Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) ViZion válasza customer114 (#800) üzenetére


ViZion
félisten

Csak a fokot néztem, ha °C, akkor nem para. Francos amcsik meg a hülye mértékegységeik... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#802) letepem válasza customer114 (#800) üzenetére


letepem
aktív tag

Farenheit-ben mérte a készüléke, még mondta is, hogy nocsak hűvösebb, mint én vagyok ! :DD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#803) customer114 válasza letepem (#802) üzenetére


customer114
senior tag

Hang nélkül néztem. De láttam, hogy nem °C. :K Ezért kötözködtem. ;]

(#804) ViZion válasza customer114 (#803) üzenetére


ViZion
félisten

én is hang nélkül néztem, inkább csak odapillantva, mert közben dolgoztam is, de én °C-nak gondoltam vmiért :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#805) ViZion


ViZion
félisten

PCX kód, aki kapja...
"A kupon segítségével következő rendelésed szállítási díjának felét értéktől függetlenül elengedjük, ha a rendelés során a kosárban érvényesíted. A kódot más is felhasználhatja, ha nincs rá szükséged, küldd tovább a barátaidnak!
Kupon kód: KLAF0515

Felhasználható: 2016. május 15. "

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#806) ViZion


ViZion
félisten

Ismét night@work... egy kis alávaló [link] ;)
Most hétvégén Mayday van Dortmundban... megszívtam, mi jövő hétvégén megyünk :O
Vicces lett volna a hétfői megbeszélés, előtte két nappal még fekvehányós-szeletelős buli :o :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#807) Habugi


Habugi
addikt

A segítségeteket kérném apafejek.. :B

Adott FX-es topictárs, aki cirka egy hónapja szivárgó vízhűtéssel minimálisan megöntözte egy XA-UD3 PCI-E 16X-es slotja környékét. Ettől fogva a gép működése hektikussá vált.., néha elindult - néha nem, játék/használat közben fagyott stb..

Dumálgattunk a dologról, minek az lett a vége, hogy tegnap este 8körül elvitte az FXA-UD3-asomat mert hogy nyilván lap hiba és na majd az enyémmel helyreáll az univerzum rendje..

Nohhh, nem így lett.. :( :(((

Hasonlóképp mint az áztatott XA-UD3 esetében, az én egykori amúgy hibátlan lapommal is megakad boot előtt.., a következő áriát adja elő..: [link] (tehát ez már az én lapom..)

AWARD Bios.., nem vagyok egy muzsikus alkat de szerintem ez három hosszú sípolás.., ezzel az a probléma, hogy az ilyen BIOS-okhoz tartozó beep leírások között ilyen nem szerepel.. :C

Az én elsődleges tippem RAM és/vagy CPU/IMC, ti mit megaszontok jhól?!

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#808) customer114 válasza Habugi (#807) üzenetére


customer114
senior tag

Szerintem nagyon meleg lehet a lakásban. ;] ;]

(#809) Gyuri27 válasza Habugi (#807) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ram vagy ram slot döglött be. Jó esetben nincs a helyén, kimozdult.

Amd - Radeon - Ryzen

(#810) Habugi válasza customer114 (#808) üzenetére


Habugi
addikt

Zoknikommandó! :DDD

(#809) Gyuri27:

Gyuribátyánk.., kösz!

Kis update, mert a post óta felhívtam.., csere VGA-val ugyan ez..

CMOS reset & elem be/ki..

4x4GB RAM-ot használ, megkértem hogy a 4db RAM-ot egyesével próbálja bele minden slotba.., megtette, eredmény ugyan ez. Kvázi.., ha az én lapommal is ugyan azt produkálja mint a sajátjával akkor nem lap hiba, nem slot hiba, így maradt a 4db RAM modul és/vagy a CPU és/vagy annak memória vezérlője.. :U

Ugye létezik egy olyan elmélet, hogy nem cseresznyés hosszabb időn keresztül 4db modult használni, mert sokkal komolyabban terheli az IMC-t mintha két modult lenne használatban, szóval megkockáztatom, csak véletlen egybeesés az áztatásos sztoryval ami történt, egyszerűen csak megadta magát az évek óta "gyötört" IMC..?! Jobb híján vaktában lövöldözök.. :U

Utóbbi sztem az új esélyes.., mit mondtok, vélemény?

