Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) V.Szabee


V.Szabee
tag

Sziasztok!

Vettem ma egy acer laptopot win7-el. Első bekapcsolásnál feltelepült a win7. Viszont van néhány extra szoftver is, McAfee, Microsoft Office 60 napos, Norton online backup azthiszem ennyi. Ezeket törölhetem, és rakhatok helyettük azt, amit akarok?

Valamint, van egy csomó acer szoftver is. Nézegettem őket, kettő miatt lenne kérdésem.
1. eRecovery
Azt tudom, hogy van egy rejtett partíció a vinyón, amiről feltelepült a vista. Ez a progi ezt a partíciót írja ki? Javasolt kiírni? Ha kiírom, törli azt a rejtett partíciót, ha nem törli, meghagyjam, vagy törölhetem és akkor lesz több helyem (bár erre nem nagyon vágyom).
Valamint, ha probléma lesz a win7-el, és újra kellene rakni, hogy tudom ezt megtenni? Akár abban az esetben is, ha teljesen behal a win és be se jön, emiatt ezt az erecoveryt se tudom elindítani. Szóval, olyankor ha nem jön be a win, hogy tudom újrarakni?
2. Backup manager
Ezzel a dokumentumokról stb tudok mentést csinálni, igaz? Ennek semmi köze az előzőhöz, igaz?

Légyszi aki tud ezekről valamit, írjon. Köszi!

Szabee

(#17302) goodboy007


goodboy007
senior tag

Hali!

A héten tervezek venni egy ACER AS7740G-434G64MN notit.

Gyártó: ACER
Processzor: Intel Core i5
Memória: 4096MB
Merevlemez: 640GB
Optikai meghajtó: DVD-RW SUPERMULTI DL
Kijelző: 17.3
Grafikus vezérlő: ATI Radeon HD5650
Csatlakozók: LAN: 10/100/1000
Modem: Igen
Firewire: 1
Egyéb csatlakozók: HDMI
HSDPA: n.a.
Egyéb: ACR LX.PLX02.211
Felbontás: 1366 x 768 (WXGA) 16:9
Hang: Igen
Szállított szoftverek: NTI CD MAKER + NA2005
Memória típusa: DDRIII
Szín: Fekete
Ujjlenyomat-olvasó: Nem
Dokkolhatóság: USB porton
Operációs rendszer: MS Windows 7 Home Premium HU
Súly: 2.9
Akkumulátor: 6 cella
Garancia: 1év
Bluetooth: Nem
Termék azonosító: ACR LX.PLX02.211

Ráadásnak veszek még hozzá Gold csomagot, hogy három év legyen a gari, meg kapok hozzá táskát és egeret is.

Kérdésem, hogy van már normális driver az említett ketyeréhez (vga) vagy még új termék révén még nagyon bugosak rajta a játékok? Asztali kártyákhoz viszonyítva mit tud a kicsike? Vágom, hogy 400 streamprocesszor van benne, de gondolom nem hozza az asztali 5650 szintjét. Vagy mégis?

Másik dolog, hogy egyes boltokban 15"6-os kijelző van feltűntetve 1366*768-as felbontással máshol pedig 17"3-as 1600*900-as felbontással. Ha a nagyobb kijelzős modellt választom, de nem natív felbontásban játszanék, nagyon torzulna a kép? Mert nem szívesen bámulnám az akadozó/laggoló képernyőt, úgyhogy ha gázos a dolog, akkor inkább a kisebbik verziót választom.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17303) V.Szabee


V.Szabee
tag

Lenne még egy kérdésem. Tök jó ez a rejtett partíciós egész dolog. De az lenne a kérdésem, h ha én törlöm a vinyót ahogy van, és valahonnan szerzek egy win7 telepítőt, akkor a laptophoz kapott CD kulcsal gond nélkül felrakhatom ezt a win7-et és aktiválhatom?

Szabee

(#17304) joe69 válasza goodboy007 (#17302) üzenetére


joe69
senior tag

a 7740es szeria 17 colos, 1600x900. az 5740es 15os, 1366x768

(#17305) plaszy válasza goodboy007 (#17302) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

5650-ről itt van egy leírás, meg ha lejjebb húzod, akkor pár játék, amin tesztelve lett FPS ügyileg.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17306) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

Hali!

