Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Vesa válasza *Ropi* (#27400) üzenetére


Vesa
veterán

HA-n most is megy pár ilyen gép, bár gyengébb kiépítésben, de megveheted üresen is, aztán vadászol hozzá óccsó CPU-t és egyebet. Arra viszont figyelj ha majd aktuális lesz, hogy a Z640-be legyen riser board, különben nem tudja fogadni a második CPU-t! Vagy keress Z840-et, azon egy alaplapon van a 2db CPU (vagy ezek Dell megfelelőjét, azok is elég jók és azokba sem kell riser board).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27402) *Ropi* válasza Vesa (#27401) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a tippet! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27403) randras_83 válasza *Ropi* (#27400) üzenetére


randras_83
addikt

Én is kedvet kaptam hozzá:DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#27404) *Ropi* válasza randras_83 (#27403) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neked a villanyszámla miatt biztos nem kell aggódnod. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27405) randras_83 válasza *Ropi* (#27404) üzenetére


randras_83
addikt

na igen, nekem mindegy, mindent is villanyról. :DD :DD :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#27406) maláj


maláj
őstag

jányok, ki érez affinitást magában, hogy 1 fényképet az ezüst felnijeimről "átszínezzen" fényes feketére kvázi mintha most festették/lakkozták volna ??? :)

nekem ez már meghaladja az ingerküszöbömet :DDD

(#27407) *Ropi* válasza maláj (#27406) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt senki. A topik összefoglalójának első mondata:

"Minden egyéb, nem Photoshop specifikus kérdést, kérést, munkamegbízást a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topikban kérünk feltenni (grafikai munka, retusálás kérés, „Mit szóltok hozzá?” típusú véleményezés stb...)."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27408) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

YouTube Bannert szeretnék csinálni, a csatornámhoz de a minősége mindig romlik. Az alap protokol szerint mind TV/Mobil/PC-re egy képet használ egy méretben. Mit szoktatok erre használni? Van olyan sablon/template ami segít olyanoknak akik nincsenek otthon a PhotoShop világában? :F

Válaszotok előre is köszönöm :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#27409) BonFire válasza GoTReX (#27408) üzenetére


BonFire
veterán

Nem értem. Az első Google-keresésre dob neked használható sablont! Miért nem keresel?
LINK: https://youtubebannertemplates.com/psd/Blank-YouTube-Banner-Template.zip

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27410) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Az Adaptive Wide Angle funkcióhoz hasonlót keresek.
Adott pár beltéri fotó, ahol szeretném a bútorokat (éleit) függőlegessé illetve vízszintessé torzítani. Az említett funkció tök jó ahhoz, hogy az élek egyenessé váljanak, de a függőleges/vízszintes torzításokat is jó lenne hasonló egyszerűséggel elvégezni.
Esetleg ilyen tutorialra hogyan érdemes rákeresni? :R

(#27411) Dluinet


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27412) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ez a mostani ACR frissítés.... számomra átláthatatlan lett. Vissza lehet tenni a korábbi változatot?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27413) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Azt mondja nekem a kép készítője, hogy ez nem photoshop...
A rendszám a kocsié, az fix, de ez az egész nem illik bele a képbe...

(#27414) BonFire válasza Czmorek (#27413) üzenetére


BonFire
veterán

Miért? Fizkai lehetetlenség egy rendszámot fordítva felszerelni?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27415) Czmorek válasza BonFire (#27414) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Most csak nekem tűnik fel, hogy a keret és ami benne van sokkal világosabb és melegebb színű mint a környezete?

(#27416) Vesa válasza Czmorek (#27415) üzenetére


Vesa
veterán

Bármi lehet, de ha megnézed felette a karoszsérián a "csillanást" (vízszintes csík), az is olyan színű/tónusú, tehát fényvisszaverődés is okozhatja...

Update: Kinagyítottam és esélyes, hogy editált! Nézd meg a H betű alatti kék részt...elég amatőr módon van "belepacázva"...Sikerült belefestenie a karoszsériába is, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27417) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#27412) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vissza, Creative Cloud alkalmazásban a 3 pontos menü az alkalmazás mellett, és "other versions".

