Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) fecc87 válasza petcsike (#17548) üzenetére


fecc87
tag

A notihoz nem tudok hozzászólni, de a garit bővítsd, én három évre toltam ki, nagyobb biztonságot jelent. Egy év alatt kis valószínűséggel jön ki rajtuk bármi is.

(#17552) hercsenyi válasza Croatush (#17547) üzenetére


hercsenyi
csendes tag

Nekem egy kisebb 8942G van (434G64BN). Fullon hajtva fűt az alja a ventinél, de szokható és vállalható (szerintem). Hűtőm nincs rá, asztalon simán el fogja a nyarat viselni.

(#17553) Croatush válasza hercsenyi (#17552) üzenetére


Croatush
tag

Köszi szépen, még gondolkodom rajta.

(#17554) TigerCat válasza Phoenix0523 (#17512) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helló,

Bárhol is veszed ki a pipát, attól a folyamat még futni fog.
Tiltsd le így:

Ez elvileg megoldja, mert nem indul el a szolgáltatás. Vista alatt és most 7 alatt is így használom, nekem bevált...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17555) Phoenix0523 válasza TigerCat (#17554) üzenetére


Phoenix0523
tag

Helló,

Szerintem a probléma már megoldódott.

Azért köszi, megnézem majd. :)

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17556) goodboy007


goodboy007
senior tag

Mi annak a proginak a neve, ami jelzi a hangerőszint változtatását?
Legyalultam a gyári rendszert és felraktam egy Win 7 Ultimate-et, viszont ha csökkentem vagy növelem a hangerőt, nem jelenik meg a képernyő közepén a hangszóróábra a szintjelzővel. Apróság, de azért jó lenne visszakapni. Egyébiránt egy 7740G-ről van szó.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17557) Phoenix0523 válasza goodboy007 (#17556) üzenetére


Phoenix0523
tag

Ez lesz az: Launch Manager 7740G 32bit WIN7 Ultimate
Szerk.:ha 64 biteset használsz: Launch Manager 64bit

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17558) goodboy007 válasza Phoenix0523 (#17557) üzenetére


goodboy007
senior tag

Köszönöm! :R

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#17559) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Feltenni nem akarom, de mire jó az a manager? Egyszer régen volt fent, de azon túl h automata el tud indítani programokat mire jó még mi értelme?

(#17560) waltzen


waltzen
csendes tag

Üdv,

Szeretném megkérdezni, hogy mit érdemes tudni a garancia kiterjesztéssel kapcsolatban? Laptophoz ezt kell rendelni? Acer garancia kiterjesztés SILVER 15" csomag
Továbbá azt, hogy hogy zajlik ez az aktiválós dolog, mennyire megbízható ez, és hogy valaki élt már-e a garanciával a kiterjesztés után? Milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban, és úgy az egésszel kapcs.?

(#17561) Phoenix0523 válasza Kolondrum (#17559) üzenetére


Phoenix0523
tag

Mutatja a hangerőváltoztatást, a Wi-fi ki -és bekapcsolását, hangok némítását, bluetooth bekapcsolását, zene szüneteltetését, indítását...
Szóval majdnem az összes Fn+akármi kombinációnál jelez.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17562) Kolondrum válasza waltzen (#17560) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nézz privát üzenetet! Csak azért mert van aki nem látja ha jön...

(#17563) Kolondrum válasza Phoenix0523 (#17561) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem köszi! :R

(#17564) tgb


tgb
senior tag

sziasztok!van egy 6920g gépem,kérdezném hogy a mélynyomó(TUBA) hogy hozható működésbe mert szerintem nem igazán szól és a win 7 sem látja?várom válaszotokat!köszi!

[ Szerkesztve ]

az irányár nem félarat jelent!

(#17565) péter111


péter111
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene.
Adott egy acer aspire 574g laptop
Linpus linux van rá gyárilag telepítve, valami arancssoros szar.
Nem tudom feltelepíteni a windows7-et, a cd jó mert más gépre felkúszott.
A bios-ban beállítottam a boot sorrendben hogy elől legyen a dvd meghajtó, meg a sata beállítást ide-ra raktam.
F12 lenyomásánál bejön hogy honnan bootoljon, de hiába nyomok entert a dvd-re úgyanúgy elindul a parancssoros linux
SOS

(#17566) Csabee. válasza péter111 (#17565) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem kell ide-re állítanod, maradhat satán!
Bootolásnál meg a CD-t rakjad be hogy arról bootoljon és ezt követően mentsd el a bios beállításokat, és innentől kezdve CD-ről fog be bootolni!

Üdv: Csabee.

(#17567) Kolondrum válasza péter111 (#17565) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fogósss kérdés mert jól csináltad. Próbáld meg h a boot sorrendet dvd-re állítod és nem nyomsz F12-t. Nekem amúgy épp fordítva volt (néztem is nagyot), beállítottam a boot sorrendet, kiírta h nyomjak meg valamit, közelítek a gomb felé és már települt is.

