM válasza távcsőves (#15244) üzenetére


HSM
félisten

Most linkeljem be újra a Guru3D tunig nélküli hőkamrás képeit pár 470-ről? :D

Persze, működési hőmérséklet a ~100 fok, de nekem ez messze több, mint amit elvárok egy kártyától. És itt még semmi tuning nem volt. 60-70 fok príma, 80 még elmegy, de alapon 100... Minden, csak nem igényes, se nem tisztességes. A szükséges minimum, egy dekával se több. :N

[ Szerkesztve ]

(#15247) távcsőves válasza HSM (#15246) üzenetére


távcsőves
senior tag

Most Te miröl beszélsz? Én az MSI rx470 gaming vga-rol. Az izlésed a Te dolgod, majd olyat választasz magadnak ami megfelel a követelményeidnek. Ez a vga tisztességes csak ha valamit eleg sokszor mondunk, meg a vegen valosaga valik. :-) Amúgy bárkit akit erdekel a tema, youtubon kerresen erre: dc to dc buck converter. Mindjárt ertheto lesz,hogy mukodik a vga kapcsolo uzemu tapja es felismeri az alkatreszeket. :-)

Ne pár vga legyen. Miért rosz az msi rx470 gaming vga vrm megoldasa.? De ne mert csak meg izlesem. Mukodesi tartomanyon kivul van barmi is? Nem. Van meg benne tartalek teljesitmenyre? Van, kulonben nem is lenne a homerseklet a mukodesi tartomanyon belul.

[ Szerkesztve ]

(#15248) HSM válasza távcsőves (#15247) üzenetére


HSM
félisten

Én is arról (is). [link]
Képességei alapján tetszene az RX470, de nálam ahogy írod is, ezek miatt kiesett.
Mindegy, elvagyok a 290X-emmel, ahogy beállítottam a 70 fokot se nagyon éri el rajta a VRM...

A második bekezdésedre... Nincs semmi baj az említett VGA VRM-jével, csak ki van centizve. Engem zavarna. Nekem az nem tartalék, ha alapból 90 fok felett megy nyitott tesztpadon...Persze, furmarkban tesztre volt kártyám, amit elengedtem egy nagyon rövid tesztre ~110 fokos VRM-ig, de hogy üzemszerűen járassam 100 körül, mint írtam, nekem nem opció. De nem vagyunk egyformák. El tudom fogadni, ha valakit ez nem zavar. Engem igencsak.

[ Szerkesztve ]

(#15249) ncc1701 válasza HSM (#15243) üzenetére


ncc1701
veterán

A 470 gamingen furmark alatt 1300MHz-re húzva max 82 fok a vrm.

(#15250) vaki válasza vaki (#15138) üzenetére


vaki
aktív tag

Nos, nem gondoltam volna, hogy azóta ennyi hozzászólás lesz...
Szóval előtte GTX1050Ti volt és az NVidia driverek, azokat simán a Windows programok eltávolítása menüpont alól szedtem ki. 4-5 napot ment a gép a 2 kártya közt, szóval volt ideje bőven a tudatára ébredni.

Lőttem pár képet, most már tényleg csak az a gond, hogy a Wattman miért áll vissza alapbeállításokra, illetve a Fire Strike alatt miért ingadozik össze-vissza az órajel?
Pontszámnak végre egy elfogadható értéket kaptam :DDD

Nos akkor a képek:

Wattman beállítások:

GPU-Z render teszt futtatásakor, ha nem hazudik, akkor itt látszik, hogy tartja az emelt órajelet:

Fire Strike:

GPU-Z grafikon játék közben:

És végül a Wattman egy újraindítás után:

Ha valakit esetleg érdekel, lementettem a mai GPU-Z logot is, ahol minden érték monitorozva van.

A felhasználóbarát felhasználó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.