Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Apucy01


Apucy01
őstag

Űdv uraim!

valaki segitsen nekem asus r9 380 ra keresek valami hütést ami jobb a gyáritól jön a meleg és nem igazán érzi jól magát sajnos...

köszönöm :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#902) Habugi válasza CJ4567 (#900) üzenetére


Habugi
addikt

280X-et húzz be, még mindig az egyik legjobb ár/teljesítmény aránnyal rendelkező cucc a fullos Tahiti, ha nem a legjobb! :K

Ez volt tán az első patch hozzá, bevittem a problémába az AMD riget, erdő, millió árnyék/fa.., látható hogy egyedül a Grass Shadow volt kilőve, no meg a DoF/MB páros de azok csak azért mert okádok tőlük.

Ment mint a veszedelem, azóta van benne DX11 support is már.

Szerk:

Najah.., én meg azon a képen szakadtam.. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#903) CJ4567 válasza Habugi (#902) üzenetére


CJ4567
veterán

280X-el mit kezdene a tápom, és a CPU-m? Meg szerintem a házba se férne be :DDD Meg PCIE 1.1 visszafogná már. 30FPS cap volt a felvételen, a szürke szám mellette az hogy mennyivel menne?
DX11 support? Gyorsul tőle? Lent van a LA, még nem raktam fel.

Az a kép moddal készült, egyik opció a sliderek kibővítése tehát a 100% kb olyan 300-500% körül lehet :DDD Mi az a zene háttérben? 900kg-s súlykorlát? Látom nem csak én szeretek hurcibálni cuccokat :DDD 1680x1050-es a monitorod még mindig, vagy akkor volt akkora?

De jó az 5:4...

Képminőséget is sikerült megoldanom. :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#904) Habugi válasza CJ4567 (#903) üzenetére


Habugi
addikt

A Neurotech Decipher albumának egyik száma: [link] 21:58

Állati sokaknál megy nonK gyii3/gyii5/alapórajeles FX mellett a 7970/280X, egyébként pedig GCN Radeon mellett mindig csak mihez képest létezik olyan h CPU limit/nemhajcsaki, mert VSR-el a kijelződ natívja fölé pöccinted a felbontást és csókolom. :K
Nope, a két szám összege az hogy mennyivel megy/menne.

Kártyafüggő h gyorsul-e a DX11-től, hoz pár extra effektet melyektől még szebb a játék.

Az akkori kijelző sajnos elpusztult, az jött a helyére ami az adatlapomon van.

Súlykorlát.., illetve annak megszüntetése, egennn, az kell.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#905) CJ4567 válasza Habugi (#904) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam meg gyii3-nál is gyengébb CPU van :( VSR se játszik, 1280x1024 nem támogatja, csak registry haxolós módszerrel ami 1. bonyolult ha több felbontást akarsz formázás miatt, 2. nemGCN is támogatja :) Akkor már értem miért van egy szürke szám is. Súlykorlát az muszáj, Misery-ben is megcsinálnám akár ;]

Ez a zene nagyon ott van :Y

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#906) CJ4567


CJ4567
veterán

Miért nem szólt senki hogy van Painkiller remake? :Y

No Sana No Life

(#907) CJ4567 válasza Habugi (#904) üzenetére


CJ4567
veterán

Mit kéne leszednem hogy át tudjam írni a súlykorlátot? Nincs DX11, csak 10 van.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#908) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kerestem Wolfeinsten New order-t, de nem találok sehol.. Vagyis cdkeys-en 10 euro lennee, de nincs. G2A-ról nem szívesen vásárolnék. :(

Véleményem szubjektív...

(#909) Habugi válasza CJ4567 (#905) üzenetére


Habugi
addikt

Sajnos az újabb albumaik eléggé elszaródtak, kb ez volt az utolsó minőségi. :U

Súlykorlát.., az kizárólag cfg/ini hax, semmi több, semmit nem kell hozzá leszedned, gúglival hamar megleled, amennyiben mégsem később utánanézek neked az este folyamán, fejből már nem emlékszem. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#910) ViZion válasza CJ4567 (#907) üzenetére


ViZion
félisten

Volt erre egy mod is, amit telepítve lehetett állítgatni sok mindent, extra grafot, mikor fáradsz el, etc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#911) CJ4567 válasza hackeeeee (#908) üzenetére


CJ4567
veterán

De hát már játszottál vele :D

No Sana No Life

(#912) hackeeeee válasza CJ4567 (#911) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah. :)

Amúgy az a szép, hogy az újabb részt akartam bezsákolni.... Szal, csak kicsit baszarintottam el.

Véleményem szubjektív...

