- Asszociációs játék. :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Mindent a StreamSharkról!
- Szólánc.
- Bambanő háza tája
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kloden
senior tag
Na ja, idő kell míg kitapasztalja az ember a dolgokat, ezek nincsenek leírva szinte sehol, hiába nézek-másolok tutorokat, ezeket ki kell tapasztalni. Sok olyan dolog van tényleg ami alap lenne (szerintem) de nincs benne, persze meg lehet oldani anélkül is csak futni kell egy kört. Pl ez is, hogy ha nyitott görbét nem lehet Stroke Align-olni, ok, hogy nyitott görbénél nincs szigorú értelemben vett belül vagy kívül, de tehetné ide-oda ettől függetlenül...
-
-
Kloden
senior tag
Arany ember vagy köszi szépen, a gyorsbillentyűre a stroke vastagságát nem lehet beállítani, ezen csodálkoztam, a brush-size nekem is be van állítva ugyanúgy mint PS-ben. De a megoldás végül is ott volt a videóban, duplakatt a brush kisképére. Ezek azok a dolgok, amikre nehéz magamtól rájönni, a progi tele van alt+kattintással, shift+alt+drag-gel, stb.
És ha ilyen könnyen lehet utólag állítani a Brush paramétereit, végülis tényleg elég megrajzolni bármilyen vékonnyal, majd utólag ezt aztán olyanná alakítom amilyet akarok. Szuper. -
Kloden
senior tag
Köszi, (rajztáblám nincs) de a Stroke palettán akkor most már tudom állítani a brush méretét, pontosabban a körvonal méretét. A brush méretét továbbra sem találom, eleve zavaró, hogy nem mutatja, mindig próbavonallal kell kezdenem, hogy megnézzem milyen vastag lesz.
Ráadásul érdekes, hogy gyorsgombot nem lehet rendelni a stroke-vastagság állításához. -
Polemius
senior tag
Csak kiegészítettem a saját tapasztalataim alapján, hátha másnak meg másra áll rá jobban a keze. Illetve hogy ne szűkítsük le a teljesen kezdő idelátogatók próbálkozásait. Nyilván neked a direct selection szimpatikusabb, ahogy több dolgot is másként közelítesz meg a video alapján.
Ez természetes, hiszen mindenki másként dolgozik, másként oldja meg ugyanazt.
Mindössze kiegészíteni akartam, nem kritizálni.
Nekem nincs energiám ilyen videókat készíteni, örülök ha más (például te is) megteszik.Egyébként épp az arrowhead érdekes, mert másként áll ha effectként vagy filterként használod.
[ Szerkesztve ]
-
Polemius
senior tag
A video alapján néhány építő jellegű megjegyzés, hátha valakinek új (ha a cs3 óta másként működne, akkor nem szóltam):
- az ollóval nem csak csomópontnál, hanem bárhol elvághatsz egy görbét
- az elvágott objektumok alapból nem egy group tagjai, tehát nem kell a direkt kijelölőre váltani, a normál is jó
- nyílhegyet egyszerűen tudsz készíteni, ha még körvonalasítás előtt a Filter/Stylize/Add Arrowheads neked tetsző elemét használod
- vonalból nem csak expanddal, hanem Object/Path/Outline Stroke segítségével is varázsolhatunk körvonalat[ Szerkesztve ]
-
Kloden
senior tag
Yt-on nagyon sok jó videót találtam, igazából ha beírok egy eszközt vagy akármit, kidob rá 30 videót. Lehet válogatni, csak időm legyen rájuk!
A Refresh-ikonodat meg éppen tegnap készítettem el, ezúton is köszi a tutort, éppen ezt szeretem az ilyen progikban, hogy lehet agyalni a különböző feladatokon-megoldásokon. (ha meg yt-al akarsz pénzt keresni jobb ha megírod a Gangam style 2. felvonását!)
Az összahtásmódokig még nem értem el, de azt hittem volna hogy tökugyanolyan hatásuk lesz mint PS-ben. Érdekes...
Az árnyékkal kapcsolatban meg ez a tuti módszer, megcsinálni külön és kész.Polemius: hát én ezt kapom ha SVG filterként készítek árnyékot... mit rontok el? Sehol egy kósza rétegen nincs külön az árnyék... Szerintem rossz felé tapogatózom
[ Szerkesztve ]
-
Kloden
senior tag
Ejha, köszi szépen, nagyon jó hír ez az Appearance paletta, eddig még nem futottam bele a tutorok között, köszi szépen! Hiányoltam már, más progikban van ált. egy ilyen saját modify menüje a tárgyaknak, szerencsére itt is gondoltak erre.
Igen, azt vettem észre, hogy itt nem olyan fontosak a rétegek, elvégre minden saját rétegre kerül.
Apropó, rétegek. PS-ben szeretem az intelligens objektumokat. Itt esetleg van valami ilyen? Találni nem találtam.
Hát igen, tegnap nagyon szenvedtem a progi kezelésével, kb akkor indítottam el először, döbbenet hogy kb egy vonalat nem tud húzni az ember ha először ül le elé, de bele lehet jönni azért, úton vagyok, nagyon megtetszett ez a vektoros dolog is, bár én csak hobbiból foglalkozom grafikával, nem hivatásszerűen mint itt a többség. -
Polemius
senior tag
Gradient Mesht, utána azt hogy tudom újra normális Path-tá tenni?
