Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) radi8tor válasza - = Zk = - (#50) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos a Forintra gondoltál. ;)

⭐ Stella

(#52) Edem05 válasza - = Zk = - (#50) üzenetére


Edem05
őstag

Rendeljük amcsiból? 500dodó~ 120k körül van... a garitól tekintsünk most el! :DDD Ha sokan rendelünk, még a posta sem vészes! :K

[ Szerkesztve ]

(#53) DrJános


DrJános
aktív tag

Abu írt egy érdekes dolgot a kariról:

A GCN architektúra egyik érdekes pontja, hogy 1,1-1,2 GHz-es magórajel volt megcélozva. Erről nem sokat beszélnek, de ez az oka annak, hogy az összes tesztelt HD 7970 extrém mód húzható a feszültség babrálása nélkül. A baj az, hogy a Tahiti 1 GHz-en sokat fogyaszt. 1,075 GHz-en 300 wattos limit kell. Ez alapvetően a TSMC gyártástechnológiájából ered, mert ugyan nagyot nőt a tranzisztorsűrűség, de a tranyók bekapcsolásához szükséges energia nem túl nagy mértékben csökkent. Ezért adta be az NV a kérvényt, hogy legyen 400 watt a PCI-SIG határ, és ezért 925 MHz-es a Tahiti magórajel, mert 250 wattos limit volt célba véve.
Természetesen ez a fogyasztásos para senkinek sem jó, de ebből kell főzni. Ellenben a Pitcairn esetében lehet élni a magas órajellel, mert jóval kevesebb a tranyó, mint a Tahiti esetében.

Ha már mást nem is tudunk róla :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#54) - = Zk = - válasza radi8tor (#51) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, csak a mérgemben mellényomtam a gombot Vágó Úr! :C... :R

(#52) Edem05
hát, igen. de bár ha lenne egy 120k-s vgam, fosnék, ha nem lenne rajta garancia :C

(#53) DrJános
érdekes!
bár én a tuningolatlant nézem ilyen szempontból... 4870 óta nem vonz az vga tuning. meg ugyebár az 5770-emet vicces és felesleges is lenne :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#55) Edem05 válasza - = Zk = - (#54) üzenetére


Edem05
őstag

Másfél hét a gar idő...... legalábbis anno a Cellshock memóknál annyi volt... bár az cseregaris volt! :K Egy próbát megér... csak 40k az a 40k... :DD

[ Szerkesztve ]

(#56) - = Zk = - válasza Edem05 (#55) üzenetére


- = Zk = -
félisten

háááát, nem tudom! :DDD

(#57) Edem05
óhajtom! ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#57) Edem05 válasza - = Zk = - (#56) üzenetére


Edem05
őstag

Na majd kiderül... esetleg majd ha óhajtja valaki akkor szétnézek debüt után amcsi webes boltokba hogy mennyi is az annyi! :K
Megbeszéltük! Nem véletlen mondom, mert sajnos a posta drága tud lenni!

[ Szerkesztve ]

(#58) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

bakker, el kell kezdenem spórolni, ha kell ez a vga :C

(#59) Edem05
:C...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#59) Edem05 válasza - = Zk = - (#58) üzenetére


Edem05
őstag

Én már így is vizet iszom, és bort prédikálok :DDD

(#60) Sontir Fel válasza kasa85 (#25) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ez egy nagyon erdekes, es megfontolando 5let. Ambar gyava vagyok, es lehet hogy kivarom amig nem vesztek egy ilyen kartyat, es nem irjatok tele ezt a topicot meg a 6950est, hogy igenis megerte a valtas :C

Ahogy neztem az eredmenyeket. a valtassal pro lenne hogy csak 1 kartya van. nincsen cf ptoblema es csokkenne a villanyszamla. Ellene viszont, hogy teljesitmenyben elmarad a mostani vasttol es elore lathatoan 20-40K amit ra kene meg dobni.

