Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) GeGe1989 válasza Jazz (#27000) üzenetére


GeGe1989
újonc

Édesanyámnak toshiba sattelite van ugyaezzel a felbontással, és tökéletes a képminőség számomra.. az én lg monitorom(5-6- éves)hoz képest ég és föld.. több vélemény szerint ki sem használnám a full hd-t, mivel pl. játékokhoz is tökéletesen elég ez a felbontás. max filmezésnél nagyobb élmény. de nekem nem ér 60 ezerrel többet, a full hd-s verziója ennek ugyanezzel a hardverrel 270000ft.

(#27002) Jazz válasza GeGe1989 (#27001) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor neked tökéletes választás ez a laptop. :R

free your mind

(#27003) GeGe1989 válasza Jazz (#27002) üzenetére


GeGe1989
újonc

:) Te full hd-t használsz?

(#27004) ZewaDeluxe válasza GeGe1989 (#27003) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Mondjuk egy SSD-t azonnal, kötelezően bele kell valahogy tuszkolnod a gépbe. Egy HDD meggyilkolja ezt a teljesítményt. Nekem ennél az I7-esnél lényegesen szolidabb teljesítményű APU mocorog a gépemben (A8-4555m), de össze sem lehet hasonlítani a rendszert HDD-ről, illetve SSD-ről üzemelő oprendszerrel.

...A V3-asnak van azonban egy ultra-remek tulajdonsága (ha minden igaz, és úgy fest a dolog, mint ahogy EZEN a videón):van benne egy üres hely még egy HDD-nek, illetve SSD-nek... Szóval nézz ki magadnak mindjárt egy jó kis Intel vagy Samsung SSD-t is... :K

Ui.: ha pedig igazán hardcore irányba akarod terelni majd a dolgot, dobd ki a HDD-t egy külső házba, és tegyél a gépbe 2 SSD-t RAID0-ba! :DD

[ Szerkesztve ]

(#27005) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Kaptam egy Acer Aspire 5715z-t "nézze meg kérem fiatalember mert mindig kikapcsol"
Hűtő tiszta...
Esetleg ha valaki már találkozott párral : mi valószínűbb, BGA hiba, vagy a heatpipe döglött meg?
Este nézek rajta hőmérsékleteket, csak esetleg többet látottak tapasztalataira lennék kíváncsi... Köszi ha bárki bármilyen infót ad :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27006) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer 7741G noteszt, csak nincs hozzá töltő.
Abban kérem a segítségeteket, hogy pontosan milyen adatokkal rendelkező töltőt kell hozzá beszerezzek?

Sürgős lenne!!

Köszi!

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#27007) hcl válasza sanchy (#27006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyet
Csak be kellett írni a gúgliba ;)
90W, 19V, 4,74A, a terhelhetőség persze lehet nagyobb is 4,7A-nél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27008) NEMO1968 válasza sanchy (#27006) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Van is szàmodra egy nekem.
Egy HP gèpè volt.
Az adatok jòk,(19V 4.7A),annak nèzz utàna,hogy a tièdnek milyen a csatija.
Nekem a vèkonyabb fajta van a töltőn.
Többit priviben.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#27009) ryori


ryori
senior tag

Mi a vélemény erről [link] a gépről

(#27010) VZT


VZT
tag

sziasztok, szeretnék érdeklődni a travelmate TMP 643-s szériáról
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer/acer-travelmate-p643/

Gyári specifikációban említik PCIe csatlakozási lehetőséget, ami pont olyan mint egy mSATA csatlakozó ergo fizikailag berakható egy mSATA SSD. De ahhoz hogy ez működjön kell egy SATA vezérlő, ami kezelni is tudja. Erről azonban az égvilágon sehol találtam hivatalos információt. Egyedül a egy német forumban volt egy ember aki említette miszerint gond nélkül vett bele egy SAMSUNG 60GB mSTAT SSD-t és használja a rendes winyó mellett.

Így a kérdésem az lenne, hogy ilyen rejtett információkhoz hol lehet hozzájutni, ha lehet egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

mindig más

(#27011) Müszi válasza ZewaDeluxe (#27004) üzenetére


Müszi
senior tag

Ez mind szép és jó és így is van, nekem is 771G-m van, csak GeGe1989 fórumtárs egy 15,4" méretű V3-571G-t nézett ki magának, aminél egyáltalán nem így néz ki bővítés. Egészen pontosan csak egy 2,5"-os HDD-nek van hely, ami ugyebár alapból foglalt.

