Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Telda válasza rainmen (#22850) üzenetére


Telda
addikt

Hali!

Keresek molle AK tárzsebeket OD színben.

(#22852) Nunder


Nunder
őstag

Üdv!

Újból fellángolt párunkban a késztetés, hogy leporolva a cuccot nekikezdjünk a játéknak. Mivel anno nem volt lehetőség olyan cuccokat beszerezni amik kellettek volna, szeretném kikérni a véleményt néhány felszerelési tárgyról.

Pontosabban egy CIRAS mellényről, egy pisztolyról és egy hozzá tartozó combtokról. A pisztolyban nem vagyok biztos, de valamiért 1911 fétisem van :) Ha esetleg tudtok másikat ajánlani, nagyon szívesen veszem. Egyébként még egy GBB-s verziót néztem ki, csak jobb lenne egy olyan.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#22853) stefanitsr válasza Nunder (#22852) üzenetére


stefanitsr
senior tag

KJW 1911 jó lesz. A többiről nem tudok nyilatkozni.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22854) csoola válasza Nunder (#22852) üzenetére


csoola
tag

Ja, ilyen KJW Coltom van nekem is, csak CO2-s tárral, imádom (bár gondolkodom mostanában az eladásán, tekintve, hogy több, mint fél éve nem jutok el játékra...).

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#22855) emiki6 válasza csoola (#22854) üzenetére


emiki6
veterán

Csak azon vagy máson is? :U

Más: mennyire hangos a gázos pityu? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22856) macilaci78 válasza emiki6 (#22855) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mint egy teli gyomor babgulyással lapulni a bokor alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22857) zalman90 válasza emiki6 (#22855) üzenetére


zalman90
őstag

én gázos pityut nem , csak k*csög pityut ismerek :DDD ;]

viccet félre téve , változó , pl nekem a KJW m9 elég hangos , és a KWA 1911 em meg még hangosabb volt , kb szét akart robbanni lövéskor , míg a glockok pl szerintem halkabbak

itt 1 videó 1911 ről

és m9 ről

kb ahogy hallod ennyire hangossak

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#22858) emiki6 válasza zalman90 (#22857) üzenetére


emiki6
veterán

Igazából Magnumot vagy Desert Eagle-t akarok. ;]
Némelyik magnum pl 570 FPS-es asszem... ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22859) zalman90 válasza emiki6 (#22858) üzenetére


zalman90
őstag

hát , ha nem akarsz játékra menni.. magnumot nem egyszerű újratölteni játék közben

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#22860) emiki6 válasza zalman90 (#22859) üzenetére


emiki6
veterán

Meg fáj az az 570... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22861) zalman90 válasza emiki6 (#22860) üzenetére


zalman90
őstag

senkinek sem fog , mert akkora fps el nem engednek játszani :)

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#22862) csoola válasza emiki6 (#22855) üzenetére


csoola
tag

Átlátok a szitán! De egyébként gondolkodtam, hogy eladom a cuccaim, a G36-ost is beleértve, még egész szép pénzt is kapnék értük itthon szerintem, de eddig még mindig sikerült magamat lebeszélni szerencsére. Igazából ha nem lesz nagy szükségem pénzre, akkor szerintem nem is fogom őket elpasszolni (sőt, vennék egy A&K M4-est, meg egy Cyma CM.048-as AK-t is :D). Ha menni fog továbbra is együtt az egyetem és a meló, akkor akár még az előbbieknek megfelelően bővülhet is a család idővel :DDD

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#22863) emiki6 válasza csoola (#22862) üzenetére


emiki6
veterán

Mi haverokkal ikeában akarunk árut feltölteni szombat és vasárnap reggel 5-től 9-ig, hogy mehessünk airsoftozni. 1-2 hónap alatt komplett felszerelésre is telni fog. Persze diákként könnyű, míg eltartanak a szülők... :DDD

Eleinte nem tetszet a cm040, de mostanra egészen megtetszett. Nem tudom mi lesz az aktuális fegyver, mire veszünk is valamit. :U

Azért kérdeztem, mert ha van használtan olyan, ami tetszik is, meg jó is, akkor az is lehet opció.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22864) emiki6 válasza zalman90 (#22861) üzenetére


emiki6
veterán

Azzal már lehet galambra vadászni! :)

Nyugi csak vicc :DDD xD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22865) Badsheep


Badsheep
csendes tag

Hali!

