Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) BonFire válasza Sly189 (#26450) üzenetére


BonFire
veterán

Egy Action-t kell csinálni Photoshopban. Megnyitsz egy képet, elindítod az Action felvételét az Actions panelon, adsz neki egy szimpatikus nevet, ami alapján majd azonosítod, és onnantól kezdve az összes művelet, amit csinálsz a képen, rögzítésre kerül. Neked csak egy átméretezés kell, tehát az hamar megvan. Utána a kötegelt képfeldolgozással egy egész mappára is rá tudod uszítani az Action-t, megadod a célmappát, hogy hová mentse a feldolgozott képeket, és mehetsz ebédelni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26452) Vesa válasza BonFire (#26449) üzenetére


Vesa
veterán

Át tudod állítani az account/profil settings-ben (Manage Payment).

A tudomány a valóság költészete!

(#26453) Vesa válasza Sly189 (#26450) üzenetére


Vesa
veterán

Ezt töltsd le, egyszerűen használható mint a faék...

A tudomány a valóság költészete!

(#26454) Sly189 válasza Vesa (#26453) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm a gyors válaszaitokat! Végre megszabadulok a sok gigabájtnyi felesleges képtől :D

(#26455) acsati válasza Vesa (#26439) üzenetére


acsati
aktív tag

Pont mostanában keresek valami ingyenes vágó programot. Te melyiket ajánlanád inkább a kettő közül? Semmi komolyra nem készülök, egy-egy túrázásból kis összefoglaló videót összerakni, pár jópofa vágási és szövegeffekttel. (jó ha tud utólag stabilizálni és színeket korrigálni)

(#26456) HellGreg válasza *Ropi* (#26446) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi, ezt elolvasom, a kalibrálást meg fejben tartom.

(#26457) Vesa válasza acsati (#26455) üzenetére


Vesa
veterán

Mindkettő professzionális eszköz, de alapvetően másban erősek. A Davincinek jobbak a színkorrekciós eszközei (gyakorlatilag legendásan az egyik legjobb a piacon), valamint a Fairlight audio implementáció miatt az audio része is jobb már. A Hitfilm viszont sokkal jobb jelenleg VFX és 3D-ben, több effektet tud alapból is, és bármilyen animációt egyszerűbb megoldani benne. Mindkettő tud 4k-t 60FPS-ig (vagyis a Davinci biztosan, de úgy emlékszem, hogy a Hitfilm is, viszont ennél nagyobbat már csak a fizetősben tudnak).

Alapvető dolgokra nemhogy bármelyik jó, hanem egyenesen nagyon jók, ezekkel profi film minőségben is lehet dolgozni! Javaslom, hogy próbáld ki mindkettőt. Nekem a Hitfilm UI könnyebben kezelhető volt elsőre, de a Resolve is baromi egyszerű és logikus. Gyakorlatilag, amelyik neked jobban bejön, jobban kézre áll.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26458) *Ropi* válasza BonFire (#26449) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, én is csináltam.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26459) acsati válasza Vesa (#26457) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen a részletes válaszod. :)

(#26460) BonFire válasza *Ropi* (#26458) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26461) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire illik ide, de van itt valaki aki ESETLEG digi rajztáblát is használ és ESETLEG dönthető rajzasztalt is birtokol hozzá? :D
Barátnőm kinézett egyet, és kíváncsiak lennénk, mire lehet számítani vele kapcsolatban :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26462) Met válasza Hintalow (#26461) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ha megveszed neki örülni fog :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26463) acsati


acsati
aktív tag

Nemrég volt itt szó az Affinity Photo alternatíváról. Olyan kérdésem lenne, hogy abban lehet létrehozni CMYK színmódú dokumentumot?

(#26464) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

PS vásárlás előtt állok, ahogy látom a havi konstrukció maradt már, mint opció.

Igazából más szoftverre nincs szükségem, leginkább az alap kellene.

