Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Methionyl válasza ViZion (#450) üzenetére


Methionyl
senior tag

Igen de mint látható, kevesebb gpu & memory órajelben ment és hozta a pici pluszt. Plusz pl iponon msi 380 és giga 380X koppra ugyan az az ár illetve még a Giganál nem tudom mi a kopp tuning, nitronál 1050 felé nem ment sehogyse.
380X marad :K

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#452) CJ4567


CJ4567
veterán

4 magra váltottam :) Xeon E5440.

No Sana No Life

(#453) ViZion válasza CJ4567 (#452) üzenetére


ViZion
félisten

És ez IRL mit jelent (játékokban vagy alkalmazásban)? Alaplapból kellene valami komolyabb Neked, AHCI-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#454) CJ4567 válasza ViZion (#453) üzenetére


CJ4567
veterán

Rengeteget. GTAV vezetés közben 15-20FPS helyett 35-40. Legalacsonyabb FPS 30, nem 15. Dying Light is jobban fut, meg minden ami 2 magnál többet kihasznál YT 720p60 helyett elmegy 1080p60-ig, de 1440p60 se akadt amikor teszteltem.

7Zip kitömörítést lehet valahogy gyorsítani? Jó lenne ha mind a 4 magot kihasználná.
Nekem még egy külön rendszer HDD is segítene.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#455) ViZion válasza CJ4567 (#454) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, az frankó. 7Zip talán nem minden tömörítést tud több szálasítani, de olvass utána a wikijében, vagy itt is biztos van topikja a tömörítőknek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#456) CJ4567 válasza ViZion (#455) üzenetére


CJ4567
veterán

Most képzeld el hogy minimum FPS nem 15 hanem 30 :D
Meg ha valami 1-2 szálat terhel, ott van háttérfolyamatoknak meg mindennek még 2.

No Sana No Life

(#457) Methionyl válasza CJ4567 (#456) üzenetére


Methionyl
senior tag

Gratula :D megérte a pénzét a csere?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#458) CJ4567 válasza Methionyl (#457) üzenetére


CJ4567
veterán

Meg, csak tuning nem megy :DDD

No Sana No Life

(#459) ViZion válasza CJ4567 (#458) üzenetére


ViZion
félisten

De ha szinte dupláztad a teljesítményt, akkor minek a tuning? OK, jobb lenne, de a deszka a kevés nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#460) CJ4567 válasza ViZion (#459) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak próbálkozdtam. De az E5440 se valami tuningchip, 400-as FSB-t nem viszik már.

No Sana No Life

(#461) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy 280X vapor-x -et beszámolok 50.000-55.000 Ft -ért,az nagy pofátlanság lenne? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#462) letepem


letepem
aktív tag

Üdvözlet!

Az lenne a kérdésem, hogy vizes projectre (nem pc) milyen 12v-os pumpát javasolnátok?

Köszi előre is!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#463) ViZion válasza letepem (#462) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem milyen autót javasolsz? :U

Szal. nem tudjuk mi a cél, mi a keret, mik a körülmények, elvárások... Ha ezeket sikerülne leírnod, akkor tudnánk segíteni. Mennyit kell emelnie, milyen folyadék, lakásban vagy kint lenne, milyen távra, milyen ellenállású rendszerbe, mi a l/h elvárás, mennyit üzemelne, fontos-e a hang, miért nem 230 V...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#464) CJ4567 válasza ViZion (#453) üzenetére


CJ4567
veterán

Több helyen is azt írják hogy megy a TRIM AHCI nélkül is, és egy SSD IDE módban is hatalmasat dobna.

No Sana No Life

(#465) ViZion válasza CJ4567 (#464) üzenetére


ViZion
félisten

Menni megy, sőt voltak SSD-k, amik ezt külön parancs nélkül is tudták, pont az XP miatt. Garbage collection a dolog neve. Viszont sebességben így sem tudod kimaxolni, de HDD-nél minden esetre sokkal gyorsabb lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#466) letepem válasza ViZion (#463) üzenetére


letepem
aktív tag

Igaz-igaz :DD

Őt javasolnám kérem szépen! :DDD [[link]

Hűthető fűthető rendszerben üzemelne órákat naponta szobahőmérsékleten és a vízszállítása pedig minél nagyobb annál jobb! Néztem ezen pc vízhűtő pumpákat és vannak árak... A keret itt mellékes, nem én fizetem :)
köszi előre is!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#467) ViZion válasza letepem (#466) üzenetére


ViZion
félisten

Hűha... szerintem itt autószerelővel beszélj, h milyen megoldások vannak. PC-nél D5 (25k használtan), EK DCP 4.0 vagy 2.0 (8-15k használtan), de nem tudom, h autóban meddig bírnák (rázkódás, esetenként szutykos víz). Itt biztos van autós DIY topik, még ott kérdezz rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#468) letepem válasza ViZion (#467) üzenetére


letepem
aktív tag

Nem autóba lenne szimplán egy jó megbízható 12V-os pumpát keresek :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#469) ViZion válasza letepem (#468) üzenetére


