Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) randras_83 válasza rekid (#64948) üzenetére


randras_83
addikt

na jó.... :DDD :DDD :DDD

baba :D nagyon

https://www.flickr.com/randras83/

(#64952) rekid


rekid
addikt

Küzdöttem a d750-nel mint malac a jégen. (Lumina Park, tökéletes tesztelni, hogy akkor mit is tud a fókusz rendszer szóval szedjétek össze az összes csajt az ismerősi körben aztán irány portrézni..jah és mindenki egyszerre jelenjen meg mert nem olcsó a belépő.. :D )

Ui: Azér' jó a hegy mer Qrv@r@ nem rohan el, szemben a gyerekkel..

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#64953) randras_83 válasza rekid (#64952) üzenetére


randras_83
addikt

50 1.4 v. 85 1.4 és mindenki boldog, amúgy ismerős érzés régről. :)

A kép cuki, kicsit zöldes sárgás, de gondolom ezt dobta a fény.

Na és akkor mikor megyünk portrézni???

https://www.flickr.com/randras83/

(#64954) rekid válasza randras_83 (#64953) üzenetére


rekid
addikt

50 1.8 volt nálam, de rá kellett jönnöm, hogy ilyen páros képnél f2.8 alatt esélytelen vagy mert a gyerek simán kimozog az élességi síkból annyira ficereg. Szóval maraf az iso 5000ig feltolt auto iso 1/150-nel mert hiaba a reciprok szabaly 1/100 is bemozdul a gyerekkel.
A kep egy nagy zold sarga belogo kocka alatt keszült.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#64955) vihartigris válasza rekid (#64952) üzenetére


vihartigris
őstag

Kissé "shrek" színű.

bármi reciproka a semmi

(#64956) randras_83 válasza rekid (#64954) üzenetére


randras_83
addikt

Van pálinkás csokim, vigyek? :DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#64957) rob01


rob01
tag

Szögesdrót korona:

(#64958) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Tegnapi naplemente

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#64960) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hellllló! Fel kéne éleszteni a topikot :D . Szerintetek valamelyiken érdemes dolgozni még?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64961) gboszi


gboszi
senior tag

Nincs valakinek eladó valami low-budget fotos világítos cucca? Soft box, ernyő ilyenek

"If you're good at something, never do it for free!"

(#64962) gorgo válasza jjeahh (#64960) üzenetére


gorgo
őstag

Tetszik, hogy nem túltoltak (húzottak), ízléses, naturális képek. :B

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#64963) Beldar válasza gboszi (#64961) üzenetére


Beldar
tag

Nekem van eladó Godox 95 cm-es softbox-om, állvánnyal, Vaku és Ernyő tartóval, írj privát, ha érdekel.

(#64964) jjeahh válasza gorgo (#64962) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Semmi negatívum? Arra számítottam, hogy egyik sem az igazi :DDD . Itt van pár mai is:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64965) benedekco válasza jjeahh (#64964) üzenetére


benedekco
addikt

Klasszak! Az előző adag is jó volt nagyon. Azoknál talán a kutya volt a legkevésbé érdekes. Az is jó, félreértés ne essék képileg jó az is, max nekem nem mond sokat, aki nem ismeri a kutyát. A második adag már más, mert ott komoly akció van és mozgás. :R

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#64966) Zsombor99


Zsombor99
csendes újonc

Ezt még 2019-ben készítettem, USB-OTG kapcsolattal volt a telefonomra kötve egy webkamera, amire egy fényképezőgépből bontott optikát tákoltam rá ‒ olcsó eszközzel is lehet jót fotózni. :D Majdnem nyers kép, csak az app vízjele lett eltávolítva az aljáról.
Napfelkelte bentről a szobám ablakán keresztül. :)

Pinterest poszt

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#64968) randras_83 válasza #79484416 (#64967) üzenetére


randras_83
addikt

A másodikhoz. Kivágnám az oszlop fejszerkezetet és átlóba tennem a középső vonalat 😎

https://www.flickr.com/randras83/

(#64969) jjeahh válasza benedekco (#64965) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Végre feléledt a topik :D

Zsombor99: nagyon apró a kép és sok a belógó ág.