Mik a lehetőségek? :R Egy fiókkal pl. hány gépen tudom használni, van-e ilyesmi korlát?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26465) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Van egy már már vicces bajom, ami nem tudom miért de vágásnál nem tudok mostmár olyat csinálni hogy csak az egyik oldalból vágjam le a képet, anélkül hogy a kép méret arányát állandóan meg akarná tartani. magyarán a szomszédos oldalt is csökkenti. Semmit nem állítottam át (tudatosan) és nem tudok rájönni hol kellene ezt vissza állítani hogy függetlenül a kép aránytól vághassak a képből. Valakinek van ötlete?

(#26466) Wyll válasza fulton (#26465) üzenetére


Wyll
őstag

Crop tool.
És ne írj az oldalarányt jelentő dobozokba semmit!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#26467) BonFire válasza Wyll (#26466) üzenetére


BonFire
veterán

Ez meg miez a Hunglish?

Először alapértelmezetten magyar nyelven telepedett a Ps, aztán a CC appban átállítottam a nyelvet angolra, és a többi program már angol lett, ekkor uninstalláltam a Ps-t törölve minden beállítást, majd újratelepítettem, és ezúttal már angol lett. De nem egészen. Most megnyitottam ezt az újfajta Exportálás menüt, és ez fogadott.

Ez most már örökkön-örökké így lesz? Vagy meg kell hekkeljem a magyar nyelvi fájlt, hogy minden angol legyen? Nemá!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26468) BonFire válasza Wyll (#26466) üzenetére


BonFire
veterán

Van ott egy CLEAR gomb, amivel ki lehet törölni az értékeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26469) fulton válasza Wyll (#26466) üzenetére


fulton
addikt

És tényleg :D basszus. Nagyon köszönöm :R "vaksi szememmel" hogy azt nem néztem :D

(#26470) Vesa válasza acsati (#26463) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, tudja a CMYK-t természetesen!

Graphics
Ha csak a PS kell, akkor legjobban a Photography Plan csomaggal jársz, 12Euro környékén van (1 éves hűséggel) és kapod a PS-t + a LightRoom-ot. Egyidőben két gépre lehet telepíteni.

A tudomány a valóság költészete!

(#26471) Graphics válasza Vesa (#26470) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt néztem én is, baráti úgy az ára.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26472) Graphics válasza Vesa (#26470) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LEszedtem a trial verziót , próbaképp..

Hogy lehet ezt angolra tenni, mert a magyartól kihullik a hajam szerintem :C

Ahh, siker. Ez így jobb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26473) acsati válasza Vesa (#26470) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszönöm. Akkor ahogy elnézem felüdülés lesz a cégnél a Gimp után. Nem egy nagy beruházás. De jó, hogy követem a topikot. :)

(#26474) BonFire válasza Graphics (#26472) üzenetére


BonFire
veterán

Amúgy én még sose használtam a Lightroomot, mert alkalmi fotós vagyok, igaz akkor NEF-be lövök, de a CameraRaw mindig megfelelt mindenféle feladatra, ami a nyers képek feldolgozását illeti. Belenézegettem Lightroom tutorialokba, és arra a megállapításra jutottam, hogy ez kábé ugyanaz, mint a CameraRaw. Nagyon más nem is lehetne, hiszen a CR-ben lévő korrekciós eszközök szinte végtelen lehetőséget adnak bármire.

Szóval megéri külön NEF-eket Lightroomban futtatni? Van valami előnye?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26475) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Siker, 152 Euróért a Fotós csomagot sikerült megvenni.

Itthon brutális árakat láttam, nem tudom mi a trükk, de hivatalos így is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26476) BonFire válasza Graphics (#26475) üzenetére


BonFire
veterán

A Facebookon megvehetted volna a komplett CS6-os csomagot 100 dodóért. :DDD Állandóan hirdetik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26477) Graphics válasza BonFire (#26476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jókor szólsz :D Kérdeztem pedig két napja

Most már mindegy... :D

Hol lehet amúgy 100$-ért kapni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26478) Graphics válasza BonFire (#26476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De szerencsémre elérhető letöltés a CS6 is, így ránézek arra is, mert a CC felülete nekem nem az igazi, főleg a Layereknél

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26479) BonFire válasza Graphics (#26477) üzenetére


BonFire
veterán

Nyilvánvalóan csalás. A komplett Creative Suite sosem volt ilyen olcsó. Valószínűleg arról van szó, hogy mint korábban a CS, mot a CS6 aktiváló szervereit fogják "lelőni", ezért akik korábban már vásároltak "örök licencet", azoknak majd küldeni fognak offlinek aktivációs megoldást arra az esetre, ha újra kéne telepíteni a szoftvert.

