Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) ToBeY válasza BonFire (#26700) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi valóban ez volt a probléma.
Kezdem már unni ezeket hülye feature-ket,rakhatnának bele inkább valami hasznos dolgot is.

(#26702) BonFire válasza ToBeY (#26701) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel már vagy egy évtizede mindent beleraktak, amit csak lehetett, most a látszatfejlesztés történik, elvégre csak kell adni valamit, máskülönben milyen alapon szednék be az előfizetési díjat, ugye?

A következő fejlesztés valami olyasmi lesz, hogy a layereket fentről lefelé fogja elrendezni a rétegpalettán, mert azt bármilyen logikának is meg lehet feleltetni. Esetleg a Clipping Mask úgy fog viselkedni, mint az Illustratorban, az Illustratorban meg úgy, mint a Photoshopban. Mert ugye fonákul vannak, tehát azzal is ki lehet bekkelni 1-2 verziófrissítést, hogy megcsereberélik.

A Pen is másképp viselkedik a programokban, tehát át lehet variálni azok működését is. Vagy a Swatch-ek, amelyek Ps-ben program által vannak eltárolva, Illustratorban meg dokumentumszinten, nosza, cseréljük fel őket.

Már rohadtul hiányzott (nem!) az Illustratorba is a puppet warp, amit a Photoshopban se lehet semmire használni. Belerakják, hogy legyen mit fejlesztésnek nevezni. Most is vannak frissítések, de semmi érdemleges nincs bennük.

Most az Adobe ugyanazt a kretén erőszakpolitikát folytatja, amibe a Microsoft majdnem belebukott, a Metro GUI erőltetésével pár éve.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26703) rii válasza BonFire (#26702) üzenetére


rii
nagyúr

id -be is lesz 3d, ps-be filmvágás, illuba html

agyrém ami már jópár éve tart
word-excel is csak jönnek ki újabbverziók pedig az excelbe már 97-be is volt repülőszimulátor

most egy word 2 gb.
ööööööööööööööööööööööö izé.
excel megin 1,7 GB
oulokot nem is tudom mert töröltem is a csába az is valami 1 GB fölött volt. vagyis 1 GiB fölött.
az openoffice 400 MB de kapott anyagoknál jól jött az original ms word,
nézem mér nincs hely, hát az ms cuccok.
de nem azé vesz az ember háttértárat h ők belesz.rjanak.

mindenképp minden évben ki kell hozni valamit _mindenkinek_

ID-be is mikor megjelent a content grabber minden képbox közepén 2013 környékén .... namondom még egy látszat feature h a kezdőket lenyűgözzék .... mer amúgy azt azonnal kapcsolja ki az ember. folyton kerülgetni kellett a content grabbert ....

weh ... régen minden jobb volt.

de amúgy jók az adobe cuccok gui-jai - h valami jót is mondjak .-)
quark-corel szerintem katasztrófa volt 2007-ben, mikor az adobe cs2 már sokkkal kellemesebb volt a léleknek is ... szerintem adobenál a grafok terveztrék meg a gui-t, mag corel-quarknál szerintem a programozók

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26704) Vesa válasza rii (#26703) üzenetére


Vesa
veterán

"pedig az excelbe már 97-be is volt repülőszimulátor"

:D Hol máshol, ha nem ott! :D

"szerintem adobenál a grafok terveztrék meg a gui-t"

Az lehet, de akkor nem tudom milyen monitoron dolgoztak, mert már a CS6 idején is alap volt egy nagyobb monitor a grafikusoknak, ehhez képest még csak mostanában oldották meg a GUI scale-t -és most is csak úgy, hogy kizárólag W10 alatt működik, W7-en nem-, amivel végülis csak évekig szívtam, mert már a 27-es WQHD monitoron is kiolyt a szemem az 5ppt-s fontoktól a menükben. ok, tudom, hordjak szemüveget, de azért egy ekkora cégtől ez minimum gáz, hogy évekig nem képesek implementálni egy ilyen szögegyszerű fícsört...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26705) MCPD


MCPD
csendes tag

Sziasztok,

Swash tulajdonsággal felruházott fontkészletnél inaktív a Opent Type / Swash funkció a menüben. Nem egyedi eset, tehát nem a betűkészlettel lehet a gond. Van rá megoldás?

