Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -boyscout- válasza Dilikutya (#97) üzenetére


-boyscout-
tag

az ''Űr utas''nak (Space Jockey) semmi köze a Predatorhoz (hacsak majd most, vagy később bele nem keverik)! egyébként még csak nem is hasonlítanak. :) rajz: Bővebben: link

100:
ha vki olvasta a könyveket akkor nem sok újdonság lesz a kibővített filmekben sem. persze egész más elolvasni és elképzelni mint megnézni. sztem mindenképp érdemes ezt is, azt is! :)

[Szerkesztve]

(#102) MUŁĐER válasza -boyscout- (#101) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ez az űrutas bennevolt az AvP 1 játékban is.
Amúgy ki ez az űrutas?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#103) TrollBalint válasza Dilikutya (#100) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem bejön, hogy hozzátesznek, bár az nem igazán, hogy utólag adják ki, mert ez nagyon olyan ''húzzunk le még egy bőrt'' szagúnak tünik...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#104) -boyscout- válasza TrollBalint (#103) üzenetére


-boyscout-
tag

végülis nem tesznek hozzá -legalábbis nemúgy mint Lucas, hogy újraforgat jeleneteket- hanem az anno felvettekkel egészítik ki, amik vmiért nem kerülhettek bele az első változatba, -mert nem lett volna mondjuk elég dinamikus és feszültséggel teli- de mivel most már mindenki ismeri töviről hegyire az egészet így nem gond ha néhol leül esetleg és elidőzik vmi apróságon.

102:
nemtudni. néhány képregényben és könyv folytatásban hadoválnak róla ezt-azt, de azokat nem tekinteném hivatalos folytatásoknak vagy kiegészítéseknek. sztem pont jó így, hogy nem tudni róla szinte semmit (legalábbis egyelőre :) ).


[Szerkesztve]

(#105) Docci válasza Dilikutya (#97) üzenetére


Docci
senior tag

Ok

Egyébként nekem a 2. rész jött be leginkább az alien sorozatból!

Erőt s erényt!

(#106) joola válasza Docci (#105) üzenetére


joola
aktív tag

szerintem is az volt a legjobb, főleg mert abban volt a legtöbb alien :)
és parában sem volt hiány.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#107) TrollBalint válasza joola (#106) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem is a 2. a kedvencem, aztán jön a 4. és az utolsó helyen az 1 ill. 3.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#108) Frigo


Frigo
őstag

Szerintem az első rész volt az összes közül a legfélelmetesebb ,még mindíg bele borzongok az utolsó 10 percébe .Arra még rálehet fogni hogy horror viszont az utána következő részek már nagyon elmentek a akció irányába.

(#109) _cirmos_


_cirmos_
őstag

hű de rég jártam erre felé! ma felarkom a a primal hunt-ot :C:C:C:C:C:C:C


csak egy apró megjegyzés: hogy van az, hogy klónozzák riplit a 4. részben, és hip-hop ott lesz az élien is a hasában?! mert ha klónozzák az embert attól még nem lesz a a gyomrában a tegnapi reggeli. jó jó, tudom, nem kell kötözködni, de azért mégis (bár ez az egyetlen gyenge vonás a történetben)

egyébként az egész dolog rulez!

p.s.: asszem olyan nincs hogy quadrológia, ha x>3 akkor saga-nak hívják az ilyet, de ez nem biztos.

(#110) TrollBalint válasza _cirmos_ (#109) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem csak klónozák, hanem keresztezik a génjeit az alienével. az igaz, hogy erről csak egyszer esik szó a filmbe, és a klónozást meg többször emlegetik...
Viszont azt nem egészen értem, hogy mivel keverték a génjeit és savas lett a vére, miért nem marja az ő bőrét :F (Márimint amikor folyik az orra vére)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#111) Davevagyok válasza TrollBalint (#110) üzenetére


Davevagyok
tag

biztos a bőrét is ötvözték az Alienével, Hollywoodban minden megtörténhet:)
szerk: is

[Szerkesztve]