Tudom ez nem a mi baja a gépemnek topic, elnézést amiert ezt idehánytam, csak vagytok itt egy páran akik nálam jobban értetek az ehhez hasonló hibakereséshez, nevezett topic(ok)ból pedig már "kifásultatok" (nyelvújítsunk..).., szóval bátorkodtam.., mea culpa.. :B :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#811) Gyuri27 válasza Habugi (#810) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem ugyanez volt. Csak sípolás. Az egyik modul meghalt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#812) Apucy01 válasza Habugi (#810) üzenetére


Apucy01
őstag

90% és még egy kicsi hogy ram ddr2 ramom pusztult meg ugyan ez volt a fütyörészés... :(

9 évig ment napi használatban sőt volt olyan is hogy 2 honapig egyfolytában ment a gép mert töltöttem vissza és abba a masinábn is 4 memória modul volt egy phenom 1 es procival

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#813) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Dell e6400, vinyó ki, ssd be, bekapcs, dvd szokásos kattanás és halkan sípol. Ó b@zd meg áramzaj. Olyan hangja van mint amikor csumára leterhelnek egy vga-t csak mínusz venti zaj. Nesze neked némaság. :(((

(#814) ViZion


ViZion
félisten

Érdekes cikk... [link]
A kommenteken meg be lehet ... viccesek :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#815) letepem válasza ViZion (#814) üzenetére


letepem
aktív tag

Komment : kipállott szájú ponty miért jobb, de most frankón???
Alkomment:
van ez a láthatatlan tapasz, azzal meg lehet menteni őket, csak nagyon macerás, de hát ők tudják

Nem bírom már! :DDD :C

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#816) ViZion válasza letepem (#815) üzenetére


ViZion
félisten

ugye? Durván "hülye" kommentek vannak :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#817) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

nektek szerintem triviális lesz a kérdés, én bizonytalan vagyok:

a jelenlegi konfigom az adatlapomon, ezt tervezem most egy kicsit bővíteni, nagyon gazdaságosan, nem minden áron, stb. stb. 20-24k-m van a projektre (+4GB ram, proci, videokártya kell beleférjen, minusz a mostani cuccok ára ofc.), a tápba bele kell férnie az összfogyasztásnak videokártyástól, a videokártya jó lenne ha nem igényelne extra tápot blablabla...

tehát adott egy AsRock M3A785GM-LE/128M alaplap, amiben most egy Athlon II X2 250 proci van, ezt szeretném cserélni egy erősebbre/négymagosra. nézegettem a phenom II x4-eket és az athlon II x4-eket is, előbbi 15-17k körül mozog, utóbbi megúszható 10k körül ahogy végigfutottam az árakat.

tekintettel arra, hogy videokártyából egy 7770 szintjét (vagy annak nvidia megfelelőjét még nemt'om) céloztam meg, mit lenne érdemes vennem, ha elég fontos tényező az ár, de tökön se akarom szúrni magam? mennyivel ad többet egy phenom egy athlonnál átlagos r1 felhasználást feltételezve, böngészés, stb. kicsi játékkal, de az megáll jelen állás szerint kb. az x360 ps3 éra végén, a mostani new-gen játékok már nem férnek bele.

milyen proccot válasszak?

négymagosítás felmerült, de nem tudom jár-e ez stabilitási, megbízhatósági kockázattal, öreg vagyok már haxxornak nincs kedven szivatni magam.