Szerintem sehogy.
Körvonalat külön objektumként tudsz csinálni (fölé teszed).
Én azt szoktam csinálni, hogy mielőtt mesh-t csinálnék belőle, másolatot készítek (ctrl+c / ctrl+b), és az alsóból mesh lesz, a felsőből meg path.
Ha nincs belőle másolat, akkor Object/Path/Offset Path/ 0mm offset segítségével tudsz körvonalat kreálni belőle. -
Syl
nagyúr
Megette a fene az ilyen nyomdát! Több mint tíz éve dolgozom nyomdáknak (reklámújságok, melyekben nem ritkán több tucat betűtípus van) és még soha nem volt problémám a PDF-ekkel. Kivéve egy kis digitális nyomdát, ahol bár a tulajnak volt Adobe csomagja mégis minden sz*rt Corellel csinált. Neki vagy TIF-et vagy görbített EPS-t kellett adnom.
[ Szerkesztve ]
-
PDF vagy külön a montírozóhoz kerül, aki spéci progival kirakja (nem tudom mit használnak), vagy a digitgép montírozza. Konicán az Impose van, alap dogokra elég (névjegyek, szórólapok, stb.). PDF-et acrobat-al szerkesztünk (illetve Pitstop inkább), de csak nagyon alap dolgokat, ha feltétlenül nekünk kell turkálni.
Állomány leadható FTP-n, BP-re tudunk szállítani -
-
BonFire
veterán
Na, akkor megmutatom. Konkrétan erről van szó. Ebben a betűk be vannak ágyazva, mert ki tudom jelölni őket. Kérdés: A nyomda ezt látja változtatás nélkül, vagy náluk be lesz helyettesítve a hiányzó font? Mert akkor már jobb a görbézés, csak fent említettem, miért macerás ez, ha szerkeszteni kell.
Konkrétan már kész volt az egész, amikor észrevettem, hogy elírtam a telefonszámot. És mivel már le volt görbézve, az egész alsó részt kezdhettem elölről.
Szerk.: Nem néz ki igazából ilyen szarul, csak a Google nem tudja rendesen megjeleníteni. Ha letöltöd, látod a kifutót, gradientet, mindent.
[ Szerkesztve ]
-
PDF X/1-a:2001 nem készül el, ha nem tudja beágyazni a fontot, egyik sarokköve a szabványnak, nem engedi a linket, és a PDF korlátlan szerkeszthetősége is megszűnik.
A kikapcsolt láthatóságú betű is beágyazódik, a szabvány nem enged eltérést.
Ez igaz a X/3 és X/4-es szabványokra is.[ Szerkesztve ]
-
-
A Pantone-nak vannak olyan színei, ami CMYK (process) színekből állnak, ezek nem direktszínek, és pont sem jelenik meg a sarkukban. Ezek csak iránymutatás, hogy milyen színekből lehet kikeverni egy adott Pantone színhez hasonlót. Valóságban semmit sem ér, mert közelében nem lesz az eredeti direktszínnek.
-
Pantone process szintárak a pantone színek CMYK színbontásban, ezek nem direkt színek, de vigyázni, mert óriási eltérés van az eredeti és a process között, mert csak próbál közelíteni az eredetihez.
Pantone solid pantone direkt színek
coated: fényes műnyomóhoz
uncoated: nem műnyomó papírhoz
matt: matt műnyomóhoz]pastel a halvány stílusú színek
metallic a fényes stílusú színek[ Szerkesztve ]
-
Bsony
tag
Hozzáteszem, Readerbe nekem is megjelenik, de csak azért mert --> A felső háromszög vonal megvan erősítve ahogy láthatod 2 db vonallal, paraszt megoldás de hirtelen nem volt más ötletem. Ha a felső vonal nem lenne megerősítve, akkor nem jelenne meg. : /
*Ja és igen, tudom hogy ellehet tüntetni a takaró téglalapokat. =)
[ Szerkesztve ]
-
Syl
nagyúr
Jah, így már értem. Itt nem lehet automatikusra hagyni a sorkizárást, hiszen egy és kétkarakteres számjegyekről van szó. Játszani kell a szóközökkel (tracking, horizontal skale).
Szerk.
Vagy középre igazított tabulátorok. De azokkal is van mit játszani.Nem irigylem a problémádat
[ Szerkesztve ]
-
-
Dexter68
addikt
Lehet, hogy fáradt vagyok, de nem értem, hogy hogyan akarod „felszabadítani”...
Ha Alt+Shift+Ctrl -t nyomsz, akkor megszűnteted a compound path-t.Lehet még játszani az Object/Flatten transparencyvel, illetve az Expand Appearance-val, de jelen ojjektumodnál ezek nem annyira jöhetnek számításba.
-
Dexter68
addikt
Én is corelkével kezdtem. Az igaz, hogy felnőttkorban, de az 1.2-ssel.
Én igazán azt várnám, hogy hamár van egy ilyen remekül átjárható szoftvercsomag, akkor az ugyanolyan funkciójú eszközök működjenek már ugyanúgy... és legyen má ugyanaz a shortcutja. Jó, utóbbin még lehet segíteni, de macera. De ha mondjuk illu-ban Crtl+L az új layer, akkor photoshopban ménem?