Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) - = Zk = - válasza BeLucZ (#99) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jesszus ereje... bár, nekem a 150k is sok :F
hát, az az érzésem, ebből 6950-lesz... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#102) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szép kis 7970 review gyűjtemény: [link]

⭐ Stella

(#103) - = Zk = - válasza radi8tor (#102) üzenetére


- = Zk = -
félisten

7950-ről nincs véletlenül? :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#104) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ez most végre eléggé korrekt lett elsőre is, szinte kompromisszumok nélkül. Egyedül megint a hűtés nem üti meg zaj szempontjából az elvárható szintet.

I am having fun staying poor.

(#105) theniel


theniel
aktív tag

Belemegy a PCI-e 2.0-ás lapba?
visszafele kompatibilis?

(#106) Balazuz válasza theniel (#105) üzenetére


Balazuz
tag

Hát persze.

(#107) theniel válasza Balazuz (#106) üzenetére


theniel
aktív tag

Az jó akkor nem kell lapot cserélni :))

(#108) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Szorfoles kozben futottam bele, hatha meg itt nem volt:

[link]

[link]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#109) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Penge kártyák lesznek ezek a 7950/7970 darabok. Ha (#108) Sontir Fel első linkjén szereplő adatok igazak maradnak - gondolok itt az árra - akkor pedíg jó vétel lehet a teljesítményt tekintve. Gondolom ezt a száraz GPU-Z adatok alapján, míg nincs kiforrott driver a rendes mérésekhez. A két kártya közti ~ 20K különbség a 6950/6970 párosra hajaz... :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#110) Drizzt válasza Petyyyyy (#109) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Majdnem 240 a dollár és 310 az euró. Ez így alsóhangon is minimum 30K különbség.

I am having fun staying poor.

(#111) KYZRR válasza Edem05 (#1) üzenetére


KYZRR
őstag

Remélem a valóságban is lesznek ilyen szép, referencia hűtők, amik kifújják hátul a levegőt. :R
Egy 7770-re jó lenne már lecsapni... Kissé öreg már a 4870...

You can only die once, make sure it is worth it...

(#112) Sontir Fel válasza Petyyyyy (#109) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ahogy számolgattam, szerintem olyan 140k lesz az 50es vagy még felette, ha az országot az államadósság és a spekulánsok meg az imperialisták tovább támmadják, és 170 felett mosolyog majd a 70es.

Ha az 50es ennél a szériánál is hozza a 70es szintet, akkor talán... De csak nagyon talán... :)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#114) Callisto


Callisto
őstag

Nekem Radeonom van és mindig ez állt közel a szívemhez. Örültem is látva a 79xx eredményeit, azonban a drivereinek sok baja és hiányossága van a zöldekkel szemben, hgoy őszinte legyek. És most "véletlenül" kiszivárgott a Kepler teszteredménye, ami rettenetes durva eredményeket hoz. Állítólag a GTX580 teljesítményének 200-230%-a az eredmények szerint.
Mondjuk tuti kell majd paks és hűtés, de akkor is. Mikor lesz úgy, hogy nem az ATI van lemaradva? :( Én megvárom az áprilist, aztán megint dönbtök melyik legyen és ahogy magamat ismerem marad piros a vérem. (Csak a rohadt driver bajok ne lennének...)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#115) Joker94 válasza Callisto (#114) üzenetére


Joker94
aktív tag

Melyik ez a teszt? :Y
Tudnál dobni ide egy linket?
Vagy esetleg azokra a kamu grafikonokra gondoltál? :U

(#116) Callisto válasza Joker94 (#115) üzenetére


Callisto
őstag

Erre gondoltam:
http://rendszerigeny.hu/?p=6235

Az állítólagos shaderszámok és egyéb infók alapján ez a teljesítménykülönbség a várható. Igaz ettől lehet kamu. Nem tudom, meglátjuk. Remélem kamu, mert ha jól tudom a Kepler csak 2012 második féléve körül várható, addig meg nem szeretnék várni. Igaz ezt most megsürgethetik a 79xx miatt.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#117) Petyyyyy válasza Drizzt (#110) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hű tényleg, rossz oszlopot figyeltem az árfolyam listán :DDD Így ez a 30K már jobban elgondolkoztat.
(#112) Sontir Fel: Erre csak azt mondom: Unicum, csak pozitívan. Remélem javul a helyzet mire hozzánk is elér a hetes széria.

