Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202) radi8tor válasza Forestgreen (#201) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon komoly teljesítménye van a CrossfireX-nek!
Főleg, ha OC is van mellette!

⭐ Stella

(#203) Callisto válasza rocket (#200) üzenetére


Callisto
őstag

Nem DDR3-ról beszélnük, hanem GDDR5-ről van szó. Rohadtul nem olcsó. Ne keverd a szezont a fazonnal...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#204) Callisto válasza theniel (#198) üzenetére


Callisto
őstag

Akkor lásd azt az óriási különbséget, amit állítanak egyesek:
http://www.behardware.com/articles/844-1/geforce-gtx-580-3gb-vs-1-5gb-test-sli-and-surround.html

Tulajdonképpen nulla. A BF3 esetében pedig nem a 1,5GB VGA memória mérete a kevés, hanem van/volt egy VGA memóry leak bug a kódban, ami szép lassan felzabálta a VGA memóriát. A többet csak hosszabb idő alatt emésztette fel.

A memória azért 3GB 1,5 helyett, mert:
- felsőkategóriáról van szó
- GTX 580 is van 3GB és Radeon is van 4GB-os, nem fognak kevesebbet rátenni egy új felsőkategóriás kártyánál.
- ha a user extrém dolgokat akar csinálni, akkor valóban jó a több. De ehhez nagyon extrémnek kell lenni. Nekem a 2GB bőven elég Skyrimhez, hogy minden textúra 4096x4096-os plusz 8192x8192-es is van szép számmal használva.
- professzionális felhasználásra is tervezték a kártya architektúráját. Ahhoz kelleni fog erősen.
- na és itt igazat adok, mivel ilyen kártyát hosszútávra fog venni aki megteheti és gondolni kell az elkövetkező 2-3 évre, hogy mennyi VRAM kellhet majd.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#205) kasa85 válasza theniel (#167) üzenetére


kasa85
őstag

Másnaposan szép napot mindenkinek :D
:D
Jó hír,csak egy baj van mi lesz helyette :F :))
Sajnos nem csak a kari áraim mennek fel hanem a HD7970-é is :N
Majd jön az áfa kulcs az ez még semmi sem lesz hozzá képest.
Majd lehet eladom a CF emet,és helyette a horribilis összegek miatt kijön talán egy Radeon 9600 XT :DDD

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#206) kasa85 válasza Sontir Fel (#170) üzenetére


kasa85
őstag

Lesz az még 80 is :DD
Ez a jó üzlet megveszem a karit amikor megjelenik a köz forgalomban.
Utána eltelik több mint egy év,és az új széria megjelenésekkor használtan drágábban tudom eladni mint amikor megvettem :)
Azon gondolkodom lehet eladom most az egyiket,mert akkor vissza kapom a vétel árat,és bele fektethetem az újba.
Remélem hamar elkapkodják ritka darab az első reszelt csatis módolható széria.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#207) rocket válasza Callisto (#203) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt szerintem a #199-re szantad szantad valaszkent :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#208) Callisto válasza rocket (#207) üzenetére


Callisto
őstag

Igen, igen. Sorry :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#209) Drizzt válasza kasa85 (#206) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Enyémből az 1 gigás 79 ott ahol vettem a két gigásamat. :D A forint sajna a vicc kategóriába került. Nem ér semmit a pénzünk. :(

I am having fun staying poor.

