Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Kék Cinege
Canon EOS 80D + Tamron 16-300
Minden féle tanácsot/észrevételt szívesen fogadok! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#64252) Vikthor válasza racskobalazs (#64251) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Remek kép a cinkéről, esetleg ha ez kroppolt, akkor az eredetiből hagyjál még a farkától jobbra teret.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64253) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Hoztam két mobilost véleményezésre.
nate-20221005-130526318-02
nate-20221013-193347609-NIGHT
A második szigorúan kísérleti jelleggel készült, bizonyos helyzetekben sikerül bekapcsolni az asztro módot a telefonon.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#64254) Muerte68 válasza Drakmusz (#64253) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem az első kimondottan ötletes, igaz ha a modelnek készülne nem biztos örülne a plusz szereplőnek :D
A második szerintem jobb lenne a hajó nélkül egyébként jól sikerült

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#64255) Drakmusz válasza Muerte68 (#64254) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az elsőnél láttam némi kontrasztot a szereplők között, ezért találtam érdekesnek.:)
Ott mondjuk a forgalom miatt nehéz jó fotót csinálni.
A másodikat mindenképpen továbbfejlesztem majd egy tisztább perspektívából.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#64256) Muerte68 válasza Drakmusz (#64255) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen ezért is mondtam hogy fotó szempontjából jó ötlet kreatív

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#64257) randras_83


randras_83
addikt

Csak egy balatoni kép vitorlással kacsákokkal, meg lemenő félben lévő nappal.
XT1
33 F1.4

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#64258) Muerte68 válasza randras_83 (#64257) üzenetére


Muerte68
addikt

Teljesen jó kép, nekem csak a keret amit nem szeretek de tudom hogy sokan meg igen :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#64259) randras_83 válasza Muerte68 (#64258) üzenetére


randras_83
addikt

köszi, én se nagyon szoktam keretezni, most úgy gondoltam jól fog állni neki. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#64260) Kristof93


Kristof93
senior tag

Köszönöm mindenkinek, jogosak az észrevételek.

@vond A váróterem nagyon tetszik.

Itt egy pár szarvasos, a párzási időszakból.

(#64261) deny330 válasza Kristof93 (#64260) üzenetére


deny330
aktív tag

Az utolsó nagyon állat ( :DDD ), gyönyörűek lettek! :C

(#64262) Kristof93 válasza deny330 (#64261) üzenetére


Kristof93
senior tag

:R

(#64263) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy Giulia-m, amiről szeretnék pár jó képet lövetni és bekérdeznék, hogy van-e itt esetleg olyan, aki Bp vagy Tatabánya környékén vállal-e ilyet? Akár gyakorlottabbak, akár olyanok, akik épp nyitottak lennének az ilyen jellegű shootingra és gyakorolnának/portfóliót építenének.

Netán szokott-e valamilyen csoportos "szakkör" lenni, amire pl. érdemes alany lehetne-e az autó?

u.i.: Van egy Ausztál Juhász Qtyusom, aki szintén örülne pár csinos fotónak magáról. ;]

Előre is köszi!

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#64264) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Pár bogyós kép. Ugyanarról a bokorról, próbáltam az egyikben csak az elejét fókuszba rakni, másikban a közepét, haramdikban az egészet. Minden féle véleményt szívesen fogadok! :)

[kép]
[kép]
[kép]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#64265) Fandango válasza racskobalazs (#64264) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem ezekről nincs mit mondani. :(

(#64266) Fandango válasza Kristof93 (#64260) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nagyon jó képek.
Ami szerintem nem túl előnyös, hogy az elsőn le van vágva a fenék rész.

(#64267) Fandango válasza randras_83 (#64257) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az előtérben lévő kövekből vagy többet, vagy semmit. Egyébként hangulatos kép.

(#64268) Ironizer


Ironizer
tag

(#64269) deny330 válasza Ironizer (#64268) üzenetére


deny330
aktív tag

Másodikhoz: jobb fent kicsit zavarja a szemem az a nagyon erős kiégés. (Tudom a napot nem igazán lehet ki expózni.) Kompozíción lehetett volna max változtatni annyival, hogy kicsit jobbrább lépsz, és akkor a szikla kitakarja a napot - természetesen ezt úgy mondom, hogy nem tudom, hogy valójában mennyi helyed volt a helyszínen a fotó elkészítésére/komponálására.

