Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ViZion válasza V!ck (#48) üzenetére


ViZion
félisten

Boltokból eltűnt, ahogy szerencsére a VIA chipsetek is ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52) varmi2 válasza V!ck (#48) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel a foxconn a világ legnagyobb bérgyártó cége( utána jön az összestöbbi: flextronics, jabil, sanmina, selestica) így nem csak az intel lapjait gyártja, hanem az összes márka lapjai egy részét is. Ugyan is ne, hogy azt higye valaki, hogy léteznek Gigabyte, asus, msi stb... gyárak. Mindnek a gyártása ki van adva bérbe. És mindre ugyan azok a minőségi elvárások vonatkoznak, függetlenül a bérgyártó nevétől, és a gyártott lap márkájától. Annyi a különbség, hogy a drágább lapok jobb, minőségibb alkatrészekből vannak össze válogatva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53) mackosajt válasza Lacielvtárs (#50) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha kell, van itthon abit lap, talán 2 is.

Elküldhetek 1-et nosztalgiázni. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#54) Televan74 válasza Lacielvtárs (#50) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az jó kis deszka volt.Három memória foglalattal igazi újdonság volt akkor.Két 256mb ram mellé még bepasszintottam egy 512mb -ost,dual channel maga volt a kánaán. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#55) Beretvás válasza ViZion (#47) üzenetére


Beretvás
addikt

nem tudom miféle lap lehetett de ismerösnek rendszeresen hajszáritoznia kellett.. :K :K

(#56) Lacielvtárs válasza mackosajt (#53) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

kinőttem már ebből a világból, de a felajánlásod nagyon köszönöm :R
meg hát semmi másom nincsen hozzá :DDD

Televan: bizony a három ram slott jó dolog volt, anno, igaz nekem nem volt vele mázlim, mert amikor három ramot raktam bele akkor nekem fagyott, meg újra indulgatott
bár így ahogy vissza tudok emlékezni, lehet nem is egy márka vagy órajel volt a ramok, abban az időben még annyira sem értettem hozzájuk, mint most...
mondjuk most sem büszkélkedhetem annyira ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57) hackeeeee válasza mackosajt (#53) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én lehet tudnék még szerezni többet is, sőt lehet, hogy jó öreg Socket A-sat is..

Múltkor járt Nálam egy taliga, s939-es Abit lappal, és még működött.. Meg is lepődtem. :)

Véleményem szubjektív...

(#58) ViZion válasza hackeeeee (#57) üzenetére


ViZion
félisten

Én kb. 3 éve szereltem egy '98-as alaplapó gépet. Céges adatokat kellett menteni róla, nagy móka volt. :K Nem vettem ki a vinyót, linuxal sikerült.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59) V!ck válasza ViZion (#58) üzenetére


V!ck
aktív tag

A padlason bepokrocozva orzok egy tokeletesen mukodo Athlon XP 1600+ alapu konfigot 256MB memoriaval. Csak a vinyo full bad sectoros, mas baja nincs. Gondolkozok h szerzek vmi mukodokepes vinyot es megcsinalom retrokonfignak :)
Ja es egy teljesen mukodokepes intel 486 konfig DOS6.22-vel es Win3.1-gyel. Asszem meg jatekok is vannak rajta :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#60) ViZion válasza V!ck (#59) üzenetére


ViZion
félisten

Dos... fain.
Mennyit kellett harcolni a ramért...
devicehigh=umb meg ilyesmire emlékszem még. Szerintem ezeken ma már az index.hu sem nyílna meg :U Bacsis hálás lenne érte... és kihajtaná belőlük a füstöt ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61) V!ck válasza ViZion (#60) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ha lesz egy kis idom szerintem szemugyre veszem, kitakaritom es csinalok az egyik szobaban egy retro sarkot... kidobni sajnalom. Bacsisnak pedig ujat mutatni nem lehet :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#62) Dhampir válasza ViZion (#47) üzenetére


Dhampir
félisten

laptopban nem ajánlok én sem AMD-t. Sajnos csak a nagyon alja, leggyengébb modellek kerülnek forgalomba, és akkor sem olcsón többnyire.

Valóban nem olcsó, de ez a Carrizora épülő Lenovo IdeaPad Y700 talán nem annyira gyenge.