[ Szerkesztve ]

(#818) ViZion válasza DeFranco (#817) üzenetére


ViZion
félisten

Ennyi minden nem fog beleférni sztem. Prociból ha kifogsz egy jó Phenomot az OK, akkor marad a deszka, de Athlon 4 magos is előrelépés. Nem tudom milyen felbontásban és mivel játszol, de VGA az nem olcsó, 750Ti ami alap játékos, vagy az R9 270, de ezek kicsit drágábbak még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#819) DeFranco válasza ViZion (#818) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vga majd a következő lépés lesz, memóriát már bővítettem 4-ről 8-ra, most teszek bele egy procit, aztán majd egy idő múlva megy bele valami videokártya, pár hét vagy hónap múlva, nem sürgős, lehet addigra az ára is esik.

felbontás 1280*1024, a mivel-t úgy lehet leírni, hogy x360 éra, mondjuk azt, hogy a GTA IV-vel bezárólag... most ez a szint, a GTA-t kivéve elfut minden a mostani konfigon is, csak hobbiból vastagítanék kicsit.

igazából nem tudom elhelyezni a két processzorcsaládot (ahtlon II x4 és phenom II x4) egymáshoz képest egy koordinátarendszeren, nem tudom mire figyeljek, mi a valós előnye a phenomnak és nekem szükségem van-e rá, stb... konkrétan melyik procit vegyem, stb.

tudom hogy ez így hülyén hangzik, de kb. ennyire vagyok most képben ezekkel a procikkal kapcsolatban.

(#820) customer114 válasza DeFranco (#819) üzenetére


customer114
senior tag

1280*1024-től ments ments meg Minket Uram. Ámen.

[ Szerkesztve ]

(#821) DeFranco válasza customer114 (#820) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te, én tök jól elvagyok vele... lehet ez már a demencia első jele? ;]

(#822) ViZion válasza DeFranco (#821) üzenetére


ViZion
félisten

Viszont oda bőven elég kell legyen egy HD7750 is sztem, az árban is belefér, ezzel kezdeném, utána a proci.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#823) DeFranco válasza ViZion (#822) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, tiszta sor, utánanézek a 7750-nek.

procival kapcsolatban a fentiek alapján tudsz még mondani valami közelebbit esetleg?

(#824) CJ4567 válasza DeFranco (#817) üzenetére


CJ4567
veterán

New gen játékból jópárat elbír a 7770. 6770 is elbír jópár újat, bár 1280x1024-ben játszok, általában új játékoknál lowon.

Vizion: 7750 nem lesz kevés? 7770 mennyivel drágább?

Amúgy a 6770 melyik újabb kártyának felel meg? 7750 és 7770 között lehet?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#825) ViZion válasza CJ4567 (#824) üzenetére


ViZion
félisten

7770 nekem volt fHD-ben, az nem rossz kari, de kér tápcsatit, a 7750 ha jól tudom nem. Mivel fentebb írta, h ez szempont, ezért javasoltam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#826) CJ4567 válasza ViZion (#825) üzenetére


CJ4567
veterán

Elvileg erősebb mint a 6770 a 7770, a 7750 meg gyengébb. Tehát a 6770 a kettő közé esik.

Ez alapján el lehet játszani vele FHD-ban? Bár sok helyen kevés már 1280x1024-re is.

No Sana No Life

(#827) ViZion


ViZion
félisten

Jól bepánikoltatott a gép... átépítettem a vizet, etc. erre induláskor bios reset volt... WTF? OK, beállítom, másnap megint törölte a biost... Hozzáteszem, h van egy áramtalanító, szal. fél-egész napokat áram nélkül szokott állni a vas. Megnéztem, az elem érzésre nem volt kimozdulva, de egyszer élünk, kipiszkáltam a VGA alól (köszi Asus, tök praktikus helyre tettétek, ha nem lenne víz a VGA-n, akkor azt is ki kellene szedni elemcseréhez) és kapott egy újat. Csoda történt, "megjavult". Azért érdekes dolog, mert ez kb. 2,5 éves lap, elemet meg 5+ évesen kell ált. cserélni. Fura, de minden jó és szép, brutál hűvös lett a gép így. Ki kellett pucolni a prociblokkot már, amúgy is nagy az ellenállása, hátha még eldugul :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#828) CJ4567 válasza ViZion (#827) üzenetére


CJ4567
veterán

Látom az ASUS és a VGA alatti elegm nem változott még mindig :DDD

P5K/EPU-n is így van, pedig az 2008-as lap.