Harmadikhoz: talán egy picit hosszabb záridőt elbírt volna még a kép, hogy jobban el legyen mosódva.

Utolsóhoz: picit kontraszttalan és kesze-kusza a sok belógó apró ág miatt, viszont a kompozíció alapvetően tetszik, szerintem az ötlet is jó. :) Max a clarity-t és a texture-t visszább venném, a tone curve-val meg picit játszanék még.

Negyedik és az első nekem tetszik, ötletesek! :)

(#64270) kovsol válasza Kristof93 (#64260) üzenetére


kovsol
titán

Ezeket a képeket lesből fotózód? Vagy csak álcázva?

May the Force be with you!

(#64271) Kristof93 válasza kovsol (#64270) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ezek elég emberhez szokottak itt Angliában. Terep mintás felső elég. De van leses is, a medvék, néha a madarak.

(#64272) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, megpróbálkoztam autófotózással, több rétegből összemaszkolós technika segítségével, érdekelne mit gondoltok a képekről. (tud esetleg valaki nyugis/szép/menő autófotózáshoz passzoló helyszínt BP és környékén? ) :R

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#64273) Grillo válasza sarasota123 (#64272) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem az elsőnél kicsit olyan PS-ben odarakottnak érződik az autó, meg a bal oldalon lévő bokor zavar. Bár, ha nem lenne, akkor meg a mögötte lévő épületek zavarnának. :D
A második szerintem fasza.

(#64274) aginor válasza Ironizer (#64268) üzenetére


aginor
addikt

Ebből a sorozatból nekem egyértelműen -tőlem szokatlan módon de- a harmadik tetszik a legjobban, jó rajta a lombkorona. Amúgy milyen technikával készülnek ezek a képek pontosan? :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64275) Ironizer válasza aginor (#64274) üzenetére


Ironizer
tag

ICM, Intentional Camera Movement. Relatíve hosszú záridő, expo közben mozgatva a kamerát. Hogy pontosan hogyan, az sokat függ attól, hogy mit szeretne elérni az ember, én kb. 1/2s körüli záridővel szoktam dolgozni, egy pillanatig mozdulatlanul tartom a kamerát, hogy legyen felismerhető részlet is a képen (általában ezt preferálom, de pl. az utána következő kép nem ilyen), utána pedig bemozdítom, általában függőlegesen, de ezen a képen pont direkt kicsit átlósan csináltam. Nagyon sok függ attól, hogy mennyi ideig tartod mozdulatlanul, mekkorát mozdítasz be rajta, és azt milyen sebességgel teszed, és valszeg a kamerától/objektívtől is függ, mert ugye a stabilizáció is beleszól (bekapcsolva hagyom, anélkül jóval homályosabbak a felismerhető részletek, értelemszerűen). Már viszonylag rá van állva a kezem, de azért így is nagyon messze van a könnyen reprodukálhatótól, általában kell 10-20-30 expo, mire sikerül egy olyan, ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#64276) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ráró

(#64277) Vikthor válasza Kristof93 (#64276) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Fenéket Ráró, ez maga Középfölde! Elképesztő jó fotók! :R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64278) TheProb


TheProb
veterán

Fotós szemmel, ezekről mi a vélemény?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#64279) Vikthor válasza TheProb (#64278) üzenetére


Vikthor
nagyúr

első kicsit ferde pár fokkal, második szerintem nem jó, olyan mint a Schindler listájás kislány kicsit :D ...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64280) Kristof93 válasza TheProb (#64278) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az elsőben lenne potenciál, csak az ilyenek technikailag szinte tökéletesek kell legyenek. - Minden vonal vízszintes vagy függőleges, tűéles, a szemetek a földről felpucolva, a lyukak felül nem átvágva, stb. Ezt a szelektív színezést szerintem hanyagolnám, legalábbis ilyen mértékben. A lámpával a bal felső sarokban pedig valami szörnyűség történt.

@Vikthor Köszi :) Nem kell Új Zélandig menni szép tájakért, van Kelet-Európában elég.

