Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) lezso6 válasza Cathulhu (#548) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaja, korábban mondtam, hogy az AMD megcsinálta a Larrabee-t, csak rendes CPU magokkal. :D

A Zen3-nál az SMT4 és a Zen4-nél az AVX-512 támogatása azt mutatja, hogy az AMD az Intel eredeti ötletét fogja megvalósítani. Ugye Knights Landing-ban minden egyes CPU mag 4 szált támogat és két db AVX-512 egység van benne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#552) Cathulhu válasza Petykemano (#549) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az való igaz, hogy azt mondták az IF órajele azért szinkron a RAMmal, mert egyébként mindenféle cacheket kellene bevetni és ez megbonyolítaná a designt, de ha most lesz egy nagy L4, akkor az IF gyakorlatilag olyan órajelen üzemelhet amilyet csak fizikálisan elbír, a feladata az L3-L4 szinkronizáció lesz, ha jól sejtem. A nagy késleltetés meg részemről csak egy rossz előérzet.

#551 igen emlékszem, jól meg is mosolyogtam, de egyre inkább úgy érzem, hogy nem vicc. Még a végén eljön az Abu által évek óta mondogatott szoftver rendering korszak :D

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#553) lezso6 válasza Cathulhu (#552) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért a CPU-ból nem lesz GPU, mivel ha meg kell tartani az x86-ot, akkor az energiahatékonyság sosem lesz GPU-hoz mérhető.

Viszont ez fordítva igaz lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#554) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Mindenki a HPC-re fókuszál, mert ez az egyik növekedési lehetőség.

Az INTEL-esek nehéz évet várnak és próbálnak magabiztosnak látszani.

https://www.nextplatform.com/2018/11/12/intel-doubles-down-on-doubled-up-xeons-for-hpc/

"(Intel) Hazra also was asked about AMD’s upcoming Rome chip with the Zen 2 microarchitecure, saying that the company as confident in the “unparalleled assets” that are driving the evolution of Intel’s products, both hardware and software.

“Those assets are not just around cores and frequencies and things like that of the past, but around how we put a diverse set of IP together, how we actually enable standards in the ecosystem … and harness the energy from both hardware and software out there on those platforms,” he said. “So, yes, in summary, I’d say we are going to be extremely competitive and drive to this next phase of converged computing for HPC and AI with the innovations we have planned and I’m very confident that that will happen in a way that our customers can continue to bank on us for the leading technologies and solutions they need to run their businesses.”"

Mottó: "A verseny jó!"

(#555) Petykemano válasza lezso6 (#551) üzenetére


Petykemano
veterán

ITT egy elemzés az Intel i gen1-gen8 "ipc" eredményei és a memória sávszélesség közötti összefüggésről.

A HT eléggé rontja a grafikont... vagyis értelemszerűen egy kezelt szálra kevesebb sávszélesség jut; a HT magok több sávszélességet igényelhetnek.
A videó csak érinti, hogy a CPU magok feldolgozóképességének fejlődésétől elmaradó memóriasávszélesség bővülést a processzorok többszintű cache bevetésével kezelik. Ez kell, hogy adattal tudják elég gyorsan etetni a feldolgozókat. (Ez nem újdonság.

Ez az SMT4 érdekes dolog, mert ha megvan a backend 4 szál kiszolgálásához ... de ugye az is hogy? kb 2-3 ILP elérése egyszerű. Most ha jól tudom, 4 integer és 4 128bites fp feldolgozó van. (Bevallom itt már rezeg a léc, hogy fejből mit tudok) tehát mondjuk az SMT4 hatékony kihasználáshoz a zen backendjét meg kéne másfélszerezni? Vagy lehetséges, hogy a 256 bitesre bővítést már eleve úgy hajtották végre, hogy 8 128 hites, amiből 2-2 összeáll 256bites utasítás egy órajel alatti végrehajtására, mint a bulldozerben? Mert mondjuk így elfér az SMT4...

Nade oda akartam kilyukadni, hogy ezt etetni is kell. Akkor itt még durvább cache méretekre és. Sávszélességre lehet számítani.