Csabee.! Kinek mi jön be, ide v sata oly mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#17568) péter111 válasza Csabee. (#17566) üzenetére


péter111
csendes tag

Szia Csabee
Most sem akarja az igazat,
A sata-t visszaállítottam achi-re, elmentettem a beállításokat, F12 kiválasztom a dvd-t és nem történik semmi, elkezd betöltődni az a szar linus (már bocsi)

(#17569) Csabee. válasza péter111 (#17568) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbálj meg xp cd-t berakni arról bootol-e

De ha nem nyomsz F12-t akkor is a cd-ről kéne elindítania..

Üdv: Csabee.

(#17570) péter111 válasza Csabee. (#17569) üzenetére


péter111
csendes tag

Sajna xp-m nincs,
azt hallottam, hogy először a linuxot kellen letörölni
erről tudsz valamit

(#17571) Csabee. válasza péter111 (#17570) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akár azt is csinálhatod!

Üdv: Csabee.

(#17572) péter111 válasza Csabee. (#17571) üzenetére


péter111
csendes tag

de, hogy kell letörni linpust?
fogalmamsincs mit csináljak

(#17573) Csabee. válasza péter111 (#17572) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ment privát is :)

Üdv: Csabee.

(#17574) fecc87 válasza péter111 (#17572) üzenetére


fecc87
tag

Nálam is linpus volt, de amit csináltam csak annyi, h átállítottam a boot sorrendet, F10 mentés, kiléptem, újraindult és bootolta a dvd-t. Nem tudom, miért nem megy, a linux nem ilyen makacs (legalábbis nálam nem volt az).

(#17575) péter111


péter111
csendes tag

Hello mindenkinek.

Sikerült szereznem egy XP telepítő lemezt, azzal be lehetett azonnal bootolni.
Most leformázom (sírba küldöm a limpust) azzal, és majd utána rakom fel a W7-et.
Remélem így sikerül majd.
Köszike mindenkinek a segítséget, főleg Csabee-nak.

(#17576) Kolondrum válasza péter111 (#17575) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az nem lehet, hogy nem bootolhatóra lett írva a micro új üdvöskéje? :B A kérdés költői!

(#17577) Csabee. válasza péter111 (#17575) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:R

Üdv: Csabee.

(#17578) kisfar


kisfar
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet az ACER 5920G-on a beépitett mikrofon kikapcsolni, úgy hogy helyette egy kézi mikrofont használok.

előre is köszönöm a válaszokat

(#17579) fecc87 válasza kisfar (#17578) üzenetére


fecc87
tag

Ennek sok értelmét nem látom. Miért akarsz egy külső eszközt dugni a gépre, nem jó?
Egyébként a hangerő gombot jobb klikkel megnyitva a rögzítőeszközöknél van a mikrofon, ott lehet kiválasztani az alapértelmezettet. (ez win 7 alatt, oprendszert nem írtál).

(#17580) Csabee. válasza kisfar (#17578) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Gondolom a külső mikit szeretné használni. A programba (skype msn stb) belehet állítani hogy melyik mikrofont vegye alapértelmezettnek és ennyi a megoldás.

Üdv: Csabee.

(#17581) kisfar válasza Csabee. (#17580) üzenetére


kisfar
csendes tag

Köszönöm a választ, megtaláltam a progiban a beátilsát most már müködik.

(#17582) zafir86 válasza petcsike (#17548) üzenetére


zafir86
csendes tag

5740G-hez tapasztalatok:
Sokáig szemeztem vele én is, nagyon jó teljesítmény, és nagyon jó árban van (i5-430m, ati 5650 190K alatt); de a kinézete hagy némi kivánni valót maga után.
Képeken jól néz ki, de élőben nagyon szedett-vedett nekem. A fedőlap nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, ahogy a billentyűzet alatti rész is, és összességében nagyon olcsó benyomást kelt.

Linkek:
Notebookcheck elemzés
Notebookreview 5740G tulajok:nagyon jó topik, pörög is, legtöbb problémára már írtak is megoldást benne.

Ami alternatíva az 5740G-re az az 5741G (ez már kapható) és az 5745G; ugyanaz a belsőség (ati helyett nvidia), de a külcsín már teljesen más; matt felületek és olyan "jól összerakott" érzésed van tőle. Ezt már megvenném :)

(#17583) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ahhoz mit szóltok h ma 1%-ra ugrott az akkum elhasználódása, de már most többet ment mint ez előtt? Én ezt nem értem. Biztos nem tartós dolog olyan mázlim nincsen.

zafir86! Ha én valaha game-ra veszek notit kizárólag nvidiásat veszek, a baj az h nem nagyon lehet kapni ilyen gépet, ha meg van marha drága. Pl az iponból eltűntek, maradt olyan 3 db az is gagyi vga-val van szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#17584) Phoenix0523 válasza Kolondrum (#17583) üzenetére


Phoenix0523
tag

Nekem holnap lesz 2 hónapos a notebookom(5810TG) és kb. 1 hónapja telepítettem az everestet és 7-8% az akku elhasználódás(1 hónapja is ennyi volt) :F
Ez akkor baj lenne :F

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17585) Kolondrum válasza Phoenix0523 (#17584) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tom, első notim. DE nem erre számítottam, kicsit lassúbb ütemű elhasználódásra számítottam.