Ezt évekkel ezelőtt is úgy értelmezte boldog-boldogtalan, hogy akkor ingyen van a CS, de nem erről van szó. Azok kaptak offline aktivációs hozzáférést, akik anno megvették.

Amit most hirdetnek orrba-szájba, az nem lesz legális, hacsak nem az Adobe hirdeti, de nem ők azok, mert néztem a hirdetést. Valami nóném János. Jó esély van arra, hogy a 100 dollárért cserében kapnak egy marék trial szoftvert, vagy rosszabb esetben a nagy semmit.

Miért is adná az Adobe bagóért, amikor kábé ugyanazt meg lehet csinálni a CS6-tal, mint a CC2019-cel is?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26480) Vesa válasza acsati (#26473) üzenetére


Vesa
veterán

nem akarom én bántani a GIMP-et (de :D ) messze nem egy liga ezzel. Egy nagyon jó kis összefoglaló cikk magyar nyelven az Affinity-ről, akit érdekel

A tudomány a valóság költészete!

(#26481) Vesa válasza Graphics (#26478) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan, az általad vett csomagban elérhető a CS6 is, meg az összes korábbi CC verzió is. Viszont nem sok értelmét látom már a CS6-nak (hacsak nem volt meg standalone, mert akkor más), azért azt már meghaladta a kor...

A tudomány a valóság költészete!

(#26482) BonFire válasza Vesa (#26481) üzenetére


BonFire
veterán

Tavalyig CS6-ot használtam Photoshopra. A régi gépemen az jobban is futott. Nincs a CC-ben olyan korszakalkotó invenció, ami miatt muszáj lenne az újat használni. Egy rakás kényelmi funkció fejlődött. Nekem most se hiányoznak a CC library-k, meg az azokon keresztül elérhető plusz fizetős stock fotók, főleg ha egy rendes stockra már eleve van előfizetés.

A régi gépen a legszembetűnőbb különbség az volt, hogy a CC-től majd ledobta a gép a láncot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26483) Vesa válasza BonFire (#26482) üzenetére


Vesa
veterán

"Nincs a CC-ben olyan korszakalkotó invenció, ami miatt muszáj lenne az újat használni"

Mondjuk esetemben leszámítva a GUI Scale opciót, ami a CS6-ban nem létezik, ezért WQHD felett gyakorlatilag láthatatlanul aprók a betűk. Sas szemmel még elmegy, bár már úgy is zavaró, picit is gyengébb látással -vagy mondjuk napi 12 órai munkával-, ez szimplán kizáró ok már a használatára.

A tudomány a valóság költészete!

(#26484) BonFire válasza Vesa (#26483) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ezért nem vettem 1080-nál nagyobb felbontású monitort. Viszont az legalább 27 colos. Én nem vaklálok. Eddig is elfértem 1080-on. Mondták nekem is, hogy milyen hülye vagyok, 2019-ben miért nem vettem egy jó kis szélesvásznú, vagy 4k felbontású monitort.

Csupáncsak azért, mert a szobámban a tér véges, és hiába tudja a CC2019 au UI skálázást, ha az összes többi program, böngésző, meg egyéb száz, amit még használok, nem tudja. Gombok, bizbaszok, tálcaikonok... Nekem nem kell ablak egyelőre. A 4k meg 40 coll alatt értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26485) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

korábban írtam, hogy Photoshop + Illustratorra lesz szüksége a páromnak webdesign munkához. Mivel a "milyen laptopot vegyek" topikban nem igazán válaszoltak a kérdésemre, itt teszem fel. Szóval laptop is kell hozzá, újonnan a komolyabbak 400k+ áron vannak, használtan viszont egész jó munkaállomásokat látok, Lenovo, HP, Dell főleg ami érdekel. i7 vagy i5 (6-7. gen), 8-16Gb memória és FirePro vagy Quadro VGA-val. Gondolom a két progihoz, főleg az elején, ez bőven megteszi, nem?