Amúgy meg kicsit kezd "Nvidiásodni" az AMD... Náluk szokás ez a 3GB memória a kártyán, bár nekem nagyobb meglepi, hogy 384bites membuszt használnak. Talán ez az első AMD-s kártya ilyen megoldással. De javítsatok ha tévedek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#118) Joker94 válasza Callisto (#116) üzenetére


Joker94
aktív tag

Ez valószinüleg kamu grafikon,jöttek ki hasonlók a 7970-ről is. :K
Az új Kepler szerintem max 10-15%ot fog ráverni a 7970re,ez miatt szerintem ne várj tavaszig. :DDD

(#119) Callisto válasza Petyyyyy (#117) üzenetére


Callisto
őstag

A kettő összefügg egymással. A 384 bites busz kellett már, a memória mennyisége pedig éppen a 384 bites busz címzése miatt 3GB.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#120) - = Zk = - válasza Forestgreen (#113) üzenetére


- = Zk = -
félisten

550 dodó?:Y....132k....WoW :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#121) radi8tor válasza - = Zk = - (#120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy nem Amerikában élünk. :(((

Egyetlen eltérés, az, hogy az AMD piros színű nyomtatott áramköri lapkája a Club3D esetében fekete színű lett.

Ehhez képest a képen piros színű a NYÁK. Jó kis kamu kép ez is. :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#122) Drizzt válasza - = Zk = - (#120) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Plusz áfa + hasznok. Mert Usaban annak megfelelője nem mindenhol van, ezért tüntetnek fel nettó árat. Aztán államodtól függően megy rá a 0-11% sales tax. New Hampshireben például 0%. Néztem is nagyokat. :D

I am having fun staying poor.

(#123) - = Zk = - válasza radi8tor (#121) üzenetére


- = Zk = -
félisten

háát, nekem baráti. leszámítva ahogy már számolgattunk ezt a 150-170k-t itt feljebb.
de majd jövőre kiderül...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#124) Petyyyyy válasza Callisto (#119) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen gondoltam, hogy emiatt volt. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#126) - = Zk = - válasza Forestgreen (#125) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nyaaah, 449dodó a 7950...hmm.. ~105k.... még jó is lenne, csakhát mire ideér :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#127) Sontir Fel válasza Petyyyyy (#117) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Az IMF megallapodast megvarom, az felrantja majd a tozsdet es a forintot is. Utana lehet VGA kartyat vasarolni :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#128) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Marad a cf, soké adják a vasat :((

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#129) BeLucZ válasza Sontir Fel (#128) üzenetére


BeLucZ
addikt

OMG és 1 év gari rá? ez vmi vicc ? :(

(#130) Sontir Fel válasza BeLucZ (#129) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez meg csak az elso fecske, a nyar majd a tobbi kartyaval erkezik :N

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#131) - = Zk = - válasza Sontir Fel (#130) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ajánlom, igazad legyen! ;]
hamarosan kell pöcörő a BF3 multi alá :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#132) kasa85 válasza Sontir Fel (#128) üzenetére


kasa85
őstag

Azt a mocskos b.. k.. .nyjukat :(( :(((
Az igen,és van pofájuk egy évet adni rá :(((
Ha valaki tud,hogyan kell rendelni kintről,és honnan érdemes mi a menetrendje ha be sz@rik a vga nagyon hálás lennék érte :R .
Az állam csődjüket meg húzzák a f@szukra ez rablás :(((

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#133) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Kicsit brutálisan megy ez a kártya! 1700/1980 MHz :R HD 7970 ~8GHz-en a ram :K

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#134) Drizzt válasza kasa85 (#132) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha külföldről rendelsz, s bizonyos értéket meghalad az ára a rendelt eszköznek(1xx euró), ugyanúgy ki kell fizetni az áfát, akkor pedig megintcsak 170K körül jársz. Kivéve bizonyos értékhatár alatt, de az 1xx euró nagyságrend. Repülővel hozhatnád áfa nélkül. Vagy rosszul tudnám? Persze ez a "hivatalosan" behozott árúról szól. Nem tudom milyen lehetőségek vannak elkerülni az áfafizetést. Ha valahonnan európából rendelsz, akkor nem kell, de itt meg úgyse lesz sehol 500 euró alatt. Az szintén majdnem 160K huf. :( Hátha lesz másik boltban olcsóbban. De 160 alatt erősen lehetetlennek tűnik.

I am having fun staying poor.