Egy nagyon szimpatikus webshop elérhetőségét szeretném megosztani veletek:

[link]

Egyébként ők a Combat Gear Blog társoldala :)

Új és használt angol hadi cuccokat árulnak jó áron és nagyon jófej a kapcsolattartó srác!

-üdv-

[ Szerkesztve ]

Cogito ergo ...bumm!

(#22866) Telda válasza Badsheep (#22865) üzenetére


Telda
addikt

Én pont tegnap kaptam meg multicam ruhám.
Rendelés után kérték a méretet és olyan mintha rámöntötték volna.
Valamint kaptam ajándékba 10db világító sticket.
Végig nagyon segitőkészek voltak, le a kalappal. :R

(#22867) macilaci78 válasza zalman90 (#22859) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem olyan macerás az, sima revolver. A hozzá való kiegészítőket kell csak beszerezni. Lőszeröv és valami, amit tárdobálónak használsz a hüvelyekhez. Egy hüvelybe megy 4db BB, vagyis egy tár ugyanúgy 24 lövés, mint az airsoft pisztolyok nagy része.
Persze az 570fps már gond, de szelepcsere és van az 400 alatt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22868) stefanitsr válasza macilaci78 (#22867) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Elég vágni a kakasrugóból.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22869) macilaci78 válasza stefanitsr (#22868) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jobban szeretem a szelepcserét. Könnyen, kevesebb macerával lehet visszaállítani. Szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22870) stefanitsr válasza macilaci78 (#22869) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem biztos, hogy az adott típushoz kapsz kisebb áteresztőképességű szelepet, ugyanakkor nem is használhatod játékon, ha adott erő felett lő (Feltételezve persze, hogy nem akarsz tudatosan fájdalmat és sérülést okozni vele -> nem szempont a visszaépíthetőség, garancia nem jellemző airsoft magyarhonban).

A CO2 esetében ugye nem játszadozhatsz azzal, hogy green helyett hfc134a-t használsz, tehát marad a szelepcsere, vagy a kakasrugó rövidítés, utóbbi mellett szól az is, hogy nem szükséges hozzá alkatrész azokon felül ami már rendelkezésre áll. Egyébként nem feltétlen kell vágnod, mert esetleg kis szerencsével egyszerűbben találsz hasonló rugót, mint bele való, de kisebb gázáramra méretezett szelepet.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22871) csoola válasza emiki6 (#22863) üzenetére


csoola
tag

Csináljátok csak a melót, én sem panaszkodom, mert azért nem szarnak le az ősök és segítenek ahol tudnak, de jobb egyrészt kicsit függetlennek lenni, másrészt jó érzés lesz az, hogy leveszel valamennyi terhet a vállukról azzal, hogy keresel némi pénzt.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#22872) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

A BIO BB mitől bomlik le? Ha kinyitok ez zacskót és levegőt kap, akkor elkezd bomlani, és ha csak egy év múlva használom fel, akkor rosszabb minőségű lesz? Vagy víztől, fénytől indul a bomlás?

(#22873) emiki6 válasza H A M M E R (#22872) üzenetére


emiki6
veterán

Kukoricából van. Nyilván nem tesz jót neki se a víz/pára, se a fény és talán a meleg se. Tedd be egy jól záródó dobozba és akkor tovább eláll. ;)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22874) emiki6 válasza emiki6 (#22873) üzenetére


emiki6
veterán

"Tehát a BioBB lebomlásához talaj (a mikrobakultúra miatt), víz, illetve széles spektrumú (UV tartományban legalábbis) fény szükséges, és akkor fél éven belül láthatóan bomlásnak kell indulnia." /softair.hu/
A kukorica lehet hülyeség, de valahol azt írták. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#22875) stefanitsr válasza emiki6 (#22873) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem kukoricából, és nem mind. :D De az elv hasonlatos.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22876) macilaci78 válasza stefanitsr (#22870) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A visszaalakíthatóságot nem gari szempontból, hanem eladhatóságból írtam.
Én személy szerint szívesebben veszek olyan cuccot, ami gyártósorról lekerült alkatrészekből áll, mint egy saccra kókányolt valamiből. Mellesleg a rövidebb rugóból nehéz hosszabbat csinálni, míg a régi szelepet vissza lehet rakni.
Persze, a rugóvagdosással jól skálázható az erősség, lefelé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22877) stefanitsr válasza macilaci78 (#22876) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A többség azért játékra veszi ezeket, tehát épphogy előny, ha olyan teljesítményű, amivel nem vágnak ki játékról, erre céloztam azzal, hogy a visszaalakíthatóság nem szempont...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22878) Zotya984


Zotya984
senior tag

(Hát elég nagy off: 1600m-ről 50ft-os nagyság eltalálható élessel???)