(#210) Abu85 válasza Callisto (#204) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem bug van a BF3-ban. Az alkalmazott Deferred Render algoritmus zabálja a memóriát.
Itt sok megoldás van, amit alkalmaznak a fejlesztők. A Defered Shading az, amikor a G-Buffer kimenetek között akár 6 fázis is lehet. Ez nagyon sávszélesség-igényes, de lehetővé teszi az virtuális anyag indexelését, ami sok információ tárolását jelenti pixelenként. Le is zabálná a legtöbb kártyát (a legtöbben kerülik). A Partial és a Full Defered Lightning kevesebb információt tárol, vagyis kevesebb a sávszélességigény, de a kevesebb információ miatt limitáltak a felületi variációk (mindenesetre jelenleg jobb alternatívák). Ha jól tudom, akkor a full, legjobb esetben 96 bit/pixel, míg a partial 64 bit/pixel. A Deferred Rendering esetén, olyan 130-140 bit/pixel elég lenne sok dologra, de nincs meg a sávszélesség. Ezekben ugye még nincs benne a Deep G-Buffer, amire az AA-hoz és az átlátszó felületekhez szükség van. Itt jön képbe a Repi ötlete a Frostbite 2-ből. Arra épít, hogy memória van bőven, vagy az árak esésével lesz, így a legfőbb cél a sávszélesség kímélése. Tile-based deferred acceleration egy DirectCompute 5.0-ban írt algoritmus, mely kihasználja a Local Data Share előnyeit, ami nagymértékben csökkenti a sávszélességigényt. Ezzel lényegében megszerzed a szükséges pixelenkénti információt anélkül, hogy kicsinálnád a kártya memóriaalrendszerét. Az MSAA azonban problémás továbbra is, és összességében ez a megoldás jár a legtöbb memóriahasználattal, még ha a belső adatmegosztás a sávszélességet aránylag kíméli is.
Eddig egyébként szvsz a Partial Defered Lightning volt az arany középút. Ez persze az én véleményem. Láttunk már Full Defered Lightningot is a STALKER: CoP-ban, és hogy a Partial Defered Lightningra is legyen példa ott a Crysis 2 (persze csak egy-egy példát hoztam fel ... van több is). A Tile-based deferred acceleration viszont erősen megkérdőjelezi mindkettőt, mert a memória használatát leszámítva eléggé kímélő, de a minősége elképesztő lásd BF3. Szvsz most ez a top megoldás, és nem is nehéz vele bánni. Ezt a gyártók is látják, és reagálnak rá sok VRAM-mal, mert az igények erre mutatnak. A másik követelménye, hogy csak DX11-es kódban működik, de manapság ez már nem gond. Persze az AA-val állandóan trükközni kell, így előtérbe kell hozni a post-process megoldásokat.
A BF3-at egyébként Full HD-ben AA nélkül 1 GB-ra tervezték. 1,5 GB-ot eszik Full HD-ben 4xAA-val. Ha Full HD fölé mész (pl.: 2560x1600), akkor csak a deferred render képkocka információi, a frame buffer, és a back buffer 1 GB, és akkor még semmi más nincs a VRAM-ban. Ehhez még kell 1 GB. Ha Eyefinityzel, akkor 3 GB a minimum, mert 2+ GB-ot eszik a képkockaadat 3x Full HD-ben. Látszik, hogy nem kíméli a VRAM-ot a gyorsítás, de sebességben nagyon jó.
Szintén felhozható az új Serious Sam 3, ami Full HD-ben teljes AA-val megeszi a 2 GB-ot. Fölötte még a 3 GB is kevés lehet. Ez persze a méretes textúrák miatt ilyen zabagép, na meg a streaming algoritmus sem valami agresszív.
Aztán gondolni kell az új Radeonoknál a PRT eljárásra, ami egyfajta cache-ként használja majd a VRAM-ot. Itt minél több memória van, annál jobb. Persze a PRT a jövő zenéje, mert még csak OpenGL-re működik, így a DX-es implementálással meg kell várni a Win 8-at, viszont valós időben alkalmazható vele a Disney Ptex textúra, ami nagyon megkönnyítheti a fejlesztők munkáját, hiszen végre nem kell UV mappozni az eltérő részletességű modellekre.

(#203) Callisto: Nem, de a GDDR5 ára is szépen esik a DDR3-mal egyetemben. Tekintve az aktuális fejlesztések irányát, megéri a többletmemória. Ha mást nem, akkor a Tile-based deferred accelerationt mindenképpen érdemes lereagálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#211) Callisto válasza Abu85 (#210) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi a kimerítő magyarázatot, így már értem. Sokan meg valami bugnak gondoltál a dolgot BF3-ban. (A PRT-t én is említettem, hogy ahhoz majd kelleni fog a sok memü.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#212) kasa85 válasza Drizzt (#209) üzenetére


