Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Dilikutya válasza Yutani (#600) üzenetére


Dilikutya
félisten

most +20 fok, vagy -40, nem mind1? olyan nagy a különbség?:D lehet már sz@rrá volt fagyva, olyankor nem érzi már olyan hidegnek az ember :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#602) #54715584 válasza Dilikutya (#601) üzenetére


#54715584
törölt tag

jajmá, most mit cikizitek a filmet :D :D :D
ekkora hajszában és ilyen nagy iramban annyira kimelegszik az ember, hogy nem fagy meg :D :D :D

(#603) Yutani válasza #54715584 (#602) üzenetére


Yutani
nagyúr

A csaj k*rva nagy izgalomban volt, ezért nem érezte az a kib*szot hideget... :)

Egyébként én már alapból az figyelem, hogy egy hidegben játszódó filmben meglátszik-e a lehelet? :DDD Itt nem nagyon látszik...

#tarcsad

(#604) #54715584 válasza Yutani (#603) üzenetére


#54715584
törölt tag

na ez jó kérdés... :) a holnaputánban nem is figyeltem, pedig eszemben volt... merthogy ott meg +40 fokban forgattak -40 fokos jelenetet :D

(#605) Yutani válasza #54715584 (#604) üzenetére


Yutani
nagyúr

Legalább a hidegre nem panaszkodhattak a színészek... :DDD

Én egyébként először a Titanic-nál figyeltem a lehelet meglétét. Ott ha jól emléxem, utólag rárakták számítógéppel.

#tarcsad

(#606) HaroWerks válasza Dilikutya (#577) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Az Alien-ben az is jó, hogy gyakorlatilag az összes rész teljesen más stílus.
Viszont a 4 .rész (ami nagyjából azért nézhető darab) után kicsit félek az 5. résztől, remélem nem ilyen AvP féle ''majd a név eladja'' film lesz.

(#607) wiziloo


wiziloo
tag

Jééézusom!Most néztem meg a filmet!Kár volt...:(
Ilyen retek filmet hogy tud csinálni valaki is???:Y

(#608) Dilikutya válasza HaroWerks (#606) üzenetére


Dilikutya
félisten

Épp most néztem meg a 2. részt. Most gondolkoztam el ezen, hogy nemrossz, hogy mindegyik más és más. az első inkább horror/thriller, jó kis borzongatós, a második mondjuk kicsit tényleg folytatás szagú, mert ugye még több Alien, mégtöbb sikítás, de persze ettől még alapmű, a harmadiknak pedig vhogy olyan nyomasztó hangulata van. Teszi ezt gondolom maga a helyszín, a börtönbolygó, illetve az ott lakók sem dobják fel a hangulatot:) Külön tetszett benne a néger rabot játszó Charles Dutton alakítása. Az egészre rányomja a bélyeget a kilátástalanság, hogy onnan nincs menekvés, és ott éri őket az elkerülhetetlen Halál.
A negyedik rész egy paródia, nincs mese.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#609) HaroWerks válasza Dilikutya (#608) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A 3. rész is nagyon jó.
Sokan azért nem tudják elfogadni mert az akció orgia 2. rész után itt még egy vizipisztolyuk sincs és csak 1 alien-el állnak szembe, az egész film csak a kilátástalan menekülésről szól.
Viszont ahogy a karakterekkel bánik az katasztrófa, én az elején nem öltem volna meg a kislányt, a Bishopot, a Hickset (és a macskát se :) ) és a film végén Ripley-t.
Totálisan olyan rész, hogy még véletlenül se lehessen értelmesen folytatni, mindenképpen le akarta zárni a történetet.
Szerintem ez elhibázott lépés volt.
3 résznél sokkal-sokkal több van ebben az egész fantasztikus történetben, hiba volt ilyen hamar törekedni a lezárására. (igaz sokan mondják azt is, hogy ez az egész nem Ripley-ről szól, hanem az Alienekről és, hogy nyugodtan lehetett volna folytatni Ripley nélkül, szerintem meg nem, ez olyan mint a Swarci a terminátorral, nélküle nem az igazi)