Melyiket vegyem? sürgősen kéne válasz mert ma venném meg!:R
1. Acer Aspire 105.000Ft
vagy
2.Fujitso Pi3560 124.000Ft
Légszíves hamar írjatok mert már ma utalnám a pénzt!!! :R

Üdv:G.

(#17307) plaszy válasza BigG.(nnnnn) (#17306) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

A Pi 3560-ast...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17308) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Van egy acer emachine laptop a családban és a videókártyájáról szeretnék kérdezni: Intel GMA 4500M erről keresgéltem a neten h hány megás de nemtudom h mennyi?

Matthew 24:42

(#17309) plaszy válasza @matthew@ (#17308) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Notebookcheck szerint 384MB-ig vesz le a rendszer memóriából, használattól függően.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17310) Kolondrum válasza @matthew@ (#17308) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez arra elég, hogy képet adjon az LCD-re. pf
Biosban beállítható mennyit rendeljen hozzá a rendszermemóriából.

[ Szerkesztve ]

(#17311) fecc87 válasza Kolondrum (#17310) üzenetére


fecc87
tag

Nem egy tipikus játékos kártya, az biztos.

(#17312) V.Szabee


V.Szabee
tag

Sziasztok!

Vannak a csodás laptopomon különböző "plusz" billentyűk: wlan, bluetooth, egy harmadik, amire a backup manager jön be, hogy lehet ezeket átállítani?

Mert pl. bluetoothom nincs, a backup manager helyére meg találnék jobb progit is :)

Szabee

(#17313) plaszy válasza V.Szabee (#17312) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

LaunchManager Application

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17314) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy 7740G-hez honnan szedjek le olyan vga drivert amivel működni is fog, mert eddig 3 féle ati drivert próbáltam, és egyik sem ismerte fel... :S

Köszi előre is..

[ Szerkesztve ]

(#17315) V.Szabee válasza plaszy (#17313) üzenetére


V.Szabee
tag

Ezt a progit én is megtaláltam a gépen, de itt csak egy gomb van, a P, a többi nincs, de megnézem, amit linkeltél.

Szabee

(#17316) plaszy válasza Mozilla (#17314) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

OP. rendszered? VGA-d típusa?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17317) Mozilla válasza plaszy (#17316) üzenetére


Mozilla
csendes tag

hali

Win7 x64

Ma vettem a gépet. Volt rajta telepítve win7 home minden driverrel együtt, de jobb szeretem ha én teszem fel a rendszert úgy ahogy én szeretem. Most vadászgatom össze a netről a drivereket de a vga nem akar menni. Feltelepül a szoftver de utána mintha misem történt volna... Most töltöm az acer oldaláról az ati drivert, már csak ebben reménykedem :S Amik nekem voltak nem mentek...

Ja.. 5650-es kari van benne

[ Szerkesztve ]

(#17318) plaszy válasza Mozilla (#17317) üzenetére


plaszy
őstag

Igen, én is az Acer oldalán lévő hivatalos drivert javasoltam volna, azokkal menni szokott.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17319) Mozilla válasza plaszy (#17318) üzenetére


Mozilla
csendes tag

Előtte egy MSI GX600-asom volt és az is csak a saját, MSI által kiadott nVidia driverrel volt hajlandó működni.. Vajon Acernál is ez a helyzet állhat fenn??

(#17320) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok

Tudnátok véleményt mondani erről a notiról?

ACER Aspire 5738ZG-444G50MN LX.PQ102.028

Nagyon a csúcsot veregeti nálam az ára, de ahogy nézem eléggé alkalmas játékra is.
Nem igazán ismerem az Acer laptopokat. Mennyire megbízhatóak? Sokat utazom és bírnia kéne. Mennyire melegszik? stb.....

(#17321) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Probléma megoldódott :) De sajnos még mindig van egy ismeretlen eszkösz:

"PCI egyszerű kommunikációs vezérlő"

Valaki esetleg tudja, hogy mi lenne ez? :)

Köszönöm

(#17322) bigsee válasza smkb (#17300) üzenetére


bigsee
addikt

Szerintem itt egy kis fogalomzavar van...

