Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) ncc1701 válasza Baggio04 (#11500) üzenetére


ncc1701
veterán

Doom az fhd ultra beállítással, v-syncet benyomom 60fps-re, és csoki, vulkan api nagyon brutál. És nekem semmi driveres gondom nem volt, de abszolúte.

(#11502) trufa12 válasza MasterMark (#11247) üzenetére


trufa12
addikt

Teszek vele még egy próbát holnap .
Mert a bolt egyelőre nem ír vissza . Pedig normálisan írtam nekik .

Először is nem tudom másnak van e ilyen msi kártyája ? Ha van azon mozog e a hűtés...
A másik eléggé össze vissza tekerte a ventit a kártya rohadt módon melegedett .
És olyan jó kis sipolos de nagyon hangos módon ...

Meg kapásból volt driver gondom is de azt írtam is hogy biztos a windows miatt ..

Egyébként meg az a düh ami akkor volt bennem hogy 96ezeret ilyet kaptam az ugyebár leírhatatlan és nem igen tudtam ossze szedni diplomata módjára a lényeget

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11503) távcsőves válasza trufa12 (#11502) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nekem MSI GamingX van és nem mozog a hűtés. Ha azt veszem észre, hogy mozog a hűtés nem is teszem a gépbe. Mi az hogy mozog? A hűtés normál esetben rögzített nagyjából minden márka mindenféle sorozatú kártyáján. Ez érthetetlen. Hol vetted? It hardveraprón?

[ Szerkesztve ]

(#11504) Hobbbyt válasza trufa12 (#11502) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Itt nagyon sokunknak van MSI RX480 Gaming X 8G -je.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#11505) TechN7ne válasza Hobbbyt (#11504) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1

(#11506) trufa12 válasza távcsőves (#11503) üzenetére


trufa12
addikt

Konzolok szervize. De inkább vettem volna 2ezerrel drágábban ipontol .ott legalább vissza írnak meg nem tokolnek ha az ember azonnal jelez .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11507) TIT válasza trufa12 (#11506) üzenetére


TIT
veterán

Nem is tudtam,hogy árulnak vgát,pedig normálisnak tüntek.

[ Szerkesztve ]

(#11508) 5ent1nel válasza trufa12 (#11502) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

MSI RX480 Gaming 8G és masszív, mint egy betontömb! Ráadásul alig melegszik, ezért a ventik pl. War Thunder alatt nem is mozognak - max meg-meg mozdulnak 62 foknál, de azok is csak pillanatnyi peak-ek... Igaz még nem nagyon tesztelgettem, de eddig úgy néz ki hogy minden várakozásomat felülmúlta.

Szóval igen, sajnos belenyúltál! :(

[ Szerkesztve ]

(#11509) BReal válasza trufa12 (#11502) üzenetére


BReal
addikt

Tehát írod megint, hogy mozgott a hűtése, össze vissza tekerte a ventit a kártya, és rohadtul melegedett. Ez mind olyan dolog, amit egy normális MSI Gaming tulaj nem találkozik. Szar példányt fogtál ki, emiatt ne az AMD-t szidd. Más miatt lehet, de ilyenért...

[ Szerkesztve ]

(#11510) BReal


BReal
addikt

Más: Nem ide tartozik szorosan, mindenesetre működés közben az egyik Vega kártya

(#11511) ncc1701 válasza BReal (#11509) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyém is melegedett, de csak újra kellett pasztáznom.

(#11512) trufa12 válasza ncc1701 (#11511) üzenetére


trufa12
addikt

Ezt újra sem lehet . Matrica van. a csavaron...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11513) ncc1701 válasza trufa12 (#11512) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyémen is van. :) Kombi fogóra teszel szigetelő szalagot, és oldalról megfogva szépen ki lehet csavarni, és utána vissza. Természetesen sérülés, nyom nélkül. A másik hármon nincs matrica, az meg sima csavarhúzó. És igen, kicsit mozog a borda az MSI gamingen, nem is értem, h egy ekkora bazi bordát miért csak 4 csavar fog, illetve, h miért nincs egy qrva backplate 70 ezeré, ami merevítené, mert most kicsit lehajlik a hűtő súlya miatt.