Illetve ami még segíthet az a tömörítés.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#556) Petykemano


Petykemano
veterán

mérnök úr most arra jutott, a 420mm2-es io chipbe, ha levonjuk belőle a ddr4 és pcie4 méretét, valamint a zeppelin lapka kitöltő részeit, nem marad hely L4$ számára

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#557) Cathulhu válasza Petykemano (#556) üzenetére


Cathulhu
addikt

De nem úgy volt, hogy a PCI express marad a chipleteknél?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#558) lezso6 válasza Cathulhu (#557) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dehogy marad, miért maradna? A PCIE nagy késleltetésű, nagy sávszélű. Meg I/O doesn't scale.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#559) Cathulhu válasza lezso6 (#558) üzenetére


Cathulhu
addikt

Én sem értettem, de láttam ilyen fejtegetéseket és ez rögzült bennem, rosszul

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#560) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Új EPYC7 7371 - [ Base: 3.10 ; All: 3.60 Max: 3.8 ] - várható: Q1 2019
https://www.anandtech.com/show/13594/amd-launches-highfrequency-epyc-7371-processor

Mottó: "A verseny jó!"

(#561) lezso6 válasza S_x96x_S (#560) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

szerk: ja, sztornó, azt hittem Zen2. :D

Egyébként simán reális lehet annak is 170 wattos TDP, lásd TR 2950X, ami 3.5/4.4 GHz órajeleken jár.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#562) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

First AMD EPYC Rome Motherboard Spotted

" Summing up the PCIe 4.0 lanes we get 16+16+8+16+16 = 72, plus PCIe 3.0 x16, PCIe 3.0 x8, and there are two M.2 slots and additional mezzanine slots."

https://www.anandtech.com/show/13596/first-amd-epyc-rome-motherboard-spotted

Mottó: "A verseny jó!"

(#563) lezso6 válasza S_x96x_S (#562) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát 96 PCIE sáv minimum, de valószínűleg 128. Viszlát eDRAM! :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#564) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

lassan szivárognak az infók

- 2.35 Ghz a 64 magos AMD EPYC Rome base clock-ja

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/9wtywo/zen2_rome_clocks_leaked_64c_235ghz/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#565) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Jön az EPYC Milan ( ZEN3 + 7+nm ) is - hamarosan.

AMD's EPYC Milan and Nvidia's "Volta-Next" GPUs Combine To Power Shasta Supercomputer
https://www.tomshardware.com/news/amd-epyc-milan-shasta-exascale,38067.html

és egy AnandTech-es megerősítés a 64 magos Rome-ról:
AMD 64-Core Rome Deployment: HLRS ‘Hawk’ at 2.35 GHz
https://www.anandtech.com/show/13598/amd-64-core-rome-deployment-hlrs-hawk-at-235-ghz

Mottó: "A verseny jó!"

(#566) awexco válasza S_x96x_S (#562) üzenetére


awexco
őstag

Azt bezzeg nem írják , h ddr4 vagy ddr5 foglalat van rajta . Gyanítom , hogy mind 2 suportálja az io chip.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#567) Petykemano


Petykemano
veterán

Picasso

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#568) lezso6 válasza Petykemano (#567) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Picasso csak egy ráncfelvarrt Raven Ridge lesz. A változás mindössze az energiamenedzsmentet érinti. Ez valamikor jövő év első felében fog érkezni, nagy eséllyel 12 nm-en, Zen+ alapon.

Lásd Raven Ridge, ami sima 14 nm Zen, de a Zen+ energiamenedzsmentjét kapta meg, és az idén februárban jött, pár hónappal a Zen+ magos processzorok előtt. Ez alapján a Picasso is ilyesmi hibrid lesz. Szerintem az IGP 1500 MHz körül fog ketyegni + natív DDR4-3200 támogatás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#569) Fiery válasza lezso6 (#568) üzenetére


Fiery
veterán

Inkabb 14 nano lesz az, nem 12.

[ Szerkesztve ]

(#570) lezso6 válasza Fiery (#569) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, akkor tényleg csak kb egy átnevezés lesz.

De a Raven Ridge-ből kiindulva 12nm-es Zen+ kéne legyen, kicsit emelt órajelekkel + Zen2 energiagazdálkodás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#571) Petykemano válasza lezso6 (#570) üzenetére


Petykemano
veterán

Érdekes, eléggé átnevezésnek tűnik valóban.Abu szokta mondani, oemeknek kell az új terméknév.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#572) Cathulhu válasza Petykemano (#571) üzenetére


