Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) marcitp válasza kátú (#41799) üzenetére


marcitp
őstag

Régebben odaírtam alaposan, mostanában valahogy már nem, annyira nem tartom fontosnak.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#41802) kátú válasza marcitp (#41801) üzenetére


kátú
őstag

Nekem autómatikusan odaíródik az ilyen

It still works!

(#41803) g.killer válasza kátú (#41802) üzenetére


g.killer
aktív tag

Persze mert benne van az exif ben! :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#41804) kátú válasza g.killer (#41803) üzenetére


kátú
őstag

éppen ezért nézek kicsit furán, mert a d300 és a 7200 is sokkal komolyabb mint az ls80 am és hogy lehet az, hogy még a tipust sem írja

It still works!

(#41805) marcitp válasza kátú (#41804) üzenetére


marcitp
őstag

Nincs benne semmi fura, nem a gép hibája... egyszer nézegettem az export lehetőségeket, kiszedtem a pipát az exif adatoknál, aztán úgy maradt.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#41806) kátú válasza marcitp (#41805) üzenetére


kátú
őstag

ahhhaaa, sosem barangoltam még el arra :D

It still works!

(#41807) Muerte68 válasza marcitp (#41788) üzenetére


Muerte68
addikt

jók ezek mint mindig,nekem a harmadik tetszik-azon a jószágon látszik hogy valami sunyiságra készül :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41808) marcitp válasza Muerte68 (#41807) üzenetére


marcitp
őstag

ja, a szeme sem áll jól... :DDD

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#41809) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

KRK sziget Malinska
Vélemény? D5100-as nikon VR18-105-ös obi

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#41810) kátú válasza vodkaboy22 (#41809) üzenetére


kátú
őstag

tetszik, bár még én belevettem volna a legelső csónak orrát is a képbe, így olyan hiányos :D
A második is tetszik, de nincs túl balszélen a nap? természetesen ez az én véleményem, és egyáltalán nem vagyok profi :D de vannak itt sokkal okosabbak, majd jönnek és elmondják a tutit

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#41811) vodkaboy22 válasza kátú (#41810) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A másodiknál sajnos nem volt esélyem máshogy fotozni. Az első igaz az orra benne lehetett volna :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#41812) kátú válasza vodkaboy22 (#41811) üzenetére


kátú
őstag

Van az úgy, hogy nincs más esély :D

It still works!

(#41813) Nameste válasza vodkaboy22 (#41809) üzenetére


Nameste
tag

Az elsőnél nem túl jók a fények és nem igazán látszik hogy mit szerettél volna felvenni. A naplementét vagy a kikötőt. Alapvetően ebből a szögből nem olyan izgalmas.

A másodiknál túl balra van a nap és túl alacsonyan a horizont. Harmadolás jót tenne mindkettőnek. Illetve ferde a kép és a bal / jobb oldalon is belelóg valami apróság ami nem tesz hozzá a képhez.

(#41814) kátú válasza vodkaboy22 (#41809) üzenetére


kátú
őstag

Még annyit az elsőhőz, hogy a mólót én középre is megpróbáltam volna, hogy milyen, lehet, hogy rosszabb, de lehet, hogy nem

It still works!

(#41815) szaki1986


szaki1986
tag

Kicsit unatkoztam ma, ezért gondoltam kipróbálok vmi újat. Tudom, kicsit elcsépelt témák, meg nem is kell ezekhez semmi fotós tudás, de gondoltam bedobom azért ide őket, csak elférnek :)

Igen, a sakkosba belenyúltam kicsit PS-el, mert alapból nem igazán akart összejönni az a rohadt árnyék, de remélhetőleg ki lehet azért venni vmennyire az elképzelést :)

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#41816) g.killer válasza szaki1986 (#41815) üzenetére


g.killer
aktív tag

Első: Nekem alapból tetszenek ezek a kisbolygós képek mert nagyon érdekes dolgokat lehet kihozni belőle de ez most nem az igazi az ég jó lenne mert nem égett ki a felhők is jók de a fények túl kemények és valójában nem is értem mit akar ábrázolni a kép, egy hátsó garázsokkal teli utcát? :F

A sakkos jó 5let de a kivitelezés szerintem elég hanyag, a vignetta nekem sok, és sajnos az árnyékok nem rajzolódnak ki eléggé, a hátsó tömeg meg össze mosódott. :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#41817) szaki1986 válasza g.killer (#41816) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi :)

Az első képnél semmi tudatosság (kompozíció, fények, stb.) nem volt bennem, csak akartam csinálni egy ilyen tiny planet-et és ennyi. Kimentem a kertbe (nálam így néz ki a hátsó kert, azaz a műhely előtti placc) lőttem egy panorámát (persze délután 2-kor amikor a legszebb fények vannak :) ) oszt csókolom. Ez a kép ennyit tud, csak egy próba volt. Persze akkor meg miért rakom ide fel... no mindegy :)
A sakkos alapból is eléggé vinnyettált, de jah, egy kicsit lehet sok lett. Na majd legközelebb.
Azért köszi a véleményt!

