Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) radi8tor válasza Abu85 (#499) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyarországon nem érvényes az amerikai gyártói garancia?

Hoppá, Newegg.com-on az összes kártya Out Of Stock lett. Nincsen itt válság kérem szépen. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#502) Abu85 válasza radi8tor (#501) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt nem tudod hol érvényesíteni. Vissza kell juttatni a terméket a boltnak valahogy.

Sajnos nincs. Az a helyzet, hogy az AMD jól lőtte be az árakat, csak nekünk sok. Kíváncsi vagyok, hogy látva az eladásokat lesz-e HD 7950 január végén, vagy inkább mennek februárra. :( Stratégiailag érdemes az egyik terméket egy érkező játékhoz kötni, mert ez jót tesz a reklámnak. A Syndicate pont ideális. Még az is elképzelhető, hogy február végén lesz HD 7950. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#503) radi8tor válasza Abu85 (#502) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, én is pont ezt látom. Nem drága a kártya USD-ben a többihez képest.

⭐ Stella

(#504) TTomax válasza alibaba78 (#478) üzenetére


TTomax
nagyúr

Első körben nem... kivárok egy kicsit...Nekem kellene egy 50% a GTX580-hoz érezzem is,megérte váltani.. ennyi sajnos nincs meg,marad a kepler... (B terv :DDD )
Meg nagyon rosszul jönnék ki anyagilag is... 200 fontot kellene beletolnom...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#505) Abu85 válasza radi8tor (#503) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tulajdonképpen ahhoz képest drága, amit eddig az AMD-től megszoktunk, de most már új mérce lesz. Egyrészt Rory sokkal inkább látja, hogy mit hogyan kell csinálni. Másrészt az AMD az elmúlt két generációban a leggyorsabb VGA-t rakta le. Most már megfordult a helyzet. Inkább pénzt akarnak, mint piaci részesedést. Ez is egy opció.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#506) Attix82 válasza Abu85 (#505) üzenetére


Attix82
őstag

Pedig annó sokan mondták/írták, hogy AMD nem olyan mint az NV. Nem lehúzós árakat ad meg :) CPUba is ez lenne ha az Intel nem döngölné a földbe a cuccait.

(#507) DjDanee87 válasza radi8tor (#503) üzenetére


DjDanee87
addikt

Megnéztem itt Neweggen ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5: 200 USD.
Ez átlag 55-58e Ft nálunk a legtöbb helyen árgép szerint. Tehát elvileg 275-290es átváltással számolhatunk ezesetben.

Ha így nézzük akkor 150-160 közt kéne lennie a ref modelleknek és 165-175 közt az XFX BE-nek. Akárhogy nézem, nagyon nem éri meg mostanában 7970et venni nálunk :P

(#508) Abu85 válasza Attix82 (#506) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. VGA-ban már két éve övék a leggyorsabb VGA. Most már több pénzt akarnak. Gondolom azt is látják, hogy az NVIDIA még egyszer sem mutatta be a Keplert ... miközben az AMD már prezentálta ezt a kártyát a múlt nyáron, illetve a fejlesztőknek is adott már akkor belőle. Ők jobban tudják, hogy a 28 nm milyen problémákkal küzd. Mi is sejtjük abból, hogy milyen tartalék van az architektúrában. Valszeg az AMD erre gyors megoldást talált az órajelcsökkentésben. Nem a legjobb megoldás, de ki lehet jönni a termékekkel. Valszeg az NV is ki tud hozni egy hasonló méretű lapkát, de egy nagyobb méretűnél (az elmúlt évek stratégiája szerint óriáschipben gondolkodnak), már ott van a radikális órajelcsökkentés opciója, vagy menni a PCI-SIG-hez a 400 wattos fogyasztás szabványosításáért.

Én úgy gondolom, hogy az amit ezek a VGA-k most tudnak már mindegy. Ez már csak egy kis csata egy vergődő piacon. Ami számít az AMD-nek, és az NV-nek, az az architekturális integráció lehető legjobb kivitelezése. Ha nem ez lenne a cél, akkor a GCN-t nem így tervezte volna az AMD. Nyilván a Kepler esetében sem lenne szó a virtuális memória támogatásáról. Minek egy VGA-ba ez. Ha nem integrálod, akkor csak agyontrükközött eljárásokkal lehet kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#509) radi8tor válasza Abu85 (#508) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval a 28nm-es technológia miatt sokkal több tuningpotenciál van benne, de azok a problémák miatt visszavették az órajelét?
Lehet baja a kártyának a kemény tunningtól hosszabb távon?