Amúgy érzed h kevesebbet megy mint az elején?

[ Szerkesztve ]

(#17586) Fleed


Fleed
aktív tag

Acer Travelmate 5530 notebook om van és sima netezés mellett iszonyatosan forrósodik a gép alja ( reggelente ezen csinálom a tükörtojást). Ez megszokott ennél a típusnál?

(#17587) Csabee. válasza Fleed (#17586) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kompresszorral kifújtad már belőle a porcicákat? :) Hátha az sokat segít majd így nyárra. Ha meg az sem segít emeld meg kicsit, rakjál alá valamit hogy jobban szellőzzön.

Üdv: Csabee.

(#17588) fecc87 válasza Fleed (#17586) üzenetére


fecc87
tag

Nálam a hűtő kimeneti nyílásának portalanítása rengeteget segített. Terhelés mellett azóta nem láttam 70 fok felett, azelőtt töbször kapcsolt már ki túlmelegedés miatt.

(#17589) fecc87 válasza fecc87 (#17588) üzenetére


fecc87
tag

Lemaradt, h dolgozik alatta már egy hűtő is, de a portalanítás elengedhetetlen. Tényleg sokat számít.

(#17590) plaszy válasza Kolondrum (#17583) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Mikori is a géped? Mert ez a kis 1-2%-os mozgás nem igazán számottevő. Nekem 40% után kezdett el rohamosabb ütemben csökkenni a 6935G-mben. 1 db ki-bekapcsolással lement 44%-ra (40-ről 44-re). Azt sem értem, hogy hogyan.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17591) Kolondrum válasza plaszy (#17590) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hello! 2 hónap 4 napos éppen ma. Rossz vagy sem? Nem érzek semmi változást időben. Eltekintve minden más dologtól.

(#17592) plaszy válasza Kolondrum (#17591) üzenetére


plaszy
őstag

Hát ez szerintem jó. Ahhoz képest, hogy csak 2 hónapos és 1%-ot ment le.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17593) fecc87 válasza plaszy (#17592) üzenetére


fecc87
tag

Az enyém majdnem másfél év után is 0%-on áll. A 2 hónapos 1% ehhez képest nem normális, de elfogadható.

(#17594) Phoenix0523 válasza fecc87 (#17593) üzenetére


Phoenix0523
tag

Akkor azt hiszem én hamar fogok szervizbe menni(8%elhasználódás ma 2hónapos)

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17595) Kolondrum válasza fecc87 (#17593) üzenetére


Kolondrum
félisten

Persze, de ki mennyit nyomja akkuról, ki milyen módon használja stb. Amúgy meg sztem baromság ez az elhasználósás mérő. Legjobb példa az, hogy valaki írta, hogy 1 év után elővett akkura 0%-ot írt ki de 5 perces volt az akku. Nem ide tartozik de 22000 egy akku az enyémhez, full gyári.

Phoenix0523! á-á ! Akku - töltő nem gar probléma! Erősítsetek meg.

[ Szerkesztve ]

(#17596) Phoenix0523 válasza Kolondrum (#17595) üzenetére


Phoenix0523
tag

"A jelen korlátozott szavatosság nem terjed ki:
.
.
.
2.1.4.fogyó alkatrészekre, pl. olyan részekre, amelyek a rendszer rendeltetésszerű használata során időnként kicserélést igényelnek, beleértve, de arra nem korlátozva a notebook akkumulátor elemeket.
2.1.5
.
.
.
"

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#17597) bela5 válasza Kolondrum (#17595) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Én megcáfolnám az állítást...passzív topikos vagyok,csak olvasgatom a bejegyzéseket...Szal szerintem nem hülyeség a mérő...Majd ha el akarod adni a notidat,igenis te is meg kell nézd,hogy milyen gépet adsz ki a kezedből...Szal szerintem van értelme...és az akku hiba nem tartozik a bajok közé,de egyetlen esetben igen...Ha a gép miatt megy tönkre az aksi..Pl. elszállt benne a töltő egység,vagy bármi amikor a gép okozza az aksi hibáját...

(#17598) bela5


bela5
aktív tag

én nem nyomom sokat aksiról és 2éves gépem 20%-os elhasználódást mutat,ami nagyon jó arány elvileg...

(#17599) Sambora89


Sambora89
csendes tag

Sziasztok! Van nekem egy Acer Aspire laptopom és még nincs 1 éves. Az lenne a gond h már 2x volt szervizbe ODD problémával. Mind a 2-nél szarul írt és iszonyatos hangosan olvasta az írott lemezeket. A mostani író már 4 dupla rétegűt szart el és dettó hajtómű hangot ad ki. (HL-DT-ST dvdram GT30n)
Szerintetek megér még egy próbát h ezt is kicseréljék? Vagy felejtsem el mert úgyis trágya írókat raknak bele?

(#17600) Csabee. válasza Sambora89 (#17599) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én mindenképpen cseréltetném, mert még garanciális, és ami jár az jár! Rakják csak bele neked az új meghajtót, egyszer csak jó lesz már!

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.