ViZion
félisten

D5 a csúcs, utána Eheim, Juwel és Hydor akvárium pumpák, olcsóbb akvárium pumpák (Resun), az EK amit írtam, kb. ezek vannak. De ezek eléggé finnyásak a vízminőségre, a rotor el tud akadni. Vannak membránosak, horror áron... Vizes topikba kérdezz még rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#470) letepem válasza ViZion (#469) üzenetére


letepem
aktív tag

köszi a segítséget :) bár még mindig nem értem, hogy a pc vízhűtéshez a pumpák miért ennyire drágák, holott vannak hasonló vízszállítással, fogyasztással rendelkező pumpák csak éppen kerti berendezésekhez (méretük sem nagyobb) töredék áron :F

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#471) ViZion válasza letepem (#470) üzenetére


ViZion
félisten

Ezek halkak. A D5 teljesítményben, fogyasztásban és hangban is a HMV szivattyúkat közelíti, mindezt 12 V-on, nem csak műanyag vacak, mint a kerti szivattyúk. Bírják a ki-be kapcsolgatást.

Akvaristaként is mondom, h a legtöbb (kínaiak) nem halk. Nekem van Hydor Chrystal, az halkabb, de nem olcsó... A D5 meg veri lazán hangban, teljesítményben is. De PC-hez is van 10k alatti szivattyú, akváriumba, tóba is itt kezdődnek, de ezek még alig szállítanak vizet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#472) Pickit3 válasza CJ4567 (#464) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Nálam is AHCI nélkül simán trim megy és sokat gyorsított a rendszeren.(Ritka értelmes mondat lett.) De át fogom tolni a laptopba mert az öregebb, sokkal lassabb, sokkal többet megy és támogatja az AHCI-t. Egy 120as fury-t javaslom, mert az van nekem is. ;)
Ja és szaraxeonod. ;]

(#473) ViZion válasza Pickit3 (#472) üzenetére


ViZion
félisten

"szaraxeonod"
Pár éve meg szűz lányokat áldoztunk volna, h ilyenünk legyen... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#474) Pickit3 válasza ViZion (#473) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Nyugodtan lehet most is áldozni az i9ért/zen-ért hogyha 80kiló fölött van és/vagy csúnya. A többi szép szűz csajt inkább megtartanám a számítógép fejlődés rovására. :D

(#475) Lacielvtárs válasza Pickit3 (#474) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

i9? :Y
ilyen is lenne már? :U

jah: és Mester Émbör, imígyenidefigyeljenmán, mert kérdeztem Kendtől' egy keresetlent :DDD
[link] ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#476) CJ4567 válasza Pickit3 (#472) üzenetére


CJ4567
veterán

A tied megy 1.120V-n 3.3GHz-t? :DDD
más kérdés hogy 400-as FSB mindegy milyen szorzóval instabil de mindegy ;]

No Sana No Life

(#477) Apucy01


Apucy01
őstag

Gusztusos! :D

És ilyenkor hol van az NV és az INTEL ? :)

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#478) Methionyl válasza Apucy01 (#477) üzenetére


Methionyl
senior tag

PSU fordítva van berakva..nemgond :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#479) paleinho válasza Methionyl (#478) üzenetére


paleinho
senior tag

kommentekben is írják, hogy padlószönyeg miatt okosabb így beszerelni, ha a földön lesz a gép
nem tudom, de ha puha a szőnyeg és nincs magas lábakon a ház, akkor szerintem is inkább így legyen :U

(#480) Methionyl válasza paleinho (#479) üzenetére


Methionyl
senior tag

Na oké, ezt aláírom, nem néztem végig a videót csak bele-bele pörgettem és fent akadt a szemem ezen :U kommenteket se olvastam. De ha lenne szőnyegem akkor ink feltenném az asztalra...már csak az első két venti miatt is

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#481) ViZion válasza Methionyl (#478) üzenetére


ViZion
félisten

...én is így szerelem. Legtöbb házon a PSU előtti porszűrő a vicc kategóriát sem éri el, ez a biztosabb. Hátránya: nálam egy döglött légy miatt nem indult a gép :DDD Azóta kapott arra is rácsot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#482) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Deadpool megnézve, szvsz qva jó film, de a marvel filmek már csak ilyenek. :)

(#483) Methionyl válasza Pickit3 (#482) üzenetére


Methionyl
senior tag

Én szombaton fogom, Valentin napi program asszonnyal. Kíváncsi leszek

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#484) hszilard666 válasza Pickit3 (#482) üzenetére


hszilard666
veterán

Magyarul nézted?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#485) Pickit3 válasza hszilard666 (#484) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Yepp.
Kövi a polgárháború lesz.