⭐ Stella

(#510) radi8tor válasza radi8tor (#509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jahogy a >300W fogyasztás miatt vették vissza az órajelet?

⭐ Stella

(#511) polonic válasza radi8tor (#509) üzenetére


polonic
félisten

Problémákról szó sem volt, szerintem.

A fogyasztás miatt vették vissza az órajeleket. Hogy beférjenek a PCI-SIG által támaszott 300 W alá.

(#512) kockaharcos válasza radi8tor (#510) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Igen, mert 250W volt a cél.

(#513) Abu85 válasza radi8tor (#509) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tulajdonképpen nem a 28 nm a baj, hanem a fejlődés fizikai része. Ez régen is így volt, csak nem jött annyira komolyan elő, mint manapság. Kúúl az egész, hogy csökken a csíkszélesség, és így most belevágsz egy 36x mm^2-es chipbe pluszban majd kétmilliárd tranyót, na de ezeket a tranyókat be kell kapcsolni. Ha nem csökkent olyan mértékben az ehhez szükséges energia, mint amilyen mértékben a tranyók mérete (márpedig nem csökkent, sosem csökken ilyen mértékben), akkor ott vagy, hogy fogyaszt a lapka, mint az állat. Nagyjából most itt tartunk. Persze ez az első kör a 28 nm-en, így biztos van mit javítani, de ehhez először tapasztalatot kell gyűjteni egy aránylag méretes chippel, és ki kell értékelni, hogy mit kellene másképp csinálni. Itt a méretes chip is nagy kockázat, mert durván be lehet szopni a kihozatalnál. Nem véletlen, hogy az AMD a lapka 10%-át redundáns résszel töltötte ki. Ha valami rossz, akkor könnyebben lehet pótolni.
A GPU-nak sok baja nem lehet, de a NYÁK esetében kérdéses, hogy mekkora terhelésre készítették fel. Ha a feszültséghez nem nyúlsz, akkor kicsi az esélye, hogy károsodás érje a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#514) radi8tor válasza Abu85 (#513) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor azt mondod nem érdemes az első gen. 28nm-es GPU-ból betárazni egyet, kettőt a gépbe? Vagy, mivel említetted, hogy a fejlesztőknél már fél éve ott lapulnak ezek a kártyák nem lesz vele gond hosszabb távon (1-2 év)?

⭐ Stella

(#515) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hááát, asszem megvárom a 7950-et. abból is a 3 (?) GB-osat...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#516) Stukker1987 válasza radi8tor (#514) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az érdemes-e kérdés már nem először kerül terítékre nálad,bár most a megbízhatóság aspektusából közelíted meg a kérdést.

Nem hiszem,hogy bármilyen megbízhatóság beli probléma lenne az új generációval hosszabb távra vetítve sem.
Az Abu által említett órajelcsökkentés nem abból adódik,hogy magasabb órajelen nagy a degradálódás/meghibásodás esélye,hanem abból hogy az energiaigényt le kellett faragni ha jól értelmeztem a dolgot...

Szerencsére az általad említett 1-2 évben a garancia elég biztosíték kell hogy legyen...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#517) Abu85 válasza radi8tor (#514) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vehetsz kártyát, de mint mindig ennél is lesz az év végére gyorsabb termék. Maga a gyártástechnológia nem tűnik gáznak, csak közelítünk a fizika határaihoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#518) Crytek


Crytek
veterán

Most néztem yt-on videót ahol tesztelták a 7970-et.
Így elkurták a Batman AC-be a dx 11-et hogy ez a csoda kártya is csak 2x-3x fps között tudja futtatni csak?

