Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) HoTDoG


HoTDoG
tag

Nálam egyszer egy Rorschach teszt volt az egyik lépcső egy magyar cégnél, mindez az egyik felsővezetővel történt szimpátia interjú után. A tesztet egy igen neves magyar psziochológus hölgy vezette le, ami ugye annyiból áll, hogy elmondod mi jut eszedbe a papírokon található tintapacalokról, meg mellette egy kis beszélgetés. Pozitív élmény volt, kaptam egy rövid személyiség leírást, ami után egyébként a pszichológus nem javasolta a céget nekem.

(#16702) la_cc válasza carapace (#16699) üzenetére


la_cc
addikt

Ezt megjegyzem. :DD ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16703) axioma


axioma
veterán

Ismeros megtalalt, mert en is eredetileg matematikus vagyok, hogy hova lehet ezzel a vegzettseggel jelentkezni, ha _nem_ a szoftverfejlesztesbe belemelyedes a celja (PoC-re meg tud irni azert algoritmusokat, de nem developer allast keres). Ja es palyakezdo. Van itt valakinek tippje ilyen helyekre? Most kiprobaltam, bar lehet hogy baj hogy sajat userem alatt, de a linkedin a "mathematician" kifejezesre 0 talalatot adott.
Budapesten van mindez. Koszi elore is, ha van tipp!

(#16704) opr válasza axioma (#16703) üzenetére


opr
veterán

Ha jol tevedek, bankoknal, mindenfele tozsdei cegnel/hedge fundoknal szoktak keresni alkalmazott matematikusokat elemzonek, ilyesminek. Par evet lehuz, es utana brutal jol is fizet a dolog.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16705) prozodus válasza opr (#16704) üzenetére


prozodus
őstag

Igen, a banki pálya nyitva áll nekik, ismerős is volt ott sokáig, igen jól keresett.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#16706) axioma


axioma
veterán

Koszi mind a kettotoknek!

(#16707) bambano válasza axioma (#16703) üzenetére


bambano
titán

esetleg Időkép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16708) Tapsi válasza axioma (#16703) üzenetére


Tapsi
addikt

Data science, ez rezonál arra, amit a többiek is írtak.

(#16709) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Tudja valaki, hogy miként tudom elektronikusan bejelenteni az álláskeresési járadék 80%-ára való igényemet?
A mobilitási feltétel teljesül, mert nem abban városban dolgozom, ahol lakom, így tájékoztattak arról, hogy nem kell semmi extra munkáltatói igazolás, hanem a munkaszerződés beadása mellett egyidejűleg kérelmezzem az igényt és kész.

Igen ám, de a tájékoztató annyit ír, hogy beadható a kérelem ügyfélkapun de a miként és a hol információkról nem tájékoztat. Azt könnyen megtalálom, hogy elektronikusan hogyan jelentem be a munkaviszony létesítését, de a mobilitás kérelem beadását a 80%-ra nem találom.

Ezt a kérelmet találtam: [link]
De ez a "sima" kérelem, amiben szerepel a munkáltatói igazolás is. A mobilitási lényege, hogy nem kell a munkáltatói igazolás, csak a munkaszerződés, amelyen látható a munkahely címe, amely nem ugyanazon a településen van. Na én erre nem találtam kérelem mintát.

[ Szerkesztve ]

(#16710) Qtya123 válasza Qtya123 (#16709) üzenetére


Qtya123
őstag

Illetve ezt, de ez is a munkáltatói igazolásos verziójú hagyományos kérelem: [link]

(#16711) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. A BMW nel egy Warehouse administratori allasra milyen osszeget lehet elkerni?

(#16712) _drk válasza venom8888 (#16711) üzenetére


_drk
őstag

Azt a pozit nem vágom milyen.
De én minden nem low-level munkára bekérek 500-600 körül.
Ha van műszak és túl óra lehetőség, akkor kicsit lejjebb lehet menni. De ugye a nettó a lényeg, azt számold ki mennyi kell.

Ilyen infláció mellett ezzel kell számolni, annak meg nincs értelme, hogy jövőre megint munka keresés.