nemethg66: az elsőn szintén túl sok a belógó ág, de én nem foglalkoznék a tuningolásával, mert a minőség sem a legjobb. A második szerintem is jó és egyetértek randras_83-al, de lentről lehet majd pár madarat is el kell tűntetned, ha a vágás kettévágja őket.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64971) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag


[link] Los caminos de Dios ( Kálvária kápolna, Szeged-Kiskundorozsma )
Már pár éve halogatom, valamiér' mindig meghiúsult. ( többnyire csak fáradt és fázós vagyok) A kövezés gyárilag sárga. A stációkhoz mécsest raktam, a kápolnát megvilágítottam egy zseblámpával 4 másodpercig a 25-ből. Lehet savazni. Ide vissza tudok menni gyakorolni mert gyalog 5 perc.

(#64972) j.bravo válasza Ateszponthú (#64971) üzenetére


j.bravo
addikt

Az eget ugye utómunkában tetted oda? Amúgy szerintem jól néz ki :R
A stációknál kissé sok a fény, kár hogy kiégtek. A koncepció nekem tetszik.

Whatever.

(#64974) Ateszponthú válasza j.bravo (#64972) üzenetére


Ateszponthú
csendes tag

Nem. Ez egy kép. Majd 300 készült sorozatban. Star trail akart lenni, de nem sikerül most szépre összefűzni, mert bénázok. Ez a sorozat elejéből az egyik, persze utómunka van rajta. ( Sony A9 tami 17-28 f 2.8, 25 sec iso3200 ) Nem tudtam belőni mekkora mécsesek kellenek, ezek a legkissebbek, de sajna ez is sok lett. Főleg úgy, hogy a sorozat vége felé el is fogytak. Legközelebb valami ledessel próbálkozom. De annak örülök, hogy az elképzelés tetszik. Jó lenne két hét múlva újralőni ha nem lesznek felhők, mert utána már lombosodnak a fák.

(#64975) j.bravo válasza Ateszponthú (#64974) üzenetére


j.bravo
addikt

Ennyire kicsi ott a fényszennyezés?
Nem gondoltam hogy egy expozícióból ki lehet hozni ilyet - bár ha jól értem, távolról sem így esett ki a gépből, és sokat kellett dolgozni rajta hogy ilyen legyen a földi részek exponáltságához képest. Sose éreztem magamban elég erőt ilyenhez, részemről maximális tisztelet érte.

Whatever.

(#64976) vihartigris válasza Ateszponthú (#64971) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem alul, felül sok, állókép helyett inkább fekvőben. Vagy ha álló akkor a tetejéből mindenképpen vágnék, az ad hozzá a legkevesebbet.
Jár a tekintetem az "aranyközépút", a kép közepe és az égbolt között.

bármi reciproka a semmi

(#64978) vihartigris válasza #79484416 (#64977) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem kell velem egyet érteni, mindenki elmondhatja a véleményét. :R

bármi reciproka a semmi

(#64979) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Sziasztok!
A fekvő elrendezés halott ügy, jobbra-balra őserdő. Azzal kivágnátok a topikból. A vágásról lehet egyezkedni, számomra a csillagos ég is jelentéssel bír. A kép címe ugye Isten útjai, a Kálvária út folytatásaként Tejút. Legalábbis ez volt az elképzelés. Vond majd megszakérti. A mécseseket nem kifelé kell majd hoznom hanem be kell tolni, kérdéses, hogy akkor is megvilágítja-e a keramitkövet, mert annak a csillogása mindenképp szükséges a látványhoz. Vagy talán az út mellett végigrakni? Az meg mesterkéltnek tűnhet?
A fényszennyezés katasztrófa. Csak a mostani technikákkal lehet kifacsarni ilyen eredményt. Mentem már fiammal ( 8éves) csillagfotózni a semmi közepére ( Kardoskút vidéke ) Mert ott tuti nem lesz fényszennyezés, de jöttek a felhők. IS. :) A gépek beállítva kattogtak az állványon mi meg aludtunk a kocsi hátuljában egy matracon. Háromszor keltettek fel rendőrök, hogy mit csinálunk? Nem akartam elhinni, hogy egyáltalán megtaláltak a sötétben. Szerintem drónokkal figyelik a területet.
[link] Ezt meg csak azért, hogy ne legyen üres a hozzászólás.

(#64980) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!