Mi átláthatatlan benne?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27418) BonFire


BonFire
veterán

Én azt nem értem, mi jelentősége van annak, ha ez a kép speciel fotosopolt? Fel akarják használni ellened? Ha nem, akkor meg tök érdektelen. Olyan tizenkettő egy tucat kép, amire egy pillantást se vet az ember. Nincs rajta mit mutogatni se.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27419) SharpSA válasza Czmorek (#27413) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem egyértelmű, hogy szerkesztett kép, mert a rendszámtábla karakterei tükörben vannak olvasható irányban, míg az autó betűi jól állnak. Ilyen rendszámtábla szerintem nincs a valóságban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27420) Czmorek válasza BonFire (#27418) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Valaki felrakta egy autós csoportba, hogy mit 'fotózott' (5perc hírnévért) és valahogy senkinek nem tűnt fel, hogy manipulált a kép...
Aztán próbálta bizonygatni a kommenteknél, hogy de ez valódi...

(#27421) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#27417) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez a mostani lenyíló menüből nyílik egy másik lenyíló menü összeakasztja a szememet, nekem jóval kevésbé átlátható többszöri nekifutásra is. Továbbá, ha a graduated filtert használom, azon belül pedig range maskot, akkor az eddig sem egyszerű felhasználói felület még bonyolultabbá válik, elég sokat kell scrollozni aztán a rengeteg vízszintes csúszka között vacakolni. Ha innen vissza akarok lépni az alap csúszkákhoz, akkor eddig elég volt egyet kattintanom. De most nem, ha előzőleg a függőleges menüben például a Details-et választottam ki, akkor visszalépésnél először az Editre, majd utána a Basic-re kell kattintani.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27422) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#27421) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értelek.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27423) RoBos válasza Czmorek (#27413) üzenetére


RoBos
senior tag

Sztem valódi a kép...
Egész egyszerűen fejjel lefelé tették bele a rendszámot (KWW-088) a keretbe, ennyi. A H betű ugye alapba alul van baloldalt, és itt 180 fokot vissza kell forgatni a rendszámot és voálá! ;)

(#27424) Vesa válasza RoBos (#27423) üzenetére


Vesa
veterán

Bele van festve, csak rá kell nagyítani...kamu a kép.

A tudomány a valóság költészete!

(#27425) RoBos válasza Vesa (#27424) üzenetére


RoBos
senior tag

dehogy kamu, csak fordítva rakták bele a rendszámot! Nem kell ezt túlmisztifikálni, nincs itt semmi látnivaló... :P

(#27426) Vesa válasza RoBos (#27425) üzenetére


Vesa
veterán

Most ironizálsz, vagy trollkodsz? Nem tudom eldönteni...

A tudomány a valóság költészete!

(#27427) RoBos válasza Vesa (#27426) üzenetére


RoBos
senior tag

Egyiket se, ránéztem a képre és megállapítottam, h fordítva rakta fel a rendszámot a tulaj, ennyi... ;)

(#27428) BonFire válasza SharpSA (#27419) üzenetére


BonFire
veterán

"a rendszámtábla karakterei tükörben vannak olvasható irányban"

Nem. Csak simán el van forgatva fejjel lefelé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27429) SharpSA válasza BonFire (#27428) üzenetére


SharpSA
veterán

Valóban... Megnéztem az én rendszámtáblámon a H alul van, nem felül. Rosszul emlékeztem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27430) general


general
addikt

a legújabb frissítés óta brutál lassan ment el egy tiff-et a retus végén, pedig 8 bites. kb 5x lassabb, mint korábban. mintha 16 bites fájlt mentenék. más is érez ilyesmit esetleg vagy csak nálam van valami bibi?

