Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Kube válasza akos727 (#27250) üzenetére


Kube
senior tag

Ha nagyon nincs pénze, viszont kell a munkához, akkor természetesen meg kell venni. Szenved vele egy keveset, aztán majd vesz egy másikat, ha már okés a biznisz. :K
Lényeg, hogy tudjon pénzt keresni.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#27252) *Ropi* válasza akos727 (#27248) üzenetére


*Ropi*
félisten

VGA-ból a minimum a GTX1060, ami már nem lassítja a működést. Viszont azzal a processzorral nem fogja tudni kihajtani...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27253) spanyoll válasza *Ropi* (#27252) üzenetére


spanyoll
addikt

Fura dolog ám ez is.
Nekem nincs VGA-m. Semmi, nuku. Integrált van csak.
ÉS nem érzem lassúnak tőle a ps-t.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27254) *Ropi* válasza spanyoll (#27253) üzenetére


*Ropi*
félisten

LR-nál jobban számít, de az újabb PS-eknél (v20.x) vannak olyan funkciók, amik már kizárólag csak a megfelelő dVGA-kkal mennek (vagy próbálj ki egy blurt: azt is a VGA / GPU számolja, vagy rosszabb esetben a CPU, ha az előzőek nem támogatottak - akkor be is lassítja keményen). A másik fele, hogy a Win 10 újabb verziói már nem támogatják a régebbi Intel GPU-kat: egyszerűen nincsen benne hozzájuk driver, szóval ott vége szakad a dalnak, ha nincs támogatott dVGA a laposban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27255) spanyoll válasza *Ropi* (#27254) üzenetére


spanyoll
addikt

Á erről ne is beszéljünk, tegnap már rageltem miatta egyet. i4770 az alany, mittomén x éve az volt kb a csúcs. Nagyon szépen muzsikál még mindig, amire nekem kell tökéletes.
Előfizettem most óccsóért az all appsra, frissíteném a ... khm ... nem teljesen hivatalos forrásból beszerzett premiere prot, erre elkezd sírni, hogy nem támogatott a proci, frissítsem a drivert. Frissíteném. Az sem támogatott. Jó mondom nem vészes, 2019 is elég nekem.
Same. Fucking. Shit. Úgyhogy 2018-as premiere marad a következő procicseréig.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27256) *Ropi* válasza spanyoll (#27255) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy veszel egy dVGA-t: a GTX1660-ak 80k körül mennek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27257) spanyoll válasza *Ropi* (#27256) üzenetére


spanyoll
addikt

Hm. Vagy. Köszi a tippet :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27258) Vesa válasza spanyoll (#27257) üzenetére


Vesa
veterán

Vagy veszel bele egy óccsó dVGA-t! Ha csak az a cél, hogy az új Premiere is menjen, és az összehasonlítási alap a 4770 integrált VGA-ja, akkor azzal megegyező -sőt, sokkal jobb- VGA kártyát haszáltan is vehetsz.
pl. egy GTX 750 Ti-t gombokért, ami így néz ki az Intel HD 4600-hoz képest. (játékban, de mást nem találtam hirtelen)

A tudomány a valóság költészete!

(#27259) *Ropi* válasza Vesa (#27258) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne a 4770-hez meg a HD4600-hoz hasonlítsuk, hanem az Adobe általi minimumhoz, különben csak felesleges pénzkidobás. Szerintem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27260) spanyoll válasza *Ropi* (#27259) üzenetére