(#63) Dhampir válasza ViZion (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó ez a topic "gyerekek"! :R :))

(#64) Televan74 válasza Dhampir (#62) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hiába van és létezik,ha boltban legtöbb helyen csak a Corei7 GTX960M ellátott Y700 lehet kapni. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#65) Dhampir válasza Televan74 (#64) üzenetére


Dhampir
félisten

Januárban már kapható lesz és a laptop.hu jelenleg listázza is, de nem reklám gyanánt írom.

(#66) stratova válasza Dhampir (#62) üzenetére


stratova
veterán

Ehhe szép estét. :) Erről már diskuráltunk korábban Ormányos-Kormányos kollégával. Akkoriban az elsődleges problémája úgy rémlik az AMD-s gépek anyagminősége volt, aztán AMD szépen beköltözött pár HP üzleti gépbe is. Abban viszont igaza van, hogy nagyon kevés ilyen kategóriás gép van.

(#67) Dhampir válasza stratova (#66) üzenetére


Dhampir
félisten

Halihó! :)

Az anyagminőség sajnos a HP üzleti gépekben is mintha romlott volna az utóbbi időkben.

Egyébként annyira nem vagyok oda az üzleti gépekért, ha a kijelző-hűtés-hangzás "szentháromságát" veszem figyelembe, akkor inkább a munkaállomásokra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#68) ViZion


ViZion
félisten

Egy kis éjjeli retro-house Rui Da Silva - Touch Me Hihetetlen, h ezek a régi zenék is fent vannak. :DDD
Jaydee - Plastic Dreams

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69) Televan74 válasza ViZion (#68) üzenetére


Televan74
nagyúr

Első az jó. :R

Egy kis retró!
Pi*ás Nővérkék - Köcsög a főnököm

És egy kedvenc!
Magna Cum Laude - Pálinka Dal

De mióta elpuhultam,azóta Koreai női pop bandákat hallgatok! :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#70) ViZion válasza Televan74 (#69) üzenetére


ViZion
félisten

A második az jó :D
Koreai? Ehh... Akkor itt egy kis magyar-japán zene [link]
A film is jó szerintem (Liza, a rókatündér), kicsit vontatottan indul, de utána marha vicces, a kontroll óta nem tetszett ennyire magyar film.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71) Televan74


Televan74
nagyúr

Elvittem a kutyát sétálni és arcomra fagyott a mosoly. :DDD

ViZion: Múltkor valamelyik műsorban láttam a bemutatóját.Felkeltette már akkor az érdeklődésemet.Kösz hogy emlékeztettél,mert amit nem írok le azonnal azt általában elfelejtem. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72) ViZion válasza Televan74 (#71) üzenetére


ViZion
félisten

Felénk itt -10°C van, és fúj a szél. Nah a kettő így kombinálva nem kicsit sz@r. Most voltam boltban, de még mászkálnom kell... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) Pickit3 válasza ViZion (#72) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Más csak egy kicsit kell kibírni és tele lesz lengén öltözött csajokkal az utca. ;) :D

(#74) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tessen benezni a Radeon talalgatosba. Uj hirek a Polaris GPU-rol. :)

(#75) ViZion válasza Malibutomi (#74) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, most olvasom éppen a PH! cikket.

Tényleg érdekes lesz. Mire vettem egy jó VGA-t, már el is avult... :O :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#76) stratova válasza ViZion (#75) üzenetére


stratova
veterán

Mire vettem egy jó VGA-t, már el is avult

Pontosan erre akar vezetni a marketing. Szerintem amíg jelentősebb hátrányod nem származik használatából az utódokhoz képest (szoftveres korlátozás stb.), addig számodra nem avul el egy közép/felsőkategóriás hardver. Más kérdés, hogy nyilván el fog szenvedni egy komolyabb piaci értékcsökkenést, de ha csak használod és nem üzletelsz vele talán nem gond ez. A 280X-szel szemben általában felhozott rosszabb fogyasztás/teljesítmény arány hátránya pedig ahogy korábban láttam nálad nem szempont, mert ez még mindig egy kis fogyasztó a háztartásod/ház többi eleméhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#77) ViZion válasza stratova (#76) üzenetére