Enyémen vmi morzsa szerű anyag volt a pasztában. Visszavittem az ip*nba gariba, de ott azt mondták, h a 90 fok full venti rpm mellett vga esetén normális, és szrtak a fejemre. Utána az volt az A terv, h újrapasztázom, a b terv pedig az volt, h piezós gyujtóval kilövöm az elektronikát, mert akkor kapok helyette egy újat. Szerencsére az mx-4 paszta bizonyított ismét. :)

(#11514) mcwolf79 válasza TechN7ne (#11446) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezen besírtam vazze. :DD :DD :DD

Ne haragudj, de pont ez az amatőr dolog, hogy drivergebasz esetén egybúl újrahúzod az oprendszert. Sztem ez az esetek 20 %-ában oldja meg a problémát, és tapasztalataim szerint leginkább VGA-csere esetén szokott hatékony lenni. Ott meg szokott oldani furcsa anomáliákat,amiket a VGA-driver csereberéje okozhat ( főleg ha NV-t cserél AMD-re, de AMD-AMD-re váltáskor is szokott használni).

MegaLOL :DDD

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11515) trufa12 válasza ncc1701 (#11513) üzenetére


trufa12
addikt

Friss a windows, ddu legfrissebb, letörlöm safemodba a drivert, rakom fel a radeon legújabb softwaret...és nem indul el restart után, ez mi a fene ?

Ezen van back plate, én a sima gaming-et vettem .

Ennyire nem gyíkolhat a driver, nv után... a vga-t felismeri, de a progi nem indul a windowsal, lehet valahol külön indítani v tegyek fel egyel régebbi drivert ?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11516) távcsőves válasza trufa12 (#11515) üzenetére


távcsőves
senior tag

Várj, aztmondod telepíted a drivert, és utána se kép se hang? Akkor kifogtál egy hibásat..

[ Szerkesztve ]

(#11517) trufa12 válasza távcsőves (#11516) üzenetére


trufa12
addikt

Van minden, maga a driver nem indul el, (mármint a kezelő része)

Egyel régebbit fel raktam most, az kiválóan indul windows-al együtt.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11518) smc válasza trufa12 (#11517) üzenetére


smc
addikt

A radeon settings nem indul? Az sokaknál így van. Majd a köviben javítják valszeg. Addig is jobb gomb az asztalon és el kell indítani. Illetve be lehet rakni automatikus indításba a windowsban. De ha nem akartok vele szarakodni, akkor várni kell kicsit sajnos.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#11519) trufa12


trufa12
addikt

A másik érdekes dolog , hogy miért nem megy a 144-hz, hol tudom azt beállítani ? mert bár felismeri a képernyő adatainál írja a típusát meg max frissítési frekit, de a monitor menüjében is látom hogy 68 hz-en fut..

ha egyedi felbontást akarok beállítani ott sem engedi 144-hz-et. De pl 100-at még igen..

Nv-nél semmi probléma nem volt, rögtön ment 144-hz-en....
Freesync- be kapcs ki kapcs , semmi sem változik a hz-ek terén.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11520) smc


smc
addikt

Nincs valami külön drivere a monitornak?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#11521) Hobbbyt válasza ncc1701 (#11513) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ne keverjük már a szezont a fazonnal.. Neked RX470-es van, de ő RX480-ról beszél. Hiába MSI és Gaming mind a kettő, semmi köze egymáshoz.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#11522) trufa12 válasza smc (#11520) üzenetére


trufa12
addikt

Megoldva a gond.

Nah most már csak olyan kellene nekem hogy wattman- bácsit merre találom, :F

Mert valahogy a ventilátort, nem akarja felpörgetni rendesen, így a kártya fel megy 8x fokig teszt alatt, játék alatt 65-72....