Erdekes lehet viszont a 7950 vagy a 7870 a kesobbiekben.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#61) kasa85 válasza Sontir Fel (#60) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor várj vele egy hetet biztos tele lesz a topik :DDD
Nálam is kérdéses a dolog,de lehet félre teszem,vagy megy PS3 ra.
Amíg meg meglesz a normális ár,és a ki pofozott driverek havi 20e ft félre rakva + a HD6950 árából meg tudom majd venni nyár fele a cuccost bár addigra remélem gyün a Kepler ;]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#62) Sontir Fel válasza kasa85 (#61) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nehéz döntés ez kérem szépen. Most hajlok a kivárásra, és majd a 8as széria az ami szóba jöhet. Majd kiderül.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#63) - = Zk = - válasza Sontir Fel (#62) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pff, küszöbön a 7-es széria, de neked a 8as széria lép életben, mint eshetőség :C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#64) Sontir Fel válasza - = Zk = - (#63) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Tudom, hisztis vagyok, de nekem fontosabb az ar/ertek mint a nyers kraft :DD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#65) - = Zk = - válasza Sontir Fel (#64) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részben egyetértek! :K

én az ár/tudást nézem...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Elég kemény az új ati kártya 1125 mhz a vége feszemelés nélkül. ;] :C

(#67) - = Zk = - válasza ->Raizen<- (#66) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, az árán jobban ki vagyunk akadva :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#68) Sontir Fel válasza ->Raizen<- (#66) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Kerdes, hogy ezt majd mind viszi vagy majd ki kell fogni A kartyat.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#69) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Az a legjobb az új szériában hogy amikor megjelenik, a sok marha fillérekért dobálja majd el a jobbnál-jobb 5xxx, 6xxx kártyákat, csak hogy ilyet vehessen.

(#70) - = Zk = - válasza sing1ep1ayer (#69) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, szeretnék én majd "fillérekért" venni 6950-et :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#71) Sontir Fel válasza - = Zk = - (#70) üzenetére


Sontir Fel
őstag

65k ert tudok dobni :)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#72) - = Zk = - válasza Sontir Fel (#71) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is annyiért keresek :K
Sapphire-t, bolti garisat, tokkal vonóval!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#73) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#72) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, 2"Gigásat".... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#74) Pug válasza Sontir Fel (#71) üzenetére


Pug
veterán

Azért az a durva, hogy májusban még ennyiért dobálták újonnan, nem a nyár végén kellett volna asszem elpasszolnom :(

[ Szerkesztve ]

(#75) - = Zk = - válasza Pug (#74) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ha az ember tudja, hogy elesik, leül előtte! :U
én is így vagyok ezzel.... csak én nem eladtam, hanem venném!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#76) Sontir Fel válasza - = Zk = - (#72) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Meg nem dontottem el, hogy eladom-e oket. Mind a ketto 2 gigas, moddolhatoak.

- gigabyte tobb mint 2 ev gari az edigitalba

-saphhire tobb mint egy ev gari a gyartohoz

tok es vono is jar hozzajuk, ha az alatt doboz es kezikonyv van :)

(#74) Pug : senki nem tudhatta, hogy igy felmegy az aruk , de ha jol remlik vettel jo aron 480ast nem?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#77) likeaRAINBOW válasza Sontir Fel (#76) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

ha megválsz tőlük, lehet érdekel majd :DD
mondjuk elvileg 550W táp kéne 6950hez, nekem emg sajnos csak500W van :W

(#78) Joker94 válasza Sontir Fel (#76) üzenetére


Joker94
aktív tag

Engem tuti érdekelne az egyik ha megválsz tőlük. :K
Vagy ha nem akkor megvárom a 7870-est.
Azt tudni már hogy mennyi Ram lesz rajta?

(#79) radi8tor válasza likeaRAINBOW (#77) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ilyen 550W kéne írásoknak ne higgy. Jó tápod van? Akkor elég abból 500W-os is.