(#26706) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

2 kérdésem lenne:

- OSX -en hogy tudok nyelvet váltani? Telepítésnél nem kérdezte, és most magyar, de angolt szeretnék.
- Ennél a videonál 21:30 kor a srác mutatja hol láthatom , de nekem ott pont ugyanaz van mint a layer -nél, nem ugy mint neki. Miért?
Mukodni mukodik, csak a paths menuben nekem pont ugyanaz van mint a layers menuben. Neki pedig csak az alakzatok. Én az alakzatot sehol se látom csak a transparent lapokat..

[ Szerkesztve ]

(#26707) BonFire válasza lanszelot (#26706) üzenetére


BonFire
veterán

A magyar menü össze van kuszálva, mert nem tartották meg a menüpontok sorrendjét, hanem valaki kitalálta, hogy ABC rendben lesz tuti. :DDD

A Creative Cloud applikációban a beállítod a nyelvet angolra, majd leinstallálod és újrainstallálod a programot. Akkor már angol lesz.

Nem tudom egyébként, hogy első telepítés előtt miért nem lehet ezt beállítani, hanem mindenkinek el kell játszani ezt a hülye játékot, hogy az ország nyelvét telepíti, majd átállítja a beállításokban, uninsatll, reinstall. Száz évvel ezelőtt ha egy programnak többnyelvű felhasználói felülete is volt, megkérdezte telepítés előtt, hogy milyen nyelven kívánjuk. Meg hogy akarjuk-e telepíteni a többi nyelvet is. Pl a Total Commandernek ez már húsz évvel ezelőtt se volt kihívás; az Adobe-nak még azóta sem sikerült ezt a fícsört implementálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26708) lanszelot válasza BonFire (#26707) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem azt néztem hova nyom, hanem mit. Tehát jo helyen néztem, csak nekem nincs ott ami neki , épp ezért nem értem neki miért más.

A nyelvet ebben az esetben hagyom, tényleg nagy marhaság. :(

(#26709) lanszelot válasza BonFire (#26707) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerult talalnom egy modszert amivel nem kell ujra installalni

Bezarod a PS -t teljesen.
Finderben: Alkalmazasok - Adobe PS CC 2019 - Locales - hu_HU - Support Files -
Itt van egy file ami kb igy nez ki: tw10428_Photoshop_hu_HU.dat
ezt átnevezet tw10428_Photoshop_hu_HU.bak

Igy 2 nyelvu a PS. Ha vissza nevezed DAT ra HU, Ha BAK akkor ENG :)

Amugy angolul mar jol mukodik, nem ertem mi a gond a HU val..

(#26710) *Ropi* válasza lanszelot (#26709) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt a módszert már leírtam korábban...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26711) BonFire válasza lanszelot (#26709) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt többször is leírtuk már itt is, csak ezzel annyi a baj, hogy csak a Ps nyelvét tudod így meghekkelni, a többi programét nem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26712) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok
A Photoshop es Lightroom a videokartya vagy a memoria eroforrasait hasznalja inkabb?

(#26713) *Ropi* válasza zümzümm (#26712) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez tipikus körte és alma kérdés: mindkettőt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26714) zümzümm válasza *Ropi* (#26713) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ettől féltem. Sejtettem hogy ezt a választ kapom, de gondoltam megkérdem.

(#26715) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Miért csinálja azt a ps,hogy pl kiválasztom 8 layer-t move tool-al át akarom helyezni,de leugrik a layer 1 és azt ráncigálom észrevétlenül,és közben nézem hogy a layer8 miért nem mozdul?! :F
User error vagy bug esetleg feature? :U

(#26716) Gave válasza ToBeY (#26715) üzenetére


Gave
addikt

Layer lakat ?