spanyoll
addikt

No mindegy, átbogarászom a topicot, hogy milyen videókártyától érdemes foglalkozni ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27261) Vesa válasza *Ropi* (#27259) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, ebben igazad van, viszont ha nincs rá keret akkor ez még mindig jobb megoldás, mint az iVGA-val való szenvedés. (4770/Intel HD4600-hoz azért hasonlítottam, mert a kolléga leírása szerint azzal használta eddig) Ez menne W10 alatt is, és még így is használhatóbb, mint egy akármilyen integrált (a GTX 960 4GB is 25k körül megy már, a GTX 970 is 30-35k, ez már nem pénz értük). Mondjuk pont Premiere alatt én is azt gondolom, édes mindegy, mert az sokkal jobban izzasztja/igényli a hardvert, mint a PS. Video edithez kell a vas, minden elemében (CPU, VGA, RAM, SSD/HDD). Mindet zabálja...PS már más tészta, persze ez attól is nagyon erősen függ, mit csinálunk vele.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27262) randras_83 válasza *Ropi* (#27252) üzenetére


randras_83
addikt

Es mi a helyzet a 1050Ti-vel 4GB?

Egyébként más találkozott a legutolsó frissítés óta olyannal hogy LR-bol szerkesztésre nyitott meg egy nyers fájlt majd a PS eldobta magát arra hivatkozva hogy kevés a memória, megjegyzem 24 GB RAM van a vasba. Kicsit megkönnyeztem. Utána a PS-t elindítva külön már minden rendben volt...

https://www.flickr.com/randras83/

(#27263) spanyoll válasza randras_83 (#27262) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak hasonlóval. LR megnyitva, PS nincs, LR-ből nyitok valamit PS-ben, PS betölt, és megmakkan. Support távasztallal azt a megoldást találta, hogy kikapcsolta a gpu-s gyorsítást, így már nem kakkant be a PS.
(én meg visszakapcsoltam, mert "scrubby zoom nélkül mit érek én" :D )

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27264) *Ropi* válasza Vesa (#27261) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a legjobb, amikor mindenkinek igaza van. :DDD

(#27262) randras_83: Ezt passzolom. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27265) randras_83 válasza spanyoll (#27263) üzenetére


randras_83
addikt

Szóval akkor megint sikerült elb***ni valamit odaát...ha lesz időm akkor majd beszélgetek a supporttal :DDD köszi

https://www.flickr.com/randras83/

(#27266) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit bele bonyolódtam a PS cropjába és a CROP oldalarányaiba. Sony APSC-vel fotózok (a6300) ami ugye tud 4:3-ban és 16:9-ben is képet rögzíteni. 4:3-ban szoktam, 24 mp-n. Leginkább portrézok. Szeretnék az egyik képemből nyomatot készíttetni. A PS cropját mindig 2:3-ra állítottam a 10x15-ös papírképek miatt. Most 70x100-at szeretnék készíttetni, de a 2:3-as oldalaránnyal croppolt képekből mind levág. Nem nagyon tudok kiigazodni a nyomda vágásmentes oldalarányai között, ebben kérném a segítségetek. Pl. nem tudom hogy a 70x100 az most 2:3-as oldalaránynak felel meg vagy 4:3-nak. Van ezekről valami leírás valahol? Honnan lehet tudni hogy melyik méret melyik vágásmentes oldalaránynak felel meg? Mármint megszerkesztem én, retusálom, CROPPOLOM (2:3 vagy 4:3?) de abból amit én megszerkesztek már ne vágjon többet a nyomda. Ti nyomat készítésénél milyen oldalarányra állítjátok a CROP eszközt PS-ben?

A másik kérdés hogy a nyomdának a saját alkalmazásán keresztül tudom feltölteni a fotóm. Mindent .ARW-ben, azaz RAW-ban fotózok, szerkesztek. Milyen formátumot érdemes átadni a nyomdának a lehető legjobb minőség miatt? Gondolom a .JPG kevés, inkább TIFF vagy RAW? Ezekhez mit érdemes beállítani?

(#27267) BonFire


BonFire
veterán

70×100 az 7:10 (nem meglepően)
75×100 az 3:4

A crop eszközben nem csak az arányt lehet megadni, hanem millimétert is. Csak oda kell biggyeszteni a mértékegységet a szám után. A W×H×Resolution-t kell kiválasztani, és tiéd a világ.

