Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Noxy válasza xaxa (#17749) üzenetére


Noxy
veterán

Hova mellé?
Talán ebbe de nem a másik mellé.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17752) xaxa válasza Noxy (#17751) üzenetére


xaxa
csendes tag

tudtommal 2 hely van benne

(#17753) Noxy válasza xaxa (#17752) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor rakd be, ha úgy tudod.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17754) Noxy válasza csenger41 (#17750) üzenetére


Noxy
veterán

És mégsem 80EFt, mint egy új laptop. :W :W

Ati 500mb-s kártyával. No comment.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17755) xaxa válasza Noxy (#17753) üzenetére


xaxa
csendes tag

ezért a 2 segítőkész hsz-ért kár volt koptatnod a gombokat... nem értem az ilyenek miért fórumoznak

(#17756) xaxa válasza xaxa (#17755) üzenetére


xaxa
csendes tag

amúgy arra lettem volna csak kíváncsi, hogy ha beteszek az 500as mellé egy 640est, akkor le tudja-e kezelni (a gyári max 2x500)?

(#17757) Noxy válasza xaxa (#17755) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi, hány embernek kell neked leírni, hogy nem lehet belerakni 2 db vinyót, de ha te úgy tudod, akkor rakd, vagy flexeld be.
Ide jössz kérdezni, a végén meg te okoskodsz, hogy úgy tudod.
Csavarhúzód van otthon?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17758) kalasz


kalasz
tag

Erre valakinek valami tippje: [link] Please :R :R

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#17759) xaxa válasza Noxy (#17757) üzenetére


xaxa
csendes tag

nem a hozzászólásod tartalmával volt problémám, hanem a lekezelő (bunkó) hangnemével. ha szépen megkérdezek valamit, hátha valaki tud vmi okosat mondani, akkor hasonló stílusban várom a választ. ha pedig csak annyira telik, hogy odaköpd, hogy csavarozd le bazmeg oszt nézd meg, akkor inkább ne is nyomj a válasz gombra, ha máshogy nem tudok meggyőződni róla, akkor magam is azt fogom tenni.

(#17760) csenger41 válasza Noxy (#17754) üzenetére


csenger41
tag

Nem írtam hogy 500MB-os kártyával fogom venni, sőt szerintem nem is lehet bele akkorát tenni, hanem asszem' 256-osat.
Nem atmoerőművet szeretnék, hanem egy kicsit jobb notebookot játékra.
De lehet hogy igazad van, majd utánanézek pontosan a notebook GPU áraknak.
Alaplapot tudom hogy amit néztem az 35-38EFt.

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17761) mozesgy válasza xaxa (#17756) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

A gépedbe az tény, hogy 2db foglalat van, és elméletben le is kezeli az 1x500GB+1*640GB tárat szoftveresen . Egy gondod adóthat, ami a táp....
Ennek kicsit utána kellene nézni, hogy mennyire jön ki a fogyasztás a 2db vinyóval, mert lehet sokra jön ki, amit nem bir el a gép.
A mostani vinyók közül vannak alacsony fogyasztásúak, amiért érdemes picit többet fizetni.
Ez a drágábbik példa:
750GB -14% fogyasztás
Az én masinámban 2db 250-es van, de ha kevés lessz, és is ki fogom az egyiket cserélni egy olyasmire mint a fenti 750-es, és a 250-es megmarad külsőnek majd, de egyenlőre elég az 500 GB nekem.

(#17762) xaxa válasza mozesgy (#17761) üzenetére


xaxa
csendes tag

üdv!

"kedves" noxy hsz-án felbuzdulva kicsit utánagugliztam a dolgoknak, és ahogy te is írod, valóban 2 hely van a laposban. az viszont eddig meg sem fordult a fejemben, hogy a táp elbírja-e a másik vinyóval. most egy toshiba van benne, amiről az imént azt olvastam, hogy elég jó fogyasztás szempontjából. már csak két kérdés merül föl: a 2 vinyós konfiggal is ugyan ezt a tápot szerelik-e (szerintem nem lenne célszerű nem így szerelni), ill., hogy mennyivel fogyaszt többet a samsung amit kinéztem. nézegettem komolyabb vinyókat is persze, de sajnos most csak erre futja :). amúgy abban a cikkben amit olvastam, ilyen 0,7-2,3W-os fogyasztásról beszéltek. fogalmam sincs mekkora teljesítményű lehet a notimban a táp, de ezek nem vmi nagy értékek, szal még ha tegyük fel 2x annyit eszik is a samu, akkor is csak +2-3W a 2 vinyóshoz képest. holnap kiderül. ha nem megy max feldobom itt phn az apróba. kösz a hsz-t!