Kezd a topic hasonlítani valami Logoutos topicra. (szakmai topicban tilos hirdetni)

⭐ Stella

(#80) - = Zk = - válasza Sontir Fel (#76) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor majd ha úgyalakul, tudod hol találsz! de csakis a Sapphire érdekel... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#81) hax.77.zs


hax.77.zs
csendes tag

azt hiszem én is bevállalom 10.-én ha lesz már boltban 7970 vagy 7950 vga.
igaz karácsonyra vettem egy sapphire 6950 2Gb -Toxic vga-at ami gyárilag 6970-es volt, de vonz a 7xxx sorozat.

(#82) Sontir Fel válasza radi8tor (#79) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szó nincs hírdetésről, ez elmélkedés a generàcióváltásról :)

Urak, ha kapható lesz itthon, és aktuális lesz a dolog, akkor értesítelek titeket.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#83) likeaRAINBOW válasza hax.77.zs (#81) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

amúgy mennyire nehéz moddolható 6950et találni most a boltokban?

a tápom chiftec CTG-500-80P, ezen nincs 8 PIN es PCI-E csati, ha jól tudom 6950nek viszont 1 kell

[ Szerkesztve ]

(#84) AtHoS válasza likeaRAINBOW (#77) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhe.. ha jó a tápod, akkor 400W-os is elegendő hozzá. Lásd konfigom.

Persze sem a proci sem a 6950 nincs húzva, de még így is messze van a táp csúcsterhelésétől.

Konnektorból max. ~370W Ebből számold le a táp hatásfokának mennyiségét 0.85*370= ~315W

read-only mode on the forum

(#85) Joker94 válasza - = Zk = - (#80) üzenetére


Joker94
aktív tag

Akkor én a Gigát kapom. :DD
Na de OFF vége. :K
Csúcs ragadozók lesznek ezek a kártyák,3 giga ramal. :Y
Kíváncsi vagyok hogy viszonyul majd ezekhez a Kepler.

(#86) likeaRAINBOW válasza AtHoS (#84) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

akkor már csak a 8pines PCI-E csatival van a gond, mer az nincs ezen a tápon

(#87) tombar válasza likeaRAINBOW (#86) üzenetére


tombar
senior tag

szerintem kapsz hozzá molex átalakítót. ha meg nem kb 1500ért lehet venni asszem.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#88) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Néztem pár tesztet a karival kapcsolatban,de eléggé vegyes a grafikon felhozatal. :)
Érdekelne kb a HD6950CF mennyivel lehet gyorsabb % ban a HD7970-től:F
Sacper kb +30/40% ra tippelek bár van ahol kellemesen elhúz a kártya kombóm,de van ahol eléggé közel van a HD6990 hez amitől max 10% gyorsabb a jelenlegi rendszerem.
Látom a GTX580 lekörözi úgy +5/20%-al ami nem is rossz kezdésnek ;] .
A másik amit nagyon érdekesnek tartok,hogy ott az új PCI E 3 támogatás,és eddig nem nagyon láttam össze vetést a 2.0val.
Sajnos a lapom még a 2.0 szabványt használja bár tudom,hogy bőven elegendő a mostani karik ki használásában még a PCI E 2.0 8x busz is ami a 16x-al össze mérve a Farcry 2 ben mértek legdurvábban +3% eltérést.
Mivel Marketing gyanúsnak tartom,hogy támogatja,és ki használja teljes mértékben a hármas felületet azért kíváncsi vagyok kutatásotok során találtatok e erről valamilyen infó morzsát.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Hardverekben gazdag ünnepeket kívánok mindenkinek. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#89) BeLucZ válasza kasa85 (#88) üzenetére


BeLucZ
addikt

Szerintem 20-30%al lehet gyorsabb abban az esetben ha kiválóan működik a cf támogatás!
de ne felejtsd el hogy piszok mód lehet húzni a 7970est és akkor már 6990 szint 1 gpuval :)
1,1 ghzet vitte majdnem az összes tesztben fesz emelés nélkül, architektúra sajátossága állítólag a kiváló tuningpotenciál, meg majd jönnek ugyis jobb driverek és szigoruan 1 gpuról beszélünk, tehát mikrolagg és egyéb szarságok elvileg felejtősek, bár én nem cserélnék a helyedben mert akkor ugy kb szinre hoznád magad, max ha tényleg nagyon sok gond van a 6950 cf-el :) vagy ha 2 db 7970est tervezel venni ;]

