Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47946) tothjozsi96 válasza KIRA\/NOVA (#47944) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az teljes mértékben egyértelmű hogyha tuningolsz egy FX 8350-et akkor nagyobb teljesítményt kapsz jóval.
De, nekem elég sokat megy egy nap a gépem, kb. 12-14 órát.
Na most, majdnem idle-ben azt is hozzá teszem mert webfejlesztéssel foglalkozom.
De viszont, nekem nem érné meg például.
És ezért nem értem hogy ha valami +200W-al többet eszik mint egy I7 és úgy ér el felette nagyobb teljesítményt akkor nem értem hogy miért nem mondhatom rá azt hogy nem jó tehát ...
Úgy le lettem szólva még nem sokkal ez előtt hogy ...

Értem hogy jó vétel, oké aláírom, tényleg az.
De logikusan, drága az Intel, ez igaz.
De akkor is, ha nem jön ki újabb AMD Socket ami nem APU-s dolog akkor ti is meglesztek lőve, tényleg sok mindent támogat már a 990FX-es Chipset, de itt nem tudom mikor lesz M2 SATA vagy egyéb újdonság ami még várható.

A másik pedig hogy nekem nincs akkora keretem hogy vegyek úgy egy FX-et hogy lap + 8350/8370 + még egy hűtő ami ezt képes lehűteni.

Havernak is ez van és ő is csak netezik meg "szerkesztget" dokumentumokat meg torrentezik és a múltkor se csinált semmit de 69 fok volt a 8350-e, és nem gyári hűtővel hanem Artic Freezer 7 PRO. Rev. 2-vel.

Tehát, az se ér sokat ezek szerint.
Most veszek egy I5-öt, nem kell hozzá se lapot se semmit vennem mert van itthon, gyakorlatilag az öcsém Pentiuma le lesz cserélve erre az FX 4100-ra és gyakorlatilag az új Fifa is fog futni, mert a mostani Pentiummal eléggé kilátástalannak tűnik a történet és mellesleg nekem meg lesz egy jóval bitangabb CPU-m mint ez a mostani.

És akár ki akár mit mond az az I5 3570K bőven hozza a 8350 teljesítményét.
Lehet hogy nincs 16MB cache, de még is vannak difik!!!

Még nem olvastam el teljesen, de akkor se változtatok már a véleményemen!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.