Dave

(#112) Amigo78 válasza _cirmos_ (#109) üzenetére


Amigo78
senior tag

a saga az más te... ami 3nál több az má sorozat..;)

(#113) Davevagyok


Davevagyok
tag

Amúgy emléxik valaki hogyan mehetett bele Riplyebe a 2. és a 3. rész között a kis facehunger? Hibernálva volt,nem?:F

Dave

(#114) mzprox válasza Davevagyok (#113) üzenetére


mzprox
tag

És hogyan került a méhébe az izé? :F :))

Egyébként nekem is jobban tetszett az AvP1 mint a kettő (sőt hangulatban az ewddigi legjobb FPS). Mentési lehetőség nélkül játszani hard fokozaton egy csipogóval a kézben Brrrr
:)

(#115) TrollBalint válasza Davevagyok (#113) üzenetére


TrollBalint
addikt

Akkor ment bele? Max úgy tudom elképzelni, hogy amikor lezuhant akkor szészakadt ott mindent, meg tört meg izé... :)
Ha akkor nem, akkor sohase :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#116) TrollBalint válasza mzprox (#114) üzenetére


TrollBalint
addikt

Volt mentés azt a legnehezebb fokozaton is, ha jól emlékszem. Méghozzá, pályánként 2 darab :)
Igaz én sosem használtam ki, mert féltem, hogy elfogy :)) Aztán ha mégis mentettem nagy nehezen, akkor meg kiderült, hogy pár lépéssel utánna vége is van a pályának :D

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#117) mzprox válasza TrollBalint (#116) üzenetére


mzprox
tag

Én még azzal a verzióval játszottam ahol nem volt :DDD

Talán az utsó alienes pályán volt az, hogy játszottál 20 percet és akkor az pálya végén rejtőzködött valahol egy predátor :Y... egy párszor meg kellett ismételnem a pályát mire sikerült felnyársalnom (persze néha el se jutottam odáig :DDD )

(#118) TrollBalint válasza mzprox (#117) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez emberrel volt? mert ott az utolsó pályán csak a királynő van...
Végülis mindegy, a lényeg, hogy az a legkirályabb játék, és a mai napig abban a játékban van a ''legszebb hangú gépágyú'' :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#119) mzprox válasza TrollBalint (#118) üzenetére


mzprox
tag

Írtam, hogy alienes, amit úgy értettem, hogy aliennel :))

(#120) TrollBalint válasza mzprox (#119) üzenetére


TrollBalint
addikt

jaa... :)
Nekem ott két predator volt :F
Viszont az elsőnek sikerült ugy neki ugranom, hogy egyből leharaptam a fejét :)) Utánna vettem észre, hogy az egy predator volt :DD
(Viszont a következővel meggyült a bajom... :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#121) _cirmos_


_cirmos_
őstag

avp1:

marine, predator, alien -> director's cut, végigjátszás + a bónusz pályák.
ha meglennének a save-ek felraknám, de sajna van egy halott vinyóm... :O

riszpekt!

(#122) -boyscout- válasza Davevagyok (#113) üzenetére


-boyscout-
tag

a harmadik elején mutatják felvillanó képekben. vhogy :U :( felkerült a hajóra egy tojás, amiből egy királynő embriót hordozó arctámadó kelt ki, ami feltörve a hibernálókapszulát -ekkor megsérült és a savas vére okozta a tűzet, ami miatt ki kellett üríteni a hajót- ''megfertőzte'' Ripleyt.

114:
nem a méhébe került, hanem a szokásos helyre a mellkasába.