kasa85
őstag

Meg a hitelességünk sem. :(((
Ez sajnos várható volt.
Milliárdokat felvettek arra ,hogy jobb helyzetbe hozzák az Országot,és javítsanak a körülményeken.
Aztán szembesültek a kölcsönt adó Országok hiába a nagy kölcsön nem jut el felénk úgy sem,hanem szét osztják egymás között tapsra,és pofára.
Sajnos ez van az öltönyös terroristák miatt szívunk,és szívni is fogunk.
Szerintem ez még csak a jéghegy csúcsa,és amíg engedjük teljes mértékben megérdemeljük.
Nem baj év végén itt a világvége :DDD
Szerintem jó ha ősszel lesz jelentősebb csökkenés vga piacon.
Talán amikor a HD7950,és legfőképpen a Kepler jön talán akkor.
Persze a pénzünk ha nem romlik tovább,de nem adok sok esélyt míg ez a diktatúra folyik.
Addig okuk sincsen csökkenteni kint vehető kategória itt már a pénzünk,és a Magyar hitelességnek köszönhetően más a helyzet.
Félre a politikával,mert utálom,és teszek ellene hogy ne itt éljem le.Hátralevő időmben inkább a tanulásra koncentrálok,és arra hogyan szedjek össze becsületesen elegendő pénzt az új jövevényre.
:)
Ja igen mindenkinek problémamentesebb,és sikerekben gazdag évet kívánok.
Szilveszterkor meló volt,így nem voltam gép közelben. :O

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#213) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Egy angol üzletben már rendelhető: 501 GBP (600 EUR)

⭐ Stella

(#214) Sontir Fel válasza kasa85 (#206) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Komoly biznisz lesz ez :)

Nézem az árakat, nézem az eredményeket... nekem ez szinte biztosan kimarad :((

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#215) kasa85 válasza Sontir Fel (#214) üzenetére


kasa85
őstag

A tuningot nézve kis híján össze fostam a bokámat.
Kegyetlen ütős lesz az új jövevény főleg vizezve.
Elképzelek mit hozhat CF be rakva.
Habár ahogy elnézem a hanyag elcsépelt,optimalizálatlan,fosport felhozatalt sok értelme nem lesz.
Sajnos elenyésző azon játékok mennyisége ami ki használja rendesen két adott kártya teljes kapacitását.
Persze ott ahol használva van ott tényleg elhúz a csudába.
Na mindegy teszteket nézve,és a tuning lehetőségeket biztos jó vétel lesz,mert egy darabbal be tudnám érni jelenlegi VGA kombómat.
Arról nem is beszélve,hogy itt nem számít a CF skálázódás ami legnagyobb erélye az egy GPU felhozatalnak.
Sajnos hiába ez a finom üdvöske még kevésbé fognak optimalizálni,így lényegesen magasabb lesz a gép igény elhanyagolható változásokkal.
Szégyen hogy közel nincs olyan játék számomra ami a Crysis le nyomná grafikailag,és a fizika is helyén van főleg a mostani felhozatalnál.
Persze a BF 3 szép,és jó talán azt lehetne mellé rakni,de édeskevés ahhoz képest,hogy mennyi idő telt el azóta,és kb 5x erősebb lett minden téren a hardver felhozatal,persze ha a minimumot veszem figyelembe.
AI/Fizika/Grafikában visszafele vesszük az irányt ahhoz képest,hogy a jelenlegi rendszerekkel mennyi mindent ki lehetett volna már hozni.
Ha azt nézem talán még a Crysis 2 ami ide való a DX11 pakkjával,de az is erőforrás igényes lett a benne hagyott búgok miatt. :(((

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#216) radi8tor válasza kasa85 (#215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

így van, CF-nek nincs sok értelme, ezért látom annyira sok értelmét egy ilyen 7970-es kártyának.
Minden játékhoz jó lesz ez még jó pár évig. :K

⭐ Stella

(#217) kasa85 válasza radi8tor (#216) üzenetére


kasa85
őstag

Reméljük :R
Nagyon bízom abban,hogy jobbra fordul a helyzet,mert most kegyetlen drága minden :O
Szerinted van értelme most eladnom az egyiket,mert lassan egy hónapja ezen rágódom mi legyen. :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#218) radi8tor válasza kasa85 (#217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Karácsony előtt elpasszoltam az egyiket. Most árulom a másikat.
Neked kell eldönteni a dolgot. Nekem lesz rá keret, hogy a hiányzó összeget kipótoljam.