De legalább pörög rajta mind a kettő venti...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11523) trufa12 válasza trufa12 (#11522) üzenetére


trufa12
addikt

Az is meglett .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11524) ncc1701 válasza Hobbbyt (#11521) üzenetére


ncc1701
veterán

Viszont a hűtése ugyanaz, ha jól gondolom, és paszta gond ugyanúgy lehet, mert ugyanott tették össze. :)

(#11525) Scooby válasza füles_ (#11494) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szia!

Rendben, köszönöm a segítséged!

Üdv
Dani

Minek az?

(#11526) trufa12 válasza ncc1701 (#11524) üzenetére


trufa12
addikt

Azt majd még megoldom. Nekem is remek mx4-em van itthon .
De a wattmannal szépen belehet valóban állítani .

Amihez még hülye vagyok, az a színkezelés, driverben nem találom pl hogy esetleg a kijelző gammáját hol lehet lejjebb venni, a telítettség , kontraszt, fényerő meg van, de a gamma állítást nem látom ...

A kártya egyelőre megy. Így hogy egyel régebbi drivert fel tudtam tenni működik is, be állítottam amit lehet, egyelőre minden rendben .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11527) trufa12


trufa12
addikt

Még egy kérdés erre nem tudok rájönni, a ram órajelet miért járatja folyton maxon? nem tudom beállítani dinamikusra, mint a gpu-nál..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11528) ncc1701 válasza trufa12 (#11527) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ilyen, vagy max, vagy 300MHz.

(#11529) #45185024


#45185024
törölt tag

Trufa űgyesen elvan a problémáival
először megkérdezi aztán ügyesen megoldja
hagyjatok neki egy kis időt rá :C

[ Szerkesztve ]

(#11530) TechN7ne válasza ncc1701 (#11513) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Újra kellett passztáznod egy új MSI Gaming kártyát?
Ilyet sem hallottam még! ;]

(#11531) trufa12 válasza ncc1701 (#11528) üzenetére


trufa12
addikt

Hát de hogy hogy ez ilyen ? :) ez így nem okoz gondot ? mert értelem szerűen ha nincs terhelés le kellene vinnie a ram órajelet is

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11532) BReal válasza trufa12 (#11523) üzenetére


BReal
addikt

Tehát kiderül, hogy lassan nem lesz semmivel gond, csak a hűtéssel. Szuper! Légyszi legközelebb próbáld meg kevésbé vészmadár módon előadni a problémáidat.

(#11533) trufa12 válasza BReal (#11532) üzenetére


trufa12
addikt

Te meg legközelebb, ne offold szét az embert, , a fene tudta hogy ilyen bonyolult ez a vga.
De mint láthatod engem sem hagy nyugodni így tettem még egy próbát...

Ezt az egyet viszont nem tudom megoldani, a ram órajelet és a feszt nem teszi alapra...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11534) ncc1701 válasza TechN7ne (#11530) üzenetére


ncc1701
veterán

Én sem, de gariban nem foglalkoztak vele.

(#11531) trufa12: Ha nincs terhelés, akkor leveszi 300-ra, ennyi. :)Ezért van belőle a wattmanban csak stage1-2, míg GPU-ból van stage7 is.

Amúgy én gammát nem leltem, olyan beállítást viszont igen, ami plö a yutyúb videók gammáját állítja. Ennek mondjuk nagyon megörültem. :)

(#11535) trufa12 válasza ncc1701 (#11534) üzenetére


trufa12
addikt

Csak mint látod a képen nekem van egy stage1-em aztán ott meg akadt a dolog...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11536) ncc1701 válasza trufa12 (#11535) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor sorry, stage1, most nem vagyok gép elött.

(#11537) trufa12 válasza ncc1701 (#11536) üzenetére


trufa12
addikt

A lényeg nem veszi vissza a ram órajelét, most sem ahogy csak simán netezek.
Kétlem hogy a chrome-hoz 2150es ram speed kell...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11538) trufa12 válasza trufa12 (#11537) üzenetére


trufa12
addikt

Ami még egy érdekes, dolog hogy anti-surge, valamit ír ki az alaplapom, mióta ez a vga- van bent, most mi a gondja a feszültségekkel...

