Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) rii


rii
nagyúr

jaaaaaa leesett ... ok ....
.-)
akkor legalább most már ééééértem mért csinálják ....

köszönöm!

nah .. meg is lett ... tegnap nem sikerált .... csak most lett meg ...

https://www.youtube.com/watch?v=v0ibqyMXyLw&t=149s

most jobban megnézve egyértelműen látszik ami írtál .... csak őrajtuk azért nem bírtam végképp elmenni mert nem egy subtitle layert pakolgatnak jobbra-balra
XD XD XD
nem sámli ami csinálnak

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26352) Vesa válasza BonFire (#26350) üzenetére


Vesa
veterán

Engem kifejezetten taszít az ön-editálás. Miért lenne az szimpatikus? El nem tudom képzelni, hogy saját magamat editáljam, tutorial célzattal! De rendben, vannak akik túlzottan szeretik önmagukat, elfogadom, engem viszont irritál. Komolyan nem értem, mi köze ennek a pénzhez és a szakmai sikerhez? Editálhat egy modellt is, az semleges lesz a legtöbb ember számára és koncentrálhat a feladatra. Önmagát editálva viszont nekem rögtön az jön le, hogy ez egy egoista önimádó, nézze tovább akinek ez tetszik, és már kapcsolok is el.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26353) *Ropi* válasza Vesa (#26352) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem lehet prózaibb oka is: nem tudott időt / energiát feccölni a modellkeresésbe.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26354) BonFire válasza Vesa (#26352) üzenetére


BonFire
veterán

ÉN nem ezt linkeltem, ha megfigyeled. Az ön-editálót rii tette be, neki válaszolj ebben a kérdésben.

Egyébként pont a saját anyaga van kéznél, amin be tudja mutatni, amit akar. Szerinted min mutathatná ugyanezt be, anélkül, hogy szerzőijogi panaszt ne nyújtanának be ellene? A YouTube-on az összes tartalmat saját magad kell gyártsd. Ezeken kívül csak olyat használhatsz fel, amelyek összes engedélyével rendelkezel, és nem létezik ártatlanság vélelme, tehát ha megfogja a videódat a content ID, akkor letiltja a bevételszerzést, és neked kell utólag benyújtani az igazolást feléjük, hogy igenis rendelkezel a felhasznált anyagok felhasználásának engedélyével. Lassan a YouTube benyújtja a számlát, és le fogja tiltani az összes videóról a bevételszerzést, amely lopott anyagot használ. Ez azt jelenti, hogy azok a mesélős videók, amelyek Google-ban talált fotókkal illusztrálják a mondanivalót, mind mennek a kukába. Meg a filmkritika is, meg a képregénybemutató, és a többi és a többi. Januártól jön az új szabályozás. :C

Én is csináltam már tutorialt, amiben éppen nem volt kéznél jobb nyersanyag, csak az elmúlt napi videóm, és azon mutogattam a vágás műveletét, mert arra pont jó.

Az már teljesen más lapra tartozik, van-e értelme AE-ben így szüttyögni ezzel a feliratozással vagy sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26355) Vesa válasza BonFire (#26354) üzenetére


Vesa
veterán

Bocs, akkor kevertem, elnézést!

A tudomány a valóság költészete!

(#26356) randras_83


randras_83
addikt

@Ropi:

Ma belefutottam retus közben, hogy nem működik a nyomásérzékenység PS CC 2019 alatt - a tábla az újabb Huion 1080-as. Kicsit túrtam a netet és kiderült, hogy simán megesik Wacommal. Természetesen a windows (KB4093112) frissítés volt a ludas. Íme a megoldás:

1. Létre kell hozni PSUserConfig.txt-t benne a következő szöveggel: UseSystemStylus 0
2. Be kell másolni a C: > Users > Username > AppData > Roaming > Adobe > Adobe Photoshop CC 2018 > Adobe Photoshop CC 2018 Settings
3. A tábla beállításai között ki kell kapcsolni a "Use Windows Ink" opciót
4 PS restart.

Forrás

Sorry ha már volt esetleg.

https://www.flickr.com/randras83/

(#26357) Clemi válasza randras_83 (#26356) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, igen ez már jó régen előjött (nekem azonnal amint megvettem az Intuos Pro táblát 2017 novemberben) és nem csak a nyomás érzékenység nem működik, hanem konkrétan meghülyül a Wacom tábla, ha nincs ez a pár soros txt fájl a telepítési mappában.