(#913) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link] ez csúnyán oda tesz a 380-nak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#914) Habugi válasza Gyuri27 (#913) üzenetére


Habugi
addikt

Ár/teljesítmény arányban ez most kb mindennek nagyon csúnyán oda fog tenni.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#915) CJ4567 válasza Gyuri27 (#913) üzenetére


CJ4567
veterán

ROPs (A positive integer)
Texture units (Many)
:DD

No Sana No Life

(#916) stratova válasza Gyuri27 (#913) üzenetére


stratova
veterán

Jó reggelt!

Ez csúnyán odalesz R9 380(X), R9 390 és GTX 970-nek és ha nem szúrták el akkor GTX 980, R9 390X-nek is [azaz ha az AIB partnerek számára van egy kis mozgástér órajelben]. A nem ismert paramétereken, mindig jót derülök Anandtech táblázatában. :))
Szerencsére Anand megerősíti amiben reménykedtünk [és az ES eredményeknél már látszott] 8Gbps RAM-ot [effektív 8 GHz] használ végre AMD is.
Ami engem kicsit meglep, az a 150 W TDP, Abu tegnap alig több mint 100 W-ot emlegetett. Lehet hogy ez a teljesen alap gyári 199$-os RX 480-ra és a legmagasabbra húzott egyedi/AIB verzióra is érvényes? NV szerint ennyit a GTX 1070 eszik.

[ Szerkesztve ]

(#917) ViZion válasza Gyuri27 (#913) üzenetére


ViZion
félisten

Csak a táblázatot átfutottam, akkor ez kb. 390 szint lesz, kevesebb hővel? Mennyi pízt mernek elkérni majd érte? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#918) stratova válasza ViZion (#917) üzenetére


stratova
veterán

199$-ról indul lásd találgatós sacc 70-80e.

[ Szerkesztve ]

(#919) ViZion válasza stratova (#918) üzenetére


ViZion
félisten

:Y bakker, 100 fölé saccoltam volna. Bakker, adhatom el a vizes 280X-et :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#920) Gyuri27 válasza ViZion (#917) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahogy látom alatta lesz picivel.
Ha ez igaz a 470-460 (ha ez lesz a nevük) bőven faja kategória lesz. Azaz az elődőket (360-370) ugyanannyiért kevesebb fogyasztással oda vágja. Ha ez így lesz használtan a 260-270, 360-370 gombokért fog menni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#921) Habugi válasza ViZion (#919) üzenetére


Habugi
addikt

Nagggyon baba kis kártyák lesznek! :K

Megjegyzem mielőtt elkezded szétszedni a langyos vizű szökőkutad, várd meg mit fog tudni a 480X, simán elképzelhetőnek tartom hogy az is 100K-n belülre érkezik, mint ahogyan azt is hogy GDDR5X-et fog kapni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#922) hackeeeee válasza stratova (#918) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

" hogy két darab Radeon RX 480 az Ashes of Singularity tesztben jobb eredményt ért el, mint az Nvidia aktuális egy GPU-s csúcskártyája, a GeForce GTX 1080, együttes áruk azonban csak 400 dollár, szemben a GTX 1080 599 dolláros alapárával, míg a Founders Edition modellek ugye 699 dollárba kerülnek. Nyilván nem mindenkinél opció a két videokártyából álló rendszer építése, de ez akkor is érdekes adalék."

És akkor, jön a Zen.. 8 mag, 16 szál.. Kíváncsian várom!

Véleményem szubjektív...

(#923) hackeeeee válasza Gyuri27 (#913) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Baszki, az kemény, hogy 100k alatt hoznak majdnem egy 390 szintet... :Y

A Zen-re nagyon kíváncsi vagyok most már. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#924) Gyuri27 válasza hackeeeee (#923) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az.
Végre a 30k körül is lesz használható vga a kis pénzüeknek.
Gyanitom lesz 480-ból X2 is. Jó driverrel dx12 alá kész is a csúcs vga 200 dodóval olcsóbban.
A zenre mindenki kiváncsi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#925) hackeeeee válasza Gyuri27 (#924) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy Hablatyi is mondta, ha ebből csinálnak GDDR5X-es verziót, az még megdobja a teljesítményt. És akkor még jönnek majd a HBM2-es Vega-k jövőre.

Tyű.. Bakker.. Asszem újra lesz CF-em.. :Y

Hát ugye ez Nálunk 200 euro-t jelent, sajna 100 körüli árra számítok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#926) ViZion válasza Gyuri27 (#924) üzenetére


ViZion
félisten

hát eddig a középkategória eléggé elhanyagolt volt. Nekem is hiányzott normális 40-70k közötti VGA, előzőekben itt gyengék és túlárazottak voltak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#927) hackeeeee válasza ViZion (#926) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a 950-960 vicc kategóriába tartozik jelenleg..

Ha ezekből jönnek a kisebbek, azok jók lehetnek, főként ha elkalapálják a 2 fent említett modellt.