⭐ Stella

(#219) kasa85 válasza radi8tor (#218) üzenetére


kasa85
őstag

Gondolom úgy 180e lesz.
Ha eladom a két darabot 130e ér akkor még van fenn maradó 50e hiány amit pótolnom kell.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#220) radi8tor válasza kasa85 (#219) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet jobban járnál egy 3. HD6950-el.

⭐ Stella

(#221) kasa85 válasza radi8tor (#220) üzenetére


kasa85
őstag

Lehet,és biztos sokkal gyorsabb is lenne,de sajnos akkor tápot is kellene vennem,és lapot is,mert le korlátozna mindent 4x re.
Ez már jóval költségesebb lenne mint +50e ki adni.
Én is pont a CF gondoktól szeretnék meg szabadulni,mert elegem van a folyamatos problémákkal,skálázódásokkal.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#222) BeLucZ válasza kasa85 (#221) üzenetére


BeLucZ
addikt

Várj egy kicsit szerintem, még stabilizálódik a helyzet, de a helyedben egy sapphire atomic rx versionra vetném ki a hálómat, brutális 1 db lesz és 1 gpuval nem lesz gond :)
Én amondó vagyok legyen 1 db gpu de az büntessen de kegyetlenül, na az fog :D

(#223) Callisto válasza radi8tor (#220) üzenetére


Callisto
őstag

Nem feltétlenül:
- Sokkal halkabb lenne az egy darab 7970.
- Nincsenek CF problémák és szarakodások.
- Fele áramfogyasztás. (Kiszámoltam, nálam évi 15-20 ezer forint egy 6950-es fogyasztása.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#224) radi8tor válasza Callisto (#223) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az évi 15-20e Ft-os villanyszámla eltörpül a videokártya árához képest.
Nekem nem volt CF gondom sosem. Nem raktam fel a legújabb drivereket, ami jól működött nem cseréltem le.
Létezik halk kivitel a 6950-ből is.

⭐ Stella

(#225) kasa85 válasza BeLucZ (#222) üzenetére


kasa85
őstag

Egyetértek. :R
Most örülök neki,hogy nem vettem GTX580 krátyát,mert arra is fizetnem kellet volna utána azt eladni arra is,így rosszabbul jártam volna mint ha most ezt cserélem le HD7970 re.
Ez a második 2GPU kártyám egymás után,és amondó vagyok,hogy a CF re való játék írásokat még nagyon,de nagyon gyakorolniuk kéne,és nem egy ömlesztett búghalmot némi kékhalállal a kezünkbe nyomni.

(#224) radi8tor1
Kicsit sok az a 15-20e Ft. :Y
Max annyit fogyasztott a teljes gép fél év alatt.
Ha csak azt nézem az emberek idejük 70% át nettel,és filmezéssel tölti,így néha napján ha terhelve van a teljes rendszer.
Ezért el hanyagolható a nagyobb fogyasztás,ha az nézem mennyit megy teljes üzemen.
A két HD6950 elég barátságos fogyasztással bír,és nem túl meleg.
Néha napján be kell fűtenem a szobámba nem úgy mint annó a 8800GTX szériánál,de még a HD5970 nél is.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#226) Callisto válasza radi8tor (#224) üzenetére


Callisto
őstag

15-20 ezer az rögtön 30-40 ezer többlet ha 3. kártyát vennék.
A két kártya eladásából lenne 130-140 ezer. Hozzá kell tenni annyit amennyit elfogyasztanék jóval hangosabb környezetben 1 év alatt áramban és ugye nem 1 évre vesz az ember ilyen kártyát általában. Legalábbis én nem vagyok akkora barom. Picit számolj utána...

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#227) AtHoS


AtHoS
nagyúr

6950/6970 teljesítményét melyik 7-es kártya fogja hozni? Esetleg annak árazásáról lehet már tudni valamit?

read-only mode on the forum

(#228) radi8tor válasza AtHoS (#227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

7850/70-es.
Kb fele annyi fogyasztással. Szerintem márciusban jelenik meg.