TIFF-et adjál nekik. Főleg ha belenyúltál a RAW-ba egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27268) robi1979 válasza BonFire (#27267) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ok, de ha én méretezem át a képet IMAGE SIZE menüben 70x100cm-re PS-ben 300 dpi mellett azzal nem lesz minőség romlás egy 32x21 cm 300 dpi-s képből? Vagy ha itt méretezem át a CROP sávban, nem fog a minőség romlani?

TIFF-nél mit érdemes beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#27269) BonFire válasza robi1979 (#27268) üzenetére


BonFire
veterán

Az előbb még a Crop toollal akartad vágni. Miért romlana a minőség, hacsak szándékosan le nem rontod?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27270) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Photoshopba vagy Lightroomba
100+ képre szeretnék "védejegyet" tenni, csak a jobb alsó sarokba a nevemet hogy én fotóztam. Mi erre a legegyszerűbb módszer?

(#27271) *Ropi* válasza pruzsi (#27270) üzenetére


*Ropi*
félisten

Válassz tetszés szerint! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27272) spanyoll


spanyoll
addikt

Eléggé off, de azt hiszem itteni emberek tudnak rá érdemben válaszolni:

kinek hogy van beállítva a munkaállomása? Napokban fedeztem fel, hogy a sok gép előtt üléstől valószínűleg kicsit elferdült a nyakam, úgyhogy most azt próbálom helyrehozni masszőrrel ; ha nem megy akkor dokival.

Nálam úgy van beállítva a setup, hogy a monitor kb kéznyújtásnyira, a szemem vonala a monitor közepénél van, bill meg egér amennyire csak lehet közel van húzva hozzám.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27273) Met válasza spanyoll (#27272) üzenetére


Met
nagyúr

Ha jól tudom szemmagasságban a monitor felső szélének kell lennie.
De millió google találat van az ergonomikus tartásra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27274) BonFire válasza spanyoll (#27272) üzenetére


BonFire
veterán

83 cm-re van a szememtől a 27"-es monitor. De nem pont szemben, mert csak az asztal sarkán van hely, ezért picit jobbra kell tekintenem. Viszont a billentyűzet és az egér szemben van velem.

Olykor helyzetet változtatok: a széket a monitorral szembe fordítom, a billentyűzetet az ölembe veszem, a patám felrakom az asztalra, az egeret pedig bal kézre teszem az asztalon. Nekem ez nem fárasztó, mert 2 és fél hónapig nem tudtam jobb kézzel egerezni, így kénytelen voltam ballal megtanulni.

A székem egy totál jelentéktelen irodai "tárgyalószék". Nem jó, de nem is tragikus. ;)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27275) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Tudna valaki segíteni hogy ez mi, a fényképező által készült CR2 fájlt mikor behívom a photoshop így hozza. Mi lehet a baj?
Régen semmi gond nem volt, most jött elő ez a hibajelenség és nem tudok rájönni mi lehet a baj. Az eredeti fájl okés, Canon Digital Photo Profesional-al-.

[ Szerkesztve ]

(#27276) *Ropi* válasza fulton (#27275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem hiba: így jelöli a bebukott részeket.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27277) Dluinet válasza fulton (#27275) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jelöli a becsukódott részeket
tehát ott túl sötét a kép és hiába világosítanád

a kiéget részeket egy másik színnel jelöli

Ha az előnézeti képen szeretné látni a vágott képpontokat, jelölje be az Árnyékok vagy a Csúcsfények beállítást a hisztogram fölött. Ha csak az árnyékok vágását szeretné megjeleníteni, nyomja le az U billentyűt, ha a csúcsfényekét, akkor pedig az O billentyűt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27278) fulton válasza *Ropi* (#27276) üzenetére


fulton
addikt

Bebukott rész?
És mit csináltam rosszul? Vagy a fényképező hibás?
Régen csináltam dark képeket sok feketével mégsem mutatott ilyet.

