Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Integra válasza kgyPetya (#135) üzenetére


Integra
titán

nehogy aztán valami lefagyasztós körítéssel oldják meg:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#152) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Megnéztem ezt a harcolós jelenetet, de egy-két dolog nekem hibádzott. Pl: A könyvben a predátorok fegyvereit nem marta a sav itt meg megette azt a kézi bigyót. Meg a Predátor mozgása sem volt v.mi kifinomult, olyan volt mintha egy emberre ráadtak volna 50 kiló ruhát, nagy tohonya lett. De az alien jó volt.

Romani ite domum.

(#153) Integra válasza Biaggio (#148) üzenetére


Integra
titán

hiába, a könyvek történetei ezerszer jobbak mint bármelyik filmé.
talán az bolygó neve halál volt a legjob sztori és megvalósításban is.
legalábbis nekem toronymagasan ez a kedvenc alien filmem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#154) Biaggio válasza Integra (#153) üzenetére


Biaggio
őstag

A harmadik részt olvastam könyvben, a könyv nagyon jó volt:)
Megnéztem filmen, és sírtam :O

A könyv sokkal részletgazdagabb, a film inkább akcióorientált. A könyv nagyon jó mesélő, minden háttérinformáció a történetet színesíti, a film pereg, egyszerűsíti a mesét. Nagyon sok példát láttunk már erre, ilyen például a Gyűrűk ura.

(#155) Integra válasza Biaggio (#154) üzenetére


Integra
titán

jaja, tolkien könyveken is átrágtam magam, helyenként már kegyetlen nehéz volt egyhelyben ülni hogy végigolvassam az irdatlan hosszú leíró részeket:)

alien:
és akkor ott a steve perry trilógia aminél még jobbat nem sikerült olvsanom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#156) Biaggio válasza Integra (#155) üzenetére


Biaggio
őstag

Nekem kedvenc íróm R.A. Salvatore, a stílusa nagyon jó, nem csak a sötét elf trilógia miatt. A klónok támadását is ő írta meg, bár azt még nem olvastam, biztos vagyok benne, jó tolla van;]
A Steve Perry tirlógiát nem olvastam, de utánanézek.:U

(#157) Integra válasza Biaggio (#156) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó, tulajdonképpen ez a hivatalos alien trilógia.
és rengeteget lehet rajta röhögni is.
egyetlen baja van, hogy a három könyv kötetenként nem több 230 oldalnál:((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#158) kretenallat


kretenallat
senior tag

neztem az avp.aliensonline.hun a linkeket es az aliens vs predator fight letoltheto 1 perces jelenet alapjan ez inkabb akciofilm lesz nemi paraval megtolva es kesz.


jah igen: Bővebben: link mindenkinek szeretettel :)

[Szerkesztve]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#159) Integra válasza kretenallat (#158) üzenetére


Integra
titán

én nem számítok lebilincselő agyondolgozott cselekményszálakra meg megabrutál fordulatokra, nagy gyilkolás rettegés menekülés meg gyilkolás lesz és a végén lesz egy badabadabummmmmm aztán kimásznak páran a hóból.
kb ennyi.
de azért megnézem:DD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#160) Biaggio válasza Integra (#159) üzenetére


Biaggio
őstag

Hát igen, rajongók vagyunk mindketten:DDD

Két könyvet találtam S.D. Perrytől:
Az örjöngő halál - Aliens (Szukits Kiadó)
Háború - Aliens vs Predator (Szukits Kiadó)

Amúgy írt Resident Evil könyveket is, Az iszonyat foka és A borzalmak kastélya címmel.

(#161) Integra válasza Biaggio (#160) üzenetére


Integra
titán

jaja, nagy fan vagyok:))
azért jöhetne már egy új AvP3 amiben csak Frosty-val lehetne nyomulni..... :)

ami nagyon tetszik még könyvben az a timothy zahn féle hivatalos SW kötetek.
7-8-9-10-11
ezerszer jobbak mint az első 6 rész valaha is lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#162) Frigo válasza fLeSs (#147) üzenetére


Frigo
őstag

Szerintem nézd meg itt a Face off videot :
Bővebben: link
Itt ragadozó is megkapja a magáét az Alientől :C

(#163) Frigo válasza Frigo (#162) üzenetére


Frigo
őstag

Hopp már a filmecskék fent vannak a Hardwireden is.