Véleményem szubjektív...

(#928) customer114


customer114
senior tag

Akkor adjam el a 270x-emet "drágán", amíg tehetem, igaz? :(

(#929) guftabi96 válasza customer114 (#928) üzenetére


guftabi96
addikt

Attól függ.
Nyilván, ha tervezed a váltást, akkor érdemes minél hamarabb eladni.
Nekem ma vitte el a futár a 2gb-os 960-at.
Ha nem jönne ősszel a BF4, akkor maradt volna, mert nekem mindenre* elég volt.

Most 380X-el szemezek, de azért kicsit b@ssza a csőröm ez a 480X is, de nem akarok júliusig integráltat használni.
Ha jövőhéten minden jól megy, akkor szerintem rendelek egy 380x-et.

*Minden= Assetto Corsa, BF4 + néha cs:go, dirt rally.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#930) customer114 válasza guftabi96 (#929) üzenetére


customer114
senior tag

A 270x elhalálozási arányától is félek, amit saját topicjába szoktam olvasni róla. VRM hamar purcan egyes példányokon, illetve sok esetben az okát se tudjuk meg, csak már csíkoz vagy fekete képernyő. Ez a cikk, illetve új kártya amiről beszéltek, csak erősíti bennem az eladási vágyat. Fogalmam sincs mi lesz még helyette. :B

(#931) Habugi válasza guftabi96 (#929) üzenetére


Habugi
addikt

Abu közben suddenly a találgatósban elhintette vagy legalábbis utalt rá, hogy nyáron még egy kártya/Polaris érkezik, nagy valószínüséggel a 480 alá, vélhetően 470.., tehát erősebbet egyelőre ne várjon senki! :N
Nem mintha tudnánk ez/480as mit tud, várjuk a teszteket..

Továbbá az X-ezést mint "teljes értékű modellek" esetében eddig volt elhagyták, tehát nem lesz 480X, majd csak vélhetően 485 vagy 490 ami még Polaris de erősebb a 480-nál.

Szóval aki most váltana az vagy megvárja a hó végét amíg a 480 megjelenik, esetleg vár még egy kicsit hátha kijön szintén még a nyáron a 1060as (pusztán a részlehajlás látszatának elkerülése végett.. :DDD :R ).

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#932) hackeeeee válasza Habugi (#931) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1 kérdés felmerült.. Mégpedig, hogy vajon a 4 vagy a 8GB-s változat ára 200$?

1060.. 8GB vram, 128Bit-tel.. Zotac után szabadon! :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#933) Gyuri27 válasza customer114 (#930) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem az gyártói hiba. Nyilván a spór mindenek felet. Melegszik, meghal.

Amd - Radeon - Ryzen

(#934) Habugi válasza hackeeeee (#932) üzenetére


Habugi
addikt

"1060.. 8GB vram, 128Bit-tel.. Zotac után szabadon! :DDD"

Ilyenekbe nem akartam belemenni, úgy sem hogy megnevezett AMD-s topicban vagyunk.., én már a 960-tól is sírógörcsöt kaptam pedig rengeteg embernek tetszett.. :DDD
Hiába na, az @nál is népszerű állítólag.. ;] , hova-tovább a 970 mint világ legnépszerűbb VGA-ja után engem már Qrva nehéz lesz meglepni, egy újabb 128Bites zajos tücsöknek sem sikerülne! :N

4 kontra 8GB ár.., fogalmam sincs, VS-ben belementem párakkal, szépen bevittük egymást az erdőbe, minden érdemi eredmény nélkül. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#935) customer114 válasza Gyuri27 (#933) üzenetére


customer114
senior tag

Nem feltétlen szerintem, nem powercolor és társai voltak áldozatok, hanem sok asus is. Bár igazad van, nem tudhatjuk az előzményeket pontosan csak már a panaszkodást látjuk, hogy vége van.

(#936) hackeeeee válasza Habugi (#934) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most írtam le épp Doom topic-ba cimbora tapasztalatait 960 (SLI-vel).

Kicsit siralmas, de csak kicsit.

Véleményem szubjektív...

(#937) Gyuri27 válasza customer114 (#935) üzenetére


Gyuri27
félisten

Spórolnak a nyákon a vrm-n a hütésen. Ergó behal. Nem varázslat ez.
Nyilván ha kicsit utána néznék valami mintát látnák mely cég mely kivetelű vga-i halnak meg. Biztosan találnák olyan céget akiknek a vga-i a szokásosnál több halált nem produkálnak a 270X esetében se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#938) Habugi válasza hackeeeee (#936) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem várj ezzel a kijelentéssel, tegnap volt alkalmam benchelni AotS 1080p Extreme/Crazy Preseten, 970 társaságában/ellenében.., azonos CPU mellett, kijött egy lightos kettő iksz.. ;] :C

Még én mentegetőztem.., érzékeled a szituáció komolyságát? :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#939) customer114 válasza Gyuri27 (#937) üzenetére


customer114
senior tag

Ja, hogy erre értetted a spórt. Nem tudom, az én asus d-cu(II)-mön is léghűtés van a vrm-en (még mindig 270x). Ezt úgy értsd, hogy szabadon van és "éri" a levegő. 75-80°C-on szeret így ellenni (26°C-os szobahővel), amit nem is csodálok.