(#27279) Dluinet válasza fulton (#27278) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hogy írjam le neked, hogy nyomd meg a billentyűzeten azt a billentyűt, amin az U betű található?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27280) fulton válasza Dluinet (#27279) üzenetére


fulton
addikt

Most nézem, bocsi este pillantottam rá es fel sem fogtam fáradtan :) ki fogom próbálni es köszönöm.

(#27281) Joey877


Joey877
csendes tag

Sziasztok :)

Körülbelül 2 hete bújom mind a nemzetközi mind hazai fórumokat megfelelő választ remélve, de sajnos hiába. Hátha ti tudtok segíteni. Elolvastam a tudásbázist is előtte természetesen, de az ottani hivatkozások is zömmel 2 évesek. Az utóbbi egy évben valaki találkozott AMD proci okozta problémával az Adobe termékeit illetően? Oly sok laptopos év után szükségem lett egy asztali gépre is ám a keret egyenlőre az alapokat engedi. Tudom, hogy mind a Ps, mind a Lr csak 8 magot képes kezelni, de hatékonyan a 4 illetve a 6 magos procikat ajánlják a fórumokon. Figyelembe véve a jelenlegi keretemet illetve a megvásárolható CPU ajánlatokat 2db ra szűkítettem a lehetőségeimet.

Az intel által kínált i3 9100F illetve az AMD Ryzen 5 1600 AF típusára.

Amd vonalon erről a prociról annyit kell tudni, hogy 6mag-os és frissítve van a 2.generációra. Ezáltal az első generációs hibákat orvosolták, illetve azóta már vannak b450-es lapok is. Ez 3,2-3,6 ghz között mozog 12 szálon.
Intel az i3-al 3,6-4,2 ghz között dolgozik 4 szálon ám csak 4 magos.

Sajnos a tesztek zöme mind játék alapon vizsgálja a teljesítményeket, így ez alapján lehet azt mondani, hogy az jelenlegi i3 valahol a korábbi i5 7500/7600K között helyezkedik el.
Az AMD-t gyakorlatilag még annyira se tesztelték adobe termékekkel így csak pár ember véleményre tudok alapozni amik elég vegyesek, és ők is inkább gaming részről nyilatkoztak.

Van esetleg aki használja ezen procikat? Melyiket lenne érdemes megvásárolni? Ütközött e AMD oldalról hátrányba a programokkal a jelenlegi elérhető bios frissítés után?
A segítséget előre is köszönöm, és további kellemes napot :)

(#27282) general


general
addikt

Vajon ki az a barom, aki magyarítja a PS-t? :DDD De most komolyan..... Én minden update után visszaállítom angolra, most előbb véletlenül megnyitottam magyar nyelven, és látom, a mentésnél azt írja ki: Megtakarítás.... :D :O Sírjak vagy röhögjek...?

(#27283) Vesa válasza general (#27282) üzenetére


Vesa
veterán

:D

A tudomány a valóság költészete!

(#27284) spanyoll válasza general (#27282) üzenetére


spanyoll
addikt

Mondjuk (és nem kell megkövezni ez egy nagyon szubjektív vélemény) én azt sem értem, aki magyarul használja. Az, hogy gaussian blur és társai, azok olyan dolgok, amiket amúgy sem kell lefordítani, réteg helyett meg megtanulni azt, hogy layer nem nagy kunszt. Ellenben minden tutorial angolul van a neten ami ér is valamit.
Egyik ügyfelem német, néha ők mondják, hogy ezt meg azt kéne máshogy variálni retusban, és a német kifejezéseket mondják. Na akkor is szokott ám hullani a hajam :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27285) BonFire válasza general (#27282) üzenetére


BonFire
veterán

Az lófütyi, de az én Ps-em angol nyelvű, mégis felbukkannak benne ilyesmik:



A "média"-ecset meg gondolom "közepes", azaz medium akart volna lenni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27286) general válasza BonFire (#27285) üzenetére


general
addikt

igen, ez valamiért így marad, magyarul, sőt a kis Help felugró ablakocskák is. :D

(#27287) general válasza spanyoll (#27284) üzenetére


general
addikt

így van, évek óta mondom én is, angolul kell használni. alap. LR nincs is magyarul.