(#610) Dilikutya válasza HaroWerks (#609) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem pont így jó. Az túl sablonos lett volna, hogy a harmadik rész végén hazatérjenek, és éljenek boldogan, amíg meg nem halnak. Az Alien az első résztől fogva nem a happy end-ről szólt. Ripley ugyan legyőzte a végén az Idegent, de abban a kis űrkabinban kétséges volt, haza jut-e valaha is. Az hogy a 3. rész elején csak Ripley éli túl a balesetet, tökéletes, bár váratlan fordulat. Nekem tetszett hogy egy előre nem várt, kiszámithatatlan esemény következett be. Helyesnek tartottam, hogy lezárta a történetet. Egy filmet nem lehet túl sokszor értelmesen folytatni. Itt a 3 rész tökéletes egységet alkot, a befejezés tökéletes, és meglehetősen egyedi. Valljuk be, egy sikervárományos filmben ritkán fordul elő, hogy a főszereplő meghal a végén. Szeretem a váratlan, meglepő, a megszokottól eltérő fordulatokat, amik valami újat visznek a tucatfilmek közé. Mert az Alien elkerülte ezt, és nem vált belőle egyszerű folytatásos szappanopera. A 4. rész elkészítése volt hibás döntés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#611) HaroWerks válasza Dilikutya (#610) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ahhoz túl jó és hatalmas a történet, hogy 3 résszel lezárják az egészet.
Maga Cameron is mondta egy interjúban, hogy kifejezetten zavarja, hogy karaktereit Fincher kicsinálta egytől egyig és a folytatás lehetőségét is kizárta.
Az viszont egyértelmű volt már talán akkor is, hogy biztos, hogy lesz még folytatás.
Fincher elhibázott lépései miatt tartunk ott ahol vagyunk, szar a 4. rész, az 5. meg még elválik milyen lesz.

(#612) Dilikutya válasza HaroWerks (#611) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi garancia sincs rá, hogy élő szereplőkkel sokkal jobb filmet csináltak volna. Amúgy a forgatókönyvet nem Fincher írta, hanem azok, akik az első kettőt is. A rendezőnek nem sok beleszólása van a történetbe. Finchert csak felkérték, hogy rendezzen, a szereplőket azok ölték meg, akik megteremtették.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#613) HaroWerks válasza Dilikutya (#612) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A 3. részhez gyakorlatilag egy semmilyen, félkész forgatókönyvet tudtak csak összehozni (nagy volt a hercehurca, a legelső forgatókönyv írót+ rendezőt leváltották, nagy kavarás ki legyen a következő) így az egészet gyakorlatilag teljes egészében az akkkor még tapasztalatlan (hiszen első filmje volt) Fincher-re bízták.
Meg is látszik itt-ott...

(#614) _az


_az
senior tag

Az avp egy naaagy szipacs. Tipikus tinihorror-eksön, kicsit nevetséges, teljesen hiányzik belőle az a nyomasztó fíling, ami benne volta trilógiában(a 4 már nem az igazi). Hát a mátrixos röpködésen csak röhögni lehet. 1-2 pillanatban az ember asziszi minnyár betojik, aztán rájön, hogy tévedett és tovább röhög... egyáltalán ez a titánok harca dolog is mókás, mivel nehezen tudom magam beleélni, hogy a vérpezsdítő zene alatt 2 idióta robot ugrál egymásnak és több tonnás kőtömböket vágnak szét egymás búrájával. Amit meg a nő csinált a ragadozóval, LOL... Amit a királynővel tettek az jurassic parkos megaLOL...
Az egész ilyem Wes Andersonos Resident Eviles LIMONÁDÉHORROR. Persze ez nem olyan rossz dolog, szeretjük a limonádét. :)
Meghát az előzetesek alapján nem is várhattunk többet. :)
DE komolyan venni, mint AZ ALIEN-t, hát azt sajnos nem lehet. :U Ja és valaogy az eredeti sztorival sincs összhangban.
De a csajok jól néznek ki, a zöld napszemüveg+zöld lézeres stuki meg iszonyat kúúúúúl. ;]

Persze én nem láttam, mert én csak moziban nézek filmet(premier mkor?), ezt egy ''barátom'' diktálta ;];];];];] :D:D:D:D:D

[Szerkesztve]

az

(#615) _az


_az
senior tag

egyáltalán készül manapság jó folytatás bármilyen nagy filmnek??????