(#27012) ZewaDeluxe válasza Müszi (#27011) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Aham. Pardon. Bár jeleztem, hogy nem vagyok biztos a dolgomban. Hát ebben az esetben talán egy HDD Caddy-t lehet tenni az optikai meghajtó helyére. Nekem tökéletesen bevált. Egy i7-es 16GB RAM-mal gazdálkodó gépben szerintem mindenképpen SSD-n kell legyen az oprendszer. ...Ezzel talán Te is egyetértesz...

(#27013) Müszi válasza ZewaDeluxe (#27012) üzenetére


Müszi
senior tag

Mindenképp. Esetleg utána lehet érdeklődni, hogy az ilyen fullosabb konfignál van-e M-SATA csati, mert a képek szerint hely volna benne. Azzal lenne igazán tuti a dolog és ma már nincs nagy olyan durva különbség árban 2,5"-1,8" és M-SATA között.
Én mondjuk az I7-et laposnál ahogyan már írtam is itt, nem erőltetném. Nagyon kevés az a művelet, amiben a többlet erőt ki is lehet használni és cserében azért fűtüget és zabálja az akkut. Egy jobb I5-ös bőven elég mindenre. Hüvös, kellőképp gyors és amennyivel olcsóbb, abból bőven kijön egy ilyen SSD.

[ Szerkesztve ]

(#27014) Jazz válasza ZewaDeluxe (#27004) üzenetére


Jazz
veterán

Hova kell ilyen nagyságú írás/olvasási sebesség? :)

free your mind

(#27015) ZewaDeluxe válasza Jazz (#27014) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Ahová i7-es processzor... :) A smiley-val bátorkodtam jelezni, hogy az SSD RAID0-t inkább poénnak szántam, DE nem felejtsük el, hogy van olyan Acer Ultra, ami így jön ki a gyárból: S7. :K

(#27016) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Acer 5715z tulajok vannak itt? Tudna valaki írni CPU hőmérsékletet terhelve?
Van nálam egy ilyen gép javításon, valószínűleg hűtőhiba, de hogy biztos legyek, kéne egy bizonyítottan jó gép terhelt procihőmérséklete.

(Esetleg 7720, 5720 értékei is jók, mert ugyanaz a heatpipe benne.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27017) Peak válasza ZewaDeluxe (#27015) üzenetére


Peak
addikt

kemény is az a cucc. múltkor rámértem HDTunenal, 1011MB/sec olvasást produkált :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#27018) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha lecserélem a a notiban (Aspire 5530G) a PCI-E Wifi kártyát BT+Wifi-sre, működni fog bármely típussal? Kapcsoló is működni fog?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27019) batt


batt
aktív tag

Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni!
Rendeltem egy
acer Aspire V5-123-12102G32nss netbook-ot és azt szeretném megtudni,hogy van -e valakinek ilyen netbookja vagy AMD Radeon™ HD 8210 apu-ja? Nem játékra vettem inkább csak ágyba plüss maci helyett de szerintetek egy két régebbi játék eldöcögne rajta full low-on? PL: World of tank,CS,cod4? Nem tudom egy integrált vga-nál jobb? Esetleg valakinek tapasztalat vagy esetleg más játékoknál vélemény? :R :R

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#27020) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Acer Travelmate 2493NWLMI laptopom egy M430-as procival és azt szeretném meg tudni hogy lehet e rakni bele erősebb procit, pl. egy M450-est avagy egy 2 magos cpu-t (bár ha jól tudom akkor 533-as Fsb-vel nincs 2 magos cpu)? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Aszti

(#27021) ZewaDeluxe válasza Peak (#27017) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Istenem! Gyönyörű szám. Még a könnyeim is kicsordultak... :) Közeli az elvi maximumhoz...