Next PC Upgrade: 2022

(#519) Abu85 válasza Crytek (#518) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen a Batmanban túl jó lett a mesterséges gépigény. :) A patch sokat javít, de amúgy még lenne mit dolgozni rajta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#520) Cybertrone válasza Crytek (#518) üzenetére


Cybertrone
veterán

Miután hivatalos peccs nem jött MÉG MINDÍG hozzá így igen így elkúrták! CX9-be gondolom nem nézték... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#521) SzlobiG válasza Crytek (#518) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kurták el csak NV fejlesztette a DX11-et.:D

(#522) keIdor válasza SzlobiG (#521) üzenetére


keIdor
titán

fejlesztette
pénzelte :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#523) Abu85 válasza keIdor (#522) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csúnyán elbaszták, ha pénzelték. A DX11 jobban összeomlasztja a GeForce-okat. A PhysX CPU-ról gyorsabb mint dedikált GPU-ról. Itt szimplán elbaszták.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#524) Cybertrone válasza Abu85 (#523) üzenetére


Cybertrone
veterán

Néztem is nagyokat, mikor full fizikán szarabbul ment az egyik 580-on a fizika, mint akkor mikor a procim számolta... dx9-el kellet volna kiadni az egészet! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#525) SzlobiG válasza Cybertrone (#524) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó volt ez így nekik mivel megvolt hirdetve a DX11 ficsőr sokan biztos azért vették meg utána meg már hol érdekli őket, hogy nem megy jól sikerült a marketing=profit.:D

(#526) Abu85 válasza Cybertrone (#524) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen ez egy érdekes része. Nem fogták vissza mesterségesen a CPU-s PhysX-et, mint régen. Ez jó, mert gyors, de rossz, mert nem látszik, hogy miért kellene GeForce-ra költeni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#527) Cybertrone válasza Abu85 (#526) üzenetére


Cybertrone
veterán

Igen itt látszik meg hogy külön lehet választani, és Ati mellet is mehetne ugyan így... Persze soha nem fog, de mehetne! :K 7970 tesztet terveztek? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#528) Abu85 válasza Cybertrone (#527) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egész nap azon a teszten pöcsölnek a srácok. Készül. Meg vagyunk csúszva kisebb-nagyobb gondok miatt. Ez az ami gáz. Végre egyszer van hamar tesztholmi, erre nincs más, és jönnek a parák. Bekaphassa minden hardver. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#529) Cybertrone válasza Abu85 (#528) üzenetére


Cybertrone
veterán

No problem nem sürgetés, csak gondoltam megkérdezem! Esetleg lehet tudni a hiba okát? :R Csak nem makacs a kártya :D 580 sli-vel lesz összehasonlítás?(ez engemet nagyon érdekelne :B )

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#530) hernor02 válasza Cybertrone (#529) üzenetére


hernor02
tag

Azt az összehasonlítást én is emgnézném :DDD

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#531) radi8tor válasza Abu85 (#528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a fránya VTX3D. ;]

⭐ Stella

(#532) Abu85 válasza Cybertrone (#529) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Több gond volt. Legutóbb faszán összeomlott a win, így újra kellett rakni, ez volt a legnagyobb hátráltatás. :( Mindegy már sínen vagyunk. Műkszik a kari, semmi para. Nem tudtunk két GTX 580-at szerezni. GTX 590 viszont van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#533) Cybertrone válasza hernor02 (#530) üzenetére


Cybertrone
veterán

Félre értés ne essék, nem azért vagyok kíváncsi rá hogy mennyivel gyorsabb az sli, mert azt tudom tapasztalatból hogy mire képes... Viszont arra hogy a 7970 mennyire közelíti meg arra nagyon is kíváncsi vagyok! Nyílván nem gyorsabb 1 gpu, mint 2, de megközelíteni meg tudja, főleg akkor ha kiaknázzák benne a hatalmas potenciállt! :K

becsitibi:
Ugye nem a topikba írókat trolloztad le? :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#534) becsitibi


becsitibi
senior tag

Ezt láttátok már TahitiTrollok :DDD :[link]

(#535) hernor02 válasza Cybertrone (#533) üzenetére


hernor02
tag

Szerintem sem lesz nagy lemaradás, de majd a tesztek bizonyítanak.

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#536) kockaharcos válasza becsitibi (#534) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Aha mutattam nekik :C :C :C :C

Tibi: valszeg GTX 580-at fogok venni, DCII példányt :R ,vagy ha ütős lesz a kepler, akkor abból a GTx 670-et.