Illetve látok még "gamer" gépeket 8Gb memóriával, GF 1050 VGA-val és i5 CPU-val, bár inkább a "komoly" gépeket részesíteném előnyben. A memória persze a legkisebb gond mert bővíthető, úgyhogy gondolom inkább a CPU - VGA párost kell nézni, illetve a kijelző minőségét. Honnan tudom pl, hogy egy laptopnak mennyire színhű a kijelzője, ha a specifikációkban nagyjából le van tudva átmérő-panel-felbontás infóval?

Idővel, amikor majd "főállásig" jut a dolog, asztali gépet veszünk, de egyelőre nem látom értelmét, pláne, hogy nem tudom, mi sül ki az egész tanfolyam dologból.

(#26486) HellGreg válasza HellGreg (#26485) üzenetére


HellGreg
őstag

Illetve még egy kérdés, látom az adobe honlapján le lehet tölteni korábbi Photoshop verziókat. Ezeket egy összegben lehet megvenni, vagy előfizetős? Illetve, korábbi verziókat lehet kapni valahol hivatalos forrásból, fix árért?
Ilyeneket látok ebayen: ADOBE PHOTOSHOP CS6 Extended Full Version Windows - Lifetime Key License, 4.50 GBP

[ Szerkesztve ]

(#26487) *Ropi* válasza HellGreg (#26485) üzenetére


*Ropi*
félisten

A korábban linkelt cikkemben olvashattad, hogy a laptopok 95%-ának megközelítőleg sem színhelyes a kijelzője, mert csak 262.000 árnyalatot tudnak szemben a színhelyeshez szükséges 1.07 Milliárddal. Így szükségetek lesz hozzá egy külső monitorra (de azzal sem fog tudni 10 Bitet, csak 8-at), amivel bukta a mobilitásnak...Akkor meg már egyszerűbb eleve asztali gépet összerakni, amivel ár / érték arányban jobban jöttök ki és nincs akkora értékvesztése mint egy laposnak, viszont könnyebben bővíthető. Minimum 32 GB RAM-ban érdemes gondolkodni, viszont a Quadro / Firepro felesleges (a grafikai munkaállomások hardveres optimalizálása más alapokon működik, mint egy gamer konfigé).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26488) *Ropi* válasza HellGreg (#26486) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fake, pénzkidobás.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26489) HellGreg válasza *Ropi* (#26487) üzenetére


HellGreg
őstag

Sajnos utazgatás is van időnként, így mindenképpen laptop kell - egyelőre. Azok az üzleti szériás laptopok, amiket nézek (az összerakottságuk miatt jobban bízom bennük, itthon is van 2db ThinkPad T430 és egy T450, igaz az utóbbi úgy potyogtatja a billentyűket mintha leprás lenne), mind Firepro vagy Quadróval vannak szerelve. Tisztán PS és Illustrator szempontból ezek nem jók, vagy túlzás?
Használtan 200-250K körül tudnék venni Dell Precisiont, vagy hasonlót. Vagy inkább gondolkodjak "mezei" gamer laptopokban? Abból mondjuk sokkal nagyobb a választék.

(#26490) *Ropi* válasza HellGreg (#26489) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nektek olyan kellene, mint ami a Thinkpad W700 és W701 volt (csak már nem gyártják). Az újabbakban nem követem, hogy mi van, viszont azok tuti nem álltak meg 1M alatt...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26491) HellGreg válasza *Ropi* (#26490) üzenetére


HellGreg
őstag

Azt hiszem kezdetnek egy ilyenre futja csak :)

Dell Precision M6800
1 év szervizgarancia
Intel Core i7-4800MQ (8MB, 2,7-3,7 GHz, 45W) 8 szál
17,3" 1920*1080 UltraSharp FHD Wide View matt LED
2*8GB DDR3 1600MHz
Intel HD4600 + Nvidia Quadro K3100M 4GB

(#26492) *Ropi* válasza HellGreg (#26491) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja és vegyetek egy monitorkalibrálót is, mert a laposok kijelzőjét viszonylag sűrűn kell kalibrálni: eléggé instabilak a hiszterézis miatt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26493) HellGreg válasza *Ropi* (#26492) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi, listán van az is. Viszont ahogy elnézem, egy GTX 1050 fényévekkel erősebb mint egy Quadro K3100M (statok szerint), így lehet hogy átnyergelek a gémer kategóriába, állítólag az Illustrator eléggé VGA zabáló.