- ha a d2d a Bios-ban engedélyezve van, akkor ALT+F10 bill. kombinációra a rejtett PQSERVICE partícióról újrarakja a gépet, kezdve a merevlemez formázásával-> minden eddigi dolog veszik;
- az eRecovery egy program, ergo az élő oprendszeren fut, ezzel tudsz készíteni backup dvd-t a rendszerről (a feltelepített windowsról), illetve tudsz driver lemezt tudsz készíteni;
- a PQSERVICE partícióhoz csak akkor férsz hozzá, ha azt a futó oprendszer alatt láthatóvá teszed, majd lemented image-be, nem azt rakod újra a recovery dvd-kkel;

Én azt ajánlom mindenkinek, hogy a feltelepített szűz oprendszerről csinálja meg a mentést, az eRecovery-vel (nálam az 3 dvd volt), gond esetén erről tudsz visszaállítani, természetesen csak akkor ha megy az oprendszer, mert az eRecovery kell hozzá, egyébként marad az ALT+F10.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17323) plaszy válasza Mozilla (#17321) üzenetére


plaszy
őstag

Sz.tem a Card Reader lehet.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17324) fecc87 válasza Mozilla (#17321) üzenetére


fecc87
tag

Ez a PCI egyszerű kommunikációs vezérlő engem is érdekelne, mert húgom notiján sincs még drivere.

(#17325) manó17


manó17
csendes tag

Sziasztok , nem rég vettem egy új Acer Aspire 5542G Notebook-ot.
Xp-t tettem rá, és az vele a gondom hogy a mikrofont nem tudom rajta bekapcsolni.
Valaki tudna segíteni mi lehet a gond?

(#17326) sbazsi


sbazsi
veterán

Tud valaki helyet, ahol travelmate 6291-hez árulnak ventillátort?
És nem horror áron! :F

[ Szerkesztve ]

(#17328) goodboy007 válasza Mozilla (#17314) üzenetére


goodboy007
senior tag

Hali!

Én is ilyet veszek (ha végre lehet kapni a környéken).
Mennyit bír kb. az akksija filmnézéssel?
Kíváncsi vagyok, hogy a Core i5 meg a HD5650-es fogyasztásával mennyit fogyaszthat nyugalmi állapotban.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17329) Mozilla válasza goodboy007 (#17328) üzenetére


Mozilla
csendes tag

Hello

Akksi idejét nem tudom, mert nem próbáltam még. Nincs is benne a gépben, mivel asztaliként használom, de sztem olyan 1 óra 45 perc körül lesz.. Majd írok pontos értéket ha kipróbálom..

üdv

[ Szerkesztve ]

(#17330) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Az ismeretlen eszköz nem a card reader :( .. Esetleg más ötlet?

(#17331) plaszy válasza Mozilla (#17330) üzenetére


plaszy
őstag

CIR? Valami infrás érzékelő eszköz.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17332) Mozilla válasza plaszy (#17331) üzenetére


Mozilla
csendes tag

nem tudom, lehet, de ilyen drivert nem találtam... :(

(#17333) plaszy válasza Mozilla (#17332) üzenetére


plaszy
őstag

[link]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17334) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Sikerült megoldanom, igaz nem ezzel a link-el, de azért köszönöm a segítőkészségedet.. :R

Ez kellett hozzá: AMT_Intel_6.0.0.1179_Win7x86x64

Üdv

(#17335) goodboy007 válasza Mozilla (#17329) üzenetére


goodboy007
senior tag

Okés, igazából csak azért kérdeztem, mert nem lenne rossz, ha kibírna 1-1,5 órás filmet, koliból hazafele a buszon.

Azt akartam még kérdezni, csak közben kiment a fejemből, hogy mennyire melegszik? Úgy értem, nem melegszik túl vagy ilyesmi?

Szobatársam öt hónapja vett szintén egy Acert, igaz egy régebbi típust és a procin passzív borda van, de valami irdatlan módon melegszik, van, hogy elkezdenek szaggatni a játékok, mikor 80 fölé megy, bár a dizájnja is más, mint ennek. Cserébe mondjuk teljesen hangtalan :D. Hangja ennek mennyire zavaró, ha megy a venti?

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17336) Mozilla válasza goodboy007 (#17335) üzenetére


Mozilla
csendes tag

Hello!