(#123) mzprox válasza -boyscout- (#122) üzenetére


mzprox
tag

Nekem valahogy úgy rémlik, hogy a méhébe kerül. Lehet, hogy könyvben olvastam így. Esetleg meg tud valaki erősíteni :F

(#124) -boyscout- válasza mzprox (#123) üzenetére


-boyscout-
tag

Esetleg meg tud valaki erősíteni :F
én jó leszek? :)
nem rémlik rosszul. a könyvben valóban van olyan részlet ami arra utal, viszont az ellenkezőjére is.
Ripley: - Ha dolgozó lenne, akkor már kijöt volna a szegycsont környékén keresztül. A méhüregben is kifejlődhet a mellkas helyett. Mivel egy királynő sokkal bonyolultabb szervezet, nyilvánvalóan több helyet és időt igényel a kifejlődéshez. Máskülönben már halott lennék. ... Amíg mélyálomban voltam. Ezek szerint az a szörnyű álom, amit láttam nem volt teljesen álom. Megerőszakoltak, bár ez nem a legmegfelelőbb szó. A nemi erőszak célja maga az erőszak, ez viszont megtermékenyítés volt, ha nem is saját jószántamból. Mi nemi erőszaknak mondjuk de kétlem, hogy a lény is annak tartja. Neki ez a fogalom valószínüleg...nos idegen lenne.

míg a végén:
Ripley megingott. Mindkét kezével a melléhez kapott.

lehet a filmbe nem merték beletenni. :F nomeg mikor az elején a szkenner mutatja a koponyán levő arctámadó röntgenképét mindenki egyből tudta már mi történik. sajnos a nemtudok most képet lopni (vmiért nem fényképez a lejátszó, nem értem miért :( :F ), de ott egyértelműen a ''szokásos'' módon történik az embrióbeültetés -szájon át a mellkasába. a végén is onnan jön ki és a negyedikben is onnan szedik ki.

(#125) TrollBalint válasza -boyscout- (#124) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hogy ti mikre nem emlékeztek... :) Pedig nemláttam olyan régen a filmeket, de annyi baj legyen, legalább izgalmasabb lesz, amikor megnézem újra :))
Viszont könyvbe még nem olvastam, de lehet már nem is fogom, mert úgy lett volna az igazi, hogy előbb olvasom, és utánna látom csak... :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#126) kgyPetya válasza Dilikutya (#29) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Na csá!
Az első Alien filmben, a ''pilótafülkében'' fekvő valami közel sem hasonlít egy predatorra, már eleve ha megnézed a búráját: orrmánya van és pl. nincs olyan rasztás hajszerkezete, mint egy jamaicai drogdílernek.
Nem tudom valaki hallott-e már Hans Rudi Gigerről. Ő találta ki az Alien figuráját, pontosabban ő képzelte el először, hogyan nézzen ki. Ha valaki látta már a filmhez készített festményeit, talán emlékezhet a pilótáról készült alkotására is (bármelyik giger-hez kapcsolódó linkken meg tudjátok nézni), jól látszik, hogy nagyjából hogyan nézhetett ki élő korában. Amikor ezek a képek készültek, még szó sem volt predatorokról, a két karaktert szerintem egy hirtelen ötlettől vezérelve eresztette össze egy dús fantáziájú író. Igaza volt, nem? Ugorjon egymásnak a két ''elpusztíthatatlan'' és lássuk mi sül ki belőle! Egyébként létezik olyan képregény is, amelyben már bele van keverve a terminator is a dologba, de vannak egyéb variációk is. A vége az lesz a dolognak, hogy Freddy Kruger szabdalja majd az Alieneket, miközben Penge lekaszabolja az összes predatort és rájön, hogy a zöld vér sokkal finomabb a pirosnál!!!!! :Y

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#127) Integra


Integra
titán

haliho
iszonyat várom már a filmet és ha annyira fog ütni a film mint a szlogen, akkor rossz biztos nem lesz:))
nekem az alien 2 volt a legjobb toronymagasan, remélem lesznek hasonló kaszálós káosz lövöldözős jelenetek:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#128) ernokecske


ernokecske
csendes tag

Soká lesz még az a film!

(#129) Biaggio válasza ernokecske (#128) üzenetére


Biaggio
őstag

Aug. 13-án jön ki. Európába csak későn, október környékén ér el. De majd veszek repülőjegyet ;]

Reményeim szerint nem a 4.rész horror jellegű undormánya, a 3. rész sivársága fog ötvöződni a marketingszagú akcióval:U A 2.rész tényleg a legjobb:)

(#130) _cirmos_


_cirmos_
őstag

én hülye heteket vártam amíg visszakaptam az avp2 cd-met, erre kiderül hogy a primal hunt fut külön is. ggrrrrrrrr.....

