Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Cybertrone válasza - = Zk = - (#850) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ne féljé... :DDD

Bazzeg lassan még azt fogom hinni hogy alig fogok teljesítményt veszteni 1 7970-el az sli után, és azt hogy húzva lazán 6950 cf szintel van a cucc! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#852) Shkiz0 válasza Cybertrone (#851) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És akkor mi lesz ha jön a 7990 ;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#853) SzlobiG válasza Shkiz0 (#852) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pofon az Nv-nek.:D

(#854) Cybertrone válasza Shkiz0 (#852) üzenetére


Cybertrone
veterán

;] Erő.. csak legyen hozzá driver! Plusz ha egyszer majd... majd... majd... majd... kijön a kepler lehet erősebb lesz! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#855) gbors válasza Cybertrone (#851) üzenetére


gbors
nagyúr

a 1125/1575-ös órajelen jellemzően 10%-nál kevesebb lesz a hátrány a 6950CF-hez képest, de akár gyorsabb is lesz 1-1 helyen :K

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#856) Cybertrone válasza gbors (#855) üzenetére


Cybertrone
veterán

;] WOW :K persze a 6950 cf-et is lehet húzni valamennyire! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#857) adrian23 válasza Cybertrone (#856) üzenetére


adrian23
csendes tag

Kicsit lehúzták a szememben azzal, hogy "csak" 20-30%al erősebb az 580-ál, de kezd ez a kártya eldurvulni. :D

A 460 HAWK-ommal teljesen elvagyok, de ehhez képest az egy szar. " :) "
Viszont a kontra a 7970 ellen a konzolok, melyek miatt szerintem nem érdemes megvenni, meg pénzem sincs rá. :)
Viszont munkához brutális lenne a sok ram és a compute teljesítménye miatt. VrayRt pl.

[ Szerkesztve ]

(#858) - = Zk = - válasza Cybertrone (#851) üzenetére


- = Zk = -
félisten

oké, köszi :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#859) jozsef m. válasza radi8tor (#833) üzenetére


jozsef m.
tag

Van egy két jó, azért: :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#860) radi8tor válasza jozsef m. (#859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ez a robotos nem jött annyira be. A 6xxx-hoz szebbeket csináltak.

⭐ Stella

(#861) jozsef m. válasza radi8tor (#860) üzenetére


jozsef m.
tag

Csak ez volt, 3 monitorra.

(#862) ittakary válasza deicide (#848) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egyre meredekebbnek tűnik ez a kártya... Már alap CCC tuninggal is büntet :K

(#863) BeLucZ válasza ittakary (#862) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerintem léggel kihozható belőle 1250-1300 mhz egy jobb féle hütővel vagy jó ventibeállítással, bár ott már tuti hangos ha bírja is, de a teljesitmény kárpótolna mindenkit

(#864) ittakary válasza BeLucZ (#863) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezek az órajelek elképesztőek :D Szinte felfoghatatlanul brutális. Dobálózunk itt a majd' 1,5GHz-es GPU órajelekkel, mintha mi sem lenne természetesebb :)

De egyetértek: hallottunk már hangos kártyát, többen túl is élték... Itt sem emiatt fog valaki túladni rajta :)

(#865) ->Raizen<- válasza ittakary (#864) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az nvidia most vakarhatja a fejét hogy hozza be majd az 1300 mhz-es 7970 teljesítményét 1 gpuval. ;]

[ Szerkesztve ]

(#866) BeLucZ válasza ->Raizen<- (#865) üzenetére


BeLucZ
addikt

reméljük hogy a keplerben is nagy tuningpotenciál lesz, mert ha a 7970 vetélytársa picivel lesz csak gyorsabb, legyen az 10-15% és gyatra lesz a potenciál benne akkor mindenki 7970et fog venni aki ilyen kategóriában gondolkozik.....

(#867) Petyyyyy válasza BeLucZ (#866) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És ekkor jön képbe az alacsonyabb ár... :U :P Ez még ütőkártya lehet a zöldség oldalán, amelyik az ellenfél lesz.
Amúgy meg miért mos kamillázunk a 200K-s áron? Eddíg is lehetett kapni ennyiért - sőt fölötte - VGA-t. EVGA GTX 580 3GB Hydro Copper 2 OC - 240K. A 1,5GB-s verzsönt dobálják 190K áron...