IMG_20240224_152454

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#64982) gorgo válasza #79484416 (#64981) üzenetére


gorgo
őstag

Persze, írásban engedélyt kért, hogy máshogy is készülhetett volna el a kép?!? :W
Ne etessétek a trollt.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#64984) Elit3Zotya válasza #79484416 (#64981) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Persze hogy tud. :)
Mondjuk egy buli felvonuláson vagy koncerten, komoly lenne mindenkitől engedélyt kérni. :DDD

Még egy ha nem baj, véleményeket/kritikákat szívesen fogadom, friss újonc vagyok még csak. :R

IMG_20240224_153117

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#64986) Zsombor99 válasza jjeahh (#64969) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

nagyon apró a kép és sok a belógó ág.
Mint már említettem, okostelefonhoz csatlakoztatott webkamerával készült a kép, tehát 640×480 lehetett a max méret, valamint a belógó környezet is a kompozíció részét képezi.

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#64987) aginor válasza #79484416 (#64985) üzenetére


aginor
addikt

Tömegrendezvényen, ahol számítani lehet rá, hogy a képmásod megörökítik, alapvetően nem kell engedély (ahogy a közszereplők esetében sem). Ill. annyi kiegészítést tennék még, hogy ha a képmás nem felismerhető, akkor szintén nem kell engedély.
Amúgy a szabályozással nincs baj, a baj azzal van, hogy egy olyan országban élünk, ahol nem szeretnek az emberek szerepelni. Távol-Keleten pl. fotózhatsz ész nélkül, még produkálni is fogják magukat neked.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64989) aginor válasza #79484416 (#64988) üzenetére


aginor
addikt

Ez jó kérdés, mert erre a részre nem emlékszem pontosan, mivel nem érintett a dolog. Tömeg részeként mindenképpen, de egyéniben is lehet szerintem, pláne, ha megvan a ráutaló magatartás (pl: pózol a kamerának, belemosolyog, stb.). Utcán szerintem ha az arc felismerhető, akkor még tömeg részeként sem fényképezhető senki (márha a tömeg alatt a sétáló tömeget értjük és nem egy tüntetés sokaságát).

Közben kerestem róla egy kis anyagot is:
"a képmás nyilvánosságra hozatalának tilalma nem vonatkozik a nyilvános eseményekről, rendezvényekről, táj- és utcarészletekről készült felvételekre, amikor tehát az ábrázolás módja nem egyéni, amikor a felvétel összhatásában örökíti meg a nyilvánosság előtt lezajlott eseményeket. Ha azonban az összes körülményre tekintettel megállapítható a felvétel egyedisége, egyéni portré jellege, tömegfelvétel esetén is szükség van a felvételen ábrázolt személy hozzájárulására annak nyilvánosságra hozatalakor – BH 1995.17. A jogirodalom álláspontja szerint a társadalom életét általában befolyásoló, akár az országos, akár a helyi viszonyok alakulását meghatározó vagy ilyen célzattal létrejött nyilvános rendezvényeken, eseményeken történő szereplés tekinthető közszereplésnek (BDT 2006.1298.). Tipikusan ilyen a kulturális, társadalmi, politikai rendezvényeken, gyűléseken történő felszólalás, nyilvános szerepvállalás."

"„ahol ugyanis szokásos fotó, film vagy tévéfelvétel készítése, ott az érintettnek számolnia kell, hogy személyét esetleg felismerhetően is megörökíthetik.”"

"a nyilvános közéleti eseményen egyébként jogszerűen készült felvétel az érintett külön hozzájárulása nélküli felhasználása sérti a képmás védelméhez fűződő jogot, ha a felvétel közlése nem ahhoz az eseményhez kapcsolódik, amelyen a felvétel készült"

"„tömegfelvételek esetén ráutaló magatartással valósul meg a felvétel elkészítéséhez és felhasználásához való hozzájárulás. A tömegfelvétel alapvető fogalmi eleme ugyanis, hogy az érintett személynek tisztában kell lennie azzal, hogy képmását rögzíthetik, és nem tiltakozik ellene, "

