Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Petyyyyy válasza radi8tor (#248) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát nem gyenge a teljesítmény különbség. :Y Ésakkor még nem is a tökéletes driver van a 7970-hez...Ha gémekben is ilyen különbség lesz akkor tuti megéri váltani.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#252) Def26 válasza radi8tor (#248) üzenetére


Def26
félisten

Szép.

1.5 éves kb. a gtx480 -am. Általában 1 generációt kihagyok (580 -at nem vettem). Ezt szerintem most megveszem és 2 évig tuti nem lesz gondom. :K Persze majd csak akkor, ha olyan 150k körül megáll az ára. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#253) ffodi válasza radi8tor (#248) üzenetére


ffodi
veterán

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy:

-A te eredményeddel valami gond van, mert én ugyan ilyen beállítások mellett kicsivel több, mint 1100 pontot kapok első futtatásra, másodikra nyilván több lenne. Természetesen HD6970 alapórajelen, default driver beállításokkal.
-Mint tudjuk a catalyst tessalation csúszka csodákra képes, és a program ugyan úgy hiteles eredményt ad, ha azt másképp pozicionálod -> lefuttattam úgy is, elsőre 1378 pontot kaptam
-A külföldi tesztek alapján a HD7970 összesítve kb. 20-40%-al gyorsabb, mint a HD6970, és az előbbi levezetésem alapján is ez jött ki.

Egyszóval, nagyon durva ez a HD7970, főleg tuning terén, ami a fő oka lehet annak, hogy benevezek egyre, de azért bő kétszeres teljesítményre nem képes a HD6970-el szemben. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#254) radi8tor válasza ffodi (#253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem rángattam meg annyira a CPU-t és a memóriákat a gépben.
1100-->1800 is jó eredmény ám.

Lehet az 1800-at megpiszkálták akkor a kínaiak :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#255) kasa85 válasza Sontir Fel (#245) üzenetére


kasa85
őstag

Nem hiszem,hogy drágább lesz.
Max a 3 slottos 3 ventis dromedár jószág kb 15/20e FT al lehet maximum drágább.
Az ASUS Mars és társai nevetségesek,és iszonyat drágák.
Bár gazdagéknál teljesen mindegy olyan nem kel legfeljebb ajándékba ;]

(#247) RealRape
Visszább ki beszéltük,hogy meg akarok szabadulni a CF gondoktól,és a skálázódási problémáktól.
Mivel egyre több a fosport ami kevésbé,vagy egyáltalán nem használja ki a 2GVA előnyét ezért bele passzírozom ezt a teljesítményt 1 GPU ba.
Sok szempontból jobban járok.
Több monitor nem kell nem is azért vettem CF et,hanem azért hogy be biztosítsak jó pár év felhőtlen vizuális élvezetet.

Teszt amit csináltam-HD6950CF-

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#256) radi8tor válasza kasa85 (#255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a tesztet! :R

⭐ Stella

(#257) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Legyen már nálunk is 3.-a! CrossfireX 7970

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#258) - = Zk = - válasza ViiiiktorOC (#257) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, 6950-et akarok venni :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#259) theniel válasza radi8tor (#254) üzenetére


theniel
aktív tag

Az előbb még japánok voltak.

(#260) radi8tor válasza theniel (#259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Távoli szomszédok. :B

⭐ Stella

(#261) BeLucZ válasza ViiiiktorOC (#257) üzenetére


BeLucZ
addikt

félelmetes bestiák ezek

szívesen elfogadnék az atomic RX verzióból egy CFX-et :DD

(#262) theniel válasza ViiiiktorOC (#257) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát, ahogy nézem engem ugye a BF3 érint.
-Ott 4 fps a különbség az 580-as és a 7970-es között. azaz elhanyagolható
-Az 590-es kb egy árban lesz a 7970-el, de gyorsabb nála 14 fps-el, (kár,hogy nem 3GB magonként)
-7970 Crossfire elképzelhetetlenül drága , tehát kihúzva

Egy 6GB-os 590-est kell kiszórni az nv-nek egy árban vagy kicsit drágábban, mint a 7970 (nem lenne nehéz) és akkor sakk a 7990-ig. Akkortól meg push the kepler.