(#486) ViZion válasza Pickit3 (#482) üzenetére


ViZion
félisten

Előzetest láttam, jónak tűnt. Az erőlködős hőscsinálósakat nem szeretem, de ez elsőre tetszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#487) Pickit3 válasza ViZion (#486) üzenetére


Pickit3
aktív tag

SPOILER
Az erőltetést nem lehet észre venni, mert ugye rákos és csak így gyógyulhat meg... inkább sablonos. Kicsit x-men-es lett, de az már jobban zavart, hogy rögtön az elején kétfelé oszlik a történet. De ez már nagyon szőrszálhasogatás, így csak annyit mondok, hogy humoros lett.

(#488) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#475) üzenetére


CJ4567
veterán

BMW i8 az van... De Pentium 5 a legjobb! :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#489) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#488) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaja teny hogy a P5 király technológia :D

De ha lesz i9, akkor én tuti vevő leszek ra. :D
Bar az i11 jobban hangzik, az a mindegy kategoria :D :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#490) Apucy01


Apucy01
őstag

Üdv urak!

Lenne egy kérdésem van pár eredeti játékom DVD n de mivel ház csere lesz és olyan házat választottam amiben nincs 5.25 hely igy mivel tudnék iso formátumot csinálni a játékokról hogy úgy tudjam őket használni majd?

[link]
ő a jelölt

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#491) ViZion válasza Apucy01 (#490) üzenetére


ViZion
félisten

burning studio [link] kb. ez az utolsó normális, a többi tele van szeméttel.
CDBurnerXP [link] ezt régebben használtam. De teszteljed is, mert sok játék működik lemez nélkül. Én reinstallnál végignézem, h mi fut az új OS-el is, amit nem kell, azt nem rakom újra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#492) Apucy01 válasza ViZion (#491) üzenetére


Apucy01
őstag

Végül is CDBurnerXP ezt választotam reméllem megbirkózik velük

köszi a helpet :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#493) Habugi


Habugi
addikt

Volt már itt téma de azóta sem hiszem el hogy vannak emberek akiknél nincs optikai meghajtó már.., nemhogy ház amibe már 5.25-ös hely sincs.. :DDD ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#494) ViZion válasza Habugi (#493) üzenetére


ViZion
félisten

... nekem az a durva, h van, akinek még van. ;]
Adatmentésre is kevés, játékoknak is ma már, zajos, sérülékeny, stb.
A meghajtó rengeteg helyet foglal, 3 SSD is elférne a helyén. Amúgy remélem hamarosan a tápokat is átszerkesztik, már rég nem indokolt ez a méret. Paneltápok is elbírnak már kisebb gépeket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#495) CJ4567 válasza ViZion (#494) üzenetére


CJ4567
veterán

Remélem hamarosan az Akyga is kivonul a piacról meg a Codegen meg minden ilyen, és a gyártók elhozzák a minőséget a 10k alatti kategóriába ;]

No Sana No Life

(#496) Televan74 válasza ViZion (#494) üzenetére


Televan74
nagyúr

Még nekem is van,bár már nem nagyon használom. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#497) Habugi válasza ViZion (#494) üzenetére


Habugi
addikt

Max akkor zajos ha van benne valami, azért ez elég ritka viszont akkor baromi jól jön.

Sérülékeny? :D

A többiről nem tudok hablatyolni, magam is 64Gb-os sata3-assal cirkulálok egy ideje, viszont amikor anyám beállít vagy egy-két szomszéd a házból hogy valamit gyorsan meg kéne oldani és tolják a kezembe a CD/DVD-ket akkor olyan mint tűzoltóknak oltáshoz a tűzcsap..! :K

Nyominger Z170 Anuszra sem ment volna fel helyből a Win7 ha pendriveról tolom, kicsit hikózni kellett volna vele, szóval szerintem még bőven van helye..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#498) ViZion válasza Habugi (#497) üzenetére


ViZion
félisten

Sérülékeny. Vigyél magaddal 16 GB-ot lemezen, vagy pendrájvon. Melyik a macerásabb? Ráülsz, széthullik a kocsiban, karcos lesz, etc.

Engedd el, lejárt az ideje... :K

Lacielvtars: elég szarul indult akkor a Te heted is... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#499) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

lendületes hetet nektek is :D
Jó reggelt :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#500) Methionyl válasza Lacielvtárs (#499) üzenetére


Methionyl
senior tag

Amióta itthon baccom a rezet és csak annyi dolgom van hogy tanuljak, mindig tőletek tudom meg hogy épp milyen nap van :D
Reggelt ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.