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#41818) g.killer válasza szaki1986 (#41817) üzenetére


g.killer
aktív tag

Akkor ez egy próba volt csak? Annak jó! :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#41819) szaki1986 válasza g.killer (#41818) üzenetére


szaki1986
tag

Jaja :)
Sajnos a saját gépem már 3 hete szervizben van, aztán hiányzott már kicsit a fotózás, ezért elkértem tesóm 70D-jét egy délután erejéig kicsit kattintgatni. Kb. ennyire futotta :).
Viszont arra legalább jó volt, hogy megbizonyosodjak, hogy jól döntöttem amikor Nikon-t vettem a Canon helyett. Számomra jobb érzés a D5500-at kezelni mint ezt, pedig ez egy komolyabb masina. De ez már nagyon OFF :).

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#41820) grigo válasza szaki1986 (#41819) üzenetére


grigo
őstag

Ez azért nem annyira nagy meglepetés. Fordítva is így lenne. Amikor készség szinten használsz egy eszközt és a kezedbe nyomnak egy teljesen más rendszerű és felépítésű eszközt, hogy akkor használd, akkor az lenne a meglepetés ha nem a megszokottat lenne jobb kezelni. Ezzel indokolni egy választást annyi mint írógépről váltva érintőképernyős tabletre váltani és azt mondani, hogy az írógép jó döntés volt mert azt jobb kezelni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41821) szaki1986 válasza grigo (#41820) üzenetére


szaki1986
tag

Igen, biztosan csak megszokás kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#41822) catroot


catroot
veterán

Az új szerzeményemmel (Tokina 11-16) ma volt időm ismerkedni.

Elég szokatlan számomra ez a látószög. Bele kell szoknom a komponálásba.

Remélem lesz jobb is, nem vagyok maradéktalanul megelégedve magamamal...

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#41823) bigsee


bigsee
addikt

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#41824) gergo5991 válasza catroot (#41822) üzenetére


gergo5991
őstag

adja neki, lentebb van még 2 kép egy autós meg a kezedben ahogy tartod a lencsevédőt 11-24 van hozzá irva, de a flickr 11-16ot mutat (egy kis észrevétel ha szabad :P)

Amúgy nem te irtad hogy munkából adódoan került ez hozzád, vagy lehet keverlek valakivel.

ezen a képen mintha a jobb oldalt nem annyira éles a kép ha jól látom

gratula hozzá én is kinéztem már magamnak régebben :)

[ Szerkesztve ]

(#41825) catroot válasza gergo5991 (#41824) üzenetére


catroot
veterán

Jajj, köszi az észrevételt, átírtam!

Hát nem biztos, hogy keversz. Annyit írtam, hogy a munkahelyemen tudtam kipróbálni az obit (a lencsevédős, autós képet akkor csináltam), miután hozta a postás.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#41826) TKL


TKL
tag

Csak nyers képet szabad mutatni, vagy lehet olyat is amibe már belenyúltam lightroom-al? :)

(#41827) ThodEE válasza TKL (#41826) üzenetére


ThodEE
őstag

Sőt, inkább csak olyant ami már kész :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#41828) TKL


TKL
tag

Na jó, akkor itt van pár amit még a múlt hónapban csináltam:

Ezek egy SJ5000x akciókamerával készültek:

KÉP1
KÉP2

Ez pedig egy Xiaomi Redmi note 3-al:

KÉP (nem volt tripod, meg is látszik rajta, hogy kézben készült)

Szeretem kicsit eltúlozni a színeket, de ez meg is látszik :) Remélem azért beférnek a topic követelményei közé.

(#41829) aldebaran válasza TKL (#41828) üzenetére


aldebaran
őstag

Kép1-2: túl sok az előtér
Kép3: túl kevés az előtér.

Kép1: túl kék
Kép2: túl sárga

....

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#41830) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

Sziasztok hoztam nektek egy virágot :D :R
hátha tetszik.
[link]

Vizuális mesemondó.

(#41831) g.killer válasza bandhajon@ (#41830) üzenetére


g.killer
aktív tag

Egész jó virágfotó! :) Engem zavar, hogy a fény a virág alját nem fedi le, és a háttérben azok a foltok zavaróak.