(#16713) venom8888 válasza _drk (#16712) üzenetére


venom8888
őstag

Szia. Ez a bmw hulladék gazdalkodasi resze, amelyik egyik auto széria részénél van. Gondolom van tobb szeria is ugye m3,m4 meg ki tudja. Ez csak computer.munka,es komunilacio a driverekkel stb.
Tulorarol nem beszeltunk,es a muszakolast sem. Igy tudnal mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#16714) bambano válasza venom8888 (#16711) üzenetére


bambano
titán

attól is függ, kapsz-e szolgálati autót :D

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16715) venom8888 válasza bambano (#16714) üzenetére


venom8888
őstag

Nem hinnem, biztosan nem.

(#16716) _drk válasza venom8888 (#16713) üzenetére


_drk
őstag

Nem tudok okosat mondani mert túl sok a változó és ennyiből még mindig nem vágom a munka kört.
Van a neten par ilyen oldal, abból lehet egy átlagot vonni.

(#16717) venom8888 válasza _drk (#16716) üzenetére


venom8888
őstag

Pm be ment a munkakör neked.

(#16718) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Na eddig tartott az új munkahely, az ígéretek felét se tartották, bizalom oda, én meg köszöntem szépen a lehetőséget és felmondtam próbaidő alattival. :U
Bezzeg akkor már jött, hogy ez így lesz és úgy lesz, mondom én megyek.

(#16719) venom8888 válasza grizlisandor (#16718) üzenetére


venom8888
őstag

Milyen jellegu munka volt?

(#16720) la_cc válasza grizlisandor (#16718) üzenetére


la_cc
addikt

Mi történt? :(

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16721) Qtya123 válasza grizlisandor (#16718) üzenetére


Qtya123
őstag

:(

Pedig korábban a leírtak alapján jó munkának nézett ki, főleg ha a személyes találkozás is pozitív volt. Nem csoda, hogy elvállaltad azok alapján.
Most hogyan tovább?

(#16722) grizlisandor válasza venom8888 (#16719) üzenetére


grizlisandor
addikt

Építőipar kivitelezés.

(#16720) la_cc:
Eljátszották hamar a bizalmat, után már nincs miről beszélni. :U

(#16721) Qtya123:
Én se így terveztem, de berágtam rájuk. Ma megyek lejelentkezek a foglalkozási ügyibe. A régi helyről úgy váltunk el, hogy visszavennének, ha nem jön be az új. Furcsa kettősség van bennem, mert az egyik részem örül, hogy megszabadult onnan, a másik részem meg visszamenne. De ugyanazért a pénzért nem megyek vissza, mert úgy is nézelődnék és hogy nézne ki, hogy visszavesznek én meg 2 hónap után azt mondom, hogy csá. :D

(#16723) venom8888 válasza grizlisandor (#16722) üzenetére


venom8888
őstag

Fizu mennyit igértek?

(#16724) grizlisandor válasza venom8888 (#16723) üzenetére


grizlisandor
addikt

Annyit, amennyit elfogadtam. :)

Nem fogok ilyen dolgokat egy publikus fórumon megosztani. :DDD

(#16725) venom8888 válasza grizlisandor (#16724) üzenetére


venom8888
őstag

Meg lehet osztani, en meg osztottam, ez a baj, hogy berfeszultseg van itthon, es az emberek nem merik megmondani, vagy mert kevesnek gondoljak sajat fizetesuket, vagy mert soknak. ENgem nem erdekel, en meg mondom. Attol meg meg kapom a fizetesem,hogy megosztom massal. Igy legalabb kepet kap a kuvulallo arrol a munkakorrol, milyen penzeket fizetnek ott.

(#16726) Tapsi válasza venom8888 (#16725) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyetértek. Múltkor mondta az egyik kolléga, hogy a leghülyébb keresi a legtöbbet a csapatban. Én mondjuk leszarom, mert eleve külsős vagyok. Ha nem vagyok elégedett a fizuval, akkor kérek még, vagy elmegyek olyan helyre, ahol megfizetnek (perpill pont ez történik). A fizetésen rinyálás, meg titkolózás szánalmas.

(#16727) grizlisandor válasza venom8888 (#16725) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, a barátaimal/közeli ismerőseimmel megosztom én is. ;)
Súlyozni kell a dolgot, mert országon belül is iszonyatos különbségek vannak.

(#16728) _drk


_drk
őstag

Ha kevés bért kértem előzetes telefonos egyeztetésen, mennyire gáz később ezt feljebb vinni egy 20%-al?

(#16729) Tapsi válasza _drk (#16728) üzenetére


Tapsi
addikt

Azt mondanám, hogy kaptam máshonnan magasabb ajánlatot, és hogy ezt tudják-e tartani.

(#16730) grizlisandor válasza _drk (#16728) üzenetére


grizlisandor
addikt

Semennyire, jelezd nekik, legfeljebb azt mondják, hogy sok.

(#16731) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Mi a véleményetek arról, hogy startup környezetben az alkalmazottak napi 8 óra munkára vannak szerződtetve, de ennél többet várhat el a munkáltató?
Egyfelől a 9-17 munkavégzés szerintem idejétmúlt, másrészt van hogy az adott napi munka előbb / később érhet véget mint 17:00.

(#16732) bambano válasza MATEO6600 (#16731) üzenetére


bambano
titán

szerintem erre egy rakás válasz lehetséges:
1. ha rendesen tájékoztattak szerződéskötés előtt, és elvállaltad, akkor oké.
2. ha be tudják tölteni az állásaikat, akkor is oké
3. egy csomó startupnál előfordulhat, hogy tulajdonrészt kapsz bónuszként. ez is lehet egy elfogadható ösztönző

mindenki döntse el, hogy neki mi fontos, pláne, hogy a karrierje adott pontján mi fontos.

szerintem az én koromban már a munkaidő vége fontosabb, mint hogy csillogó szemekkel toljam mások szekerét...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16733) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

MBH bankkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata (IT fejlesztés területen elsősorban)? Karrier oldalon elég sok nyitott pozíciójuk van...

(#16734) kurion válasza BigBlackDog (#16733) üzenetére


kurion
senior tag

Jövedelem topic-ban mintha lett volna róla szó. Hát nem sok jót mondtak.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#16735) BigBlackDog válasza kurion (#16734) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, most ugrott be, hogy olvastam is, csak nem maradt meg a cég. :R

(#16736) iszoke


iszoke
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de mely állásportálokat érdemes nézni szerintetek? A mostani munkámat gyűlölöm, és jó eséllyel amúgy sem maradhatnék sokáig már, így mindenképpen kellene találnom valamit sürgősen. Főként támogató jellegű melót keresek, pl. irattár vagy back office jellegűt, illetve hol lehet találni olyan önéletrajz sablont, ami nagy eséllyel átjut legalább az első szűrőn. Tényleg elkelne a segítség.

[ Szerkesztve ]

(#16737) kurion válasza iszoke (#16736) üzenetére


kurion
senior tag

- Profession
- LinkedIn
- Cégek karrier oldala
- ha nagyon local kis cégek is szóba jöhetnek, lehet futni 1-2 kört pl a jófogáson is

Kezdésnek ezeket mondanám

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#16738) Because válasza iszoke (#16736) üzenetére


Because
őstag

ilyen típusú munkákhoz állami intézmények saját weboldalai, közigállás

(#16739) iszoke válasza Because (#16738) üzenetére


iszoke
senior tag

Azok csak abszolút minimálbért fizetnek ha nincs 5 diplomád, én meg nem fogok olyan helyre menni annyiért.

(#16740) grizlisandor


grizlisandor
addikt

HRs kislány, hogy hány éves vagyok, mert azt nem tartalmazza az önéletrajzom. :W

Benne van mikor érettségiztem, azért abból +/- pár évre be lehet lőni. :D

(#16741) arcsin válasza grizlisandor (#16740) üzenetére


arcsin
senior tag

Jo hogy nem azt kérdezte mennyi van még vissza nyugdíjig ;]

(#16742) grizlisandor válasza arcsin (#16741) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az is szép lett volna! ;]

Annyiban szimpatikus volt, hogy nem teketóriázott és rákérdezett a bérre, utána a korra és megbeszéltük, hogy tegezzük egymást. :D

(#16743) axioma válasza grizlisandor (#16742) üzenetére


axioma
veterán

Teged me'g kezdeskor magaznak? Nekem (50 multam, de szerintem ez indifferens) egybol tegezve ir majdnem mindegyik... Sot, nem is tudom mikor lattam utoljara nem tegezve megfogalmazott allashirdetest.
En nem vagyok az ellen, hogy a ketfele megszolitast elhagyjuk, de sajnos a legtobb esetben az is jon a tegezessel, hogy bizalmaskodobb a tartalom is. Ami engem irrital (ertsd: nem az hogy ismeretlenul bizalmaskodo, hanem az hogy allaskereses ugyben ami azert egy erdekellentetes es hosszutavu kihatasu, komoly dontes, ezzel ellentetes hangnemet utnek meg - egybol az az erzesem hogy frissdiplomasokra lonek (csak)).

(#16744) iszoke válasza axioma (#16743) üzenetére


iszoke
senior tag

Van annak jelentősége akkor, ha én a jelentkezéseimet magázó formában küldöm el?

[ Szerkesztve ]

(#16745) grizlisandor válasza axioma (#16743) üzenetére


grizlisandor
addikt

Álláskeresés témában mindig magáztak eddig, interjúkon általában pár szó után kérik a tegezést.

(#16746) kurion válasza grizlisandor (#16740) üzenetére


kurion
senior tag

Mikor ilyeneket hallok, mindig elgondolkodom, hogy az számít milyen az ember (csapatba beillik-e) vagy a kora beillik-e a csapatba?

Vagy csak engem nem zavar, ha valaki idősebb/fiatalabb nálam/csapatnál? Mert szerintem kor csak akkor fontos, ha 25 év alatt van, hogy mikor tölti, hogy tudj kalkulálni az SZJA mentesség megszűnésével.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#16747) axioma válasza grizlisandor (#16745) üzenetére


axioma
veterán

Hm, akkor engem tuntetnek ki csak a tegezessel (bar lehet hogy ez azzal is osszefuggesben van, hogy a megkeresesek/hirdetesek kis resze van csak magyarul, azok a tegezosok, lehet hogy a magyarul megszolito ceg amivel korrelal). Angolul meg ilyen szinten mind1 (de volt mar nemetul is interjum ahol egybol szoltak hogy tegezodunk - mondjuk a nemet level az angol utan is eleve tegezve jott, szoval ott szamitottam ra).
Igaz, volt full magyar megkeresesem is ahol egy par levelvaltas tortent, mindet lezavartunk angolul. Az fura volt, bar olyan mar volt hogy magyarul is leveleztunk magyar de kint elo recruiterrel, majd szolt hogy ezt most irjam meg angolul (iktatnia vagy forwardolnia kellett).

[ Szerkesztve ]

(#16748) Sliderxy válasza axioma (#16747) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Dehogy csak téged, én pont, hogy a magázással találkozok ritkán. Szerintem ez életkor nagyon is számít ebben az esetben. Nem véletlenül van a hirdetések nagy többségében, hogy "fiatalos, lendületes csapat". Ilyenkor én is elgondolkodom, hogy hol a tökömben dolgoznak a nem fiatalos szakmabeliek. Abban biztos vagyok, hogy sok helyen nincs könnyű dolga egy nem fiatalos munkavállalónak.

(#16749) grizlisandor válasza kurion (#16746) üzenetére


grizlisandor
addikt

HR csapatből valaki nagyon fiatal, de hát én a műszaki részre pályázok, ilyen messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. :B

(#16750) nyunyu válasza grizlisandor (#16749) üzenetére


nyunyu
félisten

2000 környékén jelentek meg az első Vodafone TV hirdetések, amikben válogatás nélkül tegezték a jónépet, aztán szép lassan átvette mindenki ezt a kommunikációs stílust.

Most már a mekis diákmunkásnak eszébe sem jut, hogy talán nem sziával kéne köszönnie a nála 30-40 évvel idősebbeknek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.