(#131) Christoph


Christoph
aktív tag

Ha valakit érdekel a Bővebben: link címen található egy link, ahol megnézhető egy full jelenet, elég hosszú, ahol egy predator egy aliennel csatázik, nagyon cool.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#132) kgyPetya


kgyPetya
csendes tag

Hali!
Egy mozis újságban azt olvastam, hogy az Alien 3. filmben, a vége előtt megjelenő Bishop is egy android volt, de akkor miért úgy mutatták be, mint egy embert, miért mondta azt Ripley-nek, hogy ő Bishop tervezője? A filmből nem derült ki szerintem, hogy ő android lenne, de a stáblistán állítólag úgy szerepel: Bishop II. Viszont ha android volt, miért vérzett a feje, és hogyan érzett fájdalmat. Erre most belerakták a mostani AvsP.-be is, mint Bishop eredeti tervezőjét, vagy mint a VU. cég vezérét, ráadásul az AvsP. nagyjából napjainkban játszódik. Tehát akkor hogy is van ez? Tudom, hogy az Alien filmekben sok a logikai csavar, pont amiatt hogy a történet szálait tudják folytatni, de most speciel ezt a Bishopos dolgot nem értem. :(((

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#133) fLeSs válasza kgyPetya (#132) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Alien 3-ben lévő Bishop ember volt, és ő tervezte a robotBishopot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#134) fLeSs válasza Biaggio (#129) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Alienek alapvetően horrornak készültek, nem?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#135) kgyPetya válasza fLeSs (#133) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Na akkor mostmár végképp nem értem!
Hogy szerepel akkor a mostani AvsP filmben is a csávó (ami állítólag megközelítőleg napjainkban játszódik), meg az Alien3-ban is (ami viszont az ük-ük-ük-ükunokám korában játszódik)????
A Fangória c. újságban olvastam erről, és rögtön nem stimmelt a dologgal valami. Vagy a cikk ír ''hülyeséget'', vagy a forgatókönyv-írók bakiztak egyet.

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#136) _cirmos_ válasza kgyPetya (#132) üzenetére


_cirmos_
őstag

Tisztelt kgyPetya!

Cégünk vezetőségének tagjai nem kedvelik a nyilvánosságot, személyük és létformájuk szigotúan bizalmas. Kérem hogy zavaró kérdéseit tartsa meg magának, ne terjesszen pletykákat tisztelt igazgatónkról, Mr. Bishop-ról! Ezen levél utolsó figyelmeztetésnek tekintendő, minden további atrocitás maga után vonja a legmegfelelőbbnek ítélt jogi és xenomorf következményeket!
Üdvözlettel:

Weyland & Yutani Corporation



p.s. jó szándékunk jeléül kérjük fogadja el a képen látható rendkívűl divatos, exkluzív ruházati kiegészítőt, melyet átvehet a vállalat LV-1201 jelzésű telepén. a helyszínen ingyenes és alapos orvosi vizsgálatot biztosítunk!


(#137) Frigo válasza fLeSs (#133) üzenetére


Frigo
őstag

Nem nem .Az igazi Bishop a AVP-ben fog szerepelni ,ő teremti meg a kapcsolatot az AVP és a régi Alien filmek között.Ő alapította a retegett társaságot aminek Ripley is dolgozott és a Bishop robotok arcvonásait is róla mintázták.

(#138) fLeSs válasza Christoph (#131) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Itt nem találom a filmet... :F

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#139) kgyPetya válasza _cirmos_ (#136) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

T. Weyland n' Yutani Corp.

Ezúton mellékelem önéletrajzomat, tekintettel arra hogy kíváncsiságom kielégíthetetlen az Önök tevékenységére vonatkozóan. Szeretném szolgálataimat felajánlani az Önök cége számára. Amennyiben a mellékelt blabla-blabla..., blablabla bla, blabla.., blablababla lababla..., blabla elnyeri tetszésüket, kérem jelezzék, hogy mely időpont felelne meg az Önök számára egy személyes elbeszélgetéshez!