(most nem a lotr-ra gonolok, hanem összességében, t3, matrix, alienesdi, szarvarz, egyik se a zigazi...)

az

(#616) HaroWerks válasza _az (#615) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Ott van az X-men, annak szerintem nagyon jó lett a folytatása, sokkal jobb a 2. rész mint az első.

(#617) bolondember válasza HaroWerks (#609) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

télleg kár, h kinyírták Newt-ot és Hickset, csak azt felejted ki a aszámításból, h kemény 7(!) év telt el a folytatások között...
Ennyi idő alatt át is operáltathatnám magam nővé és vissza... Akkor gondold el, mi lett a kis Carrie Hennből.. (megjegyzem, tudtom szerint nem szerepelt azóta sem sehol)


Más:
a 4 igen jó szvsz... Legjobban a Walmart felvásárolta a Weyland-Yutabit volt ütős poén... Persze, ízlések és ficamok.

Állítólag az 5 egyfajta prequell lenne - honnan jöttek Giger mester lényei, stb...

Tudjátok mi lett volna nagy durranás? Az alternatív Alien 4 (3 kötetes könyv - Idegenek a Földön, Lidérces utazás, Ripley háborúja) filmben...
áhhhhhhhhhhh :DD :C

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#618) bolondember válasza #54715584 (#602) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

asszem, ha egy alien-királynő :Y lenne a környékemen, a pisi-kaki olyan szinten felmelegítene, h 2 hétig elflangálnék egy szál alsófütyiben a déli-sarkon (nem, nem a déli pályaudvar sarkánál)...:B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#619) Dilikutya válasza HaroWerks (#613) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tévedésben vagy a forgatókönyv íróját illetően. Mind a 4 rész forgatókönyvét a Dan O'Bannon/Ronald Shusett páros írta, semmi elbocsátás nem volt. Én épp ellenkező véleményen vagyok, szerintem jól oldotta meg a feladatát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#620) Dilikutya válasza _az (#615) üzenetére


Dilikutya
félisten

A LotR egy kicsit más tészta. Tolkien sok sikeres és (állitólag jó, én egyet sem olvastam) könyvet írt, ott a 3 film alapanyagára nem lehetett panasz. És ott egyszerre, ugyanazok készítették el. A T3 egy vicc, a Mátrix 2-3. részét még nem láttam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#621) Dilikutya válasza bolondember (#617) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így van, nem játszott másik filmben: Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#622) bolondember válasza Dilikutya (#619) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Te vagy tévedésben:
a 3 elfogyaztott asszem 3 forgatókönyvírót és 3 rendezőt...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#623) Dilikutya válasza bolondember (#622) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazad van . Itt a fórumon világositottak föl engem a fentebb emlitett 2 emberről, de most itt van nálam ''kölcsönbe'' a 2-3 rész, beletekertem, és tényleg más írta a forgatókönyvet. A rendezőt azt tudtam hogy más volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#624) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!!!

Ha esetleg valakinek meg van dvd-n az legyen szives és szánjon meg.Megveszem persze ha jó minüségü!!

(#625) Dilikutya válasza #00809728 (#624) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy tudom, még odaát sem jött ki DVD-n, legalábbis az amazon.com-on még nem lehet megrendelni. Legyél kicsit türelemsebb :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#626) HaroWerks válasza Dilikutya (#625) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Szerintem nem eredetire gondolt :)
''persze ha jó minőségű'' na ennek nagyon rip szaga van :D

(#627) HaroWerks válasza bolondember (#622) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Így van.
Az első rendező Renny Harlin lett volna.
Az első forgatókönyv író pedig William Gibson.
Az ő forgatókönyve szerint az alien belekeveredik valahogy egy nemzetközi konfliktusba ahol az egyik fél az alient vetette volna be a másik ellen.
Plusz még az alienek bolygója is szerepelt volna a történetben.
Őket aztán leváltották és az új író David Twohy lett.
Ő találta ki a bortönbolygót, az új rendező pedig Vincent Wardot lett.
Csakhogy Wardot azzal kezdte munkáját, hogy kidobta Twohy-t és saját maga csinált mindent.Ő úgy akarta megcsinálni az egészet, hogy börtönbolygó helyett egy középkori hangulatú világot teremt, ahol mezei szerzetesek és bennszülöttek laktak volna, botokkal felfegyverezve.Ők harcoltak volna az idegenek ellen.
Namost ezt a FOX nem nézte jó szemmel és szépen kidobták Wardot-ot.
Az új rendező Fincher lett, forgatókönyv meg sehol (max Twohy félkész forgatókönyve).
Így lett olyan amilyen...