Sajnos ezek szerint kedvenc játékomhoz kevés lesz az egykártyás rendszer továbbra is :((
A keplernél most veszik vissza a teljesítményt, hogy ne haladja meg sokkal az 7970-ét és maradjon még a következő évekre is a tarsolyban. :((

Meg hülyék is lennének egy kártyára megcsinálni a teljesítmény amikor így kettőt is eladhatnak, annak aki fullon akar játszani. :((

Jobb lett volna, ha erősebb a 7970 és csinál még 10 fps-t és akkor a kepler arra tesz még 10 et , úgy már talán játszható lett volna. Temető most pár évig a játékom egykarival :(

[ Szerkesztve ]

(#263) radi8tor válasza theniel (#262) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legjobb lenne, ha rendesen optimalizálva lenne a játék.
Miért nem veszed lejjebb a detail-t?

⭐ Stella

(#264) theniel válasza radi8tor (#263) üzenetére


theniel
aktív tag

Mert úgy már nem tetszik nekem :DDD
És én 1680*1050-ben játszok, ráadásul.
Most szeretnék cserélni led-es monitorra és akkor már 1920*1080-at választok.
Akkor pedig kb ugyanott leszek vagy visszább az új kártyákkal fps-ben, mint jelenleg a 1680*1050 felbontáson. :(

Amúgy az optimalizálásban igazad lehet, mert néha teljesen jó és elégedett vagyok. Néha viszont nagyon belassul.
Pályafüggő is. Pl a Gulf of Oman az belassít nagyon, míg karkand-on nekem megfelel.

Repülőben megint csak okés . Lehet, hogy veszek inkább egy jó kis botkormányt és repülőzök. :D

[ Szerkesztve ]

(#265) kasa85 válasza radi8tor (#256) üzenetére


kasa85
őstag

Nincs mit nem rossz azért ez sem csak ne lenen CF el ennyi gond :R

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#266) Pug válasza theniel (#264) üzenetére


Pug
veterán

Mennyin hajtod az i7-est? :U

(#267) theniel válasza Pug (#266) üzenetére


theniel
aktív tag

alapon

Nem tuningolok semmit. Mindig minden alapon megy nálam.
Memóriák is 1000 Mhz-en mennek.

Egyébként azt vettem észre, hogyha firefoxból megy a játék és nem google crom-al akkor semmi baja és játszható.

Ezek szerint az is befolyásolja, hogy milyen böngészőt használok?

Azt nem értem, hogy most játszok vele és minden full még az AA is és teljesen jól megy nem is kell , hogy jobban menjen . 64 fős pálya tele van és semmi gond.

Aztán egy másik napon nem meg már problémás ugyanezen a pályán.

[ Szerkesztve ]

(#268) - = Zk = - válasza theniel (#267) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Ezek szerint az is befolyásolja, hogy milyen böngészőt használok?

lehet. érdekes, nálam a sokak által szidott IE(9) alól hibátlanul megy. (kop-kop).

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#269) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a rendetlenséget:

Hír

[link1]
[link2]

szerk: inkább linkeltem. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#270) - = Zk = - válasza radi8tor (#269) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ahz igen :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#271) Manitou


Manitou
addikt

7970 esetleg 7950-hez milyen tápot ajánlotok?
Jelenleg egy FSP Bluestorm II 400W-osom van, talán ez is elég lenne hozzá, bár már nem mai darab. 2-3 hónapon belül nyugdíjjaznám a jelenlegi konfigomat, már megérdemli :D Prociból milyet ajánlotok hozzá? Valami jó kis tuningos ár /érték arányban jó kéne. AMD vagy Intel is jöhet.

(#272) radi8tor válasza Manitou (#271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Full terheléssel 300W-ot fogyaszt a kártya.
500W-os táp kellene neki minimum (szerintem).
Prociból egyértelműen Intel-t. Ha van keret X79-re, akkor olyat, ha nem akkor az előzőt (Sandy Bridge).

⭐ Stella

(#273) SzlobiG válasza radi8tor (#269) üzenetére


SzlobiG
félisten

X17K. :Y

(#274) Manitou válasza radi8tor (#272) üzenetére


Manitou
addikt

:R Intelben nem vagyok otthon P4 óta :DDD Erről az X79-ről nem is hallottam még, meglestem pár árlistát. Azt hiszem ennél olcsóbb árszegmes kellene nekem.
Tudnál esetleg ajánlani konkrét alaplapot és proci kombót amit érdemes, esetleg hozzá ramot is. Tudom ez itt kicsit off, de egy 7950/70-hez kéne :D

(#275) radi8tor válasza Manitou (#274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LGA 1155 Intel Core i7-2600K Sandy Bridge
Vagy, sokak szerint felesleges ez, mert i7-2500K is tudja csak olcsóbban.
Alaplapból meg válassz valami jót. Van vagy 60 féle :) Én még megrekedtem X58-nál.
RAM-ok elég olcsók manapság. 12GB Kingston pl.

⭐ Stella

(#277) radi8tor válasza Forestgreen (#276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép darab. Akkor nem kell várni az egyedi hűtős modellekre :D

⭐ Stella

(#278) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

XFX 7970, a fekete meg egy 560T:
7970, a fekete meg egy 560TI

Arctic hűtést Ph is megirta két órája. ;]

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#279) Petyyyyy válasza Forestgreen (#276) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csipkedje magát az Asus is a DC hűtéssel....így nem tudok dönteni, legyen ref. modell AC hűtéssel, vagy Asus DC hűtéssel a quad-CF konfighoz. ;] Vagy legyen vegyes hűtés? AC/DC? :DDD
Viccet férretéve tényleg jól néz ki. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy nem laboratóriumi körülmények között is hozza-e azt a hőfokot (56.6°C) ami a cooler adatlapján van feltüntetve. Csak mert az adatlapon képesek azt írni, hogy HD 7970 OC...
Míg ez kiderül várom az Asus megoldását. :U :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#280) radi8tor válasza Petyyyyy (#279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdeklődtem ez ügyben ROG fórumban, január 9-e előtt nem válaszolnak a DCII / DCIII kérdésemre.
Már csak pár nap.

⭐ Stella

(#281) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Fel lehet kötni a gatyát...

Az egyik hazai nagykernél már van raktáron netto 150K-ért az Asus HD7970 3GB.....
Azt hiszem ez a kártya csak álom marad a számomra.

(#282) ffodi válasza Sz.Miki (#281) üzenetére


ffodi
veterán

Az szép, ráadásul az ÁFA is 27% már.........200k-ból valószínű nem fog megállni. Hát ez sajnálatos, pedig szerettem volna egy ilyen vga-t, de ennyit nem ér nekem. De jó is volt frissen megjelent ATI csúcskártyát venni ~50k-ért (4870)........... :(

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#283) cowboy_bebop válasza ffodi (#282) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

5850 60K-ért is szép volt. :U

(#284) Sz.Miki válasza ffodi (#282) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én is epekedve vártam a kártyát, mivel méltó utódja lehetne a HD6950-nek. De nem ilyen áron.
Ráadásul a forint euro és az usd árfolyama sem kedvező, egyre rosszabb.

Így ez a kártya egyre inkább a gazdagok játékszere lesz :(

(#285) Petyyyyy válasza Sz.Miki (#281) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezzel a lendülettel dobhattál volna egy linket a nagykerről - ha van - a hozzám hasonló lustáknak. :B Az a nettó 150 rongy...bruttó ~ 200 a teljesítményt tekintve lehet meg is éri, de még x-1 hónap mire rendes driver lesz hozzá, hogy ezt meg lehessen mondani. (itt x kissebb, mint nagyobb. nem elírás) Más kérdés, hogy az árából egy kellemes gépet rakhatsz össze. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#286) ffodi válasza Petyyyyy (#285) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, de nem mindenki tud nagykerből vásárolni, szóval ezen ár alapján azt tippelem kiskerben 205-215k között lesz az ára (vagy több), ha nagykerben 150k nettó. Szóval ez egyáltalán nem csábító ár szerintem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#287) BeLucZ válasza ffodi (#286) üzenetére


BeLucZ
addikt

röhejesnek tartom a 200k-s árat, annyiért a kutyának se kell :) 130at érne normál körülmények közt egy rendes boltban és kész :D kenjék a hajukra

(#288) Petyyyyy válasza BeLucZ (#287) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor inkább már kenjék az én hajamra a kártyát. :DD Erről az árról az Asus ARES meg a MARS jutott eszembe...pont ugyanilyen bohócok a maguk árával.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#289) SzlobiG válasza ffodi (#282) üzenetére


SzlobiG
félisten

+320ft 1euró szal lesznek itt szép árak nem is fogom jó darabig leváltani a jó áron vett CF-emet. :K

(#290) Sz.Miki válasza Petyyyyy (#285) üzenetére


Sz.Miki
őstag

privatban dobok linket, de belepo kodot nem :)

Szomoru hogy az amd is utolerte az nvidia kegyetlen arazasat. elhiszem hogy draga mulatsag a 28nm gyartas meg van benne ujitas boven, de egy cpu-s kartyat ennyiert tulzas. mennyi lesz a ket cpus verzio? Csodalkoznak az elemzok hogy haldoklik a pc piac. ilyen arak mellett nem is csoda..