(#90) kasa85 válasza BeLucZ (#89) üzenetére


kasa85
őstag

Köszi :R
Durva ez a tuning remélem nem limitált tényező lesz. :F
Nagyon be vagyok sózva,de ahogy elnézem kitudja lehet rá harapok ha nem lesz mikrolag,és talán jöhet majd a gépbe 2db is a későbbiekben ;]
Bár addig sokat kell gyűjtögetnem,és ki várnom mit hoz a 2012,mert idén a sok bugos optimalizálatlan felhozatalnak köszönhetően nem,hogy azt a következtetést vonja le maga után amiért érdemes gépet fejleszteni hanem épp fordítva. :(((
Szégyen,hogy a nagy AAA címek hol maximum 2 magot,vagy CF helyet 1VGA használ ki. :W
Persze nyereség van,de ha nem látom,hogy rá cuppanának ezek javítására inkább maradok 1 bivaly erős GPU nál amivel lényegesebben kevesebb gond,és nyűg van.
Ahogy váltottam HD5970 ről erre sok különbséget akkor sem tapasztaltam maximum játszhatóságban.
Sokkal sikamlósabb lett a játék élmény a HD6950CF-el a foltozásoknak köszönhetően,és a 2gb vramnak.
Persze szoftveresen fent tartom kételyeimet,bár Technikailag végre nem egy foltozást kaptunk,hanem lényegesebben átformált VGA-t.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#91) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azt se felejtsétek el, hogy béta driverekkel tesztelték a kártyát. 1-2 hónap múlva már reálisabb képet lehet látni ezekből. (bár addigra lehet lesz egy ilyenem :D )

⭐ Stella

(#92) BeLucZ válasza radi8tor (#91) üzenetére


BeLucZ
addikt

én + 10-15%ot jósolok teljesitményben a nagyobb, fontosabb neveknél egy jól sikerült driverrel 2-3 hónap múlva

(#93) hax.77.zs válasza likeaRAINBOW (#86) üzenetére


hax.77.zs
csendes tag

szia.
jár a kártya mellé, 8 és 6 pines is.
egyébként nekem is 500 as tápom van és semmi gond.

én azért vettem a toxicot mert ez gyárilag 6970 es biossal és tesztel jön ki. (pont ezért drága is volt 90k)

[ Szerkesztve ]

(#94) Sontir Fel válasza BeLucZ (#89) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Megcibalva beeri a 6990et? Esetleg egy linket tudsz mutatni?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#95) BeLucZ válasza Sontir Fel (#94) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem mindenhol, de valahol nagyon megközelíti még az alap is, cf hatásfokától függ

link

(#96) radi8tor válasza BeLucZ (#95) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, jó cikk!

⭐ Stella

(#97) BeLucZ válasza radi8tor (#96) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nincs mit :R

Isten igazából ahol jól megy a CF és tényleg szinte lineáris a skálázódás ott a 6990-et a jó isten se fogja meg:) De ha nem igazán AFR barát a játék, nem tökéletes a skálázódás, vagy multigpus gondok vannak( lehet belőlük jó sok ugyebár :) ) akkor ott a 7970 verhetetlen lehet főleg 1,1 ghzen :)

Nehéz a választás, de szerintem az emberek nagy része az 1 gpu-ra voksolna, az a tuti biztos ( fogyit és hőt nem is említettem... )

(#98) Sontir Fel válasza BeLucZ (#97) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Most mar 1 fokkal jobban varom, hogy kideruljon az itthoni ara mondjuk ipon-nal es az apron :) Persze tovabbra is felek tole, hogy sokba fog kerulni :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#99) BeLucZ válasza Sontir Fel (#98) üzenetére


BeLucZ
addikt

én 170k-t jósolok iponba :) alsó hangon

(#100) Sontir Fel válasza Sontir Fel (#98) üzenetére


Sontir Fel
őstag

(#99) BeLucZ : ebben az esetben nem lesz váltás mostanság :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.