(#628) -boyscout- válasza HaroWerks (#627) üzenetére


-boyscout-
tag

az új rendező pedig Vincent Wardot lett.
csak simán Ward :)

(#629) HaroWerks válasza -boyscout- (#628) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Hoppá, tényleg :)
Már nem emlékeztem rá rendesen, nem beszél az ember róla minden nap :)
Tehát Vincent Ward ::))

(#630) Dilikutya válasza HaroWerks (#627) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lehet egyéni vélemény, de én örülök neki, hogy a fentebb vázolt elképzelésekből végül egy sem valósult meg:) Talán a nemzetközi konfliktus a legrosszabb mind közül. A másik verzió, a szerzetesek és botok, talán még életképes is lehetett volna, van benne némi fantázia. De én akkor is azt mondom, hogy így a legjobb, ahogyan elkészült. Nekem tetszett a börtönbolyó nyomasztó, kilátástalan, céltalan világa. Ott volt az a néhány rab, akiknek gyakorlatilag céltalan, értelmetlen az élete, hiszen onnan élve sohasem kerülhettek volna el, és még is szembeszálltak az Idegennel. Addig gyakorlatilag egyik napról a másikra, szinte állatként éltek, a körülmények miatt szinte csak állati ösztöneik vezérelték őket, az Idegen felbukkanásával azonban előkerült az ember, az élni akarás, megmutatták hogy őket nem lehet még leírni. Ripley felbukkanása pedig érzelmeket váltott ki mindannyiukból.
Lehet hogy csak én értelmezek ennyire mélyen egy sci-fi horrort, de én akkor is így látom :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#631) D.Orion


D.Orion
veterán

Megnéztem(este 11kor szombaton, otthon) nem aludtam el rajta, nagyon sok bakit se találtam benne( 1et se, bár ezuttal nem is kerestem),majd szombaton a haverokkal ''bakivadászatot'' rendezünk azt megírom, majd, hogy mi a vée. Jah végszó van fasza 5*os hátterem AvP ''''buziknak'''' kötelező. A lényeg annyi, hogy belőle, hogy van vagy 20fajta 1.osztályú kép meg megy valami hátborzongató zene alatta és a filmből is mutat 2-4 másodperces részleteket. Nagyon fun, jah nem képernyőkímélő!!!mielőtt valaki még aszinné, hogy hülyeségeket írok!!!
!!!!!!Háttérkép!!!!!!!!!! Írj a freemailomra az ha kell elküldöm msn-en csak 13MB-t!!
:C

(#632) HaroWerks válasza Dilikutya (#630) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Nos ha már egyéni vélemény szerintem a forgatókönyv első változatából nagyon sok mindent ki lehetett volna hozni.
Olyan stílusban csináltam volna meg mint a Terminárotban a háborúkat, mikor a jövőt muatják, emberek vs gép.
Na itt emberek vs. alienek lettek volna.
Egy kis csavarral azt is megcsinálhatták volna, hogy az a nemzet amelyik bevetette az alient az se bírja kontrollálni és össze kell fogniuk a másik nemzettel, hogy megállítsák az alieneket (vagy nem tudják és az emberek bukják el).
Jó történet lett volna, olyan mint a 2. csak mégnagyobb méretben (tipikus folytatás :D)