Köszönettel: kgyPetya
szagértő

...''Mr. Bishop? Hogy kerül Ön ide??? .....AAAARRrrrrgggghhhh...hhh! Böff!;)

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#140) kgyPetya válasza Frigo (#137) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Ok! De akkor ki volt Bishop II. az Alien3-ban. Az odáig stimm, hogy megtéveszti Ripley-t, vagyis elnyeri a bizalmát, de akkor a vér is, meg a fájdalomérzet is csak álca lett volna. Ez miért nem derül ki a filmből, minden a kisujjunkból kell kiszopni?



***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#141) _cirmos_ válasza kgyPetya (#139) üzenetére


_cirmos_
őstag

T. kgyPetya!

jelentkezését örömmel fogadtuk! folyó hó 20-ig jelentkezzen a Weyland Yutani Corp. (továbbiakban ''WYC'') Coriolis csillagrendszer K6 osztályú naprendszerének 4. gázóriásának 11. holdján lévő vállalati humánerőforrás-menedzsment központjában. bővebb információk a helyszínen.


''WYC - egy szebb jövőt építünk!''

(#142) kgyPetya válasza _cirmos_ (#141) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Parancs Értettem!

Máris indulok, hogy időben odaérjek. Küldenének egy térképet, kérem? Kicsit gatya a helyismeretem! :(

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#143) _cirmos_ válasza kgyPetya (#142) üzenetére


_cirmos_
őstag

hát hogyne:



''WYC - egy szebb jövőt építünk!''

(#144) kgyPetya válasza _cirmos_ (#143) üzenetére


kgyPetya
csendes tag

Köszönöm! Így már jobb a rálátásom a dolgokra :Y Biztosan oda fogok találni!

***Homo homini lupus est*** -Ember embernek farkasa!

(#145) Christoph válasza fLeSs (#138) üzenetére


Christoph
aktív tag

A korábbi linkről már tényleg eltünt, elavult, de itt egy új: Bővebben: link

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#146) Christoph


Christoph
aktív tag

Az Alien3-ról folyatott vitához/találgatáshoz hozzátenném, hogy egyértelmüen kiderül hogy Bishop ott android volt, hiszen mikor kap 1-t a fémrúddal, utána lóg a füle félig leszakadva, viszont egy csep vér sem látszik sehol....
Azért mondta hogy ember, hogy Ripley jobban bízzon benne...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#147) fLeSs válasza Christoph (#145) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hehe, ez király! :D
Én az Alieneknek ''drukkolok'' (:DDD), de itt speciel a Predatorbácsi yool megszivatja szegénykét. :( :F :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#148) Biaggio válasza fLeSs (#134) üzenetére


Biaggio
őstag

A besorolása gondolom horrorfilm, de én sosem csak emiatt szerettem. Nem az a lényeg, hogy hány liter savas vér mar szét hány arcot, vagy hogy hány négyzetcentiméteren szóródnak szét a húscafatok.

Az igazi varázsa a filmnek a sci-fi, akció, thriller és horror műfajok zseniális ötvözése. Szerintem emiatt volt pont a második rész ilyen sikeres, mert sikerült eltalálni a megfelelő arányt. A negyedik rész alaptörténete sikeres lett volna, de a horror kissé előtérbe tört (Alien-ember keresztezések, a mutáns szörny és Ripley ''szerelmi'' jelenete).

(#149) Christoph


Christoph
aktív tag

A fenti FIGHT klippen kivül a következő oldalon található egy újabb. Bővebben: link

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#150) Integra válasza kgyPetya (#132) üzenetére


Integra
titán

van egy olyan érzésem, hogy hállívúd kedvéért jól szétverték a logikus menetet.
már az bukta hogy napjainkban....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.