(#26494) *Ropi* válasza HellGreg (#26493) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg akkor tervezzétek be még egy színmenedzsment gyorstalpaló árát is a kalibráló mellé, mert az nem magától működik. Vagyis a gyártó szerint igen, de a gyakorlatban sokszor visz tévútra.

Írtam a VGA-ról is a cikkben. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#26495) Vesa válasza HellGreg (#26489) üzenetére


Vesa
veterán

Laptop nem alkalmas grafikai munkára! Nem győzzük elégszer leírni...

A tudomány a valóság költészete!

(#26496) BonFire válasza HellGreg (#26489) üzenetére


BonFire
veterán

*Ropi* kollégával értek én is egyet. Pont most januárban állíttattam össze egy új gépet, kifejezetten munkára, mert most már ebből élek, és nem engedhetek meg magamnak olyasmit, hogy nyekken a rendszer a túlterheltség miatt, és nem színhelyes monitoron babrálok.

Előbb azt gondoltam, a régi gépből megtartom, ami még használható, aztán fejlesztem, de végül mégis úgy döntöttem, hogy a privát dolgaimat totál elkülönítem a munkától, és a régi AMD még egy jó darabig teljesen megfelel nekem zene barkácsolásra, demózásra, böngészésre, Facebookra, médiaszervernek, meg ilyesminek. Az új meg csak asztali lehet. Egyrészt hányok a laptop billentyűzetétől. Nincs rajtuk Numpad, ez pontlevonás. A hordozhatóság oltárán fel kell áldozni a kijelzőméretet. Már a 24 colos monitoron is vaklálok, tehát az új géphez 27 colost vettem, az Oázisban full kalibrálással, pixelgaranciával. Nekem csak be kellett üzemelni, és a kapott kalibrációs profilt betölteni.

Nem kicsi volt a különbség a régi monitorom és az új színei között! A régit eszköz híján mindenféle házilagos módszerrel, képernyőtesztekkel, Windows kalibráló segéddel és hasonlókkal kalibráltam (természetesen szarul). Eddig olyan nagy probléma nem volt vele, mert a plakátokon a céges arculathoz mindig meg voltak adva a színek hexakódjai, és azokkal dolgoztam, plusz a vásárolt stock fotók meg általában megfelelő színűek, így ha nyomtattunk is, nem volt belőle probléma, de ha magad kell a színvilágot kitaláld, akkor okozhat meglepetést a hitvány kijelző.

Ha jól tudom, laptopon még mindig nem szabvány a 1080 se, illetve amelyiken igen, ott kifolyik a szemed a pixelsűrűség miatt, mert kicsi minden rajta. Azokat pedig, ha nem natív felbontáson használod, akkor minden homályos lesz rajta.

Én külön VGA-ra nem is költöttem, mert a prociban van IGP, és amire kell, arra tökéletesen megfelel. Az új gépen például egy videoprojekt Premiere Pro-ban 1/10-ed annyi idő alatt renderel, mint ugyanaz a projekt a régi gépen Sony-ban. Nagyon nem mindegy, hogy 9 vagy 90 perc egy render. A villanyszámla miatt se. Nem beszélve arról, hogy az új desktop még akkor is hagy elegendő erőforrást egyéb feladatokra, amikor renderel mind a 12 szálon egyszerre.