(#633) _az


_az
senior tag

én bakikak annyira nem láttam, viszont tele van röhejes halivudi jelenetekkel, amik teljesen értelmetlenek, szvsz baki számba mennek... pl mikor az egsik predatprt hátulról ''megfarkalja'' (;];];]) 1 alien, hát hirtelen honnan lett szegény dögnek 6 méteres farka? aztán megin 1-2 méteres... meg pl majdnem leesik a nő a szakadékba csak épp már elengedte a peremet, akkor ugrik utána a csávó. már rég le kellett volna esnie, de nem, mert épp elkapja a faszi, elég vicces... nameg amikor ketten másznak valami alagútban oszt a plafon kezd ereszkedni, a faszit legalább 2* össze kellett volna nyomnia azzal a sebességgel, eh mindegy :D

az

(#634) Dilikutya válasza HaroWerks (#632) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát ez az. Ez a verzió lett volna a legtipikusabb folytatás mintapéldánya. Ez a háborús dolog nekem nem tetszik. Főleg hogy az ilyen méretű nemzetek közötti háborúk kora leáldozott már most is, akkor nem is beszélve arról, hogy mi lesz 200 év múlva. Egy ilyen történetnek már csak azért sincs értelme, mert amint már az Alien 2-ben is láthattad, az Idegeneknek a high-tech fegyverekkel szemben semmi esélyük. Veszélyesek, kegyetlenek, viszont teljesen védtelenek az emberek fegyvereivel szemben, láttad mekkora irtást rendeztek köreikben. Az egyetlen ok, ami miatt felülkerekedtek, a létszámbeli fölény, valamint az emberek helyszín adta meglehetősen véges fegyverzete. A komamndósokkal pedig a hazai pálya előnyeit használták ki. Most gondold el, ha egy jól felszerelt, nagy létszámú sereg ellen engednék szabadon őket... esélytelen. Túl könnyen sebezhetőek. Ha megfigyelted a filmeket, az Idegenek a frontális támadással soha nem értek célt, emlékezz mekkora vérfürdő volt az ajtóknál ahol a két automata ágyú várta őket. És az csak két kisebb kaliberű gépágyú volt.... A kommandósokkal lesből végeztek, rejtőzködve támadtak. A végén meglepetésszerűen támadtak, ott ahol semmi védelem nem volt. A nyílt színi támadás nem erősségük, éppen a gyengeségük miatt. Így pedig hadviselésre teljesen alkalmatlanok. Kegyetlen gyilkosok, de van szituáció, ahova ez már kevés.
Vessék be a Predatorokat a háborúban, a Predatort ugysem szeretem, szal nekem 8 hogy azt a sztorit hogyan teszik tönkre:) Az Alien 4. része pont azt a sablont veszi elő, amit a 3. részben még sikerült elkerülni, nevezetesen az Idegenek felhasználását. Egy csomó film ilyenről szól, hogy katonai kisérletek eredményei a lények, vagy ha nem, akkor csak egyszerűen felhasználják. Tetszett hogy ez nem valósult meg. Az már annyira klisés dolog, lerágott csont, sokan, sokféleképpen megcsinálták már. Az Alien az elejétől fogva szerintem egy különleges film, és hiba volt beállítani a sablonos folytatások sorába.

Húú de jó kis vitatéma kerekedik ebből a filmből :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#635) #54715584 válasza _az (#614) üzenetére


#54715584
törölt tag

azt, hogy mátrixos, feletsük már el, kitalálták, jó lett nagyon, látványos, sőt, feldob egy filmet, de kismillió film készült már azóta, nem kéne mindig ezt a mondatrészt alkalmazni összehasonlításnál... egyébként meg az egyik leglátványosabb rész egy filmben, amikor lassít a kamera, vagy közben még mozog is... és monnyuk coolio egyik klipjében (i c u when u get there) is volt ilyen effekt és akkor még sehol nem volt a mátrix...

(#636) HaroWerks válasza Dilikutya (#634) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Valóban semmi esélyük szerencsétleneknek szemtől szemben a katonákkal de tegyük fel az a két nemzet már belefáradt a háborúba, kevesen maradtak már mindkét oldalon, kevés a hadi ellátmány, stb.
Az alienek meg egyre jobban szaporodnak és a helyzet egyre rosszabb.
Sőt a film csattanója talán az is lehetett volna, hogy az emberek elvesztik a háborút és az alienek ellepik az egész bolygót(tegyük fel Ripley még valahogy elmenekül de ismét kilátástalan a helyzete mert megint nem jutott haza és csak kering az űrben).