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#868) BeLucZ válasza Petyyyyy (#867) üzenetére


BeLucZ
addikt

nVidia csúcskategória meg az alacsony ár? na ne röhögtess :) :) :)
jó hát ne a szarrá tupírozott szuper amcsi csúcsminőségű vizesblokkos memóriából kigyurt version árát vedd alapul hanem a mezei referenciáét :)

(#869) ittakary válasza BeLucZ (#868) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pont ezt akartam írni, de végül nem tettem mert nV fronton nem vagyok valami szakképzett: zöld oldalon a csúcsnak mostanság elég kemény ára van, és kétlem hogy az AMD alá tudnak ezügyben vágni (számottevően) ...

BeLucZ: Miért mikorra várható a következő nV széria?

[ Szerkesztve ]

(#870) BeLucZ válasza ittakary (#869) üzenetére


BeLucZ
addikt

meg eleve égő lenne ha ennyivel később gyengébb kareszt adnának ki
foggalmam nincs, semmi hír róla :) lehet megint egy fél éves csúszással jön a vetély társa a 7970nek de akkor már eleve lőttek neki

[ Szerkesztve ]

(#871) Petyyyyy válasza BeLucZ (#870) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lemaradt az <irony> </irony> tag páros az előző kommentemről...:D
Egyébként csak remélem, hogy az alacsonyabb árral rukkolnak elő. Kétlem, hogy elő tudnak állni nagyobb teljesítménnyel. Lásd GTX 590 is később érkezett (ha jól emlékszem), mint a HD 6990 és mégis gyengébb.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#872) BeLucZ válasza Petyyyyy (#871) üzenetére


BeLucZ
addikt

jo de az dual gpus megoldás, egyértelműen gyengébbnek nem mondanám, mert valahol az egyik győz valahol a másik, oké hogy ph tesztben gyengébb lett de jó pár oldalon meg picivel erősebbnek hozták ki, igazából egyik sem jó, 1 gpus téma a lényeg számomra

ki lehet hozni nagyobb teljesitmény, kérdés milyen áron.....

(#873) Petyyyyy válasza BeLucZ (#872) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És megint az árhoz értünk. Egyébként igazad van, de másik példa nem jutott eszembe.
Ici picit megnyugodhattunk, hogy aztán sokkot kapjunk a 7970 árától, de kíváncsian várom a zöldek reakcióját is. Ha napvilágot lát valami informésön és a zöldségnek is lesz előrehozott topikja akkor ott folyt.köv. ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#874) kasa85 válasza adrian23 (#857) üzenetére


kasa85
őstag

Igen alapon +20/30%
De tunigal elérte a +50/60% különbséget is ha a +20% tuningot nézzük ;)
És ez még az alap.
Kit tudja hol lesz a vége.
Ja igen soha ne nézd most mennyi mikor még friss,majd pár hónap múlva mikor jönnek a kiforrott driverek.
Az is rádob +20% ot ami a GTX esetében már nem igazán várható,ki hoztak driverileg mindent amit lehetett.
Jaj istenem nekem is hozzon egyet a jézuska,de ha Skót akarok lenni ajándékba inkább kettőt :O ;]

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#875) kasa85 válasza kasa85 (#874) üzenetére


kasa85
őstag

Ja igen léci csináljon valaki ezzel a csodával egy tesztet azokkal a beállításokkal amit a képen lehet majd látni :R

A kép.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#876) proci985 válasza deicide (#842) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

már a Cayman is eléggé szépen skálázódott felfelé (felbontásra kb a három monitorral eyefinityben ott vagyok ahol te az egy 27"essel). gyanús, hogy a a 79X0át is 1440p re vagy fölé, ill három monitorra optimalizálták.

tippre a gpunkénti 1.5g vram is limitáló lehet pár újabb játéknál, legalábbis ekkora felbontásban. Stalker CoPben láttam 1.8giga vramot AA nélkül, AAval meg közölte, hogy nem elég a hardverem és nézzem meg, hogy biztos teljesítem e a minimális rendszerigényt. 69x0 topikban BF3ra is 1.6-1.8akat mondanak 1080pben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#877) Novver válasza - = Zk = - (#850) üzenetére


Novver
senior tag

Miért, én is az X6 1100T mellé fogom megvenni a 6970 helyére.

A Bulldozert jelenlegi állapotában nem voltam hajlandó beépíteni a gépembe, pedig mindent megvettem hozzá lapot, ramot, már csak a proci kellett volna, de inkább megtartottam ezt , és várok az új steppingre :)

Jó lesz ez a nem refhűtős sapphire , csak lehetne már kapni :(

Life is a game... The game is my life!

(#878) gbors válasza kasa85 (#874) üzenetére


gbors
nagyúr

... és tovább él a csodadriver legendája :N

#876: inkább úgy érdemes fogalmazni, hogy az nVidia chipjei fullHD vagy alacsonyabb felbontáshoz optimálisak - abban nem lennék biztos, hogy ez szándékos.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#879) Cybertrone válasza gbors (#878) üzenetére


Cybertrone
veterán

Javulhat a kari de nagyon max 5% korul... :)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#880) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megérkeztek a kártyák. Brutális!!! :Y
Hamarosan jelentkezem. Most élvezkedek.

⭐ Stella

(#881) Novver válasza radi8tor (#880) üzenetére


Novver
senior tag

El ne durranj RAD :)

Life is a game... The game is my life!

(#882) Cybertrone válasza Novver (#881) üzenetére


Cybertrone
veterán

Te is eldurranál ha kapnál egy olyan csomagot ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#883) radi8tor válasza kasa85 (#875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GPU/MEM: 1125/1575MHz Power: +20%

Nekem nincs akkora monitorom, de remélem ez is megteszi:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#884) Cybertrone válasza radi8tor (#883) üzenetére


Cybertrone
veterán

:C Szíp!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#885) BeLucZ válasza radi8tor (#883) üzenetére


BeLucZ
addikt

Az igen :DD
Teljesítmény a köbön! Gondolom BF3 Ultra is durván fog menni!
Amúgy szerintem 10% körül biztos gyorsulnak majd a nagyobb címeknél, akár 15-öt is!
Anno 5870 is elég sok gyorsult a kezdetekhez képest!

Ja hogy húzva vannak a karik? Igy is becsületes az eredmény :)

[ Szerkesztve ]

(#886) jozsef m. válasza radi8tor (#883) üzenetére


jozsef m.
tag

Gratula! Ez nem semmi! :R

A kártyákhoz is !

(#887) Cybertrone válasza radi8tor (#883) üzenetére


Cybertrone
veterán

[link] Anno ezt tolta az sli hasonlo környezetben alapon! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#888) subaruwrc válasza radi8tor (#883) üzenetére


subaruwrc
félisten

mérnemtucclinkelni? :DDD

(#889) becsitibi válasza jozsef m. (#886) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hey!

Gondolom fog egy pár álmatlan éjszakát okozni ez a topic Neked ameddig nem lesz egy ilyen masinád ;]

:R

(#890) kasa85 válasza radi8tor (#883) üzenetére


kasa85
őstag

Azt a szép reggeli harmatos p.nci illatot :Y
Banyek majdnem a HD6950CF emet tapossa.
Valakinek kell 2db D6950 +30e FT ;]
Helyére meg jöhetne egy ilyen :D
CF be bele sem merek gondolni,hogy mi lesz.
Már tudom egy 1000W táp :)
Hogy rohadna le ez a Magyar fizető eszköz mi a büdös k.rva anyjuk.ak b@szták el már megint.
Most néztem megint ahogy jósoltam megy 320ft felé :(( :((( :W :W
Kösz Radiátor majd még várom a teszteket addig szét cibálom lent a sarkon a kazettákat,csak nehogy festékpatronos színem legyen utána :DDD
Most tudnák 30e ft ot rá fizetni CF el ami irreális,de nem bírom ki a tesztek láttán :O
Léci azt is írd le mit tapasztaltál.
Menyivel folyamatosabb röcctelenebb,mennyivel érzed gyorsabbnak mint a CF-edet,és vettél e észre kép javulást mert látom azt is fejlesztették főleg a messze távolban a zizis textúrákat. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#891) Cybertrone válasza kasa85 (#890) üzenetére


Cybertrone
veterán

Banyek majdnem a HD6950CF emet tapossa.ˇˇ

Ez konkrétan meg is tapossa! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#892) jozsef m. válasza becsitibi (#889) üzenetére


jozsef m.
tag

Nekem elég lesz 1DB belőle! :K

[ Szerkesztve ]

(#893) Pietrosz válasza kasa85 (#890) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ezt a sírást tényleg be lehetne fejezni, valakinek enni/számlára nem jut, itt meg minden nap megy a nyavajgás egy vga kártya ára miatt...