[ Szerkesztve ]

(#64281) Vikthor válasza Kristof93 (#64280) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ja persze, nem azt mondtam, hanem, hogy van az a szint... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#64282) TheProb válasza Kristof93 (#64280) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, jogos észrevétel (Vikthor-tól is), hogy kicsit "lejt" a kép. Ezt én is konstatáltam utólag. A jövőben ezeket észben tartom. A képet full random lőttem csak és ihletet kaptam utómunkázni.
:R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#64283) rekid válasza Kristof93 (#64276) üzenetére


rekid
addikt

A 2. patent nagyon.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#64284) Csari93 válasza rekid (#64283) üzenetére


Csari93
aktív tag

Engem zavar benne az üvegfelületek kékje. Ezeknek a képeknek nem a területi alapon lokális szín szokott lenni a lényege, hanem a szín szűrés -nemtom érthető-e-. Én kivágnám még ezeket a felületeket vagy lehúznám a kékes sávokat.

www.flickr.com/csari

(#64285) benedekco válasza Kristof93 (#64276) üzenetére


benedekco
addikt

Totál off.
Ezeknél a képeknél, a reggel meg este fotókra gondolok elsősorban. Mit csináltál, éjszakai túra volt, sátrazás, vagy a közelben volt a szállás?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#64286) aginor válasza Ironizer (#64275) üzenetére


aginor
addikt

:R
Cserébe hoztam pár gombás vackot, a talán vállalható kategóriából. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64287) Kristof93 válasza benedekco (#64285) üzenetére


Kristof93
senior tag

@benedecko: Pont ez a hely nem volt túl messze a parkolótól, fél-egy óra mászás. Az egyik kilátó volt nehezebben megközelíthető, sziklát is kellett mászni egy pár métert. Még van egy pár: [kép] [kép]

@aginor: Az elsőn valami rosszul sikerült az utómunkával? A tuskóra gondolok, van egy túl éles vonal. A 2. a legjobb szerintem. Az őzláb talán túl hideg, de lehet ettől lesz érdekes.

(#64288) benedekco válasza Kristof93 (#64287) üzenetére


benedekco
addikt

Tyű a cudar mindenit neki! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#64289) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Hoznék egy pár fotót, kíváncsi lennék a véleményekre. Canon 750D+50 1.8. Régebben töltöttem már fel fotót, akkoriban talán érzékenyebb voltam a kirtikákra, most ígérem mindent elviselek! :DD A fotók apropója igazából a nekem új gép tesztelése volt. Sajnos a kis 550D-m alaplaphibás lett, és egy 750D váltotta.

(#64290) Grillo


Grillo
senior tag

Én a libát felvinném a felső harmadolóra, és megpróbálnám a fejét a csőre miatt kevésbé narancsos háttér előtt. Vagy jobban mosni a hátteret. De amúgy tetszik.

(#64291) papaya válasza csodavas (#64289) üzenetére


papaya
senior tag

Az összefoglalót olvasd el pls..

"Amire NEM való:
-"Most vettem a gépem és ez az első kép, amit lőttem vele" című képek megosztása"

(#64292) Muerte68 válasza papaya (#64291) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem ez kicsit túlzás ezek a képek azért nem olyan amatőrök
Nem kellene ezzel a dologgal kinyírni a topicot mint a haladó fotósokét
Ez egy amatőr fotós topic nem kellene profi elvárásokat várni
Ezzel a maximalista elvárással csak kihal a topic nem pedig az amatőr fotózást segíti

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#64293) wms válasza Muerte68 (#64292) üzenetére


wms
senior tag

+1
Arról nem is beszélve, hogy már régebben is küldött képeket. Tehát nem most kezdte, csak időközben vázat cserélt meghibásodás miatt. :K

(#64294) vihartigris válasza csodavas (#64289) üzenetére


vihartigris
őstag

Ezek közül a kutyás és a sínes ami nekem átjön.
Mindkettőnél más méretarányt választanék, a sínesnél az aljából rendesen vágnék, meg egy kicsit még a csúszkákon itt-ott húzgálnék.