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#22879) stefanitsr válasza Zotya984 (#22878) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Persze. Csak épp oda kell tenni az 50 ft-ost ahová a lövedék esik.

Viccen kívül: Nem. Az 50 forintos az kb 3 centis kört jelent kis ráhagyással, amihez 1600 méteren kellene mondjuk 3 centis szórást lőni. A legtutibb puskák ezt mondjuk 100 méteren tudják.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22880) macilaci78 válasza Zotya984 (#22878) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legnagyobb visszaigazolt találat tudomásom szerint 1.400, vagy 1.600 méteren volt Afganisztánban.
Egy amcsi sniper-spotter páros terített le valakit. A céltávcsőben légypiszoknyi alakra lőttek, a spotter sem tudta megmondani, hogy férfi, vagy nő volt-e, aki eldőlt.
Barrett 50 volt a fegyver.

A 3 centi szórás 100 méteren egyáltalán nem kuriózum tűzfegyverek között. Elég megnézni, sima légfegyverrel, vagy 0.22-essel mit lőnek olimpikonok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22881) stefanitsr válasza macilaci78 (#22880) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Megteszed nekem, hogy légfegyverrel, vagy 22-essel hitelesen dokumentálva, kimért 100 méteren meglövöd a 3 centi szórást öt lövésből ? (Azután próbáld meg háromból kérlek). No offense, tényleg.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22882) macilaci78 válasza stefanitsr (#22881) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fegyver szórásáról volt szó, nem az enyémről.
Fegyversatuba fogva olimpiai légfegyverrel lehet ezt produkálni szerintem egy szélmentes hangárban.
Sajnos az anyagi vonzata miatt nem tudom vállalni a tesztet, nincs 1,5-2 millió forint forgótőkém csak a csőre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22883) stefanitsr válasza macilaci78 (#22882) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A következő mondat az lett volna, hogy ok, most mennj ki és csináld valós körülmények között, a hol a távolság növekedtével a mozgó levegő iránya a távolság növekedtével a röppályán szépen váltakozik attól függően hol árnyékolja be a szelet fa, vagy egyéb tereptárgy, vagy hogy mennyire melegedett fel a talaj alatta... ;)

Ne a labor körülmények közötti elméleti lehetőségekről beszélgessük, mert mint tudjuk, azok sem feltétlen megismételhetőek. Hozzáteszem kételkedem abban hogy 100 méteren bárki akár állványról meglövi .22-essel a 3 centis szórást még akár szélmentes, fedett helyen is. Annyi szórás már a felmelegedő, hőtáguló csőben is van, arról nem is beszélve, hogy sem a lövedékek, sem a lőportöltet nem 100% azonos lőszerről lőszerre, és akkor még egy rakás faktorral nem is számoltunk, mint a csőre belülről rakódó égéstermék, ami lövésről lövésre eltérően deformálhatja a lövedéket.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22884) csoola válasza stefanitsr (#22879) üzenetére


csoola
tag

Vagy kell az 1600 m-es csőhossz :DDD

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#22885) stefanitsr válasza csoola (#22884) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Úgy is kivitelezhető, bár az valamelyest nehezíti a célzást. :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22886) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

http://deckersmilitaria.wordpress.com/2011/08/29/570/

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#22887) macilaci78 válasza stefanitsr (#22883) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fegyver szórásáról volt szó. Én úgy értelmeztem, hogy minden más tényezőt kiiktatva. Nyilván orkán erejű szélben vak lövésszel mélygarázsból lőve más tényezőkkel lehet számolni. :K