Szerencsére alig melegszik. Proci max 50, vga max 70 fok körül ami teljesen jó szerintem. Hangja is alig van, játék alatt feljebb kapcsol a venti, de akkor meg ugyebár elnyomja a játék hangja :DD

[ Szerkesztve ]

(#17337) smkb válasza bigsee (#17322) üzenetére


smkb
őstag

" ha a d2d a Bios-ban engedélyezve van, akkor ALT+F10 bill. kombinációra a rejtett PQSERVICE partícióról újrarakja a gépet, kezdve a merevlemez formázásával-> minden eddigi dolog veszik;
- az eRecovery egy program, ergo az élő oprendszeren fut, ezzel tudsz készíteni backup dvd-t a rendszerről (a feltelepített windowsról), illetve tudsz driver lemezt tudsz készíteni;"

Agyontelepített rendszerről csináltam, és ugyanazt a 3 dvd-t írta ki mint amit szűzről. Ráadásul az erecoveryből kiírt 3 dvdről pediglen visszapaoklta az aktív partícióra potosan az az állapotú anyagot ami első indításkor elindult, és ugyanúgy bekellett állítgatni mindent.

Hogy lehetséges akkor ez?

(#17338) smkb válasza mellov (#17320) üzenetére


smkb
őstag

Szia!

Nekem 5738ZG 444G32MN és 434G32MN-hez volt szerencsém. Az elsőben 4gb DDR2 és 2.1ghz T4300 volt, másodikban 4gb DDR3 és 2,2gh T4400 . Mindkettőben a HD4570 vga mellett 512mb ddr3 memó. Az általad említett az utóbbitól csak az 500gb vinyóban tér el.

Néhány adat:

3dmark06 - 1366*768 4000 pötty
Avatar 1366*768 mediumban szépen megy
Grid, Dirt2 1280*720 ban medium low jól megy (grid még egy kis AA-t is elvilsel)
Shift, ez low-ban, de ekkor már nem valami szép a grafika, és az előző kettő autóshoz képest minth alenne egy kis lag
Mass Effect 1366*768 mediumban jól megy
Venetica 1366*768-ban medium elzümmög, bár nem 30fps, de ez egyébként is eszi a vgakat, nem túl jól optimalizált
Anno 1404 1366*768 medium low , jól megy
Amiket még próbáltam CMR4, CMR5 ezek értelemszerűen fullon mennek 16:9-hez kell hekkelni a registryben, de beállítható.

Akkumulátorról mkv 1080p dxva-val kerek 2 órát bír.

Összességében a 150.000 körüli árat megérték szerintem. Amennyiben viszont az általad írt ára az 5740G 333G32MN-hez közel van (pár ezer lehet a különbség, boltoktól függően) utóbbit venném. Ebben core i3-330m van, 3gb ddr3, és hd5470 (igaz dx11, de szinte tökugyanazon eredményeket produkálja mint a 4570 dx9-dx10ben dx11 funkciók kihasználására meg nem alkalmas). A core i3 bír ht-vel is így nem meglepően kb 15-20% al erősebb cpu mint a T4400, FPU-ban tán még jobban, főleg ahol kijön a 4 szál használatából adódó előny, mindeközben nem fogyaszt többet.

Ami még nagyon fontos hogy játékoknál MINDIG KAPCSOLD KI HD4570-nél a POWER PLAY engedélyezést, mert egyébként nem engedi a memóriákat 500mhz fölé pedig 800 on tudnak menni. Ez az egyszerű mozzanak +30% teljesítményt hoz!!! Ez nagyon sok HD4570 esetén így van, több gyártónál is, állítólag bios bug. Játék után persze illdomos visszakapcsolni mert ilyenkor fullon tekre a vga 680/800-on.

[ Szerkesztve ]

(#17339) bigsee válasza smkb (#17337) üzenetére


bigsee
addikt

Passz, próbálni még nem próbáltam (nem is akarom - koppkoppkopp), így nem tudom, akkor Neked lehet igazad. Valaki más esetleg tapasztalat?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17340) Thom!


Thom!
veterán

Acer Aspire 5745 képek

Aspire 5740 váltja
Aspire 5545 néven jön AMD Danube plafrommal

(#17341) smkb válasza bigsee (#17339) üzenetére


smkb
őstag

Nem kötözködés képpen kérdeztem, hanem ténylegesen, mert én is abban a hitben éltem míg nem lett időszerű, amit te is írtál. Lehet hogy azzal, hogy azt kérem a visszaállításnál hogy format + teljesen újrarakja, ekkor az általad írt verziót hajtja végre... passz.

(#17342) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Üdv!