(#26358) randras_83 válasza Clemi (#26357) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem ez időről időre előjön, ahogy pl volt gond a liquify toolal is amikor szaggatott..de sebaj. :)
Nekem ma tűnt fel, amikor hajat akartal rajzolni.

https://www.flickr.com/randras83/

(#26359) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Letöltöttem ezt a betűtípust és csak nagybetűvel ír bármit csinálok. Mit csinálok rosszul? :)

Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#26360) BonFire válasza zsolti72837 (#26359) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs a Character párbeszédpanelen az All Caps bekapcsolva véletlenül?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26361) zsolti72837 válasza BonFire (#26360) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ez volt a hiba. Köszönöm a segítséget! :B :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#26362) aimettirlz válasza rii (#26311) üzenetére


aimettirlz
tag

köszi megnézem ígyis :) :R

® aimeTTi atticuS ™

(#26363) bb0t válasza Met (#26299) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem azért írtam be ide is a kérdést mert nem kaptam választ, hanem mert a hsz után láttam, hogy viszonylag kicsi az aktivitás a topikban, + írtam, hogy ott már megkérdeztem.
Igazán alacsony ingerküszöb és rengeteg idő kell ahhoz, hogy ebbe belekössön valaki. :U de azért köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26364) Met válasza bb0t (#26363) üzenetére


Met
nagyúr

viszonylag kicsi az aktivitás a topikban
Ez jellemző kifogás.
Azt nyilván gondolod hogy aki használja az adott programot annak a kedvenc fórumtémái között el van mentve az adott topic, tehát látja ha valaki írt bele, mindegy hogy előtte mikor járt arra.

A másik probléma hogy attól hogy Adobe-vel kezdődik a program neve ez 3 különböző program és nem feltétlenül használják őket, így nem is biztos hogy értenek hozzá. Ráadásul megkérdezed a PS topicban amit meg sem említesz...

Lehet kicsi az ingerküszöböm de nem spammeljük tele a fórumot ugyan azzal a dologgal, ennyi.
Kérdezel, 1-2 nap alatt nem kapsz választ, újrakérdezed vagy ha nincs aktivitás akkor máshol kérdezel, olyan topicban ami kötődik a kérdéshez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26365) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy automatizált műveletet csinálni PS CC segítségével. A task annyi lenne, hogy megnyitni n darab RAW file-t és JPEG-re konvertálni, ami nem okoz problémát, mert az Image Processor funkció pont erre képes, de annyit kéne mellette csinálni hogy a Camera Raw "auto" funckiót kéne ráapplikálni minden képre. Ezt fel lehet venni esetleg valahogy "Action"-ként vagy esetleg van rá másik megoldás is?

Kb. pont ezt szeretném, de a válaszokból nem derült ki, hogy hogyan lehetne megvalósítani.

Köszönöm! :R

(#26366) *Ropi* válasza Vasinger! (#26365) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért szivatod magad a PS-el, meg action írással? A LR kifejezetten nagy mennyiségű kép feldolgozására van kitalálva, pikk-pakk megcsinálod, csak le kell szinkronizálni az összes képre a beállítást.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26367) Jazz válasza Vasinger! (#26365) üzenetére


Jazz
veterán

Irfanview batch-eléssel nem tudja ezt megcsinálni?

free your mind

(#26368) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok!

Adott egy Haswelles gép, i5-4440-nnel, és egy Z87-es alaplappal. Photoshop a fő munkakör, van egy 960 2GB-os kártya mellette, és 8GB Ram. Szerintetek érdemes a gépet bővíteni, egy i7 47xxK-t beletenni, még 8 giga rammal, és egy hangyányit megcibálni kompakt vízzel, vagy csere 2700X-re és X470-re?