Cathulhu
addikt

Furcsa amugy, pont az APU piac lenne ami fekszik az AMD-nek, megis ezerrel hanyagolja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#573) lezso6 válasza Cathulhu (#572) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szerverből sokkal több pénz jön be neki. Az APU-s mobil letámadás még odébb van. Bár az 2700U azért elég komoly cumó. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#574) solfilo válasza lezso6 (#573) üzenetére


solfilo
veterán

Hiába jó, ha alig lehet kapni. Olcsóbb modellje csak Acernek és Lenovonak van (azok is jellemzően 2 magos Ryzen 3 2200U-val szerelve), elég gyér a kínálat sajnos.
Bár az is igaz, hogy mintha jobb lenne kicsit a kínálat, mint anno Carrizo vagy Bristol start után egy évvel volt.

solfilo

(#575) lezso6 válasza solfilo (#574) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, nincs annyi, mint intelesből, de azért van választék. Bár én már azon meglepődtem, hogy egyáltalán van. :D És az ájpötty áraival számolva nem is drága, 120k-tól indul 2200U-val, 160k-tól 2500U-val.

És az a 2200U is elég izmos, 2.5/3.4 GHz. A Vega 3 pedig egy Intel GT2 (24 EU) szintjét bőven hozza. 15 wattos Coffee Lake híján egy i5-7200U-t lehetne mellé tenni (2.5/3.1 GHz). Az utóbbival szerelt noti meg 160k-ól indul, ami rohadt drága, hisz ugyanennyiért, ugyanazt a notit 2500U-val kapod, ami CPU-ban és GPU-ban is dupláz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#576) solfilo válasza lezso6 (#575) üzenetére


solfilo
veterán

Mondjuk igen, elég jó a 2200U, ismerősnek vettem egyet Acershopból, bele +4GB RAM (összes Aspire 3-at 4GB-tal szerelik :W ), szépen muzsikál. :)
Én az olcsóbb HP gépeket hiányolom, meg hogy Dellnél egyáltalán nincs Raven, ASUS-nál is csak mutatóban, legalább is nálunk. De tényleg jobb valamivel a helyzet, mint előző APU szériáknál.

solfilo

(#577) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ajaj,
a 4.20-as linux kernelbe újabb biztonsági megerősítések kerülnek, amelyek főleg az Intel-es procikat érintik.
Ha ilyen lesz a végleges, akkor lesz még itt pánik a céges szervereknél.

pl. PHP - 30%-al lasabb a core i9 -eseken.
"The PHP performance is about 30% slower with Linux 4.20 on this Core i9 box. "

Bisected: The Unfortunate Reason Linux 4.20 Is Running Slower
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-420-bisect&num=1

"This latest Linux 4.20 testing endeavor started out with seeing the Intel Core i9 performance pulling back in many synthetic and real-world tests. This ranged from Rodinia scientific OpenMP tests taking 30% longer to Java-based DaCapo tests taking up to ~50% more time to complete to code compilation tests taking measurably longer to lower PostgreSQL database server performance to longer Blender3D rendering times. That happened with a Core i9 7960X and Core i9 7980XE test systems while the AMD Threadripper 2990WX performance was unaffected by the Linux 4.20 upgrade.

...

Keep in mind with Linux 4.19 there is already the out-of-the-box mitigations against Spectre, Meltdown, Foreshadow, etc. This performance drop with Linux 4.20 is on top of all the previously outlined performance hits this year from the security hardening.
"


[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#578) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Beutott a spectre az intel CPUknak a 4.20-as kernelben, ez igy abszolut win az AMD-nek es az EPYCnek. Nem csoda, hogy az intel menekul a HTtol az uj generaciokban. Kerdes az AMD-nek is kelleni fog-e majd? Bar a magszam novelesben vezet.

#577: :C

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#579) S_x96x_S válasza Cathulhu (#578) üzenetére


S_x96x_S
őstag

az a gond, hogy aki céges környezetben dolgozik, azt valamennyire érinti ez teljesítménycsökkentő "apróság",
függetlenül, hogy most merre is drukkol.
Szóval ajajj .. ( legalábbis az én nézőpontomból )
Mindenesetre ez egy igen erős érv a konzervativ biztonságot preferálók számára.

>Nem csoda, hogy az intel menekul a HTtol az uj generaciokban.
>Kerdes az AMD-nek is kelleni fog-e majd?

hát ha igaz a pletyka a "Zen 3: SMT4" -ről ,
akkor az már 4 szállas threading-et jelent, tehát inkább növelés irányába megy el.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#580) HSM válasza S_x96x_S (#579) üzenetére


HSM
félisten

Első hallásra amúgy nem igazán látom az okosságot ebben a 4 szálasításban. Kettő pont jó (az se nagyon hoz +30%-40%-nál többet a legjobb esetben sem), minek négyet csinálni belőle? :F

(#581) lezso6 válasza HSM (#580) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nagyon széles lesz az új proci, akkor simán megérheti. A perf / area arányt így könnyebb növelni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#582) HSM válasza lezso6 (#581) üzenetére


HSM
félisten

Na igen, de a program oldaláról meg elég necces lehet ennyi szálat etetni, egy 8 magos processzornál ez 32 szál.... Pfff... Sok sikert ennyire jól skálázódó kódot írni....