Callisto: 2 dolog miatt nem értek veled egyet. Az egyik az az, hogy ne vegyen csúcskártyát az, akinek számít a fogyasztás. Arra ott vannak a laptopok.
A másik dologról pedig már írt kasa is, hogy nincsenek a gép bekapcsolásának 100%-os idejében full terhelésen a kártyák.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#229) AtHoS válasza radi8tor (#228) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez elég jól hangzik :)

Ezek megjelenése mikorra várható? No meg majd az árukra leszek kíváncsi

read-only mode on the forum

(#230) Abu85 válasza AtHoS (#227) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem nagyon lesz itt az árazásban csoda. Beesnek a HD 7000-ek oda, ahova az aktuális értékük (teljesítmény-fogyasztás-extrák) alapján valók.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#231) Callisto válasza radi8tor (#228) üzenetére


Callisto
őstag

Na akkor ess neki még 1x a 223-as hsz-emnek. Nem csak a fogyasztás miatt, hanem összességében jobb egy 7970-es, mint 3 db. 6950-es.
Másik miért ne vegyen csúcskártyát az aki más tényezőket is figyelembe vesz?
Mint jelen esetben a 2 db. vagy 3 db. 6950/6970-es vs 7970-es az árak, fogyasztás, hangzavar, CF problémák, kényelem, technológia tekintetében.
Egyszerű észszerűség kérdése akkor is ha nem számít a fogyasztás.

(Nem beszélve arról, hogy sokan pl. nem cserélgetnek évente, mert mi a faxnak. Hanem mindig megvásárolják a legjobbat és azzal nagyon jól ki lehet húzni 2, de akár 3 évig is megkötések nélkül.)

(15 ezret egyébként kb. havi 100 óra terheléses használat elfogyaszt csak a 6970-es VGA-t számolva.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#232) radi8tor válasza Callisto (#231) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekieshetek de az áramfogyasztás különbségét több év alatt termeli vissza a 7970-es, arról nem is beszélve, hogy mennyivel többe kerül.
Azért javasoltam +1 azonos VGA-t CF-be, mert kevesebb pénzből nagyobb teljesítményt lehet elérni.
De elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy nem reagálok többet erre a témára.

⭐ Stella

(#233) kasa85 válasza Callisto (#231) üzenetére


kasa85
őstag

Ezt jó indulatból írta,hogy segítsen milyen megoldás van még arra,hogy minél kevesebb pénzből ütősebb rendszert hozzak össze.
Mivel,ha veszek még egyet sokkal gyorsabb lesz a rendszerem,és olcsóbb lesz,mert kevesebbet bukok mintha el kéne adnom,és buknom rajta az új jelenleg drága kártyának megvásárlásával.
Persze a többiben igazad van,hogy sok a gond,és a probléma a CF el,főleg ha harmadik kártyát veszünk,mert úgy tudom az már közel sem fog olyannyira jól teljesíteni mint 2 DB CF be kötött kártya.
A három kari sok hőt adna le,és több lenne a fogyasztás,de ha össze hasonlítom 2 DB GTX 580 al alig fogyasztana többet,és gyorsabban is üzemelne tőle a gép a fentebb le írt problémákon kívül.
Persze osztom az 1 csúcs GPU véleményt,mert ez olyan van akinek bejön,és sajnos olyan mint én akinek nem:(
A fogyasztást meg felesleges nézni,mert nem mindig terheled a gépet,és gondolom nincs éjjel nappal be kapcsolva.
Annak érdemes figyelembe venni,bár a teljesítmény kell oda aki GPU val számoltat bizonyos adatokat a hónap teljes szakaszában bár az olyanok abból a bizonyos dologból élnek.
Te,és én sohasem fogom éjjel nappal tolni a gépet,ha megy is a torrent ha nem vagy otthon akkor köszönhetően az energia gazdálkodós módnak keveset is fogyaszt.
Jobban kell aggódni a be kapcsolt ,és a be dugott telefon töltőktől,és a TV készenlét üzem módtól ami persze ki van kapcsolva de attól még eszik nem is keveset.
Akinek az igazán a csúcs kell,és a számítási kapacitás annak nem számít a fogyasztás bizonyos mértékig,és énszerintem ez még bőven a tűrhető kategória. :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#234) Callisto válasza kasa85 (#233) üzenetére


Callisto
őstag

Tulajdonképpen igaz és most leírtad részelgesen a szempontodat. Én csupán más tényezőkre akartam felhívni a figyelemdet. Azt hogy számodra mennyit számít a nagyobb zaj, fogyasztás és egyéb hátrányok 3 kártyásra bővítés esetén neked kell eldöntened.