Beneveztem egy E725-re 4GB RAM, T4300, 500GB HDD. Bevallom kicsit tartottam tőle, hogy a Wi-Fi-vel problémák lesznek, mert olvastam itt a fórumon is, hogy többeknek driver probléma miatt nem működött. Először nem is ismerte fel a Win7, de aztán egy Inteles driver frissítés után sikerült működésre bírni. Majd kiderül mit bír, bár ettől az Inteles VGA-tól nem várok sokat. Esetleg nem tudja valaki, hogy miképpen tudnám növelni a VGA memóriájának a méretét, mert a BIOS-ban ott van ugyan a 64MB, de nem tudom módosítani?

[ Szerkesztve ]

(#17343) mellov válasza smkb (#17338) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a napokban kiderül melyiket veszem meg.
Remélem nem fogok csalódni.

(#17344) cigam válasza C4mp3r (#17342) üzenetére


cigam
félisten

Nemtudod álítani. A belerakott memória méretétől függően automatikusan lecsíp magának amikor szükségét érzi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17345) C4mp3r válasza cigam (#17344) üzenetére


C4mp3r
addikt

Köszi! Tehát akkor, ha a driverben maximális teljesítményre állítom, akkor annak függvényében fog nőni a memória? Még annyit, hogy érdemes 64bites Win7-et beszereznem? Azt tudom, hogy a 32bites nem tudja kezelni mind a 4giga RAMot, csak érezhető lenne-e a 64bites rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#17346) cigam válasza C4mp3r (#17345) üzenetére


cigam
félisten

Az a kérdés, hogy azok a programok, amiket használsz mennyire esnek kétségbe, ha 64bites rendszeren futnak. Merthogy van aminek van 64bites verziója, van ami 32 bitesként is elfutkorászik, és van amelyik kiakad.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17347) babyface020


babyface020
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne egy acer extensa 5630 laptop hogy újra raktam az xp és egy idő után nem áll le a gép ha kikapcsolom csak ha kb 5 másodpercig nyomom a kikapcsoló gombot.
lehet hogy a bios van elállítva? Ha igen tudna nekem valaki segíteni!

Előre is köszi!

(#17348) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Egy ASPIRE 5520G-vel kínlódok; bekapcsolás után 1-2 másodperc után kikapcsol. Kivettem belőle mindent (CPU, RAM, ODD, HDD, WLAN, VGA, Display... magyarán a kopasz alaplap maradt), de úgy is azt csinálja. Esetleg valakinek van tapasztalata erről a problémáról?

Youtube videó itten

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17349) Ed Rush válasza bigsee (#17322) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok a Tmában?

Én épp egy acer Aspire 7720G-vel szívok épp, mert szándékomban áll újratelepíteni, mert 3 éve nem volt újrahúzva, amióta használtan megvettem.

A biosban engedélyezve van a D2D, de az újraindításkor mégse reagál az ALT+F10-re. :(

Próbáltam, hogy akkor az eRecovery-vel íratok egy DVD-t, a gyári állapot szerinti lemez készítésével de az is leáll Error code 3.

Próbálkoztam még a rendszer visszaállítása gyári állapotba funkcióval, de semmi extrát nem vettem észre, hogy változott volna.

Most azon gondolkodom, hogy egy Vista 32bit OEM-es op-t szerzek és megadom az én kódomat hozzá, ez valószínűleg működik így, nem?

Illetve volna még egy kérdésem a start -> sajátgép -> kezelés alatt látom a tároláson belül a lemezkezelésnél, hogy ott van a rejtett cucc, de lehet, hogy sérült volna és azért nem megy?

Segítséget előre is köszönöm!

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#17350) dbius válasza Ed Rush (#17349) üzenetére


dbius
veterán

Nem volt valamilyen boot manager vagy linux is korábban a gépen? vagy nem lett az mbr felülírva? Mert abból, hogy nem indul el alt+f10-re a d2d, úgy tűnik, hogy a vinyó bootsectora nem az eredeti.

Ugyanis acer a vinyókra saját bootsectort tesz, csak azzal képes az alt+f10 együttműködni.

googlen keresve találhatsz pár leírást, hogyan lehet visszavarázsolni az eredeti acer mbr-t, sok embernek segített már hasonló probléma esetén.

Megoldás lehet pl az is, ha valaki, akinek ugyanolyan gépe van és még eredeti az mbr, az lementi és te azt felhasználva visszaállítod :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.