(#26717) zümzümm válasza *Ropi* (#26713) üzenetére


zümzümm
senior tag

i5-3470+GTX7501Gb+8GbRAM konfiggal már elég lesz, ugye?

(#26718) ToBeY válasza Gave (#26716) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs,saját fájlokat húztam be

(#26719) *Ropi* válasza zümzümm (#26717) üzenetére


*Ropi*
félisten

LR v8.2 / PS v19.1.6-ig (az AI funkciókat nem használó) változatokhoz igen.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26720) BonFire válasza ToBeY (#26715) üzenetére


BonFire
veterán

Az eszköztáron az "Auto select" nincs véletlenül kipipálva, vagy Group-ra állítva? Mert ilyenkor nem érdekli, hogy te mit szeretnél mozgatni. Vedd ki a pipát a checkboxból, és próbáld meg újra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26721) ToBeY válasza BonFire (#26720) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ismét be volt pipálva az "Auto select" :B

(#26722) rii válasza Vesa (#26704) üzenetére


rii
nagyúr

jogos ...
de én annak csak örültem ha hanygaf.sznyiak a betűk még egy ( két XD ) 21-es CRT-is mert az jelentette h b.szott nagy a felbontás ,-D

de tényleg jó lenne ha nagyobbra lehetne venni a betűket már 2005-2010 óta.

a szemüveget én 24 éve eldobtam ,-)

na'és mégvalami amire nem bírok átállni: a history-t is megvariálták
eddig ctrl-z volt az undo majd újból megnyomva redo
és az alt-ctrl-z volt a historyban visszalépegetős
shift-alt-ctrl-z meg a historyban előrefele lépegetés

most a ctrl-z ami a history-ban lépdel visszafele
az alt-ctrl-z -t meg kivették
( osx (hackli) alatt legalábbis így érzem h kivették, csak "alma" helyett ctrl-t írok )

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26723) BonFire válasza rii (#26722) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt mondjuk üdvözöltem, mert a Ps-en kívül egyetlen program se működik úgy, hogy Ctrl+Z Undo/Redo, hanem undo, undo, undo és így tovább. A redo-nak nagyon kevés létjogosultsága van szvsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26724) Vesa válasza rii (#26722) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt mondjuk 10masodperc átállítani...pontosabban, visszaállítani...szerencsére.

A tudomány a valóság költészete!

(#26725) rii válasza BonFire (#26723) üzenetére


rii
nagyúr

á én bőszek redozok sajnos .... ha brush-al elcsesztem valamit, akkor csak mereven bámulom a monitort és addig nyomogattam az ctrl-alt-z-t, amíg el nem értem a kívánt pontra, és shift bevonálával meg visszavontam a visszavonást aztán shift-et elengedve azt is vissza és így sasoltam h mikorra sikerült a rossz részt visszahámozni, míg a history palettán ez sokkal időigényesebb, és két helyre kell figyelni.

strata 3d-ben meg ctrl-y az undo. na ezen se bírtam még elmenni.

(#26724) Vesa: ebben nem is reménykedtem már, megnézem, köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26726) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Ha a photoshopban több psd-ből állítok össze egy végső képet, akkor a psd-k dinamikusan fognak frissülni?

A kérdés lényege az volna hogy nagyon sok apró részből áll a kép, amik külön fájlban vannak eltárolva. Ezeket egy közös psd-ben összeraknám, de az elemek amiből összeépítettem a végső képet változhatnak. Nyilván ilyenkor nem kézzel szeretném megint beilleszteni az új tartalmat a régi helyére.