(#27022) Krike válasza batt (#27019) üzenetére


Krike
aktív tag

Szia! Ezt a konstrukciót sajnos nem erre találták ki, így a videovezérlőt sem: [link]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#27023) greenity


greenity
aktív tag

Üdv. valaki szedett már szét Acer travelmate 233xv-t? Az istenért nem akar szétmenni...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27024) ZewaDeluxe válasza greenity (#27023) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

(#27025) greenity válasza ZewaDeluxe (#27024) üzenetére


greenity
aktív tag

Sajnos ez nem jó megoldás, gombelemet kéne cserélni benne... mert amúgy teljesen jól működik...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27026) NEMO1968 válasza ZewaDeluxe (#27024) üzenetére


NEMO1968
őstag

:Y :D :DDD

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#27027) ZewaDeluxe válasza greenity (#27025) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Szerintem pillanatok alatt hozzáférnél a gombelemhez (is)... :B

(#27028) greenity válasza ZewaDeluxe (#27027) üzenetére


greenity
aktív tag

HJa persze... egyébként úgy döntöttünk, hogy szakértő kezekbe adjuk :)
Nem a legolcsóbb megoldás, de nem akarjuk tönkretenni az amúgy működőképes gépet.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27029) ZewaDeluxe válasza greenity (#27028) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Hááát, ha ragaszkodtok a működőképesség fenntartásához, akkor talán EZ A VIDEÓ adhat valami támpontot. Nem ugyanaz a típus, de hasonló, talán segíthet... (Nyugi, ez most nem vicc... :U )

(#27030) greenity válasza ZewaDeluxe (#27029) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszi, a lapos még látszatra sem hasonlít amúgy, de végül bevittük a pc bontóba és megcsinálták + vettünk bele 1 GB ramot :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27031) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a notit.

Nézegettem a CPU meg a GPU specifikációit, de nekem nem sokat mondanak ezek a számok, nem tudom mihez viszonyítani a teljesítményt, sosem volt még notim, PC-s vagyok (még pár napig... :O )

Igazából esti 1-2 óra játékra kéne, BSGO+WoT, szerintetek elmenne legalább low gafikán?
Használ valaki ilyen notit, van tapasztalat?
Sajnos többre nincs pénzem.

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#27032) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Esetleg még ez

(bocsi, kifutottam a szerkesztési időből :B )

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#27033) Krike válasza AzŐsgén2 (#27032) üzenetére


Krike
aktív tag

Ezzel a géppel szerintem jobban jársz. Picit erősebb CPU, Nagyobb HDD, és a GT 740 egy osztályal feljebb játszik, mint a GT 710 . Szerintem elég érthető a két teszt, pláne a játékok tesztje a végén.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#27034) AzŐsgén2 válasza Krike (#27033) üzenetére


AzŐsgén2
tag

A proci órajele miatt néztem, játékoknál úgy tudom az számít, minél magasabb... nem kevés az 1800MHz?

De hülye vagyok, itt a WoT teszt is, csak nem ugrott nekem... :W

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#27035) Tomy007


Tomy007
tag

Sziasztok !

SOS !!! segitség kellene

Egy ismerösm megkért vett egy laptopt ASPIRE E1-571G

Windows 7et kell rá raknom de amint végez a telepitő állandóann újraindul a gép és csak F2 setupba tud beengedni !!!!!

Segitsetek mit csináljak ?

(#27036) Szaki2 válasza Tomy007 (#27035) üzenetére


Szaki2
tag

Ez így is kell, legyen.
CD-ről telepítesz?
Ha újraindul, gyorsan F2-vel lépj be a BIOS-ba és állítsd át, hogy vinyóról bootoljon.
Aztán még elketyereg, befejezi a telepítést, de a telepítőre nem lesz szükség.

(#27037) Peak válasza Tomy007 (#27035) üzenetére


Peak
addikt

láttatlanban is linuxos.
nem törölted le a vinyót rendesen, tele van linuxos szeméttel még.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#27038) greenity válasza Tomy007 (#27035) üzenetére


greenity
aktív tag

Az acer laposokat tényleg linpussal szerelik. Jobb esetben újra kéne tenni a rendszert, és formázni az egészet és úgy telepíteni, utána pedig beállítani, hogy ne a cdről induljon alapértelmezetten, ha esetleg az lenne a probléma.