EDIT: Skylake-re jobban megérni váltani, vagy Ryzen?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#26369) *Ropi* válasza Ganz-[HUN] (#26368) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Ha nem szeretnél homokórázni, akkor Skylake és valami combosabb (pl. GTX1060) VGA. AMD vonalban én nem gondolkodnék.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26370) general válasza Ganz-[HUN] (#26368) üzenetére


general
addikt

a ram bővítés fontos. de ezzel az i5-tel is vígan kell fusson a PS, nincs komoly hardverigénye. nekem i7 3770 van. ssd legyen minél nagyobb és gyorsabb. meg jó monitor inkább és wacom tábla.:)

(#26371) *Ropi* válasza general (#26370) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudod mi a vicc? Pont 1 órája írta valaki egy FB csoportban, hogy

"Dual Xeon E5 2630, 32GB REG ECC ram, 512G SSD system, 128G SSG LR Cat, 3x2tb stripe (450MB/s írásra tesztelve) 1050 vga 2gb rammal és LR akarozott rajta."

Ezért mondom, hogy optimalizálás kérdése... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26372) Vesa válasza *Ropi* (#26371) üzenetére


Vesa
veterán

Ott más gond lesz ahogy mondod, nekem hasonló cuccon fut a PS, és úgy repül, hogy öröm nézni. Bár a CPU-im combosabbak ennél, de biztos nem amiatt. Persze ez erősen függ attól is, milyen állományokat mozgat az illető.

A tudomány a valóság költészete!

(#26373) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Wacom Intuos S-sel mi a tapasztalat? Bluetooth-os verziót néztem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26374) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Kissé off:

Eddig Photoshop CS5-ot használtam, alap dolgokra. Ez alatt vágás, kontraszt, black, fill light, szóval a tényleges fotoshoppolás előtti képjavítás értendő.

Most új laptopon szeretnék teljesen jogtiszta lenni...

Milyen ingyenes képszerkeztőt ajánlanátok a fenti feladatokhoz?

GIMP hasonló lenne?

Kösz!

(#26375) Dluinet válasza kaposznyak (#26374) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fizetős (a Microsoft Store-ban egyszer 17300Ft) Affinity Photo

Ingyenes:
Gimp
Paint.NET
Krita

Ingyenes web: pixlr

Ami neked bejön

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26376) kaposznyak válasza Dluinet (#26375) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm!

(#26377) Vesa válasza kaposznyak (#26376) üzenetére


Vesa
veterán

Affinity az egyetlen, ami jelenleg egy lapon említhető a PS-el!
És kezeli a PS plugineket is, bizonyos verzióktól.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26378) general válasza Aaron14 (#26373) üzenetére


general
addikt

Nekem az Intuos pro van. De van néhány ismerősöm, aki ezt használja. Teljes megelégedettséggel. A Wacomnak nem nagyon van rossz terméke, bátran lehet használni bármelyiket! De vigyázz, nem lehet leszokni róla! :))

(#26379) Aaron14 válasza general (#26378) üzenetére


Aaron14
őstag

Egy Bamboo-t valtana le. Nagyon kacsingatok a vezeteknelkuli fele. Szerintetek? Hasznalhato annyira, mint egy vezetekes tarsa?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26380) BonFire válasza Aaron14 (#26379) üzenetére


BonFire
veterán

A vezeték nélküli nagy előrelépés lenne. Főleg ha olyan kábeldzsungelben élsz, mint én.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26381) Aaron14 válasza BonFire (#26380) üzenetére


Aaron14
őstag

Ne is mondd! 😅 Viszont kerdeses a lagg es egyebek, amit a bluetooth hozhat magaval.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26382) Aaron14 válasza BonFire (#26380) üzenetére


Aaron14
őstag

Illetve még azon gondolkoztam, hogy a meglevo Bamboo-t alakítom at bluetooth-ossá. Vagy az Intous pl. nem csak ebben lenne előrelépés?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26383) general válasza Aaron14 (#26379) üzenetére


general
addikt

én nem tapasztaltam lag-ot, minden oké, az akksi is brutál jól bírja nálam, de mondom, nekem az Intuos Pro S van

(#26384) kaposznyak válasza Vesa (#26377) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#26385) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Üdv Mesterek!

Valaki volna kedves eltüntetni a fehér hátteret? Szeretném ikonként használni ezt a képet.