(#26727) *Ropi* válasza DrojDtroll (#26726) üzenetére


*Ropi*
félisten

Smart object a barátod. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26728) DrojDtroll válasza *Ropi* (#26727) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :)

(#26729) zümzümm válasza *Ropi* (#26719) üzenetére


zümzümm
senior tag

Van érdemi különbség az RX460 és az RX560 között? Mindkettő 4gb-os.
RX 560 kártyával 10ezer ft-al drágább enne a konfig. Megéri ezt a 10 ezret vagy nem lenne számottevő különbség? Mondjuk ha 5-10mp-el többek lell várnom arra hogy pl a háttér blur betöltődjön... azt simán elviselem az RX460al:)

(#26730) Vesa válasza zümzümm (#26729) üzenetére


Vesa
veterán

Nem minden filter használja a VGA-t. Ami igen, ott valamennyi különbség nyilván lesz egy erősebb kártyával, de itt nem dupla sebessegekrol beszélünk természetesen. Én inkabb RAM-ra költeném azt a különbözetet.

A tudomány a valóság költészete!

(#26731) *Ropi* válasza Vesa (#26730) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 1050 vs 1080 esetében 15 / 9 másodperc a különbség, ha jól emlékszem a Lightroom details effektjével.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26732) BonFire


BonFire
veterán

Tudja valaki, hogy az Adobe miért nem azonosítja az eszközömet megfelelően? Állandóan kiléptet az egyikből, mert szerinte egy harmadikba akarok belépni (This device), ami egyébként nem is létezik, mert csak két gépem van, és két hónapig nem is dobálta fel ezt a szar képernyőt.

Abból akar kijelentkeztetni, amelyikbe be kéne lépnem. A Windows rendszerben látszik a gép azonosítója, ahogyan az is, hogy azt az azonosítót belépettnek nyilvánítja, mégis ki akar léptetni, hogy egy harmadik, nem is létező gépbe beléptessen, hogy dolgozni tudjak.

Mi a fasz ez? Ha egyszer két gépen használhatom ezt a licencet, ne kelljen már állandóan csiki-csukizni? Hol lehet bármit beállítani, mert a Creative Cloud appban semmit se? :W :W :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26733) *Ropi* válasza BonFire (#26732) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen internettel használod azt a gépet?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26734) Vesa válasza *Ropi* (#26733) üzenetére


Vesa
veterán

Elvileg annak nem kéne gondot okozni, mert a gép ID-jét nézi a cucc, vagyis bármilyen netről, bárhonnan beléphetne a jogosult eszközzel.

BonFire
Sztem support!

A tudomány a valóság költészete!

(#26735) *Ropi* válasza Vesa (#26734) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is úgy tudtam, de más is járt már így mobil nettel, amikor túl sűrűn váltott IP-t és gépet is egyszerre.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26736) BonFire válasza *Ropi* (#26733) üzenetére


BonFire
veterán

Telekomos internetem van, fix, drótos. Ehhez a géphez a routermodem kábellel csatlakozik. A másik masina wifikártyával ugyanehhez a routermodemhez. Nem tudom, hogy fix vagy dinamikus-e az IP címem, de én nem szoktam váltogatni. Nincs rá okom.

A két gép két azonosítója látható a képen. Amelyikbe szerinte be kéne lépnem, az nincs is. Ez egy normál háztartás, 2 db asztali gép, és ezt csak az utóbbi pár hétben kezdte el feldobálni.

Support: eléggé bonyolult még magyarul is elmagyarázni, nem vagyok benne biztos, hogy angolul képes lennék érthetően megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26737) Vesa válasza *Ropi* (#26735) üzenetére


Vesa
veterán

Ez furcsa, bár Adobe-nál nem lepődöm meg már semmin.
És ilyenkor szokott eljönni a pillanat, amikor az ember felteszi a kérdést magának, hogy "miért szívok én többet egy legális verzióval, mint a virágboltival?" Ez játékoktól kezdve még elég sok programnál felmerül sajnos.