ViZion
félisten

Engem most a Digi+ VRM beállítások aggasztanak. Igazán részleteset nem találok, volt, ahol azt írták a fázis vezérlést feljebb kell állítani és akkor stabilabb. VRM nem melegszik túl, mégis leveszi, mert 4,9 -hez 1,488 V-nál lenne IBT stabil, viszont melegszik. 1,47 körül jó lenne, de huzamosabb terhelésre sokat esik a fesz, nem stabil. A kettő között kellene, de inkább ezt kellene stabilra megoldani. LLC Extreme-t meglesem majd, elvileg VRM melegszik jobban. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#78) V!ck válasza ViZion (#75) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ha nem lesz majd elavult, akkor van még egy dolog: mire idérnek a tényleg DX12-es játékok, már lassú lesz :(

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#79) stratova válasza ViZion (#77) üzenetére


stratova
veterán

Őőő most GPU-ról CPU körre váltottunk. Itt nincs segítség a problémádra?

Az új generációból talán érdemes még megvárni, mire mindkét gyártó előáll a portékájával, AMD általában hamarabb szokott árat csökenteni.

(#80) ViZion válasza stratova (#79) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs, ott is hiányosak az infók. Egyelőre két dolog van: IBT-hez kevés 5 V-on a szivattyú, thermal miatt biosba sem enged belépni (ott fullon pörög a proci, szal. a legjobb teszt :((( ). Átraktam nagyobbra, meg visszavettem 4800-ra a frekit, próbáltam egy IBT-t neki, de melegszik. Nem tudom stabilizálni a CPU feszt, néha így is ad 1,5 V-t terhelve, túlmelegszik, annyi.

PSU tekintetében a biosnak, vagy a progiknak lehet hinni? Bios szerint a 3,3 V csak valami 2,8... HW infó szerint meg jó. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#81) Dhampir válasza ViZion (#75) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt a pénzt inkább be kéne fektetni a csernobili atomerőmű szarkofágjának felújításába. :D

(#82) Habugi válasza ViZion (#75) üzenetére


Habugi
addikt

Kattogsz egy ideje egy vizes 290/390esre de szegény 280X-et még meg sem húztad!

Pedig 1200 környékén simán ott vagy lennél a stock 290esek nyakán! ;)

Ha nem hajt a tatár várd meg a Polarisokat.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#83) Beretvás


Beretvás
addikt

szép estét...

kellene nekem egy lista , hogy melyik amd kari milyen nvidiának felel meg... tudna valaki linket dobni?

(#84) stratova válasza Televan74 (#69) üzenetére


stratova
veterán

Koreai női pop bandákat hallgatok! :B

Ezt kerested..

... de ezt találtad? :D

Nálam a normál rock mellett megfér az újkori "komolyzene" (piano guys stb), ill a j-rock, de a koreai nyelv nagyon furcsa a japánt már megszoktam. :)

A PSY mirigy paródiája viszont elsőre szövegben nem volt rossz. :DDD

Ezt néha megkapja a tengerimalac, ha jó kedve van:
"pocok-fej.. tubus testtel ugrálni így nem lehet"

[ Szerkesztve ]

(#85) stratova válasza Beretvás (#83) üzenetére


stratova
veterán

Holowmaszkos asztaltárs: THW szerint ez a helyzet.

(#86) Dhampir válasza stratova (#84) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit más, de a Yi San-ból az "Ígéret" az egyik kedvencem. :)

(#87) Televan74 válasza stratova (#84) üzenetére


Televan74
nagyúr

Rajzfilm sorozat is jó volt.Láttam belőle pár részt.Az idejét ne kérdezd.
Kara már nem a régi 2 tag távozott,1 jött helyette. Japán nyelv érthetőbb és állítólag könnyebb megtanulni is.

Mostani kedvencem! Apink :B
Japán verzió - Koreai verzió(csak a hang lett rámixelve a japán verzióra)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#88) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért egy ilyen koncerten ott lettem volna.AC/DC - Highway to Hell ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#89) Beretvás válasza stratova (#85) üzenetére


Beretvás
addikt

köszönöm szépen..:P

szemezek egy jo kis msi gaming 380 al és az érdekelt hol áll a rangsorban a 760 am..S: de ebben az nincs benne..

