- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LordAthis: AI (és másra is használt) Cluster építése - Második Cikk
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: Netflix? Ugyan, VW előfizetés!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- WhrlpoolMind: Az eredeti lemez utánozhatatlan illata
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
MLiD - beszélgetés a Memória technológiákról
Ami igazán érdekes volt az az optane-ról szóló beszélgetés. Itt az interjúalany azt mondja, hogy ami leginkább meghatározza, hogy egy memóriatechnológiából lesz-e valami - akármilyen jónak is tűnik - az az, hogy a gyártását fel tudod-e futtatni. Vagyis jöhetne a DRAM-nál gyorsabb cucc, ha nem tudod a gyártást felfuttatni, akkor örökre drágább és hanyagolt dolog lehet.
(Ezzel persze nem azt mondta, hogy az optane jobb, mint a DRAM, ez csak példa volt. )
Az Intel SSD-ként való értékesítéssel próbálta az optane gyártását felfuttatni, aztán most ott tartanak, hogy DIMM modulba kerül. De ez se az igazi, mert így meg értékes memória csatornákat és helyeket vesz el egy rendszerből.
Az igazán ideális felhasználása az optane-nek, ha kihasználjuk, hogy nem volatilis és ha nem DRAM és nem SSD helyettesítőként tudjuk majd elképzelni és felhasználni, hanem valahol a kettő között.Tanulságos volt, ahogy mondta, hogy az NVMe protokollnak 6 mikroszekundumos késleltetése van, ezért hiába gyorsabb akár 100-szor is a 3DXpoint a NAND-nél, gyakorlatilag semmit nem lehet belőle érezni az NVME csatolón keresztül.
Viszont a CXL-ben van fantázia, de abból is majd csak a 2.0 lehet alkalmas arra, hogy PCIe elektronikán keresztül az NVME-nél gyorsabb, 100-200ns késleltetéssel rendelkező CXL-en keresztül elérhető nemvolatilis memóriaréteg legyen.A másik érdekes történet a HMC-vel kapcsolatos, ami hát egyelőre úgy tűnik, hogy fűbe harapott és a DRAM jövőjével, amiről ugye tudjuk, hogy alig gyorsul.
Itt azt mondja, hogy a NAND azért tudott olyan remek háttértár technológiává válni, mert olcsó és megengedhető, hogy tökéletlen legyen, miközben a DRAM-mal szemben a gyorsaság mellett elvárás, hogy tökéletes legyen. A DRAM-nál hiányzik a hibákat javító kontroller. És azt mondja, hogy ha a DRAM-ot egy ilyen kontrollerrel virtualizálni lehetne, akkor újra fejlődésnek tudna indulni a DRAM sebessége.Néhány éve mintha felröppent volna valami hasonló kezdeményezés, hogy helyezzük át a memóriavezérlőt a memóriára, ami aztán kommunikáljon valami közös nyelven (pl CXL) a procival.
De nyilván az ilyen kezdeményezések ott és akkor halnak el, hogy lesz-e széleskörű adoptáció vagy nem. Ebből a szempontból leginkább az tűnik életképesnek, hogy az intel megcsinálja ezt a CXL2-re épülő optane-es megoldást és ugyanerre a technológiára építve ugye miért ne lehetne tisztán DRAM alapú bővítőkártyát berakni a gépbe?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Azonnali fotós kérdések órája
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Akkor is nehéz dolga lesz az Intelnek, ha részesedést vásárol benne az USA
- Filmvilág
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Autós topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Linux kezdőknek
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / 32GB DDR4 / RTX 3060Ti 8GB / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD 1TB HDD RTX 2060S 8GB Rampage SHIVA 600W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B85M-D3H B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest