Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) REAPER(666)


REAPER(666)
csendes tag

Aki látta tudna írni egy véleményt a filmről
thx

<]BøøMHΞλĐShøt[>

(#852) BITBOYS válasza REAPER(666) (#851) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem pl. nem tetszett valami nagyon pedig szeretem az alien filmeket.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#853) Nimrod válasza REAPER(666) (#851) üzenetére


Nimrod
addikt

Ízlés kérdése. Én például meg fogom venni DVD-n, ha kijön valamikor és emberi ára lesz.
Ha az Alien sorozatot láttad, akkor talán a másodikhoz tudnám hasonlítani.

(#854) BITBOYS válasza Nimrod (#853) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az Alien 2 klasszisokkal jobb volt sőt, a legjobb.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#855) REAPER(666)


REAPER(666)
csendes tag

Láttam az összes Alien-t, nekem az első és a második rész jött be a legjobban.

<]BøøMHΞλĐShøt[>

(#856) VW


VW
aktív tag

ez az én véleményem,szóval senki ne anyázzon: SPOILER!
na szóval megnéztem a 2. részt,annyit zárójelben hogy nagy alien és predator kedvelő vagyok,DE ez a fílm egy szégyen.Csak néztem mi ez,élet a vágóhídon c. dokumentumfílm?
Rossz forgatókönyv és rettenetes rendezés,plusz feltennék néhány kérdést ,észrevétel hátha valaki tud rá magyarázatot :F
1. az első rész végén vagy egy tucat predátor megy el a hajóval.A második rész elején csak egyet mutatnak,hol vannak a többiek,lezuhanás után hol vannak a túlélők? Meg kicsit érdekes hogy éjjel-nappal maszkban mászkálnak...(már azaz egy,akit mutatnak)...a hajón nem lehet megfelelő légkőrt létrehozni?
1 1/2. a hajó miért van még főldkörüli pályán??
2. a vészjelzést fogják a franc se tudja melyik galaxisban...gondolom a predik bolygólyán.DE miért 1 szál ragadozó indúl a probléma megoldására...látta a Rambó fílmet és felszívta magát??
3. gondolom az alienek gyorsan növekednek,DE azért 1 nap alatt kifejlett példány? hehe
sőt később még gyorsabban nőnek.
4. az alieneket ki irányítja királynő nélkül,csak nem a pedaliennek vannak telepatikus képességei?
5. az alieneknek mi a célja? trancsírozni és szaporodni? meddig,amíg van elpusztítható élőlény?? a méhek vagy a hangyák se terjeszkednek a végtelenségig...
6. nna a végkifejlet,az a másik fele..atomot nekik.. muhaha..a következő részben meg lesz petékkel szaporodó rádióaktív csótány-predalien.... :W

bocs ha valakkit felzaklattam,de ki kellett írnom Magamból,és már megértem az oldalakon adott 3.5/10 -es értékelést..

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#857) Vandit.


Vandit.
addikt

Iszonyat gyenge eresztés volt. :( Eddig azt hittem az első rész volt a gyengébb,de ezek után tévedtem.Nagy csalódás volt.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#858) Sárpac válasza VW (#856) üzenetére


Sárpac
nagyúr

1. A 2.részben is mutatnak több predit kb fél másodpercig, lehet meghaltak!
1/2. Gondolom ellenőrizték a bolygó más pontjait is!
2. Az a predi aki fogta a jelzést tesó lehetett vagy az apja vagy franc se tudja, de mikor megtalálja a halott másik predit ráteszi a fejére a kezét és látszik rajta hogy sajnálja.
3. Ha láttad az Alien filmeket azt tudhatnád, hogy kibújás után 2óra míg felnő egy példány.
4. Ami a prediből kibújt az egy nőstény pred alien volt ő volt az irányító lehett is észrevenni nem egy helyen, hogy vagy elküldte vagy odahívta a csatlósait, meg petézett mint állat a nőkbe!:D
5. Az alienek szaporodi akartak minden részben feszt ez nem is kérdéses ahol terülj terülj asztalkám van a Földön!:D
6. Az atomot nekik nah az igen jó nagy baromság volt, de talán belefér.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#859) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én is megnéztem tegnap, harmatgyenge volt :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#860) BITBOYS válasza Motion_Blur (#859) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gyúrjatok a Cloverfield-re, az is rendesen megosztja a népet.

Bocs az offért

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#861) cor válasza VW (#856) üzenetére


cor
őstag

kb enniyt is ér a film....alapbol hiba volt ripley elötti idöbe hozni az avp témát :(

ürhajo: anniyt voltak az ürbe mig 1 végén el, s már zuhantak is vissza, mert a nagy predatorok nem voltak képesek egy csöszmök kis pár perce kikelt (pred)aliennel elbánni ;]
ugye jol emléxem h az 1ben félkézzel elkaptak egy ilyet s kitörték a nyakát? :D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#862) Integra


Integra
titán

hála a sok negatív kritikának én mire csütörtök este megnéztem már mindennek elképzeltem.
és jobb lett mint amit vártam.
az biztos, hogy az első résznél jobb lett.
szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#863) Sárpac válasza Integra (#862) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Úgy állj hozzá, hogy egy jó kis akciófilmet fogsz nézni némi horrorral fűszerezve és akkor nem lesz gond vele!Nagyon pörgős lett ez tény, de a sztori megállja a helyét az első részhez, bár én jobban szerettem volna ha predik bolygólyán folytatódott volna a történet!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#864) RexpecT


RexpecT
addikt

Gyenge eresztés történet nulla akció pörög de nincsenek monumentális jelenetek.
Nállam 10/4.

(#865) Integra válasza RexpecT (#864) üzenetére


Integra
titán

10 pont a 4-ből?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#866) RexpecT válasza Integra (#865) üzenetére


RexpecT
addikt

Késő van már szóval 4/10.

(#867) RedWing válasza Integra (#862) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egyetértek! Elsőnél jobb, de még így sem nagy eressztés, sajnos... :(
Remélem a következőt végre má összehozzák rendesen! :U

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#868) Integra válasza RedWing (#867) üzenetére


Integra
titán

rengeteg a bug a filmben, de ez nem ebben a filmben kezdőtött el, ez már az első részeknél is így volt.
kezdve attól hogy az első filmekben mennyi idő alatt fejlődött ki a here, most meg hogy a predalian milyen gyorsan petézgetett le, pikk-pakk megvolt a here army... egésze addig hogy most hogy mart a sav, hogy egész emeleteket mar szét az alien sav, de a bolygó neve halálban pl csak az arcát marta le, ugye emlékszünk a bekötözött fejű katonára, ahogy ripley berakja a kapszulába aludni..
ugyanakkor vannak pozitiv jelek is.
az pl hogy valami végre volt a hentből is, fröcsögött a vér és kevesebb cgi volt és több maszkmester meló. és ez szerintem így helyes. igenis látványosan fejlődik az egész technika, és ez a maszkesterkedésben is ott van. azt nem értem hogy ugyan mi lett volna mr. wolf ha nem egy nagy darab kosztümös nigger? gondolom mini me jobban nézett volna ki predatornak vagy mi a fasz...
nem értem a predator kritikáját ami a külsejét, technikáját illeti.
az a kérdés jogos, hogy megint miért egy predator ment csak el, de szerintem ennek több oka lehet. történetileg azért mert majd a harmadik részben megy az egész predator brigád ontani a földre embert és alient egyaránt, másodsorban mert a természetükből fakadóan sokat mennek egyedül, magányos harcosok. de szépen fogalmaztam.. :) na de a könyvekből sokszor lehet ezt kivenni.
szerintem itt már egyszerűen a harmadik részre gyúrnak, egyszerűen az van, hgy híre meg hogy mi volt a földön és akkor becsomagolnak egy hadseregnyi alient aztán puff neki... lesz mészárszék a földön.
aki olvasta a steve perry alien 4 trilótiát az úgyis tudja mi lesz a sorsa földnek..
szerintem a ripley utód csaj egyáltalán nem rossz, a 24ből a michelle, és vele volt itt a legkevesebb baj. szerintem.
a többi meg úgyis elhullott szerencsére. a lúzer csávó nagyon lol volt, a szőke tyúk is, de az állat volt ahogy a dobócsillag felkente a falra:)
logikátlanások voltak persze bőven, ahogy itt is megjegyeztétek ugye hogy hogy nem vette észre az erőműben az alatta kúszó alient etc...
a nemzeti gárda meg maga volt a vicc, miért nem küldték mindjárt az üdvhadsereget?!
az atom ledobását meg nagyon lehetett tudni, hogy ez lesz.
egyedül a végén lepődtem meg, azt hittem, hogy az "ezredes" megy riportolni az elnöknek vagy valami, de úgy tűnik ms yutani eddigre már az elnöknél is hatalmasabbá nőtte ki magát.
talán a következő részbe csak gyúrnak még jobbat. és igen, sztori nélkül a 90 perc is nehezen tölthető ki, ez van.. pedig elkéne már egy 3 órás avp mészárszék agyba főbe...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#869) RedWing válasza Integra (#868) üzenetére


RedWing
aktív tag

:C :R
A "Nemzeti gárda" tényleg "túlzás" volt! Jobban jártak volna, ha Rambo-t küldik.. ;]
A bombát meg már a trailer-ből is sejteni lehetett. :(((

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#870) VW


VW
aktív tag

Az a fő gond,hogy a producerek tudják bármekkora silány vackot hoznak ki, amiben bennvan az Alien és/vagy a Predator szó ,a sok fan meg fogja nézni... :((

Ha 1 predator helyett jött volna a Földre 30 tapasztalt vadász,kb. 15perc alatt vége lett volna a fílmnek.Abból 10 perc a gyilok eszközök meg a felszerelésük magukra aggatásának mutatásával telt volna ;] :DD a maradék 5 percben legyakják az alien hordát,és beülnek egy kocsmába sörözni :DDD
Ha a nemzeti gárda páncélosának parancsnoka nem nyitja ki a tetőnyílást,mit tettek volna az alienek?Kiharapják a gumikat és rázzák az öklüket,meg anyáznak vagy mi...?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#871) #27070592 válasza VW (#870) üzenetére


#27070592
törölt tag

Emlékeztek az első Avs.P rész végén az alienkirálynő elmerül az óceánba a lábára kötözött toronnyal. Élve. Ez itt a kulcsszó, ezt a szálat tök nyitva hagyták az írók, tehát a harmadik rész akár úgy is indulhatna hogy kutatótengeralattjáró megtalál királynő, jól felhozzák és pech újraéled a mama sürgős elszaporodási kényszerrel. És már jöhet is a predkommandó cserkészni.

Szerintem túl a sok logikai ballépésen ami a második részt végigkisérte, az egyes jelenetek kifejezetten jól ki voltak dolgozva, gondolok itt maszk, szpesöleffekt világítás zene. Egy oscar-jelölést megkockáztatnék szpesöleffekt-maszk kategóriában.

(#872) RedWing válasza #27070592 (#871) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egyetértek, effektekkel nem volt gond szerintem se, de a többi felejtősre sikeredett!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#873) Integra válasza #27070592 (#871) üzenetére


Integra
titán

majd jól felmelegszik mint a megatron:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#874) dokar válasza #27070592 (#871) üzenetére


dokar
addikt

azt a királynőt pár gyilkos bálna vagy ámbrás cet már rég szétkapta :D

extra - SEXRay

(#875) Speed® válasza dokar (#874) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy, azóta arrafelé már mutáns bálnélienek tizedelik az eszkimókokat.

Belenéztem a filmbe (Requiem), erős kényszert érzek a shift+del kombóra.

(#876) Fáraó


Fáraó
őstag

! Saját vélemény ! - Hangulat megzavarására alkalmas mondatokat tartalmazhat! :)

Jobb mint az első rész, de nem sokkal. Ott azon akadtam ki a legjobban, hogy a pred és az ember elmegy együtt vadászni. Na ne má'! Amint szemtanú van, jön a vadászat és az embergyilok: lásd ebben a részben a magányos rendőr elkapását.
Ami kifejezetten nem tetszett:
A predalien rögtön nagykorú lett (?!), ha eltelt volna vmi kis idő legalább utalhattak volna rá.
Petézés után magához tér az ember, DE nem rögtön tör ki a mellkasból a kisfickó: lásd 8. utas a halál, bolygó neve -hűtőreaktorok-, stb. Itt rögtön kiugrottak!
Ha a piramisba három ragadozó ment ismert körülményű vadászatra, akkor egy új faj ellen ismeretlen helyzetbe miért Predator John Rambo indul? Vészjel nem csak egy helyre megy, ha veszély van ált. értesíteni szokták a "megfelelő hatóságot" (Office of Alien Crysis :D )
Számomra egyik ember szereplő sem volt hiteles. Hihetetlen rossz módon játszottak(?).
Kb. a közepétől leül a film, az eleje még jó és izgalmas.
A gárdát ilyen hamar szédszették? A katonák elmennek közben sétálni, "cigi", "kávé" és nézelődnek az autókba? Áhh, nincs parancs, zárt alakzat meg ilyenek. Akkor a végén hogy tartottak ki a nem katonai profi városlakók a főtéren?
A kórházas rész kemény volt, ezt még nagyobb piacú horror nem merte bevállalni -tudomásom szerint.
Pozitív volt:
Az alienek természete/viselkedése (a pred most nem tűnt annyira hiteles vadásznak, bár nem is teljesen ez volt a célja. Ez a szerepe nem tetszett.).
A predalien kidolgozása.
A kis kamasz(?) szerelmes hapsi színészi játéka -sztem a leginkább hiteles.
Szép erdő -ebben jó kerekezni!

1-nek jó volt, de igazából nem tetszett...

Szerk.: Ja igen! Sztem a forgatókönyvíró/rendező egy kicsit összébbkaphatták volna magukat! Az elégséges szintről egy jót könnyen elérhettek volna egy kis odafigyeléssel a végére, mert mint írtam: az eleje elég jó.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#877) Speed® válasza Fáraó (#876) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"azon akadtam ki a legjobban, hogy a pred és az ember elmegy együtt vadászni"
Ja, a filmben igen gagyi a megoldás, nem állja meg a helyét abban a szituban.
De AvP irodalomból van még mit bepótolnod ;) Machiko Noguchi a Ryushi kolónia túlélője beavatottként csatlakozik a Ragadozókhoz, két évig. Teheti mindezt azért, mert a Ryushin együtt harcol Dachandeval és a királynő elleni harcban is ő segíti. A vezér ezután megjelöli és meghal, az érkező csapat pedig elviszi Machikot. (Steve&Stephani Perry: A préda)

(#878) Laraxior


Laraxior
titán

Várható a 3. rész...tekintve a predator fegyvere itt maradt a földön.
Az első részben is az kellett nekik.Az a predalien bazi nagyra sikeredett,amikor egymásnak mentek a predatorral úgy tolta mint buldózer a porcelánt :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#879) Fáraó válasza Speed® (#877) üzenetére


Fáraó
őstag

Állok elébe! 1X elémkerült egy AVP könyv. Egy-kettőre kiolvastam, nagyon jó volt! Láttam hogy egy sorozat része. Sajna azóta nem találtam sehol ilyet, bár nem is kerestem. Van vmi olcsó beszerzési hely/kölcsibe kapható példány? Priviben is jöhet válasz.

Laraxior: Mert hát a királynő sem kicsi.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#880) Speed® válasza Laraxior (#878) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát most remélem nem lövök le semmi poént, de a 3. részt már illene egy kicsit eltolni az időben. Márha az a szándéka a készítőknek, hogy kövessék az irodalmat valamennyire és az Alien filmek időpontjaihoz is közeledjenek.
Én azt hittem, hogy már ez a rész is valamelyik kolónián játszódik majd..
Persze akkor lesz az igazi banzáj mikor több fészek lesz a Földön, de cssss :)

(#881) VW válasza Fáraó (#876) üzenetére


VW
aktív tag

Teljesen igazad van.
Pl. a szerencsétlen rendőr megnyúzása értelmetlen,mert meglátásom szerint a predik nagybetűs VADÁSZOK,tehát nekik a nehéz és veszélyes ellenfél a kihívás,és a trófeával megszerzett dicsőség a cél.Lást Predator 1.Egy nyamvadt kis humanoid elpusztításával nem lehet villogni az öreg predik elött.
Ami tetszett az az ostor és a dupla fegyver a vállán.
Laraxior: itt nem látszik nagy különbség,én se értem mitől olyan erős.A "rambo" predink nem sokkal korábban egy egy alient tartott minkét kezében,tehát Ő se harmatgyenge :F
egy jelent a filmből

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#882) Integra válasza Speed® (#877) üzenetére


Integra
titán

ez a könyv is megvan, jó volt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#883) Integra válasza VW (#881) üzenetére


Integra
titán

",tehát nekik a nehéz és veszélyes ellenfél a kihívás,és a trófeával megszerzett dicsőség a cél"
akkor minek jöttek a földre?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#884) Speed® válasza Integra (#882) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, tényleg jó, nekem ez tetszett a legjobban (abból a 3ból amit olvastam :DDD ).
Furcsák a japán(?) elnevezések, yautja, kainde amedha, pyode amedha, stb :)

#883 akkor minek jöttek a földre?
Asszem pont a Prédában volt leírva, hogy többezer éve a Földre járnak, mivel itt van csak elegendő gazdatest/táplálék az Alienek számára, akiket elszaporítanak és ezáltal vadászhatnak. Lényegében a Predatorok "kiafaszagyerek?" vetélkedése terjeszti el az ismert univerzumban az élieneket. Fogvatartott királynőkkel létrehoznak egy rahedli tojglit, a kiszemelt planétán aztán kipakolják és hamarosan mehet a móka. Van leírás a mayák piramisainál történő vérengzésről is aminek nyomán egy vesztett csata után az egyik Predator nem tudja aktiválni az atomját. Ennek a maradványaiért jön vissza az első korunkbeli ragadozó. Schaffer meg jól szétrugja a s3ggét :) Legalábbis ha jól emlékszem..vagy 6 éve olvastam utoljára, azóta inkább fantasykba merülök bele ha tehetem.

(#885) CocooN-z


CocooN-z
őstag

kissé off

Ha egy történetbe sűrítjük a predator az alien meg az AVP filmeket akkor nem állja meg tisztán a helyét a kis lánydroid mondókája (ALIEN 4) miszerint: Ripley volt az első Contact az Idegenekkel (Predator is élien valahol nekünk :) ). Vagy a kormány, és a felsővezetők olyan ügyik hogy több évtizedekig tudják tusolni az ilyen afférokat? (mint pl predator1-2, meg az avp k >> ezek azok amik időrendileg az alienek előtt már Contactok voltak, tehát Predatort előbb láttunk mi humanoidok mint élient :) ). De ha valaki hosszasan ki tudná taglalni ezen filmek és szikvencek összegyúrását örülnék mert nekem így hirtelen nem megy.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#886) soulcube


soulcube
aktív tag

Nos, a film jó volt, legalábbis az AvP 1-hez képest sokkal jobb. Csak egy valami hiányzott belőle a FÉLELEM ! A régi Alien filmekben az első perctől az utolsóig lehetett rettegni.
Itt pedig talán csak a csatornás illetve uszodás jelenetnél.

Az AvP 3 (ha lesz) valószínű, hogy nem a Földön fog játszódni, hiszen Miss Yutani említést tett rá, hogy a ragadozó fegyverére nem lesz a Földön szükéségük. El tudnék képzelni egy a könyvekhez hasonló sztorit. Pl.: másik bolygó, űrhajó. Remélem lesz folytatás és ezt a cselekményszálat fogják tovább vinni.

(#887) Speed® válasza CocooN-z (#885) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kissé zagyva.
Időrendileg a Ripley féle Alien afférok a bolygógyarmatosítás idején esnek, jóval azután, hogy a Predatorokról tudomást szerez a kormány. A 2017es LAngelesi vadászat után a kormány és a Weyland társaság a Ragadozóknak ellenfélt akar. 2128ban Ripleyéket szándékosan küldik az LV426ra hogy "nyersanyaghoz" jussanak. Elkezdenek kísérletezgetni az Alienekkel, hogy belőlük faragjanak fegyvert. Ki-ki a maga módján, a Weyland-Yutani embermutáns kísérletekkel, Livermore kibernetikus implantokkal. ezen a vonalon megy tovább majd a történet. Vannak a Predatorok, akik Alienekkel játszanak gladiátorosdit évezredek óta, és vannak az emberek, akik az Alieneket szeretnék irányítani. Könyvben már sok fiktív folytatást megért a sztori, vannak benne lehetőségek. Azt szívesen látnám megfilmesítve mikor 3 nagyobb fészek alakul ki a Földön az elszabadult élienekből. Keményebb lehet mint az elszabadult Skynet :)

(#888) soulcube válasza Speed® (#887) üzenetére


soulcube
aktív tag

Viszont nem csak a predatorok "találkoztak" az alienekkel. Hiszen az Alien 1-ben egy teljesen másik faj űrhajóján voltak. Az AvP 3-ba esetleg ezt a részt is belekeverhetnék valahogy.

(#889) BITBOYS válasza soulcube (#886) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az uszodás jelenetnél mitől féltél?
Ott azon lepődtem meg, hogy mennyire sokáig tart átúsznia a medencét alien barátunknak. Az Alien 4. részében persze mint a villám úszott ahogy kell...

Mikor bujkált a bozótosban és beleugrott a faszikám nyakába, na az ijesztő volt egy pillanatra:)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#890) Speed® válasza soulcube (#888) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Huhh, rég láttam az 1et, de ott az LV426on a segélykérő hajón lévő tojásokra gondolsz? Nem lehet, hogy az egy szándékosan otthagyott hajó volt Predatorék részéről? Onnantól fogva biztosan tudhatták, az ember elég fejlett az űrutazáshoz és harcban sem olyan satnya már mint a Földön "legutóbb" LAben.
Alapvetően az Alieneket a Predatorok szórják szét a különböző bolygókon a nagy vadászatok alkalmával, szándékosan. Leküldenek egy rakat tojglit, aztán mikor a fertőzöttség kellő mértéket ölt, lemennek gyilkolászni.
Persze nincs kizárva egy másik faj, de a könyvekben erre utalás sem volt.

(#891) soulcube válasza BITBOYS (#889) üzenetére


soulcube
aktív tag

Nem tudom, valahogy az maradt meg igazán, meg a csatornában játszódó jelenetek.

#890 Speed(R) Igaz, alapvetően a predatorok okozzák a galibát. Viszont az Alien 1-ben egy harmadik faj hajóján vannak a tojások. A segélykérő jel viszont csapda volt ez egyértelmű.
Szóval az a harmadik faj sem lehet túl békés szándékú.

Na mindegy remélem lesz majd harmadik rész (ha elég profitot termel a film).
Kíáncsi vagyok Yutani-ék hol akarják felhasználni a fegyvert és vajon visszatér-e Bishop ?

(#892) Integra válasza BITBOYS (#889) üzenetére


Integra
titán

az uszodás jelenet volt a legbárgyúbb leggázabb minden tekintetben.
most eltekintek a szöszi seggétől, mert az jó volt:)
iszonyatosan gagyi klisé volt

see? there's no monster... :)
ugyanolyan pergős volt, mint mikor a szöszit felszögeli a predi a falra a kórházban:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#893) Integra válasza Speed® (#887) üzenetére


Integra
titán

spoiler:

olvastam azt a könyvet is amelyikben az a barom tábornok implantátum mániában szenved és készül a nagy csatára. aztán a végén leharapja az egyik here a fejét ripszropsz, ennyi volt a nagy implantátumosdi:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#894) BITBOYS válasza Integra (#892) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na igen, a szöszit rendesen felkente a falra.:)
Predi is biztos elmorzsolt egy könnycseppet.:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#895) Speed® válasza Integra (#893) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az nem a Vadászok bolygója (David Bischoftól)? Amikor a csóka vendégségbe hívja magához Noguchit és megjelennek a Predatorok a bolygón, aztán gyilkolásszák lefelé a TRexeket? Ott voltak exoskeletonos kibernetikus "termélien"ek szemmel meg fegyverekkel felszerelve. A végén viszont evanstont nem egy here nyírja ki, hanem a saját hajójában kapja le a fejét és ki a gerincét az egyik yautja harcos. Laza :)

(#896) Integra válasza Speed® (#895) üzenetére


Integra
titán

húha, nemtom.
de ezt a könyvet tuti olvastam, :)
előkotrom majd az alien meg predator könyveim,hogy egyáltalán mi van nekem meg..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#897) soulcube


soulcube
aktív tag

Egyik legfurább Aliens könyv: Yvonne Navarro - Rekviem (semmi köze az AvP 2-höz). Egy őrült zenész szimfóniát akar csinálni az alienek hörgéséből és áldozataik sikolyaiból. Olvasta valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#898) bolondember válasza Speed® (#890) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

A "derelict ship" az egy teljesen más faj hajója, "kicsit" nagyobb is, mint a Predik (amikor felmásznak rá Kane-ék, látszik, röpke 5 méteresek lehetnek), képregényekben is többször feltűnnek (ormányos legények), illetve könyvekben is (Alternatív Alien4 (Idegenek a földön - Lidérces utazás - Ripley háborúja, illetve most már az Eredendő bűnben is).

@soulcube: nem, nem segélykérő jel volt, az már a filmben kiderül, h figyelmeztetés volt..
És igen, olvastam a Rekviemet - nem rossz.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#899) Speed® válasza bolondember (#898) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hmm, látszik, hogy korán kiszálltam a fiktív A/P/AvP könyvekből :)
Ennyi van meg és nagyjából mégennyit olvashattam el.
aszemélyes kedvencem a Kelepce és a Préda az AvPsek közül.
Alienből a Rekviem jó, de a Labirintus jobb. Az eredendő bűn eddig kimaradt.
Amúgy van Könyves topik :D

[ Szerkesztve ]

(#900) Baboon válasza Speed® (#899) üzenetére


Baboon
senior tag

Kurrrrva zseniális az AVP2 :DDDDDD Főleg ahogy felküldi a falra a csajt a dobócsillagjával :DDDDDD

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.