No Sana No Life

(#829) DeFranco válasza ViZion (#827) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én akkor káromkodtam, mikor elhoztam a rendelt ramot. az aquában vettem, bontott volt a csomagolás, nem volt nagyon lelakva, szóval valószínűleg bent bontották ki, de bontott volt. rákérdeztem, hogy 'szé kell ilyet adni, közölték hogy ez van, de originált, biztos csak bepróbálták valami gépbe, szokott ilyen lenni.

morogva elhoztam, mert nem látszott gáznak, meg van 14 napom, a memória nem nagyon tudja meghalni magát (1600-as mezítlábas cl10 kingston, nem egy tuningbajnok).

betettem a gépbe a másik ugyanolyan mellé, erre paff, nem ad képet a monitor vele... itt eresztettem el egy cifrát.

aztán modul ki modul be megjavult, azóta jó.

(#830) ViZion válasza DeFranco (#829) üzenetére


ViZion
félisten

Nemrég zsítr új konfigot pakoltam össze, 2 db-ot, 90%-ban azonost. Első frankó, második nem indul... A hirtelen átnézés nem hozott sikert, gondoltam gázolaj, szétverés, etc... de nézzük meg megint:
reset és a power gomb kábelét felcseréltem... :W mert ugye elsőnél kell csak nézni, másodikra már tudom. Jah, nyilván :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#831) customer114 válasza ViZion (#830) üzenetére


customer114
senior tag

Szerelésnél, mielőtt rádugnám az összes vackot a lapra csavarhúzóval bikázom be, hogy megy-e egyáltalán (2 pin összeérint). :D

Mi ez a milf és a bibrátoros hirdetés dolog? Nagyon úgy kezdődik, mint egy 18+os "számítógép szerelős" film eleje. ;] :DD

(#832) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt Urakok :)
erre a kérdésre tudtok nekem választ adni? :R
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#833) ViZion


ViZion
félisten

Jófélének néz ki... [link]

Lacielvtárs: passz sajnos
Hacsak az nem lehet, h ez is abból a 300-as szériából van, aminek már mások a NAND chipjei, ezért lassabbak, mint az első szériások. A Hyperx az jó sztem, használd azt. Gyakorlatban sokat nem fogsz érezni, átlag használat mellett sztem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#834) Lacielvtárs válasza ViZion (#833) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a választ Mester, meg fogadtam, cseréltem, épp most raktam újra a rendszert...
többen is mondták hogy ez újabb, jobb, megbízhatóbb...
gyorsabbnak nem érzem, de így lett egy eladó SSD-m ;]
vagy egy tartalék :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#835) CJ4567


CJ4567
veterán

Egész nap keresgéltem mitől zúghat az előlapi hangkimenet, hátul tökéletes, leveszem Windowsban a hangot, akkor is. Kihúzom a telefont(USB-n töltöttem), egyből nincs zúgás. Visszacsatlakoztatom, zúgás. AARGH :W

No Sana No Life

(#836) stratova válasza CJ4567 (#835) üzenetére


stratova
veterán

Ez egy ördögi kör, nálam a notebook egérgörgetéskor zúg, excel táblát nyitva magasabb frekvencián halkan sípol/zúg.