1. önmagában véve az a tény, hogy az egyén többedmagával szerepel a felvételen, nem teszi tömegfelvétellé a képet,
2. tömegfelvétellé az teszi a képet, ha az egyének nem önmagukban, hanem mint sokaság vannak jelen rajta,
3. az ábrázolás módja nem egyéni, hanem összhatást mutat,
4. nem történik individualizálás.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64990) m3ss


m3ss
veterán

inkabb kepeljetek :K
volt itt sok jo, ff bringas sem rossz.
de csillagok, madarak a poznan, jeah tajkepei is tetszenek :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#64992) jjeahh válasza m3ss (#64990) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Téged is rég láttalak fórumon :)) . Nekem most nincs semmi jó, talán ez, de kb. 100% crop :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64993) krcsmarik


krcsmarik
friss újonc

Sziasztok!
Az a mellékelt 2 fotó kapcsán kérném a rutinosabb kollégák véleményét. A sztori lényege, és egyben a kérdésem is, hogy maga az alapfotó adott volt, és én a színeken/kontraszton stb állítottam, a végeredmény egy természetesebb, ezáltal szebb fotó lett. A sárgásabb színesebb volt az eredeti:
és a szerkesztésem eredménye, pedig ez:

A bal alsó sarokban az "AI hozzányúlt" logó azért van, mert a fotón szerepelt személyt kivettem, nem akartam, hogy a hozzájárulása nélkül dobjam fel publikra ( mondjuk az eredeti fent volt, de akkoris :) ).

Szóval a tapasztalt kollégák véleményét kérem, hogy szerintetek melyik a jobb, illetve ti esetleg milyen módosítást végeznétek az első képen, vagy akár jól van az első úgy, ahogy van? Tartalmában nem akarnék változtatni.

(#64994) gboszi válasza krcsmarik (#64993) üzenetére


gboszi
senior tag

A fehéregyensúly beállítása alapvetően jót tett a képnek kellemesebb fogyaszthatóbb a szemnek. DE! Sajnos alapból nem jó a kompozíció. Nagyon szűk, minden érdemi infó le van vágva róla, hogy ez egy malom. (remélem az)
Amitől a malom malom, az pont nem, vagy nem teljesen látszik. Továbbá annyira nem letisztult a kép, hogy egyértelmüen elkülönüljön a téma. És végül: sajnos ez pont egy olyan látószög, ahogy "bárki" látná, ezért ez sem ad hozzá.

De ha jól olvastam most újra, akkor alapból csak a két kép közti különbség érdekel, ergo az jobb lett, de a kép maga kuka :(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#64995) krcsmarik válasza gboszi (#64994) üzenetére


krcsmarik
friss újonc

Kedves, Gboszi!
Igen, a difit szerettem volna megtudni, köszönöm a véleményedet!!!

(#64996) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Mai "jó idő van menjünk ki" célú fotók közül egy :)
Légy, ott!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#64997) Beldar


Beldar
tag

Veszprémben lőttem...

(#64998) Bobrooney válasza Beldar (#64997) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem indokolatlanul sok a vignettálás, meg lehet ferde is.

(#64999) gorgo válasza racskobalazs (#64996) üzenetére


gorgo
őstag

Szia! Alapvetően jó kis kép, amin esetleg lehetne javítani a képarány. Amúgy szeretem az 1:1-et, akár maradhat is, esetleg a szokásos 2:3 fekvőt megnézném.
Továbbá nem tudom mennyire tudatos, de ha egy szép tavaszi napsütéses a téma, akkor túl visszahúztad a csúcsfényeket. Értem én hogy hisztogram meg kiégés, meg egy pixelt sem akarsz telítésbe vinni, de egy kép jóságát nem az adja, hogy merev technikai szemmel egy pixel sincs kiégve. Szal hagynék több csúcsfényt, akár úgy is hogy minimálisan telítésbe megy nyilván a virágszirom, még annyira, hogy azért a finomszerkezetét ne veszítse el. Sztem élőbb lesz tőle. Amúgy grat!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65000) vihartigris válasza Beldar (#64997) üzenetére


vihartigris
őstag

Még jobbra kellett volna egy kicsit sétálni, hogy a háttér ne az épület legyen.

bármi reciproka a semmi

(#65001) Bobrooney válasza vihartigris (#65000) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha jól rémlik, panelok látszanak úgy, szóval nem biztos, hogy attól jobb lett volna.