(#894) kasa85 válasza Cybertrone (#891) üzenetére


kasa85
őstag

Mondjuk fejenként adnák vagy +15% tuníngot 2db al elhagynám +25/30% al,de még így is bőven elég lenne.
Ha lenne egy ilyen akkor biztos tudnák egy fizikai kártyát is berakni.
A CF meg rá ér bőven ahogy a teljesítményt el nézem.
Addigra bőven 120e ft alatt lesz főleg Március után a HD7990 megjelenésekkor .
Persze még a Kepler is ha megjelenik Május fele na akkor lesznek érdekes árazások ami remélem jó irányba fog lezajlani.
Ha tudnák 150e FT ér vennit el adnám a két drágaságot 130e ft ér rá dobnák 20e ft ot,és jöhetne a HD7970. :W

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#895) subaruwrc válasza kasa85 (#894) üzenetére


subaruwrc
félisten

adnék

már bocs hogy itt a nyelvtannal jövök de ez nagyon csípi a szemem..

(#896) kasa85 válasza Pietrosz (#893) üzenetére


kasa85
őstag

Elnézést nem tudtam,hogy ez egy büfé topik.
Ha el olvastad volna amit írtam akkor nem csak a VGA kártyákat érinti,mivel a forintot szidtam mit a Bokros csomagot.
Nem vagyok gazdag én is húgyért sz@rét melózok 300óra felett,de aki nagyon szűkös anyagi háttérrel rendelkezik azok biztos nem ide jönnek fel fórumozni,mert még internetjük sincsen.
Amúgy nem tudom itt ki sír,és a másik had ne fejezzem már ki saját véleményemet a világ részesedéséből ha már a HD7970ről van szó .
Megértésedet köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#897) Pietrosz válasza kasa85 (#896) üzenetére


Pietrosz
addikt

El vagy tévedve, pusztán azért, mert ebbe a topikba írsz, még nem kéne azt feltételezni, hogy itt minden le van sz@rva, mindenki kőgazdag. Nem irigységből beszélek, de attól még bicskanyitogató a stílus. Ennyi, bocs, ha megbántottalak. :R

(#898) kasa85 válasza Pietrosz (#897) üzenetére


kasa85
őstag

(El vagy tévedve, pusztán azért, mert ebbe a topikba írsz, még nem kéne azt feltételezni, hogy itt minden le van sz@rva, mindenki kőgazdag.)
Most mi van te nagyon félre értettél,már bocs. :U
Nem tudom honnan vetted ezt amit írtál,és milyen stílus :F
Hadd ne ecseteljem nálunk milyen anyagi gondok vannak,még most is hitel hegyeket fizetünk hidd el tudom mi az amikor kenyérre sincsen.
Annyi forintos órabérben amiben vagyok nem sokan vállalnák el az biztos,de tudom mikor kell meglépni a váltást,hogy kisebb rá fizetéssel legyen egy másik csak gondolkodni kell :R
Van 30e ft fölös pénzem amit hónapokig takarékoskodtam,és azt dobtam volna a két HD6950 re.
Amúgy nem bántottál meg ;) :R

(#895) subaruwrc
Köszi :B :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#899) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hogy On is legyen, a HD 7950-es belefér szerintetek 26cm hosszúságba? :)
Mini PC-be lesz és kb ekkora helyem van...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#900) Cybertrone válasza kasa85 (#898) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fejezzük már be :U 158k-ért volt cucc, elkapkodtuk, lesz is még! az 38k rádobás... ennyit erről, szálljuk le most már az országról legalább itt a fórumon, semmin nem segít! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.