Erre a két dologra nem jövök rá, ram órajel, és a lapnak ez a ki írás miért van ... hogy lehet rajta segíteni .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11539) TIT válasza trufa12 (#11538) üzenetére


TIT
veterán

Nekem se veszi vissza a ram órajelét a 260X és volt olyan,hogy restart után 2 percig emiatt blackscreen volt winbootnál.

(#11540) paperboy válasza kovcsrob (#11465) üzenetére


paperboy
senior tag

Melós gépen játszok, és jelentem semmi probléma... És nem potyamelózok rajta. Normálisan kell összerakni gépet, normális szoftverkörnyezetet kialakítani rajta és nem lesz probléma. Legalábbis nálam nincs... És azért, hogy játszom is, nem fogok másik gépet venni...

Jóhogynem már külön gépeket tartsak fenn youtubra, filmnézésre, képnézésre... :)

[ Szerkesztve ]

(#11541) #45185024 válasza trufa12 (#11537) üzenetére


#45185024
törölt tag

De hát ott van egy kapcsolo a memoria mellett hogy dinamikus miért nem kapcsoljátok be
és utána az alkalmaz gombot nem árt megnyomni azt is sokszor hallom hogy nem tartja meg az eredményt a wattman
hát ha nem nyomnak rá az alkalmazra van ez igy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11542) aginor válasza kovcsrob (#11465) üzenetére


aginor
addikt

Ha nem játszik és nem használja a GPU t extrém számításokra, akkor iGP. És eleve egy egyszerűbb GPU egyszerűbb driver kevesebb bug. Főleg mivel egy fapados driver is elég. - Nyilván Photosopra filmvágásra/konvertálásra, Autocadra is mind jó az igp.. No comment.
Arról nem beszélve hogy ezt a hülyeséget honnan találtad ki, hogy egy igp vagy olcsóbb videokártya drivere megbízhatóbb vagy biztonságosabb?! :Y
Ez azért kell, mert minél több dolog cseszeteti a gépen annál valószínűbb az omlés. - ez csak szimplán butaság SZERINTEM.
Azt szimplán megérdemli, aki melós gépen játszik. - szezont a fazonnal, mert ha a driver szar, akkor teljesen mindegy, hogy van-e játék a gépen vagy nincs.. de szerintem amúgy sem reális, hogy valaki csak azért két gépet tartson, hogy egy héten 1-2órát leüljön elé lazítani..
És ezt még lehetne sorolni - gondolom hasonlóan megalapozott indokok lennének.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11543) ncc1701 válasza aginor (#11542) üzenetére


ncc1701
veterán

Külön gép itthon valóban túlzás, de talán külön noti, vagy minimum egy másik ssd a dolgozós rendszernek már nem az.

(#11544) Hobbbyt válasza ncc1701 (#11524) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem ugyan az. Neked 2db hőcső van, nekünk 3. Nekünk van Black Plate, neked nincs. Nekem pl. matrica sincs rajta. :D A fő konstrukció valóban ugyan az, de nem 1:1-ben.

(#11538) trufa12 Ne tuningolgass azonnal, egyelőre működjön a kártya rendesen, a specifikációknak megfelelően.

Amúgy nem.. az nem normális, hogy a hűtő lötyög a kártyán. Én pl. a hűtőt megfogva szoktam a kártyákat pakolgatni, és ez így is van rendjén.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#11545) uvm


uvm
csendes tag

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem.

Frissen vett RX480 (ASUS STRIX-RX480-O8G-GAMING RX480 8GB GDDR5 OC PCIE) install gondom van.

- driver és Asus GPU tweak II CD-ről installálva
- a VGA-ból nem jön ki semmi (se HDMI, se DP) csak világít, sőt ha a 6+2 tápot is csatlakoztatom akkor az IGP-ből sem, míg ha csak a PCIEről kap a VGA tápot (úgy tudom 75 Wattig ok) akkor az IGP-ről azért jön jel/kép.
- BIOSban nem is látszik a VGA, pedig be van szerelve (szépen világít is...)