Szerverekbe persze van/lehet értelme, de asztali CPU-knál szvsz a legtöbbször a 2 szál/mag sincs kihasználva.

(#583) Cathulhu válasza S_x96x_S (#579) üzenetére


Cathulhu
addikt

a taps annak szolt, hogy 1 perccel megeloztel

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#584) S_x96x_S válasza HSM (#582) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Szerverekbe persze van/lehet értelme,
>de asztali CPU-knál szvsz a legtöbbször a 2 szál/mag sincs kihasználva.

A Szerver / HPC / AI a jövő terjeszkedési lehetősége - itt van a nagy pénz, és a piac bővülő.
A Desktop / DIY piac másodlagos. pici és nem nagyon tud már hova nöni.
Még az INTEL-is a Desktop chipeket vágja meg, a szerverek és a notebook chipek javára.

Közben az IBM a Power chipjével már az SMT8 -at akarja eladni az SMT4-el szemben.

Mottó: "A verseny jó!"

(#585) S_x96x_S válasza Cathulhu (#578) üzenetére


S_x96x_S
őstag

#Security

> Beutott a spectre az intel CPUknak a 4.20-as kernelben,

újabb - részletesebb - teszt:

"The Spectre/Meltdown Performance Impact On Linux 4.20, Decimating Benchmarks With New STIBP Overhead"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-420-stibp&num=1

Mottó: "A verseny jó!"

(#586) Petykemano válasza S_x96x_S (#585) üzenetére


Petykemano
veterán

Elég durva...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#587) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

a Wikichip is összefoglalta a ZEN2-es infókat.

ők is készítettek ábrát, kiváncsi leszek, hogy lesznek-e ilyen kombinációk a valóságban. ( pl. GPU-val támogatott, kifejezetten a TR-es lapokhoz ; az FPGA-s már specializáltabb, anak kisebb a valószínüsége. )

Mottó: "A verseny jó!"

(#588) Petykemano


Petykemano
veterán

Rome Eng Sample?

16x16MB L3 => 4C/CCX
?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#589) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Szerintem valószínüsithető a CCIX támogatás a köv generációs EPYC / TR+ / AM4+ alaplapoknál
"The U280 acceleration card includes CCIX support to leverage existing server interconnect infrastructure for high bandwidth, low latency cache coherent shared memory access with CCIX enabled processors including Arm and AMD. (Source: Xilinx Alveo U280 whitepaper WP50 (v1.0) accessed 16 November 2018)" via

Már el is kezdtem tervezgetni:
Kell bele:
- 1x FPGA gyorsító ( PCIE 4.0 )
- 2x GPU gyorsító ( PCIE 4.0 )
- 1x 200GbE hálókártya. ( PCIE 4.0 )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#590) lezso6 válasza Petykemano (#588) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ez van, akkor mégis 4+4. Bár igazából mindegy, a késleltetés a millió dolláros kérdés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#591) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

érdekesség ....

Amazon's homegrown 2.3GHz 64-bit Graviton processor was very nearly an AMD Arm CPU
https://www.theregister.co.uk/2018/11/27/amazon_aws_graviton_specs/

Azért kiváncsi leszek, hogy mi lesz az AMD-s ARM-es vonallal

egy AMD64 + ARMv8 + GPU (3-asAPU) öszvér chipből egy ideális fejlesztői gépet lehetne összerakni.

Mottó: "A verseny jó!"