(#135) kasa85 válasza Drizzt (#134) üzenetére


kasa85
őstag

Értem.
Akkor maradok türelmesen egyenlőre bár eléggé nehezen :) :(((
Minden esetben most akartam volna eladni az egyik VGA mat,de ahogy elnézem egy jó darabig nem fog esni a VGA ára.
A szutyok fizető eszközünk véget még drágább lesz a későbbiekben.
No igen a +27%-ról meg nem is beszélek amit jövőre behoznak,mert megüt a guta.
Na mindegy köszi a segítséget a politikát meg megtartom a terroristáknak :R
Szépen bele éltem magamat,hogy 2db HD 6950 árából kijön 1magos csúcs Kepler,vagy 1db HD7970 kártya,kisebb ráfizetéssel.
Na mindegy a Magyar élet egy pofára esés,majd teszek ellene:O

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#136) radi8tor válasza Drizzt (#134) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem rosszul tudod. EU-n belül vámunió van.

⭐ Stella

(#137) Drizzt válasza radi8tor (#136) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hm? Azt szándékoztam írni, hogy Európából rendelve nem kell áfát(mármint magyar áfát) fizetni, s vámot se(EU-s ország -> Magyarország viszonylatban). A vámunió meg éppen ezt jelenti, ha jól tudom.

I am having fun staying poor.

(#138) radi8tor válasza Drizzt (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor rosszul fogalmaztál. :R
"bizonyos értéket meghalad az ára a rendelt eszköznek(1xx euró), ugyanúgy ki kell fizetni az áfát"
Nálam, ahol Euro szerepel, ott nincs vám és ÁFA.

⭐ Stella

(#139) Joker94 válasza ViiiiktorOC (#133) üzenetére


Joker94
aktív tag

Azta mindenit :Y
Remélem a kistesó is fog így menni(7870):D

(#140) Sontir Fel válasza kasa85 (#132) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Amennyiben tanulmányaimat pontosan tudom felidézni, akkor ha ajándékként kapod, vagy valaki hozza saját célra, akkor mentes. Az ázsiai srácok ezért is giftelnek mindent. EUn belül viszont nincs gond, nem kell fizetni. Ha mégis harmadik országból rendelsz, akkor kalkuláld azt is, hogy ha jól emlékszem akkor a szállítási költség is az adó alapját képezi, a vámra is import áfát vágnak rá :)

A 7870 a paraméterei alapján, nekem egy 6970nek tűnik. A 7890 érdekes lehet, ha nem hoax.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#141) Drizzt válasza radi8tor (#138) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Cáfollak. :)
Az értékhatár euroban van megadva. Attól függetlenül, hogy nyilván dolláros bizonylattal jön haza az ember. Át kell számolni eurora.

I am having fun staying poor.

(#142) radi8tor válasza Drizzt (#141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mind1, elbeszélünk egymás mellett. Európán kívül nem tudsz Euroval fizetni. Erre próbáltam utalni, ha Euroért veszel valamit, akkor arra nem jön vám és ÁFA.

⭐ Stella

(#143) Petyyyyy válasza ViiiiktorOC (#133) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nekem ez már túl sok...szédülök :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#144) kasa85 válasza Sontir Fel (#140) üzenetére


kasa85
őstag

Értem köszi :R
Akkor valamit okoskodni fogok,mert amire le megy az ára a HD7970 nek félő nagy bukás lesz a 2db HD6950 eladása.
Jó lett volna azt a 130 e FT becélozni,mert simán el tudtam volna 2 év garal adni db ját 65 e ft ér.
Ráadásul az első reszelt csatis módolható ritka értékű vga-k :DDD
Hát ha a 7870 olyan gyors lesz mint a HD6970 akkor biztos lejeb mennek a HD6XXX árak ezt meg be kalkulálják 110e ft környékére.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#145) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ha valakinek elgurulna a gyógyszere és egy 7970CF-hez támadna kedve mégis milyen CPU-val hajtaná ki a két bestiát? Feltéve, hogy a két CPU egy alaplapon megoldás nem ér :P

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#146) kasa85 válasza Petyyyyy (#145) üzenetére


kasa85
őstag

Szandi 2500k 4.5GHZ :DDD

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#147) Petyyyyy válasza kasa85 (#146) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Uhh...hát az is egy érv :D 2600K @ 4.5GHz? Vagy az a plusz négy szál itt elhanyagolható?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#149) Dark KillerX válasza Forestgreen (#148) üzenetére


Dark KillerX
addikt

A bench alapján kb az 5830-al és a 6790-el van egy szinten! :U

(#150) Joker94 válasza Forestgreen (#148) üzenetére


Joker94
aktív tag

Hát nem erre fogom lecserélni a 285-t az biztos. :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.