(#17763) plaszy válasza Noxy (#17754) üzenetére


plaszy
őstag

Nem lehetetlen, bár nem új, de a VGA-ja erős: [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17764) perla1 válasza csenger41 (#17745) üzenetére


perla1
csendes tag

xp van a gépen. Egyébként néha el tudom indítani a gépet, elindul a windows, de pár perc után elszáll, vagy (ez a gyakoribb) el se indul. Van még rá garancia, csak most nincsenek nálam a papírok, arra gondoltam, hogy inkább beviszem valahova, mert biztosan van valami baja, nem unalomból csinálja ezt. Ha van rá garancia, akkor ugye nem kell fizetni a javításért? És megcsinálják akárhol,vagy csak márkaszervizben?

(#17765) mukievil


mukievil
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám! Van egy acer8940-es gépem! Rejtett particion rajta win7home! De én ultimatet tettem rá, és az egybelévő c particiot széosztottam 3 felé!

Szeretném visszatenni az eredeti win7home-ot, de a bootoláskor (asszem f10) bejön az acer erecovery végig megyek a listán, de vagy nem ajánlja fel a c meghajtot (olyankor nem ajánl telepitési helyet), vagy a rejtett meghajtot adja be , hogy odaakarja rakni amit rakni akar, vagy ha a C-t beadja, aztirja ki hogy nincs hely. Választani nem lehet, minden ujrainditáskor, mást adbe, még nem jöttem rá a logikára!

Kérdés:
Valamit rosszulcsinálok ?
Van valami megoldás ?
Vagy particionáltam a gépem, és kasza a windowsom (tudom kod ott van a gép alján, de az előretelepitett programok meg minden, azok nincsenek meg, vhogy beleágyazták a windowsba, nem is találtam meg őket csak probaverzioban)?

(#17766) xaxa válasza mozesgy (#17761) üzenetére


xaxa
csendes tag

heló!

bent van az új vinyó is. érdekes módon nem kellett hozzá flexelni:). eddig a táp is bírja. minden maxon van a laposon és másolok mint az őrült. csak egy apróbb problémám volt, a második foglalathoz nem volt beépítőkeret. így is stabilan fekszik, de majd azért szeretném rendesen kerettel betenni. lehet ilyet kapni? ez szabvány, vagy külön van acerhez, esetleg a típushoz?

(#17767) xaxa válasza mukievil (#17765) üzenetére


xaxa
csendes tag

üdv

tavaly valahol megtaláltam ezt a recovery lemezt dvd méretű, letölthető iso-ban az acer honlapján. most így pár perc keresgélés után nem láttam sehol, de talán még fönt van, csak jobban szét kell nézni.

(#17768) mukievil válasza xaxa (#17767) üzenetére


mukievil
tag

És az miért is jó nekem ? Már én is láttam valahol! De maga a recovery elindul, boot után ,csak mivel (gondolom én), megváltoztattam a particio méretét , amit visszaakar tenni, az nem kompatibilis!

(#17769) xaxa válasza mukievil (#17768) üzenetére


xaxa
csendes tag

abban sajnos nem tudok segíteni, hogy miért nem jó a meglévő recovery, én egyszer tettem csak vissza, akkor sikerült. a dvd-s megoldás csak azért jutott eszembe, ha már másképp nem megy, lezúzod az egészet, aztán arról vissza tudod tenni (elvileg:)).

(#17770) csenger41 válasza perla1 (#17764) üzenetére


csenger41
tag

Lehet RAM hiba, nekem asztali gépem csinált hasonlót.
Ha bárhova beviszed fizetni kell érte, garancia is csak meghatározott szervizekben érvényesek, amik fel vannak tüntetve a papíron.
Próbáld meg hogy kölcsönkérsz egy kifogástalanul működő RAMot és azzal próbálod meg indítani gépet, esetleg másik jó gépbe betenni a RAModat. Ha az sem indul el akkor aza ludas.
Esetleg mikor beindul akkor próbálj meg RAM tesztelő progit.
Vagy csatlakozókat próbáld meg, hátha az egyik kicsúszott, nem érintkezik valami rendesen.
De én RAM hibára tippelek...
Ha nincs kedved szédszedéssel szöszmötölni akkor garanciapapírt megkeresed és irány a legközelebbi szerviz... :)
Szétszerelési útmutatót google-el hamar lehet találni PDF formátumban általában.