(#940) hackeeeee válasza Habugi (#938) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó jaj..

Remélem rendeltél már egy 970-et. ;]

Véleményem szubjektív...

(#941) DiszNóÓl válasza Gyuri27 (#937) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nálam a Sapphire 270x 4gb meghalt 2 év után. "Azóta" egy giga 380x g1 boldog tulaja vagyok.

HATER

(#942) Gyuri27 válasza DiszNóÓl (#941) üzenetére


Gyuri27
félisten

Értem én. Nyilván minden vga tipusnál van egy bizonyos %-nyi elhalálozás. Ez kvázi törvényszerü.
Én is olvastam, hogy a 270-l ez magasabb. Itt csak az a kérdés, hogy ebből mennyi a sara a gyártóknak.
Lehet a gyartább minőségü vrm hibája. Lehet csak a hütés elégtelensége vagy bármi más amin a gyártók spóroltak. Jó lenne tudni, melyik cég melyik verziói haltak meg nagyobb arányban.

Más. Micsoda trollkodás meg az RX480 hírének a topikjában. Jézus ereje. Nem akarom elhinni, hogy ennyi gyökér van a fórumon. Láttuk a táblázatot. Ha lehet hinni neki. Kapunk egy 380-390 közé eső vga-t. 380 árán és 50 wattal kevesebb fogyasztás. Ez annyira szar? Nem értik a népek, hogy ez nem az 1080 ellen versenyez? Nem lehet érteni, hogy a vga eladások többsége a középkategória környékén történik. Így arra kell kontcentrálni? Nem értik a népek, hogy ha minden igaz akkor 30-40k környékén lesz valamire való vga?
Sokat változott a ph (illetve azok szinvonala akik irogatnak).
Minden egyes amd-s cikk kommentjeinnél elszabadul a zöld a kék pokol. Embertelen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#943) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Eközben..

Véleményem szubjektív...

(#944) hackeeeee válasza hackeeeee (#943) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Videó.. (facebook).

Véleményem szubjektív...

(#945) stratova válasza hackeeeee (#944) üzenetére


stratova
veterán

:Y Nem semmi. Szerencsétlenek. Értem én, hogy a budapesti közlekedésnek nevezett húsdarálóban néha nyomni kell neki egyesek szerint, de csak feltűnhetett volna a buszvezetőnek, hogy hoppácska itt keresztezi az utamat a villamos. A villamosvezető jól van? Mert oldalról azért nagy maflást kapott, ez meg nem egy olyan gimumatrac-belső, mint a mai autók.

[ Szerkesztve ]

(#946) hackeeeee válasza stratova (#945) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg 5 ember sérült meg.

Ami kemény, hogy lámpás kereszteződés... Elvileg piroson ment át a busz. Ha nézed a videót, az elején látszik, hogy mennek át a zebrán.

A város egyik forgalmasabb "kis" kereszteződése, a videót nézve jobbra van a Belvárosi híd.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#947) ViZion


ViZion
félisten

Kis ajánló, főleg hackeeeee-nek tetszene sztem. :D

Az új Anime kedvencem, "ledaráltam" most hétvégén, nem tudtam abbahagyni: Ajin: Demi-Human
16+, nekem ez a stílus bejön, kb. Blood+ szint, vagy Bleach, de annál véresebb. Nem az a indokolatlanul véres, pont jó. A szörnyekre is, meg úgy ált. mindenre van "tudományos" magyarázat, de elég sok dolgot hagy még nyitva. Pár kedvcsináló:
[link] angolul linkeltem, japó + en sub az igazi :K
Egy kis zene + szörnyek [link]
A legjobb hentelős rész, angol subbal nem találtam, de nem is gond. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#948) customer114 válasza guftabi96 (#929) üzenetére


customer114
senior tag

270x elpasszolva rekord sebesség alatt, szombat este hirdetés fel, vasárnap délelőtt hirdetés le. Pedig nem áraztam el. :Y

(#949) Habugi válasza customer114 (#948) üzenetére


Habugi
addikt

Mi lesz az utód ha szabad érdeklődni?

Offosban offolni = On? :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#950) stratova válasza Habugi (#949) üzenetére


stratova
veterán

RX 480 mi más ;]

CJ4567 akkor majd VSR-rel csapatja, hogy ne menjen 30 fps fölé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.