(#537) Cybertrone válasza kockaharcos (#536) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gondolom a Kepler olcsóbb lesz... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#538) hernor02 válasza Cybertrone (#537) üzenetére


hernor02
tag

:DDD

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#539) kockaharcos válasza Cybertrone (#537) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Nem hiszem .... :W

(#540) Cybertrone válasza kockaharcos (#539) üzenetére


Cybertrone
veterán

Na akkor szerintem ne verjük a nyálunkat egy kiragadott árlistára a sok közül ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#541) kockaharcos válasza Cybertrone (#540) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Én várok nyárig mindenképp. Addig remélem elég a 6950.

(#542) Cybertrone válasza kockaharcos (#541) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor meg pláne nem értem miért kell örülni a kártya árának ha nem is vagy potenciális vásárló... Hagyuk meg a döntést azoknak akik potenciális vásárlói a kártyának, mert hidd el azokat nem érdekli hogy 180k vagy 200k... rendben van? :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#543) Petyyyyy válasza kockaharcos (#541) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én meg majd nyáron veszem át a 6950-edet :DDD
Komolyra fordítva...mondjuk, hogy elolvastam éjfél óta a hsz.-okat, megsasoltam a linkeket stb. és a reakcióm egy határozott :Y volt. Még ha lenne is zsetonom akkor sem venném meg a kártyát most. Még túl drága - az árából simán gémer konfig építhető monitor nélkül, plusz kitudja mikor jönnek elő az első sorozat gyermekbetegségei.
Nem muszály rögtön ámerikába menni a jobb ár miatt. Linkem nincs - akkor kussoljak tudom - de a németben élő rokonok szerint ~ 40K-val olcsóbb a cucc, mint itthon. A gariztatás meg nem olyan súlyos, "csupán" 10 óra az út autóval. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#544) kasa85 válasza Cybertrone (#537) üzenetére


kasa85
őstag

Ha a forint nem erősödik akkor éppen fordítva.
Ha ez 130e lenne,és most 200e FT felett adják.
Akkor 150e FT ér jövő Kepler 250e FT lesz :(((
Mindig 150e FT környékén szokott jönni az egy magos csúcs a Zöldeknél.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#545) Cybertrone válasza Petyyyyy (#543) üzenetére


Cybertrone
veterán

10 óra az út, plusz ugye a benzinköltség ;) De én is azt mondom aki teheti vegye meg kint, spórolhat vele! :K

kasa85:
Ezért nem is várom meg míg kijön... beszerzek 2db 7970-et és csókolom... Most nem kérek a zöldek karijából... egy az azért mert még nem is láttam belőle semmit, 2 azért mert kurva drága lesz, 3 most nekem nem jön be az hogy karinként 400w a kajálás... Nem a számla miatt, azt leszarom, viszont nem fogok 1500-as tápot venni azért mert kihízzák az 1kw-os egységet! :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#546) Petyyyyy válasza Cybertrone (#545) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez csak gariztatásnál téma. A kártyát megveszik kinnt és hazahozzák neked :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#547) Cybertrone válasza Petyyyyy (#546) üzenetére


Cybertrone
veterán

:K Én tudom, nem is mondtam egy szót se, a benzin csak amolyan mellékes dolog :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#548) theniel


theniel
aktív tag

Tárt karokkal várnak külföldön:

"Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Hungary are not allowed. "

BF3 no comment......

(#549) Cybertrone válasza theniel (#548) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha lóvéval mész sehonnan nem hajtanak el, dobnak ki... a pénz mindenütt pénz barátom ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#550) kockaharcos válasza Cybertrone (#542) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Miből gondolod, hogy nem vagyok potenciális vásárló? kettőt valószínű,hogy nem fogok venni, de egyet mindenképp, és ilyen összegnél tényleg mind1, hogy 180 vagy 200, de simán behozatom ha annyira akarom, közeli hozzátartozóim vannak dolgoznak/élnek kint, szóval akkor megyek ki amikor akarok, és veszem meg.

Az meg miért zavar, hogy irkálunk az áráról? ..... :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.