bármi reciproka a semmi

(#64295) benedekco válasza papaya (#64291) üzenetére


benedekco
addikt

Naaaaa ezt azért neeee! Ez már sajnos így sem az a topik aminek lennie kellene, túl pro.
Itt díjnyertes fotókat tudnak lehúzni emberek.
Azok a képek amiket posztolt, azok nem az a kategória ami szóra sem érdemes. Nekem pl a nyuszis, meg a sines kimondottan tetszenek. A madarasnak szerintem egy tágabb rekesz kellett volna.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#64296) Muerte68 válasza wms (#64293) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen, erről beszélek nem kellene izomból beleszálni mindenkibe
Amatőr fotós topic ráadásul a képet egyáltalán nem rosszak
Sokan ezért nem raknak ide képet mert vagy nulla reakció vagy megy a földbe gyalulás hogyhogy nem profi fotósnak született :U
Persze vannak nagyon gyenge próbálkozások de például ez sem az szerintem csak azért beleszálni mert le merte írni hogy az új géppel ezek az első képei
Minden tiszteletem a profiknak ahogy papaya is nagyon jó képeket csinál de nem kellene kinyírni ennél is jobban a topicot

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#64297) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Különösebben egyik sem jön be :D Az első kompóval szenvedek már egy ideje, ez eddigi legjobb, de még mindig nem az igazi. Kéne még rá egy kis lágy köd és akkor valamivel tágabban meg tudnám lőni. Lehet úgy balanszosabb lenne vagy a franc tudja. Persze most amikor ott voltam belibbent egy kis köd de lekéstem róla. Illetve most épp köd van ott, csak kár hogy 200km-re vagyok :P A negyedik mint kompó szerintem érdekes, viszont a fény kegyetlen gyatra volt.

Plusz három mobilos kép csak úgy





https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#64298) papaya válasza Muerte68 (#64292) üzenetére


papaya
senior tag

Egy szóval nem írtam hogy amatőr képek lennének!
Az utóbbi 10 évben 4x váltottam rendszert és én is sokat csináltam próbafotókat. A koncepció hiányzik a fentiekből, amitől tudatos a fotózás, nem a képességet becsméreltem. Igen, erre én hajlamos vagyok ugrani, ha a fotózás témája az hogy megnézzük mit tud a masina, legyen akár amatőr akár profi. Lenne csak kutyások, vagy őszi színek, vagy sínek stb.. De ha értékelni kellene akkor amúgy a színek kellemesek az első kép hibáját már leírták, a sínesnél túl kusza a háttér (zavar a belógó vezeték) és a szürke eget felül levágnám, a kutyásnál nekem elviszi a tekintetemet a háttérfény, és jobb lenne ha belenézne a kamerába, a kutyaszobros, és az esti fények egy egy kattintás semmi különös nekem.

Amúgy nem gondolom hogy haldoklik a topic. Van itt téma bőven (kocsik, erdő, gomba stb) :)

(#64299) papaya válasza ZEN1TH (#64297) üzenetére


papaya
senior tag

Totál átérzem mik a problémáid, én is régóta próbálok jó erdős, tájkép részleteket csinálni, de vagy vmi kusza, vagy a fények nem adják ki 😊 Amúgy nálad régóta látom hogy mennyire próbálsz tudatosan komponálni. Közben te is nézed ezek közül vmelyiket?( Thomas Heaton , Nigel Danson, Adam Gibbs, Simon Baxter) Mert én egy kettőt követek és a videóik után szoktam megindulni megcsinálni a jó képet ..😂 Eddig csak mérsékelt sikerrel.😊 Ezekből nekem a 4. rétegei tetszenek a legjobban, talán megvágnám kb 1:1 arányban ahol sötét narancs kifut a képből.

(#64300) Muerte68 válasza papaya (#64298) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem azt írtad hanem hogy olvassa el az összefoglalót hogy,hogy mire nem való a topic
És igen értékelni kellene, és egyből jobban hangzik hogy mi a hiba mit lehet javítani mint hogy menjen innen

Pont az olyan profi fotósoknak mint te is vagy kellene tanácsokkal segíteni a kezdő fotósokat
Az én tanácsaimal nincsenek előrébb én is hobbista vagyok
Nem támadásként írtam hanem azért mert azért jócskán volt hogy hetekig nem volt itt semmi mozgás pont az olyan dolgok miatt amit írtam szintén hogy vagy semmi reakció vagy leoltás van
Hálistennek azért vannak kitartó emberek akik miatt él ez a topic, de nagyon sokan feladták hogy ide posztoljanak
Attól hogy nem posztolok folyamatosan nézem a topicot

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.