(#164) SAMYka válasza Frigo (#162) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Azért a másik videóm az Alien is kap a kobakjára.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#165) Pacák válasza kgyPetya (#132) üzenetére


Pacák
senior tag

Nemrég néztem meg újra a triológiát. Szerintem az Alien 3 -ban megjelenő Bishop is robot volt. (Nem vérzett a feje, csak félig leszakadt az ütéstől a füle és csordogált az android keringési folyadék. :) A szövegre is figyelni kell, ha elsőre nem jön le a látványból, hogy ez a pofa már nem ember.) Mellesleg nem is lehetne életben a tervezője a Bishop-modellnek: nem tudom a pontos dátumokat, mert a munkahelyemen vagyok, de pár évtized mindig eltelik két rész között, amíg Ripley-hadnagy lefagyasztva utazgat. Ez alatt a Bishop-modell tervezője már rég meghalt valahol. Egyébként visszatérve a probléma gyökerére: szerintem a WYC egykori alapító elnöke után nevezték el a másid részének időintervallumában az aktuális droid-csúcsmodellt Bishopnak. A ki tudja hány éve már régen elporladt WYC-elnök az arcvonásait, egy nevesincs tervező pedig a tehetségét adta a szent cél érdekében. A Bishop-modellből meg legenda lett. :)

Nuclear launch detected

(#166) CollectoR válasza Pacák (#165) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Így van, hát már a 2 ben is ott volt a bishop robot, aztán a 2 és a 3 között nem is tudom már mennyi idő telt el,ha ö lett volna az igazi bishop, ha nem is meghalt volna de vmennyit biztos öregedett volna. Amugy végülis lehet hogy klónozták az eredeti bishopot hisz ripleyvel is megtették :))

(#167) Integra válasza CollectoR (#166) üzenetére


Integra
titán

jaja, még lehet majd egy olyan rész mikor kiderül hogy a bishop mindig újraklónozza magát és már az ötezredik klónnál tart magából... :))
és mindent amit átélt lementi valahogy hdd-re, aztán mikor kijön akkor feltölti az új bishop testbe, vagy franc tuggya:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#168) kgyPetya válasza Pacák (#165) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Köszi a felvilágosítást! Valóban követnem kéne a logika menetét, ebbe hirtelen bele sem gondoltam. Miért emlékeztem én valódi sérülésre, meg nem mondom. Megnézem újra, elég régen láttam utoljára a filmet, de megvan otthon, csak az a baj, hogy időm nincs rá. A könyvben is elég zavaros minden, de azt még régebben olvastam, úgyhogy a könyvből már totál nem emlékszem erre a részre pontosan. Amúgy is hajlamos vagyok rá, hogy a könyv és a film történéseit néha összekeverjem. Egyébként utálom, mikor egy film és a róla szóló regény eseményei teljesen eltérnek egymástól. Ha egyszer a film forgatókönyve alapján írják meg a regényváltozatot, akkor miért kell attól néha gyökeresen eltérni. Az Alien esetében egyértelmű, hogy nem arról van szó, hogy egy regényt filmesítettek meg, hanem a filmet hozzák ki könyv formájában. De például maradva az Alien 3-nál: a könyvben mégtöbb logikai bukfenc van, mint a filmben. Pl a könyvben a xenomorf egy vágóhídon kampóra akasztott ökörből ''születik'' meg, miközben a filmből úgy tudjuk, hogy az embereken, tetveken meg a xeno-n kívül más élő dolog nem volt a telepen. Csak a kutya, amiből a filmben kikelt a szörnyike. :F

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#169) Biaggio válasza Frigo (#162) üzenetére


Biaggio
őstag

Alien :C :C :C

(#170) _cirmos_


_cirmos_
őstag

szerintetek lesz a filmben predalien? néhány napja raktam fel az avp2 primal huntot, és abban single-ben ilyen kis édessel kell rohangálni ;] remélem lesz mert olyat még csak gépen láttunk, mozivásznon elég büntetős lenne :)

(#171) L3zl13 válasza kgyPetya (#168) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az Alien 3 könyv nem a film után készült már?

Aki hülye, haljon meg!