És igen, futottam bele olyan problémába már, ahol a fegyver volt a szűk keresztmetszet és nem a lövész képességei.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22888) macilaci78 válasza stefanitsr (#22883) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze egy gépkocsi végsebességét, fogyasztását is meg lehet adni utánfutóval, de nem ez a bevett szokás. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22889) Zotya984


Zotya984
senior tag

Srácok szeretném megérteni a következő dolgot. Viszont valamilyen ismeretem hiányos mert nem értem a következő értéket.
"Lőtéri körülmények között 100 yard (911 m) távolságból leadott lövések esetén a becsapódások 0,25 MOA pontosságot eredményeztek." Akkor most mellalak megvolt ???? :DDD :))
Hülyülést félre téve 911m en 0,25 MOA az mekkora szórást jelent centiméterben. Ha ugyan átváltható ilyen értékre.

forrás : 7. AMSD OM 50 – Nemesis (Svájc)

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#22890) rainmen válasza Zotya984 (#22889) üzenetére


rainmen
aktív tag

A kérdésedre nem tudom a választ, de szerintem a 100 yard az 91,1 méter... :D

(#22891) BaKeSZ87 válasza rainmen (#22890) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Google szerint is. Jogos.

(#22892) stefanitsr válasza Zotya984 (#22889) üzenetére


stefanitsr
senior tag

MOA: Minute of angle, szögperc.

A 100 yard az ~90 méter, nem ~900. A yard egy szűk méter, ez van a legközelebb az angolszász mértékegységek közül a méterhez. Az én értelmezésem szerint a .25 MOA 100 yardon ~6mm-es szórást jelent, ami meseszerű, gyakorlatilag lyukba lyukat lő.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22893) rainmen válasza stefanitsr (#22892) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem mateknáciskodni akarok, de 100 yard (91,1 méter) 0,25 szögperce nekem 0,397 méterre jött ki.
Kétféleképpen számolva is.

(#22894) stefanitsr válasza rainmen (#22893) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Az meg ~40 centi, ami szórásnak tragikus.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22895) rainmen válasza stefanitsr (#22894) üzenetére


rainmen
aktív tag

Egyetértek.
Beleolvastam a cikkbe és tényleg ennyit írnak. Ez maximum egy airsoft fegyvertől elfogadható. :D
300 méteren 2,61 méteres pontosság... :))

(#22896) stefanitsr válasza stefanitsr (#22894) üzenetére


stefanitsr
senior tag

1 moa 100 yardon 0.96 inch, tuti elszámoltál valamit, de logikusan végiggolva is sok a 40 centi.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#22897) rainmen válasza stefanitsr (#22896) üzenetére


rainmen
aktív tag

Egyszerűbb megoldása tangens 0,25 szorozva 100 yarddal (91,1 méterrel). Erre kijött az ominózus 0,397 méter. Mivel sokallottam, ezért kiszámoltam a 100 yard sugarú kör kerületét, leosztottam 360-nal, majd negyedeltem. Ugyanaz jött ki.

Közben utánaszámoltam és rájöttem, hogy kimaradt egy 60-nal történő osztás :B

Így viszont tényleg 6 mm a szórás 91,1 méteren. :Y

MOA verziók:
Egy MOA száz méteren 2,9 cm. Persze nem pontosan ennyi, van néhány tizedmilliméter eltérés, de a gyakorlatban ennek nincs jelentősége. A képet árnyalja egy kicsit, hogy valami okos amerikai kitalálta: a valós szögperc helyett alkalmazzák az amerikai mértékegységekhez közelebb álló lövészszögpercet, a Shooter szó után S-MOA-nak rövidített mértékegységet. Ez 100 yardon egy hüvelyket, 2,54 cm-t jelent. A ballisztikai programokban a valós szögpercet a True szó után T-MOA-nak nevezték el.

(#22898) Zotya984


Zotya984
senior tag

köszönöm az okfejtéseket.

más:ghillie alap hálónak ez rossz? átüt a színe?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#22899) Lacuss20 válasza Zotya984 (#22898) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nem hiszem az alaphálónak nem nagyon kellene látszódnia.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#22900) Zotya984 válasza Lacuss20 (#22899) üzenetére


Zotya984
senior tag

Valami ilyesmire jöttem én is rá. Narancs láthatósági mellényre felvettem a poncsót és nem ütött át. Volt itt ott egy világosabb folt de nem volt vészes.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.