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17771) mukievil válasza xaxa (#17769) üzenetére


mukievil
tag

Szoval ha letöltöm a laptopomhoz a megfelelőt, akkor a rajta lévő programok is visszakerülnek ? Pl.: ujjlenyomat olvasó program teljes verziója, meg iylesmik ?

Mert akkor ez lesz...

(#17772) xaxa válasza mukievil (#17771) üzenetére


xaxa
csendes tag

ez lenne a recovery lemez lényege. azért mielőtt lezuhantod az egész vinyódat, próbáld meg elindítani ezt a lemezt, hogy milyen lehetőségeket kínál föl, meg esetleg a mappákban is szétnézhetsz, hogy vannak-e rajta driverek. amúgy tuti van hozzá vmi readme, abban remélhetőleg le van írva mit fog művelni a géppel.

(#17773) vv5204 válasza smkb (#17744) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszönöm Szépen! :R

(#17774) mukievil válasza xaxa (#17772) üzenetére


mukievil
tag

Oké, köszi a segítséget, megpróbálom! A c-ről már leránthat bármit :D, mert már lementettem mindent :)!!!!

(#17775) mozesgy válasza xaxa (#17766) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Örülök hogy sikerült.
A keretet talán ITT kellene valakitől megkérdezni, mert lehet külön kapni, de most nincsen időm sajna pontos címeket turkálni. Ahol ennyi vinyó van eladó, mint a fenti linken, biztosan van beépítő keret is.
Vagy fel kell tenni a kérdést az adok-veszek fórumon, olyannak, aki bontott alkatrészeket árul.
Azt sajna nem tudom, hogy gyártóspecifikus-e amire szükség van, de szerintem szabvány a keret. Persze mindig van 1-2 márka, aki saját specifikációkat használ.
A keret azért csak fontos, mert laptop lévén ha vinni szeretnéd valahová, (ha már egyszer hordozható) akkor mégsem kellene ott mozgolódnia, és már láttam eladót bontásból 1-2 ezer Ft-ért, pár hónapja.

(#17776) xaxa válasza mozesgy (#17775) üzenetére


xaxa
csendes tag

ezer kösz a hasznos infókért. már írtam is pár pü-t aceres bontóknak.

(#17777) mozesgy


mozesgy
tag

Sziasztok fórumtársak.

Hálozattal kapcsolatban lenne egy kérdésem:
wifi-vel csatlakozom itthon az internetre :Edimax 150 MB/sec 2 antennás, és a gépemben INTEL Wireless WIFI Link 5100 van. Invitel telefonos PPPOE előfizetésem van.
3 méterre sincs a modemtől a gép és nincsen köztül semmi. Szabadon rálátnak egymásra.
A következő a hibajelenség:
Néha korlátozottra vált az állapot (ritkán naponta többször, de hetente 5x-6x) megáll a net, és a csatlakozási panelon azt írja, hogy Korlátozottan csatlakozik (Gyári vista premium van a gépen) és le kell tiltanon a wifi vezérlőt az eszközkezelőben, és újra engedélyezni, hogy észheztérjen?????
Tegnap 2 percenként csinálta, és összekötöttem az edimaxot a géppel kábelen, és tökéletesen ment a kapcsolat.
Az tény, hogy a vezetékkel is volt heti 1-2 szétkapcsolás, de az nem annyira zavart, mert annyi belefért még.
A tegnapi eset kilőtte a biztosítékot, mert éppen videótelefonáltam volna külföldre, de csak kábellal sikerült.
Ha valaki vágja ezeket a hálózati dolgokat, kérem ossza meg velem mi lehet a probléma, mert a hálózat a leggyengébb pontom, sajna azt annyira nem vágom.

Köszönöm.

(#17778) plaszy


plaszy
őstag

Hali!