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#41832) bandhajon@ válasza g.killer (#41831) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Szia engem is zavarnak a háttérben lévő foltok de nem tudom mik azok, jobb oldalt is volt benne egy csík
na mindegy köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#41833) randras_83 válasza catroot (#41822) üzenetére


randras_83
addikt

irigy-irigy-irigy :D :D
szép fényeket hozzá :K

https://www.flickr.com/randras83/

(#41834) kátú válasza catroot (#41822) üzenetére


kátú
őstag

Uhúh, eléggé fura egyátószög ez, de maga a kép tetszik

#41828 aldebaran töjéletesen leírta mi a baj, talán még annyit, hogy a 2. képep ott baloldalt az a rög nagyom zavaró, elvettem volna a helyedben

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#41835) TKL válasza kátú (#41834) üzenetére


TKL
tag

Igen, a rögöt már kicsit én is bánom :) Na de ilyesmiből tanul az ember, az meg rám még rám fér bőven :)

(#41836) grigo válasza TKL (#41835) üzenetére


grigo
őstag

Akár content-aware fillel is leszedhető szerintem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#41837) TKL válasza grigo (#41836) üzenetére


TKL
tag

Hm, lehetséges, megpróbálkozok majd vele, köszi a tippet nekem nem volt eszemben :)

[ Szerkesztve ]

(#41838) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott ez a kép.

A háttér eléggé kékes és képtelen vagyok eltüntetni úgy, hogy az előtér színei megmaradjanak. Már órák óta szórakozok vele! :W

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41839) vond válasza Dolphine (#41838) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Eressz rá egy gradiens szűrőt, vagy csak a kék árnyalatokat módosítsd, meg világosíts is rajta, mert brutál sötét. ;) Most meg már túlszaturált is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#41840) TigerCat válasza Dolphine (#41838) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez talán jobb egy kicsit:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41841) kátú válasza TigerCat (#41840) üzenetére


kátú
őstag

Aham, ez jobb

It still works!

(#41842) Dolphine válasza TigerCat (#41840) üzenetére


Dolphine
addikt

Való igaz, de el is árulod a titkot? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41843) total90 válasza Dolphine (#41842) üzenetére


total90
veterán

LR-ban visszaveszel a kek szinekbol... kb. ennyi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41844) Dolphine válasza total90 (#41843) üzenetére


Dolphine
addikt

Játék a színekkel. Köszi! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41845) papaya


papaya
senior tag

Bocs az offért, de úgy érzem, hogy nem haladnak jó irányba az itteni dolgok. :( Számomra eléggé elkeserítő az utóbbi napokban (hetekben) közölt képek színvonala. Lövöldöz itt mindenki mindent, ami az udvaron, meg a környéken van, sokszor érezhetően, hogy mindezt, a tudatos megtervezés, és koncepció teljes hiányában. Egyrészt örülök, hogy valaki fejlődni akar, és tanácsokat vár, de nem hiszem, hogy ezt úgy kellene tenni, hogy naponta beposztolgat minden félét.
Ennek az lett/ lesz az eredménye, hogy a "régi" igazmondó arcok, és jó kritikusok szinte teljesen eltűntek, belefáradtak, vagy már rá sem néznek a topicra.

Nem emlékszem legutóbb ki is írta, de tetszett az a megfogalmazás, hogy olyan képeket kellene betennetek már ide, amiket úgy érzitek, hogy az otthonotok falára is szívesen felraknátok. Jó lenne ezt szem előtt tartani, és nagyobb önkritikát gyakorolni. :R

[ Szerkesztve ]

(#41846) TigerCat válasza Dolphine (#41842) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mac-en a beépített megtekintőben játszottam a csúszkákkal. Nem nagy dolog...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41847) Dolphine válasza TigerCat (#41846) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :R

papaya. Teljesen igazad van! Nekem sem ide kellett volna feltenni a kérdést, hanem talán az Azonnali fotós kérdések topikba. Mentségemre legyen, hogy sokszor olvasom ezt a fórumot és már nagyon dühített a probléma. Elnézést mindenkitől, legközelebb körültekintőbb leszek! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41848) torzo válasza papaya (#41845) üzenetére


torzo
Ármester

Maximálisan +1

Nagyon örülök, hogy nem nekem kellett ezt leírjam, úgyhogy köszi. :R

A topik egyrészt átment gügyögő óvodásba, másrészt a posztolt képek többségének szakmai színvonala minősíthetetlen.

(#41849) g.killer válasza papaya (#41845) üzenetére


g.killer
aktív tag

+1 Nem tudom hogy az én képemet is a céltalan lövöldözések kategóriába sorolod-e de a szinvonal akkorát esett itt mostanában mint a vw részvények... :U

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#41850) tDr1v3r válasza papaya (#41845) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A kritikusok tenyleg nagyon hianyoznak. Mult heten en is raktam be kepet, de semmit se kaptam ra. :( Gondolom azert is, mert az altalad leirt kategoriaba esik, de akkoris...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.