:R :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#26386) *Ropi* válasza KubanitoS (#26385) üzenetére


*Ropi*
félisten

A topik összefoglalójának 2. mondata:

"Minden egyéb, nem Photoshop specifikus kérdést, kérést, munkamegbízást a Tervező és alkalmazott grafikai beszélgetős topikban kérünk feltenni (grafikai munka, retusálás kérés, „Mit szóltok hozzá?” típusú véleményezés stb...)."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26387) BonFire válasza KubanitoS (#26385) üzenetére


BonFire
veterán

Íme...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26388) KubanitoS válasza BonFire (#26387) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod, illetve Downsampling kollégának is, aki privátban küldte a saját verzióját. :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#26389) Downsampling válasza KubanitoS (#26388) üzenetére


Downsampling
senior tag

Igen, én nem nyúltam bele a kép egyéb tulajdonságaiba, csak a kért dolgot csináltam meg. A kolléga munkája így egy picit tényleg szebb lett! :)

(#26390) BonFire válasza Downsampling (#26389) üzenetére


BonFire
veterán

Én csak csináltam egy kör alakú kijelölést, és nyomtam rá egy maszkot, majd PNG-be mentettem. Nem változtattam semmin.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26391) Dluinet válasza BonFire (#26390) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pedig más a színe

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26392) BonFire válasza Dluinet (#26391) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor nálad van a hiba, mert most mindkettőt lementve és megnyitva Photosopban véletlenszerűen kiválasztott pixelekre mérek rá, és koppra ugyanazok a színek vannak mind a kettőn. Nem is lehet más, hiszen se a színmódot, se a bitmélységet, se semmit nem változtattam, csak pogácsaszaggatóval kiszaggattam.

De méricskélhetsz te is.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26393) *Ropi* válasza BonFire (#26392) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tipp: valamelyikőtöknek normál színterű a monitora, a másikótoknak pedig nagy színterű.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26394) Aaron14 válasza Dluinet (#26391) üzenetére


Aaron14
őstag

Azért látod másnak, mert az egyik körül van egy fehér alap, a másik mellett pedig nincs.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#26395) Downsampling válasza BonFire (#26390) üzenetére


Downsampling
senior tag

Végülis csak a kivágást csináltuk másképp: én a gyors kijelölő eszközzel jelöltem ki, mivel felnagyítva ez bizony nem pontos kör, hanem eléggé pixeles szélű körhöz erősen hasonlító valami. Aztán kivágás, új (átlátszó) rétegre másolás, majd mentés PNG-be.
Amúgy én megnéztem úgy is, hogy lementettem a tiédet és az enyémet melléraktam, és bizony az enyém fakóbb maradt. Nem beszólni akartam, amikor azt írtam, hogy kicsit belenyúltál (persze, akkor ezek szerint ez nem így volt), hanem, hogy tényleg jót tett neki. A lényeg, nálam tényleg van különbség, de mivel a színekbe én sem nyúltam bele, szerintem tök mindegy, hogy ki milyen monitorral, megjelenítővel csinálta.
Amúgy én csak laptopon dobtam össze, ami nyilván messze van az ideális megjelenítéstől, kalibrálás pedig nuku.
Kár, hogy most éppen nem tudom egymás mellé rakva őket belinkelni (majd talán este felé). De tegnap én is láttam a különbséget a két png között.
Amúgy te mit értesz a maszkolás alatt? Itt, konkrétan? :)

Zsolt

(#26396) Dluinet válasza BonFire (#26392) üzenetére


Dluinet
nagyúr

színprofil különbség

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26397) Downsampling válasza Dluinet (#26396) üzenetére


Downsampling
senior tag

Miért az?

(#26398) Dluinet válasza Downsampling (#26397) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Úgy néz ki hogy az otthoni böngészőm nem kezeli a színprofilokat vagy máshogy jeleníti meg a jpeg-et mint a png-t.
A munkahelyen egyforma.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26399) Downsampling válasza Dluinet (#26398) üzenetére


Downsampling
senior tag

Most néztem meg ugyanazon a gépen mindkettőt, valóban tök egyformák a színeket illetően, csak a körül vágásban van némi (nagyon minimális) eltérés:

Sőt, most ide feltöltve azt látom, hogy az enyém színei egy hajszálnyival telítettebbek. De csak itt látom.
(amúgy az első az enyém). Nem tudom, hogy az innen letöltött, majd visszatöltött képek mennyit változnak, a PH mennyire szól bele a képminőségbe...

[ Szerkesztve ]

(#26400) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Micsoda lavinát indítottam el! ;] :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.