(#27431) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok
A következő a problémám.
Weboldalra tettem fel néhány ikont különböző méretekben, de méretezési problémába ütközök és igazából nem tudom a megoldást, ebben kérnék segítséget.
Svg file-t szeretnék feltenni bizonyos méretben,de hiába állítom be Illustratorban üres doksinál az adott pixel méretet pl. 40x40-et és teszem bele az adott ikont vagy logómat, a végeredmény más méret lesz.
Ikonnál sokkal nagyobb volt a weboldalon,mint lennie kellett volna. Egy fejlesztő módosította nekem az ikont és ha arra kattintok rá és nyitom meg a böngészőben, akkor az valóban akkor amekkorának lennie kellene. Ha én az Illustratorból exportálom,akkor meg iszonyat nagy a böngészőben is.
Továbbá hogy oldjam meg ha logónál 60x60 kellene de egy szöveg a logó nevem,így hosszban ha kitöltöm a 60-at akkor magasságban nem lesz meg.

(#27432) Met válasza mutyi (#27431) üzenetére


Met
nagyúr

Van Illustrator topic
Illustratorban a document settings-ben a units-et állíts át pixelre.
És az artboard-ot arra a pixelre méretezd amekkora svg file kell.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27433) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
van egy kijelölt terület a képen, amiben a fekete színt szeretném kicserélni fehérre. tehát csak azt, ami fekete színű, az legyen fehér. ezt meg tudom csinálni a shop-ban valahogy?
köszi előre is!

(#27434) aldebaran válasza Tibiajax (#27433) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt egy videó ungarishül.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#27435) Tibiajax válasza aldebaran (#27434) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönöm! ezzel sem sikerült igazán, de a semminél több

(#27436) Tibiajax válasza Tibiajax (#27435) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igazából, ezen a képen a korlátot kellene valahogy fehérré változtatni.. ennyi lenne az egyszerűnek tűnő, de engem most kicsit meghaladó feladat:
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-06/27/25750_tnvl3jv1v3stqayu_sddd.jpg
(sajnos nincs nagyobb méretben, egy nem túl nagy képből van eleve kivágva..)

(#27437) BonFire válasza Tibiajax (#27436) üzenetére


BonFire
veterán

"sajnos nincs nagyobb méretbe"

Az jó, akkor csak kevés pixelt kell kézzel átfesteni. :DDD Amúgy tessék!

Murphy törvénye: Ami egyszerűnek látszik, az fogós. Ami fogósnak látszik, az gyakorlatilag lehetetlen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27438) Vesa válasza BonFire (#27437) üzenetére


Vesa
veterán

Minden egyéb is más színű lett (növény, fal, stb)! :D
Szivatós a kép, manuálisan lehet csak szépen megcsinálni szerintem. Az invertálás miatt megfordultak a "becsillanós" részek is, ott most olyan, mintha rozsdás lenne. Persze gyorsba, ingyé, több mint jó! :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#27439) BonFire válasza Vesa (#27438) üzenetére


BonFire
veterán

Nem volt más kikötés, csak hogy a korlát fehér legyen. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#27440) Tibiajax válasza BonFire (#27437) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az igen... :D hát, az enyémnél mindenképp jobb lett. köszi :)
Vesa igen, ezért sem boldogultam vele én sem. egyik felét ki tudtam jeöltetni, másikat istenért sem

(#27441) zümzümm


zümzümm
senior tag

Megőrülök... Segítsen valaki légyszi.
Bizonyos méretre kéne vágnom egy képet, de az ezzel kapcsolatos tutorialok mind több évesek és régebbi PS verzióban mutatják hogy kell. Nekem a legfrissebb van és a kezelőfelülete más.
Hogy lehet cm-re megvágni a fotot úgy, hogy a szélességet és magasságot is én adom meg. Mert jelenleg megadom a szélességet, akkor arányosan változtatja a magasságot :W

Na basszus megvan... azt a gémkapocs szerű kis ikont kell inaktívvá tenni a méretek mellett bal oldalt.
(nem törlöm a hsz-t, hátha valakinek jól jöhet még)

[ Szerkesztve ]

(#27442) zümzümm válasza zümzümm (#27441) üzenetére


zümzümm
senior tag

Még sem oks :( Most meg nyújtja a képet. Szóval nekem csak a vágást kellene méretezni, szóval a kép nem nyúljon meg.
Ezt hogyan tudom megtenni?