(#65002) vihartigris válasza Bobrooney (#65001) üzenetére


vihartigris
őstag

Így nem választódik el a téma (szobor) a háttértől.

bármi reciproka a semmi

(#65003) racskobalazs válasza gorgo (#64999) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Nagyon szépen köszönöm az építő kritikát! :)
Ha lesz egy kis extra időm a napokban akkor újravágom/szerkesztem az ajánlás alapján és hozom úgy is! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#65004) vond


vond
MODERÁTOR

Félig poénból beneveztem a XIV. Szombathelyi Sajtófotó-Pályázatra, erre megnyertem a Sport kategóriát. :D Pedig tényleg nem egy nagy truváj ez a kép, de ezek szerint tetszett nekik, hogy - kicsit szakítva a hagyományokkal - behoztam ezt a 360-as témát is.

Nyolc fotóm van kiállítva, de bedobom a többit is, hátha valamelyik megtetszik valakinek. :)





VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#65005) vihartigris válasza vond (#65004) üzenetére


vihartigris
őstag

Gratulálok! :C

bármi reciproka a semmi

(#65006) Beldar


Beldar
tag

(#65007) papaya válasza vond (#65004) üzenetére


papaya
senior tag

:C Gratu, jók!!! :K

(#65008) j.bravo válasza vond (#65004) üzenetére


j.bravo
addikt

:R Menők!

A másodiknál drónnal berepültél a csillárba, vagy valójában jóval alacsonyabb volt és pl létráról fel lehetett rögzíteni a gépet, csak a nagylátószög miatt így látszik?

Whatever.

(#65009) j.bravo válasza j.bravo (#65008) üzenetére


j.bravo
addikt

(az a díjnyertes kép egyébként?)

Whatever.

(#65010) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!



Tavaly volt egy kis időm fotózni + szerkesztgetni, természetesen amatőr túristafotós szinten. Mennyire lettek gázak?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#65011) vond válasza j.bravo (#65008) üzenetére


vond
MODERÁTOR

3 méteres stick, rajta az Insta360, alatta meg én, nyújtózkodva. :D Így épp felértem a csillárig. ;] Ez lett a nyertes kép, de a sokat filóztak, hogy inkább a második legyen. :)

vihartigris & papaya: Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#65012) gorgo válasza vond (#65011) üzenetére


gorgo
őstag

A második nekem jobban tetszik, olyan szépen futnak azok az ívek... :C Mint sok egymásba kapcsolódó Möbius szalag.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65013) j.bravo válasza vond (#65011) üzenetére


j.bravo
addikt

köszönöm a leírást! Nekem továbbra is a csillárba bújós a kedvencem :)

Whatever.

(#65014) papaya válasza tDr1v3r (#65010) üzenetére


papaya
senior tag

Szerintem kellemesek. A színek jók.
Ha fejlődni akarsz tovább akkor pár építő jellegű kritikát írok:
1. kép: érdemes lett volna lentről fotózni (bár gondolom ez vmi állatkert, és kerítés volt), illetve a bals alsó sarokban lévő foltot leszedni (healing brush, vagy content fill stb)
2. kép: megvártam volna míg a hölgy elmegy a képből, illetve kicsit jobban belekomponálnám a macskaköves utat, a kocsit meg vhogy kiszedném.
3. kép: nekem az ilyen épületek inkább szemből adják ki teljes nagyságukkal belekomponálva, a fény dob rajta de a hosszú árnyék sokat el is vesz a témáról.
4. kép: Jó kattintás, max annyit szoktam ilyeneknél próbálni hogy a haladási irányba hagyok többet a képből a vágásnál.
5. kép: Kár, hogy a hajó abba az irányba tart, fordítva lenne az igazi, így nincs meg a szememnek a nyugvó pont.
6. kép: Színek jók itt is, de ez a kompozíció nekem kicsit semmilyen. Nem tudom mi a téma a képen, mert az ég unalmas, a házak szintén semmi extra. A hegyek meg túl távoliak, a lakótelep nagyon belerondít a hangulatába.

Remélem találsz benne vmi használható tippet ;)

(#65015) Beldar


Beldar
tag

Én is a Veszprém ZOO-ban lőttem őt :)

(#65016) vihartigris


vihartigris
őstag

fotó Hungarikum 2023

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.