Két 6950-es ahogy én nézem nem nagyon nyújt többet, mint egy 7970-es, ami:
- 3 GB RAM-ot tartalmaz
- fele annyit fogyaszt
- halkabb lesz
- nincs CF gond
- és remélhetőleg nem kell 40-nél többet ráfizetni

Szóval a lényeg a lényeg: neked kell mérlegelni :R

(Egyébként óránként durván 12 ft-t eszik egy 6950-es terhelve, de idle módban is 5-öt elvesz. Lehet számolni mennyit megy a gép havonta :D)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#235) kasa85 válasza Callisto (#234) üzenetére


kasa85
őstag

Cf nem fogyaszt lényegesen többet,bár ha rossz a ház a hőfokkal gondok lehetnek.
A CF adta hő értékeket is lehet stabilizálni egy jól irányzott ventivel,így közel gyári értékekre tudom hűteni a teljes gépházamat vga val együtt.
Amit írsz azzal részben egyet értek habár ha nem is sokkal nyújt többet 2 db HD6950,de még mindig olcsóbb.
Ha nem lesz ekkora ára a HD7970 kártyának akkor tuti választás,és pont emiatt fontoltam meg a váltást.
3GB az nálam nem dukál mivel 1920x1200 ban játszom,így felesleges egyenlőre,és egy monitornál többet nem kívánok.
Kicsivel többet mint fele annyit fogyaszt úgy az enyém 100% a HD 7970 kb 70%.
Persze,ha be akarom érni és tuningolni szeretném a HD6950CF szintig lényegesen kevesebb lesz a kettő fogyasztásbeli különbség.
Egy jó venti profillal,és jó hűtéssel ellátott házzal mérsékelhető a zaj,és a hő hatás.
CF gond az igaz emiatt vagyok én elégedetlen.
40 helyet jelenleg váltással,és a piac alapján 50 e FT kell rá fizetni.
Nincs cigi,nincs pia,2 hetente porszívózom,így lényegtelen a gép fogyasztás behozom ezzel akkor a lemaradtakat:)
Sokat megy a gép,de lényegesen nem vettem észre pénzbeni megugrást amióta két kártya van a gépben.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#236) kasa85


kasa85
őstag

A fogyasztásbeli különbségről amit egy hsz el feljebb írtam.
Link.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#237) Sontir Fel válasza kasa85 (#215) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Sokallom az 50K ráfizetést, Ha pedig gyárilag atomgyilkosat szeretnék akkor lehet hogy 80-90K amit a pénztárnál kell hagynom :DDD

Azt meg, hgy meddig elég a kártya, kicsit kédve kezelem. Amikor megvettem az 5850est majd nem egészen egy éve váltottam 6950@6970re, akkor is mindenhol azt irtak, hogy evekig eleg lesz :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#238) Petyyyyy válasza Sontir Fel (#237) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyan...ez az IT világ ilyen. "Rohamos" a fejlődés, szóval semmi sem elég évekig. :))
Mire hardver téren kihoznak egy teljesen kiforrott új szériát, addígra a következő verzsön már pre-alpha vagy alpha állapotban van a következő szoftverekhez, gémekhez.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#239) kasa85 válasza Sontir Fel (#237) üzenetére