Én is húztam a számat az árak miatt, végül sikerült igen jó áron bele venni 32 GB ramot, rendszerlemeznek egy 500 gigás SSD-t (jól meg is szopattak vele, mert ez az m2-es egy olyasféle modul, mint egy ram, és ott figyel az alaplapon, és nem találtam meg, pedig majd kiszúrta a szememet :DDD ). Archiválásnak pedig egy 2 TB-os WD merevlemezt. Ennyi.

Igaz, hogy majdnem ráment az összes megtakarított pénzem, de ez befektetés. Ha valaki elvégez egy ilyen tanfolyamot, az valószínűleg ezzel szeretne foglalkozni hosszabb távon is, tehát a jó desktop mint befektetés egyáltalán nem valóságtól elrugaszkodott ötlet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26497) HellGreg válasza BonFire (#26496) üzenetére


HellGreg
őstag

Teljesen egyetértek, azonban itt még messze van az "ebből élünk", és jó magam is inkább asztali párti vagyok. Itt inkább a betanulási időszakra gondolok, a komolyabb munkák még jócskán odébb vannak.
Az én asztalim önmagában elég szerintem mindenhez, majd addig használja azt (RX 470, FX 8320, 24Gb RAM), amíg be nem indul a dolog. Utána úgyis kell az asztali gép + monitor, a most vásárolandó laptopot meg eladjuk max.

[ Szerkesztve ]

(#26498) Vesa válasza HellGreg (#26497) üzenetére


Vesa
veterán

Éppen tanulni nehezebb egy rossz kijelzős, gyenge gépen! A profi elvan színkódok alapján is és rutinból meg tud oldani problémákat. Egy kezdő viszont sokkal nehezebben boldogul egy rossz kijelzőn, rossz perifériákkal.
Egér így is elengedhetetlen, a tapipad teljességgel alkamatlan bármire. Mivel a PS hatékony használatához a gyorsbillentyűk (hot key), rendkívül fontosak, annak minősége és felépítése is nagyon lényeges. A laptokok billentyűzete rettenetes, mind kialakításában, mind elrendezésében.

Nem akarok konkrétan linkelni mert nem szabad, de ha ránézel a hardverapróra, ott számos korábbi csúcs brand munkaállomás van eladó, nagyon komoly hardverrel (akár dual Xeon), gyakorlatilag fillérekért. Ott alapból 24GB ramokkal dobálóznak, de olcsón bővítik 96GB-ig is ha kell, kb. 800Ft/GB áron, ráadásul ezek ECC ramok, melyek sokkal jobbak. A legtöbb eladó hajlandó testre szabni a gépet, tehát magad állíthatod össze, hogy milyen CPU(k)-al, mennyi memóriával, VGA-val vagy anélkül kéred. okosan végiggondolva, vicces árakon olyan erős géphez lehet jutni, ami pár éve még milliókba került. Már csak egy rendes monitor, egy precíz egér, és egy rendes billentyűzet kell, és valóban élmény lesz rajta tanulni és/vagy dolgozni egyaránt.

Nem akarlak győzködni, igazából látszik, hogy már eldöntötted a laptop kérdést, de minden eddig mellette felhozott érved hibás, a kezdőnek pont sokkal rosszabb egy alkalmatlan hardveren szenvedni, amikor még magát a programot sem értik.

Mi tanácsot tudunk adni, de hogy megfogadja-e a kérdező vagy sem, az már a rajta áll.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#26499) HellGreg válasza Vesa (#26498) üzenetére


HellGreg
őstag

Rendes monitor alatt, csak annyit kell érteni, hogy 10 bit (vagy 8+FRC) legyen? Pl. 100K körül vannak ASUS-ok. Az én Benq monitorom pl. csak 8-at tud.
Például oázisnál: link és link

Mivel egyikőtök profiljában sem látok gépet, meg tudnátok osztani velem, konkrétan milyen vasat használtok?

És ideiglenes megoldásként gaming laptop + normális monitor + billentyűzet + egér esetleg? Azt azon a pár napon amíg el van utazva, meg csak laptop, majd olyan dolgokat igyekszik csinálni, ami nem feltétlen igényel 27 colt.

[ Szerkesztve ]

(#26500) BonFire válasza Vesa (#26498) üzenetére


BonFire
veterán

+1

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.