(#27288) spanyoll válasza general (#27286) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezek is angolok, csak angol windows nyelvbeállítás kell hozzá.
Mondjuk, hogy én azt is angolul használom, az már a saját egyéni szoc. "problémám" :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27289) general válasza spanyoll (#27288) üzenetére


general
addikt

mihez kell angol nyelvű oprendszer, nem értelek.

(#27290) Vesa válasza spanyoll (#27284) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#27291) spanyoll válasza general (#27289) üzenetére


spanyoll
addikt

Ugyanazért: ha valami beszarik és tutorialt kell keresnem, hogy mit honnan töröljek registryből, melyik beállítást hogyan kell a winfosban áttúrni, akkor angolul találok rá 57657 leírást, magyarul a töredékét.
Meg mondjuk én alapvetően mindent jobban szeretek "eredeti" nyelven, de ez megint más tészta.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27292) Vesa válasza spanyoll (#27291) üzenetére


Vesa
veterán

Detto. Összemérhetetlenül több anyagot érek el angolul, ha valami hiba van, szinte csak angolul hivatkoznak rá mindenhol, tehát a magyar hibaüzenettel semmire nem megyek.
Néha vállalok családban gépjavítást, és nagyon idegesítő, amikor az angolhoz szokott szemem magyar felülettel szembesül. Sokszor akadok meg, mert az angolban triviális megnevezéseket egyszerűen nem találom magyarul, összezavar, hogy mit, minek fordíthattak vajon...Néha tényleg hajmeresztő fordításokkal találkozom.

A tudomány a valóság költészete!

(#27293) general válasza spanyoll (#27291) üzenetére


general
addikt

ja értelek, ok. én Macet használok, nincs ilyen gondom.. :D

(#27294) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Mi az a minimális konfig, amellyen el lehet lenni az Illustrator-al? Távoktatás miatt kérdezem, ismerős gyerekének kellene. Milyen konstrukcióban lehet, érdemes beszerezni?

(#27295) *Ropi* válasza májkimiki (#27294) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bármilyen konfigra szemrebbenés nélkül ráállok, a kérdés csak az, hogy elbír-e a háza összecsuklás nélkül. ;] :DDD

A viccet félretéve: az Adobe oldaláról a hivatalos infó, de a magam nevében mondva biztosabbnak érzem ezeket a paramétereket.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27296) Met válasza májkimiki (#27294) üzenetére


Met
nagyúr

Illustrator topik? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27297) májkimiki válasza Met (#27296) üzenetére


májkimiki
őstag

& Ropi.
Köszönöm hasznos volt minden.
Új konfig építésnél Ryzen3 2200G-ben szabad gondolkodni? Saját grafikáját használva, 16GB 3000 MHz fölötti DDR4-es modulokkal, SSD-re húzott Win10-el?
Nem profi felhasználás, csak tanulás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#27298) *Ropi* válasza májkimiki (#27297) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olvasnivaló.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27299) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e valami opció arra, hogy a PS-ban kreált betűket ttf-ként mentse el a PS?
Néztem pár Font-szerkesztőt, de elég korlátozottak voltak benne a lehetőségek, ezért bízok benne, hogy a PS CS(5)-nek van ilyen funkciója, vagy esetleg valami későbbi verziónak.
Vagy valami egyéb megoldás?
Üdv!

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#27300) Vesa válasza MutantZombie (#27299) üzenetére


Vesa
veterán

PS nem erre való, ezt dedikált szoftverrel érdemes. Vagy ha már mindenképpen valami más programban akarod, akkor valamilyen vektoros jobb lenne, pl. Illustrator.

Létezik plugin is (ennek van PS verziója is), de fizetős.

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.