kasa85
őstag

Így szokott ez lenni. :(((
Mindenki azt védi amit éppen használ. ;]
Biztos elég a 1.5gb vram Ful HD ban, a válasz persze.
Most meg 2gb is lassan a múlté.
Ez van erre számítani lehetett főleg a mai világban.
Minden a pénzről szól,ellentétben a szavatossággal.
A régi Hajdú mosógépek mai napig működnek.Most meg
jobb esetben 3 évente kell venni jó zsírosan egy újat.
Hiába a nagy kapacitás,ha elintézik egy optimalizálatlan fossal amiből manapság Dunát lehetne rekeszteni.
Nem mondom azt,hogy kötelező ennyit ott hagyni a pénztáraknál,de ha valaki ki szeretné teljes mértékben használni azt a vizuális örömöt amit az elkészítő meg álmodott cserébe mélyen a zsebbe kell nyúlni :(((
Én szét választanám a hardver gyártókkal való kamatyolást,és kemény megrovásban részesíteném azokat akik pénz ellenében keresztbe tesz egyik gyártó a másiknak.
Mint hogy mesterséges gépigényt csináljunk,hogy a másik gyártó szívjon a termékével ezáltal a vásárlókat magukhoz vonzzák.
Ezzel az egész hülyeséggel a pc ipar leszerepelt nálam,és gondolom másik is így vannak ezzel.
De a szükséglet nagy úr egyenlőre :)
Remélem a Xbox 720 meg győz,és a pénztárak be k@phatják. :D

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#240) Callisto válasza Petyyyyy (#238) üzenetére


Callisto
őstag

Hát nekem eddig mindig elég volt évekig (3-4 évig) úgy, hogy maxon tudtam mindennel játszani a cseréig,

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#241) Petyyyyy válasza Callisto (#240) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerintem döntő részben képernyő felbontás kérdése, hogy meddíg elég a kártya.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#242) Callisto válasza Petyyyyy (#241) üzenetére


Callisto
őstag

Ez így van. FullHD-ban használom kb. 6 éve őket. Nagyobb felbontásban soha.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#243) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Igazatok van srácok, nagyon szeretnék egy ilyet, de nagyon fáj az árkülömbözet. Asszem kénytelen leszek még egy jó ideig a cfxemmel karcolni :)

De aztán nyomassátok az eredményeket, teszteket ha kivettétek a vasat a dobozából!

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#244) kasa85 válasza Sontir Fel (#243) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor még jobban fog fájni ahogy a teszteket elnézem ;]
Remélem mihamarabb jön a Kepler aminek köszönhetően Atiék felhasználó barátok lesznek :DD
Legalább lesz addigra nem ref hűtéses változat is amivel jobban fogunk járni,és valamivel többet tudunk majd ki csikarni kártyáinkból.
Driveres résznek is kb el kell telnie legalább fél évnek,hogy fél tökéletesre csiszolják az új üdvöskét.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#245) Sontir Fel válasza kasa85 (#244) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Félek tőle, hogy azokra a tuningos példányokra lehet 100k amit rá kell dobni :(

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#246) theniel válasza Abu85 (#210) üzenetére


theniel
aktív tag

Itt ez a BF3 esetén azt jelenti, hogy hiába van a nagyobb számítási teljesítmény, ha nem lehet etetni olyan gyorsan a GPU-t ahogy dolgozik?
Van ez frostbite 2 ben alkalmazott sávszélesség kímélés a BF3 esetén.
Ez azt jelenti, hogy hiába lesz nagyobb sávszélességem , akkor is ugyanott leszek, mert úgy van megírva a játék, hogy kímélje?
Vagy automatikusan kihasználja majd a nagyobb sávszélességet?

[ Szerkesztve ]

(#247) RealRape válasza kasa85 (#244) üzenetére


RealRape
csendes tag

Melyik játékra nem elég a 6950 CF? FullHD-ban játszol, vagy több monitor? Csak érdekel.. :)

(#248) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Elég brutálisan teljesít a 7970 az én 6970-emhez képest.
Lefuttattam a Heaven 2.5 benchmarkot azonos beállításokkal és több, mint a duplája a 7970 teljesítménye a 6970-nek. :Y
Igaz nem pont olyan géppel teszteltem, mint a japánok, de azért nincs rossz gépem nekem sem :D

6970 bench:

7970 bench:

Ezek alapján azt kell mondanom nagyon is megéri az árát a kártya. :C :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#249) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Hd 7950 Várni, mindig csak várni. :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#250) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én márciusra tippeltem az eljövetelét.

Előző HSZ-ben japánok = kínaiak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.