[ Szerkesztve ]

(#90) solfilo válasza Beretvás (#89) üzenetére


solfilo
veterán

Kb így viszonyulnak egymáshoz:


innen

solfilo

(#91) V!ck válasza Beretvás (#89) üzenetére


V!ck
aktív tag

Itt össze tudod hasonlítani. Igaz, csak az R9 285-tel, de max 2-4%-ot rádobsz és ott is vagy :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#92) Beretvás


Beretvás
addikt

köszönöm nektek.. akkor elpasszolom a 760 at és viszatérek a pirosakhoz...

(#93) Methionyl válasza Beretvás (#92) üzenetére


Methionyl
senior tag

Welcome bro! :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#94) ViZion


ViZion
félisten

Ehh... bakker. Mai "szopóági" feladat megvolt. Tegnap előtt a gép halálozott, feszt nem bírtam stabilan tartani, etc... mire kiderült, h egyszerűen a proci túlmelegszik... ami vízhűtéssel nem kicsit gyanús. :U

Alaposan megfigyelve, gyk. olyan kicsi volt az áramlás, h nem tudta hűteni, a proci meg nem hülye, fékezte magát. Nem is erőltettem, takarítva volt, gondoltam, h utána kerül bele "ganyé", de most mintha a prociblokk el lenne rakódva... fain. Tegnap nem értem rá, ma nekiláttam.

Biztos, ami biztos, a radi-szivattyú egy körre rakva, ecetes ioncserélttel mosatva... semmi elváltozás, semmi zacc. Leenged, átmos ioncserélttel, minden frankó.

Akkor a procikör... féltem, nincs kedvem a gépet szétbálázni. :D Gyorscsatikat kivettem, ecetes ioncserélt ide is, átmosás. Hmm... hiszen átfolyik :U Akkor meg mi van?

Összeraktam mindent, szivattyú nyom, de a víz nem fordul meg. Akkor lett gyanús a kuplungos gyorscsati. Az egyik pár rendben, de a másikból az anya alig nyit ki. Szétszedni nem tudtam, áthidaltam, kiiktatva azt. Most már száguld a víz, hőfokok rendben, bódottá...

...a baj az, h pont ma ajánlottam Mackófelső barátomnak, h vegyen ilyet, mer könnyű szerelni. A golyóscsap nem szép, de megbízhatóbb ezek szerint.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95) hszilard666 válasza ViZion (#94) üzenetére


hszilard666
veterán

Volt egyszer HD 7990 em, jöhetek a topikba? ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#96) ViZion válasza hszilard666 (#95) üzenetére


ViZion
félisten

áááá.... ;] :D
Nyílt ez, nem meghívásos, vagy ilyesmi. Demokrácia van, én csak megnyitottam, semmi több. :R

Víz projectet feladtad? Pont most írtam, h egy csati hogy elbánt velem. Egy este állítgatás, egy este gép nélkül, egy este szerelés. Most már inni lehet a hűtőből, olyan tiszta (csak szeretni kell a spirituszt... :B ).

VGA-hoz a GPU blokkot benéztem, G1/8 és nem G1/4. Vagy cserélek, vagy szűkítek megint 8-as csőre.
Ramsünik még nem jöttek meg, addig átgondolom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#97) hszilard666 válasza ViZion (#96) üzenetére


hszilard666
veterán

Feladtam, inkább építem a fotós flottámat, annak több értelmét látom. :K

Olvastam a thortúrádat, majdnem ém is vettem a 1080 hoz olyan kuplungot, de "szerencsére" nem volt rá zsém :D

A 8 as cső nem nagyon vékony? :F Jó lesz az a 280x meg fogja hálálni a wassert! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#98) ViZion válasza hszilard666 (#97) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ki fog derülni. Összerakom ott szűkítve és ha sokat romlanak a proci fokok, akkor cserélem. Egyelőre ismerkedek, VGA vizem még nem volt.

FX-6300-ast 8-as csövezéssel hűtöttem, elbírta.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#99) Dhampir válasza ViZion (#98) üzenetére


Dhampir
félisten

(#100) hszilard666 válasza ViZion (#98) üzenetére


hszilard666
veterán

Jó lesz az! :K Nyomathatnál majd képet! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.