- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
radi8tor #37361 üzenetére
"Ingyenes kétéves szavatosság
Az uniós fogyasztóvédelmi jogszabályok értelmében a fogyasztókat az Európai Unióban eladott termékek után kétéves szavatossági idő illeti meg, méghozzá díjmentesen, akár boltban, akár interneten vásárolnak.Ezt a kétéves garanciát minimumjogként írja elő az uniós szabályozás - előfordulhat tehát, hogy az az ország, ahol Ön él, hosszabb időtartamú védelmet biztosít. Az uniós szabályoktól csakis akkor lehet eltérni, ha az eltérés kedvező a fogyasztók szempontjából.
Ha az Ön által az Európai Unióban vásárolt termék hibás, nem úgy néz ki, vagy nem úgy működik, ahogy azt megvételre kínálták, a kereskedőnek kötelessége azt ingyen megjavíttatni vagy kicserélni, illetve a termék vételárát Önnek visszafizetni, vagy árengedményt adni. Egyes uniós országokban Önnek azonnal felajánlják, hogy válasszon a négy lehetőség közül. Rendszerint azonban csak akkor kérheti a vételár teljes vagy részleges megtérítését, ha a javítás, illetve a csere nem lehetséges vagy nem ésszerű."
AeSDé Team: Igen. De akármi másra is elköltheti a vételárat bármely más helyen, mivel az üzlet nem kötelezheti hogy ott vásárolja le a vételárat.
-
zovifapp111
senior tag
válasz
radi8tor #37306 üzenetére
Én is úgy tudtam,hogy 2 db 7970-es gpu-val szerelt kártya a 7990!Idézet tesztből:"Ahogy már említésre került, a HD 7990 két darab Tahiti XT GPU-t tartalmaz, melyekben fejenként 2048 shader processzor található."2048 shader processzor a 7970-en van!?Ez megint új nekem!
2db 7950-es gpu lenne benne?
-
zovifapp111
senior tag
válasz
radi8tor #37302 üzenetére
Dupla 7970-es?Ilyet még nem is láttam(+még sok mindent
)Ok!F@sza ,ha a szoftver támogatja a cf-et és ha nem?Szerintem a prémiumot nem a dupla gpu dönti el!Sajnos manapság a prémiumot a termék ára dönti el(GTX Titan sorozat)pedig sokkal olcsóbb kártya is képes ugyanarra vagy nagyobb teljesítményre!Szóval melyik is a prémium?Amelyik drágább vagy amelyik erősebb!?
-
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #37246 üzenetére
Lényegében az első pár napot volt nálam, a második volt hosszabb ideig, de az is úgy, hogy a használati ideje alatt szinte az elejétől produkálta a képhibákat, csak akkor még azon rugóztunk, hogy lehet driver, vagy a BF4, de ezt is visszavihettem volna jóval korábban. Ez a harmadik meg múlt hét pénteki átvétel.
-
HSM
félisten
válasz
radi8tor #36552 üzenetére
Azért lássuk be, hogy lényegesen kisebb valószínűséggel lesz bármi baja az érintetlen gyári hűtésével játék közben rendeltetésszerűen használva, mint teljesen szétbontva, egyedi hűtőalkalmatosságokkal -50-100 fokon tesztpadon, a csip fizikai határain járatva.
Ja, igen, és +1 hibaforrás a teszt után az újra-összerakás.
-
HSM
félisten
válasz
radi8tor #36542 üzenetére
Szerintem az lenne a mókás, ha bárkinek garanciáztatnák egy LN2-es kör után.
A garancia az üzemszerű működésre érvényes tudtommal, nem a tuningrekord-döntögetésre. Ettől függetlenül szerintem nyugodtan lehet rajta LN2 kapcsoló meg BIOS, ha a user saját felelősségére tuningrekord-döntögetésre adná a fejét.
-
Asbee
veterán
válasz
radi8tor #36542 üzenetére
Volt már rá példa, hogy szóltak miatta vagy garit akartak megvonni de valóban nagyon ritka. Azt megnézném nitrózott karit mikor vennének vissza gariba.
MSI álláspontját nem tudom, mennyire veszik szigorúan, de nem hinném hogy ugrana a gari. Arra értettem amúgy, hogy csavar szétcseszés, karcolások, egyéb fizkai sérülés, nyom.
EVGA ha drága is, ezért szimpatikus, hogy ők nyíltan, korrekten állást foglaltak az ügyben. -
vbbb
őstag
-
HSM
félisten
válasz
radi8tor #34121 üzenetére
Pontosan erre gondoltam.
Plussz ugye a Nitrós BIOS a kikapcsolt energiagazdálkodással.
(#34122) zack: Pontosan. Viszont az eredeti árán a lutrinak drága volt ez a villám, erre gondoltam.
Legalább ASIC szerint válogathatnák, hogy a magasabb szivárgású, általában tuningosabb csipekből legyen. Ehhez képest ilyen 60%-os Lightning, vicc.