Acer 5739G-nél a TUBA mélyet hol kell beállítani hogy szóljon? Vagy milyen driver kell hozzá? Mert a sima gyárival egyelőre nem találtam meg azt a beállítást. Csak sima sztereót enged.
WIN7 a rendszerem.
Aki tud, pls. írja le lépésről lépésre, hogy merre keressem.
THX!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17779) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Ha jól tudom a ACER AS7740G-334G50MN modell forgalmazásával leálltak (kár mert igen jó ár/éték arányban volt), és helyette ilyet látok most, hogy ACER Aspire 7745G-434G64MN. Az utóbbiról tud vki biztatót mondani, vagy tesztet, revjút mutatni, mert én nem nagyon találtam...
Előre is köszi

"So say we all"

(#17780) chipland válasza TaliGa (#17779) üzenetére


chipland
csendes tag

SZia

Ez így ebben a formában nem igaz.
Nem leááltak, hanem kijött az új sorozat. A 7741 és a 7745 is új modellek, az acer.shop.hu -n pár nap múlva lesz egy bemutató video róla. Baromi jó gép...

(#17781) chipland válasza xaxa (#17766) üzenetére


chipland
csendes tag

pár ezresért megkapod a beépítő keretet az Ec-Co -nál, van nekik mindig raktáron.

(#17782) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Aspire 5732 notebookon ha a gyári partíciót 2 felé bontom, akkor egy esetleges visszaállításkor nem fog meghülyülni a gép? Nyilván a rejtett partíciót nem bántom.

Köszi és üdv.
ChRiS_RS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#17783) klb_coco


klb_coco
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, és ár/érték arány miatt az Acer-re esett a választásom. A napi használat mellet CAD programokat használok, illetve hiszek benne, hogy egyszer majd játszani is tudok.:) A 7740-7741-7745 típusokat néztem ki magamnak, de nem tudok választani. A processzor, és GPU típusa, RAM mennyisége, háttértár nagysága alapján könnyű a választás, de ezen túlmenően fogalmam sincs, mi különbözteti meg ezt a három típust. Van valakinek információja ezzel kapcsolatban, mik azok az apró különbségem, amik miatt érdemes az egyiket, vagy másikat választani. A nyers műszaki adatoktól már golyózik a szemem, a képeket meg nézegethetem, azokból nem sok derül ki.:)

Üdv,
Coco

(#17784) TaliGa válasza chipland (#17780) üzenetére


TaliGa
aktív tag

7740 ügyben hívtam pár boltot, mindenhol azt mondták, hogy ebből a modellből már nem jön több szállítmány, és arra hivatkoztak, hogy az új 7741/45 széria váltja fel...
kib_coco: Én annyit vettem le, hogy a 7741 egy jó húszassal, a 7745 meg 40 rúgóval drágább. És mivel mindegyiken belül több verzió is van, én az i5+HD5650 kombinációt preferálnám, ugye a 45-ben már van bluetooth, nagyobb winyó, de talán a billentyűzet is szélesebb, sőt egy helyen háttér-világítósnak írták...

"So say we all"

(#17785) csenger41


csenger41
tag

Nahm.
Üzenem mindenkinek, aki hülyének nézett hogy az Aspire 5715Z alaplapját ki akarom cserélni 5720G-ére, hogy egyáltalán nem lehetetlen.
Angol fórumra is írtam és kaptam választ is.
Az illetőnek pontosan ugyanez volt a hibája, elszállt valami az 5715Z-je alaplapján és 5720G-ére cserélte ha már egyszer úgyis vennie kell új alaplapot.
Rendesen működik, semmi probléma nincsen, processzor, minden kompatibilis, még plusz hűtés sem kell GPU-nak.
Szóval kedves Noxy és társai, ezt rendesen benéztétek, még jó hogy nem hallgattam rátok... :P
Legközelebb szerintem nézzetek útána rendesen a dolgoknak, vagy ne írjatok semmit...

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17786) Noxy válasza csenger41 (#17785) üzenetére


Noxy
veterán

"Szóval kedves Noxy és társai, ezt rendesen benéztétek"

Ne haragudj de mit néztünk be bakker?
Talán te nézted be, mikor notit vettél, hogy az integrált VGA-l nem mész semmire, ha játszani akarsz.
Én azt írtam hogy nem lehetetlen, de sokba fog kerülni, de ha te pénzbe jobb vagy mint észben, akkor csak cserélj alaplapot a VGA-miatt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17787) chipland válasza TaliGa (#17784) üzenetére


chipland
csendes tag

na, ott ne vedd meg, ahol a 7745 billentyűzetét háttérvilágításosnak írták :)
Doboz értékesítő, nulla szaktudású cégek...kész vagyok ezektől.

[ Szerkesztve ]

(#17788) TaliGa válasza chipland (#17787) üzenetére


TaliGa
aktív tag

jaja, jogos... utánna én is rákerestem és back-lit kéjbörd csak magyar vonatkozású oldalakon, na jó meg egy észten érthető tetten :) , tehát félreértettek vmit a jóemberek.