(#27443) Met válasza zümzümm (#27442) üzenetére


Met
nagyúr

A canvast méretezd megfelelő méretre, utána méretezd a képet (canvas méretezés előtt tedd külön rétegre) hogy jól kitöltse a canvast.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27444) zümzümm válasza Met (#27443) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ezt a canvas dolgot nem tudom hogy mire való sose használtam :(

De ugy néz ki sikerült megoldanom a következő módon... szóval egy bizonyos képméretre kellett vágnom és 300Dpi-re.
A Crop tool kattintás után felül a Ratio-t átállítottam WxHxR -re, beirtam a kivánt méreteket cm-ben, ezt leOKéztam(vagyis pipáltam). Aztán Image size-ban a Resolutiont átállítoittam 300ra. Gondolom ez a DPI, ugye?
Viszont lehet itt is át kellett volna állítani pixel/inch-ről pixel/cm-re a 300-at? :F

[ Szerkesztve ]

(#27445) aldebaran válasza zümzümm (#27444) üzenetére


aldebaran
őstag

Van a youtubon egy csomó tutorial magyarul is. Például
De van még ezer másik.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#27446) zümzümm válasza aldebaran (#27445) üzenetére


zümzümm
senior tag

Köszi ez hasznos volt! :R
Végül én is igy csináltam, csak a resample-t Auto-n hagytam. De ezentúl azt is állítom majd.
Egyébként nem vagyok ilyen suta a PSben, szépen retusálok pl Portrét a micro DnB-el, vagy FS-el stb... De ez a méretezés dolog eddig kimaradt, mert nem kellett nyomtatnom :)

(#27447) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Adott egy doboz layout CMYK-ban, fekete háttérrel (60/40/40/100). (A végleges állományt Illustrator-ban rakom össze és PDF-be mentem.)
A dobozra egy termék fotója kerül, ami szintén fekete. A lényeg az, hogy a termék fekete színének ugyanolyannak kellene lennie, mint a háttérnek, ami nem haladja meg a 240-es összértéket. Tehát CMYK - 60/40/40/100. (Attól most tekintsünk el, hogy a fotón valamelyest eltérnek az adott pixelek színei. - Úgy lett fotózva, hogy csak a csúcsfényekben van számottevő eltérés.)
A lényeg az, hogy mikor beállítom PS-ban a 240-es szumma értéket, akkor nagyon fakó a kép. Ronda. Ez várható is volt, de gondoltam, hogy miután beillesztem az Illustrator fájlba, a fekete háttér elé, akkor bele fog olvadni a háttérbe, ahogy a nyomdász kérte. A probléma az, hogy ott is ugyanolyan ingerszegény a raszteres kép.

Van-e ötletetek, hogy hogy lehet szépen összehozni a kettőt?

Részlet a flakon aljából.


Ez már a megszűrt fotó, ami eleget tesz a 240-es értéknek (240-nél lehetne kevesebb is egyébként).
Persze az eredeti fotó fényévekkel szebb monitoron.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#27448) kuyarashi válasza kuyarashi (#27447) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben már alakul.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#27449) repvez


repvez
addikt

Tudja valaki, hogy azt hogy tudom megoldani, hogy ha van egy height map-em, de több részból áll akkor hogy tudom beállitani a szinátmenetet , hogy egyszerre legyen érvényes mindegyikre?És egy egységes egybefüggö mapot kapjak ?
Mert ha mindegyik külön rétegen van és ugy adom meg, hogy melyik a legfehérebb (legmagasabb) pontja és melyik a legsötétebb (legmélyebb) akkor nem fog egyezni a teljes képpel az átmenet.
tehát van 6 külön állo heigt mappem ,de csak az egyiken van a legmagasabb és egy másikon a legmélyebb pont, az összes többinek meg a kettö közé kéne esnie.

(#27450) BonFire válasza repvez (#27449) üzenetére


BonFire
veterán

Kombinálod őket keverési módokkal. Multiply például.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.