(#592) lezso6 válasza S_x96x_S (#591) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt se felejtsük el, hogy tavalyra volt ütemezve egy K12 nevű fejlesztés, ami az ARM-os szerverpiacot célozta volna, csak hát nem jelent meg, és azóta sincs róla semmi hír.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#593) Petykemano válasza lezso6 (#592) üzenetére


Petykemano
veterán

Az szerintem nem lesz, amíg az ARm ökoszisztéma nem gyorsulja le az x86-ot (nem feltétlenül sebességben, hanem lendületben)
AZ AMD legalábbis pontosan tudja, hogy X86 piacon csak az intellel kell versenyeznie, ha teret kap az ARM, ott legalább féltucat, de inkább tucat versenyző szállhat be a ringbe nem is beszélve arról, hogy a legnagyobb ügyfelek (Amazon, Google, Microsoft, Baidu, stb) meg is tehetik, hogy fejlesztenek maguknak valamit, ami lehet, hogy nem olyan jó, mint az Apple évek alatt összepakolt chipje, de van olyan jó, mint bárki másé a piacon és biztosan olcsóbb összeollózni a kész IP-ket, mint fejleszteni.
Az Arm licencdíja darabszámra megy (nem?), márpedig biztos nem fognak annyi szervercpumagot eladni, mint a mobil piacon. Tehát erre az Armnak még szerintem ki kell találnuia valamit. Talán az interconnect drága?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#594) S_x96x_S válasza Petykemano (#593) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Az szerintem nem lesz, amíg az ARm ökoszisztéma nem gyorsulja le az x86-ot

Eddig a szoftveres támogatás volt a legnagyobb probléma, de ezek egyre inkább megoldódnak.

Hiába volt az ARMv8 -ha nem tudott optimalizált kódot generálni az a fordító. ( llvm, go, gcc )

Az opensource-os package-ket nem tudták kitesztelni, optimalizálni
- de most már egyre több Cloud-ban elérhető ARMv8-as gép
Ennek ellenére még most is előfordul, hogy 1-2 éves stabil linux rendszereket ( ubuntu 18.04 LTS) nem tudsz használni alapból - mert csak az ubuntu 18.10 -esen van lefordítva az adott package. ( ARMv8-ra !!! )
szóval konzervativ cégeknél ez már eleve probléma.
Persze ott vannak a pici málnás gépek, meg a klónjaik - vagyis egyre több fejlesztő tudja elérni

Mindenesetre ha a Windows-nak elterjed az ARM-es verziója, és lesz Windows server ARM-re is, akkor
az megint egy újabb lendületet ad.

Az ARM lassan de biztosan erodálja az AMD64(X86) -os piacot.

megj: A ZEN-1 es szoftveres támogatás se ment olyan könyen, és a laptopokon még mindig kiforratlan.

Az AMD64(X86) - nem tökéletes de legalább kiforott, kevesebb meglepetés éri ott a felhasználót/fejlesztőt.
és ha az AMD olcsón tud ZEN -es csipeket adni, akkor az ARM-es erjeszkedés is lelassul.

Mert az AMD versenytársa igazából a feltörekvő ARM (és az IBM-es Power) velük kell árban versenyeznie.
Ha olcsón tud hatékony teljesítményt adni az AMD a ZEN-es architektúrával, akkor ezzel le tudja lassítani az ARM-es szerverpiacot. ( de megállítani nem tudja )

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#595) Petykemano válasza S_x96x_S (#594) üzenetére


Petykemano
veterán

EGyetértünk. Annyit akartam mondani, hogy szerintem amíg az AMD tud a drága intel és a kiforratlan,melós Arm mellett alternatívát nyújtani, addig nem veszik elő a K12-t.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#596) lezso6 válasza Petykemano (#593) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közvetlenül nem biztos, hogy nyomnák az ARM-ot, viszont customként eléggé rizikómentes, folyamatosan tejelő, Lisa Su kompatibilis biznisz lehetne. Ami tapasztalatot összeszednek IF skálázhatóság terén a Zennel, azt a K12-nél is tudják hasznosítani, ami igencsak ütőképes.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#597) Cathulhu válasza lezso6 (#596) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem gondolom, hogy ne tartanak naprakeszen az ARMos fejleszteseiket, sot lehet a ZEN eleve az ARM ISAt is figyelembe veve keszult, de mivel ennyire nem ertek hozza, inkabb csak tippelek. Csak egyelore az ARM szeker nem indult be, igy inkabb az x86-ra koncentralnak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#598) Fiery válasza Cathulhu (#597) üzenetére


Fiery
veterán

2015 ota hozza se nyult az AMD az ARM kliens termekeihez/terveihez (K12).

[ Szerkesztve ]

(#599) Cathulhu válasza Fiery (#598) üzenetére


Cathulhu
addikt

Publikusan

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#600) Fiery válasza Cathulhu (#599) üzenetére


Fiery
veterán

Emberuk, eroforrasuk sincs ra. Es mar evek ota azt kommunikaljak (privatban is), hogy mindent a Zenre tesznek fel, masra nincs se penz, se ido, se energia, se ember, se semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.