(#291) Petyyyyy válasza Sz.Miki (#290) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy is megfelel. :K
Amúgy egyetértek, horror ára van. A zöld oldalon nem vagyok otthon, de ott a Keplerre várnak ha jól tudom. Az hozhat talán "árversenyt" amit erősen kétlek...De no para, azthiszem áprilisra úgyis államcsőd lesz, ha nem találnak ki valamit a "nagyok."

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#292) radi8tor válasza Petyyyyy (#291) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, úgyhogy előtte kell megvenni mert zárolják a bankszámládat.

⭐ Stella

(#293) Petyyyyy válasza radi8tor (#292) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ouch. Ez ütött :DDD +1

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#294) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Retail Radeon HD 7970 FOB Price Cut to $475, From $525

Nagyker ára valószínű olcsóbb lesz. Vagy mi a szösz.

ASUS EAH7970 nettó 500€ bruttó 589€ Spanyolországban. :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#295) theniel válasza BeLucZ (#287) üzenetére


theniel
aktív tag

Ráadásul ebből csak a crossfire hoz igazi teljesítménytöbbletet , ha az eddig is rendelkezésre álló csúcs teljesítményt akarjuk felülmúlni, szóval akkor 400.000 ,-. :D
és ha még hozzávesszük, hogy a Árat csökkent a TSMC az öregedő technológiák esetében
[link]
akkor a plusz teljesítmény fajlagosan még drábább a 7970-el.

Pl egy darab 7970 csak 4 fps-t hoz a BF3 ban az 580-nal szemben ami miatt kiadni plusz
70. 000-et nem normális dolog. (és akkor még a driver kalandokról nem is beszéltünk)

Hát, ha pl egy 580 SLI tulaj vált most 7970 crossfire-ra akkor az 200.000.-ből kihozza és ott még értelme is van , mert akkora a teljesítménynövekedés és 1 évre megnyugodhat, hogy megint a legerősebb rendszere van.

(#296) - = Zk = - válasza ffodi (#282) üzenetére


- = Zk = -
félisten

3870 X2 frissen, 85k...hmm :))... gariztatások után lett (kb fél évre rá) 4870 SE, majd az után, szintén garival a jelenlegi 5770.... jó az 5770, de ha a pénzes oldalát nézem, klaviatúrámba tudnék dőlni! :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#297) radi8tor válasza - = Zk = - (#296) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is szabad nézni azt. :K

⭐ Stella

(#298) Cybertrone válasza theniel (#295) üzenetére


Cybertrone
veterán

A számból vetted ki a szót ;]
Hát, ha pl egy 580 SLI tulaj vált most 7970 crossfire-ra akkor az 200.000.-ből kihozza és ott még értelme is van , mert akkora a teljesítménynövekedés és 1 évre megnyugodhat, hogy megint a legerősebb rendszere van.
No miután úgy látom hogy idehaza ilyet nem szabad venni februárban Amerikából feogok rendelni 2-őt! ;] Postával együtt olcsóbb lesz mint itthol/db :K Ki tart velem? :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#299) dangerzone válasza radi8tor (#294) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát akkor nekem nemtom mire lesz ilyen kártyám. Amikor kb 1 éve volt már az 5xxx-es széria, akkor vettem 30-ért egy 4890-et, az előző generáció csúcsát.

Hát, mire ez 30.000 lesz...az vagy 4 év, nem másfél...:D Arra meg már sokat zabáló, elavult kártya lesz.

Hát jah, így majd megint csak a külföldi tesztekre csorgatom a nyálam.

(#300) Cybertrone válasza Cybertrone (#298) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mellesleg nem fér a fejembe mi kerül ebbe 200k-ba... jó hogy itthol ennyire szar a helyzet, de másol is 500€ ami nagyon sok érte... Ha most kidobna az NV tegyük fel egy 5%-al gyorsabb 28nm-es fermit 140k-ba meszelnének ennek a cuccnak... Nem fér a fejembe hogy hogy tehet egy cég ilyen fordulatot... Az AMD mindíg is az olcsóságáról volt híres relatív értelemben, most meg nesze... egyből kapzsik lettek :U Azt hinné az ember hogy ahogy fejlődik a cucc, kissebb csíkszél, meg minden más izé, annál olcsóbb az előállítása, de nagyon nem így van! Szerintem brutál sok a selejt chip, és ezért kerül ennyibe :K :Y

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.