(#637) Dilikutya válasza #54715584 (#635) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi a mátrixos? A kamera lelassítása jóhogy nem újdonság, olyan volt előtte is, a Mátrixban a bullet time volt újdonság, de az meg nem a lelassításról szól elsősorban

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#638) #54715584 válasza Dilikutya (#637) üzenetére


#54715584
törölt tag

no mind1, mindenki tudja, milyen az a ''mátrixos'' jelenet... :D
de nem kéne minden ilyen technikát használó filmre azt mondani, hogy, már megint ez a mátrixos izé, ráadásul röhej... ez már mindennapi dolog a filmekben... no mind1... :) csak ezen mindig megakadok, hogy még mindig képesek ilyeneken megakadni :)

(#639) Dilikutya válasza HaroWerks (#636) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megintcsak szerintem, de ez meg már egyenesen méltatlan lenne a sorozathoz :) Amúgy mint mondtam, a nagy háborúk kora lejárt, az Alien pedig úgy mese, hogy közben reális is, nem férne bele egyszerűen ilyen folytatás. Persze nem tartom kizártnak, hogy az 5. rész nem ebbe az irányba mozdul el, az már méltatlan lenne az első 3 rész miatt.
Amikor a Nostromo leszállt arra a bolygóra, a lényt még nem ismerte az emberiség. Amikor gyarmatosították is a bolygót, akkor is ismeretlen volt még. Legalábbis a többség előtt. Mert a Weiland-Yutani társaság tudott róla, amire részben az AvP ad is egyfajta magyarázatot, hiszen itt fedezik fel őket. De ha már egyszer felfedezték, miért vártak olyan sokáig azzal hogy értük menjenek. Nyilván az LV426-ot már korábban fölfedezték, nem egyszerűbb lett volna speciális egységeket küldeni oda, mint egy teherűrhajót? Inkább erre fektetném a hangsúlyt, érdekelne, hogy az eredeti történetben honnan szereztek értesülést az Idegenekről. A Nostromo központi számitógépe tudta, milyen veszélyes, voltak adatai róla. Nyilván nem a Predatoros incidenből, mert az az eredeti Alien sorozat szerint soha nem történt meg. Ha az Idegenek eredetéről lenne szó, ez egy sokkal jobb ötlet szerintem, mint a tényleges származásuk. Viszont a hajóroncs rejtélyének kiderítése is jó lenne. Ha rajtam múlna a film sorsa, ezeket a kérdéseket boncolgatnám. Valamint kitérnék a titokzatos Űruasra is. Valószínűleg ott is az történhetett, mint a Nostromo-n. Elszabadultak az Idegenek, a legénységgel a végeztek, a hajó meg jobb híján lezuhant. Rengeteg nyitott kérdés van még, sokkal inkább ezekre kéne összpontosítani, mintsem túlságosan eltávolodni az eredeti filmtől. Márpedig egy ilyen háború már messze lenne tőle, és mint mondtam, már túl klisés lenne. Mennyi ilyen film volt már, ami nagy, emberiséget a jövőben sújtó háborúkról, azok következményeiről szólt. Nem kell még egy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#640) #54715584 válasza Dilikutya (#639) üzenetére


#54715584
törölt tag

linkeljünk be a magyar hivatalos oldalra vagy akár az angolra is, hátha megírhatjuk a forgatókönyvet :D

egyébként igazad van, és remélem odafigyelnek majd az ötödik részre...

de azt még mindig nem értem, hogy szakadtak el az eredeti vonaltól az alkotók...

egyébként lenne egy kérdésem: a ripleynek nem volt egy lánya is vmelyik részben? vki tud erről vmit? vagy talán keverem másik filmmel?

(#641) HaroWerks válasza Dilikutya (#639) üzenetére


HaroWerks
senior tag

:)
Pedig az 5. rész nagyon úgy néz ki, hogy arról fog szólni amitől rettegsz :)
A földön fog játszódni és ebből nyilván már ki is találod, hogy miről fog szólni.
Voltak még kb 1-2 éve olyan pletykák is, hogy a Swarci is szerepelni fog benne (állig felfegyverzett marine lenne a szerepe) nyilván nem az idegenek titkát fogja kutatni :)
Az a baj, hogy a 3. rész le akarta zárni végérvényesen az egész történetet (legalább is a Ripley szálat mindneképpen) és ez rányomta a bélyegét a további részekre.