(#172) Shim


Shim
őstag

meg harom nap es kijon, alig varom :DDD csak jo elore ott kell lennem a premieren h jo helyet foglalhassak le

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#173) fLeSs válasza Frigo (#162) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Impressive! Legjobb! :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#174) kgyPetya válasza L3zl13 (#171) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Dehogynem! Pont ezért agyalok: kijön a film, erre írnak utána egy könyvet a történetről, amiben egy csomó mindent megváltoztatnak. :U

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#175) -boyscout- válasza kgyPetya (#168) üzenetére


-boyscout-
tag

De például maradva az Alien 3-nál:
nézd meg az újravágott rendezői változatot! ;)

(#176) inkab


inkab
aktív tag

Alap. Kötelező!

(#177) Pacák


Pacák
senior tag

Bővebben: link

Yááy! :Y :D

Alien - 30 másodpercben - nyulakkal. :DDD

Nuclear launch detected

(#178) kgyPetya válasza -boyscout- (#175) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Lehet hogy költői a kérdés, de én mint kis naív: van a 3. -nak is rendezői változata? Úgy értem hozzáférhető változat. Eddig csak a 2. -ét tudtam, ezek szerint mindegyiknek van, vagy csak 2-3 -nak?


Cselekedjek úgy mint szőke nő: ''Mi vaaaan?'' :(


Vagy mint WC: duguljak el? :D

[Szerkesztve]

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#179) janati válasza Shim (#172) üzenetére


janati
őstag

Amcsiban leszel?? Csak ott megy holnaptól...:(((

Sajnos kedves rajongótársaim ki kell hogy ábrándítsak mindenkit, nálunk csak november 18-tól lesz!

Forrás (tuti):
Bővebben: link

Én tuti megnézem TS verzióban, mert nem fogom bírni kivárni. Aztán majd 2. alkalommal moziban is...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#180) _az válasza Pacák (#177) üzenetére


_az
senior tag

VÁÁÁÁÁÁ DE BÜNTEEEEEEET!!!!!!!!!!!!! :DDD ESSZETLEN!!!!!!

az

(#181) Christoph


Christoph
aktív tag

Én sem fogok novemberig várni, de remélem a mozinet téved, erre már volt példa.

Csak nem olyan hülyék hogy ilyen sokára nyomják nálunk.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#182) janati válasza Christoph (#181) üzenetére


janati
őstag

Nem szokott tévedni...:(

Ők az Intercomtól kapják az infót.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#183) kgyPetya


kgyPetya
csendes tag

Ígyis-úgyis soká lesz még!
Csak nehogy az legyen, mint oly sok esetben: várjuk, mint a messiást, aztán csalódás lesz a vége, mert pl. meg sem közelíti az elvárásainkat. Remélem nem cseszik el a filmet. Pl mint anno a Spawn esetében. Aszittem a film is lesz olyan brutál helyenként, mint a képregény, erre kihoztak belőle egy gyerekfilmet. Bár azt hallottam az AvP-ből nem fog hiányozni a műfaj néhány példás eleme: leszakadt végtagok, vér-vér-véééér! :O

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#184) Christoph válasza kgyPetya (#183) üzenetére


Christoph
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de olvastam pár véleményt a filmről Bővebben: link, és azt mondták hogy nem rossz, de azért csalódás.

Valahol azt olvastam, hogy PG-13-as besorolást kapott, persze lehet hogy ez kammer, de ha igaz, akkor elég gáz.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#185) Integra válasza Christoph (#184) üzenetére


Integra
titán

én nem várok világmegváltást szvsz, így nem is hiszem hogy nagyot csalódnék.
szeretnék egy két órányi igazi csihi puhi popcorn mozit, ami tele van végre aliennel meg predikkel.
kb ennyi, ha ez így sikerül akkor nagyon örülni fogok:)

olyan alien filmet amilyet szeretnék, úgysem fognak soha csinálni.
én egy az egyben megcsinálnám a steve perry hivatalos 3 könyvét trilógiának...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#186) fLeSs válasza Integra (#185) üzenetére


fLeSs
nagyúr

100%-ig 1etértek. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#187) Christoph válasza Integra (#185) üzenetére