"So say we all"

(#17789) xaxa válasza chipland (#17781) üzenetére


xaxa
csendes tag

köszi, hétfőn föl is hívom őket.

(#17790) xaxa válasza csenger41 (#17785) üzenetére


xaxa
csendes tag

nem kell itt túl bonyolult kérdést föltenni. engem pár napja azért ugatott le mert merészeltem feltételezni, hogy a 8935-ömbe belefér 2 vinyó. és utána kaptam, hogy okoskodom itt fölöslegesen... JA.

(#17791) bleró


bleró
tag

sziasztok.van egy 5741g notim.nagyon megvagyok vele elégedve,de egy barátom révén,olcson kitudnámcserélni benne az i3 procit,i 5 re?tudnátok esetleg valami linket küldeni ahol találok videót a szétszerelésröl?azt hiszem az 5740 is ugyan ez,tehát az is jó lenne.előre is köszi :R

(#17792) plaszy


plaszy
őstag

5739G-be tudtok ajánlani Bluetooth modult? Mert a gombja megvan, csak a gépből hagyták ki.

TUBA "mély" megszólaltatására is várnék ötleteket.

:R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17793) kisninja válasza plaszy (#17792) üzenetére


kisninja
őstag

Számolj majd be milyen az a tuba nagyon kíváncsi vagyok én is olyat akarok.
Úgy olvastam másik noti driverével kell próbálkozni illetve nézd meg ha hangbeállításoknál nincs e letiltva.
XP WIN7 ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#17794) chipland válasza bleró (#17791) üzenetére


chipland
csendes tag

Van egy szuper 5741esed és képes lennél elbukni a gariját? Hmm...
Az 5740 háza tök más volt, tehát nem vagyok benne biztos, hogy hasonlít belül.

(#17795) csenger41 válasza Noxy (#17786) üzenetére


csenger41
tag

"Nem.
Nem.
Nem.
Figyi, ez nem asztali gép, hogy cserélgetjük bent a cuccokat."

Hát ekkor nekem az jött le hogy nem tartod lehetségesnek, sőt még a gondolata is hülyeség...
Mindegy, nemfontos, bocsánat az előző üzenetem hangvételéért, csak hirtelen nagyon örültem a fejemnek hogy megoldható...
Szóval nem akarok bunkónak tűnni...
Még egyszer bocsánat... :B

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17796) chipland válasza TaliGa (#17788) üzenetére


chipland
csendes tag

Itt az Aspire 7745 teszt videoja, amit említettem. Nézd meg, kicsit többet kapsz a notiról HD videoban, mint néhány fényképből.

(#17797) bleró válasza chipland (#17794) üzenetére


bleró
tag

igen az 5740 háza más,mint az 5741-é.nekem éppen ez tetszet mág az 5741 -be,sokkal szebb,és jóval laposabb.a gari miatt mondjuk lehet hogy nem éri meg kicserélni az i3 mat i5re.egyedül lehet hogy a vinyót cserélem majd ki egy 7200prm re, /igazi az ssd lenne de az még nagyon drága/ hogy még jobban hasitson a noti,és a benne lévőt meghagyom.igy gond nem lenne mert ha valami gond lenne a notival,akkor egyszerűen csak vissza rakom és kész.bár mondjuk eddig minden nagyon jó.ilyen jó hűtésű notim még nem volt,pedig már sokat használtam.legutóbb egy ibm think pad t400 volt,azt hittem hűtés terén az a király.de a 5741g még attól is hűvösebb.nagyon eltalálták :K

(#17798) TaliGa válasza chipland (#17796) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi, hasznos volt. :R
Most már csak arra várok, hogy kicsit essen az ára és beleférjen a keretbe a garibővítéssel együtt.

"So say we all"

(#17799) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

Az Acer 1520/1523-ban cserélhető vagy integrált a vga?

Köszi, üdv.:R

(#17800) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Tegnap részben tulajdonosa lettem egy Acer Aspire 5732Z
Kérdésem. gyárilag 3 patició van a merevlemezen
1 :::: = 75,5 GB 2 :::::= 75,5 GB 3 ::::::= ? Kérdésem hogy tudnám egyberakni 160 GB legyen Mert így a Windows 7 csak az egyik paticiót tudja kezelni azt amelyiken a windows van ( az meg csak 75,5 Gb ) Ezer Köszönet :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.