Lap: Asus z170 Deluxe (eggyel korábbi BIOS), Win 10 frissitve.

Szóval várom a javaslataitokat, mit tegyek.

Előre is kösz
uvm

(#11546) HSM válasza Hobbbyt (#10745) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy volt most időm kicsit finomhangolni a 290X-em, egyből megszelídült Furmark alatt is, és még gyorsult is. :C

93 fok helyett 81, 100% venti helyett 65%, és 71 helyett 74FPS. :DD
Csak gondoltam beírom, ha már borzoltam a kedélyeket nem olyan rég a gyári értékeivel. :B

[ Szerkesztve ]

(#11547) #45185024 válasza uvm (#11545) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez olyan mintha nem csatlakoztattad volna a 8 pines tápkábelt
IGP után alaplapi Cmos clear kell enélkul fekete képernyo fogadhat
alaplapi konyvedben igy szerepel cmos clr
vagyis rádugni egy jumpert vagy hosszabb időre kivenni az elemet de a jumper tisztább

[ Szerkesztve ]

(#11548) aginor válasza ncc1701 (#11543) üzenetére


aginor
addikt

Másik SSD nem segít, mert a rendszer a lényeg, mert ha azt újra kell húzni, az komoly macera, mert a folyamatban lévő munkákat/projekteket archiválni kell, vagy "visszatenni" az újratelepített programba. Ha az ember vesz egy notoit mellé, akkor akár asztalit is vehetne, az még olcsóbb is.
A lényeg igazából az, hogy egy erősen alkalmi felhasználásra nem szívesen vesz az ember másik eszközt a meglévő mellé, pláne ha nem látja indokoltnak, és még drága is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11549) ncc1701 válasza aginor (#11548) üzenetére


ncc1701
veterán

Hogyne segítene, egyik ssd-n a munkás rendszer, másikon a jáccós rendszer, és eldöntheted, h melliket bootolod. Nálam 5 ssd van a gépben, 2 OS-el.
Amúgy nekem munkára külön noti van. Eleve kellett, h üffélnél is tudjak melózni.

[ Szerkesztve ]

(#11550) kovcsrob


kovcsrob
tag

Szövegértés egyes. Beidézed tőlem, hogy "ha nem kell az IGP nél erősebb, akkor kár belerakni plusz egy karit", majd utánaírod, azokat amikhez kell.

Oldalak szólnak a fórumban, hogy ha nem aktiválod a wattmant és nincsenek fent különbüző tuninger szoftverek, akkor mennyivel stabilabb a rendszer. (vagy mennyivel valószínűbben stabilabb)
Sőt az előző (előtted lévő) HSZ is arról szól, hogy nem épít másik gépet inkább minimalizálja a szoftverkörnyezetet.
Tehát minél kevesebb a fölös progi annál jobb. Szerintem ehhez plusz:, minél kevesebb a fölös hardverelem annál jobb. Mivel a többi hardvergyártó sem sokkal jobb. (persze vannak sperc hardverek)
Ez nem agysebészet. Több hardver és szoftver több hibalehetőség.

Hogy hogy kell stabil gépet építeni... A melós gépem idei teljes karbantartása egy win 7 --> win 10 frissítés volt. Nem volt se fagyás se adatvesztés. (Most is számolgat)

Az RX470 em eddig potenciális hibaforrás. Pedig nem mondom, hogy megbántam a vásárlást. De nem is bíznám rá a havi keresetem.
Többször fagyott le ez mióta benne van az AMD kari, mint a másik mióta összeraktam.
Igaz ezeknek a fagyásoknak a nagy része más progikkal való összeakadás PL madVR.

Valahol valaki írta, hogy az AMD azoknak való, akik jobban értenek hozzá. És az NV nél azt fizeted meg, hogy berakod és megy. Remélem ez nem így van, mert akkor az AMD nek reszeltek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.