Nekem, igaz, hogy Travelmate P453-mam van simán ment a win7 telepítés...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#27039) Krike válasza AzŐsgén2 (#27034) üzenetére


Krike
aktív tag

A procit revidiálom, nem néztem meg rendesen, de az tény, hogy már anno egy GT 540-nél is i3-al is teljesen jól mentek a játékok, és i5, i7 esetén is pár fps volt a különbség. A proci valóban számít, de messze nem ennyit ebben az esetben, inkább VGA függő, és ha megnézed a két VGA CUDA magjainak a számát, akkor jelentős különbséget találsz közte. De itt egy ilyen procival, és VGA-val szeret ASUS teszt. szerintem akkor is jobban jársz vele, és még talán az akku is tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#27040) lovas001


lovas001
aktív tag

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy van egy 5742G-m i3 380m el és 540m es nvidiával. Valami különös oknál fogva egyik napról a másikra elkezdtek akadni a játékok pl f1 2012 vagy dirt 3 . bármely beállítások mellett nagy különbség nincs . Hőfokok proci ilyen 70 fok körül hosszabb játék esetén gpu 79 fok ugyan ekkor .
Próbáltam ujratelepítést ugyan ez (win 7 ultimate 64bit). Illetve a Gpu-z indításnál open cl bug ot jelez.
Tudna valaki valami megoldást mondani a fenn említett hibára ?

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#27041) csako


csako
veterán

Jelentem, a notim 1 hét után visszakaptam a szervizből, minden rendben van vele, kicserélték a ventit, a memóriát és a merevlemezt is, utóbbi kettővel én nem is észleltem problémát, csak ők :)

Előzmények

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27042) Oli.025


Oli.025
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen acer aspire one D255 gépem, azt szeretném megtudni hogy ezt meddig bővíthetem benne memoriát? Előre is köszönöm válaszokat!

(#27043) Puszedli001


Puszedli001
újonc

Sziasztok! Van egy acer aspire one happy laptopom, es ma ugy gondolta a billentyüzet, hogy dupla betüket fog irni egy gomb lenyomasakor. Tehat ha lenyomom "d"-t, "dv"-t, kapok, ha az "f"-et, "fg"-t stb. Nem öntöttem bele semmit, es kb. 1 honapja volt cserelve a billentyüzet. Van valakinek esetleg ötlete? Halasan köszönöm a valaszokat elöre is!

(#27044) Peak válasza Puszedli001 (#27043) üzenetére


Peak
addikt

pattintsd ki és nézd meg a szalagkábelt, hogy nem csúszott-e ki, a saru rögzitve van-e rendesen.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#27045) Krike válasza csako (#27041) üzenetére


Krike
aktív tag

Örülök, hogy minden rendben, kellemes 2-3 év használatot még ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#27046) izsob


izsob
tag

Sziasztok! Van nálam egy acer laptop, és a következő hibajelenséget produkálja.
Töltőkábel bedug, töltésjelző led világít, bekapcsológomb megnyom, nem történik semmi, de abban a pillanatban a töltésjelző led elalszik egy pillanatra és utána újra világít. A gomb megnyomása közben a csatlakozónál az áramkörök felől egy halk nyüszítés hallatszik egy pillanatra. Szétszedtem a gépet, megpróbáltam bekapcsolni, akkor bekapcsolt, összeraktam utána jó volt, aztán félre lett rakva egy darabig, mikor újra elővettem, megint az előbb leírt hibát produkálja azóta is.

(#27047) cAby


cAby
tag

Sziasztok,

Egy Acer emachines e725-ös gépben kellene lecserélnem a vinyót, mehet bele bármilyen SATA-s vinyó (II,III)?
Vagy kell valamire figyelni?

Neten nem találtam rá konkrét választ..

Köszönöm!

(#27048) shteer válasza cAby (#27047) üzenetére


shteer
titán

gyakorlatilag bármilyen sata 5400rpm-es ami befér :K

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#27049) Krike válasza cAby (#27047) üzenetére


Krike
aktív tag

Annyival kiegészíteném, hogy magasságban anno két féle HDD létezett, ezért erre nem árt figyelni, mert a vastagabb hdd-nek máshová esnek a csatlakozói. Tehát fizikai méretet is nézzél, és az egyezzen meg a jelenlegivel. Nekem pl. 1 terrás WD rémlik, hogy szívás volt.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#27050) cAby válasza Krike (#27049) üzenetére


cAby
tag

@shteer & @Krike: Köszi az infókat!
Jó, hogy mondod, akkor odafigyelek a méretekre is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.