(#837) hszilard666 válasza CJ4567 (#835) üzenetére


hszilard666
veterán

Interferencia, valszeg rossz a kábel szigetelése.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#838) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Szakma vizsga pipa, már csak a tanárnak kell egy görbülős jegyet adnia rá. Remélem észreveszi a borítékot a lapok közt. :D

(#839) CJ4567 válasza Pickit3 (#838) üzenetére


CJ4567
veterán

Miért hiszed magad macskának? :DDD

Gratulálok!

No Sana No Life

(#840) Pickit3 válasza CJ4567 (#839) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Pont Te kérded? :D

Vagy 503-azik vagy teljesen szétesik az oldal; ez azt jelenti hogy rommá van terhelve a szero?

[ Szerkesztve ]

(#841) CJ4567 válasza Pickit3 (#840) üzenetére


CJ4567
veterán

Te hiszed magad macskának miközben ember vagy, én macska vagyok ;]

Nekem sikerült a ritka E5440-et kifogni, húzhatatlan. Teljesen. :W

No Sana No Life

(#842) ViZion válasza CJ4567 (#841) üzenetére


ViZion
félisten

Elmacskásodott a szerver... ez a baj ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#843) hszilard666 válasza CJ4567 (#841) üzenetére


hszilard666
veterán

Most mondanám hogy sajnállak de nálam nagyobb para volt ma. Faszikám aki vitte volna a 780TI-t meg a vizet, visszamonta az egészet :W Pedig már majdnem becsomagoltam neki a cuccot.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#844) Lacielvtárs válasza ViZion (#842) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
jó reggelt :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#845) CJ4567 válasza ViZion (#842) üzenetére


CJ4567
veterán

:DDD

No Sana No Life

(#846) Methionyl válasza Lacielvtárs (#832) üzenetére


Methionyl
senior tag

Gondolom már nem adott a dolog. Én is V300 -> Fury csere volt. A V300 nekem hozta amit kell. Képem is volt, mert akartam egy előtte-utána de a tök fejemmel az asztalon hagytam és win reinstall volt szóval..yah :C

A lényeg, hogy ha ATTO Bench-el teszteled akkor mehet teljesen úgy ahogy van, ha CrystalDiskMark-al akkor:
Settings->Test Data->All 0x00 (0 Fill)

Ez ugyan ez érvényes a Fury-nál. Nálam semmilyen alaplapi driver nincs csak a windows-é. Szóval ha eddig nem tetted fel de a mérés jó, akkor ne vesződj vele(driver). Ha fent van már, de rossz az eredmény akkor próbáld meg le törölni. Ha meg már jó és tárgytalan amit itt írok, akkor elvettem 20 mp-t az életedből amit nem adok vissza ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#847) Lacielvtárs válasza Methionyl (#846) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt...
hát képzeljétek el, mindenki azt mondta hogy a Fury jobb, és én azt tapasztaltam hogy a lapotomon nem szereti.
végül is beüzemeltem egy hétig használtam, de olyan darabosan mozgott a mozilla hogy őrület.
fagyott, akadozott netezés közben.
legjobban a prohardver oldalain éreztem.
be tudtam annak hogy lehet az oldal nem tökéletes...
végül is egy hét után vissza raktam a v300-ast és a megszokott minőségben repül a prohardver is :D
vagyis a lényeg hogy a HP laptop-ban a V300 jobb nekem, érzésre mint a Fury :K
magam is meglepődtem ezen. szerintem amúgy a laptopomon nem tudja a sata 3-at vagy nem tudom, de érdekes a jelenség.
jelenleg a v300 ezen sebességen megy

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#848) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Bakker sikerült a vizsgám!! Örömés boldottá'! :D

(#849) Lacielvtárs válasza Pickit3 (#848) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#850) hszilard666 válasza Pickit3 (#848) üzenetére


hszilard666
veterán

Grat! :C

Nekem egy hónap múlva vannak az utolsó vizsgáim, aztán kezdhetek rendes meló után nézelődni. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.