BonFire
Hozzá vannak ezek ott szokva, nemzetközi support, biztos lehetsz benne, hogy sokkal rosszabb angollal zagyválnak ott napi szinten a világ minden részéről. Meg aztán a képet is linkeld be, amellé már eléggé egyértelműen oda lehet tenni a magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26738) *Ropi* válasza BonFire (#26736) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem volt oprendszer újratelepítésed? Nem adtad meg valakinek az Adobe accod loginját, aki még használhatja?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26739) BonFire válasza *Ropi* (#26738) üzenetére


BonFire
veterán

Nem, semmi ilyen nem volt. Hülye lennék másnak megadni az accot, mikor én fizetek érte, és mindkét gépre szükségem van. Oprendszert meg ma már nem telepítünk. Azt se tudom, hogy kell már. Évekkel ezelőtt a régi gépre tuszkoltam fel a Win10-et, az újat meg már úgy hozta a futár, hogy fel is volt telepítve, mert mondtam: én azzal nem xarakodok.

Szóval semmi ilyesmi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26740) Vesa válasza BonFire (#26739) üzenetére


Vesa
veterán

Gondolom azt már próbáltad, hogy kilépteted mindkét regisztrált gépből, és megnézed, arra mit lép, ha ezt követően az egyikről ismét belépsz (mármint futtatni próbálod a PS-t)?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26741) BonFire válasza Vesa (#26740) üzenetére


BonFire
veterán

Akartam, de nem találom, hol lehet kilépni a gépből.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26742) Vesa válasza BonFire (#26741) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem feldobja a CC app, amikor új gépre telepítem. Olyan nekem is volt, hogy hardver csere miatt visítozott, hogy ez egy harmadik gép, a megengedett max kettőre már telepítettem a PS-t, ezért legyek szíves kitessékelni az egyiket a rendszerből. Kb. ott kell ahol a képeden mutatja, van is ott egy gomb (sign out).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26743) BonFire válasza Vesa (#26742) üzenetére


BonFire
veterán

Na jó, de hogy jelentkezel ki egyszerre mindkét gépből? Ezt nem vágom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26744) *Ropi* válasza BonFire (#26743) üzenetére


*Ropi*
félisten

A CC desktop alkalmazásban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26745) Vesa válasza BonFire (#26743) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy Ropi írta, a CC alkalmazásban tudod megtenni. Nem kell kilépni mindkettőből, elég az egyikből, mivel két gép lehet regisztrálva a rendszerben.

A tudomány a valóság költészete!

(#26746) BonFire válasza Vesa (#26745) üzenetére


BonFire
veterán

Hiába Quit-elek, attól még a programok futnak. Vagy hol van ez a kilépés? Nem találom. Egy screenshot sokat segítene.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26747) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

A 2+0 nyomtatást kérünk akkor abba az árnyalatok nem tartoznak bele, nem? Tehát küldött az ügyfél egy kinyomtatandó lapot, de van rajta pl egy vízjel halványan. Akkor az már három szín nem?

We are only Stardust...

(#26748) Met válasza Jinxb1rd (#26747) üzenetére


Met
nagyúr

Ha az egyik 100%-os szín rasztere az alnyomat akkor nem három szín.

Tehát P 485 + P 300 az alnyomat P 300 10% így két szín.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26749) BonFire válasza Jinxb1rd (#26747) üzenetére


BonFire
veterán

Vegyük úgy az egyszerűség kedvéért, hogy minden szín a szürkeskálán 256 fokozatra bontható. Ezért 2 szín kombinációja esetén 256^2 számú színárnyalatot lehet nyomtatni, azaz 65 536-ot.

Sok olyan hirdetős újság van, amit csak két színnel nyomnak, és mégis van benne sok-sok árnyalat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26750) rii válasza BonFire (#26749) üzenetére


rii
nagyúr

ja mer 2+0 esetén csak 2 festéket "töltenek be" a nyomdagépbe, de a terhelhelés mindekét szín esetében 0-100%-ig mehet? így aztán 0-200%-ig tudják terhelni a nyomatot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.