Christoph
aktív tag

Igazatok van, de nekem az ALiEN 4 vége (fehér, turcsi orrú vicces kis alien) volt minden idők egyik legnagyobb csalodása, remélem nem ismétlődik meg. Nekem sincsenek nagy igényeim, ráadásul bírom a rendezőjét is.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#188) Frigo


Frigo
őstag

Én is csak annyit várok tőle hogy szorakoztasson az elejétől a végéig .Amúgy azt olvastam hogy a film nem lesz valami hosszú kb 85-86 perc.De nem baj végül is lesz ebbe is egy kifejlett kirájnő . :Y:Y:Y

(#189) Integra válasza Christoph (#187) üzenetére


Integra
titán

asszem egyet értünk...
nekem is nagyon elvette a kedvem..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#190) kgyPetya válasza Integra (#185) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Szó-mi-szó, tényleg nem lehet sokat várni ezektől a holywoodi pancser pénzcsinálóktól. Oscart biztosan nem fog kapni, de a lényeg tényleg, hogy végre összeengedik a két jószágot egymással! Ennél többet tényleg ne várjon az ember, de azért jó lenne egyszer egy olyan szintugrást látni a sorozatban, mint ami pl. az Aliens volt az első részhez képest. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy az első rész rosszabb lett volna akármelyiknél, vagy fordítva. Inkább csak egy minőségi javulást várnék. Pl a 4.-ben tényleg elég lehangoló volt a mutáns, noha ötletnek nem lett volna rossz. Elbénázták!

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#191) Frigo válasza kgyPetya (#190) üzenetére


Frigo
őstag

Hiba volt a 4. részt franciák kezébe adni :O:O:O

(#192) Integra válasza kgyPetya (#190) üzenetére


Integra
titán

igen, az alien 4 tv-ben elmegy, a moziban inkább röhögtem volna rajta.....
nekem még mindig az alien 2 a befutó, az volt szvsz az igazi alien feeling.
olvasd el a steve perry trilógiát, asszem megérted azonnal miért szeretném hogy abból csináljanak mozi trilógiát.
egyszerűen kibaszott jóóóóóó
csak valami looser ne rontsa el...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#193) Integra válasza Frigo (#191) üzenetére


Integra
titán

4ik rész egy szégyen volt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#194) Frigo válasza Integra (#193) üzenetére


Frigo
őstag

4.rész annyira balul sült el és olyan mélyre taszította a sorozatot ,hogy a régi rendezőknek (Scott,Cameron) el is ment a kedve hogy igazi folytatást csináljanak hozzá . :O:O:O

(#195) Integra válasza Frigo (#194) üzenetére


Integra
titán

vissza kell térni az eredeti könyvekhez és ezt lekommunikálni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#196) kgyPetya válasza Frigo (#191) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Teljesen egyetértek! A rohadt franciák mindenbe beleütik az orrukat!!! Le bírnám hányni őket!

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#197) kgyPetya válasza Integra (#192) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Kettőt olvastam, de már nem emlékszem melyikeket. Az egyik meg is van, csak kölcsönadtam évekkel ezelőtt és még nem kaptam vissza.

Sok Alien könyvvel az a bajom egyébként, hogy nagyon egy kaptafára íródnak: őrült tudós a saját céljai felhasználására szerezni akar egyet (kettőt,sokat,mindet...stb.) magának és elvinni a Földre. Tudom, hogy a film alapja is valami hasonló, de néha lehetnének fantáziadúsabbak is az írók, nem?

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#198) Integra válasza kgyPetya (#197) üzenetére


Integra
titán

jaja, asszem az örült tudós ezredesest olvastam én is, megvan, de ez tényleg a hivatalos történet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#199) Integra válasza kgyPetya (#197) üzenetére


Integra
titán

és nemcsak hogy ez a hivatalos, hanem ez tényleg profi!!!
és iszonyat jókat lehet rajta röhögni, mert a főhős a ripley mellett, nemtom a faszi nevét, egy olyan karakter olyan cinizmussal és beszólásokkal, hogy helyenként visítozni lehet a röhögéstől:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#200) kgyPetya válasza Integra (#199) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Igen emlékszem már! Ez az ami képregényben is ment egy darabig, míg a magyar kiadó vagy megszűnt, vagy valami meg nem magyarázott okból beszüntette a további kiadást. Rohadjon meg! :(((

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.