Legalábbis, az eredeti árán, nem a készletűrítősön, persze.
-
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #33511 üzenetére
Használt kártyát kaptam? Mire alapozod?
Mert ez még nem az "LE" jelzésű papíron 1000Mhz változat. Kissé naiv vagy egyébként.
Elírás? Tudod mennyire figyelnek az ilyen dolgokra? Még a kuponos termékeknél is erre hagyatkoznak, és ezért nem kaptam a mostanihoz FC3-mat, mert a számlán még nem az a változat szerepelt, az FC3 csak később jött. Megnézték a gépben is, és közölték, a csere kártyánál, hogy bár most FC3 is jár hozzá, én Never Settler Forever kuponnal kaptam és akkor még nem volt az FC3 akció. Szóval nagyon is tudják mi hova van írva és miért. Nem véletlen van az 1000Mhz-nél felkiáltójel van a nyomatékosítás végett. Hivatalosan minden 7970-hez Gold kupon járna tudtommal, ehhez meg valamiért csak Silvert adnak. Biztos ez is csak elírás...
De egyébként részben lehet igazad van, lehet belenyúltak az én kártyámba is, és úgy kaptam, mert nem volt lezárva ahogy az előző doboza. Azt hiszem írok az MSI supportnak a dologgal kapcsolatban linkekkel, videóval, "Ádám-Évától", és akkor megtudjuk a hivatalos álláspontot.
A sztorit meg leírtam már tudtommal. Meg lettem vádolva, hogy le lett szedve a 3 napos kártyáról a szériaszámos matrica, és így csak feltételes garanciába veszik át...Mindezt azért, mert 1mm fel volt pöndörödve a széle a matricának. Majd jöttek azzal, hogy ki tudja az a videó tényleg az én kártyámról készült e, és miért higgyék el... Ez volt a lényeg. Ez alapozta meg a hangulatomat, mert amikor odamentem, pozitívan álltam hozzájuk.
-
gyuszaa
őstag
válasz
radi8tor #33508 üzenetére
Elírás, rendben.. gondolom nem betanított majmok ülnek a háttérben.
Elég sok a szarkavarás e téren, és felkapott termék az ára miatt mostanában (de még így sem egy filléres dologról beszélünk), így nagyobb figyelmet is kap(hatna). Ha csak nem direkt van úgy az ott ahogy. -
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #33506 üzenetére
1000Mhz Lightning sincs...
1050 a 2-es állásban, az 1-es meg 1150. Belenyúlnak valahol, aztán saját kényük kedvük szerint átnevezgetik, és átírják a BIOS-t. Kétlem, hogy erről az MSI tud.
Nem túl korrektek, már csak azért se, amit velem csináltak amikor leadtam a kártyát.
Bezzeg amikor leperkáltam év elején a 350k-t a konfigért, meg most a 120k-t, akkor nagyon nyájasak voltak. -
-
szacsa33
tag
válasz
radi8tor #33449 üzenetére
Az ipon forumon írták hogy válogatott.
Sajnos egy hétig dobozban volt.
Az azért érdekes hogy nem is melegszik,70 fokig még nem láttam menni mikor mértem.
Most 1gh-en megy de így is szemetel.
Egyébként miért ne lehetne elvileg válogatott,nem mindegyik gpu birja az 1150-et gondolom. -
HSM
félisten
válasz
radi8tor #32324 üzenetére
Vagy kikapcsolod az ULPS módot, amivel bukó kb. 15W üresjáratban, és mindig menni fog a második kari, de utána legalább azt is lehet tekergetni rendesen. Nekem ez volt az első dolgom, mikor bekerült a második kari a gépbe... Agyvérzést kaptam, hogy nem látta mindig csak az elsőt, kb. 2 újraindítást bírtam így ki kb, utána rájöttem, mi okozza....
(#32326) Rabbitf_24: Afterburner és settings.
-
szasanyi
félisten
válasz
radi8tor #32093 üzenetére
Sajna ez nem adja vissza teljes mértékben azt, mintha ott lennék, de köszi. De így még érdekesebb, mert az idézett (és linkelt) rész ugye PH! tesztből származik, így ők ekkorát tévedtek volna vagy mi a szösz...
.
Találtam nonBE Lightning BIOS-t ami gondolom rátehető (bár erről konkrétumot nem találtam, de fontos mer lényegesen kevesebbet fogyaszt azzal), és ha jól láttam képen, akkor a dobozban van PCIe 6PIN to 8PIN átalakító. Így mind2, számomra fontos dolog elfogadhatóan meg lenne oldva, mert maga a kártya nagyon jó, és még a 80k is. Nem láttál véletlenül a (BE, nonBE) BIOS cserével kapcsolatos infót valahol? -
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #32054 üzenetére
Akkor lepődtem meg CF-et használva, amikor az egyik kártyát kivettem, és meghúztam a gépben maradt 7950-et, hogy bőven elég Crysis 3-hoz 1080p-ben... Nincs mikro röcögés, jobban megy a célzás, kiegyensúlyozottabbá vált a játék. Gyorsan el is adtam az egyiket. A másikat meg csak azért, hogy a bringámra összeálljon a pénzem. Ebből kiindulva, a továbbiakban ha lehet, nem fogom erőltetni a két kártyás megoldásokat.