(#642) Dilikutya válasza #54715584 (#640) üzenetére


Dilikutya
félisten

De volt. Nézd meg a 2. rész kibővített verzióját, abban szó esik róla. Ripley hazatérte előtt 2 évvel halt meg, hatvanvalahány éves korában. Burke mutatott is Ripley-nek fotót róla. Nem tudom, a mozis verzióból miért vágták ki, szerintem az összes kihagyott jelenet közül ez volt a legfontosabb, részben meg is magyarázza, miért ragaszkodik Ripley annyira Newt-hoz. Mellesleg némi drámai, tragikus tartalommal is szinezi a történetet. Gondolj bele, milyen megrázó lehet szembesülni egy ilyen hírrel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#643) Dilikutya válasza HaroWerks (#641) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nos. Ha már egyszer a 3. rész a Ripley történetét lezárta, folytatás el sem képzelhető nélküle? Schwarzi most egy időre kilőve, én azt hiszem, nem hinném hogy a jól fizető kormányzói állást feladná, hogy nyamvadt nyáladzó harapós rusnyaságokra lődözhessen. Jelenlegi posztján is lődözhet eleget, de ott csinos karcsú titkárnőkre :D:D
Amúgy ő már öreg egy ilyen szerephez, közel a 60-hoz már inkább mulatságos egy tengerészgyalogos állig fegyverben. Lehet el se bírná már a puskát :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#644) Yutani


Yutani
nagyúr

*** BAKIPARÁDÉ *** (AVP módra)

Ma reggel elmerengve az AVP filmen, több baki is feltűnt:

1. A csaj nem fagyott jéggé az antarktiszi éjszakában védőruha nélkül (minimum -30°C, info:Bővebben: link).

2. A predátorban rejtőző mellkasrobbantó igen-igen lassan fejlődött ki, míg társai az emberekben gyakorlatilag néhány tízperc (max fél óra) alatt megnőttek és kijöttek.

3. Ha az emberekben meglátták a predátorok az alieneket, akkor a saját társukban miért nem látták?

4. A 3. részből tudjuk, hogy az alien nem bánt olyan élőlényt, amelyik gazdatest. Erre a királynő csak felnyársalta a szerencsétlen ragadozót, pedig, mint kiderült, ő is gazda volt.

5. A királynő okos, és tudja irányítani alattvalóit. Segítségükkel szabaddá tette magát, de egy fránya lánc segítségével elsüllyesztették. Most miért nem volt olyan okos, hogy a láncot saját vérével elmarassa?

Túl sok olyan dolog, amit nyögvenyelősen meg lehet magyarázni, de igazából röltetett lenne. Ezek bakik, és kész.

#tarcsad

(#645) HaroWerks válasza Dilikutya (#643) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Tapasztalt veteránnak jó lenne :) (Mint a Katonák voltunkban az őrmester, a Sam Elliott)
Azért valljuk be nagyon furcsa lenne az Alien Ripley nélkül.
Te eltudod képzelni a terminátort Swarci nélkül? :)

(#646) HaroWerks válasza Yutani (#644) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Kihagytad még az ürgét aki lecsúszott azon a hosszú alagúton, alig élt, szét volt fagyva de a predatorok mégis látták.
A P1-ben pedig nem látta a Swarcit amikor az sárral bekente magát.
Szörnyű...

(#647) Yutani


Yutani
nagyúr

Saját Alien sorrend: 1,2,4,3,..............AVP

Olvasta valaki Torky Attilától IDEGEN: Végső vesztes a Halál című könyvet?
Ebben egy alternatív 3. rész van megírva. Van benne egy-két béna dolog, de végeredményben olyan frapáns választ ad az idegenek származására, hogy le a kalappal a magyar szerző előtt.

Javaslom, olvassátok el!

#tarcsad

(#648) Yutani válasza HaroWerks (#646) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na jó, de Svarcinak speckó katonai iszappakolása volt, amely direkt ilyen esetekre lett kifejlesztve... :) Egyébként az is elég béna volt így utólag belegondolva... :)

#tarcsad

(#649) HaroWerks válasza Yutani (#648) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Speckó volt az biztos :)
Belefetrengett a sárba mint a dagonyázó disznók aztán kész is volt a modern katonai viselet :D

(#650) Yutani válasza HaroWerks (#649) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gyesznyóegyenruha! :)

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.