(#32055) freestyée
Ennyiből kijön egy Lightning 7970 CF is.
-
-
-
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #31951 üzenetére
Na igen. Ha ennyiért ki tudják szórni, és még így is bőven jó nekik, akkor miért kell dupla áron adni a mostani akciós árhoz képest?
Ebből is látszik mekkora okosság ez a hardver gyártás, és mennyire csepp a tengerbe ha 1-1 kártyával nem xarakodnak, hanem azonnal kicserélik.
-
zack
nagyúr
válasz
radi8tor #31936 üzenetére
Ezzel én is így vagyok..nettó 63.200ft.
CF kijött volna 126k-ból.
Csak azért nem lett, mert már a 7950 CF-nél is beláttam, hogy 1080p-hez teljesen felesleges, ugyanakkor a hőtermelés, és a hely szűke túl nagy áldozat volt. Ha meglenne még a DELL U2711, akkor biztos maradt volna a 7950 CF, vagy most 7970 CF lenne. 2560-hoz kell.(#31949) radi8tor1
Tesztekben nem tudom mennyire stabilan tesztelték ki, de 1200-1250Mhz bírtak átlagosan a Lightning-ok. Szerintem ez bőven jó, de ha ebből csak 1150Mhz valósul meg, akkor sem fogom a földszintről kivetni magam az ablakon.
PowerColor 7950 is megvétel előtt ilyen jó meg olyan jó, eddig mindenkinek tuningos volt, azzal nem nagyon nyúlsz mellé, aztán a 2db egymás mellett levő sorozatszámosból csak az egyik vitte az 1200Mhz-et, a másik 1100Mhz kifingott, és a fesz emelés sem segített rajta.
Akkor nettó 62k volt darabja (2013 február). Most ez 63,2k. Jobb lesz mint a 7950? A tuningosnál nem biztos, de legrosszabb esetben is lesz annyira erős mint az agyon tuningolt 7950 azonos áron. -
HSM
félisten
válasz
radi8tor #31596 üzenetére
Pont ez a lényeg! Nem csak 50-100hsz tartozik rá, hanem mind a 31594db. Mert attól függetlenül, hogy 7950-nek vagy 7970 Ghz editionnek, vagy esetleg 280X-nek hívják, attól függetlenül ugyanaz a kártya, ugyanazokkal a tulajdonságokkal. Ugyanazok a problémák tuningban, ugyanazok a megoldások, ugyanaz a teljesítmény. Így szvsz pont, hogy egy csomó hasznos infótol fognak elesni az új széria után érdeklődők.
Ellenben pl. a 280X tulajoknak aligha fog hasznos infóval szolgálni az egész más 270X infói. Szóval szerintem egy abszolút felhígult, ellentmondásos topic lehet könnyen a vége.
Két pontban össze tudom foglalni a különbségeket a régi 7970 és az új között, lightosabb lett a TDP-s specifikáció, és lehetőség lett a két TMDS jel közül az egyiket "klónozni" így komoly megkötésekkel 3 DVI/HDMI eszköz köthető rá a korábbi 2 helyett. Ezért kéne hozzá új topik?
Én fognám, beraknám első HSZ-be a különbségek összefoglalóját, meg hozzáadnám az infókat az új kártyákról, és hagy szóljon. Én személy szerint 100%, hogy nem fogom újra leírni a 280 topikba pl. amit már ide leírtam.
-
HSM
félisten
válasz
radi8tor #31589 üzenetére
Szerintem ez nem jó így. Az összes itteni tapasztalat igaz azokra is, és az összes ottani az itteni karikra is. Ez így csak növeli a káoszt. Én pl tuti nem akarnék két külön Tahiti topikot olvasni, így is épp elég bosszúság volt, hogy a Tahiti-s 7870-ek más topikba kerültek....
Szakmai szemmel pedig ultragáz szvsz, hogy két tök külön gpu került egy topikba. A 280x ide való, a 270x pedig a 7870 topikba....
-
haddent
addikt
válasz
radi8tor #30921 üzenetére
Némi önkritikával szerintem még zöld fanok is beláthatják, hogy egyik feltétel teljesítése sem volt túlzottan nehéz...
És akkor hogy pirosról is szóljon a dolog: itt is megvan a sunyi húzás (átnevezés) ugyanúgy, és a 290X sem üt akkorát, hogy összedől a ház, hozza az elvártat, de szvsz. sem teljesítményben sem árban nem sokkal többet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fujifilm X
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- Autós topik
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- BestBuy ruhás topik
- Synology NAS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged